Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap Blogok SZN blogja
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Magyarország, 2010

"Óh, én nem igy képzeltem el a rendet.
Lelkem nem ily honos.
Nem hittem létet, hogy könnyebben tenghet,
aki alattomos.
Sem népet, amely retteg, hogyha választ,
szemét lesütve fontol sanda választ
és vidul, ha toroz."

— József Attila

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Polgárháború előtt

SZN, 2011, április 25 - 00:59
  • bűnözés
  • romák
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Bár a 2010-es statisztikákat még nem tették közzé, néhány adatot érdemes nekünk is végiggondolni az MSZP-kormányok széles körben elítélt - valójában viszonylag eredményes - bűnüldözési tevékenysége alapján.

Nem az MSZP-t akarom védeni, hanem egy elképesztően irracionális jelenségre szeretném felhívni a tisztelt elvtársak figyelmét!

Néhány érdekes adat:

  • A 60 évnél idősebb népesség HARMADANNYI eséllyel válik erőszakos bűncselekmény áldozatává, mint a felnőtt lakosság, miközben a közvélemény szerint nagyon nagy számban mészárolják le az időseket.
  • 2009-ben 138 emberölés történt. Legutoljára a 60-as években volt ilyen alacsony az emberölések száma, előtte és utána jellemzően magasabb. 1999-ben 250 emberölési ügyben jártak el, de a sokak által visszasírt Horthy-korszakban, pl. 1934-ben a csendőrség 269 emberölési ügyben nyomozott (plusz még a nagyvárosi, rendőrségi ügyek). A lakosság többsége mégis tömeges növekedésre gondol.
  • 1999 és 2009 között trendszerűen csökkent az erőszakos és vagyon elleni bűncselekmények száma. (Akkor és most sem jelentették be egy részüket.) A lakosság mégis másképp gondolja.

Ha a lakosság jelentős részét ilyen szinten eluralja az etnicista gyűlölködés pszichózisa, miközben a bűnözés trendszerűen csökken (még ha 2010-ben esetleg nőtt is valamelyest), ott vége a racionalizmusnak, és a szegényebb, gazdaságilag, kulturálisan, mentálisan lezüllött településeken már egy-egy bűncselekmény helyi polgárháborúhoz vezethet. Mivel a politika minden meghatározó ereje a helyzet súlyosságának hangsúlyozásában érdekelt (más és más felelősre mutatva), a polgárháború szélére sodródhatunk pusztán - vagy döntően - a tömegmanipuláció által.

Nem a magyar kapitalizmust védem, látom a csődjét számos szegmensben, de az elmúlt évtizedet árnyaltabban kell szemlélnünk, s meg kell állítani, ami itt folyik.

Néhány érdekes adat:
http://crimestat.b-m.hu/B%C5%B1n%C5%91z%C3%A9si%20helyzet%C3%A9rt%C3%A9k...

  • SZN blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

http://frederickfrigyes.nolbl

olvasó, 2011, április 27 - 17:24

http://frederickfrigyes.nolblog.hu/archives/2011/04/26/Gyongyospata__a_p...

Ajánlom mindenki figyelmébe.

  • válasz
SZN képe

Megkezdődtek a

SZN, 2011, április 27 - 00:55

Megkezdődtek a harcok?

http://index.hu/belfold/2011/04/26/verekedes_gyongyospatan/

Mi lesz, ha mindenkinek lehet majd otthon sörétes puskája és forgótáras pisztolya?

  • válasz

Az önvédelem jog és kötelesség

guevara, 2011, április 29 - 18:39

nem gyújtják rád a házad a Diktatúra ellen a legjobb ellenszer a felfegyverzett polgár!!!

  • válasz

Légy szíves, tegyél a

tovaris, 2011, április 29 - 18:44

Légy szíves, tegyél a mondatba vesszőt, vagy pontot, mert nem értem.

Tovaris

  • válasz

Kijavítva

guevara, 2011, április 29 - 19:25

A lényeg ha van fegyvere egy büntetlen elő életü polgárnak, akkor megelőzhetők a betörések, rablások. Mert a tolvaj, nem tudhatja, hogy az áldozatnak nincs-e a kesztyűtartóban egy 300. milise. Emelett Diktatúra ellen a legjobb ellenszer a felfegyverzett polgár, hisz nem lehet diktatúra egy olyan országban ahol az átlag polgár is bármikor végezhet a diktátorral, és egy tüntesés is potenciális forradalom.
Ott csak úgy lehet hatalmat elbitorolni, ha átmosod mindenki agyát...

  • válasz
Phoenix képe

Szerintem ...

Phoenix, 2011, április 29 - 20:26

... ha a minden polgárnak lehet fegyvere, akkor a betörőnek is lesz, és ha a polgár csak egy mozdulatot is tesz a kesztyűtartójában levő "300 milise" felé, már szitává is lőtték.

Az a kitételed, hogy "egy büntetlen elő életü polgárnak" lehet fegyvere, jellegzetes nyárspolgári kitétel - a Diktatúra ellen fegyverrel hőzöngeni akaró, de ugyanakkor a polgári (burzsoá) jogrendben vakon bízó nyárspolgár megnyilatkozása. Ha ugyanis beindul a fegyverbiznisz, akkor megfelelő összeg ellenében a fegyverkereskedő simán el fogja felejteni az erkölcsi bizonyítvány megtekintését.

Mellesleg nem tudom mi a gusztustalanabb - egy kalóz-zászlóban a sarló-kalapács, vagy a sarló-kalapács közepén a totenkopf.

  • válasz

" Ha ugyanis beindul a

olvasó, 2011, május 8 - 13:28

" Ha ugyanis beindul a fegyverbiznisz, akkor megfelelő összeg ellenében a fegyverkereskedő simán el fogja felejteni az erkölcsi bizonyítvány megtekintését."

Szerintem ha beindul a fegyverbiznisz, akkor a szabályozásba is lesz beleszólásuk és lehet, hogy egy 5 éves gyereknek akár két hetet is kell várni, hogy uzit vehessen magának.

  • válasz

Tévedés

kedves vendeg, 2011, május 8 - 11:31

Ahogy azt a rendőrség kötelékeiben szolgálók elmondhatják önnek, tisztelt Phoenix, ma hazánkban csak annak nincs lőfegyvere, aki nem akarja, hogy legyen. Úgy gondolom, hogy egy 7.62mmX39mm-s, 43M. FMJ hadilőszerre töltött AK-47-es gépkarabéllyal jóval nagyobb kárt tehet egy törvényenkívüli, mint az átlagpolgár egy 9x19mm-s Parabellum lőszerrel üzemelő önvédelmi lőfegyverrel. Ebből csupán azt kívánom kihozni, hogy nem a bűnöző lesz az, aki indítványozza a fegyvertartási engedélyét, sokkalta inkább a magát törvényesen megóvni akaró polgár.

  • válasz
Phoenix képe

Mi a tévedés?

Phoenix, 2011, május 8 - 13:31

Igen választékos (őszintébben szólva: nevetségesen dagályos) hozzászólásából Kedves Vendég csak azt nem értettem, hogy mit akart mondani (talán ha némileg életszerűbben és egyszerűbben fogalmazna, kevésbé okozna szövegértési problémákat)?

Abból, hogy "ma hazánkban csak annak nincs lőfegyvere, aki nem akarja, hogy legyen" ("ahogy azt a rendőrség kötelékeiben szolgálók elmondhatják" nekem) két logikus következtetést lehet levonni:

1) Semmi értelme a fegyvertartás liberalizálásának, mert nem változtat a jelenlegi helyzeten

2) Ha jogilag is megkönnyítik a fegyverhez jutást, akkor még inkább érvényes lesz, amit írtam.

Egyik (egymást nem kizáró) következtetésből sem következik, hogy téveset állítottam volna.

Amit ebből ki kívánt hozni, annak viszont se füle se farka. Legalább is én eddig azt hittem, hogy indítványozni különböző tárgyalásokon szokás. Hogy egy fegyvertartási engedélyt hogyan lehet indítványozni - arról fogalmam sincs.

Ha esetleg azt akarta volna írni (amiben elképesztően modoros írásmódja megakadályozta), hogy a fegyvervásárláskor a bűnözők el fogják mellőzni a fegyvertartási engedélyük bemutatását - akkor hiszen én is pont ezt írtam!

  • válasz

Értelmezés

kedves vendeg, 2011, május 8 - 13:57

Az indítványozás esetünkben kifejezetten a kérvényre vonatkozott.. Hogy egy kissé leereszkedjem szintjére, kedves Phoenix, elmondanám önnek, CSUPÁN AZ A VÉLEMÉNYEM, HOGY AKIT EDDIG NEM ÉRDEKELT AZ, HOGY TÖRVÉNYTELENÜL ÉLI ÉLETÉT, AZT A JÖVŐBEN SEM FOGJA. TEHÁT AKI TÖRVÉNYTELENÜL JÁR EL, ANNAK A KEZÉBEN LESZ AZ A BIZONYOS FEGYVER, MÍG AKI TÖRVÉNYTISZTELŐ MÓDON ÉLI ÉLETÉT, NEM LESZ KÉPES MEGVÉDENI MAGÁT.

Csupán erről volna szó, tisztelt Phoenix. Kérelmének eleget tettem, kevéssé "modoros" módon fogalmazván tudtára adtam elképzelésemet, melyben remélem nem talált kivetni valót!

  • válasz
Kritika képe

A legrosszabb fajtája az erőszaknak

Kritika, 2011, május 8 - 18:54

a szegénység.

Minden más csak reakció.

  • válasz
Kritika képe

Hát ez hihetetlen xxxXXXD! XD! XD!!! XD!!

Kritika, 2011, május 8 - 18:51

"Hogy egy kissé leereszkedjem szintjére, kedves Phoenix..."

Ki ereszkedik, és hova?! d:D

  • válasz

Ez a manyus nem tudja,

tovaris, 2011, május 8 - 20:23

Ez a manyus nem tudja, kiről beszél....Hihetetlen!

Tovaris

  • válasz
Kritika képe

De én jót nevettem :D...

Kritika, 2011, május 9 - 09:57

Üdv

  • válasz
Phoenix képe

Pardon!

Phoenix, 2011, május 8 - 15:20

Nem én írtam, hogy "Tévedés", hanem Ön. Tehát a "kivetni valót találás" nem az én saram.

Amit Ön most nagy betűkkel kiemelt (a netikett szerint a nagybetűs írás az ordibálást jelenti - de azt csak úgy mellesleg), az tartalmát tekintve megegyezik azzal, amit én írtam

"... ha a minden polgárnak lehet fegyvere, akkor a betörőnek is lesz, és ha a polgár csak egy mozdulatot is tesz a kesztyűtartójában levő "300 milise" felé, már szitává is lőtték."

illetve

"Ha ugyanis beindul a fegyverbiznisz, akkor megfelelő összeg ellenében a fegyverkereskedő simán el fogja felejteni az erkölcsi bizonyítvány megtekintését."

Tehát továbbra sem értem, hogy mi volt a "tévedés".

Viszont

"Az indítványozás esetünkben kifejezetten a kérvényre vonatkozott."

Nos arra - a magyar nyelv szabályai szerint - nem vonatkozhat. Kérelmet, kérvényt lehet benyújtani, előterjeszteni, bemutatni, de "indítványozni" - na azt nem lehet. Sajnos ...

  • válasz

Én nem akarok olyan

olvasó, 2011, május 8 - 13:30

Én nem akarok olyan országban élni, ahol a polgár fegyverrel akarja megvédeni magát. Én nem akarom magam fegyverrel megvédeni, senki ellen nem akarok fegyvert használni. A mazsolát a saját fegyverével fogják lelőni.Tehát én a rendőröknél akarok csak fegyvert látni az utcán.

  • válasz
Kritika képe

Tiszteletem!

Kritika, 2011, május 8 - 11:36

Ajánlom elolvasásra legújabb blogomat!
Üdvözlettel: Kritika

Egy húsz éve nem teljesített ígéret...

  • válasz

Phoenix! Tudsz Te azért

nagylajos, 2011, április 29 - 22:48

Phoenix!

Tudsz Te azért pedagógusabb módon is forró fejeket hűteni.

  • válasz

Van, akik be vannak oltva a

tovaris, 2011, április 30 - 09:17

Van, akik be vannak oltva a pedagógiai módszerek ellen, így pedagógiai módszerekkel nem kezelhetők. Phoenix is ember, méghozzá a jobbak közül, neki is lehetnek indulatai. Nem védőbeszédnek szántam, mert Phoenix nem szorul rá...

Tovaris

  • válasz
Phoenix képe

Ne haragudj,

Phoenix, 2011, április 29 - 23:07

de ettől a logotól egy kicsit ideges lettem.

  • válasz

Ne viccelj már! Miért

nagylajos, 2011, április 29 - 23:16

Ne viccelj már! Miért haragudnék?

Én se szeretem a halálra utaló szimbólumokat, vagy legalábbis kinőttem az ilyesmiből, mert ma már tudom, hogy a halál nem egy jópofa dolog. De a halálfej önmagában még nem náci motívum.

  • válasz

Számomra elég

olvasó, 2011, április 29 - 23:36

Számomra elég visszataszító.

  • válasz

A betörő ha akar már most

guevara, 2011, április 29 - 21:14

A betörő ha akar már most vehet fegyvert a tisztes polgár nem. Amugy ma is lazán lövik fejbe vagy szúrják le mint egy disznót aki ellen akar álni.
A kalóz zászlóban a kalapács pedig azt fejezi ki, hogy ma ennek a nézet követőit úgyanúgy itélik el mint régen a kalózokat... és nem értem hogy miért kell rögtön támadni, a nézeteink egyeztetése nem kell minden áron ellenségesnek lennie.

  • válasz

A sarló és kalapács és a

tovaris, 2011, április 30 - 09:21

A sarló és kalapács és a halálfej szimbóluma a józan ész értelmezése szerint azt jelentheti, hogy a sarló és kalapács szimbolizálta nézetek gyilkosak. Sürgősen javaslom a törlését, mivel árthat a mozgalomnak. Arról meg nem is teszek említést, hogy a szimbólumot tükörvetítéssel ábrázoltad, ami helytelen.

Tovaris

  • válasz

A fegyvert

vitorla123, 2011, április 29 - 20:51

könnyű elővenni,de eltenni az borzasztóan nehéz! A bölcsesség az bibliai eredetű de tapasztalatból tudom,hogy igaz."Aki fegyvert fog,fegyver által vész el!" A kínai úgy fogalmazza: "százszor ütközni és százszor győzni,nem a legfőbb jó a jók között!" Ezt ajánlom a figyelmedbe forrófejű barátom.Nem keressük a bajt,jön az magától. Vitorla

  • válasz

...mégsem ölik halomra egymást

guevara, 2011, április 29 - 21:21

Nemhiszem hogy egy értelmes társadalomban mint Svájc, Szlováki, USA ahol engedélyezett a fegyvertartás tömegével apritanák egymást... Természetes, hogy nagyobb a fegyveres konfliktus... de az önvédelemhez való jog szerintem teljesen normális dolog,szóval ha én veszélyeztetve érzem magam mert egy részeg egy disznó vágó késsel ront nekem, akkor had végyem már meg az életem és ne én kerüljek hüvösre miadta...

  • válasz

Több dologban is

nagylajos, 2011, április 29 - 23:19

Több dologban is tévedsz.

1.) Az önvédelemhez (jogos védelemhez) most is kvázi jogod van, tehát ha ezt a jogodat gyakorlod akkor nem vagy büntethető. Sőt, az előző kormány eléggé kiszélesítette ennek a jognak a határait és megszüntette a kitérési kötelezettséget személy ellen irányuló támadások esetén.

2.) Alapvető erkölcsi elv (és hazánkban hálistennek egyben jogi elv is), hogy vagyon ellen irányuló támadást élet kioltása árán nem védünk. A magántulajdon szent a kapitalizmusban, de azért többnyire ennyire nem. Persze vannak olyan országok, amelyek jogrendszere e tekintetben a miénknél is burzsujabb. Nem hiszem, hogy őket kéne követnünk.

3.) Egy hölgyismerősöm kint töltött egy rövidebb időt az USÁ-ban. Engem speciel nem nyűgözött le, amikor azt mesélte, hogy a szállásától 1-2 kilométerre található egyes utcákat el kellett kerülnie, mert nem garantált, hogy épp bőrrel megúszná az ottan való sétálgatást. Ez nekem nem értelmes társadalom. Ilyen azért Pest legsötétebb részein sincs.

  • válasz

Úgy tűnik, igen.

nagylajos, 2011, április 27 - 15:32

Úgy tűnik, igen.

Állítólag elég sanszos, hogy az egyik véderős (vagy betyársereges? nekem tök egyforma az összes nyomibrigád) fickó olyat kapott, hogy élete végéig impotens marad.

Nem élvezkedek a szerencsétlen hülye nyomorán, de az erőszak bizony erőszakot szül! Arra mentek rá, hogy provokálják a cigányokat, hátha elsül egyszer az öklük. Hát most elsült.

Keresték a bajt, hát megkapták. Nem tudom őszintén sajnálni őket.

Mégis mi a lóf***t képzeltek? Hogy a végtelenségig hergelhetik őket?

Másrészt azért sem örülök az esetnek, mert a fenyegetett, politikailag tájékozatlan, és kevésbé művelt cigány tömegeknek logikus, hogy az lesz a reakciója, hogy minden gádzsó ellenség.

...Nem tudom hova fog ez vezetni?
:-((((((((

(Ostoba náci fajankók, hogy ott rohadnátok meg, ahol vagytok! Nem csak magatokkal b***tok ki, hanem az egész országgal! - Azért írom ezt itt, mert a jelek szerint, közülük egyesek élénk figyelemmel követik a komm.neten folyó dolgokat.)

  • válasz

Szabad vélemény

kedves vendeg, 2011, április 27 - 16:33

Olybá tűnik, hogy ismét leköti figyelmemnek jelentős részét eme weblap:D Nyilván sokuk által ismeretesek kommenteim, s cikkem, melyet e weblapon alkottam meg. Az év történesei azonban megszakították "munkásságomat", melyet -remélem ugyan olyan keretek között- most folytatni kívánok. No de hogy ne térjek el túlzottan e témakörtől, mely jelentős mértékben foglalkoztatja önöket, fontosnak tartanám, hogy bővebben fejtsük ki a prejudikációról alkotott véleményünket.

Úgy hiszem, hogy napjainkban gyakori az előítélek negatív irányzatának jobb oldalra való plántálása. No de miért is? Valóban csupán azon az "oldalon" létezik?

(Személyes véleményem az, hogy nincs jobb, illetve bal oldal, de erről bővebben később írnék.)

Példának okáért önök is elébb ítélkeznek, pusztán egy-egy kép láttán, mint ahogy eltársalognának az adott személlyel, ezen esetben velem. Történt ugyanis -nagyjából fél éve- hogy regisztráltam az önök méltán híres/hírhedt (kinek a pap, kinek a papné) weblapjára, s "elkövettem" első publikációmat, melyet meglehetősen vegyes vélemény áradat fogadott. Úgy gondoltam, hogy számomra kissé közelibbé varázsolom felhasználói fiókomat, így avatart választottam, melyet önök is megtekinthetnek- s rögvest egészen más "hangnemű" reakciókkal találtam magam szemben.

Egy kissé ez is kapcsolódik az előítéletekhez, noha nem bőrszín, illetőleg nemi hovatartozás szerint, csupán "ideológiai" szempontból.

Legmélyebb tisztelettel: Kedves Vendég

  • válasz
SZN képe

Egy fórum nem bírja el ezt

SZN, 2011, április 27 - 20:36

Egy fórum nem bírja el ezt a modoros stílust. Konkrét vélemény, konkrét témában, kb. ez az, ami elfogadható.

Sem az élettörténeted, sem a saját ideológiai hitvallásod nem érdekes, ha nem kapcsolódik a témához...

  • válasz

Csupán szokás, és

kedves vendeg, 2011, április 27 - 20:52

Csupán szokás, és nevelés kérdése barátom! Van ki így, van ki úgy vitatja meg vitapartnerével a kérdéses témakör jelentős pontjait... Én ehhez szoktam hozzá.

  • válasz

Rendben van. Mi viszont nem

tovaris, 2011, április 28 - 22:53

Rendben van. Mi viszont nem ehhez szoktunk hozzá. De ne szegd kedved.

Tovaris

  • válasz

Neked se szegje kedved "

olvasó, 2011, április 28 - 22:59

Neked se szegje kedved " kedves vendég" következő mondata: "s emlékezünk meg a világháborúban hazánkat a Vörös Terrorral szemben oltalmazó hősökről!"
Kimondottan bájos, nem?

  • válasz

Ez megint egy eltévedt

tovaris, 2011, április 29 - 03:54

Ez megint egy eltévedt jobbikoska, aki nekünk, kommunistáknak próbálja meg előadni hungarista nézeteit. Nem kell vele szóba állni, legfeljebb egyszer, amikor ellentmondunk neki. Utána már azt sem...

Tovaris

  • válasz
SZN képe

14 éves szegény. A

SZN, 2011, április 29 - 08:42

14 éves szegény. A rendszer és a gyenge, manipulatív közoktatás áldozata.

  • válasz

Ezért

vitorla123, 2011, április 29 - 17:45

kötelező vele szóba állni és meggyőzni,hogy be csapták,átverték!És nincs vége,akár hajléktalanként is végezheti,mert ebben az országban neki nincs jövője,nincs rá szükség ,ha fiú,ha lány!Vitorla

  • válasz

Öngól

kedves vendeg, 2011, május 5 - 16:54

Imádom önöket! Bevallom őszintén, lassanként a rajongás szikrája vetődik fel bennem, mikor soraikat olvasom:D Természetesen átvertek, becsaptak, s tékozló ifjúvá váltam a média által sugárzott igék hatására:D Köszönöm uraim, hogy a pillanatnyi szünetet kihasználva megbélyegeztek! Köszönöm!

Ahogy köszönöm Önnek is, tisztelt Tovaris, hogy Ön -egyetlen kijelentésem nyomán- bizony váltig állítja, hogy kizárólag a JOBBIK-nak élek, kizárólag emiatt kelek fel reggelente, s az első gondolatom is rögvest Vona Gáborhoz, és frakciójához fűződik... Persze minderre csak én nem emlékszem, de ahogy megmondták 60 évvel ezelőtt is, úgy megmondják ma is, hogy én bizony ellenforradalmár, neonáci vadállat vagyok, kinek napját kizárólag a népcsoportok eliminálásának megtervezése tölti ki! Hát hogyne!

Bizony-bizony, engem kötelező meggyőzni, szóba állni vélem, hiszen ha Önök nem vesznek szárnyaik alá, akkor biztosan munkanélküli leszek, ugyanis az egyetlen, aki megóvhat ettől, az bizony Thürmer Gyula, s kedves társai!

Mint azt már korábban leírtam, ugyanazt teszik, amit Hitler is tett, vagy akár a mostani kormányunk is tesz: a problémák elterelése végett bűnbakot, illetve egy megfelelően takaró fátylat kerítenek, hogy elfedjék hibáikat... Hitlernek erre azért volt szüksége, amiért a mostani, illetve előző kormányunknak is: hogy a gondokat, illetve a probléma megoldásához szükséges felkészültség hiányát elfedjük.... Egyetlen kérdés maradt csupán: Vajon önöknek, mint munkás embereknek, kik az ifjak megmentői, mi rejtegetni valójuk akad?

  • válasz

Ez nem válasz

vitorla123, 2011, május 5 - 20:33

nekem! Írtam olyat,.hogy Önre ez megbélyegzés lett volna? Nem! Csak becsapták,átverték több millió fiatallal együtt!Egy egész nemzedékkel együtt!Az orvosok ebből a korosztályból már elmennek az országból és követik őket a mérnökök mert itt nem l e h e t m e g é l n i! Ehhez Hitlernek semmi köze sincs,meg más történelmi személyeknek sem. Itt a jelen kérdéseivel van alapvető gond,amit nem lehet a történelemből levezetni.És igen Thürmer Gyula az egyetlen politikus aki megtudná oldani a problémát,és Önnek és a nemzedékének ismét lenne jövője,hazája,mi több egyéni boldogsága.A Népköztársaságban lehet létbiztonságot teremteni és sehol máshol nem lehet!A többi szócséplés! Vitorla

  • válasz

Aha. No, akkor vegyük hát

kedves vendeg, 2011, május 5 - 22:12

Aha. No, akkor vegyük hát át, hogy miért is volna jobb az önök hőn áhított Népköztársasága, valamint azt is, hogy ki is vert engem át! (Egyetlen probléma vetődött fel az ön állításával kapcsolatosan, méghozzá az önök általános tévedése, mely szerint a JOBBIK-hoz kötődöm. A helyzet az, hogy valóban volt egy ilyen kijelentésem, nagyjából fél éve, ám kizárólag azzal a célzattal -ezen állításom valósságát leellenőrizhetik a kommenteim nyomán- íródott, hogy bebizonyítsam, önök mennyire is előítéletesek. Sikerült.)

A helyzet az, hogy önök Thürmer Gyulát úgy kezelik, mint egy kiválasztott személyt. Kérdem én, ha neki sikerülhet, más miért nem teheti meg? Miért gondolják önök azt, hogy Thürmer az egyetlen ebben az országban, aki képes volna vissza fordítani eme ámokfutást, melyet a jelenlegi és az előző kormányunk folytat, illetve folytatott? Kíváncsi volnék erre, mert ez már lassanként kezd elfajulni...

E mellett szeretném látni azon személyt, aki vállalja, hogy -akár a hős templomos mikor megtéríti a pogány lázadót- átterel az önök által igaznak vélt útra.

Várom a jelentkezőt! :D

  • válasz

Azért

vitorla123, 2011, május 6 - 02:06

mert a tudományos szocializmus, a Marxizmus alapján szervezné meg a gazdaságot,mert a pártja gazdaságpolitikai párt.Mások pedig a pápizmus, az egyéni tulajdon alapján állnak. Ezért egyszerűen nincs lehetőségük,jobb világot teremteni. A két dolog között akkora a különbség mint a huszár kardja és a T-90-es harckocsi, vagy az F-16 os között! Persze papíron a huszár is győzhetne a harckocsival szemben,de a valóságban ennek nincs reális alapja.A napokban mondta a miniszterelnökünk,hogy az a nép, amelyik a "jólétért feladja a szabadságot végül mind a kettőt elveszíti." Vagyis a pápista kormány nem képes arra,hogy népjólétet teremtsen Magyarországon. A nyomor természetes állapot. A Jobbik politikájáról meg annyit,hogy a nácizmus, fajgyűlölő rendszer, Mint már próbálkoztam megértetni.szükségszerűen vezet, annak a népnek a vereségéhez,amelyiket ezzel sikerül megfertőzni. Mert a többi nép egyszerűen legyőzi, a magyarság esetében megsemmisíti. Az ukránok, szlovákok már bevezetik a magyarokkal szembeni megtorló intézkedéseiket. Hamarosan onnan menekülniük kell.A magyar huszárok alkalmatlanok arra,hogy megvédjék őket.Dióhéjban ennyit,de ezen az oldalon tanulmányok sora áll rendelkezésére.Olvasson,okosodjon. Amit már feltaláltak,azt nem célszerű újra feltalálni,elég megkeresni.TGY. a leghazafiasabb eszme,az internacionalizmus talaján minden nép boldogulásáért küzd,mindenki a saját hazájában segítse a többiek boldogulását,példáúl úgy,hogy energiát,gázt,gázolajat ad át a másik országnak elfogadható áron.Nem úgy,ahogy ez ma történik,négyszáz forint/literes áron.Így egy gazdaság nem lehet működőképes.Ilyen érdekellentétek háborúhoz vezetnek,amit mi természetesen elfogunk veszíteni a díszhuszárok létezése ellenére.Mert hadseregünk,nincs,és ha lenne is pici az ukránhoz,az oroszhoz,a némethez képest.A NÁTO pedig soha nem fogja a magyar érdekekért egyetlen katonáját sem feláldozni. A fordítottja most is működik.A tényeket elemezze,ha így tesz,rá jön,hogy mi a lehetőséget kínáljuk,mások ábrándokat kergetnek! Vitorla

  • válasz

Nem hinném, hogy bármi

kedves vendeg, 2011, május 6 - 14:51

Nem hinném, hogy bármi gond volna az önök szövegértési készségével, ám ennek ellenére nem tudom, hogy miért képtelenek megérteni, hogy nem kötődöm a JOBBIK-hoz! Számomra immáron egy kissé kétségessé kezd válni, hogy nem csupán a kötözködés kedvéért cséplik a szót... No, de ez maradjon az önök privilégiuma, engem felvázolnám a saját elképzeléseimet e témakörön belül.

Úgy gondolom, hogy rugalmas ideológiai környezetre volna szükségünk ahhoz, hogy megteremtsük az emberhez valóban közel álló eszmét.

Ezen ideológia magában hordozná a hon iránti elkötelezettséget, melynek egyenes következménye a vagyoni gazdálkodás megfelelő módon történő kezelése. Azonban ahhoz, hogy ez sikeresen működjön, a népet egyértelműen erre nevelni kell. Azonban itt rögvest kiütközik a legnagyobb hiba: A szabad gondolkodást tiltanánk, hiszen ha egy adott személy másképpen vélekedik, mint a ahogy azt mi megszabjuk, akkor kénytelenek leszünk az állam békességének megőrzése végett őt "eltávolítani", egyéb esetben akár demagóg, akár egyéb úton ellenünk fordíthatja a népet. Itt pedig véget ért a demokrácia. Véget ért a szabadság.

Úgy gondolom, hogy minden embernek fel kell nőnie ahhoz, hogy megértse, nem állhat akárki egy ország élén. Ha önök megkívánják valósítani a "Demokratikus Népköztársaságukat" akkor szembeköpnék a népet, akikért önök "harcolnak", hiszen azáltal, hogy egyetlen ösvényre terelik őket -akaratuk ellenére- ellenségeskedést szítanak. Ha nem teszik? Felbomlik az állam rendje, s nyugalma.

A demokratikus választásoknak az volna az óriási előnye (Már ha betartanák az alkotmány rendelkezéseit) hogy egy bizonyos vezetés kizárólag egy megszabott időintervallumban tevékenykedhet, ezt követően pedig a nép eldönti, tetszett-e neki az, amit ez a személy illetve frakció véghez vitt. Ha igen? Ismét rájuk szavaz! Ha nem? Egyszerűen máshová teszi azt a bizonyos "x"-t.

Alkotmányos ismereteim szerint mindnyájan rendelkezünk az alkotmánymódosító jogunkkal, (Ismereteim az előző alkotmányból származnak, az esetleges eltéréseket köszönjük meg Viktorunknak!) melyet közvetve, illetve közvetlenül gyakorolhatunk. A közvetett egyértelműen az általunk megválasztott képviselőkön át történik. El is érkeztünk a számunkra fontos pontra! Eljött az a pont, ahol ismét csak azt kell hogy mondjam, visszafejlődést vehetünk észre, ugyanis manapság ugyanúgy -akár a reformkor előtt- a képviselők nem a nép érdekét viszik a parlament elé, hanem bizonyos csoportékét. Itt a probléma!

Amíg ez meg nem oldódik, addig nem igazán beszélhetünk utópikus gondolatokról, még akkor sem, ha az önök szemében a kommunizmus az. Szememben nem feltétlenül, bevallom, kissé undorodom tőle, de ez az önök szíve joga! (Hiszen még nem élünk abban a rendszerben, melyet fent leírtunk!)

Mielőtt megérdeklődnék, hogy honnan vettem azt a marhaságot, hogy önök diktatúrát hoznának létre, azt kell hogy mondjam, ha nekem nem is, legalább Platónnak higgyenek! Az utópikus állam megteremtéséről szóló fejezetekből egyértelműen kivehető egy diktatúra, hiszen az emberek nem tehetnek azt, amit akarnak, csupán azt, mit megszabnak nékik.

Hát ennyit az önök Demokratikus Népköztársaságáról!

  • válasz

Mégis csak

vitorla123, 2011, május 6 - 18:20

kellene a politikai gazdaságtannal foglalkoznia! Demokrácia nincs,nem volt és nem lehet!Csak diktatúra van,mindig a hatalmon lévők diktatúrája.A Népköztársaságban is! De nem mindegy,hogy a 100 leggazdagabb,vagy a 9 millió érdekében diktálnak.Ez az alapvető tévedése,már Platonnak is.Vitorla

  • válasz

Úgy látszik, nem érti a

tovaris, 2011, május 6 - 17:37

Úgy látszik, nem érti a lényeget. Ön lehet, hogy nem érzi a jobboldalhoz való kötődését, de amiket itt kijelent, azok a jobboldal ideológiái. Ne haragudjon, ha valaki jobboldali nézeteket közöl, azt nem tekinthetjük másnak. Mi világosan kifejtjük nézeteinket. Egyébként meg nem tudom, miféle "önök Demokratikus Köztársaság"-áról beszél?

Tovaris

  • válasz

Tehát Ön kijelenti, hogy

kedves vendeg, 2011, május 7 - 06:44

Tehát Ön kijelenti, hogy az önök által létrehozandó rendszerben nem kapnának helyet a demokratikus választások?

Csupán azért kérdem, mert így ismét csak sikerülhet kirobbantaniuk egy "ellenforradalmat", hiszen mint azt mind tudjuk, az embernek a szabadság érzet a legfontosabb. Ha nem gyakorolhatja a szabad gondolkodást illetve véleménynyilvánítást, csekély esély mutatkozik arra, hogy birka módjára úgy fog bégetni, ahogy azt önök diktálják. Ennek a kissé áldemokratikus, demagóg (Nem önökre céloztam a félreértések elkerülése végett, bár úgy gondolom, hogy ez nyilvánvaló!) bandának egyetlen pozitíva vagyon: legalább mutatkozik lehetőség arra, hogy változtassunk....

Azonban hallottam egy meglehetősen sötét jövendőt jósoló leírásról, mely az önök által dédelgetett internacionalista, "tőkementes" (:D) világának kapitalista párját kívánja megteremteni. A lényege mindennek az volna, hogy egyes személyek -kiknek a kezében óriási pénzösszeg áll rendelkezésre- a kapitalizmus zászlaja alatt kívánják egyesíteni a világ országait. Noha erre egyenlőre mindez nem került a felszínre, attól tartok, hogy mégis úton van az e féle változás: a globalizáció minden országot elért már, így tulajdonképpen kizárólag a multinacionális vállalatokon kívül nem sok esély mutatkozik másoknak. Ezzel folyamatosan szorítják ki a kisvállalkozókat, kiknek sem az áruválasztéka, sem az árai nem olyanok, hogy versenybe tudjanak szállni a "nagyokkal". Mivel a multik a világ minden pontjáról beszerezhetik az árujukat, így tulajdonképpen olyan hatalmas előnyhöz jutnak, mellyel igen nehéz szembeszállni. Szerény véleményem az volna, hogy nem a "láthatatlan tőke" ellen, hanem a pénzközpontúság ellen kell harcolnunk. Furcsa mód japánban valamelyest ez a típus működik, bár nyilván ők is sodródnak az árral. A pénzközpontúság elleni harcot voltaképpen ideológia tovább képzéssel kellene megvalósítanunk, melyben egyértelműen a pénznél fontosabb javak jelenlétét kellene megtanítani a népnek. Például a család immáron egyre inkább kezd szétesni. Lehet, hogy önök tűzzel, vassal harcolnak a kereszténység ellen, ám mégis egy hatalmas érv szól a templomi esküvő mellet: Azon párok, kik templomban tesznek fogadalmat mindössze harmad akkora eséllyel válnak el, mint azok, akik csupán állami esküvőn vesznek részt. Beszédes. Ami még ehhez kapcsolódik, de nem hagyható figyelmen kívül, az a gyermekek száma: a vallásos családokban átlagosan három gyermek születik.

Csupán ennyit a lélektisztaságának szükségességéről!

  • válasz

Mégis

vitorla123, 2011, május 7 - 07:49

politikai gazdaságtannal kellene foglalkoznia! A szabadság nem létezik, az egy filozófiai fogalom,a szabadságért nem lehet kenyeret venni,se nagykabátot. Azt csak pénzért lehet kapni.A modern társadalom így működik.A pénz tulajdonképpen" a társadalmilag szükséges munkaidő ára" így alkalmas arra,hogy minden fogyasztási cikk értékén elcserélhető legyen.A globalizáció ettől a funkciójától a pénzt eltérítette,ma senki nem tudja,hogy 1 dollár tulajdonképpen mennyit is ér.Ezért a pénz funkcióját a szocializmusban helyre kell állítani. Ez a létbiztonság egyik feltétele.Amit az egyházi esküvő jelentőségéről mond abba van valami. Mert a pápisták nem ismerik a válás fogalmát,így a szociális okokból szétesett család "együtt" marad statisztikailag.A tisztelendők meg besegítenek,van akinek 12 gyereke van ilyen családokban,a kiskorúakkal való "játszadozásokról" meg bőven ír a sajtó. A vallás tudományellenes volt,ma is az, és az is marad. A tudományok vértanúiról majd más ír mert nincs több időm a témára. Vitorla

  • válasz

A honlap már több éves,

tovaris, 2011, május 5 - 22:45

A honlap már több éves, kérem lapozzon vissza, igen sok olyan dolgot talál, ami talán okulására lehet. Mert hogy jól eltévelygett, az biztos... Itt segítségre találhat, ha Ön is akarja.

Tovaris

  • válasz

... Csak türelem

guevara, 2011, április 29 - 21:35

Azért nem pont igy van, mert eltúlzott a vörös hadsereg rémhírkeltése. De a Vörös Hadseregnek azért had ne köszönje meg senki hogy lerohantak minket...persze a háború áldozatokkal jár, de tény ami tény, hogy ez egy háborús sérelem volt, ami még nem hegett be, hisz utána a korai elnyomó mozgalmak aladt teljesen idióta üzenete volt, miszerint megmenttek minket a Vörös Hadsereg hős katonái, de azt értsétek, meg, hogy egy nemzet érdemeit akit leigázunk nem lehet porba tiporni, mert 60 év múlva ez következik belőle, hogy egy jobbikosban, még ha van annyira felvilágosult is hogy ismeri a honlapot és képes fogalmazni is köcsög komcsizás nélkül, de szemébe a kommunizmus és minden ideológiája maga a sátánizmus, és nem hogy nem képes felfogni, mert felképes csak nem akarja mert egész életébe azt sokkolták belé, hogy komcsik legyilkolnak mindenkit és mindent tönkretesznek. Még ha ez nagyon nem igy van ugyebár :). Látjátok én értem a sértődött dühöt mindkét oldalról de próbáljuk meg, helyén kezelni az ügyeket és ne jobbikoskázzunk, hanem próbáljuk helyre tenni azokat a szerencsétlen manipuláltakat akiket a jobbik mozgósit nem egyszer pl. nemrég Gyöngyöspatán.De figyelmeztetek mindenkit hogy ha ennyire rátámadtok a jobbikosokra (nem a jobbikra -mert az egy szemét tahó banda) lassan elemészt titeket a saját ideológiátok és hasonló manipulált begyepesedett ujallmutogatókká váltok mint ők... őrizzétek meg a tiszta fejeteket, mert csak igy tudjátok terjeszteni és megértetni az emberekkel az ideológiát

  • válasz

Már nem emlékszem, hogy

nagylajos, 2011, április 27 - 19:11

Már nem emlékszem, hogy mi, hogy történt a múltban az Ön személyével kapcsolatban itt a komm.neten, de ha az Ön részéről marad ez a stílus, akkor javaslom, hogy borítsunk rá fátylat. (A "legmélyebb tiszteletet" azért hanyagolhatja, elég hogy ha kulturáltan vitatkozik, az már önmagában a tisztelet megadása, amit maximálisan megpróbálok majd viszonozni.)

A trianonozást marhaságnak tartom, de most nyilván nem ez lesz a téma. Ha ragaszkodik az avatarához, hát tegye, nem fogom fölzabálni a kalapomat. (Mellesleg van olyan régi spanom, akinek ott fityeg a szobája falán a "Mennyország", elmagyaráztam neki, hogy ez egy fasság, nagyjából meg is értette, mégse hajlandó levenni. ...Hát istenem, most nem fogom ezért kitörölni a számát a telómból.)

Szóval, ha jól értem azt hányja a szememre, hogy előítéletes vagyok a véderősökkel szemben, holott lehet, hogy ezek remek fickók, akik még a légynek sem ártanának.

Nos erre az a válaszom, hogy akik ilyen beteges módon szeretnek katonásdit játszani azokról eleve nehéz bármiféle jót feltételezni. Ha pedig ezt úgy teszik, hogy erre egy külön szervezetet hoznak létre, amelynek van egy ilyen határozott ideológiai töltete (remélem azt azért Ön se gondolja, hogy ezek a fickók abszolúte elfogulatlanok lennének a baloldallal és a cigányokkal szemben), akkor ott már nagyon bűzlik a lóláb.

Ha valaki a honvédségnél, vagy más fegyveres és rendvédelmi szervnél szeretne szolgálatot teljesíteni, az előtt emelem a kalapom. Ehhez bárki előtt szabad a pálya. Érdekes, hogy ezeknek a bácsiknak valamiért ez nem jutott eszébe, nem?

  • válasz

Elfogultság

kedves vendeg, 2011, április 27 - 19:51

El kell hogy keserítsem... Ezen szervezetek jelentős hányadát fegyveres kiképzést kapott személyek alkottják, többek között a honvédség szerződéses állományának egykori tagjai!

(Sokan -általában nyelvtudás hiányából kifolyólag- nem hagyták el az országot, s utaztak nyugatabbra a jobb kereset reményében, éppen ellenkezőleg: A honvédség kötelékében teljesített szolgálatból kitűnően profitálnak, hiszen az állam a szerződés időtartama alatt ellátja őket, valamint magas fizetéssel honorálja a hazáért vállalt veszélyt.) (Arról, hogy mennyire tartom célszerűnek azt, hogy katonáink idegen földön ragadjanak fegyvert, s szóljanak bele a helyiek életébe, majd később nyitnék vitát, de gondolom, hogy mindezt felesleges volt jeleznem, hiszen Tovarisunknak meg sem fordult a fejében a fenti sorok olvasása közben, hogy hazaárulónak nevezzen:D)

Tehát sokuk már teljesített fegyveres szolgálatot, bár abban egyet értünk, hogy a többségük nem vállalja a fegyvereskonfliktust távol hazájától.
Sokuk általában nem gondolkodik, nem gondolja végig, hogy mit tesz, hiszen még csupán gyermek. Gyermek, kinek kissé elhúzódik a "lázadó" korszaka. (A koromat nem kívánom egyenlőre feltüntetni, mert -bevallom őszintén- ismét csak a prejudikációtól tartok:D)

Nem kívánom a szemére vetni az előítéleteket, hiszen ezekkel -tetszik, vagy sem- mindnyájan élünk.

A szobámban megtalálható a Magyar-Királyság térképe, de úgy vélem, hogy ettől nem kell, hogy rossz embernek tekintsenek, csakúgy, ahogy én sem tartom mindnyájukat tömeggyilkost bálványozó vörös patkánynak.

Nem volna úriemberhez méltó az érvek helyet szitokszavak mögé bújni. Pont.

  • válasz

Na akkor ezt itt bontsuk

nagylajos, 2011, április 27 - 20:32

Na akkor ezt itt bontsuk csak ki.

Tudok róla, hogy akad közöttük volt katona (azért persze inkább ők vannak kisebbségben), de itt most nem erről van szó, hanem arról, hogy a mindennek meg van a maga helye. A rangfokozatoknak, a parancsuralmi rendszernek, az egyenruhának, valamint a fegyveres és harci kiképzésnek is: AZ ÁLLAMIGAZGATÁS RÉSZÉT KÉPEZŐ FEGYVERES ÉS RENDVÉDELMI SZERVEK FELADATKÖRÉN BELÜL. És pont (hogy az Ön által használt stilisztikai fogást koppintsam).

Senki, aki nem tartozik az említett szervek hivatásos állományába, ismétlem: SENKI NEM TARTHATJA MAGÁT FELHATALMAZVA CSAK ÚGY, arra, hogy fegyveres és rendvédelmi szervnek minősítse magát, akár volt előtte hivatásos, akár nem. Aki mégis ezt teszi ott valami már nem stimmel. Erről beszéltem, lehet, hogy nem egészen egyértelműen, mert félre értett.

Azt a felvetésemet viszont, hogy itt nem ideológiailag semleges, hanem igen jól behatárolható politikai nézeteket valló csoporthoz kötődő bandákról van szó (nem tudok rájuk ennél enyhébb kifejezést), pedig nemes egyszerűséggel kikerülte, holott itt van igazán a kutya elásva. Itt politikai célú katonásdiról van szó, és ez tény, nem holmi "előítéletesség" produktuma.

A továbbikban már csak azt a kérdést kell megvizsgálni, hogy miféle politikai célok mozgatják ezeket a bandákat. Erre pedig csak azt a választ tudom adni, hogy rasszista politikai célok, hiszen akiknek a bűnözésről csak az a szó jut az eszébe, hogy "cigány", azt nem lehet másnak mondani, mint fajgyűlölőnek. És itt a kör be is zárult. (Vagy Ön esetleg tudna nekem egy cáfoló ellenpéldát mondani, amikor ezek a bandák, gárdák a "magyarbűnözéssel" szemben léptek volna fel? Na ugye.)

  • válasz

Úgy hiszem, hogy ön esett

kedves vendeg, 2011, április 27 - 20:44

Úgy hiszem, hogy ön esett a félreértés csapdájába. (Valamint attól is tartok, hogy az utolsó sorai előző beírásomnak kissé negatívan befolyásolták hangulatát, éppen bizonyos szavak kiemelése miatt.)

Nem tisztem, s nem is célom megóvni egyetlen "félkatonai" szervezetet sem, így hát nyugodtan mondhatom önnek, hogy valamelyest egyetértek véleményével, DE! Tény és való, hogy sok helyen félnek a lakók a bűnözőktől, (Legyen az adott elkövető cigány, illetve nem cigány.) így hát célszerű volna a rendőrségnél mind mentális, mind kézzelfogható reformokat bevezetni, ugyanis gyakorta látom, hogy a korombeliekkel szemben nem lépnek fel a rend védelmezői, így azok kedvükre cselekedhetnek. (Kissé nehezményezem, hogy a rongálást, kábítószer fogyasztást, illetve közbiztonságra különösen veszélyes eszközökkel való visszaélést tolerálják rendőreink. Mindez persze nem azt jelenti (Ismétlem, NEM AZT JELENTI) hogy támogatnék mindenféle öntörvényű társaságot, bár -bevallom őszintén- nekem is megfordult már a fejemben a "demonstráció".)

Tehát száz szónak is egy a vége, nem az érdekli igazán az embereket, hogy ki bűnöz, illetve ki tesz rendet, hanem hogy elengedhetik-e a gyereküket sötétedés után valahová egyáltalán, vagy sem!

  • válasz

(Nem befolyásolta negatív

nagylajos, 2011, április 27 - 21:22

(Nem befolyásolta negatív irányba.)

Akkor lépjünk tovább.

Azt állítja, hogy a lakosság fél a bűnözéstől. Ez bizony így van, és e fölött muszáj egy kicsit elgondolkodni egy s másról.

Vajon van-e reális alapja ennek a félelemnek? A válasz: nincs, a félelem irracionális. Az utóbbi években tendenciaszerűen csökkent az erőszakos bűnözés. (Ld: SZN postját.)

Akkor honnan ez a félelem? Ezt egyrészről a média gerjeszti, másrészről a politika. A média azért mert kell a szenzáció, s így ha történik valami véres bűntény, akkor muszáj neki egy jót tunkolni belőle. A (jobboldali) politika pedig azért gerjeszti mert, ha erre azzal kontrázik, hogy most itt aztán olyan szigor lesz, hogy csak na (pl: lecsukjuk a fiatalkorú szabálysértőket is), akkor azzal meg lehet szerezni a manipulált lakosság egy jelentős részének a voksait. És itt jönnek képbe a szélsőjobbos bandák, amelyek minderre rá tesznek egy lapáttal azzal, hogy "etnikai meghatározottságot" akarnak ráhúzni a bűnözésre. Mind közül ez utóbbiak a legveszélyesebbek és a legaljasabbak, mert ők egy az államot akarnak felépíteni az államban és faji alapon szítanak ellenségeskedést a népen belül.

(Nem tudom, hogy Ön hol lakik. Én a "nagy büdösben" és homlokegyenest mások a tapasztalataim, de még egy szintén itt szolgálatot teljesítő rendőr ismerősömtől sem ezt hallottam.)

  • válasz

Vigyázz, mert jól bevisz

tovaris, 2011, április 28 - 22:55

Vigyázz, mert jól bevisz az erdőbe!

Tovaris

  • válasz

Hozzáállásának

kedves vendeg, 2011, április 28 - 15:30

Hozzáállásának ismeretében attól kell hogy tartsak, hogy egy kissé naiv! Baranya megyében élem mindennapjaimat, s igen gyakoriak felénk az általam korábban leírt jogszabálysértések, illetve bűncselekmények.

Sajnos délután ismét szembesültem néhány fiatal magaviseleti gondjaival, bár nem a saját bőrömön tapasztaltam meg -attól tartok hogy ebben az esetben súlyos testi sértés vádjával állítottak volna ítélőszék elé- de mindez semmit sem változtat az eset súlyosságán.

(Mivel önök szerint nincs cigány bűnözés, így az etnikai hovatartozást nem kell hogy külön jelezzem... Bár, ez egyértelműen kitűnik...)

"Néhány" (Értsd ÖT (!!!)) fiatal rontott rá egy hasonló korú fiatalra, mondván: "beszólt" (Nyilvánvalóan személyük elleni sértésként élték meg azt, hogy a fiatalember rájuk talált nézni) Szerencsére a szóváltáson túl semmi sem történt, így nékem sem kellett bekapcsolódnom a társalgásba, de furcsának találtam, hogy ilyen létszám fölény ellenére most nem nehezményezték, hogy nemzeti relikviákkal ékesített pólót viselek, holott ez máskor gondot okoz nekik. (Általában akkor, ha esetleg 6-7 vannak, mint ahogy az egy hete előfordult, de mint azt SZN jelezte, ez senkit sem érdekel.)

Tehát a tendencia nem minden, ugyanis a fiatalkorúakat ért bántalmazások gyakorta nem kerülnek be a jegyzékbe, vagyis a bürökratikus módon gondolkodók statisztikai elemzéseiből ez kimarad, holott ez legalább olyan lelki terror, mint mikor gárdisták lepnek el egy-egy cigánysort!

  • válasz
SZN képe

Mit jeleztem én?Én annyit

SZN, 2011, április 28 - 16:56

Mit jeleztem én?

Én annyit mondtam, hogy ha nem kapcsolódik a témához, kár a személyes élettörténeteddel bennünket traktálnod. Ha viszont kapcsolódik a témához, akár érdekes is lehet.

A hangos szóváltás egyébként nem bűncselekmény.

  • válasz

Ahogy mondja, a szóváltás

kedves vendeg, 2011, április 28 - 19:24

Ahogy mondja, a szóváltás nem, de a fenyegetés már jogellenes cselekedet. (Jogi ismereteim szerint)

A témához kapcsolódó személyes történetem mindössze egyetlen hete zajlott le, melynek komolyabb következménye ugyan nem lett, de mindez csupán egy főútvonalnyin múlott...

Történt ugyanis, hogy egy baráti egyezmény keretében megszervezésre került kicsiny (mindösszesen 4 főből álló) csapatocska nekivágott Baranya löszszakadékokkal tarkított tájának. Falvunk határán vezetett azonban az út, s előfordult, mi addig még sohasem! Romáink nehezményezték a terepmintás nadrág és a fekete bakancs viseletét. (Vagyis prejudikatív módon azt feltételezték rólunk, hogy az egyetlen ok, amiért ott lehetünk az az, hogy kárt tegyünk bennük, holott azelőtt fogalmunk sem volt arról hogy a számomra meglehetősen ronda módon kifestett családi házban "heves vérmérsékletű honfitársaink" lakoznak. Csupán megjegyzésképpen állana, hogy a bakancs kizárólag a lábunk védelmét szolgálta, hiszen ezen -számunkra ismeretlen- erdei utak veszély forrásokkal tarkított fövenye csúnya sérüléseket okozhat, ha nem viseljük a megfelelő lábbeliket.)
Mikor a főútvonal mentén elhaladtunk, egy fiatalember barátnőjével igen éles pillantásokat vetett ránk, majd barátnőjét egy lökéssel ösztökélvén erősítésért küldte.
Nem telt el fél perc, és rögvest három tagbaszakadt úriember rontott ki, így már egy kissé problémássá vált a helyzet, elvégre -ha ugyan nem is volnánk mind apró termetűek- mégis csak kamaszok ellenében állott a négy fős társaság, mely szembetűnő erőfölénye ellenére is tartotta a tisztes távolságot, köszönhetően az igen forgalmas főútvonalnak. Voltaképpen ennyi volna az én történetem, mely szerencsére nem torkollott erőszakba, ám mégis említést érdemel, hogy miképpen különböztetik meg romáink a potenciális veszélyforrásokat, s miképpen strázsálnak otthonuk tájékán, ha kiszemelték őket...

  • válasz
SZN képe

Juj, de kemény

SZN, 2011, április 28 - 20:32

Juj, de kemény atrocitás.

Egy roma kislány megijedt négy bakancsos, terepruhás kandúrbanditól. Gondolom azért volt néhány felirat, jelkép, elmaradt az udvarias köszönés (falun az mégis csak szokás).

Odahívtak néhány férfit, akik csúnyán néztek. Szörnyű. Hogy mernek ilyesmit csinálni? Kenyérrel és sóval kellett volna Benneteket kínálniuk, sűrű bocsánatkérések közepette, hogy egyáltalán megszólítanak Benneteket.

A romák otthonuk környékén strázsálnak? Felháborító! Hogy mernek ilyesmit csinálni? Nem jutok szóhoz.

Remélem, azért nem lett barna a naci.

  • válasz

Díjazom a humorát:D Mi

kedves vendeg, 2011, április 28 - 20:42

Díjazom a humorát:D Mi több, el kell hogy mondjam, nyilván sokkalta nagyobb sikere volna egy kabaré est során:D Bravo!

Látja kend a viszonylatokat? Ha ugyanezt a gárda teszi, akkor náci vadállatok, akik terrorizálják szegény, hátrányos helyzetű, számkivetett romáinkat... Ha 3-4 huszonéves cigány úriember tör rá 4 tizenévesre, akkor az teljesen rendben van! Világos!

Egyébként nyilván másképpen éli meg a nap történeseit egy 14 esztendős fiatal, mint a számkivetettek társulata, de ettől függetlenül kevéssé találtam humorosnak, mikor a fehér sportkocsikból (Nyilván kőkemény munkával, gyakori adó és társadalom biztosítási járulék fizetése mellett összekuporgatott járművekről van szó!) üvöltöztek.... Az már aztán tökéletesen rendben van! Teljes mértékben érthető! Nem viselhetek bakancsot! Sem terepmintás nadrágot, mert akkor én bizony náci vagyok... Értem... Esetleg volna javaslata arra, hogy papucsban, vagy szandálban vágjak néki egy 10-15 km-es erdei túrának?

Mindig is tudtam én, hogy dolgoznak önök, s van fogalmuk a "látástól, Mikulásig" tartó munkáról... Balszerencsémre éppen egy divatszakértőt fogtam ki, a gyári munkás helyett...

  • válasz

Személyemben gyalog és

olvasó, 2011, április 28 - 21:06

Személyemben gyalog és kerékpárrral rendszeresen túrázó csoport egyik tagját fogtad ki, igaz mi nem 10-15, hanem általában 25-30 km-es túrákat teszünk gyalog,kerékpárral persze hosszabbakat, de még sehol nem néztek közűlünk senkit semmilyen náci gárda tagjának. Legutóbbi túránk kiindulópontja Drégelypalánk volt és a falu széle, ahol igen nagy számban laknak romák, találkoztunk is néhánnyal, de semmi különös reakciót nem váltottunk ki belőlük. Egy Jó napot! oda-vissza, ez volt minden.

  • válasz
SZN képe

Én a fél Dunántúlt

SZN, 2011, április 28 - 21:18

Én a fél Dunántúlt bejártam, nyaranta egy jelentős részben roma falun kb. 15-ször kerékpározok át a feleségemmel a kedvenc tavunkhoz, még soha semmilyen bajunk nem származott belőle, s a kutya nem foglalkozik velünk. Pedig a szélső utcán, ahol behajtunk a faluba, kizárólag romák laknak. Általában én is köszönök minden szembejövőnek, s nagyjából le van tudva a kommunikáció.

  • válasz
SZN képe

Ha majd romagárda menetel a

SZN, 2011, április 28 - 21:00

Ha majd romagárda menetel a főutcátokon, ugyanúgy elítélem.

A körülményeket nem ismerem, de ha lenne az 14 éves fiam, aki romatelepek mellett katonai surranóban, terepnadrágban, esetleg ilyen-olyan turulos-nagymagyarországos-kárpátiás stb. pólóban májerkodna a haverjaival - persze mindegyik ugyanolyan nadrágban és bakancsban - miközben az egész ország mindenféle gárdákat és most már összecsapásokat néz a tévében, kiosztanék egy-két pofont. Ezután felvetetnék vele egy melegítőnadrágot, egy tornacipőt vagy egy túra- (és nem katonai) bakancsot, s elmagyaráznám neki, hogy nem kell hülyének lenni azért, mert a fél ország hülye.

Szerintem állj oda anyád-apád elé, s mond el neki, hogy milyen jó volt túrázni, s oszd meg velük ezeket a részleteket! Biztos ők is nagyon elégedettek lesznek Veled, de a bakancsod és terepruhád nem kerül Rád többet.

  • válasz

Uraim! :D El kell hogy

kedves vendeg, 2011, április 28 - 21:17

Uraim! :D El kell hogy mondjam, kitűnő példaképpen állhatnak a jövendő nemzedéke elé! :D Bravo!

Miből gondolják, hogy surranót, illetve katonai bakancsot viseltem? :D Alapjában véve kissé ellenezném a személyeskedést, no de ha már megosztottam önökkel tapasztalataimat, akkor a bakancsom típusát is leírnám ide... Vibram márkájú, szellőző, vízálló túrabakancs:D Úgy hiszem, hogy önmagában a fekete szín kevéssé kellene hogy rasszista "wadállatként" (Forrás:Youtube) tüntessen fel.... Higgyék el nekem, élményeimet megosztom szüleimmel, ilyen téren nem szorulok tanácsra:D

A "májerkodást" magam is elítélem, no de a "lázadó" gyermekei minden generációnak megvannak, ahogy megvoltak a '70-es '80-as években is....

A fenti sorok nyomán azonban tényleg kíváncsivá tett, tisztelt "SZN"!:D
Véleménye kissé különös, de bevallom, nem váratlan!
(Ettől tartottam! Kor nyomán kialakuló előítéletek!)

  • válasz
SZN képe

Nem láttál olyan

SZN, 2011, április 28 - 21:26

Nem láttál olyan tudósítást, hogy terepruhás, bakancsos, ilyen-olyan pólós fiatal suhancok menetelnek falvakban? Szerinted a romák nem néznek tévét? Rád van írva, hogy túrázol? Honnan tudják, hogy nem jelent meg náluk is négy "gárdista"?

Csak ismételni tudom magam: Nem kötelező kivagyiságból hülyének lenni!

A részleteket - még egyszer mondom - nem ismerem, de nekem nagyon az az érzésem, hogy azért volt ebben az egészben valami kamaszos arcoskodás.

Szerintem a szüleid sem a teljes igazságot ismerik...

  • válasz

Nem kívánok egy számomra

kedves vendeg, 2011, április 28 - 21:32

Nem kívánok egy számomra ismeretlen személlyel vitát nyitni arról, hogy mit osztok meg a szüleimmel, s mit nem, de annyit leszögezhetek, hogy ezen az útvonalon ezidáig vagy hétszer mindenféle atrocitás nélkül elhaladtunk, méghozzá éppen a katonai emlékű miatt, melyre gyakorta viszünk virágot, s emlékezünk meg a világháborúban hazánkat a Vörös Terrorral szemben oltalmazó hősökről!

Azt azonban látom, hogy egy kissé elkalandoztunk az eredeti témakörtől... Ám egyenlőre boldogan tapasztalom, hogy korom ellenére nem ítélnek el, s mondják -a kor különbségre hivatkozva- hogy semmi keresni valóm nincs itt! :D

(Egyébként minden hibája ellenére -őszintén szólván- kedvelem e weblapot, hiszen egészen érdekes disputák alakulnak ki, még akkor is, ha egy szavam sincs az adott topicban!)

  • válasz

"világháborúban hazánkat

olvasó, 2011, április 28 - 21:57

"világháborúban hazánkat a Vörös Terrorral szemben oltalmazó hősökről"

Ez meg miféle marhaság????

  • válasz
SZN képe

Az egy velünk semmiben sem

SZN, 2011, április 28 - 21:50

Az egy velünk semmiben sem ellenséges ország megtámadására felhasznált, értelmetlenül lemészároltatott, s mellesleg az orosz-ukrán lakosság ellen szörnyű atrocitásokat elkövető, foglyokat lényegében egyáltalán nem ejtő, partizánvadászat címén egész falvakat kiirtó, a magyar munkaszolgálatosokat lelövöldöző, a "terepi" holokausztban aktívan részt vevő Magyar Királyi Honvédség hős vitézeire gondolsz, amikor a

"a világháborúban hazánkat a Vörös Terrorral szemben oltalmazó hősökről!"

beszélsz?

  • válasz
Kritika képe

Süllyedt

Kritika, 2011, május 6 - 18:27

-

  • válasz

Szerintem bizonyos viselet

olvasó, 2011, április 28 - 20:23

Szerintem bizonyos viselet nem véletlen vált ki aggodalmat emberekből, néha belőlem is , pedig egyáltalán nem vagyok roma. Sokszor utazok vonaton olyan fiatalokkal, akik gárdaszerkót viselnek és őket hallva, nekik a roma meg néha a szlovák meg román sem ember.

  • válasz

Úgy hiszem, ha e baráti

kedves vendeg, 2011, április 28 - 20:31

Úgy hiszem, ha e baráti társaság társalgását hallgatta volna, rengeteg tényezővel szembesült volna, melyek nem váltottak volna ki önből ellenvetést... Szilárd véleményem, hogy elsősorban nem romáink tehetnek arról, hogy mi történik hazánk égboltja alatt, sokkalta inkább befolyásolta a mai helyzetet "képviselőink" hozzáállása a nyugati érdekek kiszolgálásához, illetőleg a magyar gazdaság tönkretételéhez...

Romáink azonban nem hallgattak meg minket...

  • válasz

"Tőke és fasizmus

olvasó, 2011, április 28 - 20:37

"Tőke és fasizmus jegyesek" Ez a József Attilától származó idézet ma is időszerű.
A tőke válsága gerjeszti a fasizmus és nácizmus különböző formáit.

  • válasz

Háppersze... én vagyok a

nagylajos, 2011, április 28 - 16:36

Háppersze... én vagyok a naív.

Egy dolgot makacsul nem képes / nem tud megérteni: a bűnözőknek lehet bőrszíne, származása, nemzetisége stb., DE a bűnözésnek nem!

Képzelje nagyon is tisztában vagyok a bűnözők közötti etnikai arányokkal, tán még jobban is mint Ön, én ugyanis, hogy úgy mondjam, első kézből rendelkezek ezzel kapcsolatos tapasztalatokkal. De más dolog ezt a tényt felismerni, tudni, és megint más dolog ebből helytelen következtetésre jutni, nevezetesen arra, hogy a bűnözés etnikailag meghatározott. A nevezett bandák ezt (a nevezzük így:) tévedést képviselik (tudnék persze rá durvább szót is).

Eme tévedésre ugyanúgy példával szolgálhat az is, amikor a Gorenje turizmus idején a határ menti osztrák boltokban kiírták, hogy "Magyar, ne lopj!" Ugye milyen felháborító érzés, amikor azzal szembesül az ember, hogy csak azért bélyegzik meg és vonják erkölcsi felelősségre, mert az ugyanabba a nemzetbe tartozó társai közül egyesek ezt vagy azt csináltak? Hát mi közöm nekem magyarként, más magyarok bűncselekményeihez? A jó égadta világon semmi! Ugyanez áll a cigányokra is. Ők is ugyanolyan emberek.

Tehát még egyszer: csakis a bűnöző egyén felel a tetteiért, mert a bűnözésnek nincs semmiféle etnikai, nemzetiségi stb. meghatározottsága! A cigánybűnözésről fröcsögők viszont az egész etnikumot teszik felelőssé. Ezt szimbolizálják a felvonulásaik a cigánysorokon, a szónoklataik, minden.

...

Az Ön által említett eset nem új dolog, ez mindig is így volt. Kamasz koromban velem is megtörtént (megjegyzem nem cigányok voltak az elkövetők, ám mégsem rettegek a "magyar bűnözőktől").

  • válasz

Furcsa módon ez a "Magyar,

kedves vendeg, 2011, április 28 - 19:29

Furcsa módon ez a "Magyar, ne lopj!" tábla Torontóban is megjelent, -gondolom pusztán a véletlen műve- miután romáink vízumot nyertek Kanadába, mint menekültek. Mindez azért is kínos, mert Torontóban jelentős magyar lakosság él, kik a mai napig őrzik hagyományaikat.

Abban egyetértünk, hogy a bűnözésnek nem lehet bőrszíne, DE! Mikor néhány (Értsd 12) roma támadást intézett egy március havában megrendezett megemlékezésről hazatérő úriember ellen, s közben mindenféle -meglehetősen vulgáris- megjegyzéssel tarkítva azt találták mondani, hogy rohadt magyar(!!!), akkor egy kissé elgondolkodhatunk, hogy melyik ország területén is történt mindez.

  • válasz

Örülök, hogy ha legalább

nagylajos, 2011, április 28 - 22:44

Örülök, hogy ha legalább ebben a kérdésben egyetértünk.

Viszont akkor nem értem, hogy miért sulykolod továbbra is ezt a témát, hogy "romák ekkor és ekkor, ezt meg azt csináltak".

Képzeld, én meg nem egyszer hallottam azt, hogy "rohadt büdös cigányok". Tudod, engem nem cigányként felháborítanak és megbotránkoztatnak az ilyen szövegek. Gondolom a romákat még inkább.

A józan gondolkodás és az emberségesség egyébként eleve ott kezdődik, hogy különbséget tudunk tenni aközött, hogy valaki az erő pozíciójából mond ilyeneket vagy sem. Az erő pozíciójában mi vagyunk. Ha a cigányok "magyaroznak" az egy kisebbség elkeseredett és szerencsétlen ellenreakciója, amely nincs egy súlycsoportban azzal, amikor a többség ba***ogatja őket.

Ráadásul, megnyugtatlak a magyar cigányok 90%-a egyébként elsődlegesen magyarnak vallja magát.

  • válasz

Dèja vu érzésem van

tovaris, 2011, április 28 - 22:58

Na, megint egy hittérítő...
A stílusa viszont nagyon ismerős valahonnan... Mintha már hallottam volna, valahol.

Tovaris

  • válasz

Talán üdv Tamás

olvasó, 2011, április 28 - 23:05

Talán üdv Tamás reinkarnálódott vagy regisztrált más néven. Nekem is ismerős, főleg történelmi ismereteinek " alapossága" miatt.

  • válasz
Phoenix képe

Dehát ő régi Kedves Vendégünk

Phoenix, 2011, április 28 - 23:21

/blog/tradicio

  • válasz
SZN képe

Ezek a táblákról szóló

SZN, 2011, április 28 - 21:44

Ezek a táblákról szóló híresztelések pletykák, az érintett településeken élők szinte minden esetben tagadják.

A Gorenje-s időkben pl. hiszti volt az egész, az osztrák rendőrség egy esetben talált ilyet egy FPÖ-aktivista üzletében - a jobbikosok haverjai, ha nem tudnád -, s rögtön leszedette. Az osztrák pletykalapok persze rögtön rákaptak, átvette a Kisalföld, aztán az akkoriban megjelenő budapesti pletykalapok.

Az osztrák kereskedők mindig is tárt karokkal várták és várják ma is a magyarokat, ebből élnek. A nyolcvanas években olyan mosollyal szolgáltak ki bennünket néhány Milka vásárlásakor, hogy ilyet Magyarországon azóta sem tapasztaltam. Gyakran vásárolok Ausztriában, s az osztrák személyzet mindig kedvesen mosolyog. Nem szeretetből, hanem mert ez a főnök elvárása, a főnöktől ezt várja a tulaj, a tulaj pedig ebből él. Ráadásul a kasszás kislányok simán megkeresnek kétezer eurót, mögöttük áll egy - hozzánk, s nem a PAME-hoz képest - harcos szakszervezet, nem lehet velük csak úgy kibabrálni, miért lennének frusztráltak?

Ugye nem gondolod komolyan, hogy a környező települések nélkül 2,5 milliós Torontóban, a multikulturalizmus Mekkájában tömegesen ilyen feliratok jelenhettek meg? Legfeljebb valami neonáci kirakta egy másodpercre, lefényképezte, majd átküldte valamelyik magyar hasonszőrűnek.

Nem kellene mindent elhinni, amit ezek állítanak.

  • válasz
Phoenix képe

Speciel én

Phoenix, 2011, április 28 - 22:58

1989 április negyedikén és november hetedikén is kint voltam Bécsben (Hofi jól le is tolt emiatt a TV képernyőjéről :-) ) és bizony több üzletben a saját szememmel láttam az ominózus táblákat. Persze azt is láttam, hogy a határ-menti falvak út széli házai, fészerei ugyanúgy tetőtől-talpig piros-fehér-zöldre voltak mázolva, mint a Maria Hilfer kócerájai, és az osztrákok minden szemetet rásóztak a bolondabb magyarokra.

Ja igen, néhány évvel később már szlovák táblák voltak ezeknek a tábláknak a helyén. Azokat is a saját szememmel láttam. Torontóban viszont nem jártam.

  • válasz
SZN képe

Azt láttad, hogy: "Ne

SZN, 2011, április 28 - 23:17

Azt láttad, hogy:

"Ne lopj!"

vagy azt, hogy

"Mutassa meg a táskáját felszólítás nélkül!"

?

  • válasz
Phoenix képe

Azt láttam, hogy

Phoenix, 2011, április 28 - 23:28

"Magyarok ne lopjatok!" (illetve később ugyanezt szlovákoknak szlovákul) méghozzá nem akárhol, hanem A Graben és környéke elegáns üzleteiben.

  • válasz
SZN képe

Hm, ez engem most tényleg

SZN, 2011, április 28 - 23:44

Hm, ez engem most tényleg meglep, s nem kételkedek a szavadban. Én ilyet Burgenlandban sosem láttam.

  • válasz

Tanúsítom, hogy

tovaris, 2011, május 7 - 11:50

Tanúsítom, hogy tömegével voltak ilyen táblák, de nem csak a Maria-Hilfer Straßén, hanem szerte Ausztriában, ahol magyarok vásároltak.

Sőt, a tábla mellett álló fiatal lányok, akik invitálták be a hülye magyart (én is az voltam) - szlovákiai magyar nemzetiségű lányok voltak, akik meglepődtek, amikor azt mondtam nekik, hogy: Ďakujem vám dievčatá za vašu pomoc! Értették, ugyanis...

Tovaris

  • válasz

Na azért ez nem egészen

nagylajos, 2011, április 28 - 22:27

Na azért ez nem egészen így van. Az is a "Magyar ne lopj!" kategóriájába esik, amikor magyarul kiírják, hogy a boltban lopásgátló kamera működik. http://retronom.hu/node/20788

Hozok egy csattanós példát kedves vendég barátunknak, s erre Te meg megpróbálod ezt kikezdeni? Ej-ej. :-)

  • válasz
SZN képe

Már akkor tisztázta a

SZN, 2011, április 28 - 22:43

Már akkor tisztázta a megbízható sajtó, hogy a "Magyar, ne lopj!" felirat egyetlen elszigetelt esetben tűnt fel.

Az hogy magyarul figyelmeztetnek a kamerára, vagy be kell mutatni a táskát, a német felirat mellett, nem ugyanaz.

Felhívnám a figyelmet a megbízható "West magazinra", mint forrásra.

  • válasz

Ja, és? Azt írta a West,

nagylajos, 2011, április 28 - 22:52

Ja, és? Azt írta a West, hogy a "hasonló hangnemű figyelmeztetések mindennaposak" (nincs mellettük német felirat + táska megmutatására csak úgy nem kötelezhetnek).

Tehát a példám jó. Ausztriában anno egy kicsit több volt a kelleténél az olyan hülyékből, akiknek "elege lett a magyarbűnözésből." Nálunk meg most ugyanez a helyzet a cigányok vonatkozásában. Ennyi.

  • válasz
Phoenix képe

Dagályos ...

Phoenix, 2011, április 27 - 16:52

... de legalább értelmetlen is.

1) Előítélet. A szélsőjobb oldal szükségszerű sajátja, a baloldalisággal természeténél fogva ellentétes. Önmagát baloldalinak gondoló előítélkező van - előítéletes baloldali per definíció nincs. Aki az adott (társadalmi, gazdasági, politikai) kérdésben előítéletes, az az adott (társadalmi, gazdasági, politikai) kérdésben nem baloldali.

2) Jobb oldal, baloldal. Nézem az asztalomat - hát nem két oldala van? Egy jobb oldala és egy bal oldala. Kijelenteni, hogy nincs - butaság, ahogy az is butaság, ha azt jelentem ki, hogy csak én és a velem mindenben egyetértők lehetünk baloldaliak. Amúgy definíció kérdése a dolog.

Jobboldali (egy adott társadalmi, gazdasági, politikai vonatkozásban), aki szerint a hagyomány eleve érték, bizonyos (társadalmi, gazdasági, politikai) egyenlőtlenségek szükségszerűek, a hagyományok megváltoztatása, az egyenlőtlenségek kiegyenlítése erkölcstelen, megengedhetetlen. Baloldali, aki szerint vannak (társadalmi, gazdasági, politikai) hagyományok, amiket el kell törölni (ezt nevezik fejlődésnek), a (társadalmi, gazdasági, politikai) egyenlőtlenségek megszüntetendők, erkölcstelenek, fenntartásuk megengedhetetlen.

Amíg nem bizonyítod be, hogy ilyen ellentétek nincsenek politikai csoportok között, addig nem bizonyítod, hogy a jobboldal/baloldal felosztás elavult.

  • válasz
Encore képe

Én csak annyit szeretnék

Encore, 2011, április 25 - 13:28

Én csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy polgárháború vívásához felfegyverzett, reguláris csapatokra van szükség. Ez az egyik oldalon lassan már megvan...

  • válasz
SZN képe

Kérdések és válaszok

SZN, 2011, április 25 - 01:21

Kérdések és válaszok:

  • Igaz, hogy az MSZP alatt összeomlott a közbiztonság? (a Fidesz álláspontja) - Nem igaz, összességében javult.
  • Igaz, hogy az Fidesz alatt összeomlott a közbiztonság? (az MSZP álláspontja) - Egyelőre, egy év adatai alapján felelősséggel ez sem állítható.
  • Igaz, hogy arat a cigánybűnözés (sic!)? (a Jobbik álláspontja) - A romák nehéz helyzete, ill. az erőszakos és vagyon elleni bűncselekményekben felülreprezentált száma tagadhatatlan, de ha a romák száma jelentősen nő, a bűncselekmények száma pedig nem követi ezt, sőt esetleg csökken a számuk egy évtized alatt, akkor ez sem igaz.
  • Igaz, hogy Magyarországon a mindenféle gárdisták terrorizálják a roma lakosságot? (főleg az LMP álláspontja) - A gárda és szövetségesei gyomorforgatóak, de egyelőre néhány lapos pillantáson, félelemkeltő (és egyben röhejes) felvonuláson kívül terrorizálásról szó sem lehet. (Viszont hisztériát keltenek, s ez hosszú távon veszélyes.) Pl. Tiszavasváriban egyértelmű, hogy sok szerencsétlen, elbutított és/vagy kétségbeesett roma is a Jobbikra szavazott...

Lehet, hogy az összes burzsoá erő a konfliktus kiszélesedésében érdekelt más és más okokból? Mi lesz ebből?

  • válasz

Az állításaid nagy

nagylajos, 2011, április 25 - 08:09

Az állításaid nagy részével egyetértek, a cikk fő mondanivalójával - hogy ti. a Jobbik abszolúte nem a tényekre, hanem a cigányellenes előítéletekre épít, amikor "cigánybűnözésről" ugat, fröcsögő szájjal - pedig maradéktalanul.

Azonban megjegyezném, hogy sajnos a sok kis szabálysértés is komolyan ronthatja azok közérzetét, akik sértettjei.

A megfélemlítés pedig a terror immanens része, úgyhogy az LMP álláspontja egyáltalán nem áll távol a valóságtól.

  • válasz

Jól látod !

vitorla123, 2011, április 25 - 03:32

A "cigány bűnözés" statisztikai fogalom volt anno és ebből lett az ami most.A rendőrség tervezett létszámemelésével,a statisztika romlik,hiszen több rendőr több esetet fog regisztrálni.Egyben nő a feszültség a roma és nem roma lakosság között.Nem lesz ajánlatos magyarnak a roma gettóba belépni stb.Megoldás egyedül a Magyar nemzetiségű családok gyermekvállalási és nevelési képességének pozitív diszkriminalizálása. Kadaffi Libiájához hasonlóan a magyar asszonyok kapjanak rendes fizetést 4-5 gyerek esetén a gyerekek neveléséért.Ebből a magyar család tisztességesen meg tudjon élni.A terheit,költségeit az automatákat robotokat alkalmazó nagytőke adójából kell biztosítani. Ha nem csak a cigánynak lehet 7 gyereke a kulturális színvonaluknak megfelelően,hanem a magyarnak is a probléma szerintem magától elmúlik. Az a jobbikos szemlélet amit a parlamentben is hangoztatnak "Annyi gyereket csináljanak amennyit fel is tudnak nevelni" fából vaskarika.Meg a cigány nők lekötése sterilizálása is. Ugyanis növeli a magyarországi lakosság kihalásának ütemét legalább is szerintem. Vitorla

  • válasz
SZN képe

A 2000-es évek elején

SZN, 2011, április 25 - 11:28

A 2000-es évek elején Kemény István és Janky Béla kutatásai (2003) szerint 20%-kal volt kevesebb a roma nők termelékenységi mutatója, mint 1971-ben.

A szám valószínűleg tovább csökken, a következő évtizedtől a roma lakosság stagnálni, utána pedig csökkenni fog. A gyermektelen roma párok aránya már most is magasabb, mint a magyaroknál. A felemelkedés stratégiája egy tudatos kisebbségnél a romákon belül a gyerektelenség, miközben a szegények sok gyermeket vállalnak. (Persze ezzel pont a felemelkedők nem adják át a pozitív életviteli mintákat.)

Mindenesetre a lakosság 20 százaléka körül stabilizálódni fog a roma népesség száma, amely becslések szerint Borsodban most 30% körül járhat. Győr-Moson-Sopron megyében - a másik véglet - kevesebb, mint három százalék.

Ennek ellenére Győrben a bűnözési statisztika alig jobb, mint Miskolcon, de pl. a sokkal kevésbé romák által lakott Debrecenben majdnem kétszer olyan rossz, mint Miskolcon. A statisztika persze csalhat, a kisebb bűncselekmények egy részét nem tartalmazza, a kistelepüléseken akár rosszabb is lehet, de azért elgondolkodtató.

Ma az iskolás gyermekek kb. 15%-a roma, Borsodban ennek a két és félszerese. Többségük a legszegényebb települések szegregált iskoláiba jár, s szinte garantáltan munkanélküli lesz. Ez az utóbbi mondat a valódi baj.

  • válasz

Nem beszélnék

tovaris, 2011, április 25 - 12:16

Nem beszélnék szegregálásról, mert az azt jelenti, hogy az iskolák és a hatóságok külön iskolákat (osztályokat) hoztak létre, és oda zsuppolják be a cigánygyerekeket.
Itt arról van szó, hogy a nem cigány szülők ELVISZIK a gyerekeiket az iskolákból, így ott csak cigányok maradnak zömmel.

Tovaris

  • válasz

ilyen példa

vitorla123, 2011, április 25 - 13:48

Kunmadaras, a magyar gyerekek a szomszédos Berekfürdőbe járnak iskolába,mert gyak.nincs cigány.Én egyébként nem hiszem ezt az elméletet,hogy 20 % körül stabilizálódik a számuk. Szerintem a cigány családok sokkal gyermekszeretőbbek,sokkal inkább átadják a saját hagyományaikat,mint a magyar családok. A cigányok nevelik a saját gyerekeiket (persze,hogy mire az más kérdés) a magyar családoknál az óvoda az iskola nevelné,ha lenne rá igény,a család pusztán fenntartja a létezést valamilyen szinten Ahol mind a két szülő dolgozik 12-16 órát ott nincs idő a munkaerő "újratermelésére" Ahol nem dolgoznak ott az ezzel járó kilátástalanság akadálya a gyerekek nevelésének,vannak fontosabb dolgok. Ezért javasoltam a magyar családok pozitív diszkrimalizálását, 4-6 gyerek után olyan havi fizetést amiből biztosan meg lehet élni. A forrás a nagy vállalkozók drasztikus megadóztatása.Vitorla

  • válasz
SZN képe

Ez is szegregálódás. Csak

SZN, 2011, április 25 - 12:23

Ez is szegregálódás. Csak nem adminisztratív eszközökkel történik.

Egyébként mindkettőre van példa.

  • válasz

A szegregálás az

tovaris, 2011, április 25 - 16:52

A szegregálás az szándékos, a szegregálódás az következmény.

Tovaris

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Kötelességtudó állampolgár jutalma: ellene indított eljárás
  • Bebukottak - 1984
  • A rendpártiság ára
  • Honnan van pénze a Lobbiknak - például fegyveres rablóktól?
  • Taposóaknával védte zöldségeskertjét

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.