red blogja

Mandiner.hu-s agymosoda

Az önmagukat nemzeti konzervatívnak beállító (fideszes?) srácok legutóbbi blogbejegyzésükben azon poénkodnak, hogy Észak-Korea még a térképen sincs rajt, hisz azt még a googlemaps is fehér foltként jelöli. Biztos az a bűne ennek a szegény országnak náluk, hogy kommunista, ám minő meglepő! Itt Európában is, országunktól alig 150km-re is létezik egy olyan ország(?) amelyik szintén fehér foltként jelenik meg a googlemapson. Melyik az? Amelyiknek fővárosában NATO támaszpontot létesítettek, amelynek kikötőjében az USA haditengerészete horgonyoz, amelyik még papírforma szerint sem független: Bosznia-Hercegovina.

Kettősállampolgárság ára – de hol a bére?

Már 2004-ben is ügyesen vetették be ugyan ezt a fegyvert. Anno éppen az volt a probléma, hogy a munkáspárt népszavazást kezdeményezett azért, hogy a kórházakat már mégse privatizálják el. Ami probléma is lett -hisz ehhez azért tényleg egy teljes ország felsorakozhat- hát rövidúton kivásárolták a pártból Vajnaikartácsot + még a Magyarok Világszövetségét is bevetették egy látszólag sokkal de sokkal égetőbbnek tűnő témával: magyarok-e a határon túli magyarok?

Kikapcsolódásként: kis hungarista hiszekegy

Az oldalstatisztikát böngészgetve lettem figyelmes, hogy a magyar nácik (bocs hungaristák) hivatalos oldaláról milyen sokan kattogtatnak át ide. Nosza nézzük meg mi is olyan érdekes? Oszt amit találtam az annyira -hogyismondjam - "kerek?", hogy egyszerűen nézzétek el nekem, de nem bírom ki, hogy ne másoljam át ide és ne osszam meg veletek. Egyszerűen fenomenális!

Vajnaiék jó úton mozdulnak de ismét bután

Kapom a hírlevelet, amelyben a 2006-os csapat nevében Vajnai Attila írt alá és Gegesy Ferenc polgármesterhez fordul közcélú adatok kiadásának tárgyában. Link itt Első körben azt kell mondani: végre, történik náluk is már valami plusz ügyes is! Lopnak ne lopjanak, fogjuk meg.

Mebal: Krausz Tamás végleg bedobta a gyeplőt

Már Saint-Exupéry is megénekelte, hogy amit megszelídítettél, azért felelős lettél, de nem bántani áll szándékomba. A baloldalon ugyanis kritizálni mindenki nagyon tud –talán ezért is kellene ezzel minél óvatosabbnak lenni - ám ettől független nem csak az "igazat" hanem ugye a "valót" kellene megírni.

Kiszálltam

No nem véglegesen, de most egy jó időre elköszönök tőletek.
Nagyon ne sopánkodjatok, mert mint Kritika is valahol észrevette az utóbbi időben már amúgy is sztrájkoltam és szándékosan nem tettem be új anyagot - viszont ebben a pár napban ennek ellenére is kellően elfáradtam itt.

Javaslat: homokozó helyett kampányoldalt - első lépés: hozzászólások korlátozása

Nagyon nem jó ez a kommunista.net oldal így. Sok a teljesen felesleges olyan duma amely önmagatokkal foglalkozik, miközben ha valaki nem kommunista idetéved akkor lényegében semmi olyan értelmeset nem olvashat ami miatt kedve lenne a kommunistáknak segíteni a munkába bekapcsolódni.
Ezért 2 javaslatom lenne a továbbiakra nézve.

LMP - kommunista?

Imént néztem az MTV1-en Schiffer András LMP-s listavezetőt. Remélem nemsokára a királyi tévé a netre is kiteszi ezt az adást és akkor belinkelem ide, ám amire a figyelmeteket fel szeretném hívni, hogy ebben a beszélgetésben Schiffer egészen tömör baloldali, mondhatni "kommunista" válaszokat adott.

Helyzet - április 11-re

Jelenleg van MKMP-s lista BAZ megye (7% - 566ezer szavazó) JNSZ megye (4% - 323ezer szavazó) Nógrád (2,1% - 170ezer szavazó) valamint SZSZB megye (5,5% - 446ezer szavazóval). Azaz a szavazók 18,1%-ának, összesen több mint 1,5millió embernek lesz rajt a szavazólapján a Magyar Kommunista Munkáspárt. Az 1% eléréséhez - azaz pl az állami támogatás megszerzéséhez - ebből a 1,5millióból durván 50ezer szavazat szükséges.

Budaházy György Szálasi Ferenc analógia

Mivel napjainkban sokan tartanak attól, hogy akár államellenes bűnözőket is ki lehet a mentelmi jog eszközével pár hétre hozni a börtönből, ezért érdemes két mondattal megint egy kurucinfos hazugságra felhívni a figyelmet.

Bástya elvtárs Gyulának címezve ám lényegében a "rosszabikot" alázva

Nem elég az elitet vádolni, az már nem elég Gyula. Nem akartok zsidózni? Pedig kell Gyula. Mi is így csináltuk, csak nem zsidóztunk, hanem a keresztényekre támadtunk, akiket aztán a nép ellenségének kiálthattunk ki. Gyula, a népnek kézzelfogható ellenség kell, nem pedig valami ködös politikai maszlag. Nem szerettek cigányozni? Pedig cigányozni kell Gyula. A népnek kell egy kézzelfogható ellenség, aki meglopja és elveszi a kicsinyke vagyonát. Mi nem cigányoztunk, hanem kuláklistákat írtunk össze, akiket aztán a nép ellenségének kiálthattunk ki. Gyula, Gyula, most mondjam, hogy amit mi csináltunk és amit a ti helyetekre lépő jobboldali párt csinál, az egy és ugyanaz?

Lidl is spammol már?

Elég sok spamlevelet (kéretlen reklám) kapok, de úgy látszik még nekem is tudnak meglepetést okozni... Ma egy nagy nemzetközi multicég küldött szét sok-sok milliós tételben vásárlásra buzdítós szöveget, ami azért egészen rendhagyó. WC-papír tartót, WC ülőkét, Fali WC-papír tartót stb.. gondolnak propagálni a 02.18-ával kezdődő akciójuk keretében.

Michael Moore "Kapitalizmus: Szeretem!"

Kapitalizmus: Szeretem! című új filmjében Michael Moore a bankok és nagyvállalatok mentésére használt adófizetői dollárok nyomába ered. A dolgozó kisember pártját fogó filmes a Wall Street-i elit és a Bush-adminisztráció összeesküvésének állítja be a 700 milliárd dolláros mentőcsomagot. Szerinte pánikkeltéssel rászedték a kongresszus tagjait.

Kollektív szerződés a Magyar Telekomnál

Elromlott a T-home-os egységünk és kihívtuk a szerelőt. Szerelgetés közben kérdezem a srácot, hogy mióta dolgozik a cégnél, mondja hogy 1993-óta.

Deákpárt a projekt neve. Az egyiknek. És a másiknak micsoda?

Ezt a „deákpárt projekt” nevet mint kifejezést én először 2006 legvégén hallottam. Meglepett. Az MDF és az SZDSZ egyesítésének volt ez a munkaelnevezése. Meg kell mondjam abban a történelmi pillanatban kétkedve így elég értetlenkedve is fogadtam. Akkor miért nem nevettem? Mert a forrást hitelesnek az embert pedig lekötelezettnek azaz hálásnak véltem.

Álom nélkül ember sincs..

Történt már vagy sok éve, mikor egy amúgy halk beszélgetésben valaki hirtelen lebüdöskomcsizott. El kell ismernem meglepett. Annyira meglepett mint akit leforráztak, hírtelen még válaszolni sem tudtam. Azért nem tudtam válaszolni, mert semmi politika nem volt a dologban csak a tisztességet kértem rajta számon. Nem követelt senki sem proletárdiktatúrát, ám ez mégis nem sima kis sértegetés volt. Hisz akinek a szájából ez elhangzott az egy roppant okos ember volt. Igaz ő akkor valóban bántani akart ezzel. Azzal, hogy ezt valósággal nekem vágta, nade ő nem hülye. Akkor, hogy a pupomba került a csizma az asztalra? Minap megfejtettem. Most ezt írom le.

A probléma kezdete: 2 éves a gyerek

Már a fiammal is átéltük. Alig múlt 2éves mikor a reggeli bölcsibe való induláskor elkezdünk vitatkozgatni. Most itt a lányom ugyan így bölcsi 2éves múlt és ugyan abba a problémába ütközöm, vitatkozom. A tipikus mondat, hogy "mééét nem visszük bee?".
Mit akar a gyerek?

Encore-nak, fiataloknak - fiataltól..

Encore írta, egy lehet nem a legszerencsésebb helyen elkeseredésében. Azért nem a legszerencsésebb helyen, mert éppen azt kérdezik tőle, hogy idézem "Fel kellene vázolnotok egy jövőképet, amelyben biztosítékot adtok arra nézve, hogy a múlt hibái nem ismétlődnek meg.
Képesek vagytok erre?"
Nos ekkor erre ezt írta (szerintem elkeseredésből, indulatból) ezért ezt onnét le is veszem és ide hozzám át is teszem. Válasza legyen az enyém.
Ím:
---
Elmondok akkor valamit.

TGM: „Szavazhatunk-e az MSZP-re? Azt hiszen, hogy nem”

Tamás Gáspár Miklósnak ismét sikerült meglepetést okoznia. A rednews.hu oldalon közzétett elég nehezen követhető és roppant hosszú írásában élete következő fordulójához érkezik. Liberálisból kommunista térfélre való kerülése óta ugyanis rendre az MSZP befolyás alatt levő 2006-os párttal mozgott, ám most mégis egészen kerek kijelentést tett az MSZP ellen buzdítva. Ahova TGM ilyen nagyon cirkalmas úton jutott el, azt Thürmer már elég régóta mondja.

Összenő a két önzést(!) hirdető párt, az MDF és a Jobbik

Most jelentette be az MDF, hogy támogatja a szélsőjobb "monoki-kártyáját" amire vannak akik azt hiszik ez vicc, ez csak egy médiaheck azért, hogy bekerüljenek a sajtóba - ám rossz hírem van: ők komolyan is gondolják. Ugyanis mind az MDF mind a Jobbik lényegében ugyan azt hirdeti: az önzést. Míg a jobbik a nacionalista önzést, addig az MDF a tőkés önzését.

123következő ›utolsó »


Kommunista.NET on Facebook