Már Saint-Exupéry is megénekelte, hogy amit megszelídítettél, azért felelős lettél, de nem bántani áll szándékomba. A baloldalon ugyanis kritizálni mindenki nagyon tud –talán ezért is kellene ezzel minél óvatosabbnak lenni - ám ettől független nem csak az "igazat" hanem ugye a "valót" kellene megírni.
Tudom itt is akadnak Krausz Tamásnak lelkes hívei, ezért tőlük előre is elnézést.
Én ugyan élőben sem számítottam eget rengetően sokra, ám azon azért mégiscsak sikerült
meglepődnöm, mikor a MEBAL egyértelműen legemblematikusabb arca témafelvezetőjét úgy indította,
hogy ő ennyi emberre sem számított /hivatalosan 54-en voltak jelen/ hisz őt az a kérdés győtri,
hogy „kell-e, legyen-e” ilyen szervezet? Akkor miért jöttünk? Szólhatott volna talán korábban is…
viszont tudta fokozni. Pártpolitikára „semmi tér nem nyílik” hisz „nincs bázis” Kupa pedig amúgy
is kiszámolta legalább 3milliárd kellene.
Ha nincs zsozsó nincs muzsika?
Persze Krausz nem hülye, így ő is érezte ha nincs zászló nincs mihez csatlakozni, folytatódott hát
a kibúvók keresése. „Mindenki találja meg saját maga milyen aktivitást tud” (ha mindenki
öntevékeny akkor minek szervezet?) de Tamás szerint az se ártana, ha valaki végre azt találná ki,
hogy ezen a jelenlegi rendszeren miként „lehet fogást találni?”..
Én komolyan csak néztem.
Nekem itt is van egy kedvenc barátom, aki szerint Krausz olvasta Marxot. Ha tényleg olvasta, akkor
valaki kifejthetné végre pontosan milyen fogást is kell Tamásnak felkutatni?
A döbbenetet kihasználva ATTAC ragadta magához a mikrofont, és egyből kiáltványt követelt „nincs
proklamáció!” Követeljük, hogy „zárják be a tőzsdéket” sőt az euró sem kell! ATTAC szerint ezzel
kapásból be lehetne „robbanni a köztudatba”…
Krausz igazolva látta korábbi szenvedéseit. Ím itt a bizonyíték, most mozog a szája.
Már éppen Jirí Menzel forgatására képzeltem magam mikor az összejövetelt levezető elnök szájából
elhangzott ennek a napnak talán az első értelmes mondata. „a legerősebb ellenfelet kell támadni”
Persze nem fejtette ki, mire gondol, így egyetlen kezemen megszámolom hányan bírták követni.
A soron következő nénikének sem sikerült, ő „kispapírjából olvasta fel a sok-sok nagyokosságot”
Tamás ugyan küzdött, de már érkezett is Miklós. „A mebal szétaprózta magát” „A mebal elhanyagolja
az összefogást” Tamás lényegében két tűz között. A nénire azt kell mondani csinálták/csinálják, az
elaprózódóra meg azt kell mondani nem aprózódott. Mindezt szinte egyszerre de a résztvevők ennyire
azért nem hülyék.
Egy jó orvos, ha szenvedőt lát mindig segít. Dr Jánosi Gábor szájából kicsúsztak hát ennek a
napnak a második értelmes mondatai: „el kell venni a témákat a jobboldaltól”, nyomor szegénység..
„a parlamentbe a témákkal kell bekerülni” (azaz nem az a lényeg ki ül benn, hanem az, hogy az
embereket mi foglalkoztatja) Hipp-hipp hurrá, valaki megmondta Tamásnak miként „lehet fogást
találni”. A nap első rejtélye talán megoldódik.
De ha kedvünk sincs hozzá...
Beindult hát a már előre eltervezett mentőakció. Új vezetés. Tamás még kicsit biztatta az
embereket, hogy neki ugyan ez már nem kedvenc játéka de azért ez még jó kis kaland - ám már
egyetlen szava sem hangzott hitelesnek..
Érezték is ezt kinn a pulpitusnál, legyenek a Mebal nagy öregjeiből valami mindegy miként nevezzük
így nevet sem adunk neki de erkölcsi csőszök. Olyanok, akik ezentúl ugyan nincsenek ám mégis
őrködnek. Hogy mit csinálnak? Őrködnek azon, hogy akik utánuk jönnek sose térjenek le a kijelölt
útról. Szóval, hogy „legyen majd kinek mondani, hogy ez már nem az a mebal”
Van ennek tétje?
Hány pártot soroljak, ahol az alapítókat később megköpködték? Filózgattam magamba.. Az MDF-nél
Lezsákot, a Jobbiknál Kovács Dávidot, stb.. szóval mi értelme az alapítóatyákat már ebben a
pillanatban szenteltlötyivel kenegetni?
Nem csak nekem forgott ezen a fejem. Pulpitusnál is volt erre forgatókönyv. Legyen hát
közfelkiáltás. Legyen a nép is bevonva. Erről ne csak a tagok szavazzanak (azaz az egyesület)
hanem a teljes „mozgalom”
Hurrá.
Krausz Tamás ezt az ajtó környékén beszélgetve még megvárta, aztán itt lehetne az „itt a vége fuss el véle”.. HA!
Ha kis unszolásra az összejöttek nem löködték volna ki „legalább ha megválasztottunk mondj
valamit” alapon Zsuzsát. Zsuzsa 2 mondatban biztosított mindenkit, hogy ő gyakorlatias. Több nem
is kellett, kinn kaja a büfénél.
Tényleg roppant gyakorlatias.
A jegyzőkönyvet 2 körül zárták, de a teraszon maradt még 5-7 ember 4-ig kicsit dumcsizni.
Megvitatni a hierarchia fontosságát, DNS problémákat, és hogy Ádám-Éva bűnbeesése maradéktalan
legyen akadt ki a tiltott gyümölcsöt sem bírta kihagyni: a buta tudat megint roma utat
kutatott.
Mikor e sorok lejegyzője ezen a romatémán aztán végleg elszörnyedve rákérdezett „ez mitől lenne
baloldal” csak egy személy akadt kit láthatólag ez a mondat lelkileg is megérintett: Annamáriát.
Mindebből az új vezetés oszlopai kukkot sem észleltek.. tovább agyiversenyeztek.
Talán mégsem volt oly felesleges /éppen meglépő/ alapítókat közfelkiáltással szentelni?
Jómagam az ilyesmihez
Jómagam az ilyesmihez csupán annyit tudok mondani-túl azon,hogy ki kivel ellenségeskedik,az nem vezet eredményre-hogy kizárólagosságban nem szabad gondolkodni-íme a friss eset:az Attilát többen olyan embernek tartják,aki egyeduralomra törekszik.Akik nyitottak és tudnak hangot találni a másik oldallal,azoknak menni fog,akik kizárólagosságban gondolkodnak,azoknak elvileg szintén mehet,de kevesebb eséllyel.
Andris ebben a blogban nincs "ellenségeskedés"
te egy írástudó ember lennél az ég szerelmére.
Még talán zstothnak az a kritikája, hogy micsoda dolog privát beszélgetést kiírni csak-csak.
De még ennél a vádnál is szólhatnák, hogy
1 mindenkivel közöltem ki vagyok, eddig miket írtam (példákkal) most is írni fogok. /legfeljebb nem hitték el vagy nem értették meg a magyar nyelvet/
2 akik beazonosíthatóak a szövegben mind pozitívan szerepelnek. Akiket meg jól lehúzhattam volna mind rejtve maradt. (vagy te tudod melyik szerencsétlen dobta be a romaügyet? Vagy melyik másik szerencsétlennek volt a hierarchia fontos?)
Szóval igazán nem gondolnák védekezni, de azt gondolom
1 - én megtanultam írni, olvasni sem árt tudni
2 - a közéletieknek pedig fokozottabban kell terhelhetőnek lenni, mert ha pl az indexesek akadnak egy ilyen Krauszbulira akkor a fenti pillanatképem lesz maga a csodás csendélet olyat kapnak.
Lásd pl ezt
Figyuzzatok ide!
A mebal civil emberek civil erőlködése. Közéleti tevékenység, ennyiben politika. De nem párt. Nem pártpolitikát akar csinálni. Viszont a közéleti tevékenység tudásával senki sem születik. Azt tanulni kell. Most tanulja. Épp olyan civilek alkotnak róla véleményt, mint amilyenek maguk a mebalosok. Nincs mit egymás szemére vetnünk. Egyetlen kérdés van: akarjuk-e annyira a jobb, kizsákmányolástól mentes társadalmat, hogy odafordulunk egymáshoz és legalább annyi megértéssel próbáljuk egymást kezelni, mint a gyerekünket, amikor járni tanult (és sokszor még a saját lábában is elesett...), vagy nem?
A második kérdés: látjuk-e hogy ami eddig ment, az nem megy, és véljük-e úgy, hogy akkor talán máshogy kell próbálkozni, vagy sem? Ha úgy gondoljuk, hogy az elmúlt 20 év minden (sikertelen) próbálkozása jó módszer, akkor folytatni kell. Ha - némi kis gyakorlatiassággal - azt vetjük fel: "Hátha a módszerünk nem volt jó...?" - akkor bizony új módszert kell keresnünk.
A mebal úgy véli, ez a mozgalmi szerveződés, az a fajta öntevékenység, ami egyébként már 1989 előtt sem volt meg, ill. elhalt már korábban.
Lehet, hogy M.o. nem fog "nyarat csinálni", de a talajt, amiben a nyár hatására kinő a virág azért elő kell készítenie. Ezt nem csinálja meg helyettünk egyetlen "császár" (pártvezér) sem...
Lehet, hogy M.o. nem fog
Lehet, hogy M.o. nem fog "nyarat csinálni", de a talajt, amiben a nyár hatására kinő a virág azért elő kell készítenie. Ezt nem csinálja meg helyettünk egyetlen "császár" (pártvezér) sem...
Ez az amivel egyet tudok érteni, de nagyon. Ez a mi dolgunk és ez nem is kevés, de a lényeg hogy együtt.
Gondolod, hogy ezt itt 3 hozzászólásból eldöntjük?
esetleg csak nem alibit keresel?
Mert én úgy látom -mint szóban is mondtam- még megölni sem tudod. Pont mint a keresztényt is hiába szórták az oroszlánok elé.
Mert hite van.
Módszer?
Az itt van tényleg a szemünk előtt, azt majd kiböki, de még kevesek látják.
Érdekes lesz ezt a topicot is mondjuk 10 év múlva visszaolvasni. Közben közösen nevetgélni.
Amari mozog! (és te is meg a mozgalmad is de még a mozgalom is. Mind mind mozog :) - ha akarod ha nem)
Csak türelmetlenke vagy..
Summa summarum
Summa summarum: a tett halála az okoskodás. Ez Shakespeare. Meg az is, hogy "Mindenekfelett légy hű magadhoz/így miként napra éj következik,hogy ál máshoz se lész".
Kedves Red! Aki az emberi jóságról, szeretetről beszél, arról, hogy még az echte náci is jó a lelke mélyén, ezért úgy is kell tekinteni rá, úgy szólni hozzá, az nem teheti meg - hitelének vesztése nélkül - azt, hogy egy hosszú beszélgetés után, ami - ráadásul, bár mellékesen - kedves búcsúszavakkal, puszival végződik, hazamegy és leír egy olyan nyilvános levelet, amiben finoman szólva rossz színben tünteti fel beszélgetőpartnereit, azok törekvéseit.
Illetve persze megteheti, még olyanabbat is... Sánta Ferenc: Az ötödik pecsét...
Valamit mégis csak jól kellett, hogy csináljon a MEBAL
ha Red barátunk ennyire ráuszult.
Ő általában nagyon szeret "szürke eminenciás" lenni, valószínűleg a MEBAL közgyűlésre is azért ment el, hogy felmérje a terepet, mit lehet ott keresni? Miután ott nála nagyobb kvalitású emberekkel hozta össze a jó sors, elkezdte a számomra már jól ismert kioktató, magyartalanul (sőt hellyel közzel értelmezhetetlenül) megfogalmazott szövegelését.
Nem szabad őt túl komolyan venni, mert akkor felpörög.
Megnyugodtam, mégsem vagyok
Megnyugodtam, mégsem vagyok szellemi fogyatékos, hogy nem minden mondatát tudtam értelmezni.
Sajnálom, ha sértettelek - őszintén
fájdalmadban osztozok - ugyancsak őszintén
(konkrétumok hiányában többet tényleg nem tudok mit válaszolni: talán csak azt, hogy újra el kellene olvasni mit is írtam, majd elemezni mi is lehet a célja mi is lesz a hatása)
Valóban így zajlott?
Valóban így zajlott? Ennyire lesújtó volt?
Sajnos én is mindig ilyen pesszimistán látok mindent, de...
Én a MEBAL-t teljesen félremértem néhány hónapja, de annak ellenére becsülöm és tisztelem az erőfeszítéseiket, néhányan rengeteget dolgoztak.
Talán jobb lett volna, ha nem egy mozgalmat, hanem egy egyeztető fórumot építenek, de úgy látom, hogy ezt jelenleg senki sem akarja, sem ők, sem mások, vagy alig-alig. Ha azt a maradék pár ezer kommunistát és radikális baloldalit képviselő szervezetet valakinek sikerülne egy asztalhoz ültetni, érhetne valamit, de enélkül csak a teljes erodálódás marad.
Egyébként...
Krausz Tamás és Artner Annamária rengeteg személyes, munkahelyi és kutatói elfoglaltsága mellett szervezi/szervezte ezt a mozgalmat (ez a kevésbé ismert tagokról is elmondható), én mindig elhűlve néztem (kívülről), hogy jut erre idejük.
Nekem kb. ötödannyi elfoglaltságtól összeomlanak a napjaim.
Biztos, hogy kritikára mindig szükség van, de valahogy méltatlan a hangvétel.
Hogy lehetne másképp, ez fontos kérdés, de ha ennyire jól tudod, miért nem szólaltál fel, miért nem írtál egy javaslatot? Ez az "outsiderkedés" igen kényelmes lelkileg - nekem is vannak ilyen hajlamaim, próbálom leküzdeni - de valójában elég gyáva dolog. Az pedig, hogy a személyes beszélgetéseidet így kiteregeted, hát...
Azért az eredményekről:
- Csináltak egy funkciógazdag honlapot. (Tényleg.)
- Csináltak egy webrádiót, amely néha egész érdekes volt. (Jobb lett volna, ha Thürmer tényleg megszólalhat ott, de megértem a kifogásaikat.)
- Mégiscsak összetoboroztak 300 tagot.
- Olyanokat is megszólítottak, akiket a mi két pártunk azelőtt sohasem.
- Végre egy csinos, okos nő is megszólalt a "nevünkben" a televízióban, rádióban. Bár hülye riporterekkel és sommás kérdésekkel kellett megküzdenie, részsikerrel, de jobban, mint bárki más (talán Krauszt kivéve, én őt félelmetesen higgadt és okos vitázónak tartom).
- Itt-ott előadásokat szerveztek.
- Csináltak egy programot, amellyel lehet vitatkozni, de az elmúlt húsz évben ilyen alapos programot nem csinált senki. Ez abból is látszik, hogy sokan értelmes dolognak látták, ha kritizálják.
Nagyon sajnálnám, ha a MEBAL elhalna, s szerintem Krausz Tamásra szükség van ott. Valószínűleg tele volt illúziókkal ő is, csalódott, nem bír a ránehezedő ezernyi feladattal stb. De nem kellene ezt az egészet ilyen cserbenhagyásként láttatni. Krausz Tamás simán megmaradhatott volna vezető egyetemi oktatóként, orosz kapcsolataiból kereshetne 100-szor ennyi pénzt, mint most, s magasról szarhatna az egészre.
Az egyeztető fórumra vonatkozó felvetésed még érdekes volt
miért nem azt a gondolatot folytattad?
Mert nem nekem kell, hanem a pártok vezetőinek.
Mert nem nekem kell, hanem a pártok, szervezetek vezetőinek kell ezt folytatni. Nem lehet ebből a szempontból a MEBAL-ra mutogatni. Talán jobb lenne egy ilyen irányt követniük, így gondolom, másfelől miért erőlködjenek ők, ha nincs rá fogadókészség?
Talán azért
mert ez a tapasztalat lényegesen messzebbre vezet.
Pl a szakszervezetekben sincs fogadókészség. Aztán az emberekben sincs fogadókészség.
Mennyire messzire szabad elszaladnom a gondolattal?
Vagy hagyjuk a fenébe?
Álljunk meg egy
Álljunk meg egy szóra!
Thürmert elhallgatták a MEBAL rádiójában?
A dolog nem egyszerű. A
A dolog nem egyszerű. A mebal mozgalmat szeretne építeni, a pártok ideje egyelőre lejárt - véljük. Ld: http://mebal.mediacenter9.hu/index.php?option=com_content&view=article&i...
Tapasztalatok szerint minden párt csak be akarja csatornázni a baloldali mozgásokat. Nézd meg pl., hogy egyetlen párt sem teszi ki honlapjára a mebal-logót. Viszont - most megnéztem - az egyiknek a címlapján 6-szor szerepel vezetőjének képe. A másikat is megnéztem: csak magával foglalkozik, egy árva szó sem a civilekről, így a mebalról sem.
Az elmúlt 20 évben sok minden történt a baloldalon, nyilván nem mindenki tud mindenről. Sok konfliktus volt, ami személyekben testesül meg (mi másban...?). Talán másutt is jó lenne egy kis "vérfrissítés" vezetőváltás, mert a különböző szervezetek tagsága szintjén - ez szinte 100%-os tapasztalat - nagy az egyetértés, de legalábbis a lényeges kérdésekben nincs vita.
Viszont pl. abban már igen, hogy szabad-e a jobboldal demagóg propagandájának utcájába bevinni a baloldalt, s ezzel a jobbot erősíteni. (pl. közös aláírásgyűjtés) vagy magyarkodni: "mi mindig következetesen kiálltunk a nemzeti érdekek mellett." http://www.origo.hu/itthon/20090529-epvalasztas-magyar-kommunista-munkas...
"Veszélyben a haza! Veszélyben Magyarország! Veszélyben Szent István műve… Vegyük végre észre, hogy néhány évtized múlva Magyarország leszünk magyarok nélkül! … Hirdessünk nemzeti ellenállást! Ne engedjük, hogy Szent Istvánt elvegyék tőlünk! …
Hirdessünk nemzeti ellenállást! … amely ma még megmentheti a magyar nemzetet.
" http://jobbik.net/index.php?q=node/6105
vagy (figyu, Red) cigányozni: "Ha a cigányság megindul innen a Kárpát-medencéből Nyugat-Európába, ott kő kövön nem fog maradni. ...Valamennyien tapasztaljuk, hogy mit jelent néhány százezer cigányt eltartani. Ma a magyar társadalom lényegét tekintve eltartja őket, hiszen segélyekből élnek ezek az emberek." http://www.origo.hu/itthon/20090529-epvalasztas-magyar-kommunista-munkas...
Ezek: nemzeti alapú szocializmus (?) és etnikai alapú társadalmi-szociális problémafelvetés., ami sokaknak nem tetszik (a kurucinfón viszont sűrűn olvasható)
Szóval: a mebal marad mozgalmi kísérlet, és jó lenne, ha az emberek (tagság) ennek értelmét látná. De van, aki a pártra esküszik, mindenekfelett és mindenekelőtt. Holott a történelmi tapasztalat (bolsevik párt) is azt mutatja: előbb a mozgalom, aztán a párt.
Szerintem ezen az oldalon nem akarnak "becsatornázni"
már úgy értem ezen a konkrét weblapon biztosan nem.
Roma témában meg, tudom azt hiszed okvetlen nekem is muszáj megkóstolnom az Almát, de kösz én jól érzem magam a kis Paradicsomomban.
Amari azt értsd: amit lehet én hibám nem tudtam jól szóban kifejteni, hogy ez tényleg egy igazi ördögi téma. Ördögi, mert mindegy ki mit mond rá, mert már azzal kelepcébe mászott, hogy hozzászólt.
Arra épít, hogy úgysem bírja ki, és tényleg nem bírja szótlan megállni.
Viszont egy kérdés: neked mit jelent az a szó, hogy "mozgalom"?
Mert mintha elbeszélnénk egymás mellett. A te mozgalmad nekem pártot jelent. Tudom te nem ezt akarod, ám mikor kijelented, hogy a MEBAL logót kik nem teszik ki, nekem máris olyan érzésem van, "mi az, hogy azok a szemetek hozzánk nem csatornáznak be"?
/tudom reggel te jöttél még a vizprédikálással azóta azonban szinte folyamatosan én dobom így vissza-vissza, de törekedni fogok rá, hogy leszokjak erről/
Márcsak azért is, mert engem spec csak a munka a teljesítmény érdekel. Így tök mindegy mit mondasz még ha akarsz sem fogsz tudni összeveszni velem.
No mit is jelent a mozgalom? Becsatornázni a mebalba?
helyi szinten is kiállni a
helyi szinten is kiállni a dolgozók (munkanélküliek...) érdekekért, és azok összekapaszkodásával országos szinten egy-egy témára felfűzve öntevékenyen cselekedni: fórumok, demonstrációk, viták, beadványok, meghallgatásokon való részvétel, munkahelyi érdekvédelem., közösségi termelési formák pl. kis falvakban stb.
de ebben az a lényeg, hogy nem lehet előre egy szobában ülve kitalálni - vagy csinálják az emberek (ezek ismert formák, de lehetnek más formák is), vagy nem...
Eddig értem
sőt azt gondoltam nem nézel le...
Ám ha azt ígértem nem folytatom hát hagyom
A Zöld Baloldal honlapjára...
A Zöld Baloldal honlapjára kiraktam/tuk a MEBAL logóját...
http://zoldbaloldal.hu
OK, kösz - ezt nem is
OK, kösz - ezt nem is néztem :)
Nem ismerem a pontos történetet.
Nem ismerem a pontos történetet, illetve amit tudok, az bizalmas (és bizonytalan) információ.
Először meghívták, de utána mégsem volt aktuális. Szerintem az érintettek tudják a választ, hogy miért, de én erre nem tudok válaszolni.
Nagyon jó. Én írtam
Nagyon jó.
Én írtam levelet ezért a szerkesztőségnek, és érdeklődtem, hogy miért maradt el a beszélgetés.
Válasz: technikai hiba.
Tehát simán hazudni mertek egy érdeklődőnek. Gratulálok, ez az új baloldal! Pfúj!
Kedves Hevessy, pont erről
Kedves Hevessy, pont erről van szó! A pártos civakodás nem kell senkinek. Elegük van az embereknek ebből az áldatlan veszekedésből, pfújjolásból. Ezért tűnik logikusnak, hogy máshogy kell próbálkozni: előlről, újból felépíteni a baloldalt. Itt egy csomó régi tömlő van, amibe már nem lehet új bort önteni anélkül, hogy az meg ne savanyodjék.
Akkor dobjuk ki az összes régi tömlőt?
ugye te sem ezt mondod..
Nem értettél meg. Volt egy
Nem értettél meg.
Volt egy apró kis baki, és a MEBAL ezt hazugsággal kezelte le. Ilyen lesz az új baloldal?
Kössz, nem kell, ilyen már van 1.
Nem kezelte hazugsággal,
Nem kezelte hazugsággal, most mondta el. Hogy valaki, aki nem tudta így elmagyarázni (nem is egyszerű!!!), mert nincs ennyi info birtokában, mit tudott mondani neked hirtelen, az más dolog. Tessék szíves lenni különbséget tenni!
Egyébként volt benne "technikai" jellegű ok is: nem lett előre megbeszélve a dolog, és ebből adódtak a problémák. Hiába, ez nem párt, pártfegyelemmel, ez egy civil próbálkozás. Itt is kérem szépen disztingválni!A sommás ítéletek nem vezetnek sehova...
Sajnos, ebben az ügyben...
Sajnos, ebben az ügyben én csináltam magamból hülyét. Telekürtöltem a hírrel az összes fórumot, hogy Thürmer megszólal a rádióban, valami megindult, nem kell olyan ellenségesen néznetek a MEBAL-ra, aztán utána csak szégyenkeznem kellett.
Igazából én voltam a hülye, nem kellett volna idejekorán ezzel a hírrel házalnom, de azért volt valami hiba a MEBAL-nál is...
Volt, van, lesz (sajnos ez
Volt, van, lesz (sajnos ez is biztos). Egyszerre kell civilnek, öntevékenynek lenni, és ugyanakkor meg kell tanulnunk még EGYMÁS között is koordinálnunk, tehát valamiféle szervezeti fegyelemhez tartani magunkat... Nem könnyű feladat, de ez van. Tetszik, nem tetszik - EZ VAN.
Vagy sikerül, vagy nem. Amíg nem sikerül, addig lehet majd a mebalt és "arcait" rugdosni, fikázni, kinevetni - hogy rosszabbat ne is említsek. Ha sikerül a kísérlet, minden kezdeti hiba a feledésbe merül. Ha nem, úgy marad: egy nevetséges próbálkozás. De akik megtették, nem halnak meg úgy, hogy meg sem próbálták. Van a világon lelkiismeret is, és a tapasztalatok szerint ez nem hagy nyugodni, még ha egy csomó fájdalmat kell is elviselnie érte az embernek, mert csak azt bántják, aki látszik. Aki otthon ül, azt nem.
Nem hibáztatom a MEBAL-t a hibákért
Nem hibáztatom a MEBAL-t a hibákért, ezek törvényszerű gyermekbetegségek.
Egy felnőt is hibázik
a gyerek annyival talán még tisztább is mint egy felnőtt, hogy abban a korban még képes a hibáit kezelni. Felnőttből viszont te hányat ismersz aki még emberre hasonlít?
Pl az 5éves fiam még csak most kezdi megtanulni miként kell hazudni.. (ovis lett)
ez kedves, kösz :) De a
ez kedves, kösz :)
De a dolog még bonyolultabb: ha megértéssel is, de kell a kritika. Sajnos ritka az építő jellegű, leginkább csak "beszólás" érkezik, sokszor még alap nélkül is. De a drukkerek véleménye számít, sőt az sokat segít. Még jobb, ha ők maguk is segítenek, ki, hogy és hol tud...
Kedves Red! Mindenből lehet
Kedves Red!
Mindenből lehet bohózatot csinálni, a balcivil, kapitkritikai erőlködésből aztán még csak nem is nehéz. Ráadásul hálás feladat, mert mindenki ezt csinálja. Nincs tehát kockázata a dolognak…
(Kritizálni mindig könnyebb. Megjegyzem: sem KT, sem Kerekes Zsuzsa sem magam, sem az ET többi tagja nem vettük még soha a "bátorságot", hogy egy baloldali szervezet közgyűléséről, ahová a gondolkodásunk hasonlósága miatt mentünk el, denunciáló tudósítást írjunk nyilvános fórumokra.)
De maradjunk tárgyszerűek:
a közgyűlés új vezetőséget választott, elsősorban olyanokból, akik eddig is aktívak voltak, ill. szívesen vállalják a szervezéssel járó terheket.
Kerekes Zsuzsa pl. régóta a közösségi termelés fellendítésének lehetőségeit keresi. Egy mozgalomnak egyébként is jót tesz a mindig frissülő vér, a rotáció. Ez nem kesztyűbedobás, bár bárki értékelheti így is - mindenki úgy értékel mindent, ahogy kedve tetszik.
Kedves Red, szívből örülök - sőt, bevallom irigyellek is érte - hogy te bizonyára voltál már olyan kapitkritikai baloldali (civil) közgyűlésen (közgyűlésen!), ahol több mint 50 ember vett részt. Kérlek, oszd meg velünk melyik szervezet az, mert azt hiszem, ha van ilyen, a mebalnak egy emberként csatlakoznia kell hozzá, sőt feloldódnia benne: csinálják azok, akik többen vannak, többet tudnak/akarnak tenni és azt jobban, vonzóbban is csinálják.
Tavaly nyáron...
..."becsempészett" egy ismerősöm az MKMP aktivaértekezletére. Pártonkivüliként, ám "kiképzett és sokat látott, sokat megért" egykori szervezőként érkeztem oda, és elképedve tapasztaltam-legalább kétszázan voltak ott. A Baross-utcában lévő központban. A mögöttem ülők akcentusából arra következtettem, hogy Szabolcsból érkeztek. De mint megtudtam, jöttek az ország minden részéből. Oda-Budapestre. Tanácskozni! És tanácskoztak. Valamit nem értettem! (Azóta sem értem!) Ha egy politikai pártnak van min. kétszáz aktivistája, akik egy egész napot rászánnak, hogy akár több száz kilométer utazás áran részt vegyenek egy ilyen összejövetelen-akkor az a párt miért szerepel az éppen aktuális választásokon úgy-ahogy szerepel? (Lassan azért kezdem megérteni! De ez egy másik kérdéskör.)
-MEBAL. (Magyar Egyesült Baloldal-ha jól tudom.) Elfogadom hogy baloldali "erők" csoportosulása. Azt is elfogadom, hogy magyar. De mitől "egyesült"? A Munkáspárt nélkül nem igazán lehet egyesült. (Vagy a Munkáspárt az a MEBAL-vezetők szerint nem baloldali? Vagy nagyon is baloldali? És oda nem illő? Talán az MSZP oda jobban illő?)
-Egyszóval: van ötven embernél többet "összeröffenteni tudó" politikai párt a baloldalon. (Igaz, kissé balabbra-mint talán az sokak számára kivánatos.) Amely párt legalább beszélgetésre ötvennél több embert képes begyűjteni. Csak van vele egy aprócska gond: a Sátán a Főnök! A sztálinista Thürmer! Nem egy liberálmarxista okoskodó! Aki nem felejt! (Régebben persze jó is volt, szép is volt-de hol van már a tavalyi hó?!)
-Pártonkivüliként-ám MKMP szimpatizánsként-vállalva a Thürmer-fan vádat is-én a magyar baloldalon egyetlen "jelentős" erőt látok: MKMP! Nagyon sokan meg fognak még lepődni, hogy az MSZP kongresszusa után-a Munkáspárt iránt milyen sokan fognak érdeklődni?! (Na akkor kell majd észen lenni!)
-Nem vagyok biztos abban, hogy a Munkáspártnak csatlakoznia kellene valamiféle balos szövetkezéshez! Forditva annál inkább! (Tovarist idézve: ne a kézigránát lóbálja már a partizánt!) A magyar baloldalnak sok-sok kis apró csoportocskája van. A mérsékelt baloldali nézeteket vallóktól kezdve, a radikális fellépést szorgalmazókig. Ám az oldal legszervezettebb, és legnépesebb pártja az MKMP! Thürmerrel az élen! Ha tetszik-ha nem! Az én javaslatom az:ha valaki akar erős baloldalt-kövesse a Munkáspártot! Aki pedig valami "lájtos" politizálgatásra vágyik-kövesse Krauszt, meg TGM-et!
"Nem vagyok biztos abban,
"Nem vagyok biztos abban, hogy a Munkáspártnak csatlakoznia kellene valamiféle balos szövetkezéshez!"
Én viszont 100% biztos vagyok ebben.
Én meg ebben vagyok 100%-ban biztos....
Akkor marad ez a szar, mai most van...
Tovaris
Akkor marad ez a szar, ami
Akkor marad ez a szar, ami most van..
Én viszont ettől félek!!!!!!!
Félelmed nem
Félelmed nem alaptalan!
Tovaris
Nem a pártból lesz
Nem a pártból lesz mozgalom, hanem fordítva. Mozgalom nélkül pedig nem lehetséges társadalmi változás. A mebal ebből indul ki. A mebal csak egy keret. Úgy indult, hogy összehívtuk a balcivil szervezeteket, vagy kéttucatot. Eljött a fele, mondjuk. Egyetértettek, csatlakoztak a felhíváshoz 13-an. Párt nem lehet tagja, de támogathatja, ilyen is van: http://mebal.mediacenter9.hu/index.php?option=com_content&view=article&i...
Tehát elkezdtük, valami zajlik... De ha nem kell, hát nem kell. Akkor majd egyszer egy másik ugyanilyen keretben egyesül a baloldal - mozgalomként.
Más: Láttad már a mebal programját? 90fokos fordulat: http://mebal.mediacenter9.hu/index.php?option=com_content&view=article&i...
És azt, hogyan látjuk a baloldal előtt álló perspektívákat? : http://mebal.mediacenter9.hu/index.php?option=com_content&view=article&i...
Mit szólsz ezekhez? Minden építő kritikát örömmel fogadunk.
Ki mondta, hogy "nem kell"???
nem látod te pupák, hogy működik! Csak a szemedet szúrja ki vagy mi kéne? hogy végre a hisztiből kapcsolj és láss is már..
--
Lassan inkább feladaton kéne küzdeni.
Fenn sem hoztam szóba, de csoportterápián tanítják is mik az alapok :))
Kedves Bűnbánó!
"De mitől "egyesült"? A Munkáspárt nélkül nem igazán lehet egyesült. (Vagy a Munkáspárt az a MEBAL-vezetők szerint nem baloldali? Vagy nagyon is baloldali? És oda nem illő? Talán az MSZP oda jobban illő?"
Mikor fogod végre felfogni, hogy senki soha nem utasította vissza az MKMP közeledését a MEBAL-hoz, azon egyszerű oknál fogva, hogy ilyen közeledés nem volt?! Hogy volt helyette kezdettől fogva "területvédő" vicsorgás, rágalmazás, pocskondiázás.
Úgy gondolod, hogy talán a MEBAL-nak valamiféle kanosszát kellene járnia Thürmer Gyula nagyságos elvtársnál, sürgősen kirúgni Krausz Tamást, Vajnai Attilát, TGM-et (aki mellesleg nem is csatlakozott, ha jól tudom) és persze Artner Annamáriát is, a baloldal eme gaz árulóit, majd aki ezután megmarad, annak testületileg be kellene lépnie az MKMP-be, külön hűségesküt téve az Elnök elvtársnak?
Nagyon kezdesz komolytalan lenni.
Nem tudom, hogy az itt
Nem tudom, hogy az itt kekeckedők felmérték-e, hogy kikkel állnak szemközt. Én csak egy műszaki szakbarbár vagyok, aki nem tanult közgazdaságtan, szociológiát, filozófiát, de az itt beíró néhány tanult kollégám igen. Nekem csak egy általános szépirodalmi olvasottságom van, 10 éves korom óta újságokat olvasok, híreket hallgatok, néhány nyelven a lényeget megértem, világot láthattam, szóval kezdem látni a tudásom korlátoltságát. Ebben a fórumban is alacsony vitakultúrámat próbálom meg fejleszteni, mert a válaszok szimplex üzemmódja miatt van egy kis időm az átgondolásra. Én régi vágású bolsevik vagyok, fiatal koromban felbőszült sztálinista voltam - amit sikerült minimalizálnom, de itt-ott még előjön - de ez nem is baj.
Azt viszont már kezdem érteni, hogy itt vannak néhányan, akik azt hiszik, hogy ők találták fel a spanyolviaszt. A legszomorúbb: szövegükből azonnal kiderül, hogy intelligens emberek, de a politikai-közgazdasági tudásuk felszínes, nem megalapozott. Én is kaptam már itt a nálam képzettebbektől elég kemény kritikát, volt ahol megsértődtem, de ha belegondolok, magamnak csináltam a bajt. Viszont elvárom az okosabbaktól, hogy egy kicsit toleránsabban "basszék le" a hülyéket. Ha az ipse szemtelenül visszapofázik, akkor jól viszont "orrba kell vágni"!
Tessék belátni kérem, ha itt valakik komoly közgazdasági, politikai tudás birtokában nyilvánulnak meg, emberek százait oktatják és vizsgáztatják különféle iskolákban, azoknak engedtessék már meg a bölcsek joga. Ők sem tévedhetetlenek, de sokkal kevésbé, mint mi. Nekik az a feladatuk, hogy képezzék, oktassák a jövő marxista irányultságú embereit, elméleti alapot és tudást adjanak át. Ráadásul ingyen. Nekünk az a dolgunk, hogy tanuljunk. A jó pap is holtig tanul, emiatt írják rá a sírkövére, hogy: befejezte a tanulást...
Tovaris
Nem emlitetted meg...
...az önmegtépést TGM pedig ha csatlakozott-ha nem, meg is kellene hogy borotválkozzék!
-Mindezeken túlmenően: kedvelem, sőt tisztelem Vajnai Attilát a csillagos kiállása miatt. Kedvelem és tisztelem TGM-et a humora, és a humanizmusa miatt. (Persze a tudása sem akármi) Politikai pálfordulásait figyelve még az is belefér, hogy "sztálinista kommunistává fejlődjön". Akkor fogom igazán kedvelni! Krausz Tamás. Hát...? Idejében kiszállt a bárkából! Igy az nélküle borult fel. Igaz-mindenki vizbefúlt, igy Krausz is-de legalább az a vád nem érheti az eseményeket távolról szemlélők részéről, hogy az ő súlya volt az, ami a bajt okozta. Krausz. Okosan akarta, csak rosszul kalkulált! Őt nem igazán kedvelem. De nem is útálom!
-Thürmer. Mondj légyszives egy viszonylag ismert kommunistát, aki az MSZMP széjjelverését követően is...és folytathatnám tovább, de nem teszem. Aki azért mégiscsak több mint húsz éve nem farol ki a számtalan kudarc láttán-mert bizik a "bandájában", bizik az (óh)eszmében, és a dolgok jobbra fordulásában.
-Ne járjanak körülötte kanossát! Ne is imádják őt! (Egyiket sem várná el) Csak én javaslom mindazoknak, akik ismerik:ismerjék már el: mégiscsak a magyar-szigorúan vett valódi baloldal-legemblematikusabb figurája a Munkáspárt elnöke! Akit ráadásul még a népek kb. egyharmada ismer is. Úgy, mint kommunistát!
-Közeledés. Hát itt valóban lenne tennivaló. Megkérdezni a Munkáspártot: tudnátok nekünk segiteni?
--
RED: beleszerkesztettem. Bocs
Nem..
..kell hűségesküt tenni senkinek.Lépjenek be egy alapszervezetbe és tegyék az elkötelezettségükhöz méltó dolgukat.
Ez legalább őszinte beszéd
... vagyis szerinted - pontosan úgy, ahogy azt én feltételeztem - a Magyar Kommunista Munkáspárt csak és kizárólag saját magával hajlandó együttműködni.
Na, ez az, amiből sokan (én is) köszönik szépen, nem kérnek.
Nem értem
Azt írod "Magyar Kommunista Munkáspárt csak és kizárólag saját magával hajlandó együttműködni" és ezt problémának nevezed.
Kommunistapártból egy van. Ez azért párt, hogy akik kommunisták azok közösen tudjanak dolgozni. A párt egy eszköz. A tagságától lesz kommunista. Több párt eleve azt jelenti, hogy nem akarnak közösen cselekedni.
Tehát ha közösen akarnak cselekedni akkor eleve egy párt, ha nem egy párt akkor viszont csak üres propaganda az együttműködés hangoztatása.
Ez a legelemibb dialektikát nélkülöző szofizmus
1) A MEBAL a baloldali együttműködésről szól és nem a kommunista együttműködésről. Az, hogy Te helyesnek tartod azt, miszerint a Magyar Kommunista Munkáspárt csak és kizárólag saját magával hajlandó együttműködni, azt jelenti, hogy számodra a baloldaliság egyenlő a kommunistasággal. Ez nyilvánvalóan hibás álláspont. Tisztán elméletileg ha ez igaz lenne, akkor alkalmazni kellene Occam beretváját és vagy a kommunista vagy a baloldali fogalmát törölni kellene, mint feleslegest. Tartalmilag, ha az aki kommunista az és csakis az baloldali, akkor aki nem kommunista az jobboldali. Ezt az álláspontont közönségesen szektásságnak nevezik, és ez az álláspont a kommunistákat elszigeteli a tömegektől a kommunizmust eleve kudarcra ítélve.
2) A jelenlegi helyzetben Magyarországon több, magát kommunistának definiáló formáció van. Ezek bizonyos nézeteltérések mentén keletkezett pártszakadások eredményeiként jöttek létre. A nézeteltéréseket egyelőre nem sikerült tisztázni, ezért áll fenn a megosztottság. Természetesen mindegyik magát kommunistának definiáló formáció meg van győződve róla, hogy a nézeteltérésben neki volt igaza - ezért nem sikerült a nézeteltérést tisztázni. Két út lehetséges:
a) Mindegyik formáció magát tartja egyedül hiteles kommunistának, a többieket árulónak, csalónak, stb. Ki dönti el, hogy melyiknek van igaza? Az eredmény a tartós, feloldhatatlan szétválás, a munkásmozgalom összezavarása, meggyengítése.
b) A nézeteltérések tisztázásáig az adott kérdésekben a különvélemény fenntartásával megpróbálni kialakítani egy közös minimumot (aminek muszáj lennie, hiszen minden formáció magát kommunistának definiálja, mégpedig ugyanazokra a történelmi gyökerekre - a marxizmusra - hivatkozva) ami az újraegyesüléshez valószínűleg kevés, de lehetővé tesz több "hadszíntéren" közös cselekvést, akcióegységet. A megosztott kereszténység ismeri ezt - ökuméniának nevezik. Vajon miért ne lenne lehetséges egy kommunista "ökuménia"? Aminek eredménye a munkásmozgalom megerősödése, a nézeteltérések fokozatos feloldása illetve negligálása lehet. Természetesen ezt az utat eleve lehetetlenné teszi, ha valamelyik magát kommunistának definiáló párt ragaszkodik a saját vezető szerepéhez, elveti a kölcsönös egyenjogúság elvét. Ami szintén a szektásság megnyilvánulása.
Teljes mértékig egyet értek!
Annak ellnére,hogy a Munkáspárt vezető szerepét forszírozom.Az a tapasztalat,hogy a 2006-os párt alapszervezetei,a 2006-os választások után egyszerüen megszüntek.A tagság se ide se oda.Több ezer (esetleg tizezer) tagnak lett elege az elméleti vitákból,ami sehova se vezet különösen ha nyilvánosan sértegetik egymást a párt vezetői.Kilépések is előfordúltak a Munkáspártból.Alapvetően rendűlt meg a cselekvési egység.Az "ökuménia" lehet az a módszer amivel a jövő,az osztályharc kérdéseivel,foglalkozni lehet.Biztos,hogy gyengébb, mint egy egységes párt,de erősebb mint a többi összes külön,külön.Az elveszitett tagság,tömegbázis,nem pótolható, új, elsősorban fiatal , proletár,tömegbázist kell felépíteni.A nyugdijasok lázadása nem tünik fenyegetőnek!Üdv:Vitorla
Sokan? 27-en vagy 57-en?
Sokan?
27-en vagy 57-en? :D:D
Netán 300-an? :D:D
Mire jó ez?
Mire jó ez? Nem untad még meg?
Nem, mert úgy állítjátok
Nem, mert úgy állítjátok be a helyzetet, mintha itt több ezer pártonkívüli kommunista várná a csodát, meg az egyesülést, meg az összefogást, meg az atyaúristent, miközben valójában egy néhány tucat fős baráti társaságok akarnak egy több ezer fős fős pártot magukba olvasztani "együttműködés" néven.
Ezt nevezik paranoiának
"... akarnak egy több ezer fős fős pártot magukba olvasztani "együttműködés" néven".
Akarja akarja a fene a fene (Arany János után szabadon)
Szerinted ezt írta?
esetleg érdekelte ki hova közelítgetett?
A te monitorodon ugyan az a szöveg jelenik meg mint az enyémen?
Nem szerintem TE PUPÁK, ...
... hanem a CTRL C/CTRL V szerint.
A monitorokon ugyanaz a szöveg jelenik meg, csak Te nem tudsz olvasni.
És még valami kedves
És még valami kedves Red!
A "teraszon" hosszasan és visszatérőn beszéltél Jézusról, aki egy egyszerű ács fiaként a cselekvés erejével mutatott kiutat az embereknek, mert hitt abban, amiben te is, hogy az emberek eleve jók, ahogy mondtad: erről szól az egész Biblia. Ezért - tanácsoltad - mindenkihez így kell viszonyulni, nem pedig bántóan, támadóan. Még arra is többször figyelmeztettél , hiba azt hinnie bárkinek, hogy ő okosabb másnál, hogy tudja a tutit.
Ezek után kérdem, kedves Red: szerinted mit jelent az a mondás, hogy "vizet prédikál és bort iszik"?
Elég furcsa, ha egy magát
Elég furcsa, ha egy magát kommunistának tartó valaki Jézusról polemizál... Ez már nekem alapból gyanús.
Tovaris
Mert valószínűleg te azt hiszed
magadról, hogy már mindent tudsz. Sőt még azt is amiről halvány fogalmad sincs. Példának okáért te itt egy 2ezer évvel ezelőtt fogant gondolatsort is tökéletesen ismersz.
Irigyellek.
Az én tudásom
Az én tudásom megítélése nem az én feladatom. Minden relatív. Odáig azonban már eljutottam, hogy tudom, hogy milyen keveset tudok. Ha te ismered a 2000 évvel ezelőtti gondolasort, akkor miért nem jelentkezel istennek? Valóban nincs halvány fogalmam sem, mert a 2000 évvel ezelőttről nem a gondolatok - amiket az utókor egyes jeles képviselői próbálnak megmagyarázni és ráerőltetni a ma élőkre - hanem a tények érdekelnek. Majd ráérek gondolkodni arról, hogy mit is gondolhattak azok az emberek. Arany János is azt mondta egy túlbuzgó kritikusának, aki a saját magában előjött gondolatokat a költőnek tulajdonította, hogy: Gondolta a fene! Mivel te ex katedra okosabb vagy nálam, ne irigyelj! Majd ha engedélyt adok rá, akkor esetleg, de akkor sem kötelező...
Tovaris
Akkor örülök mert haladunk
"gondolta a fene" ez már egy állomás.
A "kihinné" lenne a következő stáció (lásd Albert Einstein hite és kommunistasága téma pro és kontra) amelyben már a hit szócska is megjelenik.
Amely tényleg ki a fene gondolt olyanra is mondattal kezd idővel majd alázatossá is válni.
Ja, hogy én sem vagyok alázatos? Akkor miért nem azt vágod hozzám, hogy nincs hitem és miért azt, hogy az a gyanús aki istent említi?
Körbeért?
Már megbocsáss, de én J.-t nem szoktam nevén nevezni
akik kicsit is ismernek ezt ezer százalék, bizton megerősítik. A "tanulatlan ácskölökre" is talán ha kétszer hivatkoztam. Egyszer pont akkor mikor a "cselekedeteket" hiányoltam, erre valóban helyesen emlékszel. Másodszor pedig mikor Marxra gondoltam figyelmeztetni hogy elfelejtődik mik is lennének a problémák. Szóval a "hosszas és visszatérő" beszélem az kedves. Azt mutatja benned ilyen képet hagyott. Ez jó! Azért jó, mert valóban lehetett (valamelyest) a beszélgetés irányát terelni. /ugyan erről a tőről fakad, hogy azt hiszed 90%-ot én beszéltem../
Víz és bor témába pedig: nem ezen az oldalon van a helye, de ha gondolod ácsfiútól tényleg erős kijelentéseket is olvashatsz.
Legvégül pedig ha megmutatod hol írtam le a tutit azt még én is megköszönöm :)
Most érzelmes vagy szerintem. Várj pár percet a válasszal ;)
(mert szinte sosem az a barátod aki csak a buksidat simogatja..)
Kedves Red, a zsidók sem
Kedves Red, a zsidók sem nevezik nevén Jahvét, azt mondják, a "Láthatatlan". Sőt Voldemortot sem szabad nevén nevezni a Harry Potterben, helyette azt mondják "Tudodki". Mégis mindkét esetben mindenki tudja kiről van szó. Az "ácsfiú" Jézus. Arra tehát, hogy róla beszéltél, nem válasz, hogy nem szoktad kiejteni a nevét.
Egyébként szerintem nem baj, hogy róla beszéltél, érdekes, hogy erre kaptad fel a fejed. Jézus sokak számára az első "kommunista" volt, hiszen (ahogy te is mondtad a teraszon:) az érzelmek szintjén a közösségi társadalomért cselekedett, érvelt, tanított. Nem emlékszem olyan történetre, hogy a hasonló érzületű, de talán csetlő-botló emberek közül bárkit pellengérre állított, "kiprédikált" volna.
Inkább olyan ismereteim vannak, hogy igyekezett mindenben meglátni a jót, és óvni másokat attól, hogy követ vessenek a "bűnös"-re, hiszen ki bűntelen...?
Valószínűleg mert hatott a gondolat
igaz nyomokban..
De mond ha nem lett volna téma cigánykubikosok ügye, genetika, az emberi hierarchia fontossága..
Márpedig ezek egyike sem hiszem, hogy a balba passzolna.. ezért kérdeztem mitől lenne ez bal? (de lehet én tévedek, vagy ami még súlyosabb 1 nap távlatából sem emlékszem pontosan)
Amibe ismétlem nem az a probléma, hogy emberek használják a fejüket, így nem az a baj ha akár kényes kérdések is előkerülnek, hanem az mikor megrészegednek ettől.
Ha te tudsz jobb/eredményesebb módszert konkrétan cigány témának a lereagálásara (ami hatásosabb) esküszöm érdekel.
Ugyanis ha tovább fejtegethetem: és hagyod őket a saját kis buta tudatuk gyötrődésének kiszolgáltatva sodródni, akkor mint a példa is mutatja picinnyel sem lesznek külömebbek a náciknál. Ugyan azt a hatalmat akarja hisz ugyan úgy felsőbbrendű a hierarchián feljebbi, csak más a logó.
Szerintem nem ez a bal. (nem egy másik kiválasztott kaszt uralma)
De elismerem: lehet én tévedek.
--
Lehet az a bal, hogy a csőcseléknek épp egy másik szelete játsza a kiskirályt..
Kedves Red, nagyon
Kedves Red, nagyon sajnálom. Te - mint már ott is igyekeztem szólni érte, de hasztalanul - teljesen félreértetted a dolgokat. Akkor is az volt az érzésem, hogy a mondat elejét hallva a saját hallani-akart gondolatoddal egészítetted azt ki. Ha ott nem tudtam ezt megértetni veled, akkor itt a hálón nyilván nem fogom tudni. A mebalt összehozni a rasszizmussal csak rágalom szintjén lehet, bizonyítékokkal nem. Hogy te mit véltél hallani az nem ide játszik... De jogod van elmondani bárhol, bármennyiszer. Nem ez az első és nem is az utolsó eset. A MEBAL-t már nacionalistának is bélyegezték, mert egy nyilatkozatában leírta a nemzet szót. Szóval, akárhogy is fáj ez nekem, ez a valóság: bármit lehet mondani, írni.
Még jó, hogy a történelmet nem a szavak formálják.
Szerintem rájöttél beszélgettünk annyit,
hogy én nagyon kereken és ha kell szemtől szembe is roppant sértően fogalmazok. (tegnap is akadt, hogy legalább kétszer az arcát odahúztam és figyi ide nézz azt mondom én itt neked, hogy.. )
Szóval ha már megvádolsz azzal, hogy belemagyarázok... és közben pont nem rám jellemző a himihumi duma... nos ha én azt akarom mondani a mebal náci, akkor hidd el azt is fogom mondani. Tök mindegy kik azok..
Ám ha nem akarom ezt mondani, akkor énbelém azt beszélni, hogy én valamibe is beleakartam ezt a nacionalista dolgot magyarázni???
Szerintem hagyjuk!
Én már azt is megköszönöm -ismét pozitívba közelítve- hogy eleve nem hazudozással vádoltál.
Vissza kellene szerezni a szavakat. (márcsak azért is mert erre motyogásra a nép sem kíváncsi)
Ha azt mondom sárga akkor a sárgára gondoltam és NEM mondjuk a fideszre utaltam legalább két áttétellel. Hogyaszongya a sárga az lehet narancssárga is a narancssárga pedig a fideszé. Ergo ha nem tetszik a sárga szín biztos Pokorni anyukáját szidom.
Ha sárgát mondok sárgát kell rajta érteni, ha Fideszt mondok akkor az Orbán vezette pártra gondolok.
Hidd el, sokkal könnyebb lenne mindenkinek az élete - és a nép is végre értené.
--
Namost rakjuk össze
- nem bántani azaz kritikával óvatosan ÁM ugyanakkor tisztán fogalmazni (1 látszólagos ellentét) Miként mondod tisztán ha baj van? Hogy értse de ne sértődjön?
- ha kell roppant erős szavakat használni ÁM ugyanakkor sosem a személyét hanem a gondolatát bírálni (2-ik látszólagos ellentét) Kevés embert ismerek, akinek ha azt mondom "ez butaság" akkor 5 perccel később nem arra fog emlékezni, hogy "lebutáztam"
Pedig mondtam én rá, hogy ő anblokk buta? Én csak azon 1 gondolatára szóltam.
stb..stb..
Szóval itt úgy látom még sok vizet prédikálok miatt kell írogatnom.
De az alap a közös nyelv. Az ami érthető, egzakt nem kidumálható.
Néhány szervezet /MEBAL
Néhány szervezet /MEBAL is/ már leült egy asztalhoz, de majd meglátjuk, ha lesz mit meglátni. Az időpontot sem ártott volna egyeztetni , akkor nem esett volna a Kádár megemlékezés napjára.
Na,ez egy szép gesztus.Nem
Na,ez egy szép gesztus.Nem tudom,nálunk akad-e valaki majd,aki a pártot képviseli és szintén leül velük egy asztalhoz.
Én nem hiszek ebbe a beszélgetősdibe..
valakinek végre ugyanis dolgozni (is!) kéne, ám a balon kivétel nélkül mindenki totál lusta..
Krausz -hogy témánál is maradjak- ezt a sült galambot várást még helyesnek is tartja. Mert mint ezen a rendezvényen is elmondta, a Kárpát-medencében tök felesleges bármit is csinálni, hisz bennünket úgyis mindig csak a külső hatások löködtek ide-oda.
Tényleg. Igaza van.
Szerintem mindenki hirdesse is most ki, hogy nem kell egyebet tenni mint csak arra várni, hogy a világpolitika kisorsolja a kabalaszámokat.
Krauszból hát igazi kis lottózgató jókapitalista lett... ám szelvényt azért még mindig vásárolgat magának. Ugye mit tudni? Egy lottó5ösből csak nem kéne kimaradni..
--
Cseheket, németeket, stb.. pedig nem a világ löködi.. nekik csak szerencsésebb kabalaszámuk van.
Vagy lehető ők nem szerencsejátékosok?
-ba, -be, -ban,
-ba, -be, -ban, -ben!
Tovaris
Kérlek, hogy
olyan szövegeimre ne hivatkozz, amikből egy kukkot nem értettél.
Red Star (A marótárcsa vagy lendítőkerék szerzője)
Nem hiszem, mert a MMP 2006
Nem hiszem, mert a MMP 2006 és MKMP nem fog egy asztalhoz ülni, főleg a jelen vezetéssel nem. Az is kétseges, hogy akik leültek mennyire gondolják komolyan.
1989-ben, amikor tájékozódni akartam
elmentem a BAL (Baloldali Alternatíva - szintén Krausz Tamás alapítói közreműködésével létrehozott szervezet) választmányi ülésére. Hát rettenetes volt, és Krausz is rettenetes volt.
Ám a BAL a mai napig működik, a baloldali gondolat szikrájának egyik legeredményesebb őrzője - erről tanúskodik a BAL-lal szimbiózisban létező világszínvonalú baloldali elméleti folyóirat, az Eszmélet. (Mielőtt valaki el kezd hőzöngeni, hogy ugyan már ki tud a BAL-ról és az Eszméletről, hány szavazatot tudtak szerezni stb. a Bal és az Eszmélet húsz éve rendületlenül teljesíti a vállalt feladatát, az igényes baloldali gondolat ébrentartását - ennél többet nem tesz, nem is vállalt ilyesmit.)
Úgy hogy kéretik nyugtával dicsérni vagy szidni a napot, és nem egy egyszeri ülésből levonni mélyenszántó következtetéseket.
Én mostanában azért olvasgattam 1-2 Krausz szöveget
kérlek mutass közülük egyet amelyik a fenti érdemek szerinti.
Nem, nem mutatok
Előbb tanulj meg olvasni és fogalmazni.
1) A BAL-ról és az Eszméletről írtam, mint a vállalt feladatukat jól ellátó intézményekről, nem Krausz érdemeiről.
2) Mivel nem tudom, melyik az az 1-2 Krausz szöveg, amit mostanában olvastál, így nem is tudok közülük bármilyen szempontból egyet mutatni. A Te szempontodat ("amelyik a fenti érdemek szerinti") ráadásul nem is értem.
Üdvözöllek
Phoenix-Red Star
Igen, az Eszmélet
Az Eszmélet tényleg nagyon jó, 11 éve olvasom, rengeteget tanultam belőle, bár én másfelé tendálok egy kicsit. Az ülésből nem vontam le semmilyen következtetést, a háromszáz tag alapján várható volt, hogy néhány tucatnyian mennek oda. Szomorú a helyzet, s ezen önmagában semmilyen szervezet vagy kezdeményezés nem változtat egy év alatt.
Az én problémám hálózatelméleti jellegű (s lényegében független a MEBAL-tól): Ha a fogyatkozó csoportok közötti kapcsolattartók száma vészesen lefogy, s egyszer ezek az emberek is kiesnek (meghalnak), úgy tűnhet el a mozgalom szinte teljesen, hogy a visszaesés hirtelensége ellenére a támogatók, tagok száma még viszonylag nagy, csak hirtelen nem tudnak egymásról, s az internetrengetegben (generációs, internetpenetrációs okokból, illetve az ilyen fórumok, weblapok alacsony ismertsége miatt) nem találnak egymásra. Ilyenkor a teljes önfeladás és eltűnés pillanatok alatt bekövetkezik a magukra maradt csoportokon belül, kivételekkel persze.
Ha lenne egy értelmes összefogás (szerintem a ZB és a MEBAL egy kicsit ilyen) s hirtelen a tömegmédián keresztül egy-két üzenettel el lehetne érni az embereket (a valós összefogásnak itt lenne üzenete), szerintem kb. 8-10.000 támogató elérhető lenne országosan néhány hónap alatt, a mostani összesen mintegy 1-2.000 helyett (ne áltassuk magunkat nagyobb számokkal, a regisztrált tagok többsége csak papíron tag, tagdíjat nem fizet, s használhatatlan)
Valami megpezsdülhetne. Azonban különböző, személyes sikertelenségeim és tapasztalataim alapján látom, hogy ez a pártvezetések támogató szándéka nélkül nem megy. Túl nagy a bizalmatlanság és gyakran a gyűlölet.