Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

A nép nevében

Még kér a nép, most adjatok neki!
Vagy nem tudjátok, mily szörnyű a nép,
Ha fölkel és nem kér, de vesz, ragad?
Nem hallottátok Dózsa György hirét?
Izzó vastrónon őt elégetétek,
De szellemét a tűz nem égeté meg,
Mert az maga tűz; ugy vigyázzatok:
Ismét pusztíthat e láng rajtatok!

— Petőfi Sándor

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

A benzinár magasról tesz a Fidesz ígéreteire. Emelkedik, egyre emelkedik

tovaris, 2010, június 22 - 17:15
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Sokkoló

"Nagyon durvák ezek az árak", a 2008-as 315 forintos benzin rekordárát elképzelhetetlenül magasnak tartottuk, most pedig 345 forintra fog nőni az országos átlagár, egyes kutaknál akár 360 forintot is kérhetnek egy liter benzinért - mondta Vultur Csaba, a holtankoljak.hu főszerkesztője a Klubrádiónak.

Vultur Csaba a Klubrádiónak elmondta, bár a forint erősödik, ám erősödése csak ennyit tud fékezni a benzin árán. Múlt héten 3,5 százalékra nőtt a benzin tőzsdei jegyzésének ára, a gázolajé pedig 7 százalékkal, erre nagyon régen nem volt példa - hangsúlyozta a főszerkesztő.

A benzinár emelését indokolhatja az, hogy az Egyesült Államokban megkezdődött az utazási szezon, de azt nem tudni, miért emelkedett ilyen drasztikusan a gázolaj ára. Ennek talán az az oka, hogy aki eddig dollárban fektetett be, az most olajba – elemezte a rekord drága benzin okait Vultur Csaba, a Holtankoljak.hu főszerkesztője. (Klubrádió)

Kommentár:

Na Fidesz, most mi van? Mi van az ígéret özönöd egyik fő pontjával, a benzinárral? Néhány hónapja még vágtátok a szentenciákat, hogy majd ha hatalomra kerültök, akkor majd jól meglátjuk! Mi ez a nagy kuss? Trianon, összetartozás, szentkorona, a lényeg, a többit majd csak elfelejti az a hülye nép, amelyik megválasztott titeket? Ide illik egy Szörényi-Bródy nóta szövege, Orbán Viktornak szeretettel:

1. Ne gondold, ó ne, hogy tied a világ,
Nem fog mindig a szerencse könyörögni hozzád
És ha még most tied a szó,
Ne hidd, hogy így marad örökre,
Ajánlom, tűnjél el a színről sietve.

2. Ne hidd azt, ó, ne, hogy letagadhatod,
Mások dolgoznak helyetted, míg szerepedet játszod.
Egész más most ez a világ,
Jobb lesz, ha végre már megérted,
Az idő lassan, lassan eljár feletted.

Azt hiszem, telibe talált.

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Dőlnek össze a Fidesz ígéretei. Kikre is szavaztunk?

tovaris, 2010, június 25 - 08:33

Kisebb adócsökkentés jön, mint amit a Fidesz mond

Valójában nem 9, hanem 3 százalékot csökken a társasági adó, és a lakosság adóterhe is csak 2-3 százalékkal lesz kevesebb. Az idegenforgalmi adó csökkentése is inkább jól kommunikálható, mintsem látványos – mondta Vadász Iván, a Magyar Adótanácsadók Egyesületének alelnöke a Reggeli Gyorsban.

Vadász Iván szerint a társasági adókulcs kiszélesedése csak néhány 10 ezer vállalkozást fog érintetni, mivel kevés a nyereséges társaság. Ráadásul a társasági adó esetében a tényleges adókulcs 13, 34 százalék az APEH szerint, mivel a kedvezményekkel ténylegesen ennyi adó jön ki.

Valóságos adócsökkentésnek nem látszanak a nyomai, ha igen, akkor az a személyi jövedelem-adónál tapasztalható meg. A vállalkozások az élő munka adóterheinek a csökkentését várják, a foglalkoztatás növelés céljából – vélte az alelnök.

A költségvetési hiánycélt azonban tartani kell, mert az államadósság miatt nagyon kicsi a mozgástér. Ahhoz hogy megközelítsük Szlovákiát, ezermilliárdos adócsökkentés kellene, ami nagyobb megszorításokkal és emiatt jóval nagyobb társadalmi konfliktussal járna – vélte a Magyar Adótanácsadók Egyesületének alelnöke. (Klubrádió)

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Na mi van? Mindenki tapsol a

tovaris, 2010, június 24 - 22:43

Na mi van? Mindenki tapsol a benzinár emelkedésnek?

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, június 25 - 23:19

Azt hiszem, inkább senki nem lát a könnyektől,
és ezért nem látják a klaviatúrát püfölni.
Gratula érte ennél jobb, és találóbb dalt nem
lehetett volna találni, mit Te ideírtál.
Mikor elolvastam, percekig dőltem a röhögéstől-
úgy, hogy még a könnyeim is kicsordultak.Pedig
esküszöm az Anyám életére, hogy nem reszeltem
hagymát.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nem a legjobb felvétel, de jó ez is.

tovaris, 2010, június 26 - 12:09

http://www.youtube.com/watch?v=y7vkNS8ASSE

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az Irigy Hónaljmirigy paródiája sem rossz

tovaris, 2010, június 26 - 12:12

Ez egy paródia, de a zenéje sokkal jobb, mint ahogy az Illés a koncerten játszotta.

http://www.youtube.com/watch?v=FxB9GPd0sDA&feature=related

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Gratula érte ennél jobb,

ksengak, 2010, június 26 - 11:24

Gratula érte ennél jobb, és találóbb dalt nem
lehetett volna találni, amit Te ideírtál.

Egyetértek és a fantáziámat is megmozgatta, miként lehet felhasználni.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.