Kérdés
Elolvastam az alábbi, egyébként figyelemreméltó cikkek a red-help.net-en:
http://www.red-help.net/szinten-a-ciganykerdesrol
Utána a kommenteket is átfutottam, s felvetődött bennem a kérdés: A kommentek szerzőit (Vörös kutyát és Bűnbánót, de a személyük igazából nem is érdekes) mi különbözteti meg egy átlagos jobbikostól? Talán a koruk? Talán az, hogy némi nosztalgiával tekintenek vissza a Kádár-rendszerre? Segítsetek!
Szegények láthatóan nem olvasták el a cikket, vagy nem tudták azt értelmezni, vagy az alpári gyűlölet már a legegyszerűbb logikai levezetéseket is felülírja. A szocialista rendszer veresége után megszűnő munkahelyek száma elkerülte a figyelmüket. Miközben különböző írásaikban, bejegyzéseikben elismerik, hogy a lakóhelyükön alig van munka, s szinte mindenki vegetál, a roma munkanélküliséget és a romák lezüllését nem ilyen keretek között értelmezik.
Persze mit lehet mondani azután, hogy Thürmer egyik legutóbbi, alig burkoltan antiszemita nézeteket hangoztató írását is védelmükbe vették itt többen (pl. Vitorla), Red pedig virágnyelven lezsidózta Krauszt és a MEBAL-t, mert azok nem lelkesednek az etnicista alapú tömeggyilkosságokat elkövető csetnikekért. (Mint ahogy az UCK-ért vagy az usztasák utódaiért sem.)
Mi teszi ezeket az embereket kommunistává? Az innen-onnan felcsípett antikapitalista szólamok, az évenként ismétlődő Kádár-ünnepség, az egykori vörös pártkönyv? Segítsetek!


"Saját jogán lakáshoz
"Saját jogán lakáshoz juthatna az a roma család, amely iskolába járatja a gyerekét, és legalább az egyik szülő munkába áll - mondta Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat elnöke a Bruxinfonak, miután a kormány bemutatta Brüsszelben az európai uniós romastratégiához benyújtott nemzeti tervet."
Ezzel sugallják azt,
hogy ez a munka dolog mennyire a cigányokon múlik, és nem azon a másfél-millió megszűnt munkahelyen.
Ez a fajta pozitív
Ez a fajta pozitív diszkrimináció már többször is csődbe ment. Az iskolába járás kötelező minden magyar állampolgár részére. Mi az, hogy ezért lakást adnak?
Először azt kellene elérni, hogy elvégezze a cigánygyerek az általános iskolát - lehetőleg 16 éves korig - utána tanuljon olyan szakmát,amellyel el tud helyezkedni - vagy tanuljon tovább közép-, vagy felsőfokú intézményekben.
És ha munkába áll az egyik szülő a sok közül, akkor az majd a keresetéből el fogja tudni tartani a családot, miközben fizeti a rezsit?
Tovaris
Ahogy Phoenix sem, én se
Ahogy Phoenix sem, én se látok realitást a dologban. Csak a szokásos kamu. Holnap már mondják az ellenkezőjét.
Amúgy a pozitív diszkriminációt én helyes eszköznek gondolom. Csak ez nem az (lenne, ha egyáltalán megvalósulna). Olyan lehetséges, hogy többletjogokat biztosítanak a hátrányos helyzetűeknek vagy enyhítik a kötelezettségeiket, de olyan nem, hogy egy kisebbség számára elismerünk egy olyan alapjogot, amely természeténél fogva nem csak egy sajátos társadalmi csoporthoz tapadhat (lakhatáshoz való jog), a többség pedig kirekesztjük belőle. Ez a dolog logikájának kicsavarása. A pozitív diszkrimináció mondjuk az volna, hogy ha mindenki számára elismernék a lakhatáshoz való jogot, amelyet az állam nemzetgazdasági teljesítőképességéhez mérten igyekezne mindenki számára megvalósítani, de az ugyanolyan jogosultak közötti esetleges kényszerű választás esetén (értsd: még nincs elég lakás) a romákat előnyben részesítenék.
Mindenek előtt ...
... ahhoz, hogy a biciklista család legalább egyik tagja munkába álljon munkahelyre lenne szükség.
Én - úgy is, mint tanult közgazdász - csak ámulok és bámulok, hogy milyen elánnal igyekszik a lakosság egyre nagyobb részét munkába kényszeríteni az Orbán-kormány (általában a szerzett jogok megnyirbálásával, és büntető jogi eszközökkel), miközben a "munkahelyteremtésnek" se híre, se hamva. Persze továbbra is várom a dologházak megnyitását, és internáló táborok felállítását, mint a "munkahelyteremtés" radikális eszközeit.
Csak
ez a "megoldás" létezik a FIDESZ számára. A szabadság nevében börtönöket kell,hogy építsenek.Ragyogó a perspektíva. Vitorla
Az LMP "nem munkát hanem
Az LMP "nem munkát hanem jövedelmet" kezdetű (mondjuk elég halk) mantráját javasolnám figyelmedbe.. Schiffer választás előtti tvbemutatkozós félórásban mondjuk szépen nézhető.. no meg a te kedvenc TB témád is pont a te szájad íze szerinti tálalásban
/amúgy nem vagyok LMP-s csak szórakoztat mennyire ki lehet szúrni az emberkék szemét/
Munkahely, mint olyan, önmagában nincs. Más is kell hozzá.
Hát, hogyan is tudna az Orbán-kormány munkahelyet "teremteni"? Felmérték egyáltalán, hogy a jelenlegi félgyarmati-bérrabszolga jellegű idetelepített multinacionális cégek befizetett adói elegendőek lesznek - még ha nem lopják, nem pazarolják el - valamiféle ipar, vagy mezőgazdaság újbóli fejlesztésére? Hol van az a szellemi állomány, a jól képzett ipari és mezőgazdasági szakemberállomány? Hol vannak azok a piacok, amelyeken az árukat értékesíteni tudják? Mikor fogják már fel, hogy nyersanyag és olcsó energia híján csak és kizárólag a precíz hozzáadott értékkel előállított termékeket lehet értékesíteni? Most érezzük azt, hogy nincs egy Ikarus, ami a tömegközlekedéshez szükséges járműállományt rendszeresen frissíteni tudná? Nincs a világszínvonalat megközelített mezőgazdaság, amely minden termékét - a felesleget - értékesíteni tudott? Nem vagyok közgazdász, de belátom, hogy a zömében bérmunkában, a minimálbér közelében foglalkoztatott jelenlegi 3-3,5 millió aktív munkavállaló egyszerűen nem képes eltartani a 10 milliós lakosságot. Majdnem mindennek az árszínvonala ugyanaz, vagy meghaladja a nyugati országok árszínvonalát (vannak persze ellenkező tendenciák is) - amíg a jövedelmek harmada, ötöde az EU átlagának?
Tovaris
Vagy ugye te, meg vannak a nácik
Tegnap már olyan szépen leegyszerűsítetted. Nincs más lehetőség, csak nullák és egyesek vannak.
Te személyesen eldöntöd, hogy ki náci és ki nem náci, és ez így egy szép kerek bit lesz. Igen vagy nem.
Ne engedd, hogy most összezavarjanak!
A rasszista sületlenségek önmagukért beszélnek
Én nem döntök el semmit.
A rasszista sületlenségek önmagukért beszélnek.
Némileg megnyugtat, hogy Vörös kutya ki van innen tiltva az ott adott válasza szerint.
Egy dologban tévedsz,
Egy dologban tévedsz, tudtommal Vörös kutya nem a rasszizmusa, hanem admin barátjának baromi nagy egoja miatt lett kitiltva.
Jaj!
Vörös kutya reagálásnak egy részlete szó szerint a red-help.netről:
"Egy dologban igaza volt a komnetes szerzőnek <<értsd: szerény személyem>>: valóban nem olvastam el a cikket! Ugyan minek? Én a cigányok között élek, tehát ne írjanak arról, hogy milyenek a cigányok!"
Mit lehet mondani erre a korlátoltságra?
A válasz többi részét nem érintem, hiszen nem kívánok teret adni a rasszista propagandának, bár az, ahogy V.k. egy kuruc.info-ról származó hoaxnak teret és hitelt ad, felvet néhány kérdést.
A statisztikai adatokra, világos okfejtésre épülő tudományos elemzéseket nem olvassa el, mert ő úgymond ismeri a cigányokat, s persze aki esetleg évtizedek óta a romákat kutatja, biztos nem látott még egyet sem.
Bezzeg ha V.k. kap egy szélsőjobboldali uszító levelet, azt rögtön elolvassa, s mindenféle kritika nélkül tényként kezeli. Nem vetődik fel benne a kérdés, hogy a Terrorelhárítási Központ egyik főhadnagya nem adja meg a monogramját egy uszító, hazug és bizonyíthatatlan levél alatt, mert esetleg azonosítják és kirúgják...
Azért a rajcigányokat
rohadtul nem kéne védeni. Majd ha téged fognak megtámadni integrálódhatnékjukban majd kiváncsi leszek hogy akkor is ennyire fogod védeni őket. A rajcigány a cigánytársadalom söpredéke,egyenértékű a bűnöző magyarral, minek kell védeni?
Milyen bűnözőket védtem?
Milyen bűnözőket védtem? Miről beszélsz?
Amúgy meg én is raj
Amúgy meg én is raj vagyok!:-)
http://szleng.blog.hu/2008/11/04/raj
Én meg őrs vagyok! Mind a
Én meg őrs vagyok! Mind a hatan!
Tovaris
Még van egy kérésem! A
Még van egy kérésem! A két oldal lehetőleg ne egymás ócsárlásával foglalkozzon, mert ez abszolút nem jó a kommunista mozgalomnak. Én is kaptam olyan jelzőt, hogy "Tovaris Lopkovics", de erre szándékosan nem írtam, hogy "Budai Bunkovics". Nincs arra fizikailag időm, hogy minden cikket én írjak, s mivel nincs hírügynökségem, a netről szedek le sok cikket - elárulom, némelyiket alaposan átírom,a míg kommunista szempontból is egyet lehet vele érteni.
Tovaris
Én mindkét oldalon
Én mindkét oldalon elhelyezett írásokra reagáltam, s semmiben nem érintettem az oldal szerkesztési elveit.
Köszönöm! Tovaris
Köszönöm!
Tovaris
Egyetértek. Örülök neki,
Egyetértek. Örülök neki, hogy látogatjátok az oldalunkat, de szerintem ez csak olyan eltévelygés részükről, mint amikor itt a "red" fórumot adott a szélsőjobbnak. Aminek aztán az lett a vége, hogy engem is kitiltott, pedig minden vagyok, csak rasszista nem.
Napi küzdelmet vívok a Red-Help megfelelő színvonalú megjelenéséért, időt nem kímélve, és bizony nekem sem tetszik sok cikk kommentálása. Még mielőtt azt mondja valaki, hogy költözzek a cigányok közé, majd megismerem őket, közlöm, hogy 10 évig laktam Berhidán, a cigányok közvetlen közelében. Megloptak, fiamat megverték, a feleségemet megfenyegette a cigánymaffia - úgy hogy nekem sem kellene szeretnem őket. Nem is szeretem. A cigányok problémája elsősorban szociális probléma, amit nem lehet rasszizmussal megoldani. Igenis, kényszerrel, ellenőrzéssel, ha kell, büntetéssel el kell őket izolálni a bűntől. Ezért a helyzetért viszont a 21-éve regnáló kapitalizmus a fő felelő, a cigányok pedig kihasználják a lehetőségeiket. Az általános és teljes tankötelezettség (óvodától a középiskola befejezéséig, a teljes foglalkoztatottság nagyban megoldaná a problémákat. Azzal segítünk a legkevésbé, ha sértegetjük, kipellengérezzük őket - ráadásul rasszista felhangokkal. Ez pont olyan, mintha nekem, németnek, állandóan a nácikra hivatkozva dörgölnék az orrom alá nemzetiségi hovatartozásomat.
Tovaris
Kedves Továris (és mindenki)
Itt ez a szöveg:
" Még mielőtt azt mondja valaki, hogy költözzek a cigányok közé, majd megismerem őket, közlöm, hogy 10 évig laktam Berhidán, a cigányok közvetlen közelében. Megloptak, fiamat megverték, a feleségemet megfenyegette a cigánymaffia - úgy hogy nekem sem kellene szeretnem őket. Nem is szeretem. A cigányok problémája elsősorban szociális probléma, amit nem lehet rasszizmussal megoldani. Igenis, kényszerrel, ellenőrzéssel, ha kell, büntetéssel el kell őket izolálni a bűntől."
Ez jól illusztrálja, hogy milyen elmérgesedett, nehezen gyógyítható problémával állunk szemben. Teljesen nyilvánvaló, hogy a rasszizmus ellen és nem mellette szóltál hozzá ... és mégis - minden bizonnyal őszinte szándékaiddal szemben - rasszista zöngék kerültek e kiemelt szövegrészbe. Félreértések elkerülése végett: a zönge nem a második, hanem az utolsó mondatban van. Az "őket" a szöveg logikája szerint "cigányokat" jelent. Nos nem a cigányokat ("őket") kell "igenis, kényszerrel, ellenőrzéssel, ha kell, büntetéssel el izolálni a bűntől", hanem azokat a helyi csoportokat (függetlenül a bőrük színétől, a tájszólásuktól, a származásuktól) amelyek szociális helyzetüknél fogva jobban ki vannak téve a bűnelkövetés kisértésének. A potenciális bűnözőket. Ami persze a már kialakult helyzet tüneti kezelése csupán.
Távol álljon tőlem, hogy bántani akarjalak. Ellenkezőleg, azt akartam megmutatni, hogy az alattomos métely a legjobb szándékot is képes besározni.
Mindig tudtam
hogy rasszista vagy,meg SZN barátom is az! Mert,mivel... egyik kisebbséghez tartoztok, legalább is alapos a gyanú, mert ezt ugye nem lehet tudni,abból a szemléletből látjátok a világot.Ezt a problémát úgy is átfogalmazhatjuk,hogy a gondotok alapvetően a "magyar ellenesség"!Ez semmikép nem internacionalista gondolat,ha annak van beállítva akkor sem az.A rasszista ideológiátokkal nem kívánom szennyezni az olvasók tudatát.Jobb lenne nem foglalkozni vele,mert ez csak "anyázás".Ma már léteznek ilyen bírósági ítéletek, ahol nem "magyar?" rasszistát ítéltek el nézetei miatt. A lényeget jól látod,itt arról van szó,hogy vagy ezt az országot rabolják ki,vagy mennek nyugatra, a szegénység elől menekülve a cigányok. Ilyen Franciaország, Olaszország ahol drasztikus megoldásokat vetnek be a probléma megoldására.Ezért bennünket a Magyar Kommunista Munkáspárt tagjait,szinpatizánsait semmiféle felelősség nem terhei.Sőt azt szeretnénk elérni,hogy magyar,cigány,zsidó, kínai,létbiztonságban, megbecsülésben, jó életszínvonalon boldogan éljen ebben a kis országban.Mindegyik nemzetiség tegye hozzá a maga tehetségét és alkotó energiáját és"holnapra megforgatjuk az egész világot" .Részemről a vita értelmetlen,mi több káros ezért többet ebben a kérdésben nem válaszolok egyetlen kritikára sem.Vitorla
"Ma már léteznek ilyen
"Ma már léteznek ilyen bírósági ítéletek, ahol nem "magyar?" rasszistát ítéltek el nézetei miatt"
Szerintem nem túl nehéz belátni, ha valaki folyamatosan megéli az iránta táplált gyűlöletet és megvetést, az erre miért reagál így.Ez már csak a magyar rasszizmusra adott válasz.
Illyés Gyula parafrázis
"Ahol rasszizmus van, ott rasszizmus van ..."
Igy van!
A saját rasszizmusod az ami fogva tart! Belátom nem tehe(tsz)ttek róla.A probléma azonban nem ez,hanem a kialakult valós helyzet,amire nincs megoldás.A többi beszéd...Vitorla
Hogy milyen kommunista
Hogy milyen kommunista vagy, azt nem tudom. De következetes, az biztos nem.
"....Részemről a vita értelmetlen,mi több káros ezért többet ebben a kérdésben nem válaszolok egyetlen kritikára sem.Vitorla"
Akkor ez most mi? :-))
Koterba.
Árulkodó sorok
"Ezt a problémát úgy is átfogalmazhatjuk,hogy a gondotok alapvetően a "magyar ellenesség"! (...) A rasszista ideológiátokkal nem kívánom szennyezni az olvasók tudatát. (...) Ma már léteznek ilyen bírósági ítéletek, ahol nem "magyar?" rasszistát ítéltek el nézetei miatt."
Bár a leírtak szemantikailag meglehetősen nehezen értelmezhetők a zavaros mondatszerkesztés miatt, azért az nyilvánvaló, hogy aki leírta őket, nem teljesen épeszű.
Hogy lennék magyarellenes, amikor magam is magyar vagyok? Milyen szempontból vagyok kisebbségi? (Hacsak abból a szempontból nem, hogy én tényleg kommunista vagyok, ilyen szempontból - egészen más utat járva - Phoenix is az.) A családomban nincs több nem-magyar a távoli felmenőim között, mint a legtöbb magyarnak. Ha jól veszem ki a szavaidból, lényegében lezsidóztál bennünket. Egészen szánalmas.
Még egyszer: Miben különbözöl pl. Te egy átlagos jobbikostól?
Vezérkultusz + sovinizmus + nyugatellenesség + antiszemitizmus és romaellenesség + romantikus antikapitalizmus + konzervatív világ- és életszemlélet + etnicista gondolkodás + némi erőszakkultusz.
Ha eltekintünk a Kádár-rendszer iránti nosztalgiádtól - amely egyébként paradox módon számos jobbikosnál is fellelhető - simán beférnél Vona csapatába. Még az eszed is megvan hozzá.
TE KOMMUNISTA???????!!!!
Én meg a római pápa.....
A kommunizmus nem a libsikhez méltó nyivákolásban és a valódi kommunisták lefasisztázásában merül ki....
Úgye, kedves Skeletontavaris provokátornak tetszik lenni?
Nyugodtan bevallhatja, meg azt is, hogy sikerült-e bővítenie az alábbi felhívás alapján a címjegyzéket?
"Elvtársak! Van egy szervezet minek neve RH. Ez a szervezet teljesen kommunista szélsőbaloldali fiatalokból és idősekből álló szervezet! Ez az RH egy szervezet egy olyan szervezet amibe nem kell tagsági díjjat fizetni semmibe nem kerül senkinek még álldozatot se kell hoznotok csupán csatlakozni a csatlakozás után minden fontos információt közlök önökkel! Kilépni akár mikor ki lehet nem jár semmi hátránnyal!"
/blog/toborzas
Semmi hátránnyal nem jár, ha bevallja provokátorságát, semmibe nem kerül, nem kell tagsági díjat fizetni, és áldozatot sem kell hozni, csupán csak be kell vallani.
Letagadni akármikor lehet, nem jár hátránnyal!
Meg még az anyanyelvét is bevallhatja kedves Skeletontavaris!
Úgy talán könnyebben segíthetünk a "tegezés és magázás alkalmazása egy mondaton belül" témában.
Bátorság, nagy lélegzetvétel, és leütni négy betűt egymás után.
Továbbá a szegfűország kezdetű opuszról is mesélhetne néhány szót
/blog/szegfuorszag-tortenete-2004%E2%80%932010
Ez írói munkássága része, pártfeladat, vagy a provokátori megbízás alapján végrehajtott feladat volt?
És akkor már az is könnyű beszámolni arról is, hogy hogyan tetszik hozzájutni KB határozatokhoz?
/hir/a-kozponti-bizottsag-hatarozata-a-munkaspa...
Összefoglalva: legfontosabb kérdés, hogy provokátornak tetszik lenni, vagy sem.
Kevésbé fontos, hogy szekfűországot milyen minőségben tetszett elkövetni.
És nagyon fontos: a KB határozatot párton belülről, vagy kívűlről tetszett megismerni?
Válaszát előre is köszöni budai
Talán
mert nem tudom megállni,hallgasd egy kicsit a Kínai adást.Lehet,hogy van annyira kommunista mint te!Bár ki tudja mire nem adnál tanácsot ott is! Vitorla
Hogy kapcsolódik ide a
Hogy kapcsolódik ide a kínai adás?
Én a kínai rádió kommunistaságáról nem írtam semmit, bár az árulás egyes stációira talán lehetne onnan szemléletes példákat idézni.
Én a Te álláspontodból vontam le Rád és nem a kínai rádióra vonatkozó következtetéseket. Szerintem nem egészen alaptalanul.
Elég volt egy kicsit megkapargatni a felszínt, s rögtön törnek fel a szélsőjobboldali toposzok.
Kár a szóért !
Bár használtad ezeket a műveleti jeleket,lehet,hogy van értelme megkísérelni a lehetetlent. A kommunista, internacionalista +hazafi. A fantaszta, internacionalista-hazafi. Ez az internacionalista rasszizmus valami ilyesmi. Ilyen élő ember nincs,aki nem kínai,mongol,orosz,zsidó,stb és (+) internacionalista. Csak abban vagy képes gondolkodni,hogy vagy az egyik,vagy a másik.Nincs olyan világpolgár aki proletár lenne.Ez egy üres halmazt jelöl.Hangoztatása csak zavart okoz.A Kínai rádió adásának hallgatása rád férne,meg rám is persze,néhány nap alatt is érthetőbb néhány dolog. Ha Ők árulók akkor te minek gondolod magad? Ilyet,még feltételezni sem lenne szabad, egy létező,életszínvonalat állandóan javító kommunista nagyhatalomról. Másolni nyilván nem tanácsos,de sok dolgot át kellene venni,mert eredményes.A problémákat pedig át kell fogalmazni,hogy megoldási javaslataink legyenek,(jók-rosszak),a marxizmus nem dogma,ha annak gondolod is.Tetszik avagy sem, a cigány kérdésnek Magyarországon a kapitalizmusban nincs és nem is lehet megoldása. Pusztán osztály szempontok alapján.És még sok egyéb indok is létezik," Ezer egy oka van,hogy nem harangoznak, például azért mert nincs harang"Vitorla
Valóban, a probléma nagyon elmérgesedett.
Teljes mértékben igazad van, de a bennem lévő tüskék még fájnak. De akkor sem fogok rasszista módon közelíteni a kérdéshez. A társadalomnak kell odaállni már a születéskor, hogy a szocializáció helyes útra terelődjön. És ezt kell támogatni, ha kell pénzzel, ha kell kényszerrel.
Viszont számomra a legelszomorítóbb az, hogy a cigány értelmiség, mintha nem tenne meg mindent kisebbségi társaikért - és most nagyon finoman fogalmaztam.
Tovaris
"a legelszomorítóbb az,
"a legelszomorítóbb az, hogy a cigány értelmiség, mintha nem tenne meg mindent kisebbségi társaikért"
Ez nem specifikusan cigány probléma. Magyarországon az értelmiség általában olyan, hogy hiányzik belőle a társadalmi felelősségtudat (természetesen tisztelet a kivételnek). Ráadásul úgy, hogy az utóbbi évtizedekben elvileg nőtt az értelmiségiek száma, több a diplomás, vagyis jelentős számú munkásszármazású fiatal értelmiséginek is kell lennie.
Ugyancsak gyakran hangoztatott naiv kérdésfelvetés, hogy a cigányság gazdasági elitjének kéne úgymond felemelnie az alul lévőket. Erre én meg csak azt tudom viszont kérdezni, hogy talán annyira számos példát tudunk mondani arra, hogy a "gádzsó" elit felemeli a szegényeket, kizsákmányoltakat? Ugye, hogy nem. Inkább a fordítottja igaz. Ilyen ez a rendszer, ilyen a társadalom. Miért lenne a cigányság kivétel ez alól?
Mindenki makacsul
megkerüli a munkaerő újratermelésének költségeit.Már pedig minden pénzbe kerül. Arról nem beszélve,hogy a magyar kevés vidéken és nem a cigány sok. A problémát a létszámarányok eltolódása okozza.Engem is megtámadtak már két esetben,tettlegesen,pedig nem adtam rá okot! Egyet kell érteni TGY.-vel, "a probléma kapitalizmusban nem oldható meg"!Vitorla
Igazad van, de a kiemelt
Igazad van, de a kiemelt mondat konkrétan a cigányokra vonatkozik. Persze, hogy a mai magyar értelmiség, úgy általában szintén közömbös a szegények iránt, de tényleg vannak kivételek. Nem kevesen.
Tovaris
Erről van szó.
Erről van szó.