Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Tulajdonról

"Ami a kommunizmust megkülönbözteti, az nem általában a tulajdon eltörlése, hanem a polgárt tulajdon eltörlése."

— Karl Marx

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

SZN blogja

Néhányan ezt kockáztatják ezzel az átveréssel

SZN, 2011, július 22 - 18:37
  • hazugság
  • Új hozzászólás

Mi a célja ennek az oldalnak?

SZN, 2011, július 21 - 01:05
  • kommunista propaganda

Mi a célja ennek az oldalnak?

Miért ilyen vitákra kihegyezett szerkezetben működik?

Bors és a többiek véleményére is kíváncsi vagyok.

  • 54 hozzászólás

Kevesen férnek hozzá a nethez? Magasak az árak?

SZN, 2011, július 19 - 10:53
  • internet

Igaz-e egy általam sokra tartott fórumozó posztja?

Az alábbi linken jól látható, hogy Magyarországon az internetpenetráció a legutóbbi adatok szerint 61,9 %. (Az európai átlag 58,3%.)

http://www.internetworldstats.com/stats4.htm#europe

Az utóbbi tíz évben - elsősorban a 2002 és 2010 közötti időszakban - lényegében behoztuk a hátrányunkat, s az európai középmezőnyhöz csatlakoztunk.

  • 2 hozzászólás
  • Tovább

A lejáratás - a lejáratódás nyomán - folytatódik

SZN, 2011, július 17 - 00:18
  • Munkáspárt

Ritka aljas cikk egy indexes blogon:
http://varanus.blog.hu/2011/07/16/vernarancs_szovetseg?utm_source=ketrec...

  • 15 hozzászólás

A dicstelen halál

SZN, 2011, július 15 - 15:24
  • Thürmer Gyula

Azt hiszem, hogy Thürmer elvtársnak már csak egyetlen lehetősége maradt: az azonnali lemondás. Persze hazudhat az Index, de nekem nem így tűnik.

http://index.hu/belfold/2011/07/15/karacsne_miatt_fogy_thurmer_munkaspar...

  • 99 hozzászólás

Médiastratégia

SZN, 2011, július 13 - 23:35
  • média

Néhány apró észrevétel Tovaris önkéntes száműzetésbe vonulásához:

- Naivitás azt feltételezni, hogy kizárólag közösségimédia-alapon lehet politikailag elkötelezett portált szervezni. (Ennek okai szerteágazóak.) A hagyományoshoz hasonló szerkesztőség, a cikkek felügyelete, javítása, korrekciója stb. hozzátartozik a hatékony működéshez. Bizony néha egyes cikkeket a felelős szerkesztők, főszerkesztő felülírnak vagy eltávolítanak. Ha a felelős szerkesztők valamilyen keretek között akarják tartani az az oldalt, ehhez is joguk van.

  • 20 hozzászólás
  • Tovább

Bartus László: A magyar Mussolini - Mi a teendő, elvtársak?

SZN, 2011, július 7 - 16:48
  • kommunista párt

"Felelős döntéseket kellene tehát hozni: Gyurcsány kiválik, őt és követőit tisztességes módon elengedik, és a párt általa javasolt megújítását az MSZP nélküle végrehajtja. Ez lenne az ideális helyzet, bár erre soha nem kerül sor, ezért Orbán a páholyból nézheti, hogyan számolja fel magát a magyar többpártrendszer. Az LMP-t ugyanis bármire ráveszik majd, kilóra megvásárolják, az új rendszerbe beépítik. A Jobbik a Fidesz kezében van, mások pedig nincsenek.

  • 40 hozzászólás
  • Tovább

Az Opus Dei Magyarországon

SZN, 2011, július 6 - 00:46
  • katolikus egyház

Elgondolkodtató interjú az Opus Dei magyarországi terjeszkedéséről:

"A számos nemzetközileg elismert kötetet jegyző vallástörténész a Fidesz egyházpolitikájáról szóló tanulmányában úgy véli: az egész társadalom életét befolyásoló egyezség született Magyarországon. Az állam a történelmi egyházakat anyagilag támogatja, cserébe elvárja, hogy legitimálják a hatalmát – és persze 2014-ben is választási győzelemhez segítsék a jelenlegi kormánypártot. LAMPÉ ÁGNES interjúja."

  • 52 hozzászólás
  • Tovább

Keresztény kommunisták? Felszabadítási teológia?

SZN, 2011, július 5 - 01:34
  • kereszténység

Jobb őket messziről elkerülni, mert még úgy járunk, mint a zélóta (sicarius) Iskarióti Júdás, s a végén magunkra sem ismerünk:

  • 13 hozzászólás

Kína egészségügyi rendszere - néhány adalék

SZN, 2011, július 3 - 19:45
  • egészségügy
  • Kína

2011-ben a lakosság 90, 2020-ban 100%-ának lesz egészségügyi biztosítása, állította a nem éppen kommunistabarátságáról híres Wall Street Journal és Time (CNN) néhány éve.
http://blogs.wsj.com/health/2008/10/20/china-aims-for-universal-health-c...
http://www.time.com/time/world/article/0,8599,1890306,00.html

A Xinhuangot már nem is idézem, de ott ti is rákereshettek.

Az egészségügy fejlesztése folyamatos:
http://www.chinadaily.com.cn/china/2010-12/24/content_11753447.htm

  • 12 hozzászólás
  • Tovább

Mától új világ kezdődött Magyarországon

SZN, 2011, július 1 - 01:23
  • sajtószabadság

Mától szigorú szankciókkal sújthatják a gazdasági céllal kiadott nyomtatott és online sajtótermékeket, s általában véve az egész sajtót.

A hozzászólásokért pedig az oldal tulajdonosa lesz a felelős.

Kérdés, hogy egy .net domainnévvel, valószínűsíthetően - persze ezt nem tudom - nem magyar szerveren futó oldalra, amely ráadásul nem is üzleti alapon működik (egy ideje nem nagyon látok reklámokat), vonatkoznak-e a törvény legsúlyosabb szankciói.

  • 7 hozzászólás
  • Tovább

Kína - Magyarország: A minimálbér kérdése

SZN, 2011, június 29 - 11:55
  • Kína
  • minimálbér

A kínai munkásosztály szemérmetlen kizsákmányolásáról és nyomoráról felháborodva szokás beszélni.

Kiegészítésül a vitához néhány szám:

A minimálbér Magyarországon 78.000 forint, miközben az egy főre jutó GDP folyóáron 12.879 dollár, vásárlóerő-paritáson 18.738 dollár volt 2010-ben.

Az Orbán-kormány legújabb terve szerint a közfoglalkoztatottak minimálbére csak 46.800 forint lesz.

  • 14 hozzászólás
  • Tovább

Lex Apponyi

SZN, 2011, június 24 - 15:44

Üdvtamás barátunk szerint a magyar állam 1914 előtt nem szólt bele az oktatási ügyekbe, mert hogy az iskolák egyházi kézben voltak.

Néhány paragrafus az 1907-ben született Lex Apponyiból, amelynek igen jelentős szerepe volt a nemzetiségi elszakadási törekvések felerősödésében (a korabeli helyesíráson nem változtatok):

1907. évi XXVII. törvénycikk

a nem állami elemi népiskolák jogviszonyairól és a községi és hitfelekezeti néptanitók járandóságairól

  • 93 hozzászólás
  • Tovább

Háztáji gazdálkodás

SZN, 2011, június 11 - 23:21
  • termelőszövetkezet

A magyar kommunisták többségétől eltérően én az egész kádári téeszrendszert társadalmi csődnek érzem. A termelésben kiváló eredményeket mutatott fel hosszú évekig, ez kétségtelen és becsülendő, de tudatilag, morálisan és egészségügyileg óriási károkat okozott, majd végül gazdaságilag is ellehetetlenült.

  • 55 hozzászólás
  • Tovább

Jobboldali idióták: A pálosok szkíták voltak, Mária magyarul beszélt a fiához

SZN, 2011, június 7 - 00:00
  • szélsőjobb

Egy jobbikos Sopronból, aki nyilvánvalóan mentális és intellektuális defektusokkal küszködik, de szép luxusterepjárója van, s meggazdagodása mindannyiunk előtt csodás, követendő példa:
http://index.hu/belfold/2011/06/05/egy_reneszansz_ember/

(Ennél jobban dicsérni nem merem, mert a kisalfold.hu szerint egy-két embert már beperelt. Még szerencse, hogy messze lakunk egymástól. Szegény soproniak!)

Érdemes megnézni a Kisalföldben megjelent válaszlevelét is:
http://www.nyugatmagyar.hu/soproni_hirek/gobl_mero_rosszindulat_az_index...

  • 2 hozzászólás
  • Tovább

Apró javaslat

SZN, 2011, május 31 - 20:50
  • szélsőjobboldal

Több, magát kommunistának definiáló oldalon elhűlve tapasztalom, hogy - remélhetőleg jóhiszeműségből - esetenként egyes szerzők cikkei vagy az oldalsó hírsávok (szélső)jobboldali forrásokból vesznek át híreket.

  • 7 hozzászólás
  • Tovább

Kérdés

SZN, 2011, május 23 - 11:36
  • vörös nácik

Elolvastam az alábbi, egyébként figyelemreméltó cikkek a red-help.net-en:

http://www.red-help.net/szinten-a-ciganykerdesrol

Utána a kommenteket is átfutottam, s felvetődött bennem a kérdés: A kommentek szerzőit (Vörös kutyát és Bűnbánót, de a személyük igazából nem is érdekes) mi különbözteti meg egy átlagos jobbikostól? Talán a koruk? Talán az, hogy némi nosztalgiával tekintenek vissza a Kádár-rendszerre? Segítsetek!

  • 37 hozzászólás
  • Tovább

Polgárháború előtt

SZN, 2011, április 25 - 00:59
  • bűnözés
  • romák

Bár a 2010-es statisztikákat még nem tették közzé, néhány adatot érdemes nekünk is végiggondolni az MSZP-kormányok széles körben elítélt - valójában viszonylag eredményes - bűnüldözési tevékenysége alapján.

Nem az MSZP-t akarom védeni, hanem egy elképesztően irracionális jelenségre szeretném felhívni a tisztelt elvtársak figyelmét!

Néhány érdekes adat:

  • 95 hozzászólás
  • Tovább

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.