SZN blogja
Mi a célja ennek az oldalnak?
Mi a célja ennek az oldalnak?
Miért ilyen vitákra kihegyezett szerkezetben működik?
Bors és a többiek véleményére is kíváncsi vagyok.
Kevesen férnek hozzá a nethez? Magasak az árak?
Igaz-e egy általam sokra tartott fórumozó posztja?
Az alábbi linken jól látható, hogy Magyarországon az internetpenetráció a legutóbbi adatok szerint 61,9 %. (Az európai átlag 58,3%.)
http://www.internetworldstats.com/stats4.htm#europe
Az utóbbi tíz évben - elsősorban a 2002 és 2010 közötti időszakban - lényegében behoztuk a hátrányunkat, s az európai középmezőnyhöz csatlakoztunk.
A lejáratás - a lejáratódás nyomán - folytatódik
Ritka aljas cikk egy indexes blogon:
http://varanus.blog.hu/2011/07/16/vernarancs_szovetseg?utm_source=ketrec...
A dicstelen halál
Azt hiszem, hogy Thürmer elvtársnak már csak egyetlen lehetősége maradt: az azonnali lemondás. Persze hazudhat az Index, de nekem nem így tűnik.
http://index.hu/belfold/2011/07/15/karacsne_miatt_fogy_thurmer_munkaspar...
Médiastratégia
Néhány apró észrevétel Tovaris önkéntes száműzetésbe vonulásához:
- Naivitás azt feltételezni, hogy kizárólag közösségimédia-alapon lehet politikailag elkötelezett portált szervezni. (Ennek okai szerteágazóak.) A hagyományoshoz hasonló szerkesztőség, a cikkek felügyelete, javítása, korrekciója stb. hozzátartozik a hatékony működéshez. Bizony néha egyes cikkeket a felelős szerkesztők, főszerkesztő felülírnak vagy eltávolítanak. Ha a felelős szerkesztők valamilyen keretek között akarják tartani az az oldalt, ehhez is joguk van.
Bartus László: A magyar Mussolini - Mi a teendő, elvtársak?
"Felelős döntéseket kellene tehát hozni: Gyurcsány kiválik, őt és követőit tisztességes módon elengedik, és a párt általa javasolt megújítását az MSZP nélküle végrehajtja. Ez lenne az ideális helyzet, bár erre soha nem kerül sor, ezért Orbán a páholyból nézheti, hogyan számolja fel magát a magyar többpártrendszer. Az LMP-t ugyanis bármire ráveszik majd, kilóra megvásárolják, az új rendszerbe beépítik. A Jobbik a Fidesz kezében van, mások pedig nincsenek.
Az Opus Dei Magyarországon
Elgondolkodtató interjú az Opus Dei magyarországi terjeszkedéséről:
"A számos nemzetközileg elismert kötetet jegyző vallástörténész a Fidesz egyházpolitikájáról szóló tanulmányában úgy véli: az egész társadalom életét befolyásoló egyezség született Magyarországon. Az állam a történelmi egyházakat anyagilag támogatja, cserébe elvárja, hogy legitimálják a hatalmát – és persze 2014-ben is választási győzelemhez segítsék a jelenlegi kormánypártot. LAMPÉ ÁGNES interjúja."
Keresztény kommunisták? Felszabadítási teológia?
Jobb őket messziről elkerülni, mert még úgy járunk, mint a zélóta (sicarius) Iskarióti Júdás, s a végén magunkra sem ismerünk:
Kína egészségügyi rendszere - néhány adalék
2011-ben a lakosság 90, 2020-ban 100%-ának lesz egészségügyi biztosítása, állította a nem éppen
kommunistabarátságáról híres Wall Street Journal és Time (CNN) néhány éve.
http://blogs.wsj.com/health/2008/10/20/china-aims-for-universal-health-c...
http://www.time.com/time/world/article/0,8599,1890306,00.html
A Xinhuangot már nem is idézem, de ott ti is rákereshettek.
Az egészségügy fejlesztése folyamatos:
http://www.chinadaily.com.cn/china/2010-12/24/content_11753447.htm
Mától új világ kezdődött Magyarországon
Mától szigorú szankciókkal sújthatják a gazdasági céllal kiadott nyomtatott és online sajtótermékeket, s általában véve az egész sajtót.
A hozzászólásokért pedig az oldal tulajdonosa lesz a felelős.
Kérdés, hogy egy .net domainnévvel, valószínűsíthetően - persze ezt nem tudom - nem magyar szerveren futó oldalra, amely ráadásul nem is üzleti alapon működik (egy ideje nem nagyon látok reklámokat), vonatkoznak-e a törvény legsúlyosabb szankciói.
Kína - Magyarország: A minimálbér kérdése
A kínai munkásosztály szemérmetlen kizsákmányolásáról és nyomoráról felháborodva szokás beszélni.
Kiegészítésül a vitához néhány szám:
A minimálbér Magyarországon 78.000 forint, miközben az egy főre jutó GDP folyóáron 12.879 dollár, vásárlóerő-paritáson 18.738 dollár volt 2010-ben.
Az Orbán-kormány legújabb terve szerint a közfoglalkoztatottak minimálbére csak 46.800 forint lesz.
Lex Apponyi
Üdvtamás barátunk szerint a magyar állam 1914 előtt nem szólt bele az oktatási ügyekbe, mert hogy az iskolák egyházi kézben voltak.
Néhány paragrafus az 1907-ben született Lex Apponyiból, amelynek igen jelentős szerepe volt a nemzetiségi elszakadási törekvések felerősödésében (a korabeli helyesíráson nem változtatok):
1907. évi XXVII. törvénycikk
a nem állami elemi népiskolák jogviszonyairól és a községi és hitfelekezeti néptanitók járandóságairól
Háztáji gazdálkodás
A magyar kommunisták többségétől eltérően én az egész kádári téeszrendszert társadalmi csődnek érzem. A termelésben kiváló eredményeket mutatott fel hosszú évekig, ez kétségtelen és becsülendő, de tudatilag, morálisan és egészségügyileg óriási károkat okozott, majd végül gazdaságilag is ellehetetlenült.
Jobboldali idióták: A pálosok szkíták voltak, Mária magyarul beszélt a fiához
Egy jobbikos Sopronból, aki nyilvánvalóan mentális és intellektuális defektusokkal küszködik, de
szép luxusterepjárója van, s meggazdagodása mindannyiunk előtt csodás, követendő példa:
http://index.hu/belfold/2011/06/05/egy_reneszansz_ember/
(Ennél jobban dicsérni nem merem, mert a kisalfold.hu szerint egy-két embert már beperelt. Még szerencse, hogy messze lakunk egymástól. Szegény soproniak!)
Érdemes megnézni a Kisalföldben megjelent válaszlevelét is:
http://www.nyugatmagyar.hu/soproni_hirek/gobl_mero_rosszindulat_az_index...
Apró javaslat
Több, magát kommunistának definiáló oldalon elhűlve tapasztalom, hogy - remélhetőleg jóhiszeműségből - esetenként egyes szerzők cikkei vagy az oldalsó hírsávok (szélső)jobboldali forrásokból vesznek át híreket.
Kérdés
Elolvastam az alábbi, egyébként figyelemreméltó cikkek a red-help.net-en:
http://www.red-help.net/szinten-a-ciganykerdesrol
Utána a kommenteket is átfutottam, s felvetődött bennem a kérdés: A kommentek szerzőit (Vörös kutyát és Bűnbánót, de a személyük igazából nem is érdekes) mi különbözteti meg egy átlagos jobbikostól? Talán a koruk? Talán az, hogy némi nosztalgiával tekintenek vissza a Kádár-rendszerre? Segítsetek!
Polgárháború előtt
Bár a 2010-es statisztikákat még nem tették közzé, néhány adatot érdemes nekünk is végiggondolni az MSZP-kormányok széles körben elítélt - valójában viszonylag eredményes - bűnüldözési tevékenysége alapján.
Nem az MSZP-t akarom védeni, hanem egy elképesztően irracionális jelenségre szeretném felhívni a tisztelt elvtársak figyelmét!
Néhány érdekes adat:

