Fejek hulltak az MKP-ben - Csáky lemondott, Duray kilépett

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Az MKP Országos Tanácsának szombati, maratoni ülésén Csáky Pál, az eddigi elnök magára vállalta a parlamenti választási fiaskó miatti felelősséget. A párt nem érte el az 5%-os parlamenti küszöböt és így a felvidéki magyarság képviselet nélkül maradt. Duray Miklós stratégiai alelnök, aki egyszer sem szólalt fel a szlovák parlamentben a magyar érdekeket védve, agyőt mondott az MKP-nak, bejelentette, hogy nyugdíjba vonul, s valamilyen mozgalomban bontakoztatja majd ki politikai elképzeléseit. Csáky jobb keze, Peczár Károly is bedobta a törölközőt, ő nem nyilatkozott arról, mit akar magával kezdeni.

Az OT az MKP lemondott elnökségének négy régi tagját, Bárdos Gyulát, Szigeti Lászlót, Berényi Józsefet és Farkas Ivánt, valamint 4, a megyék által jelölt vidéki MKP-s – Király Zsolt, Kvarda József, Andruskó Imre, Csúsz Péter, Petrik Ferenc – készíti elő a párt július 10-re meghirdetett dunaszerdahelyi rendkívüli kongresszusát. A kongresszus küldötteinek kell végrehajtaniuk a pártban a tisztújítást, egyszersmind irányt szabni a parlamenten kívüli tevékenykedésnek.

Az OT a kongresszusig megengedte Csákynak, hogy ő legyen a párt statutáris képviselője, politikai ügyekben viszont kizárólag Berényi és Bárdos nyilatkozhatnak július 10-ig. Ebből kifolyólag Csáky meg sem jelent a sajtótájékoztatón.

A tanácskozáson áttekintették a párt helyzetét. A választási kudarcról mélyebb elemzés is készül, de ezzel kapcsolatban további részleteket nem közöltek.

forrás: origo

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Nem "tót" hanem Szlovák Parlament

Tisztességes megoldás volt. Úriemberek ilyenkor ezt szokták tenni...Remélem, jól meggondolják magukat, hogy nacionalista alapon kisebbségben nem érdemes politizálni. Légyszíves Melóskám, ne tótozzál, légyszíves. Ez mára sajnos gúnynévvé változott.

Tovaris

Melos a forrásmegjelölésnél (origo) nem mondott igazat.

A hír a szent korona rádióban jelent meg ezzel a szóhasználattal, hogy "tót" parlament.
Melos pedig a szebbjövöt.hu ról koppintotta: http://szebbjovo.hu/node/3398.
Két megjegyzésem van ezzel kapcsolatban:
1. Valószínűleg sem a szent korona rádió sem a jobbikos szebb jövöt.hu nem tudják megemészteni, hogy a felvidéki magyarság jelentős része reálpolitikus, és szót tud érteni a lakóhelyükön élő szlovákokkal. Ez abból valószínűsíthető, hogy a két nép közötti híd szerepet felvállaló Bugár Bélát árulónak, azokat a magyarokat pedig akik szavazatukkkal a Híd politikáját támogatták, "lezüllesztett"-nek minősítették.
2. A kommunista.net olvasói helyében én ezek után gyanakodva fogadnám "melos" beküldött anyagait. Hátha másban sem mond igazat...
3. Messziről jött vendég azt mond amit akar...

Encore képe

Tót átírva szlovákra

Tót átírva szlovákra (következetesebb), egyébként minden maradt a régiben.

Úgynevezett "nemzeti érzelmű" barátaink (de utálom ezt a kifejezést, mert egyesek politikai célokból megtagadják másoktól a hazaszeretetet) valószínűleg vizesre sírják a párnát amiatt, hogy ismét bebizonyosodott: nem minden határon túli magyar szélsőjobbos vagy Fidesz-imádó. Bár ezt a 2008-as Kádár-megemlékezés óta tudtam, amióta találkoztunk a Szlovák Kommunista Párt küldötteivel :)

A 2009 -es

A 2009 -es tanácsköztársasági megemlékezésen is ott voltak a Szlovák Kommunista Párt küldöttei.

Én is erre gondoltam

Én is erre gondoltam rögtön. De kérlek, válassz egy nicknevet, amit következetesen használsz, mert ne haragudj, a sok ordenáré vendégtől már hadd különböztesselek meg!

Tovaris

Ezentúl

úgy hívjam Tót József barátomat, hogy Szlovák József?
Csak nehogy azt gondolja, gúnyolódom? :)
Vagy csak a melósnak nem lehet? :)

A miheztartás végett.

Már megint kiforgatja a szavaimat. Ennyi erővel az étteremben cigánypecsenye helyett "halmozottan hátrányos helyzetű", vagy "roma" pecsenyét is rendelhet. Természetesen, a meghonosodott személynevek esetén (Tóth, Oláh, Sváb, Rácz, stb.) megengedett, de általában ezeket a magyar nyelv helyesírási szabályai szerint már eleve nagy betűvel írjuk, de a tót, oláh, sváb pejoratív értelemmel párosult, ami kifejezetten sértő az adott nemzet fiainak számára. Főleg, ha ugyanolyan csökött, rövidlátó nacionalisták, mint egyes magyar "barátaik".
Egyébként érdekelne a cikkel kapcsolatos véleménye is, hogy a tárgynál maradjunk. Melós barátomat jóindulattal figyelmeztettem, majd ő megvédi magát, ha erre okot lát. Elvtársi üdvözlettel:

Tovaris


Kommunista.NET on Facebook