Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok SZN blogja
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Az egyenlőség

"A kommunizmus senkitől sem veszi el azt a hatalmat, hogy társadalmi termékeket elsajátítson, csupán azt a hatalmat veszi el, hogy ezen elsajátítás révén idegen munkát leigázzon."

— Karl Marx

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Bartus László: A magyar Mussolini - Mi a teendő, elvtársak?

SZN, 2011, július 7 - 16:48
  • kommunista párt
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

"Felelős döntéseket kellene tehát hozni: Gyurcsány kiválik, őt és követőit tisztességes módon elengedik, és a párt általa javasolt megújítását az MSZP nélküle végrehajtja. Ez lenne az ideális helyzet, bár erre soha nem kerül sor, ezért Orbán a páholyból nézheti, hogyan számolja fel magát a magyar többpártrendszer. Az LMP-t ugyanis bármire ráveszik majd, kilóra megvásárolják, az új rendszerbe beépítik. A Jobbik a Fidesz kezében van, mások pedig nincsenek. Cseppet sem csodálkoznék, ha kiderülne, hogy strómanjain keresztül ma már az MSZP-ben is a Fidesz irányítja a folyamatokat.

A legsürgetőbb feladat tehát az, hogy mielőbb létre kell hozni az új pártokat!"

http://nepszava.com/2011/07/uncategorized/bartus-laszlo-kozmunkat-kozken...

Bartus László sok mindent másképp gondol, mint mi, mint ahogy mi sem egyezünk mindenben. Viszont ez a cikke - értelemszerűen néhány vitatható elemmel - mesterien világít rá az Orbán-rendszer fasiszta jellegére.

A fenti tanács pedig a kimúlt Munkáspárt, Munkáspárt 2006, Zöld Baloldal, MSZMP, MEBAL, a mindenféle törpetársaságok és társaik fényében érvényes ránk is.

Szerintem új, a kommunista mozgalom minden irányzatát közös program - s nem közös történelmi emlékezet, mert az nincs - mentén összefogó pártra van szükség. Az új párt megszervezése elvileg nehezebb lenne, mint a régi pártok feltámasztása, de valójában ez nem igaz: a felsorolt szervezetek de facto nem léteznek. Nincs kockázat az újrakezdésben, mert nem veszélyeztetjük a régiek erejét. Ez az erő ugyanis illúzió. Becsapja magát, aki másképp gondolja.

Meddig várunk még arra, hogy a lejáratódott, megfáradt, tehetségtelen és szélhámos vezetőink megemberelik magukat?

Új pártot kell létrehozni. Beléphet Thürmer elvtárs, beléphet Vajnai elvtárs, beléphet bárki, de én őket többet nem akarom vezetőként látni. Mindenféle személyes dicsvágy nélkül mondom, hiszen én egyszerű - de nem egyszerűen elviselhető - párttag akarok lenni.

Kérem, hogy gondolkozzunk el ezen, s hagyjuk ott azokat, akik akarva-akaratlanul félrevezetnek bennünket!

Elvtársak, próbáljuk meg valahogy! Nem megy egyik napról a másikra, de kezdjünk el erről beszélni. Ha itt ezen a fórumon nem megy, majd máshol.

  • SZN blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Magyar Baloldali Munkásszövetség

Vendég, 2011, július 8 - 17:09

A főanyagot és a hozzászólásokat olvasva javaslom a www.gportal.hu/mmp2006szm honlapon olvasható Magyar Baloldali Munkásszövetség programjának és szervezeti szabályzatának megvitatását. Úgy vélem, eljött az ideje, a két anyagban megfogalmazott marxista-kommunista-antifasiszta párt megalakításának, mert a jelenlegi baloldali szervezetek mind létszámukat, mind a választókra gyakorolt hatásukat illetően már nem tudnak eredményeket felmutatni. Ez a szervezeti szabályzat és program a jelenlegi helyzetből egy kivezető utat mutat. Amennyiben a tisztelt vitatkozókat érdekli, tekintsék meg ezt a két anyagot, amelyek az oldalról le is tölthetők.
Üdvözlettel: a szerkesztő

  • válasz

Minden új párt

vitorla123, 2011, július 8 - 17:20

tovább forgácsolja az erőt.Nem tud ujat mondani tenni egy új szerveződés. Integrálni kellene az erőket,az egyenjogúság elvének alapján. Ráadásul nem regisztrált tényleges tagságának kell lennie.Ez bejegyzett párt esetén nem megy. Vitorla

  • válasz

Mindenekelőtt egy világos, egységes pártprogram kell!

tovaris, 2011, július 8 - 17:42

Azt hiszem, nem érted a lényeget. A jelenlegi pátok helyett (azaz egyidejű megszüntető, feloszló nyilatkozat után) egy teljesen új párt alapítása, amely deklarálhatja kommunista-szocialista mivoltát.
Persze ennek jelenleg nem sok esélyét látom, pedig kevés az idő, addig, amikor már ez csak az illegalitásban tehető meg, sokkal nehezebben, sok ember bebörtönzése árán.

A reális helyzet az, hogy ma a kapitalisták vannak hatalmon, annak is a legócskább változata.

Az egyesülés előnye az lenne - persze, ha a belépő pártok volt tagsága elegendő - hogy egy nagy létszámú, egységesen fellépő párt lenne, amely meghirdetné az átmeneti időszak politikáját. (nem kapitalisták likvidálása, meg hasonló irgum-burgum) A tagságot nem élcsapat, hanem egy demokratikus gyűjtőpárt jelleggel kellene toborozni.

A stratégiai ágazatok azonnali és maradéktalan visszaállamosítása (energiaszektor, posta, MÁV vasúthálózat, közúthálózat, a közlekedés, a hírközlés, iskolák, egyetemek zöme. Újraindítani a stratégiai iparágakat, a gyárak nagy részét (kis- és középvállalatok) szövetkezeti formában. A mezőgazdasági szövetkezetek újra szervezését - elsősorban ott, ahol ezt alulról kezdeményezik. Egyenlő versenyfeltételek biztosítása a szektorok között. Az oktatás és az egészségügy teljes visszaállamosítása - de meghagyva a magánkezdeményezésű intézeteket. Az önkormányzati rendszer tanácsi jellegű visszaalakítása - kombinálva az önkormányzati jelleggel. Az összes állami feladat visszavétele az önkormányzatoktól. Profit- és nyereségadó optimalizálás a magánvállalatoknál. Újra szabályozni a törvényeket, első sorban a munkatörvénykönyvet kell visszaállítani - a kornak megfelelő módosításokkal. Meg sok minden mást, amit itt nem akarok felsorolni.

Ezekben kellene egyetérteni. A továbbfejlődés úgyis csak akkor lehetséges, ha sikeres lesz.

Tovaris

  • válasz

tegyük fel, hogy egyetértek.

budai, 2011, július 9 - 00:13

Ki csinálja meg? Kik hajtsák végre? Mik a megvalósítás feltételei? Mi a megvalósítás első lépése? Kik érdekeltek a végrehajtásban? Kik ellenérdekeltek a végrehajtásban?
Ha nincsenek meg a végrehajtás feltételei, akkor mit kell tenni ahhoz, hogy létrejöjjenek?
Ne haragudj tovaris, de ezt sem cikizésből kérdezem. És igazából nem is neked szánom, hiszen mondanivalóm lényegét te is leírtad: "A reális helyzet az, hogy ma a kapitalisták vannak hatalmon"
Ennek a kijelentésnek a másik oldalát: A BALOLDAL NINCS HATALMI HELYZETBEN azonban hivatásos baloldali politikusok, elkötelezett párttagok sem fogják fel, mivel tevékenységük kimerül abban, hogy pusztán álmodoznak arról , hogy mit tennének, ha hatalomra kerülnének.
Amatőrök, kávéházi konrádok részéről ez az álmodozás normális. Hivatásos politikusok részéről (beleértve Thürmert is és Vajnait is) azonban gyalázatos bűn.
Ma a hivatásos baloldali politikusoknak a távlatos jövőbenézés és a távlatos multba nézés (lásd szabadság cikkek sorozata a magyar kommunistákról) helyett saját erőik megszervezésével, saját szakmai képességeik fejlesztésével, kicsit nagyképűen fogalmazva "árnyékkormány" funkciók ellátására alkalmas szakemberbázis verbuválásával kellene foglalkozni.
Ha hatalomra akarnak kerülni, akkor rendelkezniük kellene a kormányzás képességével.
Kellene, de legjobb tudásom szerint ilyen képességekkel nem rendelkeznek.
Kicsit katonásan fogalmazva: nemcsak katonája nincs a baloldalnak, de irányításra alkalmas törzse sincs. Ezer szerencse, hogy a kormányzás felelőssége nem terheli EZT a baloldalt, ezeket a mai baloldali vezetőket. Saját pártjuk ügyeit is képtelenek eredményesen intézni, mi lenne, ha országos ügyekben is szerepet kellene vállalniuk?
Egyetértek mindazokkal -veled is tovaris- akik egy teljesen új formáció igényével lépnek fel.
Program (pártprogam), végrehajtás káderigénye, szervezet, szervezeti vezetés, végrehajtás levezénylésére alkalmas vezető(k) kiválasztása. Valahogy így.

  • válasz

Az én "naiv" elképzeléseim egy szocialista átalakuláshoz

tovaris, 2011, július 9 - 02:41

Minden hatalomra került forradalmi szervezet előbb-utóbb megtalálta azokat akik megtervezték és végrehajtották a változásokat. Az én problémám az, hogy senki nem vállalja fel a szellemi irányítást - nincs egy teoretikus, aki teóriákat "gyártana". Az a baj, hogy a jó ötletekkel rendelkező elvtársaink már életük vége felé járnak, pedig nem mindegyikük begyöpösödött, "vonalas", "kriptokommunista" ősmaradvány, hogy a burzsoá frazeológiából merítsek. (ott legalább ennyi, ha nem sokkal több ilyen "őskövület létezik.

Az első és legfontosabb, hogy egy valós, a jelenlegi helyzetet mélységében és kiterjedésében átfogó helyzetelemzést kell készíteni. Olyant, amelyik igaz. Ezen túl mentes a dogmatizmustól, a félrebeszéléstől, helyesen építi fel történelmi korokon átívelve a jelenlegi helyzet kialakulását és több variációban, de egy végcél megjelölésével vázolja fel a követendő cselekményeket. Mivel a társadalom működésének alapja a gazdaság - természetesen közgazdászok és társadalompolitikával foglalkozó szakembereknek kell ezt a munkát elvégezni és a szükséges háttértanulmányokat elvégezni. Ismerek ilyeneket, de most kifejezetten nem akarok konkrét nevekkel előhozakodni. Ha valaki figyelmesen olvassa a baloldal teljes szélességét reprezentáló sajtót, maga is ki tudja következtetni, hogy jelenleg kik ezek az alkalmas személyek. Többségüknek van egzisztenciája, tehát nem "ingyen" kellene dolgoznia.

Azt a "szocialista" rendszert, ami 1945 és 1989 között volt NEM LEHET, NEM ÉRDEMES ÉS NEM SZABAD VISSZAÁLLÍTANI. Meghaladtuk, azóta elavult, és pont azért adta fel a társadalom is, mert nem volt jó. Most lehet okosnak lenni utólag, hogy mégsem kellett volna, de akkor sem volt helyette más alternatíva, amely fenntartható lett volna.

Jelenleg Magyarországon viszonylag kis részarányú nemzeti tőke van - amely rablóprivatizációból - az "eredeti tőkefelhalmozás" címszóval keletkezett, a hozzá tartozó kisszámú tőkésréteggel. Ezekből kerül ki a jelenlegi nómenklatúra. Másfelől - ez a nagyobb részaránnyal bíró hányad - a nemzetközi multinacionális tőke és azok képviselői, akik közvetlenül nem avatkoznak be a magyar politikába - de tevékenységük alapból egy beavatkozó gazdaságpolitika, amely elsősorban azokat a jóléti rendszereket, szerzett jogokat szünteti meg - már nem sok van belőle - amelyeket még a volt államszocialista rendszer alkotott meg. Ehhez a 21 év alatt egymást követő politikai "elit" egymást taposva statisztált.

Magyarország infrastruktúrájának nagyobb része idősebb, mint 21 éves. Tehát, a rendszerváltozásnak nevezett ellenforradalom látszólagos jellegű és csak kisebb hányadban értékelhető fejlődést hozott, aminek azonban sokkal nagyobb volt az ára, mint azt gondoltuk - s gondolták az ebben részt vevők.

Az 1989-es ellenforradalmat kivitelező késő-kádári technokrata nómenklatúrát is jól becsapta a nemzetközi tőke, mert állítom, hogy akármennyire mocskos gazemberek is voltak, közülük sokan akadtak volna, akik nem mentek volna bele a segédkezésbe, ha tudták volna, hogy mindez a teljes magyar ipar és mezőgazdaság tönkretételével, több millió munkahely megszűnésével és a szociális ellátó rendszer szétesésével jár.

Tehát, alapos elemzés, utána pontos és megvalósítható program, meghirdetett baloldali összefogás és harc. A kommunistáknak - függetlenül attól, hogy tagjai-e, vagy sem, törekedniük kell, hogy beépüljenek a szakszervezetekbe - egyáltalán szervezzenek ott szakszervezeteket, ahol még nincs - vállaljanak függetlenként (!) önkormányzati és egyéb társadalmi tisztségeket - és ott kezdjék el abban a szellemben végezni a munkát, ahol éppen működnek. Lépésről-lépésre, mert amikor a hatalmat megszerzi a népi egység, akkor már ott, azonnal tudják vinni a rájuk osztandó feladatokat. Azért hangsúlyozom a népi egységet, mert ha a társadalom többsége bizalmat szavaz ennek az egységnek, akkor a választásokon sikerrel járhatnak. A jelenlegi helyzet kínálkozó, mert az állam jelenleg csak azért tud csak fennmaradni, mert a társadalom közönye ezt lehetővé teszi. Egy elmélyülő válság esetén a jelenlegi rezsim nem is rendelkezne azzal az erőszakszervezettel, ami meg tudná őt védeni.

Tehát, közeleg az idő. Egy kirobbanó általános elégedetlenség, és az azt követő népi egységmozgalom esetén van remény legalább a normális polgári demokrácia visszaállítására, amely első lépését kell, hogy jelentse a változásoknak.
A hatalomra kerülő új rendszernek azonnal meg kell kezdeni az ország gazdasági átalakítását, amelynek része az államosítás, a jó kapcsolatok helyreállítása a környező országokkal, és a piacok megszerzése az uniós határokon kívül.

A szocialista jellegű átalakulás csak ezek megléte esetén végezhetők el - ha a társadalom többsége támogatja. Remélem, nem fecsegtem hülyeségeket, és nem sértettem meg senkit.

Tovaris

  • válasz
Kritika képe

Nem fecsegtél szerintem butaságot,

Kritika, 2011, július 9 - 14:10

teljesen korrekt, elolvastam, és köszi.

  • válasz

Amit szeretnél

vitorla123, 2011, július 8 - 19:34

nomenklatúra nélkül nem lehet megcsinálni! Vagyis államkapitalizmus nélkül. És kizsákmányolás nélkül. De a mértéke nem mindegy és az sem hogy az elsajátított értéket fejlesztésre,vagy kincsképzésre használják,mint most.A többivel egyetértünk. Ha később valósul meg, a proletárdiktatúra nagyon kegyetlen és vérengző lesz.A fiatalokat pusztán az ösztöneik fogják vezérelni,mert a marxizmus tabu ma.Nem tanítják és nem tanulják,még a Munkáspártban sem. Elképesztő a tájékozatlanság, Főnixnek ebbe tökéletesen igaza van,vezetői szinten is vannak hiányosságok.Ezért a gond az,nem találsz az új nomenklatúrába embereket.Pusztán néhány tucat fiatal van aki számításba jöhet.Egy erős ellenzéki pártnak meg nincs értelme ez a "kreténizmus". "A parlament ellenzék nélkül is működik"! Ezért a parlamentre gyakorlatilag nincs is szükség.Minden lényeges kérdésben a nomenklatúra dönt és viseli érte a felelősséget,a büntetőjogit is.Demokrácia meg nincs,nem van és nem lesz! Ebbe azorbánnak van igaza. Ami Neked demokrácia,az nekem diktatúra és fordítva.A vetetők és vezettek népen belüli ellentmondása. Az összefogás mind addig nem megy míg el nem döntjük mit akarunk: kínai kapitalizmust avagy kínai szocializmust. Ehhez lehet támogatást és pénzt szerezni. A többi illúzió mint a szerelem. Vitorla

  • válasz

Olybá tűnik, hogy

tovaris, 2011, július 8 - 19:58

Olybá tűnik, hogy anarchista lettél...

Tovaris

  • válasz

Mit lehet tenni?

Vendég, 2011, július 8 - 14:53

A baj nagy, az orbánc nevű betegség sújtja az országot. De meglehet, hogy ez felébreszti az önfenntartás ösztönét a baloldalon.
Itt az segíthet, hogy sajnos aktuálissá váltak olyan konkrét feladatok, mint az igazi szakszervezetek létezésének lehetősége, a lelkiismereti szabadságnak (az iskoláknak) az egyházaktól való megvédése, stb.
Amire azonnal szükség volna az az akció és akcióegység.
Mi az akadálya az akcióegységnek?
Az, hogy minden szervezet és szervezet embrió ezt saját "vezetése" alatt képzeli el és ennek érdekében "ideológiai" háborút folytat. Azt pillanatnyilag nem tudom elképzelni, hogy feladják önállóságukat, ezért úgy gondolom, hogy hálózatként - és feladat orientáltan - kellene együttműködni. Ez azt jelentené, hogy
1.) Mindenki részt vehetne benne, aki kész erre: A lelkiismereti szabadság megvédése - a baloldalon kívül - ügye lehet az LMP-nek vagy az MSzP-nek, vagy jószándékú hívőknek is. Egy kerekasztal keretében beszélhetnék meg a szükséges akciókat.
2.) Valami viselkedési módot kellene meghatározni, amelynek az lenne a célja, hogy kiküszöbölje, vagy legalább mérsékelje a belharcot és mindenki a felvállalt feladatra összpontosítson.
----
Ha ezt a minimális programot sikerülne megvalósítani, akkor tovább lehetne lépni.

Marci

  • válasz

Új műsorhoz új férfi kell! (Természetesen lehet nő is)

tovaris, 2011, július 8 - 15:00

Teljesen igazad van. Az egységhez a jelenlegi vezetők saját pozíciójuk megtartása miatt csak félvállról állnak hozzá.

Tovaris

  • válasz

Az olasz fasizmus története

Vendég, 2011, július 8 - 13:35

A könyvet Kis Aladár írta és 1970-ben jelent meg 5500 példányban. Meglehetősen tanulságos és aktuális a IV. fejezete:
A fasizmus parlamentáris korszaka és a totális fasiszta diktatúra kiépítése (1922-1929)
- A fasiszta koalíciós kormány
- Az 1924-es parlamenti választások
- Mateotti meggyilkolása és az aventinusi válság (1924)
- A második államcsíny és a totális állam kiépítése
- A kivételes törvények
- A lateráni paktum

Marci

  • válasz

Ezek is bizonyítják, hogy

tovaris, 2011, július 8 - 14:26

Ezek is bizonyítják, hogy az egyes fasiszta képződmények, ha csekély nemzeti jellegű eltéréssel is - de lényegüket tekintve ugyanazok.

Tovaris

  • válasz

Nincs idő

guevara, 2011, július 7 - 22:47

Uraim (szándékosan nem elvtársak) a régi időben merengés a Kádár visszasirás, az elvtársozás kora lejárt! A magyar nemzet egyetlen reménye a bal oldal maradt, ha nem teszünk semmit a fidesz fél éven belül teljesen átveszi a hatlamat és könyörtelenül söpör el minket, aki nem börtönben lesz külföldre menekül!Ha önöknek fontos hazánk sorsa tegyék félre nézeteiket, keressék fel a bal oldali pártok vezetőit és egyesitsük a mozgalmat, cselekedjünk vagy demokratikus szabadságjogainkat kockáztatjuk! Én politikai befolyás hiánynában nem cselekedhetek, de önnökben van nemzetünk reménye... kérem lépjenek mihamarább!

U.I.: ha önök nem 2 év múlva én

  • válasz
SZN képe

Csak a magam nevében

SZN, 2011, július 7 - 22:53

Csak a magam nevében nyilatkozhatok, de én nem sírok vissza senkit, de aki igen, hát tegye! Én kommunista pártot szeretnék, ahol igen is elvtársazzuk egymást. Vagy nem. Kinek mi tetszik.

  • válasz

És uram, hol a cselekvés?

guevara, 2011, július 8 - 08:26

És uram, hol a cselekvés? Ki lesz az önök közül ki nem csak akarja hanem meg is teszi ki lesz az ki bejegyezteti az új mozgalmat, aki leül az asztalra a kommunista pártokkal ÉS A MÉRSÉKELT BALAL mert ha figyelemmel követik az eseményeket a 4K!- 4.Köztársaság mozgalma egyre erősebben baloldalivá válik, önmagát patrióta balnak hivó csoport, szóval én azt mondom hogy legyen ön ki ezt megteszi, de ne csacsogjunk ne álmodozzunk cselekedjünk.

Emelett tanácsos lenne feléleszteni a baloldali frontot és "akciókkal" felhivni magunkra a figyelemet ami lehetne akár tüntetés akármi, de az emberek 90% nem is tud arról hogy van még az országban kommunista kissebség

  • válasz

A fiatalokhoz (Guevara)

somi judit, 2011, július 8 - 15:06

Tudjuk jol, hogy a Ti helyzetetek talàn a legnehezebb. A jövôtöket veszik el. De : HELYETTETEK senki nem tudja visszaszerezni. Fontos persze a baloldali összefogàs », de nektek nem egy kész àllapotra kell vàrnotok. Sajàt magatokat kell megszervezni, le kell szögeznetek, mit akartok, a függetlenségeteket kell kivivni, megteremteni a politikai befolyásosokat. A harc nem a barrikàdokkal kezdôdik ! Sok vita, meggyôzés, egymàs és az öregek meghallgatàsa kristàlyositja majd ki a « mi a teendôt », a hogyant s miképpet.
Nem a « kommunista pàrtokkal kell leülni », a sajàt érdekeitek mentén kell tenni (majd a komm.pàrtok, ha azok, csatlakoznak hozzàtok). Nem a figyelmet kell felhivni, magatokat kell adni. Figyeljetek pl. a szakszervezeti mozgalomra – melynek ha ilyen-olyan is a vezetése –, mégicsak a munkàsosztàly szervezetei (forradalmat persze ne vàrjatok tôle). Guevara (hôsiessége és önfelàldozàsa ellenére) pl. oriàsi kàrokat okozott a szervezett munkàssàgnak (fizikailag is). A forradalmàr élete : sok apromunka, nagy kitartàs. Ez is hôsiesség, ez is cselekedet. Forradalmi pillanat ritkàn jön, de nem ülhettek ölbetett kézzel azokra a barrikàdokra spekulàlva, melyet màsok készitenek elô. Az nem baj, ha az orszàg 90 %-a nem tud a kommunistàkrol (Oroszorszàgban sem tudott 17-ben). De az igen, ha nincsenek felkészült, tettrekész fiatalok (és öregebbek), akiknek nincs tömegvonzàsa akkor, mikor itt az idô. Az màr nagy baj!

  • válasz

A "mi a teendőben" még

nagylajos, 2011, július 7 - 22:17

A "mi a teendőben" még nagyjából egyetértés van, leszámítva néhány r-d bácsit.

A következő kérdés a hogyan?

Én továbbra is azt mondom, hogy a Die Linke lehet a magyar viszonyokra legjobban alkalmazható modell. Kommunisták + kommunisták és szocdemek között lebegő centristák összegyűjtése. Egy ilyen alakulat kedvéért már "fölemelném a sejhajomat a fotelből".

  • válasz

r-d bácsi (1949)

r-d, 2011, július 8 - 01:37

„A "mi a teendőben" még nagyjából egyetértés van, leszámítva néhány r-d bácsit.”
*
Nem tartom magam kommunistának, csak reform-demokratának. ( rede, r-d )
A Havanna lakótelepi alapszervezet minden önkormányzati választáskor tudott jelöltet állítani.
Megemlékezés 08. 20.-án, és 10.23.án (az országban csak itt) a Magyar Népköztársaság éveiről.
Amióta nem szabad ellenforradalomról beszélni. 2010. 11. 04.-én meg emlékezés a Forradalmi Munkás Paraszt Kormány megalakulásáról. Magyar Népköztársaság címeres pólóban!
Jelenleg: Otthonvédelem (MKMP) T.H.-Csontváry 30-38 ----(Th18 Kft.) (φ) 2010-2011
Homlokzat hőszigetelés- Homlokzati nyílászáró csere- Fűtéskorszerűsítés- Tetőszigetelési pályázat- Bejárati ajtó csere pályázat. Kölcsönfelvétel: Raiffeisen bank, eddigi kamatszorzója ( 2.15 ).
Ez a kötelező forinthitel eladósodás!
*
A teendőben teljes az egyetértés (magammal).
*
„A következő kérdés a hogyan?”
Nálam ez a hogyan, amit leírtam!
*
A néhányból egy.
r-d bácsi
(1949)

  • válasz

SZN „elvtárs”- mikor múlt ki?

r-d, 2011, július 7 - 21:04

„A fenti tanács pedig a kimúlt Munkáspárt, Munkáspárt 2006, Zöld Baloldal, MSZMP, MEBAL, a mindenféle törpetársaságok és társaik fényében érvényes ránk is.”
1994-töl Munkáspárt, a Magyar Kommunista Munkáspárt tagja vagyok.
2011-07-07 van ma.
Ki (mi) múlt ki!

  • válasz

éber kóma

nagylajos, 2011, július 7 - 22:18

éber kóma

  • válasz

"1994-töl Munkáspárt, a

olvasó, 2011, július 7 - 21:25

"1994-töl Munkáspárt, a Magyar Kommunista Munkáspárt tagja vagyok."
Ez most Téged minősít vagy a pártot?

  • válasz

Nem SZN elvtárs írta a

tovaris, 2011, július 7 - 21:07

Nem SZN elvtárs írta a cikket, ő csak betette ide. Azért van igazsága a cikknek. Ha elolvastad volna az én kommentemet is, arra céloztam, hogy ez a cikk itt qrvára nem fog sokaknak tetszeni.

DE EGYSÉGES BALOLDAL NÉLKÜL NEM TUDUNK GYŐZNI!

Tovaris

  • válasz
SZN képe

Nem, ezt a sort én írtam,

SZN, 2011, július 7 - 21:12

Nem, ezt a sort én írtam, nem a cikkíró. Ezek a pártok pedig valóban nem léteznek. Vannak szervezeteik, vezetőik, de az összességében az egész egy nagy szélhámosság és önbecsapás keveréke.

  • válasz

Elnézést!

tovaris, 2011, július 7 - 21:31

Tudod, itt sokaknak nem tetszik a pofám.(MSZP-bérencnek titulálnak egyesek) Morfondíroztam, hogy erről írjak-e, de megmondom őszintén, nem volt hozzá bátorságom. Legelső blogbejegyzésem e honlapon az volt, hogy egyesüljön a két munkáspárt. Ha visszanézel a blogjaim elejére, ott megtalálod. A kommentárok pedig magukért beszélnek.

Tovaris

  • válasz
SZN képe

Tudom, hogy néhány fiatal

SZN, 2011, július 7 - 21:23

Tudom, hogy néhány fiatal aktivistának, akik próbálnak megbirkózni a csődtömeggel, nehéz ezzel szembenézni, de valójában mindegyik párt tagnyilvántartása túlzó és lényegében hamis, a helyi szervezetek többsége szétesett, 10 év múlva a mostani, maradék tagság 80%-a nem lesz az élők sorában.

Nyilvánvalóan még a Magyar Kommunista Munkáspárt mutat némi pártszerű életjeleket, a többiek már túl vannak az agónián, de az MKMP megmentéséhez is csodára lenne szükség.

Nem akarom sértegetni az MKMP tagságát, de szerintem ha szembenéznek a valós helyzettel, s pl. Red összehasonlítja az 1998-assal, lelke mélyén hasonlóan érez.

  • válasz

Miért lenne sértegetés

H-dám, 2011, július 7 - 21:56

Miért lenne sértegetés feltenni egy kérdést?
Jó a helyzetelemzésed. A Munkáspárt 2006-nak annyi. Elveszítette országos jellegét, Baranyán és Heves megyén kívül alig léteznek 2006-os alapszervezetek az országban. Ami van, az sem akcióképes.
A Magyar Kommunista Munkáspárt a legütőképesebb csapat a kommunista baloldalon, de az óra nekik is ketyeg, az elvtársak 4 év múlva épp annyival lesznek idősebbek, mint bármelyik ember. Pártszervező munkát pedig nem tapasztalni a Munkáspárt körül, így ha nem tudnak friss vért áramoltatni a pártszervezetekbe, bizony a Munkáspárt is csak politikatörténeti szempontból lesz érdekes. A Mebal, ZB, MSZMP pedig......hagyjuk is.
Node ilyenkor mi a teendő?

  • válasz

Pedig a Mebal megpróbálta,

olvasó, 2011, július 7 - 22:03

Pedig a Mebal megpróbálta, volt is egy megbeszélés a Nefelejcsben, aztán a nagy érdektelenség.

  • válasz
SZN képe

A MEBAL szerint a ZB

SZN, 2011, július 7 - 22:38

A MEBAL szerint a ZB ütötte ki őket, a ZB szerint a MEBAL áskálódott ellenük.

Egészen pehelysúlyú bokszmeccs lehetett.

De inkább nem ízetlenkedem. A MEBAL nem lett volna rossz ötlet, csak teljes politikai csőlátásra vallott a párt nélküli mozgalom célja a pártok összefogására irányuló mozgalom helyett. (Nem mintha ez utóbbira lett volna komoly esély.)

Szerintem a megoldást nemcsak a mostani pártstruktúra, hanem az a kivitelezhetetlen szándék is vezérli, hogy valamiféle egységes ideológia mentén kell felépíteni az új pártot.

Nálunk egyik kommunista irányzatnak sincs nagy tábora, s a különböző szekták bizonyos kérdésekben sosem egyeznek ki. Ha valaki ideológiai egységet akar, akkor a többiek minden fórumon támadják majd, s egymás lejáratásában azért elég jók vagyunk.

Viszont a kommunista mozgalomban lezajlott egyfajta szintézis az utóbbi évtizedekben. Egészen eltérő ikonográfia mellett nagyon hasonló programokkal állnak elő, s a legendásan kibékíthetetlen ellentétek is többnyire múltbéli sérelmekből fakadnak.

Tehát egy demokratikus "programpárt", szigorú belső kódexszel, különböző irányzatokkal, de nem elkülönülő és hatalomra törő frakciókkal, sikeres lehetne, ha végre kibújnánk a saját bőrünkből.

  • válasz

Azt vettem észre a

tovaris, 2011, július 7 - 22:54

Azt vettem észre a mebal-honlapon megjelent írások között, hogy ott sokan nem szeretik a kommunistákat. Ez főleg TGM-nél szembetűnő, mert egyébként egy igen felkészült marxista.
Egyes cikkek még ma is a sztálinizmussal teszik egyenlővé a kommunistákat, sokszor eléggé eltúlozva.

Tovaris

  • válasz

A Red-Helpen betettem egy

tovaris, 2011, július 7 - 21:41

A Red-Helpen betettem egy 2004-es Berecz János beszédet a Kádár-síremlék avatásáról. Ő ott,(akkor még innen voltunk a Munkáspárt 2006 ügyön) a beszédében külön kiemelte, hogy az akkori Munkáspárt nem jó politikát folytat. Sokan nem szeretnek következetességemért, elvhűségemért - bár már sokszor kénytelen voltam revideálni nézeteimet - bátran ki merem jelenteni, hogy csak és kizárólag egy egyesült munkáspárt tud eredményesen harcolni a tőke és a jobboldal ellen. Még annak árán is, hogy ennek személyek esnek "áldozatul". Egy emberre egy pártot alapozni nem jó dolog. Sem politikai, sem vezetői szempontból. Az idő múlik, és hamarosan át kell adni a stafétabotot. Persze, amit most mondtam, majd megint nem fog tetszeni sokaknak, de vigasztalásképpen mondom, hogy nekem sem tetszik sokak ezzel kapcsolatos álláspontja - még inkább az álláspontok hiánya.

Tovaris

  • válasz

Sajnos nagyon igazad van és

olvasó, 2011, július 7 - 21:54

Sajnos nagyon igazad van és sajnos semmi esélyt nem látok egy egyesült munkáspártra. Ez a szakadás nem szunnyadozik, ez mindíg tovább hasad. Már szinte mindenki mindenkivel haragban van.

  • válasz

Szerintem Red helyett R-D-t

olvasó, 2011, július 7 - 21:29

Szerintem Red helyett R-D-t akartál írni.

  • válasz
SZN képe

Bocsánat, akkor R-D,

SZN, 2011, július 7 - 21:46

Bocsánat, akkor R-D, elnézést kérek mindkettőjüktől.

  • válasz
Phoenix képe

A tévedések elkerülése végett

Phoenix, 2011, július 7 - 21:29

Red (Bors) nem tagja az MKMP-nek. Red Star, azaz én se, de egészen más okból.

  • válasz

Valami ilyesmiről

tovaris, 2011, július 7 - 16:56

Valami ilyesmiről óbégatok én is már, vagy két éve, mióta itt esz a rosseb (sokak bánatára, kevesek örömére). Viszont van egy érzésem. Vagy "0" hozzászólással elsüllyed ez a beírás is, mint számtalan sok más, vagy nagy vitát fog kiváltani - abban viszont biztos vagyok, hogy nagyon sokaknak qrvára nem fog tetszeni az ötlet.

Tovaris

  • válasz

Tartok töle, hogy az

olvasó, 2011, július 7 - 20:19

Tartok töle, hogy az előrejelzéseid pontosabbak, mint Aigner Szilárdé.

  • válasz

Uraim fentebb irtam már én

guevara, 2011, július 7 - 23:10

Uraim fentebb irtam már én túl fiatal vagyok ahoz, hogy önökkel vitábaszáljak. De az én korosztályomban nagy reneszánsza van a mozgalomnak, de a kommunista közösség csöndes értelmisége és erőtlen munkásrétege hajlandóságot sem érez a toborzásra, ha önök szándékot éreznek a magyar köztársaság megmentésének ügyében úgyhiszem ideje lépniük.
Megint megjegyzem hogy az idő iszonytató kevés uraim, ha önök nem nekünk 2 év múlva irdatlan károk után kell lépnünk. Én hiszek önökben kérdés hogy a Kommunista társadalaom alkalmas e a feladatra vagy önök nem mások mint egy bukott rendszer emlék foszlányi egy rothadó levél a tél hava aladt, vagy a Kommunizmus megmentői!

  • válasz

Hozd ide a fiatalokat,

tovaris, 2011, július 7 - 23:12

Hozd ide a fiatalokat, közénk!

Tovaris

  • válasz

Generációmat én

guevara, 2011, július 8 - 08:21

Generációmat én képviselem

  • válasz

Végig olvastalk

vitorla123, 2011, július 8 - 08:56

titeket.Mi lenne,ha a tömegmozgalom,mint a red-help esetében,indúlna el. Akár választásokon is.Itt mint valami népfrontba lehetne tömörülni.Le kell ülni küldöttségekkel és koordinálni.Persze csak baloldali inkább kommunista irányzatoknak. A red-help embervédelmi tevékenysége eddig több párttagot hozott közénk,most hat új elvtársunkat vesszük fel.Ez embereket nem érdekli a szöveg,nekik gondjaik vannak és konkrét segítséget kérne Ha megkapják ,van olyan, és a kisember többnyire tisztességes,hogy meghálálják. Támogatnak minket. A jelenlegi rendszerben nem hiszek abban,hogy választási párttá lehetne fejleszteni a kommunista pártokat. Tömegszervezetek nélkül biztos nem.Egyébként nézzétek végig a red-help-en a hallgatóságról készült fotóalbumot,van öreg és van fiatal.Megpróbálhatnátok a red-help Egyesülethez a csatlakozást,sok mindenkinek lenne konkrét feladata,mert ahányan vagyunk egyszerűen nem győzzük, a napi teendők és robot mellet.Abban megállapodtunk július 3-án a Kádár sír mögötti padon,hogy olyannal nem foglalkozunk ami elválasztja a baloldali embereket egymástól,ezeket célszerű lenne a szőnyeg alá söpörni,mert egyenként ,szervezetenkét (pártonként),személyenként semmisítenek minket, a túlélés legkisebb reménye nélkül.A múlt felhánytorgatása meg akadályozó tényező,meg a marakodás a semmin is az. Ráadásul értelmetlen is.Dolgom van majd folytatom,ha lesz értelme. Gondolkozzatok el rajta.Az alapítók szándéknyilatkozatát akik között nincs, "nagy ember"meg "tekintély" érdemes lenne megfontolni. Vitorla

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Kommunista győzelem Moldovában
  • Betiltják a Cseh Kommunista Pártot?
  • Sztálin miatt meghurcolják az ukrán kommunistákat?
  • Német kommunisták a szexklubban
  • Az olasz kommunisták is utcára vonultak szombaton a kormány ellen

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.