Lex Apponyi
Üdvtamás barátunk szerint a magyar állam 1914 előtt nem szólt bele az oktatási ügyekbe, mert hogy az iskolák egyházi kézben voltak.
Néhány paragrafus az 1907-ben született Lex Apponyiból, amelynek igen jelentős szerepe volt a nemzetiségi elszakadási törekvések felerősödésében (a korabeli helyesíráson nem változtatok):
1907. évi XXVII. törvénycikk
a nem állami elemi népiskolák jogviszonyairól és a községi és hitfelekezeti néptanitók járandóságairól
18.§ (...) Minden oly népoktatási tanintézetekben azonban, a melyekben az állam nyelve van egyedüli tanitási nyelvül bevezetve, ez az állapot többé meg nem változtatható.
Az összes elemi népiskolák ismétlő tanfolyamában a tanitás nyelve a magyar.
19. § A nem magyar tanitási nyelvü elemi iskolákban, akár részesülnek állami segélyben, akár nem, a magyar nyelv a mindennapi tanfolyam valamennyi osztályában a vallás- és közoktatásügyi minister által a hitfelekezeti iskolafentartó meghallgatásával megállapitott tanitási terv szerint és kijelölt óraszámban oly mérvben tanitandó, hogy a nem magyar anyanyelvü gyermek a negyedik évfolyam bevégeztével gondolatait magyarul élőszóval és irásban érthetően ki tudja fejezni.
20. § Nem magyar tanitási nyelvü községi és hitfelekezeti elemi népiskoláknál alkalmazott tanitók alapfizetés- vagy korpótlék-kiegészitésben a 16. §-ban megszabott feltételeken kivül csak a következő további feltételek teljesitése mellett részesülhetnek:
1. ha az illető iskolákban a magyar nyelv, a számolás, a hazai földrajz és történelem, továbbá a polgári jogok és kötelességek tanitása községi iskolákban a vallás- és közoktatásügyi minister által megállapitott tanterv szerint és óraszámban, kizárólag az általa is engedélyezett tankönyvek és tanitási segédeszközök használatával, hitfelekezeti iskolákban pedig a vallás- és közoktatásügyi minister által is jóváhagyott, vagy a mennyiben az iskolafentartó részéről fölterjesztett tanterv jóváhagyható nem volna, általa megállapitott tanterv szerint és óraszámban kizárólag az általa is engedélyezett tankönyvek és tanitási segédeszközök használatával történik.
2. ha az illető iskolában kizárólag a vallás- és közoktatásügyi minister által is helybenhagyott hazafias tartalmu olvasókönyvek és tanszerek használtatnak.
22. § Az 1876:XXVIII. tc. 7. §-ának 3. és 4. pontja a községi elemi népiskolai tanitók tekintetében a következőleg módosittatik:
1. A községi elemi népiskolai tanitó fegyelmi vétséget követ el:
a) ha a magyar nyelv tanitását elhanyagolja, vagy azt nem a jelen törvény 16., 19. és 20. §-aiban felsorolt rendelkezések szerint, illetőleg saját hibája vagy mulasztása folytán nem az ott kitűzött czélnak megfelelő átlagos eredménynyel tanitja, vagy ha a 16. és 17., illetve 20. § meghagyásainak nem tesz eleget;
b) ha az iskolában a kormány által eltiltott, vagy a 20. § esetében a minister által nem engedélyezett tankönyveket vagy ilyen taneszközöket használ;
c) ha államellenes irányt követ; államellenes iránynak tekintendő különösen minden cselekedet, a mely az állam alkotmánya, nemzeti jellege, egysége, külön állása vagy területi épsége, továbbá az állam nyelvének törvényben meghatározott alkalmazása és az állam czimere, jelvénye és zászlaja ellen irányul;
d) ha hitfelekezetek vagy egyes társadalmi osztályok ellen, ugyszintén ha a tulajdon vagy a házasság jogintézménye ellen izgat, vagy ha a törvény ellenére magán- vagy köztulajdon felosztásával ámit, vagy növendékei vallását sértő nyilatkozatot tesz;
e) ha az 1903:IV. tc. 18. §-ának tilalma ellenére kivándorlási ügyekkel foglalkozik;
f) közbotrányt okozó erkölcstelen magaviselet által;
g) a növendékekkel való durva bánásmódja által;
h) a felettes hatósággal szemben tanusitott engedetlenség vagy durva tiszteletlenség által;
i) egyáltalán tanitói és nevelői kötelességének vétkes elmulasztása vagy ezzel ellenkező minden cselekedete által.
32. § Bármilyen jellegü elemi népiskolánál első izben alkalmazott rendes tanitó köteles magyar állampolgárságát a kir. tanfelügyelő előtt igazolni. Továbbá köteles a kir. tanfelügyelő vagy ennek megbizottja és az illetékes iskolai hatóság előtt a következő hivatalos esküt az állam nyelvén letenni:
"Én, N. N. rendes tanitó, esküszöm az élő Istenre, hogy Ő Felsége apostoli királyom, magyar hazám és annak alkotmánya iránt tántorithatatlan és rendületlen hüséggel viseltetem, az ország szentesitett törvényeit és törvényes szokásait megtartom, a hazai hatóságok törvényes rendeleteit, valamint a tanitói tisztemmel járó kötelességeket mindenkor lelkiismeretesen, hiven és pontosan teljesitem és a gondjaimra bizott ifjuságot a magyar haza szeretetében fogom nevelni. Isten engem ugy segéljen!"
33. § Bármilyen jellegü elemi népiskolánál magyar nyelvü és csak olyan nyomtatványminták (iskolai felvételi, előmeneteli és mulasztási naplók, mulasztási kimutatások stb.) alkalmazhatók, a melyek a vallás- és közoktatásügyi minister által megállapitott összes rovatokat tartalmazzák. E nyomtatványminták magyar nyelven töltendők ki. A községi iskolák és az államsegélyes hitfelekezeti népiskolák az állami iskolák számára megállapitott nyomtatványmintákat köteles használni és szintén magyar nyelven kitölteni. A tanulók számára kiadandó értesitő könyvek és bizonyitványok bármily jellegü elemi népiskoláknál magyar nyelven állitandók ki.


Tanács a történelem tanuláshoz
Lajos bátyám és Továris elvtárs, próbáljátok meg egy kissé elfeledni, amit annó (gondolom a Rákosi- és Kádár-rendszerben) tanultatok történelemből, mert azóta már lehet végre a szélsőségesen magyarellenes szempontokon kívül tárgyilagosabban is tanítani/tanulni a magyar történelmet és azon belül Trianon-kérdését.
Mikori kiadású volt az utoljára kezetekben lévő töritankönyv?
Üdv: Tamás
A rendszerváltozás idején
A rendszerváltozás idején kezdtem az általánost.
....Áoohhhááá! (ásít!)
Válasz "nagylajos, 2011, június 28 - 21:02"-re
"A rendszerváltozás idején kezdtem az általánost.
....Áoohhhááá! (ásít!)"
És valószínűleg akkor is pont ennyire lehettél "éber" a történelemórákon. :-)
Üdv: Tamás
Jaj, de szellemes! Egy napig
Jaj, de szellemes! Egy napig ezen gondolkodtál? ...Szép.
(Amúgy mindig kitűnő voltam töriből + egyik felvételi tantárgyam is volt.)
Ezek aztán
komoly érvek.
Marci
Vergődik a srác. Már kezd
Vergődik a srác. Már kezd elbizonytalanodni, az ilyen oktalan kötözködés ennek a jele.
Üdvtamás papawurlitzer úr
Üdvtamás papawurlitzer úr történelmi ismeretei hiányosak, mint egy falusi léckerítés. Miből gondolod, hogy az általad fent idézett akkor törvényeket nem hiszi majd "bolsevik propagandának"? Az egész Osztrák-Magyar Monarchia, de még az azt megelőző reformkori Magyarország története arról szól, hogy a magyarok elnyomták az összes nemzetiséget. Kérdeztem egy beírásom alkalmával ettől a turulfiókától, hogy miként kerültek ezek a nemzetiségek Magyarország területére, és hogy szaporodtak el annyira, hogy sok vármegyében abszolút többségben is voltak? Gondolhatod, nem is válaszolt. A tényeket nem lehet megmagyarázni. Nem olvasta őkelme a Szegény gazdagok-at, meg a Gazdag szegények-et? Ha ott nem voltak a nemzetiségek említve, akkor sehol másutt! Ez az elvakultság már felveti bizonyos szellemi korlátok meglétét is, amelyet sajnos nem történészi vitákban, hanem elmeorvosi praxissal lehet kezelni. Úgy, ahogy...
Tovaris
Válasz "tovaris, 2011, június 24 - 16:32"-re
"miként kerültek ezek a nemzetiségek Magyarország területére, és hogy szaporodtak el annyira, hogy sok vármegyében abszolút többségben is voltak"
Amire ha visszaolvasol, láthatod, hogy azt írtam: a törökök kiűzése után kerültek ide, a megcsappant lélekszámú országba, a földesurak, főleg az osztrákok betelepítése által.
Ami pedig a Lex Apponyit illeti: ez volt a legnagyobb megnyilvánulása a kisebbségek magyarok általi elnyomásának, hogy meg akarták őket tanítani magyarul Magyarországon?
Nevetséges ez a kínlódásotok, ahogy próbáljátok igazságosnak és elfogadhatónak beállítani a magyarnyomorító trianoni rablódiktátumot.
Üdv: Tamás
így azután
a szlovák nyelvtörvényről is nyugodtan mondhatjuk: ez volt a legnagyobb megnyilvánulása a kisebbségek szlovákok általi elnyomásának, hogy meg akarják őket tanítani szlovákul Szlovákiában?
Egyenesen mulatságos az a primitív kettős erkölcs, amit itt megpróbálsz előadni azért, hogy igazold a fantazmagóriádat.
És itt van egy idézet attól, akit időnként a legnagyobb magyarnak neveznek:
S ha mi nem ismerünk indulatos felhevültünkben józan czélt és mértéket, midön magyarságunkat megkedveltetni, terjeszteni akarjuk, mikép kívánhatunk tót-, horvát-, rácz-, német-ben sat. hideg vért, mérsékletet s igazságot viszont az ő sajátjuk védelmében? Nekik is mosolygott a nemzetíség angyala, ők is meg vannak híva tökéletesülhetésük által az emberiségnek tán egy láncolatját alkotni...De a miképpen mi bánunk vélük, úgy bánnak ők mivelünk.
— Széchenyi István
Hogy a nacionalizmustól elbódult agyaddal képes vagy-e az idézetet megérteni, nos ebben kételkedem.
Válasz "marci, 2011, június 28 - 16:54"-re
"a szlovák nyelvtörvényről is nyugodtan mondhatjuk: ez volt a legnagyobb megnyilvánulása a kisebbségek szlovákok általi elnyomásának, hogy meg akarják őket tanítani szlovákul Szlovákiában?"
Magyar részről tudsz mondjuk a Benes-dekrétumoknak megfelelő gaztettet? Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy melyik ország tart a másikéból megszállva területeket és népességet.
"Nekik is mosolygott a nemzetíség angyala"
Ja. Mosolygott persze. És a legtöbbnek meg is volt a nemzeti állama, a Kárpátokon túl, ahova elmenekülhetett volna, ha olyan nagy itt az elnyomás. De nem ez történt, hanem az anyaországaik pofátlankodtak be ide, a Kárpát-Medencébe, mikor hullarablók módjára kihasználták hazánk gyengeségét.
Üdv: Tamás
Voltam bátor jelezni,
hogy elbódult agyaddal képtelen leszel megérteni Széchenyi mondatait, amit villámgyorsan és fényesen sikerült is igazolnod.
Mondjuk a svábok kitelepítése hasonló volt, de az általad állandóan hangoztatott választási lehetőség, t.i. , hogy elmenekülhetnek, áttelepülhetnek stb. is hasonló lelkületű.
Azután volt a délvidéki vérengzés, a nemzetiségek elnyomása, lásd az eredeti cikket, Szovjetunió megtámadása minden ok nélkül, ott megszálló funkciók betöltése, a zsidók Auschwitzba küldése. Első nekifutásban elég?
Marci
Válasz "Vendég, 2011, június 28 - 19:38"-ra
Nem elég, egyrészt ugyanis ezeket a szomszéd országok is elkövették (Szlovákia, Románia), másrészt a mi párbeszédünk meg a magyarok és szomszédai közötti vitákról szól.
Üdv: Tamás
Vita nem a magyarok és a
Vita nem a magyarok és a szomszéd népek között van, hanem a magyar soviniszták és a szomszéd országok sovinisztái között.
Tökéletes definíció.
Én még kiegészíteném azzal, hogy a vita a magyar idióták és a környező országok idiótái között zajlik. Mert a hülyeség is multinacionális, mint a tőke...
Tovaris
És te is elkövetnéd?
Egy erdélyi visszacsatolással?
De elég:
A kérdés az volt, hogy tudok-e hasonló gaztettet: tudtam és fel is soroltam. Itt megint csak az tudom javasolni, hogy tanulj logikát. A gaztett minőségén mit sem változtat, hogy még ki követte el. A mi párbeszédünk nem erről szól,hanem arról, hogy mi a hazafiság. Az-e, hogy hatalmunkba kerítünk olyan területeket az uralkodó osztály számára, amelyen olyan emberek élnek, akiket elnyomott a magyar uralkodó osztály nemcsak osztály, de nemzetiségi alapon és ezért Magyarország keretében élni nem akarnak, azaz területhez kötni a hazafiasságot. Avagy a néphez, azaz a magyar népnek teremteni emberhez méltó életet. Kraszna Horka büszke várát akarjuk-e visszavenni, vagy azt szeretnénk, hogy az gyerekek tízezrei ne éhezzenek, meg tudjuk vásárolni a gyógyszereket, ne fagyjanak halálra emberek, stb. Azaz olyan életet teremtsünk, hogy mindenki itt szeressen élni.
Egyébként a felsoroláshoz hozzáadom a munkaszolgálatosokkal szemben elkövetett gaztetteket, amelyek a zsidókon kívül érintették a nemzetiségieket.
Marci
"Amire ha visszaolvasol,
"Amire ha visszaolvasol, láthatod, hogy azt írtam: a törökök kiűzése után kerültek ide, a megcsappant lélekszámú országba, a földesurak, főleg az osztrákok betelepítése által."
Ja csak, hogy ez úgy ahogy van hazugság, és le is írtuk többen is a cáfolatát. Baszd meg, te általános iskolás szinten sem vágod a magyar törit, és ez pedig nem vita, amit te csinálsz.
...
Miért nem törli már valaki végre ennek a senkiházinak a regisztrációját? Már rég ki kellett volna tiltani innen!
Szerintem a törlése
bizonyos értelemben vereség lenne. És még haszna is van a fickó szövegelésének: lehet, hogy nélküle nem került volna fel ide a "Lex Apponyi", valamint a szövege a válaszokkal látványosan bizonyítja ezen nézetek tarthatatlanságát.
Na, megkaptad a szelíd
Na, megkaptad a szelíd érvelésedre az okos választ...
Tovaris
Nem vagyok pszichiáter,
de az illető saját magát akarja meggyőzni és nem bennünket, s valahogy idegesíti, hogy nem tud meggyezően érvelni. Másképpen a hasonszőrűeket boldogítaná. Feltételezésem fiatal, s még meglehet, hogy amikor benő a feje lágya, az itt olvasottakra emlékezni fog.
Marci
Igen Marcikám. Nincsenek
Igen Marcikám. Nincsenek meggyőző érvei, hanem meghamisított történelem ismeretei, amiket dogmaként kezel, és hajtogatja, mint az imamalom. Phoenix kiválóan alkalmazta vele szemben a micsurini módszert, amelyben a papagáj és a Wurlitzer keresztezését említette.
Én sem zárom ki, hogy egyszer - nemes értelemben véve - elmegy Damaszkuszba Saul-ként, és visszatér Paulusként. A fiatalkori eltévelygéseket meg lehet bocsátani. Ha őszinték. Ha nem, akkor köpönyegforgatásnak nevezik...
Tovaris
Válasz "tovaris, 2011, június 28 - 22:06"-ra
"Nincsenek meggyőző érvei, hanem meghamisított történelem ismeretei, amiket dogmaként kezel"
Abban mi a meghamisítás, hogy hazánkat kirabolták és megnyomorították Trianonban és Párizsban és hogy ezt a sebet máig nem kezelték és gyógyították be? Kezdjük a kályhától a történelmi tények felelevenítését?
Üdv: Tamás
Az ország magyar és nem
Az ország magyar és nem magyar etnikumú zselléreit és cselédjeit rabolták ki és nyomorították meg a magyar urak és hajtották önös érdekeik védelmében vágóhídra.
A magyarok megérdemelték
A magyarok megérdemelték Trianont. Sőt! Úgy kellett nekik! Így jobb, te hülye?
Tovaris
Az a hamisítás,
hogy a kályha nem Trianon volt. És ezt vagy 20 alkalommal megvilágították neked. Unalmas vagy.
Marci
Te kezded ...
újra meg újra. Papagájként és elakadt wurlitzerként.
És a többiek ezt már iszonyatosan unják.
Igen. Ennyi. De ne
Igen. Ennyi. De ne tovább....
Tovaris
Padló...
mint az a bizonyos kerítés!
Megint jót nevettem.
Köszi!
:D
Én már nem is válaszolok
Én már nem is válaszolok neki, mert azon túlmenően, hogy szajkózza a náci fajelméletbe hajló irredenta ökörségeit - akkora tárgybeli hiányosságok tapasztalhatók a válaszaiban - már ha arra válaszol, amit kérdeznek tőle - hogy nem kívánok vele foglalkozni. Ha valakinek az értelmi képességei egyébként megvannak (ez tagadhatatlan) és mégis olyan dolgokat erőltet, amit tulajdonképpen maga sem hisz el, nos ez már több, mint szomorú. Ez tragikus...
Szerencséje, hogy nem akkor járt iskolába, amikor én, mert úgy elvágták volna történelemből, hogy ihaj...
Tudod, amikor Phoenix tanár úrral megpróbál vitatkozni - akinek tagadhatatlanul a legtöbb közöttünk az ismerete ezekben a témákban - akkor megáll a tyúxarban az ütőér...
Tovaris
Van, hogy
úgy érzi valaki, hogy ez a szemét rendszer annyi mindent vett el tőle, az élete annyira tarthatatlanul kilátástalan, hogy egy dolog marad Neki, ez pedig a büszke Magyarságtudat.
A hit egy felemelkedésben, melyhez rossz irányba mutatták meg Neki az utat.
Sajnos nem elég Büszke magyarnak lenni.
Ezt látom a srácban, és hidd el, ezt most abszolúte nem haragból mondtam rá.
Na, mindegy, tényleg.
Válasz "Kritika, 2011, június 28 - 18:12"-re
"úgy érzi valaki, hogy ez a szemét rendszer annyi mindent vett el tőle, az élete annyira tarthatatlanul kilátástalan, hogy egy dolog marad Neki, ez pedig a büszke Magyarságtudat."
Légy nyugodt, az életem csöppet sem kilátástalan, a magyarságtudat pedig nem kéne, hogy rendszerfüggő legyen, igaz, az 1945-89 közötti rendszer igyekezett a nemzeti büszkeséget és egészséges öntudatot, önismeretet kiölni a népből - bár őszintén megmondom, hogy az azutánival sem vagyok megelégedve.
No, de engem inkább a te, ti magyarságtudatotok érdekel. Mivel ennek nem sok jelét látom, már ami a Clemenceau-féle magyarrezervátum határain túlra és az ezeréves határokra való kilépést illeti (tisztelet a kivételeknek!), akkor hozzászólásod alapján tételezzem fel, hogy tőletek a rendszer nemigen vett el semmit, sőt, most jó lenni kommunistának?
Üdv: Tamás
Milyen kedves az,
amikor a restauráció idején elsős elkezdi magyarázni például nekem, hogy az 1945-89 közötti rendszer mit tett "a nemzeti büszkeséggel, egészséges öntudattal és önismerettel", aki 1948-ban voltam első-osztályos és végig éltem az egészet. Megnyugtatlak, a maihoz képest sokkal sikeresebb Kádár érában az emberek nemzeti büszkesége nagyságrenddel nagyobb volt mint manapság. Nálad ugyanis van egy kis probléma: a nemzeti büszkeséget összetéveszted a sovinizmussal. Ami az önismeretet illeti, hát azzal nagy bajok vannak nálad. Ezeréves határok: csak példának, azok bizony nem ezerévesek, mert nemegyszer évszázados folytonossági hiányosságok álltak elő. A makacs ismételgetése a nyilvánvalóan hülyeségnek ráadásul nem egészséges öntudatra utal.
Mint azt már nem egyszer demonstráltad, hogy a logika nem túlságosan erős oldalad, most is kérdés az: Azon állításból, hogy vannak olyanok, akik a kilátástalan hazai helyzetben a "büszke magyarságtudatba" menekülnek, hogyan következik az: ha valaki nem menekül a "büszke magyarságtudatba" annak ez a helyzet nem kilátástalan?
Egyébként a "magyarságtudatom" teljesen rendben van és nem rendszerfüggő: most is éppen olyan mint 30 -40 évvel ezelőtt, ha eltekintek attól a ténytől, hogy meglehetősen rosszul érzem manapság magamat ebben a hazában akkor amikor a szomszéd ház 8. emeletéről kilakoltatás miatt kiugranak, amikor emberek (gyengébbek kedvéért, magyarok) fedél nélkül vannak, vagy fűtés hiányában megfagynak. Amikor elkábított ifjoncokat ez nem zavarja és hagymázas álmokat melengetnek ezeréves határokról és ami ezzel egyenértékű:más népek elnyomásáról.
Marci
A magyarságtudatom?
Abban nincsen hiba.
Tisztában vagyok Én is vele, hogy mit csinálnak velem meg veled, meg úgy mindenkivel a vezetőink.
Tudom azt is, hogy nem jó ez így.
És azt is tudom, hogy az, hogy milyen nemzeti zászló alatt harcolunk a tőke ellen, az nem releváns, sőt, sokszor megosztó, népeket (Szegény öl szegény embert) összeugrasztó dolog tud lenni.
Például amikor Nemzeti érdekekre hivatkozva háborúba küldenek Románia ellenében.
Olyankor Én, és Te nem egy olyan rendszerért fogsz küzdeni, amely igazságosabban kíván elosztani, és nem szarja nyakba az állampolgárait.
Olyankor Te, és Én kizárólag területi jellegű ügyben harcolsz,
ami nem vonja magával az igazságosabb rendszer létrejöttét.
Az osztályharc az elnyomó osztályok egyetlen harca, melyről hallani sem akarnak.
Tőlem szerencsére nem áll messze a "magyarságtudat".
Csupán átlátok az elém bűnbakként rakott délibábon, a területi kérdésen, a nemzeti kérdésen.
És látom, hogy a dolgozók elnyomása nem nemzeti kérdés, hanem osztálykérdés, gazdasági rendszer kérdés, társasági törvény kérdés.
Pont ez az, hogy felőlem lehet valaki akármilyen nemzeti színű, ha nem akarja, hogy létbiztonságban éljenek országa tagjai, munkájuktól függetlenül, és itt természetesen nem Rád értem, akkor mit sem ér a nemzeti máz.
Egyszóval: Egy nemzet igazságos felemelkedéséhez az osztálytársadalom meghaladásán át vezet az út.
Üdvözlettel: Kritika
Válasz "Kritika, 2011, június 29 - 07:03"-ra
Oké, haladjátok meg az osztálytársadalmat. És utána méltóztattok majd valamit az összmagyarság érdekében is tenni? Már úgy értem, hogy nem ártalmasat.
Amúgy nem tudom, ki rakta eléd a területi kérdést bűnbakként; szerény személyemben a valóság élesztette fel a hazafias érzéseket: nem minket küldtek háborúba Románia ellen, hanem azok és még a többi szomszéd támadt ránk hullarablókként és rabolták ki országunkat, szakították el területeinket.
Üdv: Tamás
Ha pedig a magyarságtudatnál tartunk:
Magyarságtudattal még nem fogsz az összmagyarságért tenni.
A dolgozó nép mellett való kiállásnak nincsen nemzeti színe.
Ahogy egy gondolatnak sincs szaga.
A kiállás az összmagyarságért például ha kínálunk itthon egy élhető alternatívát.
És azzal nem csak a magyar mellett álltál ki, hanem minden dolgozó mellett.
Hogy ne a fiatalok kétharmada hagyja itt a reménytelenség miatt ezt az országot.
Ha pedig a kapitalizmusban gondolkozunk, akkor ott csak gyarmat lehetünk.
Gondolom, Te sem ilyen sorsot szánsz az országnak.
Azzal pedig nem lesz nagyobb a kiállásunk, ha magyarságtudatunk van.
Osztálytudat.
Az már egy más kérdés.
És hidd el,
Az összmagyarság nagyon nagy része pont hogy még el is kellett hogy hagyja az országot,tehát értük már tett a nemzetieskedés. Több kell, mint hallgatni a Himnuszt, meg a Trianon meséjét. Rájöttek, hogy a nemzeti ihaj-csuhaj közepette a haza az összmagyarságért lófa$2t nem tesz.
Ugyanúgy, ahogy a büszke Magyar Horthy idejében se $2@rták keresztbe őket.
Csak hangoztatták ugyanezen nemzeti demagóg fa$2$ágot.
Osztán kubikolhattál pár pengőért egy hónapig.
Most a fidesz ezt kívánja vissza.
Ha Trianont itt most valaki megkísérelné visszaállítani, az egyúttal jól tenné, ha a sarc fejében el is kezdené az új Európa-térképek gyártását, amelyen Magyarország helyén ki tudja mi van.
Érdekünk a béke és az, hogy adjanak a dolgozó embereknek.
EZ az amivel foglalkoznod kéne, hogy végre elinduljon ott valami.
Bent a fejedben.
Mitől jó egy ország?
Ha ad, igazságosan.
Ha nem hagy az út szélén.
Ha megbecsüli a munkádat, nem szolgáltat ki rabszolgának.
Ezek a fontos kérdések, de sajnos Te ezekkel nem foglalkozol.
Válasz "Kritika, 2011, június 29 - 22:44"-re
Áruljátok már el, hogy miért nem fér meg a osztálynélküli társadalom és hasonló célkitűzéseitek MELLETT az, hogy tegyetek elrabolt területeink visszaszerzése érdekében, azért, hogy milliónyi honfitársunk újra az anyaországban élhessen a kisebbségi sors helyett és hogy hazánk minél többet visszanyerjen régi nagyságából, gazdagságából, erejéből, minden jóérzésű lakója java érdekében?
Nem gondoljátok, hogy utópia, amit el akartok érni, ráadásul meg a társadalom nagy részében sincs rá fogadókészség? Nyerjetek választást és tessék, valósítsátok meg az osztálynélküli meg tudomisén milyen társadalmatokat. Mikorra várható ez?
Ellenben a trianoni diktátum és következményei a valóság, de szerencsére egyre több magyar ismeri fel ennek a nemzetnyomorító mivoltát és ébrednek fel hazafias érzései. Még a kommunisták is, lásd a "Trianoni mészárszék" című cikk íróját. Jó lenne, ha ti is legalább vele értenétek egyet és nem a szomszédos rablóországok malmára hajtanátok a vizet.
Üdv: Tamás
U.I.: A Fidesz meg le van sz*rva. Eddig is utáltam és most is, különösen a bukaresti követük nyilatkozata és azon kijelentés fideszeskéink általi védelembe vétele miatt. Apropó, hallottátok ti ezt? Tudjátok, hogy miről írtam most?
Jaj, Tomi!
Ha Itthon tesznek az általam említett célokért, akkor hidd el, hogy nem csak az a kb. másfél-millió jön vissza haza szívesen, hogy itt dolgozzon.
Nem csak az a másfél-millió fogja azt mondani, hogy jó, most már nem kell külföldön dolgoznom, ha megélhetek itt is.
Akkor sokan fogják azt mondani a szomszédos országokból is, hogy lehet, Magyarországra költözünk.
A nemzetnyomorítás kérdésében pedig: Amikor a magyar emberek többsége gyarapodhat, akkor nem fogja eladni a földjeit külföldieknek, mert nem lesz rászorulva.
Ez a nemzet nem volt ilyen nyomorult ebben a kis országban negyven évig, és ez a húsz év sem járt határszabászattal.
Nem a határok változtak akkor, amikor rendszerváltás volt.
Nem a határok változtak negyvenötben.
Csak az életszínvonal.
Van itt is ám egy rablóország a térképen.
Sajnos a kapitalista országalakulatok felett álló nemzetek feletti tőke az emberekben azt az érzést kelti, hogy a rablást a szomszédos országok végzik.
De amikor a dolgozók keserű sorsát látod, be kell látnod, hogy az ő keserű sorsuk is, akárcsak itt, nem nemzeti probléma keltette ügy, hanem gazdasági rendszer keltette probléma, ott is, nemzeti színekbe BÚJTATVA.
És KÖZBEN a tőkés államalakulatok mindenütt csak a EZT a kizsákmányoló gazdasági rendszert védik.
A nemzetiségek közti uszítás és kisebbségi sors? A bűnbakkeresés okozta szomorú tény.
Ha ott is osztályproblémaként kezelnék a szegénységet és problémákat és nem nemzetiségi kérdésként, akkor ott nem jelentene problémát kisebbséginek lenni.
Mindegy, hogy te milyen nyelven beszélsz, milyen a bőröd színe, a származásod, ha egymást segítő rendszerben, és nem egy, egymást a másik munkájával lehúzó gazdasági rendszerben éltek.
Mint ahogy ez az ausztráliai magyarnak sem jelent problémát, (persze mert ott nem éleződtek még ki a kapitalizmus ellentmondásai).
De látnod kell, hogy épp a magyar példa is jól mutatja, hogy a megoldás nem a bűnbakkeresés.
Ahogy a Felvidéken, vagy Erdélyben a magyart kikiáltani bűnbaknak és megverni a kocsmában, nem old meg semmit, úgy itt sem.
Felvidéken a magyarnak is kivel vannak a problémái? A bőrfejű fiatallal, aki elhitte, hogy ezzel segít.
A világon a határokat nem látja egy idetévedt földönkívüli, csak a kizsákmányolást.
A határok lehetnek indokok népek háborúba küldött szegényei elleni erőszakra, vagy bizonyos szabályokat rákényszeríteni az itt élő népekre, lásd Trianon előtti idők, mikor Horthyék szabadon dolgoztathatták az itt élő munkásosztályt, úgy, hogy egy levesre nem futotta hónap végére, de a határok lehetnek indokok kisebbségek elleni erőszakra, vagy népek sovinizmusára.
Ha most ezeket a határokat megbolygatjuk, ismét erőszakot teszünk.
Én azt mondom, hogy az lenne az újabb indok a tőkének, hogy ismét fegyvert adjon az emberek kezébe, és halomra gyilkolják egymást.
A fegyverre az igényt így teremtik ma is, és régen is ezzel az indokkal teremtették.
Én azért tudom ezeket, mert olvastam Lenin Imperializmusát, ha szeretnéd elolvasni, átküldhetem rapidshare-en, vagy valami hasonló módon.
Az egy nagyon olvasmányos, de a tudományosságból egy szemernyit sem engedő mű.
Biztos, hogy lekötne Téged is, én másfél hét alatt kiolvastam.
Egy ország gazdagsága sem azonos a benne élők boldogulásával.
Amiben a polgári közgazdász méri a gazdagságot, az egy jó duma.
GDP-ben gondolkodnak, pedig nem ez írja le egy ország dolgozó rétegének életszínvonalát.
Amikor megnézed, milyen szegénységben él a dél-afrikai melós, vagy a romániai melós, rájössz, nem csak a nyersanyagon múlik, hogy hogy él a bányász, hanem azon is, mennyit kap a munkájáért.
Miben mérik az erőt? Ez is egy jó kérdés.
Szerintem egy nép ereje abban rejlik, és ez nemzetiségektől független, hogy milyen jól szervezett a gazdasági élete.
És nem a profit szempontjából.
Hanem az emberek létbiztonsága szempontjából.
Ha biztonságot és némi gyarapodást, fenntarthatóságot biztosít egy rendszer a benne élőknek, akkor azt a rendszert automatikusan szeretni fogják a dolgozni akaró emberek.
De ugyanez fordítva is igaz, lásd a kárpát-medencei és kelet-európai országokat.
Persze, igaza van a Viktátornak, hogy nem akarnak dolgozni azok akik tüntetnek.
Azok, akik tüntetnek, a létbizonytalanságuk miatt teszik, amiért cserébe még munkát is elvárna Orbán.
Ha majd létbiztonságot ajánl föl a munkáért cserébe, akkor majd lehet szó munkáról.
Szerintem ha a közmunkabér fedezné a megélhetés költségeit, akkor nem tüntetnének.
Bocs, hogy ilyen terjengős lett, ja, és a Lenin könyv fent van a marxista elektronikus könyvtárban.
Sok dolgot, ami a világgazdaságban furcsának neveznek, ezen a könyv alapján rájössz, hogy szabályos, és valójában a tőke működésének a szabályai szerint történik.
Imperializmus
Olvasót is adok hozzá!
Üdvözlettel: Kritika
Köszönöm.
Köszönöm, megkaptam.
Koterba.
Nagyon szívesen, és remélem, Tomi is elolvassa.
Nem árt neki sem okosodni.
Üdvözlettel: Kritika
Én szeretném.
"Én azért tudom ezeket, mert olvastam Lenin Imperializmusát, ha szeretnéd elolvasni, átküldhetem rapidshare-en, vagy valami hasonló módon."
Örülnék ha átküldenéd Nekem.
Előre is köszönöm.
Koterba.
Áruld már el,
hogy mikor leszel képes egyszerű mondatokat megérteni? Azok az emberek, akik a tények figyelmen kívül hagyásával kényszeresen ismételgetnek bizonyos fantazmagóriákat, azoknak a Lipót mező ápoltjainak kellene lenni.
1. Hazánknak sohasem volt minden jóérzésű lakóját szolgáló nagysága és gazdagsága. Aki ezt nem tudja az szélsőségesen tudatlan, vagy ha nem, akkor gátlástalanul gonosz hazudozó. Volt viszont a jobbágyokat elnyomó, röghöz kötő, kizsákmányoló, szegénységben tartó feudalizmus. Volt viszont a lelkiismereti és gondolat szabadságát elfojtó egyházi uralom. Volt viszont a nemzetiségek esetében az osztály uralmon kívül nemzetiségi elnyomás is.
2. Egy állam határai által kijelölt terület az államban kisebbségben lévő, de az uralkodó osztály többségét adó nép tulajdona lenne. Így a Kárpát medence nem a magyar nép tulajdona, és sohasem volt az. De legkevésbé volt az elnyomott jobbágyoké. A mai Magyarország például vagy 150 évig nem is volt a Magyar Királyság területe. Ami a határoknál valamivel állandóbb, az az itt élő népek.
3. A határokat befolyásoló tényezők közé tartoznak az uralkodók, uralkodó osztályok befolyásoló hatalmi harcok egyrészről, valamint az illető területen élő embereknek az adott országhoz való ragaszkodása. Megjegyzendő, hogy a vesztes háborúk nem arról híresek, hogy a háborúkat kezdeményező és a saját alattvalóikat elnyomó rezsimekkel szemben igazságosan zárulnak le.
És annyiban egyet lehet érteni, hogy Trianon részben igazságtalan volt, de nem sok erkölcsi alapunk van ezzel kapcsolatban siránkozni, mert Magyarország sokkal hosszabb ideig, sokkal több nemzetiségit, sokkal keményebben nyomott el.
4. Reálpolitika: Felelősségem teljes tudatában jelentem ki, hogy a nagy világon nincs senki, aki ebben a kérdésben Magyarországot támogatná. Pont. Magyarország még jóval kisebb problémák megoldására is képtelen. Ugyanakkor az ezzel kapcsolatos idióta szövegelésnek csak egyetlen eredménye lehet: aláássa a szomszédos országok magyarságának helyzetét, valamint az ott leledző hasonló idiótáknak érveket ad. Az ottani magyaroknak éppen a csendes diplomácia és a nacionalizmus kerülése által lehet csak javítani a helyzetét.
5. Személy szerint én nem gondolom, hogy a szocializmus utópia lenne. Sőt: ha a kapitalizmus záros határidőn belül nem tűnik el, az a civilizáció összeomlását hozza magával. Van annak mér 40 éve, hogy a rendszer fenntarthatóságát szimulálták számítógépeken, s a fejlődés dinamikája azt mutatta, hogy kb 2020 és 2050 között bekövetkezik a globális összeomlás. A mögöttes érvelés nagyon egyszerű: semmi sem nőhet végtelenségig exponenciálisan egy véges világban. Márpedig a fogyasztói társadalom lényege az, hogy a fogyasztás ópiumával tartja kordában a társadalmat.
Marci
Kérés: az 50-szer elpufogtatott marhaságokat, ha lehet, mellőzzed. Próbálj újakat kitalálni, mert ez így már nagyon unalmas.
Válasz "Vendég, 2011, június 30 - 14:36"-ra
Te most azért szidod az irredentizmust, mert ilyen meg olyan kizsákmányoló volt a rendszer? :-/
És a szomszéd országok rendszerei talán jobbak voltak, hogy elrabolták hazánk területének 2/3-át? Azoknál talán jobb helyen van a Felvidék, Erdély, Kárpátalja, Délvidék és a többi területünk?
"A mai Magyarország például vagy 150 évig nem is volt a Magyar Királyság területe."
De legalább az akkoriak nem voltak olyan megalkuvó, önfeladó hazaárulók, hogy megváltoztathatatlannak könyveljék el a hazánk török megszállását, hanem tudták, hogy miért kell küzdeni.
Ismerős Bocskai István erdéyli fejedelem ezen intelme?
"szeretettel intvén mind az erdélyieket és magyarországi híveinket az egymás közt való szép egyezségre, atyafiúi szeretetre. Az erdélyieket, hogy Magyarországtól, ha más fejedelemség alatt lesznek is, el ne szakadjanak. A magyarországiakat, hogy az erdélyieket el ne taszítsák ő atyafiainak és ő véreknek, tagjoknak."
"Magyarország sokkal hosszabb ideig, sokkal több nemzetiségit, sokkal keményebben nyomott el."
Hogyan és milyen módon?
De tudod mit? Menj el felszabadító világkörüli útra, ahol nemzetiségek vannak elnyomva, és próbáld feldaraboltatni az adott országot. Sok sikert.
Ja, és gondolom nem a szomszédságunkban kezded, mert ott 1920 óta minden a legnagyobb rendben van, igaz?
"a nagy világon nincs senki, aki ebben a kérdésben Magyarországot támogatná"
Kiket kérdeztél meg ezügyben?
"semmi sem nőhet végtelenségig exponenciálisan egy véges világban."
Lehet, hogy ez neked új, de elárulom, hogy a világunkat is tartalmazó világegyetem végtelen, úgyhogy lehet majd terjeszkedni az emberiségnek más bolygókra is - ha összefog ezen kihívások megoldására. Ejha, hová el nem kanyarodtunk...
Üdv: Tamás
Hazaffykám
legjobb lenne, ha megszámoznád ökörségeidet:
1. minden terület a Kárpát medencében magyarok tulajdona. Az, hogy ki él, élt (akár a magyar honfoglalás előtt is) rajta - jelentőséggel nem bír stb.
2. Mi mindig és mindenben kiválóak voltunk, az összes problémát csak a gonosz világ okozta.
3. Magyarországon mindig minden kiváló volt s a népek boldogan éltek, amíg meg nem haltak, és ez a nemzetiségekre még inkább igaz. Nemtelenségüket az is bizonyítja, hogy ezt nem ismerik el. Jobbágynak jobb volt lenni, mint királynak.
4. Magyarország nem nyomott el soha és semmilyen nemzetiséget.
5. Ha Magyarország mégis elnyomott valakit is az teljesen jogos volt, mert mások is ezt tették és teszik is.
6. Magyarország természetes határait akkor éri el, amikor négy tenger mossa. Ami egyszer Magyarországhoz tartozott, annak örökre Magyarországhoz is kell tartoznia, mert ez a Szűz Mária akarata. Az, hogy egy terület máshoz is tartozott, tartozik, annak semmi jelentősége nincs és nem is lehet.
7. Az, hogy a világon mindenki a magyar területi igények kielégítésének drukkol nyilvánvaló, csak egyenlőre jól titkolják.
(Személyesen politizálás közben volt alkalmam megismerni oroszok, németek, svájciak,franciák) véleményét. Ezen kívül olvasgatom időnként az orosz, amerikai sajtót. Harmadszor Magyarországnak az EU-ban való létezése során egyetlen vitájában ennél kevésbé radikális kérdésekben sem adtak igazat.
----
Ezek után mi is megszámozhatnánk a válaszainkat. Így az egész sokkal rövidebb lenne.
----
Megsúgom neked, hogy a tudomány mai állása szerint az Univerzum nem végtelen. A Big Bang alkalmából egy szingularitásból keletkezett és azóta tágul. Ez a baj a félig sem művelt emberekkel, hogy gátlás nélkül beszélnek olyasmiről, amiről inkább kérdezniük kellene. Arról nem is beszélve, hogy hogyan terjeszkedhet bárhová is az olyan emberiség, amely az olyan problémákat, amelyeket a Földön néhány nagyságrenddel egyszerűbb megoldani, megoldani képtelen. Mellékesen a Naprendszerben élhető bolygó nincs. A legközelebbi csillagig a fény kb 4 évig megy. Ejha, nemcsak a történelemhez nincs fingod sem, de a fizikához, csillagászathoz, kozmogóniához sem.
Marci
Válasz "Vendég, 2011, június 30 - 18:17"-re
Köszönöm, Marcikám, hogy ilyen szépen összeszedegetted pontokba a vitatémánkat, amihez nekem már sok hozzáfűznivalóm nincs is, esetleg még annyi, hogy a kisebbségi lét nem jelentette automatikusan a jobbágylétet vagy egyéb elnyomott társdalmi réteghez való tartozást, példának okáért az egyik leggazdagabb magyarországi főúr a 19. században szerb nemzetiségű volt. Tehát nem voltak kirekesztve a nemzetiségek a felemelkedés lehetőségéből, sőt, a magyar nyelv taníttatása az iskolákban is azt célozta, hogy jobban boldoguljanak Magyarországon. Persze lehet ezt magyarosításként értelmezni, dehát miért ne féltették volna akkori politikusaink az ország egységét - ahogy a mostani környező rablóállamok is a belőlünk kitépett területeket. Kérdés: kinek az oldalán állsz?
Namármost az Univerzum végtelenségéről egy pár szót: én is tudom, hogy a nagy robbanás óta tágul, de az őt tartalmazó tér végtelen, és ebben miért ne lehetnének más világegyetemek, azokban csillagrendszerek bolygókkal? Bizonyára azt te sem gondolod, hogy a tér valami fallal valahol le van zárva? Mert még ebben az esetben is adódna a kérdés, hogy: és ez a fal hol van, miben helyezkedik el? Ugye, kis "polihisztor" barátom? :-)
Üdv: Tamás
Nos kedves barátom,
itt nincs módomban neked elmagyaráznom az általános relativitás elméletét, meg aztán nem is gondolom, hogy megértenéd. Ilyesmiket, hogy véges, de határtalan. Például a kör kerülete véges, de követve a kör kerületét sohasem ütközünk falba. Ugye kedves mindentudó barátom.
---
Az összes többi a már megszámozott és megválaszolt csacskaságok.
--- Pl a kinek az oldalán állsz: A magyaroknak mindig igaza volt, amire egy örült magyar igényt tart, az semmiféle egyéb körülmény sem kérdőjelezheti meg.
Ha jól tudom, sok
Ha jól tudom, sok matematikus végezte diliházban, mert nem értette meg, hogy a kör, mint a lehető legszabályosabb síkidom esetében miért van az, hogy az átmérő, a kerület, a sugár viszonyszáma, a Ludolf-féle szám, (gyengébbek kedvéért a "π") miért végtelen, soha nem ismétlődő tizedes törtben viszonyulnak egymáshoz. Hát nem őrület? Sok zöld kiscica, piros autó, bzümm, bzümm...
Tovaris
Válasz "tovaris, 2011, június 30 - 23:16"-ra
Sőt, elárulom neked, hogy a tér végességén kívül még azt sem ismerem el, hogy a párhuzamos vonalak a végtelenben találkoznak, ugyanis ha valóban párhuzamosak, akkor sehol sem találkoznak, főleg nem a végtelenben, aminek semmi értelme sincs.
"Sok zöld kiscica, piros autó, bzümm, bzümm..."
Netán a saját bőrödön tapasztaltad a diliházi létet? Tényleg, egy kommunistának nem diliház ez az egész posztkommunista világ?
Üdv: Tamás
Na mi van? Megkukultál?
"Értem a gondod"(vitorla); "Hát igen,"(Marci); "Olberts paradoxon"(Marci).
Na mi van? Megkukultál?
Ha azt mondom rád, hogy féleszű, akkor még túl is értékeltelek! :-D
Koterba.
Értem a gondod
a nap keleten kel és nyugaton nyugszik.Aki nem hiszi a nyilvánvalót máglyára kell küldeni,mert mindenki mindennap tapasztalja a nap járásának tényét.Aki másként lája az őrült. Nekünk kommunistáknak tényleg diliház a posztkommunista világ.Ebben egyetértünk. Csak te jól érzed magad benne,mi normálisak meg nem, ennyi a különbség.Vitorla
Hát igen,
ha egy hazzaffy irredenta kijelenti, hogy Ő nem ismeri el az általános relativitás elmélet és a csillagászat mai állása szerinti elképzeléseket, az természetesen a tudományos kutatásoknak új irányt fog adni.
Bolond lyukból bolond szél fúj. A tudományban a kérdéseket nem elismerés alapján vagy szavazás alapján döntik el. A tudományban megismételhető megfigyelésekre és kísérletekre alápózozott, a matematika segítségével felépített elméletekre épül a kérdések eldöntése. Bármilyen ellenvélemény is ezekre kell alapuljon, nem pedig arra, hogy valaki "elismeri" avagy sem.
A diliház fuvallata akkor érezhető, amikor kinyitod a szádat.
Marci
Olberts paradoxon
Már nagyon régen ismert a Világmindenség felépítésével kapcsolatos Olberts paradoxon.
Tegyük fel, hogy
1. a statikusnak feltételezett világegyetem mindenütt létezik egy nullánál nagyobb átlagos "sugárforrássürüség" (azaz a világmindenség minden részében van csillag, amely sugároz).
2. A világmindenség végtelen háromdimenziós euklideszi tér.
3. A foton nem veszít útja során energiájából (ahogyan a fizika jelenlegi állása szerint tudjuk is).
Könnyű belátni, hogy ez a három állítás egyidejűleg nem állhat fenn, mert ez az égbolt végtelen fényességéhez vezetne.
Egy Zöllner nevű csillagász már 1871-ben, tehát majdnem negyedszázaddal Einstein előtt arra a következtetésre jutott, hogy a világmindenség semmiképpen nem lehet euklideszi.
Későbbiekben Einstein a gravitációt azzal magyarázta, hogy az nem más mint a tömeg által okozott térgörbület. A múlt század elején, amikor egy csillag fényének a tömeg által való elhajlását igazolták, az elmélet igazolásának tekintették. A határféltelektől függően különböző modelleket lehet kapni, de megfelelő feltételek mellett véges, de határtalan világmindenség adódott.
A háttér sugárzás felfedezése, amelyet végül is csak az ősrobbanással lehetett magyarázni, elvezetett a mai világképünkhöz.
Megjegyzés: az egészet nem Tamásnak írom, mert a rá szánt gyógypedagógiai keret kimerült.
Marci
Ősrobbanás? Milyen
Ősrobbanás? Milyen keresztény vagy Te Tomikám? A végén még Szűz Mária se volt szűz. Hallatlan.
A jogfosztott magyar parasztsághoz képest valóban csak egy kicsit volt rosszabb a nemzetiségi parasztok helyzete.
Válasz "SZN, 2011, június 30 - 22:07"-re
"Ősrobbanás? Milyen keresztény vagy Te Tomikám?"
Miből gondolod, hogy keresztény vagyok? Miből gondolod, hogy vallásos vagyok?
Meglepődnél, ha azt mondanám, egyik sem vagyok?
Üdv: Tamás
Igen
Meglepődnék, és pozitívumnak tartanám.
Nem
Vitorla.
Na, mit jelent számodra az
összmagyarság érdekében tenni?!
Szerintem igen, az összmagyarság jelenleg örülne egy olyan anyaországnak, ahol nem szarják le a fejét.
Ez egy nagyon fontos kérdés!
Erre mindenképpen válaszolj.
Mit jelent?
Az osztály társadalom
egyre vadabb formában létezik és csak majdani megszüntetésével lehet majd meghaladni. Itt a Kádár-korszakban sok a nép számára hasznos dolgot tettek, míg a nacionalista politika a Horthy érában majd egy millió halotthoz, Budapest lerombolásához vezetett. Ez volt igazán csak ártalmas.
Te beteg vagy: nem hallottál az első világháború kirobbantóiról? Arról a szép jelszóról, hogy megállj, megállj kutya Szerbia? Ez már fárasztó, hogy mások területeit állandóan magyarnak kiáltod ki. (Kraszna Horka vára)
Azon kívül, hogy szerény személyed a valóság, esetleg nem vagy még Napóleon, esetleg Árpád apánk is?
Marci
Válasz "Vendég, 2011, június 29 - 19:48"-ra
A politika milyensége nem változtatta volna meg azt a tényt, hogy Magyarország hadszíntérré váljon a Nyugat felé nyomuló szovjet hadsereg átvonulása miatt.
Az pedig, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia Szerbia elleni háborúja világháborúvá szélesedett, a többi nagyhatalom bűne. Ki kérte őket, hogy háborúzzanak? És a terrorfészek Szerbiát is meg kellett valahogy rendszabályozni, mert a trónörökös elleni merénylettel már tényleg túlmentek minden határon.
Üdv: Tamás
Nincs neked nagyzási mániád is?
Phoenix jól megvilágította, hogy Magyarország egyáltalán nem volt a szovjet csapatok fő csapásának irányában. Mint ahogyan a német támadás sem számolt Magyarország földrajzi helyzetének fontosságával.
Sokkal fontosabb az a tény, hogy Magyarország önként és dalolva volt a náci Németország leghűségesebb csatlósa.
A Szovjetunió megtámadása után, de még a Moszkvában tartózkodó magyar követnek Molotov azt mondta, hogy ne szálljunk be a háborúba, s akkor ezt majd Erdély kérdésében figyelembe fogják venni.
Akárhogyan is lényegesen más eset lett volna, ha német erőszak következtében kényszerül Magyarország háborúba és nem kezét-lábát törve törekszik arra, hogy le ne maradjon róla.
---
1. A trónörököst egy bizonyos személy ölte meg és nem Szerbia. A trónörökös történesen nem szerette - lehet, hogy joggal - Magyarországot. U.i. történetesen a magyar uralkodó osztály akadályozta meg, hogy a dualizmus átalakításával a cseheket is szerepet kapjanak.
2. A koronás fők meggyilkolását sem Oroszország, sem Anglia nem szerette. Arról nem is beszélve, hogy ezek az uralkodók szegről-végre rokonok voltak. A cárné pl. német volt. Tehát a gyilkosság "megbüntetése" nem volt ellenükre. Ami miatt nem sikerült elkerülni a háborút, azaz egymásnak feszülő imperialista törekvések. Ebben a Monarchia "kezdeményező" szerepet játszott, annak ellenére, hogy belső ellentmondásai alapján számíthattak volna arra, hogy ez a Monarchia számára végzetes lehet.
3. Hát igen: ez egy újabb baromság. Ha a Monarchia megtámadja az Orosz birodalom szövetségesét, akkor a háború úgy kezdődött, hogy a másik oldal visszaütött. Mert ugye az, hogy ezek a nemesi uralkodó osztályt képviselő magyar politikusok csak osztályuk önző érdekei, meg nagyhatalmi allűrjeik miatt háborúba keverték az országot, az az összmagyaroknál szóba sem jöhet.
Nos büszkélkedj: sikerült valahogy megrendszabályozni. Akkor mi a bajod?
Válasz "Vendég, 2011, június 30 - 16:32"-re
Nem is az volt a kérdés, hogy Magyarország a szovjet csapatok fő csapásirányában volt-e, hanem hogy egyrészt Magyarország mindenképpen a német érdekszférába esett, és jobb híján a Tengelyhatalmak szövetségese lett, mint a térség más országai, másrészt pedig csak nem gondolod, hogy az előrenyomuló szovjetek kikerülték volna Magyarországot, ha az esetleg semleges marad, és nem vonják az ő érdekszférájukba? Hát nem így alakult a legjobban számodra, mint kommunista számára, hogy a jóságos Sztálin bácsi hős csapatai nyomán szárba szökkenhetett az addig elnyomott kommunizmus kicsi(vé tett) hazánkban is?
"a Moszkvában tartózkodó magyar követnek Molotov azt mondta, hogy ne szálljunk be a háborúba, s akkor ezt majd Erdély kérdésében figyelembe fogják venni."
És Erdély hovatartozásának kérdése miért foglalkoztat egy igazi magyar kommunistát? Csak nem irredenta vagy?
" A trónörököst egy bizonyos személy ölte meg és nem Szerbia."
A New York-i WTC tornyokat is egy maroknyi személy rombolta le, és mégis rátámadt ezután az USA Irakra meg Afganisztánra. Hát, van ez így.
Az I. világháború kitöréséről még annyit, hogy Németország is küldött ultimátumot: a franciáknak, hogy legyenek semlegesek egy esetleges Oroszország elleni háború során, az oroszoknak pedig hogy vonják vissza a teljes mozgósítást. Ám ezek hatástalanok maradtak, tehát a világháborúvá szélesedéséért leginkább ezek az államok felelősek.
Üdv: Tamás
A szokàsos óvodás szintű érvelés
Voltak országok, amelyek nem lettek a német érdekszféra tagjai: Csehszlovákia, Jugoszlávia, sőt még Ausztria is részben meg tudta játszani, hogy Hitler erőszakának áldozata volt. Hogy mit tett volna a Szovjetunió vagy mit nem, ez üres fantaziálás. De van annak valószínűsége, hogy a győzteseknél jobb megítélés alá estünk volna.
Miután képtelen vagy érvelni, mindig újabb és újabb, a kérdéshez nem tartózó és meglehetősen gyermetegen felvezetett problémát dobsz be.
Valami baj van az agyaddal? A fenti szövegben én semmit nem írtam a személyes véleményemről Erdéllyel kapcsolatosan: csupán bátor voltam megjegyezni, hogy Molotov megjegyzése némileg kétségessé teszi a náci-csatlós kormányzat valódi céljait, valamint helyzetfelmérő képességét.
A New York-i ..stb
Már megszámozott érvelés: ha más is megtette akkor igazolva van.
I. világháború:
Már megszámozott érvelés: Úgy kezdődött, hogy visszaütöttek
Válasz "marci, 2011, június 30 - 22:20"-ra
"Voltak országok, amelyek nem lettek a német érdekszféra tagjai: Csehszlovákia, Jugoszlávia, sőt még Ausztria is részben meg tudta játszani, hogy Hitler erőszakának áldozata volt."
Csehszlovákiát szétszedték és részben bekebelezték a németek, Jugoszlávia szintén csatlakozni akart a németbarát országok csoportjához, de néhány idióta katonatiszt puccsa miatt a németek az olaszokkal és a bolgárokkal megszállni voltak kénytelenek az országot, Ausztriában pedig a lakosság túlnyomó többsége eleve éljenezve fogadta a Németországgal való egyesülést.
"Úgy kezdődött, hogy visszaütöttek"
Nem, kisöreg, ez a hülyeség nem egy elfogadható érv, különösen nem a terrorfészek Szerbia és az Osztrák-Magyar Monarchia közötti konfliktus esetében, amelyben világosan tudjuk, hogy a Gavrilo Princip nevű alakokat kinevelő és aztán az ultimátumot visszautasító Szerbia miatt robbant ki az összeütközés.
Üdv: Tamás
A hülyeség valóban nem érv,
ezért van azután, hogy akárhányszor is ismételed meg a baromságaidat, nem érsz el vele semmit.
Tényleg fogalmad sincs a történelemről
A Magyarországon keresztül vonuló szovjet csapatok el sem jutottak Berlinig. A fő csapás iránya Észak-Lengyelország (Pomeránia) volt - ezért hagyták a szovjet csapatok magára a Magyarországnál valamivel északabbra fekvő Varsóban kitört felkelést is.
Ha Horthy nem kerget délibábos irredenta álmokat, és nem csatlakozik a Szovjetunió elleni háborúhoz (szinte Hitler akarata ellenére), akkor jó eséllyel akár semleges is maradhatott volna, rosszabb esetben 1942 körül a németek megszállják, és akkor esetleg nem az oroszok, hanem a nyugati szövetségesek szabadítják fel. De ha az oroszok is, akkor is egészen másként viselkedtek volna, és a párizsi békét is másképpen szövegezték volna.
Ferenc Ferdinánd már évekkel 1914 előtt mindenképpen háborút akart Szerbia (és rajta keresztül az Orosz Birodalom) ellen, csak elszámolta magát: nem tudta, hogy az ő halála lesz a casus belli.
Nem kell válaszolnod - mindezt a nálad értelmesebb, a mások véleményére nyitottabb olvasóknak írtam. Abszolút nem vagyok rá kíváncsi, hogy n+1-edszer megismételd az irredenta hülyeségeidet.
Válasz "Phoenix, 2011, június 30 - 15:25"-re
1. Nem arról volt szó, hogy hová jutottak el a rajtunk keresztülvonuló szovjet csapatok, hanem arról, hogy országunk mindenképpen hadszíntérré változott volna.
2. A varsói fölkelést azért hagyták magára a szovjetek, mert a londoni emigráns kormány szervezte, ráadásul még a szövetséges gépeknek sem adtak, vagy csak később leszállási engedélyt szovjet területre, nehogy elláthassák a felkelőket. Mondjuk Katyn után nem is lehetett másra számítaniuk...
3. Az irredentizmusnak nem sok köze van hadbalépésünkhöz; így is úgy is a német érdekövezetbe került az országunk, mint a térség többi állama, csak nekünk legalább a Tengelyhatalmak részben igazságot szolgáltattak területi kérdésekben.
Hitler az egész magyar haderőt kérte (mivel moszkvai vereségük után már felértékelődött minden szövetségesük hadereje), ehhez képest sikerült ezt lealkudni a 2. magyar hadseregre, azt is azzal a tudattal küldték ki, hogy csak megszálló feladatokat fognak ellátni.
És nemcsak Horthy "kergette" az "irredenta álmokat", hanem az egész nemzet - joggal! Példamutató ez a mai nemzedékeknek; így kellene ma is tudatnunk a világgal, hogy mit követtek el ellenünk, és hogy nem felejtünk és akarjuk ennek revízióját.
4. Nem tudom, hogy Ferenc Ferdinánd mikor mit akart, de hogy világháborúvá szélesedett a Szerbiával kitört konfliktus, abban a főbűnösök a nyugati hatalmak és Oroszország.
5. Válaszolom mindezt neked és a mások véleményére nyitottabb olvasóknak.
Üdv: Tamás
"És nemcsak Horthy
"És nemcsak Horthy "kergette" az "irredenta álmokat", hanem az egész nemzet - joggal!
Szerinted, amikor 3 millió koldus országa voltunk, az a 3 millió is irrredenta álmokat kergetett vagy csak szeretett volna tisztességesen élni ??? Esetleg ők nem tartoztak a nemzethez ???
A varsói felkelést nem
A varsói felkelést nem hagyták magukra a szovjetek, de erről majd bővebben egy hosszabb bejegyzésben.
A fenéket! Lapozzon vissza
A fenéket! Lapozzon vissza a kis lusta, olvassa el Phoenix és pl. az én írásaimat ezzel kapcsolatban, és mindenre választ kap, még arra is, ami az eszébe sem jutott...
Tovaris
Ismét kissé durva vagy!
Inkább megadtad volna a megfelelő linket:
/blog/jeszcze-polska-nie-zginela…nincs-meg-veszve-lengyelorszag…
Elnézést, soha nem
Elnézést, soha nem mondtam, hogy finom vagyok. Sajnos, az idő előrehaladtával kezd rajtam elhatalmasodni a dementia praecox (idő előtti elhülyülés), így à la mandiner nem jutott eszembe a link. De nem, is érdemes erőlködni, mert nem látok reményt a manyus meggyőzését illetően. Egyébként köszönöm a linket.
Tovaris
Akkor ....
... nem azzal, vitatkozol, akivel azt gondolod, hogy vitatkozol!
SZN-nel voltál durva.
Szivesen ...
Elnézést, SZN-nek
Elnézést, SZN-nek válaszoltam, de erre a hazaffyra vonatkozott....
Tovaris
Csak hát hazaffy úr:
1. Csak hát nem mindegy, hogy náci csatlósként, vagy nekik ellenállva. Nem mindegy, hogy szerepünk a háború meghosszabbításához vagy megrövidítéséhez járult hozzá. Nem mindegy, hogy mennyi plusz magyar és szovjet katona pusztult ebbe bele.
2.Varsói felkelés: ha valaki számít valamely oldal segítségére, akkor azzal egyezteti akcióját és kikéri annak a véleményét. Ha ezt nem teszi, akkor a felelősség az övé. Katynt ne keverjük ide: Hogy pontosan mi történt nem igazán tudjuk és tere lehet a napi politikai hamisítgatásoknak. De ha logikádat követjük, akkor a szovjet reakció következménye lehetett annak is, hogy a lengyel fogolytáborokban úgy hullottak az orosz hadifoglyok, mint a legyek ősszel.
3. Az irredentizmusnak igen is komoly köze volt a hadba lépésünkhöz. A háború kezdetén a Hitler nem számított Magyarországra, mivel úgy gondolta ez a magyarok követelődzéséhez vezetne, s gyors győzelemre számított. A horthysta banda pedig éppen ezért akart gyorsan belépni, hogy az osztozkodásból nehogy kimaradjon.
---
Hogy a Moszkva alatti kudarc UTÁN mit is akart Hitler az egészen más kérdés, de akkora ÖNKÉNT már fél éve háborúban voltunk. Hogy annak a barom bandának az volt az elképzelése, hogy a gyengén felszerelt hadsereg megúszhatja megszállással, ez ezen banda éleslátását jellemzi csak.
És jellemzi a mai barmok éleslátását is, hogy így kellene, mert az eredménye is ez lenne: hazafiak.
4. Már nem is egyszer megválaszoltuk.
5. Nem vetted még észre,hogy alapvető műveletlenségedre, logikátlanságaidra és idióta sovinizmusodra itt nincs igény?
Válasz "Vendég, 2011, június 30 - 17:05"-re
"nem mindegy, hogy náci csatlósként, vagy nekik ellenállva. Nem mindegy, hogy szerepünk a háború meghosszabbításához vagy megrövidítéséhez járult hozzá."
Miért ne lett volna az akkori Magyarország a nácik csatlósa? Volt más választása? És mivel magyarázta volna a vezetés a németek ellen való fordulásunkat, amikor a közhangulat is majdnem teljesen németbarát és antikommunista volt?
A szerepünk meg sajnos a nagyhatalmak közt őrlődő szerencsétlen sorsú országé volt.
" A háború kezdetén a Hitler nem számított Magyarországra, mivel úgy gondolta ez a magyarok követelődzéséhez vezetne, s gyors győzelemre számított. A horthysta banda pedig éppen ezért akart gyorsan belépni, hogy az osztozkodásból nehogy kimaradjon."
A "Horthysta banda" érdekes módon nem élt az egész Felvidék (Szlovákia) visszafoglalásának lehetőségével, mikor Hiter ezt felkínálta. Nem a mentegetésük miatt írom, de ez tény. Ahogy az is, hogy nem engedték a német csapatok átvonulását Lengyelország felé. És milyen osztozkodásból nem akart kimaradni? Nem tudok róla, hogy a "munkásparadicsom" Szovjetunióból is csatoltak volna hozzánk területeket, mint pl. Romániához egész Ogyesszáig.
Üdv: Tamás
"Miért ne lett volna az
"Miért ne lett volna az akkori Magyarország a nácik csatlósa? Volt más választása?"
Volt. Ahogyan a térségben Lengyelország (akikhez elvileg ráadásul még történelmi barátság is fűz minket), Csehszlovákia és Jugoszlávia sem lett német csicskás.
Az meg, hogy németbarát és antikommunista volt a közhangulat, az ugyancsak a Horthy rendszer bűne. Talán nem kellett volna szítani!
Egyébként meg a 2. világháborúban nem csupán a kommunizmus állt szemben a fasizmussal, hanem a polgári demokratizmus is, vagyis egyszerűen az emberi haladás és az embertelenség között húzódott a front. A horthysta uralkodó osztálynak az utóbbi tetszett, mert irtóztak mindenféle haladástól, mindentől ami jó lett volna a magyar népnek.
De nemcsak sz*rházaik voltak az ország urai, hanem mérhetetlenül szűklátókörűek és ostobák is, hiszen minden épeszű ember tudta már 39-ben is, hogy ezt a háborút a németek el fogják veszíteni.
A horthysta uralkodó osztály a magyar nép ellensége volt, te pedig az ő s***güket csókolgatod! Ennyi vagy!
Válasz "Vendég, 2011, június 30 - 22:38"-ra
"a térségben Lengyelország (akikhez elvileg ráadásul még történelmi barátság is fűz minket), Csehszlovákia és Jugoszlávia sem lett német csicskás."
Lengyeleket, cseheket legázolták a németek, Jugó, ahogy fentebb írtam, kezdetben németbarát volt, de a tiszti puccs után a németek az olaszokkal és bolgárokkal kénytelenek voltak megszállni az országot.
"Az meg, hogy németbarát és antikommunista volt a közhangulat, az ugyancsak a Horthy rendszer bűne. Talán nem kellett volna szítani!"
Nem kellett a közhangulatot szítani, mert minden becsületes magyar ember tudta, hogy: Vesszen Trianon!
Szerinted egy Trianonban beletörődő, ráadásul a kommunistákkal paktáló kormányt meddig tűrt volna el a nép maga fölött?
"A horthysta uralkodó osztálynak az utóbbi tetszett, mert irtóztak mindenféle haladástól, mindentől ami jó lett volna a magyar népnek."
Jó lenne, ha jobban áttanulmányoznád a korszak történelmét. Mert pl. a térségben az analfabetizmus Magyarországon volt a legalacsonyabb, világhírűvé vált az Orion, Tungsram, Globus és a többi.
Fel tudod ezt fogni, vagy ti csak fekete-fehérben vagytok képesek látni a világot meg a történelmünket?
"minden épeszű ember tudta már 39-ben is, hogy ezt a háborút a németek el fogják veszíteni."
Tényleg? Miből kellett volna látni?
Üdv: Tamás
A lengyelek, csehek, jugók
A lengyelek, csehek, jugók végül a nyertes oldalra kerültek, mi pedig (megint) a vesztes oldalra.
Minden becsületes és józan gondolkodású magyar ember tudta, hogy a nagy vesszen trianonozás végül oda fog vezetni, ahová ténylegesen is vezetett. De a nagy többséget a Horthy rendszerben különben sem ez izgatta, hanem az, hogy ne dögöljön éhen, hiába is próbálod meg bemagyarázni ennek az ellenkezőjét.
Lehet itt jönni néhány nagyvállalat sikerével, ettől még az általános kép siralmas volt. A társadalmi (nem műszaki) haladás területén pedig kiváltképp. A Horthy rendszer mérlegén akármit kamuzol itten, akkor sem tudsz változtatni: eredménye egy vesztes háború lett és Trianon kiigazításának végképp lehetetlenné válása.
Az épeszű emberek bizony tudták. De te ezt sosem fogod megérteni, hogy miből, mert primitív vagy és ostoba!
Válasz "Vendég, 2011, július 1 - 16:25"-re
"Minden becsületes és józan gondolkodású magyar ember tudta, hogy a nagy vesszen trianonozás végül oda fog vezetni, ahová ténylegesen is vezetett."
Miből is kellett volna tudni? Akiben volt becsület és egy kis hazafiság, az akarta a magyarnyomorító trianoni gúnyhatárok revízióját, és mivel erre nyilvánvalóan nem az azt kiagyaló nyugati hatalamktól lehetett elvárni, természetszerűleg került az ország a német érdekövezetbe, oda, ahova trianonozás nélkül is került volna, mivel az vált a régió befolyásos nagyhatalmává.
"De a nagy többséget a Horthy rendszerben különben sem ez izgatta, hanem az, hogy ne dögöljön éhen, hiába is próbálod meg bemagyarázni ennek az ellenkezőjét."
Nem vagyok a pártfogója, de azért túldémonizálni sem kéne a Horthy-rendszert. A szegénységnek sok oka volt, pl. azidőtájt volt a nagy gazdasági világválság is.
Egyébként milyen alternatívái voltak az akkori rendszernek, mely jobb életminőséget nyújtott volna az embereknek? Talán a "munkásparadicsom" sztálini Szovjetunió?
" A Horthy rendszer mérlegén akármit kamuzol itten, akkor sem tudsz változtatni: eredménye egy vesztes háború lett és Trianon kiigazításának végképp lehetetlenné válása."
S miért is lett végképp lehetetlen Trianon kiigazítása a II. világháború végeztével? Csak nem a "testvéri szocialista országok" elleni vétek lett volna ennek emlegetése?
Dehát ez is elmúlt, és Trianon is el fog múlni, ha egyként akarjuk ennek revízióját.
Üdv: Tamás
Ez a könyv szinte Neked
Ez a könyv szinte Neked íródik.
"Legendák rabjai" címmel készül Csernok Attila legújabb könyve.
Alább közöljük a könyv előszavát, mely remélhetően kedvcsinálóként hat - ami benne van, nem más, mint a színtiszta igazság. Még ha az álomvilágban élőknek nehezére is esik ezt elhinni.
Rab nép a magyar.
Saját felsőbbrendűségről szóló, hízelgő legendák rabja. Téveszmék: fajgyűlölő előítéletek és soviniszta mítoszok foglya. Balsorsverte nép, mert előítéleteitől, téveszméitől nem tud szabadulni. Történelme során többször elfoglalták az országot, ahol élt, ám előbb vagy utóbb fel is szabadult a mi népünk. Kimentek a tatárok, a törökök, az osztrákok, a románok és a németek. Még az oroszok is kimentek, sokkal hamarabb, mint annak idején a törökök. Csak mérgezett előítéleteink, téveszméink nem akarnak „kimenni” ebből az országból. Belőlünk. Nem tudnak kimenni, mert lelkünk legmélyén – mint valami különleges kincset – féltékenyen ápoljuk és őrizzük őket.
Sajnos ön hülye! De nem
Sajnos ön hülye! De nem tehet róla, valószínűleg genetikai eredete van a dolognak...
Tovaris
A fütyi
semmire sem válaszol, csak újra és újra megismétli rögeszméit. Itt sem található semmi új.
Nem kellene visszamenned az általános iskolába?
Csatlós éppen az, aki nem szuverén, aki egy másik hatalom kívánságait követi, függetlenül saját érdekeitől, s meg sem kísérli azt követni.
Újabb számozandó baromság:
x.) Amit a horthysta banda meg sem próbált csinálni, azt nem is lehetett megcsinálni.
Volt-e más választása: volt.
Pl. Nem kellett volna megtámadni a Szovjetuniót a háború kezdete után egy héttel. Addig szabotálni kellett volna a német kívánságokat amíg lehet. Ki kellett volna időben ugrani.
A közhangulat nem volt véletlenül olyan, amilyen: a közhangulat sok év féktelen uszítás és terror eredménye volt. Maga az általad fogalmazott mondat a horthysta banda ítélete: olyan helyzetbe hozták az országot, amikor az ország legegyszerűbb érdekeit sem voltak képesek felfogni. A katonai vezetők nem voltak képesek az ország érdekeit követni még a náci uralom utolsó hónapjaiban sem. Nem tudták megakadályozni Budapest hídjainak a németek általi felrobbantását. Nem voltak arra sem képesek, amire a románok képesek voltak.
---
Milyen osztozkodásból: a románok vissza akarták szerezni Észak-Erdélyt, Horthyék meg meg akarták szerezni Dél-Erdélyt. És ezt a nácik seggének kinyalásával akarták elérni.
---
Megjegyzés: miben állt a megszállás funkció: talán csak nem partizán vadászatból, esetleg a lakosságon megejtendő megtorlásból?
Minden esetre halottam olyan orosz véleményt (amit nekem magyarként mondtak), hogy a magyarok rosszabbak voltak a németeknél.
Válasz "marci, 2011, június 30 - 21:55"-re
Persze, hogy sokmindent így meg úgy kellett volna csinálni. Ha a Nyugat akkor sem hazudik a pofánkba a balkáni partraszállás tervével, hanem ezt megvalósítja, akkor talán ki tudott volna ugrani az ország, amikor - az egyezség szerint - a határainkhoz érnek.
A románok meg azért volta képesek kiugrani, mert nem voltak jelentős német csapatok az országban, ugyanis Antonescu meggyőzte Hitlert, hogy képes bármilyen németellenes fordulatot megakadályozni. Ja, és nem utolsósorban Románia volt keletebbre, fordított esetben mi mondhatnánk rájuk, mint előbb "felszabadított" ország, hogy utolsó csatlósok.
"a románok vissza akarták szerezni Észak-Erdélyt, Horthyék meg meg akarták szerezni Dél-Erdélyt. És ezt a nácik seggének kinyalásával akarták elérni."
És arról hallottál-e, hogy a románok kérték a német-olasz döntőbíráskodást, ami aztán a Második Bécsi Döntéshez vezetett?
"halottam olyan orosz véleményt (amit nekem magyarként mondtak), hogy a magyarok rosszabbak voltak a németeknél."
Akkor most meg olvashatsz olyan véleményt, hogy számunkra az oroszok rosszabbak voltak a németeknél.
Üdv: Tamás
A hortysta banda
semmikor sem volt képes kiugrani, románoknál későbben sem. Antonescu megtudta, Horthy meg nem. Kiugrani meg nem a nyugatiak segítségével kellett volna, hanem a szovjetek segítségével. Megint az x. számú idiotizmus = amit a félfeudális magyar vezetés nem tett meg, azt nem is lehetett megtenni.
A vélemény - gondolom - a te véleményed és ismerve szellemi képességeidet - már megbocsáss - különösebb súllyal nem bír.
A szovjeteket Magyarország minden ok nélkül megtámadott, országuk pusztításához hozzájárult, így Magyarországra legyőzendő ellenségként jöttek. A náci Németország - állítólag - barátok és szövetségesek voltak. S pl. barátian robbantották fel Budapest összes hídjait.
Válasz "marci, 2011, július 1 - 15:49"-re
"semmikor sem volt képes kiugrani, románoknál későbben sem. Antonescu megtudta, Horthy meg nem."
Nem Antonescu tudta, hanem a román király, aki letartóztatta Antonescuékat.
"A vélemény - gondolom - a te véleményed és ismerve szellemi képességeidet - már megbocsáss - különösebb súllyal nem bír."
Marcikám, ne legyél ilyen hevesen :-)
Amúgy honnan ismered az én szellemi képességeimet?
"A szovjeteket Magyarország minden ok nélkül megtámadott, országuk pusztításához hozzájárult, így Magyarországra legyőzendő ellenségként jöttek."
Szegény szovjetek... amúgy az ok a magyar érdekek határainkon túli védelme volt (mint mostanság is Szekeres Imre volt hadügyminiszter akkori nyilatkozata szerint, Irakban meg Afganisztánban), hogy ne a szovjetek érjenek el ide, elhozva a sztálini rémuralmat. Magyar részről nem a szovjet emberek elleni faji háború volt, hanem az embertelen rendszerük megdöntéséért vívott harc, a szovjet emberek érdekében is.
"A náci Németország - állítólag - barátok és szövetségesek voltak. S pl. barátian robbantották fel Budapest összes hídjait."
Megjegyezném, hogy nem a németek bevonulásával dőlt romba az ország.
Üdv: Tamás
"Magyar részről nem a
"Magyar részről nem a szovjet emberek elleni faji háború volt, hanem az embertelen rendszerük megdöntéséért vívott harc, a szovjet emberek érdekében is."
Ezek szerint szabad és erkölcsös, sőt talán még nemes cselekedet is egy országot megtámadni, ott embereket halomra gyilkolni , ha az ott fennálló rendszert nem tartjuk elfogadhatónak. Sőt az ott lakókat saját jól felfogott érdekükben gyilkoljuk halomra, mert nekünk, a 3 millió koldus országának nem tetszik a társadalmi berendezkedésük ezért majd odamegyünk és a miénket valósítjuk meg náluk, persze az ő érdekükben. Persze ha ez nekik nem tetszik és védik a hazájukat , akkor bennük van a hiba.Német jelentés szerint, ha a magyarok egy falut pacifikáltak, az a lakosság teljes kiirtását jelentette. A magyar katonák általi kegyetlenkedés Afganisztánban is jelen van. Egy ifjúsági találkozón, ahol afgánok is voltak, a magyar fiatalokkal sokan nem voltak hajlandók kezet fogni, mert hallottak a magyarok afganisztáni "hőstetteiről".
"Megjegyezném, hogy nem a németek bevonulásával dőlt romba az ország."
A hidakat a németek robbantották fel és a Margit - hidat forgalom alatt, több száz ember halálát okozva. A németek meg vittek minden mozdíthatót.Kifosztották az országot. A parlamenterek legyilkolása a legaljasabb tettek egyike volt.
Beszélhetsz ennek, most
Beszélhetsz ennek, most már szinte biztos vagyok benne, hogy szándékosan küldték ide, pártfeladatot hajt végre. Majd rájönnek a megbízói, hogy nem megy semmire...
Tovaris
Kedves Tamás!
Ezeket ne nekünk,hanem az USA jelenlegi elnökének és a Kínai Népköztársaság elnökének címezd. Ők tudnak tenni ezekben az ügyekben. Ha meghallgatnak,akkor áldásom a véleményedre,és sok sikert az új határokhoz. A kommunisták nem ellenségei a "nagy Magyarországnak". Sőt kommunisták védték 19-ben ezt az országot. Szerintem ez nem válóper,hogy majd a bíró eldönti. Nem,itt minden sort vérrel írtak és az megváltoztathatatlan. Lehet azonban később erre alkalom is. Addig ez van. Törődj bele jobban jársz. Vitorla
Olvasd el a fentebbi,
hosszú válaszomat.
A magyarok
A magyarok megérdemelték
tovaris, 2011, június 29 - 21:42
A magyarok megérdemelték Trianont. Sőt! Úgy kellett nekik! Így jobb, te hülye?
Tovaris
szerkesztés
válasz
Tovaris
És még...
Egy biztos, hogy nem így gondolta:
Leghőbb vágyunk lenne megszabadulni a német nemzetiségű magyar alattvalóktól, akik a leghálátlanabbul viselkedtek. Ugyancsak magyarokra lehetne kicserélni az összes többi nemzetiséget.
— Horthy Miklós
Na, mindegy! Ez a
Na, mindegy! Ez a lényeg...
Tovaris