Új "baloldali" mozgalom alakult?

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Magyar Egyesült Baloldal néven új szociális mozgalom alakult szombaton, Budapesten, céljául a szociálisan és gazdaságilag kirekesztettek védelmét, egy valós baloldali értékrend képviseletét fogalmazta meg.

A baloldali érzelmű szervezeteket tömörítő új formáció a tőkefelhalmozó, profitorientált kapitalista rendszerrel és a szélsőjobboldali eszmeiséggel kíván szembeszállni, és "90 fokos fordulat – kiút a válságból" címmel programot hirdetett.

A mozgalom alapítója Krausz Tamás történész, aki a tavasszal lépett ki az MSZP-ből, és korábban a Baloldali Tömörülés létrehozásában is részt vett. Az új mozgalom létrehozásának okaként említette, hogy az MSZP az új középosztály pártjává vált, szavazóit mára elveszítette, miközben a perifériára szorult több millió ember érdekét senki nem képviseli.

A szervezet alapítója elmondta, szociális mozgalmuk több mint egy párt, de nem tartja kizártnak, hogy idővel "párttulajdonságokkal felruházva" parlamenti képviseletre készüljenek.

Artner Annamária programjukat ismertetve elmondta: társadalmilag ellenőrzött államra van szükség, a tőkefelhalmozás, a kizsákmányolás nem lehet megoldás a gazdasági válság kezelésére. A családok, kisvállalkozások megsegítésére állami bankot kell létrehozni, míg a magánbankok lehetőségeit korlátozni kell, a magániskolák állami támogatását meg kell szüntetni, a bolognai rendszert felül kell vizsgálni, és megszüntetni a tanárképzésben. Továbbá meg kell szüntetni a magánnyugdíjpénztárakat, 35 órás munkahetet kell bevezetni, leszállítani a nyugdíjkorhatárt, leállítani a kilakoltatásokat – fűzte hozzá.

A Magyar Egyesült Baloldal azt is szeretné elérni, hogy Magyarország lépjen ki a NATO-ból, egy Szociális Európa jöjjön lére az Európai Unió helyett, a liszaboni szerződésről pedig tartsanak népszavazást.

A Kossuth Klubban tartott alakuló ülésen megválasztották a szervezet öt tagú ügyvivő testületét, akik addig vezetik a mozgalmat, amíg egyesületként bejegyzésre nem kerülnek. Krausz Tamás és Artner Annamária mellett Noé Krisztina, Szász Gábor és Kerekes Zsuzsa irányítja majd a Magyar Egyesült Baloldalt.

A mozgalomhoz csatlakozott többek között a Munkáspárt 2006, a Zöld baloldal, a Marx Károly Társaság, a Feministák és az Alternatív Mozgalom a Baloldalért nevű szervezet.

FN.hu, MTI

---
Red hozzászerkeszt: ez a hír este már az index.hu-n is a kiemelt tartalmak közt szerepel. Ami azért egy ilyen apró és éppen még csak alakuló mozgalomtól több mint meglepő! (gyanús?) Lásd erről a csatolmányt.

Csatolmány Méret
090926-mebal-index.jpg 41.29 KB

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Itt volt egy video

Red Star is írt róla. Hova lett?

kérdés deakandrashoz

Tisztelt deakandras!

Szeretném megkérdezni, hogy beküldött hírének a címében miért szerepeltette idézőjelek között a most (remélhetőleg) induló mozgalom 'baloldali' jelzőjét?

Ön szerint a mozgalom - célkitűzései, életrehívóinak személye, esetleg más okok miatt - valójában nem baloldali?

Kiváncsian várom válaszát.

Tisztelettel budai

Tisztelt Budai,

Mint azt Red barátom leírta,ő szerkesztette át idézőjelesre ezt a jelzőt.Egyébként itt, a honlapon különböző baloldali írók publikálnak,ebből adódóan nem mindenben értenek egyet-jómagam például ugyanúgy baloldalinak tartom a szóbanforgó mozgalmakat,mint Thürmeréket.De ettől jó ez az oldal,hogy különbözőek vagyunk,de mindannyian szocializmusban gondolkodunk.

A címet én szerkesztettem át

hogy miért lásd fentebb

Kérdés redhez

Mennyire fentebb?

Alkérdés

A kommunistáknál megengedett módszer, hogy a szerző eredeti mondanivalóját idézőjelekkel meghamisítják?

Válasz

1 - kezd mondjuk a topic tetején
2 - sok éve van különböző helyen admin jogom, de még sosem hamisítottam meg egy szerzőnek sem a művét. András amit közzétett azt nem ő írta, hanem az fn.hu oldalról vette át. Jelzem, hogy amiket én teszek be hírként azoknak is csak töredékét írom én -> viszont a címeket szinte minden alkalommal változtatjuk. Egyrészt mert azokat olyan újságírók adják akik nem nőttek fel az internet követelményeihez (ilyenkor jellemző hiba, hogy a cím nem függ össze a tartalommal, pl. minap egy megyei lap vezetője hajléktalanokról írt pár sort, de a címnek mégis egy görög isten nevét adta -> nos ez újságban szuper, interneten szarvashiba. Interneten ugyanis a címnek lehetőleg 3 szóban el kell mondani a tartalmat.)
Másik ok ami miatt a címeket rendre lecseréljük, mikor már fifikásabbak a firkászok és a cím ellentétes a mondandóval. Ezek a jóemberek már rájöttek, hogy az emberek 99% csak "twitter" stílusban olvas és csak a címeket nézi meg, ezért ők már nem közvetíteni hanem befolyásolni akarnak.
Konkrét témában még annyit, hogy ez a mostani cím (ahogyan Bajnai Gordonék hűbéresei az indexnél kitalálták) még idézőjelek közt sem stimmel, csak rövid volt az idő ezért csak erre a jelölésre futotta..
Hiszem kielégítően válaszoltalak meg (és azt is kielégítően leírtam, hogy nem András címzése lett megváltoztatva)
Köszönt: RED

kérdés redhez 2

Tisztelt Red!

Ott kezdtem, úgy kerűltem ide, a lap aljára.
Közben megnéztem a Mebal mozgalomindító, Ön által belinkelt programját, ezért kérdeztem deakandras-t, hogy miért az idézőjel a mozgalom baloldali minősítésében.
Ő válaszolt, válasza szerint az idézőjel indokolatlan.

Megértettem, hogy a Kommunista.net Adminja alias Red szerint az idézőjelnek ott kell lenni.
Lenne még további kérdésem, de ezt csak azután teszem fel, ha válaszol arra a kérdésre, hogy Adminként a MKMP hivatalos véleményét képviseli-e, és hogy ezen tevékenységét az MKMP megbízása alapján végzi-e?

Tisztelettel budai.

A válaszom:

nem. Se megbízás se hivatalos vélemény.
A lényegi részre viszont az indoklás: "baloldali" jelzőt címben az nem kaphat ezen a lapon aki Kádárt és korszakát elveti. (lásd Krausz videók)
Természetesen tartalomban megjelenhet, mint ahogyan Star is vagy a 2006-osok vagy éppen a Marxosok stb.. is számos helyen. (igaz ezekkel a felsoroltakkal eleddig ilyen probléma még nem volt)
--
És hogy érthető legyen: ezen az oldalon minden mozgalom amely önmagát kommunistának gondolja megjelenhet, vitatkozhat, érvelhet, sőt akár még a szimpatizánsokért is vetélkedhet. Csak egyet nem tehet meg egyik sem: nevezetesen azt, hogy ezt a felületet arra használja, hogy a mai legbefolyásosabb és legtámogatottabb kommunista mozgalmat lejárassa, hogy itt ellene kvázi keresztes háborút folytasson névtelen. (azaz tudni kell meddig számít érvnek kritikának és mikortól szimpla kis mocskolás) Ugyanis a "vendégszentségbe" sok minden belefér, de ez speciel nem. (azaz ha eljössz hozzám elmondhatod a hibáimat, én biztosan megköszönöm, de nem szidhatod az anyámat csak azért mert indulatos vagy valami egészen másra)
Hiszem most már tényleg érthetően és talán elfogadhatóan is indokoltam.

Kedves RED!

Nekem úgy tünik, hogy a MEBAL (Magyar Egyesült Baloldal) legalább is magát baloldalinak gondolja, hirdeti és most alakult meg hivatalosan a Kossuth Klubban. Tehát akárki adta idézőjel nélkül a címet, az helytálló volt. Lehet, hogy te nem gondolod őket baloldaliaknak, de nem te raktad ki a cikket, csak belenyúltál a címébe. Ez bizony akárhogy vesszük, hamisítás. És ha te vagy az Admin, akkor hatalommal való visszaélés is. Gondolj bele, ha te csak úgy kijavítod mások írásait (akár a címet, akár mást), akkor hol a határ? Honnan lehet tudni, hogy amit olvasok az a cím alatt feltüntett szerzőtől, vagy tőled származik? Én azt hiszem, ez is olyan erkölcsi kérdés. Pedig te azok jó ismerője vagy.

És még egy. Krausz Tamás nem "elveti a Kádár-korszakot", hanem nem akarja azt visszaállítani. Gondolom más se. Mert a Kádár-korszak a rendszerváltásnak nevezett restaurációval végződött és ha "visszaállítanánk" ismét azzal végződne. Krausz Tamás, sok más marxistával együtt olyan "szervesen" kialakult szocialista társadalmat akar, amelyik nem termeli ki saját "árulóit, sírásóit" és amely annyira jó a benne élőknek, hogy egy esetleges támadás esetén hajlandóak lennének azt meg is védeni. Nem úgy, mint a Kádár-rendszert 1989-ben, amikor a munkástömegek nem tettek semmit a rendszerváltás ellen, ellenkezőleg hamis illúziókba ringatva magukat lelkesen üdvözölték azt.

Ez a kis videó

világosan megmutatja, hogy az Elnök elvtárs és az általa vezett párt kész más baloldaliakkal együttműködni, de azok a gazok mereven elzárkóznak minden ilyesmitől. A gonosz söpredék! Pedig az Elnök elvtárs mennyire szeretne együttműködni, de mennyire szeretne - minden szavából ez sugárzott ki.

Itt valaki azt követeli tőlem, hogy mutassak be bizonyítékot arra, hogy az Elnök elvtárs csak a neki tökéletesen behódolókkal hajlandó "együttműködni". Más (?) valaki kitette ezt a nagyon beszédes beszédet ide - ennél jobb bizonyítékkal én sem rendelkezem.
--
Elérted: zároltalak
RED

Kedves RED

Én voltaképpen nem értem, miért is zártad ki Red Start? Megmagyaráznád, hogy más is értse. Én ebben a hozzászólásában semmi olyat nem látok, ami keményebb lett volna, mint korábbi hozzászólásai.

Ma kellemes szép idő van

Igazi Indán nyár.

Kedves RED

Azért örülök, hogy legalább te elolvasod, amit írok. Talán rájössz, hogy ostobaság amit csinálsz, cenzúrával nem lehet tartóssan befogni a száját az igazságnak.

Az ominózus hsz jelölve van (ebben a topicban) kiemelten

részletesebb indoklást pedig lásd itt: /hir/uj-baloldali-mozgalom-alakult#comment-5671
És dNA fura ha egyik nicked védi a másikat, szóval inkább örülj, hogy habár a főnix madár ez nem repül.

Kedves RED

Azzal, hogy letörlöd a hozzászólásomat, nem cáfolsz meg semmit.

A letörölt hozzászólásomban azzal vádoltalak, hogy minidiktátor vagy, és azzal, hogy letörölted, e vád megalapozottságát bebizonyítottad.

Nem lenne egyszerűbb ezt abbahagyni? Visszaengednéd Red Start és Phoenix eltünne. Nem állítanál tudatosan valótlanságokat, nem gyaláznál tisztességes, becsületes embereket, hanem hagynád, hogy elvi viták, baráti beszélgetések bontakozzanak ki. A portál ettől egészen érdekes lehetne.

Red Start (vagy Phoenixet) ha helytelent mond, meg lehet cáfolni, és az olvasók majd eldöntenék, hogy kinek adnak igazat.

És akkor ez a portál egészségesen különbözne attól a mocsártól, amit magyar közéletnek neveznek.

Nem lenne sokkal jobb?

Szerintem más a fura

ez nagyon természetes. Más módon nem tudom egy hazudós minidiktátorral szemben magamat - és ha még nem is vették észre - a többieket megvédeni.

Ami a kivastagított mondatot illeti. Red Star megírta, de te nem engedted megjelenni, hogy a sok helyen nyilatkozott így Thürmer elvtárs, például még a Vajnaiék kizárását közvetlenül megelőző napokban megjelent A Szabadságban a Pártellenzék és mi, a kommunisták című névtelen, de nyilvánvalóan az ő tollából megjelent cikkben.

Azonkívűl nem szükséges semmilyen forrásmegjelölés.

Visszavenné Thürmer a pártba Vajnait, Frantanolót? Ugye, hogy nem. Az MMP2006 tagjai visszaléphetnének az MKMP-be, ha fenntartanák, hogy súlyos politkai hiba a Fidesszel és a Jobbikkal való "taktikai együttműködés", hogy Thürmer elvtárs nem tűri az ellenvéleményeket, hogy Thürmer elvtárs személyesen felelős a Munkáspárt egyre mélyebb választási kudarcáért? Másképpen, mint az MKMP jelenlegi politikájának és vezetésének a kritikátlan elfogadásával visszafogadnák őket? Ugye hogy nem? Tehát akkor mi az abban a mondatban, amit forrásmegjelöléssel kellene igazolni?

Nagyon érdekes, hogy mennyire finnyás vagy Red Star forrásmegjelőlésére, miközben te szemrebbenés nélkül belehazudsz Krausz Tamás szavaiba olyasmit, amit ő sohasem mondott. És még az sem zseniroz, hogy ezt bárki egy pillanat alatt leellenőrizheti.

Mutassuk meg...

Kedves Munkáspártiak!
Mutassátok meg, hogy nem vagytok kicsinyesek! Mutassátok meg, hogy van bennetek annyi rugalmasság, hogy megismeritek a mebal érvrendszerét, programját és jóhiszeműen viszonyultok hozzá!
Mutassátok meg, hogy van bennetek annyi dinamizmus, hogy képesek vagytok felülemelkedni eredendő ellenszenveteken ezzel a rajtatok kívüli baloldali mozgalommal szemben és legalább ne támadjátok azokat! Nem muszáj puszipajtásoknak lennetek a Mebal-al, de legalább ne tekintsétek a tőke kiszolgálóinak! Elsőként érdemes lenne elolvasni a programját, a 90 fokos fordulatot a mebal.tk internetcímen.

Egy valamit nem ígér: szocialista FORRADALMAT és AZONNALI szocializmust. De amit ígér az azért különleges, mert gyakorlatilag egy forradalommal érne fel a megvalósítása, másrészt pedig a jelenlegi helyzetből egy erős elhatározás mellett megvalósítható kiutat mutat. Semmi utópista voluntarizmust nem fedeztem fel benne.

Szó sincs a tőke kiszolgálásáról ebben: ami szerepel benne az a tőke nagyon erős korlátozása és társadalmi tulajdonformákra való áttérés. Nem akarok erőltetett történelmi párhuzamokkal előjönni, de maga Lenin is azért bírálta Trockijt, mert voluntarista módon erőltette a hadikommunizmust olyan körülmények között, amikor a NEP volt az egyedüli működőképes gazdasági modell. Persze a helyzet némileg különböző, de a mai világban nem tehet egy ilyen kicsi, és a világpiactól ennyire függő ország egyszerre 180 fokos fordulatot. Már csak azért sem, mert az Észak-Korea helyzetébe sodorhatná az országot.

Továbbá azért sem, mert nagyon fontos lenne megnyerni a kisemberek, munkások tömegeit. A társadalom többsége beállna egy olyan program támogatói közé amelyik kiutat mutat a gazdasági-társadalmi válságból, de nem kockáztatja a dolgozók eddig elért életszínvonalát. Ha azt látják, hogy jó irányba tett lépés a program, hogy a társadalmi tulajdon jobb, mint a tőkés tulajdon, akkor meglesz a támogatás a még teljesebb szocializmus kiépítéséhez.

Jelenleg az a tapasztalat, hogy a szocializmust nagyon sokan elutasítják, mert a sztálinizmust és a nyomort látják benne. De ha a gyakorlatban látnák, hogy pozitív eredmények érhetőek el a Mebal programjának gyakorlatba ültetésével, akkor a szocializmus továbbépítését is támogatnák. Ezért van szerintem a 90 fokos fordulat, a jelenlegi helyzetben megléphető maximum.

Elindulni a modern szocialista gazdaság és társadalom irányába erőteljes lépésekkel. Ha azt állítanánk, hogy egy csapásra ott lehetünk, hogy pár intézkedés és itt a szocializmus, akkor ugyanolyan hibát követnénk el, mint az 1919-es Tanácsköztársaság vezetői, akik a világforradalom azonnali bekövetkeztében bízva hetek alatt akarták bevezetni a szocializmust. Rákosinak is az erőltetett ütem és voluntarista célok voltak a fő hibái, személyi kultusza mellett.
Azt javasolnám, hogy ha elemezzük és vitatjuk a Mebal céljait, akkor a 90 fokos fordulat programjának adott pontjait röviden idézve tegyük. Nem vitatkozhatunk ugyanis azon, amit nem is olvastunk!

Ha Krausznak csak a fent linkelt 2 videóját

megteszed, hogy megnézed, akkor azokból elég tisztán lejön, hogy ő a Kádár nevével fémjelzett rendszert is elveti. Méghozzá ha nagyon gonosz akarok lenni akkor még csak nem is "Marxista" alapon veti azt el, hanem majdhogynem szocdem mondatokkal..
A jelenlegi Munkáspárttól viszont azt kérni vesse meg Kádárt, az majdhogynem olyan, mintha a Római Pápától kérnéd lépjen ki az egyházból.
Témában még annyit, hogy én nagyon tudom, hogy ebben az országban ma az a divat, hogy mindenki fogjon össze mindenkivel (de leginkább persze mindenki azt szeretné ha vele fognának össze) ám egy valós kommunista pártnak szerintem nem összefogni kell, hanem osztályharcot hirdetni. Amely hirdetéshez akik akarnak csatlakoznak, akik nem akarnak nem csatlakoznak, de az az egy biztos, hogy nekik pontosan, hogy nem "összefogni" kell hanem küzdeni. (márcsak azért is mert ezt a meccset nem fehér asztaloknál mutyizzák ;))

Megnéztem a két videót

Elég alávaló módon azt feltételeztem, hogy kiragadtál valami jelentéktelen részt és azt ragozod agyon, amikor azt állítod, hogy "azokból elég tisztán lejön, hogy ő a Kádár nevével fémjelzett rendszert is elveti. Méghozzá ha nagyon gonosz akarok lenni akkor még csak nem is "Marxista" alapon veti azt el, hanem majdhogynem szocdem mondatokkal.."
Hát le kell vonnom a tanulságot, hogy előítéletes voltam. Semmi ilyesmi.
Krausz Tamás egyáltalán nem beszél a Kádár nevével fémjelzett rendszerről. Se "Marxista" alapon, se "szocdem mondatokkal".
Elgondolkodtató, hogy valaki ilyen rezzenéstelenül tudjon hazudni, mint te.

Természetesen elolvasom a

Természetesen elolvasom a MEBAL programját, de azt ne várd tőlünk, munkáspártiaktól, hogy majd más baloldalinak nevezett szervezetet segítünk, támogatunk stb...van nekünk egy pártunk, a Munkáspárt, amit mindennél fontosabbnak tartunk. Legyen már természetes az, hogy elsősorban a saját csapatunkat erősítjük!

Azt hiszem, hogy Te és Mi

Azt hiszem, hogy Te és Mi másképp értelmezzük a "baloldal" fogalmát.
Számunkra baloldali az, aki a kapitalizmus meghaladását tűzi ki célul és ezt nem is titkolja.
Van egy sanda gyanúm, hogy a MEBAl céljai között nem szerepel a szocializmus megteremtése.

Ezt a sanda gyanudat igen egyszerű alátámasztani vagy elvetni

Mindössze el kéne olvasnod a programnyilatkozatukat. Itt nézhetsz körül:

http://mebal.mediacenter9.hu/

"Számunkra baloldali az, aki a kapitalizmus meghaladását tűzi ki célul és ezt nem is titkolja."

Miben áll a kapitalizmus meghaladása? Mikorra kell kitűzni célul? Amig ez a cél nem megvalósítható, mit kell tenni? - és még folytathatnám a kérdések egész sorát, amit sommás megfogalmazásod felvet. Eddigi megnyilatkozásaid alapján énnekem is van egy sanda gyanum - amit az MKMP nem egy megnyilatkozása is alátámaszt. Úgy tűnik, szerintetek

baloldali = kommunista (azaz az MKMP híve, tagja, szimpatizánsa, szavazója)

Ez egyrészt eleve elzár minden utat a másokkal való együttműködéshez (furcsa módon csak balfelé - a jobboldal felé szélesen nyitottak vagytok "taktikai együttműködésre). Ezt tükrözi a Deák Andris közleményéhez (valószínűleg megkérdezése nélkül) odabigyesztett videóban az Elnök elvtárs beszéde is.

Másrészt ez pontosan ugyanolyan sommás marhaság, mint a kommunista = sztálinista, kommunista = fasiszta igen gyakran elhangzó kijelentések.

Ugyan, kedves Red Star...A programnyílatkozat lehet porhintés is

Ezt ne tudnád Te, hogy van ilyen is ? ? Hát nem látnád, hogy jó régen ("rendszerváltás" óta) erről szól a hazai politika "stílusa"? ?

Egy másik fórumon már véleményt cseréltünk Krausz Tamásról, meg egy akkor formálódó kezdeményezésről. Nem kívánok erről vitát nyítni, mert meggyőzni úgysem tudnálak.

Azért, kérlek, fogadd el, hogy teljesen helyénvaló a kérdés, miért éppen most "ébredtek" fel bizonyos, magukat baloldalinak tartó személyek, hogy szükség van a politikai palettán egy MEBAL-ra ? ? Azokról van szó, akik "sütkéreztek" ezideig az MSzP és az SzDSz udvarában...
20 éve, sőt még régebben építjük a kapitalizmus szép, magyar világát...
Ne értsél félre, nem a baloldali összefogás szükségességét kérdőjelezem.

Ne erőlködj, erre nekem, és azt hiszem, sokaknak megvan a határozott válasza, nem tollas a hátunk...

Számomra, az egyszerű munkáspárti tagnak, a MEBAL megítélésében az lesz a "mérce", hogy mennyire, és miben fogják segíteni a rohamosan következő választásokon az MKMP eredményes szereplését.
Ha úgy adódik, bármiféle együttműködési megállapodás nélkül is...
Talán nem vitatod, hogy ma baloldalon nincs más erő a Munkáspárton kívűl, melynek esélye lenne szerény eredményre.....

Kedves Kecskés!

Én azt gondolom, hogy ez a MEBAL egy önálló, szuverén szerveződés. Szervezői között vannak olyanok, akikkel Thürmer Elvtárs nem hajlandó szóbaállni (például a Vajnai Attila). Ezek után hogyan kell érteni azt, hogy "Számomra, az egyszerű munkáspárti tagnak, a MEBAL megítélésében az lesz a "mérce", hogy mennyire, és miben fogják segíteni a rohamosan következő választásokon az MKMP eredményes szereplését. Ha úgy adódik, bármiféle együttműködési megállapodás nélkül is..."? Hogy, például Vajnai Attila támogassa azt a pártot, amelyiknek a vezetője nem hajlandó vele szóbaállni? Szerinted gerinces embertől el lehet várni ilyesmit? Vagy te nem is akarsz semmiféle baloldali együttműködést, szerinted senki nem lehet baloldali, aki nem pont ugyanúgy gondolkodik mint a Munkáspárt, mint Thürmer Elvtárs? Szerinted az ilyen hozzáállás képes a kapitalizmus ellen tenniakarókat sikeresen és tömegesen mozgósítani?

Kedves Phoenix !

Igen, tudok róla, hogy volt egyszer, és nem is akármikor, választási készülődés közepette, egy Vajnai ügy a Munkáspártban.
Akkor nagyon sokat ártott ez a Pártnak. De nem csak a Pártnak, hanem a hazai baloldalnak, ez jusson eszedbe először.

Igen, én a MEBAL tevékenységének megítélését attól teszem függővé, hogy fogja-e segíteni az MKMP választási célkitűzéseit.
Képes-e arra, hogy egyes szervezőik félre tegyék a személyeskedő vádakat, vélt sérelmeket, és a baloldal egyetlen "hadrafogható" csapatát segítik-e...
Egyszerűen csak azért, mert ezt kivánja a baloldal érdeke.

Soha nem vontam kétségbe, hogy a baloldal sok szinezetű. Viszont az lenne a kívánatos a jelenlegi helyzetben, hogy választáskor "felsorakozzanak" az elmúlt 20 évet átélt Munkáspárt mögé.
Miért mögé ? ? Mert a Munkáspárt 20 év alatt bizonyított, még akkor is, ha nem jutott be a parlamentbe. És az elmúlt 20 évben hol voltak a MEBAL szervezői ??

Na, ez az érdekes kérdés, látod ?

Valóban érdekes kérdés

A Vajnai a Munkáspártban volt és olyan jó munkát végzett ott, hogy a tagság több alkalommal is a párt alelnökévé választotta.
Artner Annamária a Világgazdasági Kutató Intézetben életben tartotta a marxista szellemiséget, a Munkáspárt Tanácsadó testületének volt a tagja, megszervezte az ATTAC magyarországi csoportját.
Krausz Tamásról fentebb Red Star megírta, mit csinált (Baloldali Alternatíva, Eszmélet, Humanista Egyetem, megvédte Marx és Lenin szellemi örökségét)
Szász Gábor a Munkáspárt alapítótagjai közé tartozott, KB tag volt, Krausz Tamással együtt szervezte a Baloldali Alternatívát és az Eszméletet, valamint a Humanista Egyetemet, évekig alelnökként, illetve elnökként képviselte a Munkáspártot a Civil Parlamentben
A két hölgyet nem ismerem.
A Munkáspárt folyamatosan csökkenő tömegbefolyásával mit is bizonyított? Azzal, hogy a fent említetteket és a hozzájuk hasonló kaliberű köztiszteletnek örvendő baloldali értelmiségieket elmarta maga mellől, mit bizonyított?
Te például személy szerint a fent említettekhez képest mit tettél az asztalra?
Szóval én úgy látom, mégis csak az az érdekes kérdés, hogy a Munkáspárt, személy szerint Thürmer elvtárs miért várja el a feltétel nélküli támogatást olyan emberektől, akiket politikailag sértegettek, kitaszítottak, megrágalmaztak? Miért gondolják, hogy nekik nem kellene valamiféle barátságos gesztust ezek felé a nem akármilyen emberek felé tenni? És nem olyan beszédeket mondani, mint amilyen a gyorsan eltüntetett videón volt, amik azután mindennek nevezhetőek, csak baráti gesztusnak nem.
Én azt látom, hogy itt is DeákAndrás, Vityebszki nyújtaná a MEBAL baráti jobbját, de Hevessy, Kecskés, Bünbánó és RED azt gorombán félrelökik, egyoldalú, feltétel nélküli támogatást követelnek, miközben azokat, akiktől ezt követelik alaptalan vádakkal mocskolják.
Komolyan azt gondolod, hogy ez tisztességes, célravezető hozzáállás?

Kedves Phoenix ! Fontosnak tartom tisztázni, hogy...

a magam vélekedését írom, és hogy mit szeretne, mit vár Thürmer elvtárs, az rá tartozik.
Amit mondott a videón, természetesen nem hízelgő, én igaznak tartom, mert hát a hamis próféták megjelenéséről a történelem folyamán sokszor olvashattunk...akár Jézus korától kezdve.
Miért lenne ez másképpen mai politikai közéletünkben ? ?

Van egy téma, melyről méllyen hallgatunk: a "rendszerváltás" óta hol volt, mit csinált és nem csinált, a Kádár-rendszerben kitanult nem műszaki értelmiségiek serege, benne az egykori MSZMP-s "pártértelmiségiek". A baloldali értelmiség....
Megmondom Neked: úgy hagyták cserben a melóst, meg a marxi eszméket, mint kutya a sza..
harát. Az egzisztenciájukért..., karrierért, személyes boldogulásért...
(tiszteletem a kivételeknek, mert tény, hogy voltak néhányan)
Amig a munkáspártiakat köpködték, kővel dobálták, kötéllel fenyegették, ők szépen rendezgették soraikat, kapcsolataikat az MSzP - SzDSz körökben, elmélkedtek, "védték a marxista szellemiséget" saját köreiken belül...
Utcára menni, meg kopogtatót gyűjteni, ezek nem nekik való feladatok voltak....

Egészen jól elvoltak mostanáig, csak mert jönnek a választások, és hogy süllyedőben van a hajó, most kezdenek mocorogni.
Az a baj, szerintem, hogy továbbra sem tudnak túllépni állítólagos sérelmeiken, előitéleteiken.

Azt írtad: "A Munkáspárt folyamatosan csökkenő tömegbefolyásával mit is bizonyított? Azzal, hogy a fent említetteket és a hozzájuk hasonló kaliberű köztiszteletnek örvendő baloldali értelmiségieket elmarta maga mellől, mit bizonyított?"

Az első kérdés már nem igaz. Mert a kapott szavazatok száma nem tükrözi a Munkáspárt politikájának társadalmi megitélését. Ennek oka szerintem az a sajátos helyzet, hogy a "két nagy" párt mindenkit letiporva harcolt és harcol a választókért.
Akik gyűjtöttek kopogtatókat, vagy elkisérték az elnököt vidéki utakra, piacokra stb., azoknak a népszerűségről merőben más a véleményük...

Az "elmart baloldali értelmiség"-ről nekem az a meglátásom, ahogy a közmondás tartja: sok dudás nem fér meg egy csárdában...végül is mindenkinek szíve-joga, hogy hogyan, hol kívánja a baloldaliságát kifejezni...és hogy mennyi benne a kitartás képessége.
Ráadásul a Munkáspártban dolgozni is kellett volna, áldozatokat hozni, a vállalt dolgokat teljesíteni....
Ismereteim szerint, most hirtelenjében nem is tudom kit küldtek el a Pártból...maguktól mentek el a pártelhagyók.

Én, a jelenlegi helyzetben, bűnnek tartom, hogy egy új baloldali szerveződés a választásokon a Munkáspárttal konkurálna.
Elsősorban azért, mert tovább élteti a sokszínű baloldal választási megosztottságát.
Fogadd el, ez nem csak az MKMP-nek nem lenne jó, hanem elsősorban a hazai baloldalnak lenne egy érvágás...
És ha a MEBAL a baloldal érdekében tenni akar valamit, akkor a legfontossabb feladata lenne, az előitéleteket, a sértődöttséget, és a személyeskedést félretéve, a Munkáspárt támogatása a következő választáson....

Kedves Kecskés

Te egy megdönthetetlennek vélt alapról indulsz: a Munkáspártnak, Thürmer elvtársnak mindig és mindenben igaza van. Azok az emberek, akiknek valóban csak egy részét zárták ki, a nagyobb rész nem várta meg amig kizárják, vagy amig szellemileg megfullad (nem beszélve a pártonkívüli szimpatizánsokról, akinél a kizárásról szó sem lehet) és önként távozott, nos ők nem bírták elviselni ezt a tévedhetetlenségi dogmát, a vita üldözését, a gyanusítgatásokat, a rágalmakat (szállj csak magadba, hogy te például milyen stilusban "vitatkozol"?).
Tehát az a Munkáspárton belül egyszerűen nem derülhet ki, hogy egy politikai lépés hibás volt, a vezetés tévedett.
Mutass egyetlen esetet, amikor bármi komolyabb hibánál azzal állt ki a vezetés, hogy "elvtársak, ezt sajnos mi, vezetők rontottuk el", vagy pláne "elvtársak, ezt én rontottam el, ezért személy szerint én vagyok a felelős" (TGM, Vajnai, akiket te annyira utálsz, ezt megtettÉK).
Na most tegyük fel a számodra elképzelhetetlen - a Munkáspárt politikája egyes részleteiben súlyosan hibás - de ez a párt működési elveiből következően nem derülhet ki. Hogyan támogathatja jó lelkiismerettel valaki (pláne aki már saját bőrén tapasztalta ezeket a működési elveket), hogy ezt a pártot a parlamentbe segítse? Thürmer elvtárs szép kék szemeiért?
Az is elég ronda dolog, hogy amit más csinál, olyasmit, ami nem Thürmer elvtárs utasítása alapján történik, ami "csak" a munkásosztály érdekeiért van, de nem az MKMP parlamentbe kerüléséért, az semmi, az süket duma, álca stb. És te vádolsz másokat személyeskedéssel.
Ha elolvasod (ó dehogy, olyan halálos bűnt nem fogsz elkövetni) a 90 fokos fordulatot, abban nem találsz egy sort sem, ami a Munkáspártot marasztalná el akármiben (miközben ti már tudjátok, hogy a MEBAL maga a megtestesült árulás). Esetleg találnál benne markáns antikapitalizmust, konkrét és megvalósítható cselekvési terveket a dolgozók saját sorsuk irányításának a kézbevételére. Ezek elfogadhatatlanok az MKMP számára, csak mert nem arról szólnak, hogy Thürmer elvtársat a parlamentbe? A parlamentbe jutás mindenek felett? Hogy is van ez?

Igen ! A Baloldal érdeke azt kívánja, hogy a Munkáspárt ...

kerüljön be a Parlamentbe, tudjon "megszólalni".
Ezt tartom a legfontosabbnak a célkitűzések közül.
Én azt láttam, tapasztaltam, hogy a baloldali értelmiség egy része a Pártban egyszerűen
elfeledkezett a "világ proletárjai egyesüljetek !" összefogást hírdető jelmondatról,
és saját vélt vagy akár valós sérelmeiket hangoztatva, külön utakon kezdtek járni...

Hogy milyen kárt és zavart okoztak baloldalon, számukra az nem volt fontos.

Ez még hagyján...de nyíltan, vagy sugallmazva, minden lehetőséget, fórumot felhasználva kritizálják az Elnököt, a Munkáspárt politikáját....vajon milyen erkölcsi alapon, kívűlről "bekiabálva".
(elég beleolvasni a Munkásmozgalmi Fórumon az agyalgásokba)
Úgy gondolom, esetedben erre még büszke is vagy, hiszen ez a mély kommunista meggyőzödésedből fakad...
Küldetéstudat, oh ! !

Az, hogy fenntartásaim vannak a MEBAL írányában, nem titkolom, le is írtam.
Viszont egy sort nem találsz, ahol árulóztam volna.
Megismétlem: részemről a megitélésük a választási időszakban, a Munkáspárt célkitűzéseit segítő, vagy nehezítő tevékenységük alapján fog történni.
Akár lesz együttműködés, akár nem lesz....

A bekezdésed ("Te egy megdönthetetlennek vélt alapról indulsz: a Munkáspártnak, Thürmer elvtársnak mindig és mindenben igaza van") egy nagy tévedés.
Ezt nem kívánom részletesen fejtegetni, fogadj el annyit, némi élettapasztalatomból fakadóan igaznak vélem azt a közmondást, amely azt mondja, csak az nem követ el hibát, aki nem dolgozik.
Nyilván a KB. is, az Elnök et. is követtek el hibát a 20 év alatt...alkalmasint.

De nem ezek juttatták a baloldalt a jelenlegi helyzetébe, érted ?
Akkor kik? -kérdezed biztosan.
Az én válaszom az, hogy a "rendszerváltáskor" magukat MSzP-be és SzDSz-be átmentő,
egykori pártértelmiségiek, valamint a Munkáspártban "megbántottak", a pártelhagyók,
az ellendrukkerek, a küldetéstudatban szenvedők...

No, ezek fogtak most össze, a baloldal megmentésének ürügyén...

"Viszont egy sort nem találsz, ahol árulóztam volna"

Akkor ez mi?

"Az én válaszom az, hogy a "rendszerváltáskor" magukat MSzP-be és SzDSz-be átmentő,
egykori pártértelmiségiek, valamint a Munkáspártban "megbántottak", a pártelhagyók,
az ellendrukkerek, a küldetéstudatban szenvedők...
No, ezek fogtak most össze, a baloldal megmentésének ürügyén..."

Habár az a szó, hogy "áruló" tényleg nincs benne - csak a vád ...

Szamaritánus berkekben nem, ám itt

talán nem ők fórumozgatnának..
Már írtam is de kérlek figyelj: a Munkáspártnak NEM az a feladata, hogy boldog-boldogtalannal lépten-nyomon kövesse a napi trendit és "összefogjon" - hanem az, hogy "osztályharcot" hirdessen / folytasson a dolgozók érdekében. Nos ebben a harcban akiknek van kedvük csatlakoznak, akiknek nincs kedvük nem csatlakoznak.
És ez a taktika még sikeresebb is, hisz az un. összefogás a valóságban nem jelent mást, mint azt, hogy a vezetők fehér asztal mellett lemutyizzák a kártyákat.
Te a mutyit szorgalmazod?
/különben meg légy üdvözölve főnixmadárként újjászülető dNA - ("madárként" remélem nem a "repülést" akarod gyakorolni hát hiszem ezt a 2 zárójeles szót is most tudod úgy olvasni mint írtam)
Tipp: ha csak azt betartod, hogy ez nem az egymás közti keresztescsata akkor az indulatok talán..

Kedves RED

Örülök, hogy erkölcsi magaslatokon vagy (mint Nagy Testvér - tudod, aki figyel).
Amit a tárgyhoz írtál, abból egy szót sem értettem. Illetve annyit, hogy uszítasz, rágalmazol: "hisz az un. összefogás a valóságban nem jelent mást, mint azt, hogy a vezetők fehér asztal mellett lemutyizzák a kártyákat" - ez ugyanis nagyon súlyos rágalom. Akik ott voltak a Kossuth Klubban (bárki odamehetett) azok ezt pontosan tudják.

Nekem nem kell a MEBAL,

Nekem nem kell a MEBAL, csináljanak amit akarnak. Én a Munkáspárt tagja vagyok, van jobb dolgom is, mint kacsingatni a MEBAL felé...

Kedves Hevessy!

Ahogy én látom, ezt senki nem is kéri tőled. Ellenkezőleg - ti követelitek, hogy a MEBAL feltétel nélkül csatlakozzon hozzátok, a ti feltételeitek alapján.

Ki az a "ti"?

Ki az a "ti"?

Nagyon egyszerű a kérdés!

A MEBAL szocializmust akar, marxista-leninista elveken alapulú rendszert, ahol a magyar társadalom elszegényedett része, tehát a többség elindulhat a felemelkedés útján, vagy a kapitalizmus keretein belül reformálgatnák a rendszert?

Őszintén remélem,hogy

Őszintén remélem,hogy szocialista társadalmat szeretnének,mert jómagam nem a kapitalizmust szeretném toldozgatni-foldozgatni.Az ugyanis-főleg Magyarországon-nem működik se így, se úgy.Ahol a versenyszellem uralkodik, ott szegény ember nem emelkedhet fel.

Talán ...

... a programjuk figyelmes, kritikus áttanulmányozásával kellene kezdeni. Véleményt nyílvánítani utána is lehet - talán egy kicsit megalapozottabban.

Programok itt...

...programok ott. Ahány párt vagy szerveződés, mindannyi program. És mindannyi gyönyö-
rűség. Ami azokba bele van irva. A lényege mindnek ugyanaz: szavazz rám (ránk) és mi
egyenesen a paradicsomot adjuk Neked Kedves Választópolgár.
-Minden program egy igérethalmaz. Aztán...? A választások után? Minden marad a régiben.
Még jó ha rosszabb nem lesz! (Bár a most következő választások után-legalábbis szerintem-
-rosszabb lesz! Sokkal rosszabb.
-Hamarosan olvashatjuk-ha akarjuk ha nem-megkapjuk, a programokat. Lesz itt mindenféle.
Keresztény, és ateista. Nemzeti és elkötelezett szövetségi. Baloldali és jobboldali.
Mind-mind előremutató. Lesz itt annyi igéret, hogy csak na! A MEBAL is "hinteni fogja"
a saját programját. A Munkáspárt is. Csakúgy, mint az összes többi. (Ahol nincs már tűz-
revalóra se pénz, ők örömmel veszik a prospektushalmazokat. Legalább egy kis vizet tud-
nak melegiteni a jancsikályhán-teának.)
-Lehet tanulmányozgatni a programokat. Legalább húszat. Az MSZP, a Fidesz, és az SZDSZ
programjai jó vastagok, szépek lesznek. A többieké-ahogy egyre kevesebb a pártpénz-
-úgy lesznek szerényebb kivitelűek, és vékonyabbak. De mindegyikből azt lehet majd ki-
olvasni, hogy csakis ők, senki más.
-Lehet őket tanulmányozgatni. Figyelmesen, kritikusan. Elemző módon. Tudományos alapos-
sággal. Mindegyiket. Aztán majd rádöbben a magyar: megint becsaptak. Tudományos alapos-
sággal. (Merthogy a programirók rendelkeznek ám a becsapáshoz szükséges tudománnyal.
Ha pedig nem restek, és alaposak is-kész a siker.)
-Mondod Red Star: Thürmer sztálinista. Kételkedem ebben, de úgy gondolom, hogy "vaskéz"
kell! Láthatod a Fidesznél! Orbán. Az "sztálinista" a maga módján. Nincs is ott vita!
Meg is lesz az eredménye. Ezzel szemben a többiek? Vitatkoznak, veszekednek,-és gyen-
gülnek. Orbán Vezér rendet tart a bandában. (Bár szerintem most nem azért fog nyerni.)
-Egy politikai párt egysége mindenekelőtt való. Egy pártelnöknek kutya kötelessége a
pártegység erősitése. Mert egy pártba nem azért mennek a tagok mert imádják a "VEZÉRT"
Azért mennek oda, mert egyetértenek a párt politikai irányvonalával, és programjával.
-Aki pedig nem ért egyet-mehet.
Eszem ágában sincs bántani Téged. Se Vajnai Attilát. (Őt kedvelem a "csillag-ügy" bátor-
ságáért. Téged a felkészültségedért.) Krausz Tamást és TGM-et azért, mert képesek vol-
tak "szembenézni hibáikkal, és belátni bűneiket".
-Ám ez a MEBAL-igy nagyon vegyes egy társaság. És amikor történészek és filozófusok
(mégha oly okosak is)-nekilátnak politikát csinálni, megtoldva jogtudósokkal, kész a
baj! Ha pedig beavatkoznak a tanitók és irodalmárok is, nyakunkon a katasztrófa. Femi-
nistákkal kiegészülve pedig megnyilik az út-valami újabb liberális trükközés előtt.
-Majd jönnek a melegek, utána a pedofilok, a prostik, meg még ki tudja kik. A különböző
"érdekvédők".
-Holott csak egyetlen érdeket kellene képviselni. Magyarországét. Abban is a tisztessé-
ges emberekét.
-Én (legalábbis jómagam) csak egyetlen ilyen pártot látok. Úgy hivják: Munkáspárt.
Az elnökét pedig Thürmer Gyulának. És még csak hülyeségeket sem beszél. Néha azért
hallgathatnának rá-ott az "Egyesült Magyar Baloldalon".
-Amúgy pedig megkérdezném:mitől egyesült? Mert ott nem látom a Munkáspártot! Márpedig
-remélem-nem kérdőjelezitek meg az MKMP baloldaliságát? Vagy páriának tartjátok? Mert
Thürmer az elnöke?
A Munkáspárt távollétében pedig-szerintem-egyesült baloldal ma Magyarországon nincs!
Persze név kellett a gyereknek. Hangzatos, szép név. Hát adtak neki. Hogy se keze-se
lába, nem számit. Nem számit hogy fogyatékos. Egy a lényeg: van! Hogy hogyan áll majd
meg a maga lábán? Sehogy. Majd segitik. Kik? Azok, akiknek létfontosságú, hogy a Mun-
káspárt még a parlament közelébe se kerüljön. Mert az olyan "ciki" lenne. Komcsik a
parlamentben! Huh! Cak azt ne! Inkább találjunk ki valami okosat. MEBAL. Ez jó lesz.

Nehéz kérdések

Véleményem szerint az új szervezet felbukkanása nem egy új jelenség,csak ugyanannak a problémának egy újabb megnyilvánulása.Sokan erre azt mondják,hogy magyar átok, miután ez a nép már évszázadok óta marakodik mindenen,legyen az bármilyen kérdés.Holott korábban még a középkor derekán is például vallási kérdésekben ez a nép vagy nemzet, kinek hogy tetszik,kimondottan toleráns volt,mialatt Franciaországban mészárolták a hugenottákat,vagyis az ottani reformátusokat.Ma épp ellenkezőleg:kifejezetten intoleráns, türelmetlen és kizárólagosságra törekvő tendenciák vannak hazánkban szinte mindenütt az életben.Holott a történelem számtalanszor megmutatta:ez nem járható út.A spanyol királyok katolikus világbirodalmat akartak kiépíteni-nem is túlzottan finom módszerekkel.Nem működött a dolog,épp mindennek az ellenkezőjét érték el.Később már egész Európát maguk ellen haragították, még a katolikus országok is felléptek ellenük.1773-ban a pápa kénytelen volt a jezsuita rendet feloszlatni, annyira megutálták már az emberek akkor is az agresszív hittérítő vakbuzgóságukat.De például bármennyire kedvelem Napóleont és bármennyire is zseninek és nagy államférfinek tartom, be kell látnom:ő se tudott világbirodalmat és egyeduralmat létrehozni-először az orosz hódításba tört bele a bicskája, aztán az európai hadak is össze tudtak fogni ellene.És nem sikerült hála az égnek Hitlernek sem leigáznia a világot,az pedig külön tanulmányt érne meg arról írni,hogy a jóságosnak tartott cár atyuskát is a pokolra küldték amiatt, hogy se ő, se elődei semmilyen hajlandóságot nem mutattak a társadalommal való párbeszédre.
Mindezzel azt szeretném szemléltetni,hogy a csak és kizárólag az a jó, amit én csinálok mentalitás nem működőképes.Ez a jobbosok, a kukaborogatók, az árpádsávosok meg a legnagyobb ellenzéki párt szemléletmódja-nem pedig a mienk.Meg persze a jezsuitáké,akik isnenné és tévedhetetlen emberi lénnyé, Isten földi helytartójává bálványozták a pápát,aki éppúgy hús-vér ember volt, mint akárki.Mellesleg a kereszténység se arról szólt,hogy mindenki essen hanyatt a csalhatatlan pápa előtt.A mi utunk se arról szól,hogycsak egy párt van.Akarom mondani,egy olyan párt van, aki a rendszerváltás veszteseit felvállalja.Hogy a rendszerváltás óta rendíthetetlen hittel meg van győzödvearról, hogy csak a szocializmus az egyetlen járható út,tiszteletreméltó és becsülendő hozzáállás, a több mint kétévtizedes tapasztalatok pedig szintén feljogosítják pártunkat arra,hogy a szegény emberek mozgalmának nevezze önmagát.De a társadalaom ettől még nem egyöntetű, hanem jóval színesebb annál.Vannak munkanélküliek,létbizonytalanságban lévők rengetegen, helyüket nem találó fiatalok, állástalan diplomások, melósok,akik máról holnapra élnek és vannak szegény földművelők.Valamennyien a rendszerváltás vesztesei, de akkor is különféle érdekeik vannak és ezt valamiképpen képviseltetni kell különböző civil fórumok,kisebb-nagyobb érdekérvényesítő csoportok révén.Ha ez az élet beindul, van civil szféra, akkor van alulról szerveződő demokratikus közvélemény is, és csak erre lehet építeni szocializmust kitűző tömegmozgalmakat.A Munkáspárt mint egyetlen baloldali fórum ebben a képletben lehet egy alapkő,de be kell látnunk:nemcsak a pártunk létezik.Léteznek emellett különféle szakszervezetek,amelyek ha szűk keretek között is, de a dolgozók jogait hivatottak képviselni.Léteznek biciklis felvonulók,környezetvédő mozgalmak,amelyek az egészséges környezethez való jog fontosságára hívják fel a figyelmet, emellett állatvédők is,akik az élőlények bántalmazása ellen szeretnének fellépni.Léteznek szakmai-szabadidős egyletek,amelyek egy-egy foglalkozás vagy hagyomány ápolására, a hasznos magánéleti tevékenységre teszik a hangsúlyt-a Munkáspárt rendezvényein olykor feltűnnek népművészeti alkotások is.Léteznek kisebb-nagyobb jogvédő szervezetek a bántalmazott nők védelme érdekében, és így tovább.Szóval már jelenleg is sokszínű a hazai társadalom.Ezen mozgalmakkal miért ne állhatnánk szóba?Szerintem ez a megoldás működne...

András én

Thürmert ismerem már annyira, hogy nem gondolom róla, hogy párbeszédkészség problémája lenne.. Szóval szerintem itt nem erről van szó, de még csak arról sem, hogy hány kokas fér el az udvaron.
Én azt látom, hogy most bajban vannak a szocialisták de nagyon. És ehhez még egyre jobban kezdenek már félni is. Félnek a Fidesz korszaktól és erre még az az okostojás Tölgyessy is a minap rá is erősített (hogy a fidesz majd most fizikailag is felszámolja őket Hunvald féle ügyekkel)
Szóval félnek, de vannak még eszközeik. Méghozzá jelen pillanatban nem is kevés. Övék szinte az összes sajtó, pénzben is még fürdőzhetnek, miközben mára azt is okosan kififikázták (a tavaszi borsodi zakó után főleg) hogy ma balról kapják szinte az összes pofont. A Fidesz is balos szólamokkal fogja el előlük a levegőt, a Jobbik is, de Bajnaitól már mégiscsak bután nézne ki ha most ő kezdené el ezeket a szólamokat.
Nos szerintem így kapták meg Krausz Tamásék egy gittegyleti összejövetelhez az index.hu címlapját. Mert elég régóta vagyok benn a sajtóban, hogy tudjam: ma nincs semmi sem véletlen. Főleg nem ilyen komoly píár érték. (nézd csak miből lett az LMP. Tudod, hogy csak tavaly talán 170 pártot jegyeztek be? No és miért éppen az LMP kapta még a királyi tévének is még a környezetvédelmis műsorait is mikor mondjuk Vay Mártonka főműsorban(!) vagy 2szer is 20-20 percben bekerekezett?
Csomagolás átdobozolás zajlik itt én mondom néked Andrásom de ne nekem legyen igazam!

Pedig az eleje még egész jó volt ...

... de a végére nagyot engedtél a színvonalból.

Az elején egészen jól jellemezted azt a politikai jelenséget, amit én Marx nyomán "parlamenti kreténizmusnak" nevezek. Kb. addig, amig engem meg nem szólítottál. De még utána is van, amivel egyetértek. Igen, ma a sztálinista pártvezető mintapéldánya Orbán Viktor - annyi eltéréssel a klasszikus mintától, hogy csupán a forradalmi (kádári) nosztalgiát vállalja fel, de a forradalmat nem kisajátítja, hanem tagadja. De ez nem lényeges.

Aztán szaporodnak a kétes értékű megállapításaid:

"Egy politikai párt egysége mindenekelőtt való" - írod.

Ám ez csak egy keményen, és bármi áron hatalomra törő, illetve egy a hatalom által keményen üldözött, illegalitásba kényszerített párt esetén igaz. Általában a politikai gyakorlat éppen az ellenkezőjét mutatja. A polgári parlamenti demokráciák vezető pártjai frakciók széles skálájából álló gyüjtőpártok. Az USA-ban és Franciaországban nem ritka, hogy politikusok ide-oda sétálnak a pártok között (csak nálunk szokatlan az, amit Fodor Gábor, vagy Mécs Imre csináltak). Az USA-ban - nevük a bizonyíték - a polgárháború idején még a republikánosok, Lincoln pártja volt a "baloldal" és a déli rabszolgatartók pártja, a demokrata párt volt a "jobboldal". Azután ez valahogy megfordult, hiszen a két párt valójában egy párt két frakciója csupán.

Ma Németországban a legutóbbi választások szerint a Der Link a legdinamikusabb párt, amelyik sikerét éppen a sokszínűségének köszönheti (nyilt titok, hogy a MEBAL őket tartja példaképpének).

"Mert egy pártba nem azért mennek a tagok mert imádják a "VEZÉRT"
Azért mennek oda, mert egyetértenek a párt politikai irányvonalával, és programjával.
-Aki pedig nem ért egyet-mehet."

Rendben - hagyjuk a Munkáspártot, maradjunk a Fidesznél.

Komolyan gondoltad?

A párt politikai irányvonala: Orbánt a hatalomba! Kezdetben ezt radikális liberálisként adták elő és a népek csápoltak a szakállas, torzonborz Vikinek. Azután átmentek polgárba, ultrakonzervatív keresztény-nemzetibe és a népek csápoltak a londoni divatlapból kiugrott, jólfésült Orbánnak. Majd elkezdtek nosztalgiázni, átmentek népies keresztény-nemzetibe és a népek csápolnak a laza, nyitott galléros, középen szétválasztott kefefrizurás Viktornak. Program? Ugyan kérem, választások előtt kiadunk egy vaskos, luxuskivitelű reklámprospektust megtömve egy rakás politikai és gazdaságpolitikai közhellyel. Sok kép is van benne, hogy a derék választópolgár figyelmesen végiglapozhassa anélkül, hogy egy sort is elolvasna belőle.

(Mindig elcsodálkozom, hogy Ti itt engem állandóan azzal vádoltok, hogy nem ismerem a valóságot - és akkor Te le mersz írni egy ilyen valóságtól elrugaszkodott gondolatsort?)

Nem kivánom különösebben kommentálni a lapos és hazug antiliberalizmusodat, amit a hitehagyottak túlbuzgalmával magyarázok. Ezerszer leírtam már, hogy a liberalizmus valódi tartalma a megveszekedett piac és magántulajdon fetisizmus, és a kommunista rendszerkritikusoknak ezen a vonalon kell kíméletlen harcot folytatni ellenük. Azt, hogy kiállnak bizonyos alapvető emberi jogok mellett, a kirekesztés ellen, azt nem támadni kellene, hanem meg kellene törni e kérdésekben a monopóliumukat, és ki kellene mutatni, hogy ez a vonásuk alapvető ellentmondásban van a fentebb körülírt lényegükkel.

Végül arra a rossz magyarsággal megfogalmazott fröcsögésre, amivel zárva a hozzászólásodat a Munkáspárt és a MEBAL viszonyáról írtál.

Ha mégis veszed a fáradságot és végig futsz a MEBAL program-anyagain, látni fogod, hogy egyetlen utalás nincs arra, hogy mereven elzárkóznának az MKMP-vel való együttműködéstől. Nyilván - bár helyettük nem nyilatkozhatom - arra nem hajlandóak, hogy alávessék magukat az MKMP írányításának, "belépjenek" a Magyar Kommunista Munkáspártba. Ám az elzárkózás és az teljes behódolás között elég nagy a távolság.

Ha az MKMP reakciója a MEBAL megalakulására csak fele olyan elutasító, mint amit itt gyors tüzeléssel Ti, az MKMP "fanjai" produkáltatok, akkor persze nem lehet szó semmiféle együttműködésről, összefogásról. De ezért semmi esetre sem a MEBAL-t terheli a felelősség.

"Amúgy pedig megkérdezném: mitől egyesült? Mert ott nem látom a Munkáspártot! Márpedig - remélem-nem kérdőjelezitek meg az MKMP baloldaliságát? Vagy páriának tartjátok? Mert Thürmer az elnöke?"

Egy nagyon logikus kérdést nem teszel fel: Nem látom ott a Munkáspártot - talán ott volt, de elzavarták? A kérdés persze költői. Ha ott lett volna, egészen addig nem zavarták volna el, amig át nem akarta volna venni a parancsnokságot. De nem volt ott, pedig ott lehetett volna. Példa és bizonyíték: a MEBAL egyik alakulás előtti akciója volt az antifasiszta tüntetés. Vajda János vezetésével ott volt az MKMP nem túl népes küldöttsége is. Elzavarták őket? Bántották őket? Egyik sem. Viszont a Szabadság sietett megjelentetni egy "helyszini beszámolót" ami tömény mocskolódás volt a szervezők ellen. Ki itt az együtműködés kerékkötője? Kitől lehet itt valamit számonkérni?

És mindennek a koronája az utolsó bekezdésed. Itt lecsúsztál minden színvonal alá. Kérdem én tőled, ha Rólad, barátaidról nyilatkoznának ilyen hangnemben, ilyen megalapozatlan, "sejtelmes" rágalmakkal - Te akarnál velük összefogni?

Kedves Red Star!

Neked nem tűnt fel, hogy az emberek megtapsolták azt a pártelnököt, aki azt mondta, hogy a Munkáspárton kívül nincs más kommunista út?

Benn a válasz

azt írják "társadalmilag ellenőrzött államra van szükség" /halkan mondom: most is ez van/

Érdekes ...

... hogy Te néha halkan is tudsz üvöltő hülyeségeket mondani. Hol a francban van itt társadalmilag ellenörzött állam?

Üsd be a googliba, hogy

"közcélú adatszolgáltatás"

Passz

Idiótákkal nem vitatkozom

Én sejteni vélem...

Én sejteni vélem, hogy ez eleinte egy egyeztető fórum lenne, amely majd a Munkáspárttal is felvenné a kapcsolatot. Attól lenne egyesült, hogy a valódi baloldaliaknak adna egy közösen vállalható alapprogramot. Céljuk vélhetően a teljes magyar baloldal (MSZP nélkül persze, mert valódi baloldalról lenne csak szó) marxista alapon való egybefogása közös fellépésekre, erők egyesítésére. De természetesen az együttműködéshez az egyes szervezeteknek gondolok itt a Munkáspártra is bizonyos mértékben hajlania kellene a kompromisszumra, valamit engednie kellene.

Abban nyilván Ön is egyetért, hogy botrányos helyzet, hogy az igazi kisemberek, proletárok nem találnak egy támogatható tömörülést. Úgy vélem a Munkáspárt fontos része lenne egy baloldali együttműködésnek. Ehhez kellene, hogy Thürmeréket jelentőségüknek megfelelően kezelnék a Mebal-osok és az is, hogy Thürmerék ne eleve elutasítással viszonyuljanak a Mebalhoz. Ha a Mebalt lehetne rávenni, hogy csatlakozzon a Munkáspárthoz nekem az is megfelelne. Csak induljon már meg valami együttműködés!

Krausz olyan amilyen, nyilván van benne karrierizmus is, de nem egyedül ő irányítja a Mebal-t. Az értelmiségi útkeresések kacskaringói nem mindenkinek szimpatikusak, de azt kell elsősorban nézni, hogy hová jutott el az illető. Ha mostani programja vállalható, akkor el kell fogadni elvtársunknak. Persze lehet az egyes irányzatok, frakciók problémájával foglalkozni, csak éppen a munkásság nem ezt várja tőlünk, hanem az egyértelmű és lehetőség szerint egységesebb fellépést.

Tudom, hogy a Mebal a Munkáspárt nélkül kevés lesz, sőt egyelőre a kommunistáktól kissé jobbra álló szocdem, zöld, baloldali radikális, jogvédő, feminista, stb csoportok számára is nyitottnak kellene lenni. A tőke pártjaival szemben egészen biztosan van olyan közös platform amelyet együtt is képviselhetnének!

Most a válságban és az ország szörnyű helyzetében, a reményvesztettség állapotában van csak igazán szüksége az elnyomott népnek az igaz és határozott baloldali erőre.
Nehogy már a dolgozó kisember a Fidesz, vagy ne adj Isten a Jobbik mellé álljon!
Szükség van az iránymutatásra, a szocialista-kommunista mozgalom, a marxizmus ma alkalmazható tanításainak bemutatására és képviseletére.
Egységben az erő!

Ez egy szimpatikusabb hozzáállás ...

... de

1) Thürmer sztálinizmusa a benne egyre erősödő nacionalista vonalával teljességgel kizárja, hogy a MEBAL antisztálinista meggyőződésű alapítói vele együtt tudjanak működni.

Hogy a MEBAL "belépjen" a Munkáspártba, az nem csak lehetetlen, de abszurd is. Kizárólag egy Thürmertől megszabadult Munkáspárt szorosabb vagy lazább együttműködése képzelhető el. Egyrészt azért, mert a Munkáspártnak sem joga, sem szüksége nincs arra, hogy más antikapitalista, rendszerkritikus erőket a saját képére átformáljon, uniformizáljon. Ha lesz jövője a MEBALnak, azt kizárólag sokszínűségének fogja köszönhetni.

Ám a félreértések elkerülése véget: a Thürmertől való megszabadulása a Munkáspártnak nem a MEBAL diktálta feltétel. Maga Thürmer az, aki nem lenne hajlandó együttműködni. (az azóta idecsempészett videóból ez egészen egyértelműen kiderül)

A helyzet - nem véletlenül - ugyanaz, mint a Magyarországi Munkáspárt 2006 esetében. Thürmer ott egyértelműen kinyilatkozta, hogy a kiszakadt párt visszafogadásáról csak a vezetők eltávolítása, és a tagság feltétlen behódolása esetén lehet szó. Erre természetesen még a pártegységet szívből óhajtó volt munkáspárti tagok sem hajlandóak, hogy lenne ez elvárható egy szuverén, sokszínű csoportokat egyesítő tömörüléstől?

2) "Krausz olyan amilyen, nyilván van benne karrierizmus is ..."

Milyen tényekkel tudod alátámasztani ezt a sandaságot? Neked talán kellemes lenne, ha valaki - csak azért, hogy megmutatassa pártatlanságát - azt írná: "Vityebszki olyan amilyen, nyilván van benne karrierizmus is ..."? Ugye, hogy nem, és a legkevesebb, hogy tényeket követelnél.

Nem tudom, hogy ismertek-e előtted azok a tények, amiket fentebb Krausz Tamásról írtam? Nézzél utánuk, és még feltételes módban se engedj meg magadnak bizonyítékok nélküli vádaskodást.

Üdvözlettel

Thürmer nem

Thürmer nem sztálinista!
Igazi Kommunista Hazafi!

Nem fogalmaztam szerencsésen

Nem fogalmaztam szerencsésen, ezért elnézést kérek Krausz Tamástól!
Jobban meggondolva inkább azt kellett volna írnom az adott szövegösszefüggésben, "én ugyan nem látom jelét Krausz tevékenységében karrierizmusnak, de még ha lenne is benne, akkor sem kellene emiatt egy alapvetően haladó és tisztességes kezdeményezést és résztvevőit elítélni".
Kár volt tényként kezelnem egy rosszhiszemű állítást, amely diszkreditálni óhajtja a Mebalt és szervezőit, pusztán azért, mert Krausz Tamás az MSZP-ből jött.

Számomra egyébként világos, hogy Krausz Tamás sem az MSZP jelenlegi irányvonalának nem híve, sem pedig a megalkuvó szociáldemokrata irányzatoknak.

Mindettől függetlenül szocdemekkel szembeni gyanakvás ide vagy oda, egy baloldali összefogásban szerintem majd részt vehetnének szociáldemokraták is, amennyiben elfogadják a Mebal marxista irányultságú programját. Végül is a gyökerek közösek, és egy bizonyos pontig egy szociáldemokraták is haladhatnak a baloldali összefogással együtt. Persze az is teljesen világos, hogy ma már pusztán szociáldemokrata követeléseknél megállni nem szabad, már csak azért sem nehogy összemossák a Mebalt az MSZDP-vel, vagy az MSZP-vel.

Az volna a helyes ha a tradicionálisan baloldali szavazótábor megtalálná a valóban baloldali szervezete(ke)t és nem kisebbik rosszként a Fideszre szavazna, és otthon sem maradna.

Németország példája jól mutatja, hogy egy fejlett nyugati országban, éppen a válság és a nyugati kapitalizmus visszásságai miatt egyre többen találják kevésnek és rossznak a SDP irányvonalát és a szavaznak inkább a kommunistákra. Jó volna ha ebben is követnénk a német példát, ha már a negatívumok terén követtük olyannyiszor.

Thürmer kérdése nehéz eset nekem is volna pár bíráló megjegyzésem erre a vezetési stílusra, de úgy érzem nem most van az ideje, hogy egy alapvetően őszinte kommunista párt felé nyissak frontot. Majd a Munkáspárton belül eldől, hogy milyen vezetés kell nekik. Ettől függetlenül a Mebal szerintem nyújthat békejobbot Thürmerék felé, ha nem fogadják el, az az ő gondjuk. Jó lenne a teljes körű együttműködés, de ha nem fogadják el akkor sajnos külön kell a közös célokért küzdeni, de azért egymás mellett, valamiféle párbeszédet fenntartva. Ha vannak bírálandó pártok, akkor inkább a polgári pártok (MDF, Fidesz, Szdsz), a jelenlegi kormányzás felelősségét viselő MSZP és az ő kormányuk valaminta szélsőjobbos Jobbik.

Nagyon nehéz munkája lesz a Mebal-nak, mert szinte a nulláról indulva kell megszervezni a baloldali mozgalmat olyan környezetben, ahol a lakosság többsége mindent elutasít ami szocialista, vagy baloldali néven működik és megváltóként várja a Fidesz uralmát.
Szóval rengeteg munka vár ránk baloldaliakra. Tisztában vagyok vele, hogy az MSZP_ben is voltak őszintén baloldali emberek is. nekik is, és a politikától évtizedek óta elzárkózó egyszerű embereknek is mutatnunk kell egy követhető alternatívát!

Hol?

nyilvánította ki Thürmer azt, hogy a "tagság feltétlen behódolását" követeli? (esetleg ha nem csak dobálóznál a szavakkal hanem konkrét forráshelyeket is megjelölnél)

Kössünk egy egyszerű üzletet

Te bebizonyítod, megfelelő konkrét forráshelyekkel, hogy amit írtál a Krausz Tamásról, az nem ocsmány, minden alapot nélkülöző mocskolódás, és ezután én prezentálom Neked a megfelelő konkrét forráshelyet.

Vigyázz! Nekem tényleg meg van a forráshely! De ingyen nem adom.

:) melyik állításomat

ami kérdés volt kellene bizonyítanom? (csak már konkretizáld léci ha én belemegyek, hogy válasz helyett visszadobhatod a labdát :)) )
Mellesleg nem sértőn mondom de butus voltál. Ugyanis ha azt gondolod magas a labda akkor nem szűzlányt kell játszani /ezért azt gyanítom blöffölsz;) /

Nahát!

Kezd szétesni a nagy MSZP?
Én a számkivetett kisember nem hiszek ebben a nagy koalícióban.
Kutyából nem lesz szalonna!

Tisztelt Vityebszki elvtárs

Amit Ön leírt,ugyanaz,amire én gondolok.Azt jómagam is aláírom,hogy egy csomó álbalos fórum létezik-bár jómagam ilyenkor mondjuk a baloldaliaskodó polgári körökre meg az eszméinket szintén ellopó jobbikosokra gondolok elsősorban,de amellett az ilyen-olyan álszocdem meg MSZP-s fórumokat se tartom balosnak.Emellett fenntartom, hogy vannak, ha kevesen is olyan MSZP- tagok, akik szocializmust szeretnének, nem ezt.Tehát a helyzet az,hogy saját magam szélsőséges érzületű révén csak és kizárólag szocialista társadalmi modellt tartok elfogadhatónak,de a kizárólagosságot határozottan elutasítom.Kissé hülye párhuzam,de a római katolikus vallás egyeduralma se működött,mégse átkozzák ki egymást legalábbis ma már a pápa hívei meg reformátusok.Itt a jelen esetben az a kiindulópont,ki gondolkodik a rendszer fenntartásában és álszocialista vagy álmunkásbarát kikozmetikázásában és ki rendszerkritikában, szocialista modellben.Itt szeretném egy kedves barátomat megemlíteni,akit nagyon tisztelek embersége és felkészültsége miatt is.Ő például személyesen is ismeri Krauszt, barátja és híve is, de köszöni szépen,nem kell neki ez a rendszer.Szóval ez a kérdés bonyolultabb annál, mintsem elintézzük egy Munkáspárt-árulók tengely mentén.Jómagam egy Munkáspárt vezette ilyesmi egységmozgalmat is el tudnék képzelni,de hogy mindenkitől idegenkedjünk,azt nem igazán.

Érdekes..

hogy pont az a Krausz aki végigcsinálta a Gyurcsány-korszakot mint hű MSZP-s, most mikor totál süllyed a hajójuk éppen "baloldali" mozgalmat gondol grundolni. /csak most áprilisba köpte le korábbi kenyéradó pártját ezért biztosan én érzem rosszul de legalább egy pár hónapra visszavonulhatna kicsit gondolkodni elmélkedni../
De a lényeg, segítsetek! Ez most szocdemnek gondolja a mozgalmát vagy (ugye az előélete alapján elbizonytalanodok..) vagy minek?
--
Ha meg szocdem akkor mit keresnek benne Vajnaiék meg a Marxosok?
Mitől 'egyesült' (főleg akkor ha a legnagyobb nincs benn)?
Miként nyeli ezt Vajnai mikor eddig is azzal vádolták, hogy az MSZP-sek megvették? (vagy ezzel a lépéssel immár nyíltan is beismeri, hogy eddig is szocikézből evett?)
stb..stb..
Szóval jó sok értetlen kérdésem akad..

Azt hiszem, ismét szükséged van egy jó nagy övön aluli rúgásra

Mielőtt nekiállsz mocskolni egy embert, akinek a lába körméig nem érsz fel, talán vehetnéd a fáradtságot, hogy kissé utánanézzél, ki is ő valójában, mit mondott, mit írt, mit tett.

Persze Neked van pofád Krausz Tamást legyanusozni, holott nálad gyanusabb alak kevés sertepertél a baloldal házatájékán. Légyszíves állítsd le magadat!

Krausz Tamás azért volt az MSZP tagja, mert kezdettől fogva tudatos jóhiszeműséggel komolyan vette az MSZP alapító üzenetét, amelyben az alakuló párt azt igérte, hogy felvállalja a kommunizmusból azt ami felvállalható. Egész pártonbelüli tevékenységét az az erőfeszítés jellemezte, hogy az MSZP-vel betartassa az alapító üzenetének ezt a kitételét. Egyetlen nyilvános szereplését, egyetlen leírt sorát nem tudod (nem tudjátok) felmutatni, ahol megtagadta, elárulta volna a marxi-lenini örökséget. Ellenkezőleg, kihasználva a tekintélyét, minden alkalmat megragadott, hogy a legnagyobb nyilvánosság előtt védje meg ezt az örökséget. Ezt a Munkáspárt tagjaként valószínűleg nem tehette volna meg - kezdetben a Munkáspárt elszigeteltsége miatt, később az Elnök elvtárs egyre jobban elhatalmasodó sztálinizmusa miatt. Mert Krausz Tamás elkötelezett antisztálinista, aki tudományos kutatómunkájával nemzetközileg elismerten a jelenség egyik legfelkészültebb szakértője. Ezt az Elnök elvtárs aligha tűrte volna, és Krausz Tamást az elsők között utálta volna ki a pártból.

Krausz Tamás a Baloldali Alternatíva Egyesület alapítójaként rengeteget tett a baloldali értelmiségiek együttműködésének elősegítéséért, az Eszmélet című folyóirat létrehozásával és a fennmaradásáért vívott fáradságos munkájával Közép-Kelet Európa legszínvonalasabb baloldali, marxista elméleti folyóiratát hozta létre. A minden hónap első hétfőjén összejövő Eszmélet Baráti Köre rangos baloldali találkozó, ahol sok munkáspárti tag és szimpatizáns is jelen van - igaz, az Elnök elvtárs már legtöbbjüket eltávolította a párttól.

Végül Dr. Krausz Tamás professzor a legujabb kori történelem és russzisztika nemzetközileg elismert szaktekintélye.

Te egy senki pondró vagy hozzá képest, és már csak elemi tiszteletből is meggondolhatnád miket és milyen hangnemben irkálsz róla.

Igen, most nagyon mérges vagyok!

Te nem mérges vagy, hanem

Te nem mérges vagy, hanem szimplán bunkó és gőgös, aki lenézi a nem mélymarxista embereket.

Ettől még egy kérdésre sem válaszoltál

lehet téged már a kérdések is kiakasztanak?
--
ebben a videóban meg "szociáldemokrata hagyományokat" kér számon az MSZP-n (videó eleje) míg a végén sokkal egyenesebben azt mondja, hogy "nagy marhaság" hogy ők a régi rendszert akarnák és ezt már 1988-ban is megmondta. Itt a link (de ne légy nagyon dühös)
És ismételten kérdem, hogy kerültek ebbe bele a Marxosok és Vajnai? (ha rosszindulatú vagyok: kell az mszp-s zsozsó?) és ők most szocdemek lesznek vagy mik?
--
és csak halkan mondom, hogy kár felszívnod magad mert műbalhé az egész, ugyanis az index.hu még most is a Bajnai Gordonos üzleti érdekkör /azaz ha Gordonnak nem tetszene Krausz akkor garantáltan nem kerül címlapra ;) /

Az alábbiak okán hosszabb időre ez az utolsó válaszom ...

... mivel egészen elképeztő az aljassággal ötvözött hülyeséged.

Aljas és ostoba kérdéseidre (kedves Hevessy - most figyelj!) csak a legnagyobb gorombasággal lehet válaszolni. De ha kell megkapod

1. kérdés

"Ez most szocdemnek gondolja a mozgalmát vagy (ugye az előélete alapján elbizonytalanodok..) vagy minek?"

Egy ember, aki az Antall-Boross-Csurka féle MDF ittfelejtett ügynökeként furakszik be bomlasztó szándékkal a kommunista mozgalomba, az ne firtassa egy tisztességes ember "előéletét", ha fogalma sincs róla, de ha van róla fogalma (azaz tudja, hogy semmilyen "előélete" nincs) akkor pláne nagyon keményen fogja be a pofáját.

2. kérdés

"Ha meg szocdem akkor mit keresnek benne Vajnaiék meg a Marxosok?"

Mivel ez a kérdésnek álcázott alávaló hülyeség tényként kezeli azt a rágalmat, amit az előző kérdésben még kérdésként tett fel, logikailag lehetettlenség rá válaszolni.

Mondjuk én megkérdezem: Vajon Rednek három szeme van ott középen? És utána azt kérdezem: És ha három szeme van, akkor miért visel hupikék nyakkendőt? akkor Te tudnál erre felelni?

3. kérdés

"Mitől 'egyesült' (főleg akkor ha a legnagyobb nincs benn)?"

Azért pupák, mert egyesültek, és azért nincs benne a legnagyobb törpe - ott alább egy nálad ezerszer tisztességesebb vitapartnernek elmagyaráztam.

4. kérdés

"Miként nyeli ezt Vajnai mikor eddig is azzal vádolták, hogy az MSZP-sek megvették? (vagy ezzel a lépéssel immár nyíltan is beismeri, hogy eddig is szocikézből evett?)"

Pályázatot írok ki, hogy ki tudja megmondani, ebben az agymenésben mi a kérdés?

Én magam ócska lejárt lemezszerű rágalmat látok benne rossz magyarsággal kérdésnek álcázva. Kedves Hevessy, még mindig azt hiszed, én vagyok a bunkó? Hát lehet ennél bunkóbbnak lenni? Ki van zárva.

5. kérdés

"stb..stb.."

Na végre, valami ami legalább nem ordenáré. Köszönöm szépen jól. Ő is.

Remélem kimerítően válaszoltam kérdéseidre.

És most meghatározatlan időre töröllek az általam ismert emberek köréből.

Ne erölködj ujabb provokációkkal, nem fogok rájuk reagálni.

Ha akarod, vedd a gyengeség jelének.

Nincs kedvem erkölcsre tanítani

tudod arra ami nélkül szerintem nem megy, semmi sem megy, még akkor se megy ha véletlen valamiben igazad lenne erkölcs nélkül az akkor is totálisan értéktelen...
Csak sajnállak.. (és tényleg nem sérteni szándékozlak, hanem hiszed nem, de őszintén sajnállak) Olvass kis Bibót, ő a témában sokkal jobban fogalmaz mint én.

Red Star - ha szóhoz engedik jutni

Vajnait lefizetett ügynöknek tartani, Krausz Tamást legyalázni, holmi gyanús "előélettel" megvádolni - tények, bizonyítékok nélkül - ez erkölcsös.

Visszaélni az adminisztrátori jogokkal és beleszerkeszteni mások írásaiba (nem az enyéim fájnak a legjobban, hanem már vártam hogy valaki felteszi a zavarba hozó kérdést Deák Andrisnak, amit végül Budai tett fel neki) - ez erkölcsös.

Feltenni egy videót, majd amikor kiderül, hogy öngól volt levenni, általában manipulálni a WEB-oldalt - ez is nagyon erkölcsös.

De ha - miután derék becsületes marxistának kezdted az "előéletét" firtatni, emlékeztetlek a saját - idézőjel nélküli - előéletedre, az kiveri nálad az erkölcsi biztosítékot és menten letiltasz (ismét rendkívüli erkölcsökről tanubizonyságot téve).

Nos tudod én sem pap, sem ügyvéd, sem orvos nem vagyok. Engem nem köt a titoktartási kötelezettség.

1) Ha szégyelled, vagy nyomósabb okból titkolod az előéletedet, minek mondtad el nekem.

2) Ha magánéleti dolgot mondtál volna el - soha eszembe nem jutott volna kiteregetni

3) Ha nem kezdesz orcátlanul másokat (akik történetesen nem csak kiváló emberek, de a személyes barátaim is) az "előéletükkel" és egyéb politikai rágalmakkal mocskolni, akkor még a politikai "gyónásod" sem hozom nyilvánosságra - na de így? Neked mindent szabad, de Te másokat oktatsz ki erkölcsből? Na ne ...

Most persze leszel annyira erkölcsös, hogy ezt a hozzászólást ne engedd megjelenni.

Nem baj, én is találok módot "erkölcsösen" megoldani ezt a problémát.

---
Red: megjelenhet.
Válasz: még hajnalban olvastalak és nem azért lettél este zárolva -mint hiszed- mert engem szidsz. Hanem azért mert ennél sokkal fontosabb erkölcsi határokat léptél át. /2003 nyara óta van számos helyen hasonló jogom. Te vagy az első akit ilyennek vetek alá/ Tényleg gondolkodj.
--
Témában még annyit én nem "gyóntam", én most sem vagyok kommunista és valószínű soha az életben nem is leszek (legalábbis a te fogalmaid szerint biztosan nem) Ezt a tényt viszont akik ismernek kivétel nélkül mindenki tudja. És főleg erkölcsi okokból nem, vagy inkább erkölcsi hiányosságok miatt? Tök mindegy, ennek nem itt van a helye.
Lezárva: rólam bármit leírhatsz az megjelenik, a zárolást pedig azért kaptad amit lent elkövettél. Vastagon jelöltem is számodra.

Kíváncsivá teszel

Pontosítanád, hogy milyen sokkal fontosabb erkölcsi határokat léptem át? Valahogy kihagy az emlékezetem.
Red Star
--
Red: megjelenhet
Válasz: ha elmennék hozzád megerőszakolhatnám a lányodat? (nem arról beszélek mikor szerelmes belém..)
A vitát lezártam. (ezt követően csak engem szidhatsz mert csak az kap teret) Gondolkodj!

Az opportunizmus az eszme halála

A kommunista és szocdem összefogásokból hosszabb távon nem sok jó sült ki a történelem során.

Mi a fontos egy ember életében?

Valami hasznosat tenni és boldognak lenni.
Azt mondom a társadalom fejlődése osztályharcon alapul.Engem nem érdekel a név!Húsz év alatt aki az mszp-vel közösködött közben marxistának mondta magát,az borzalmas sebet ütött a munkások szívébe.Húsz évvel ezelőtt minden társadalommal foglalkozónak tudnia kellett,hogy mint jelent a polgári társadalom,mi volt 56-t.Olyan zűrzavart okoztak a fejekben,hogy megoszlottak az érdekvédelmi szervezetek.Thürmert nem védem,ha hibázott nem az a válaszrá,hogy új pártot alapítok és ezzel tönkre teszem a kommunista mozgalom csíráit is.Ez már nem csak szivet sértett szúrás volt, hanem majdnem halálos fejlövés.Bizony az LMP-ban nagyon sok mszp aktivistát ismerek fel.Amennyiben ez az új szerveződés tényleg marxi törvényt kíván akkor olyan vezetőket választ amellyel Thürmer hajlandó tárgyalni,így ahogyan csinálják csak az mszp malmára hajtják a vizet.Valószínü,hogy tudjátok:teljesen mindegy a munkásosztálynak,hogy mszp vagy a fidesz tőkései bitorolják hazánk vagyonát,megtermelt értékeit.


Kommunista.NET on Facebook