Bicskanyitogató: segélyt vesz fel a "modell"

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Ezt olvassa el a Kommunista.NET közönsége: a mai Blikk címoldalon hozta Zimány Lindát. És miért is? Mert az ismert "modell", "műsorvezető", "jogász", és "énekesnő", aki miközben rázza a rongyot és éli a nagyvilági életet, s szerencsétlen sorsú ezrek akarnak rá hasonlítani (ó, a balgák!), nem átall segélyt is felvenni. Persze ha valaki szóváteszi, perrel fenyegetőzik. Mert ő ezt is megengedheti magának. A dolgozó embernek meg még a munkaügyi perért is fizetnie kell. Alább olvasható szó szerint a teljes cikk:

"Több százezres táskával és méregdrága ruhában jelenik meg a partikon Kaló Dénes kedvese, Zimány Linda. pedig szegény segélyre szorul. A legeredményesebb magyar pókeres, az élő versenyeken eddig 570 millió forintot kereső Kaló nem adhat neki sok zsebpénzt...

Döbbenet: Zimány Linda segélyt kérelmezett, és kapott is, pedig egy dúsgazdag férfival, a pókerkirály Kaló Dénessel él együtt, aki eddigi pályafutása alatt 570 millió forintot nyert élő versenyeken. Kaló a legeredményesebb magyar zsugásnak számít, már ami a pénznyereményt illeti, hiszen 2006-ban az EPM bécsi versenyén lett második (64 000 dollár), 2007-ben az EPT badeni viadalán lett második (530 000 dollár), 2008-ban az EPT Monte Carlón lett ezüstérmes (1 865 000 dollár), az EPT Caribbean Adventure versenyén lett kilencvenkettedik (17 000 dollár), míg 2009-ben az Unibet Budapest Openen lett ötödik (32 000 dollár).

Kedvese, Linda 14 évesen csöppent a médiába, mint a magyar Britney Spears-hasonmás. Szépsége sokakat megbabonázott, rövid időn belül már modellként tűnt fel a kifutókon, és különféle reklámhordozókon. Szerepelt a legtöbb férfimagazinban, májusban levetkőzött a Playboyban, műsorvezetőként dolgozott a Cool TV-n, és saját ruhakollekcióval is előrukkolt. Ma már az egyik legkeresettebb modellként tartják számon hazánkban, s Linda szereti is mutatni, hogy nagylábon él: szívesen aggat magára több százezer forintos kiegészítőket, ruhatára pedig a legdivatosabb darabokból áll.

Éppen ezért megdöbbentő, hogy a „díva” életet élő modell segélyért állt sorba Nagykanizsán. Noha törvényes, mégis meglepő, miért érzi szükségét annak a napi 1355 forintnyi ellátásnak Zimány Linda, ha gardróbjában csak úgy sorakoznak a legdrágább holmik. A legutóbbi Sugarbird-bemutatón alsó hangon 200 ezret érő Gucci-táskájával és méregdrága Thomas Sabo-órájával villogott, ám már akkor sem lepődik meg senki, ha egy rendezvényre a világ egyik legexkluzívabb táskamárkájának, a Louis Vuittonnak egy példányával érkezik, amely a világsztárok körében is luxusmárkának számít: pár alapdarab már 300-400 ezer forintért megkapható. Linda annyira szereti ezt a márkát, hogy a születésnapján a tortáját is ez a logó „fémjelezte”.

A modell április végén kereste fel a Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ nagykanizsai kirendeltségét, hogy benyújtsa álláskeresési ellátás megállapításának kérelmét. A 25027-0/2010-2003 ügyiratszámú határozat szerint Zimány Linda megkapta, amit kért, április 28. óta 65 napig napi 1355 forint álláskeresési járadékot állapítottak meg neki részben azért, mert az elmúlt négy évben 650 napig volt munkaviszonya. A modell először tagadta, hogy ő adta be a kérelmet, majd drága ügyvédekkel fenyegetőzött.

– Nem hallottam még ilyen ellátásról, nem tudom, mi az. Egy biztos, én nem voltam ott, és nem adtam be ilyen kérelmet. Ha valaki pedig helyettem írta alá a papírt, akkor az már okirat-hamisítás – mondta határozottan első megkeresésünkre a modell. Amikor újra beszéltünk vele, már nem tagadta, hogy ő veszi fel a járadékot, ám perrel fenyegette meg lapunkat. – Beszéltem az ügyvédemmel, nem akarom, hogy erről a témáról bármi megjelenjen. Nagyon drága ügyvédem van, Magyarország legjobbjai között szerepel, úgyhogy mindenki felkötheti a gatyáját, és ezt lehet fenyegetésnek venni! – mondta, majd kedvesen elköszönt.

Így nem tudtuk megkérdezni, hogy a napi 1355 forintból hogyan futja majd az ország egyik legjobb ügyvédjére…

(Blikk)

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Ma reggel mutatta a TV2,

Ma reggel mutatta a TV2, hogy adománynak adta át a munkanélküli segélyét... Bájos

Tovaris

Nem leszek népszerű...

Nem leszek népszerű.

Aki elveszíti az állását, s előtte fizette a járulékokat, ill. teljesít egyéb feltételeket, annak jár a munkanélküli ellátás.

Nem rászorultsági, hanem lényegében "biztosítási" alapon járó juttatásról van szó.

Más: A munkaügyi központ munkatársai csak úgy kereskednek a segélyezettek adataival?

Nem

azzal van a gond, hogy jogtalan lenne. Nagyon is törvényes. Inkább az a probléma, hogy hogyan van ehhez képe... Ez kapzsiság, és undorÍtó. Napi 1355 forint, az 30 nappal számolva 40650 Ft. A csaj 200.000-ért vesz táskát. MI SZÜKSÉGE NEKI NEGYVENEZRES SEGÉLYRE? LEGFELJEBB A MELLTARTÓJA ÁRÁT FEDEZI, MÁS MEG EBBŐL ÉL EGÉSZ HÓNAPBAN!! Mi ez, ha nem felháborító és undorító. Nem leszek népszerű, de ha én dolgoznék a munkaügyiseknél, ezt én is kiszivárogtattam volna, csak hogy lássák az emberek, mekkora képmutatás megy!!!

Van ehhez képe?

Járulékot fizetett évekig, s amikor jogosulttá vált, felvette a neki járó összeget.

A munkanélküli ellátás nem rászorultsági alapon jár.

Ha morális problémák vannak az esettel, módosítsuk a törvényt:

Ne kapjon munkanélküli ellátást aki:
- feltűnően csinos,
- feltűnően buta,
- aki korábbi szeretőjétől/munkáltatójától/reklámpartnerétől kapott egy igen drága táskát (a Blikk szerint)
- aki szépségkirálynő volt,
- akinek gazdag a pasija/nője (a Blikk szerint), hiszen lehet kitartott is a kurvája/köcsögje,
- aki igen gazdag (a Blikk szerint),
- akinek korábban igen magas volt a jövedelme (bár akkor miért kell járulékokat fizetnie, néha igen sokat)
- stb.

Várom a javaslatokat!

---
Komolyra fordítva:

A társadalmi újraelosztás csak akkor működik megfelelően, akkor nyújt széleskörű biztonságot, akkor biztosítja a társadalmi különbségek csökkentését, ha bizonyos élethelyzetekben (munkanélküliség, gyerekvállalás, tanulás, betegség) mindenkinek jár jövedelemtranszfer. A tehetősebbek még a legliberálisabb adórendszerben is sokkal többet fizetnek be a közösbe, mint a szegények. (Az adócsalást leszámítva.) Ha viszont elveszed tőlük a transzfereket, amelyekért átlagban sokkal többet fizettek, mint a szegények, akkor majd végképp nem fognak hozzájárulni a közös költségekhez. Minden nyugati baloldali inkább szarrá adóztatna minden gazdagot, de eszébe nem jutna visszavenni a nekik járó juttatásokat.

Az ilyen liberális fordulatok ugyanis kis megtakarítást jelentenek az ellátás szintjén, de előbb-utóbb a gazdagok adóinak csökkentésével, a jóléti rendszer elszegényítésével (Linda csúcsfizetéséből korábban a többszörösét befizette annak az ellátásnak, amit most kapott) és a teljes kiszolgáltatottsággal járnak (mert esetleg nem rongyosan mész az ellátásért, ezért nem ítéli meg a bürokrata, vagy van egy csomó szép táskád, de tényleg nincs pénzed, a használt csúcsmodellekért pedig senki nem ad semmit az Ecserin). Arról nem is szólva, hogy pl. a rászorultságra épülő amerikai rendszer - s itt már nem a munkanélküli segélyről van szó, mert az ott alig-alig jár - elképesztően drága, míg a skandináv rendszerek olcsók (nem kell külön gépezetet fenntartani a rászorultság eldöntésére).

A sok (itt éppen álbaloldali) kispolgár hüledezhet, de addig jó, amíg Linda felveszi a neki járó juttatást, mert ezek szerint korábban fizetett adókat és járulékokat, s a valószínűsíthető fizetése alapján (a tévécsatornánál biztos nem minimálbért kapott), nem is keveset. Sokkal többet fizetett be kb. ugyanannyi támogatásért, mint egy szegény takarítónő. Ez a társadalmi újraelosztás diadala kicsiben. Az lenne a helyes, ha mindenki adózna, a gazdagok (Linda és a tévécsatorna pl.) magas kulcsokkal, de emellett a jövedelemtranszferek bővülnének, de nagyjából mindenkinek ugyanannyi járna. Ez jelentené a társadalmi újraelosztást nagyban.

Sajnos ennél a szociáldemokrata modellnél nincs működőképesebb a jelenlegi társadalmi viszonyok mellett, de mi az ilyen ügyek alapján (trójai falovak) inkább a neokonzervatív fordulatot választjuk.

Kicsit vulgáris voltam, de egy fórumon ennél többre nem lehet vállalkozni.

Mint azt

fentebb is írtam, nem azt kérdőjeleztem meg, hogy törvényes-e, (olvasd vissza nyugodtan), hanem hogy mi okát látta ennek. Nyilván nem a szükség hajtotta. Vajon ő maga nem érzi ezt azért egy kicsit cikinek??? És az átlag kisember nem teljes joggal háborodik fel ezen??? (Szegény Linda,hivatalosan munkanélküli lett... és még sajnáljuk is a megélhetési gondjai miatt...)
EZ nagyjából olyan, mint amikor az exminiszterelnök szükségét érzi, hogy blicceljen a metrón (még ha utólag ki is fizette - de vajon akkor is így tett volna, ha nem veszik észre?)... A tehetős modell meg munkanélküli segélyért megy... Ezt rakjátok be a humorosba, légyszi...

Azt hiszem Te nem érted a lényeget

"És az átlag kisember nem teljes joggal háborodik fel ezen??? (Szegény Linda,hivatalosan munkanélküli lett... és még sajnáljuk is a megélhetési gondjai miatt...)"

Ha a bulvársajtó nem kürtölné világgá, akkor senki nem háborodna fel. Ugyanis az a pénz, amit ez a spiné felvesz - egy csepp a tengerből. Ha nem venné fel, senkinek nem lenne jobb tőle, egy munkanélkülire talán 10 fillér, egy adófizetőre talán 0,5 fillér megtakarítás jutna. Majdnem ugyanez a helyzet a "cigányok" (nem tudom, ki a cigány, semmiféle okmány - hála Istennek - nem igazolja valaki cigány származását) által felvett "jogtalan" segélyekkel is. Ha ki tudnák szűrni azokat, akik valóban jogtalanul veszik fel, vagy jogtalanul költik el a segélyeket, az így megtakarított összeg még akkor is elenyészően kevés lenne, ha eltekintenénk e kiszűrés költségeitől (amitől soha nem szabad eltekinteni, mert ez az a részlet, ahol az ördög megbújik, és röhög a markába).

Mindez annak a lélektani hadviselésnek a része, amely arra hivatott, hogy elvesse minden munkanélkülivel kapcsolatban a gyanakvás mérgező magjait, azokban, akiknek még van munkájuk, felerősítse azt a hibás képzetet, hogy a munkanélküliek maguk tehetnek sorsukról, "lám-lám sokuk nem riad vissza a csalástól sem, ami a vérükben van" és végső soron kiirtsa a dolgozókból a szolidaritás elemi érzését - ezzel fosztva meg egy fontos fegyvertől a munkásosztályt a tőke elleni osztályharcban.

"Ugyanis az a pénz, amit ez

"Ugyanis az a pénz, amit ez a spiné felvesz - egy csepp a tengerből. Ha nem venné fel, senkinek nem lenne jobb tőle, egy munkanélkülire talán 10 fillér, egy adófizetőre talán 0,5 fillér megtakarítás jutna." - amit ez a spiné felvesz. Mert ezt véletlenül megtudta a bulvársajtó. Na de vajon hány ilyen spiné van még??? Talán az egész modellszakma? Lehet hogy az összes playmate hivatalosan bejegyzett munkanélküli? Ki tudja? Az az összeg már csak számít valamit? - egyébként lehet rám mondani akármit, egy szemernyi megértést nem tudok ez iránt az "ügy" iránt tanúsítani. És remélem, nem fogok soha személyesen találkozni Zimány kisasszonnyal, ellenkező esetben biztos, hogy szemen köpöm.

Nagyon szépen kérlek ...

... hogy olvasd el még egyszer figyelmesen, amit vastag betűkkel kiemeltem, és alaposan gondolkozz el rajta.

"Mert ezt véletlenül megtudta a bulvársajtó. Na de vajon hány ilyen spiné van még??? Talán az egész modellszakma?"

Na, pontosan erre írtam én azt, hogy "mindez annak a lélektani hadviselésnek a része, amely arra hivatott, hogy elvesse minden munkanélkülivel kapcsolatban a gyanakvás mérgező magjait".

Mit gondolsz, hányan dolgoznak a modellszakmában? Hogyan viszonyul ez a szám a munkanélküliek közel 1 milliós számához?

Értsd meg, hogy nem ezt a spinét védem, számomra ő tökéletesen senki. Arra akarom az arra érdemesek (köztük a Tiedét is) figyelmét felhívni, hogy milyen alattomos veszélyeket rejt a bulvársajtó.

Érdekes okfejtés.

Érdekes okfejtés. ..."Járulékot fizetett évekig, s amikor jogosulttá vált, felvette a neki járó összeget"... Biztos tetszik ebben lenni? A konzum és "modellszakma" nagy része zsebből fizetett feketemunka. Fiatal kora miatt olyan sok TB-t azért még nem fizethetett be. De ami jár, az jár! Csak a feketén foglalkoztatóknak nem jár a börtön...

Tovaris

Nem, egy cseppet sem.

Nem, egy cseppet sem. Viszont nem valószínű, hogy a hivatalos munkaadója alacsony bérrel jelentette volna be. Rontaná a renoméját.

tessék, egy kommunista jelölt

Nem túl szimpatikus Schobert Norbinak az, hogy kiderült Zimány Lindáról: segélyért folyamodott. A fitneszguru szerint olyanoknak járna a segély, akik nem tudnak mit enni, nem pedig olyan fiatal nőknek, akik amúgy kétszázezres táskákkal lófrálnak partikon..

„Meg kell szüntetni itthon minden segélyt, kivéve a ténylegesen 100% rokkantaknak járót. Aki nem dolgozik, ne is egyék – mondja a régi fáma. Tarthatatlan, hogy az ország tönkremegy, a dolgozók, vállalkozók az életükért küzdenek, és modellek, etnikumok, feketézők, ügyeskedők belenyúlnak a közösbe. Éhhalál ellen lehet szervezni közmunkát, krumplit és tüzelőt osztani” – ezt írta Schobert Norbi a legnagyobb közösségi portálra véleményként arra vonatkozóan, hogy kiderült: hazánk egyik legsikeresebb modellje, Zimány Linda Nagykanizsán napi 1355 forintos segélyért állt sorba. Mindez igen fura helyzetet teremt a modellnek, hiszen Linda a partikon több százezres Louis Vuitton táskákkal, méregdrága karórával és hasonlóan nem olcsó ruhákban jelenik meg. Arról nem is beszélve, hogy kedvese, Kaló Dénes eddig több mint félmilliárd forintot nyert különböző pókerversenyeken.

Kit érdekel ez a

Kit érdekel ez a πcsa?

Tovaris

Aki Zimány Linda

Aki Zimány Linda elvtársnőt bántja annak szét lesz perelve a segge!

Egy menő sztár ügyvéd!

Elvtársnőd neked a

Elvtársnőd neked a sivatagi szopós teve, te senki!

Tovaris

impotens tovaris,

impotens tovaris, marokmarcsa jól van? te kancsó!

Az ön "magas színvonalú"

Az ön "magas színvonalú" intelligenciája bámulatba ejtő! Tessék már mondani, hogyan lehet eljutni ezekbe a "szférai magaslatokba"? Talán az szükségeltetik hozzá, ami az Ön gyermekkorában adódott, hogy a gyermekszobája ablakán egy paci nyerített be? Esetleg esténként, lefekvés előtt vasvillával igazgatták meg a szőnyeget? S telefonon szoptatták, mert szellemisége olyan penetráns bűzt árasztott, hogy tulajdon édesanyja sem merte megközelíteni? És csúzlival etették, mert harapott? Az ilyen és ehhez hasonló rózsaszínű gyermekszobákban igen magas IQ-ra lehetett szert tenni. Olvasottságát pedig választékos szókincse prezentálja. Őszintén irigylem Önt, mert ilyen szellemi magasságokba csak kevesek tudnak felemelkedni. Köszönöm hozzászólását!

Tovaris

na most, hogy is van ez?

tovaris te itt, és a temető meg üres?

Nem sokáig lesz üres, mert

Nem sokáig lesz üres, mert ott leszel te, nem miattunk, hanem mert összeroppan a fejed az ürességtől.

Ha arra számít kedves

Ha arra számít kedves szellemóriás barátom, hogy az agytérfogatát kitöltő szellemi fekália stílusában válaszolok Önnek, akkor élénken téved. Nem tudom, hogy kit és mit árultam el, a kommunizmus eszméjét biztosan nem. Az, hogy meg szaros vagyok, az bizony ettől a kortól kezdve már előfordulhat. Az ember nagyon fiatal korában és nagyon idős korában nem tud uralkodni az űrgyűrűje záróizomzatán. Elárulhatom Önnek, hogy azért erre nekem még van egy kis időm. Az Ön szellemisége, amely szüntelenül a fekália körül forog - bizonyítéka ennek a bélsár két ízben is való emlegetése - arra enged következtetni, hogy a bélműködés végterméke nagyon foglalkoztatja az Ön gondolatvilágát. Nos, ez annyira eluralkodott a környezetével fenntartott kommunikációja során, hogy már minden gondolata a fekália körül forog. Ez a gondolatvilág pedig a szélsőjobb sajátja, akik egyszerűen nem képesek arra, hogy gondolataikban elszakadjanak a szar és annak különböző módosulataival való értékrend folyamatos hangoztatásától. Rossz lehet Önnek, mert a finom kispolgári ízlésnek merőben idegen ez a szagorgia, amely megtelt, gondozatlan pöcegödrök környékén szokott terjengeni.
Maradok kíméletlen tisztelettel: Az Ön odaadó hódolója:

Tovaris

A te helyed

van ott szóval ásd el gyorsan magad.

Mit is szóljak ehhez? Ha az

Mit is szóljak ehhez? Ha az ügy szimpatikus lenne, azt mondanám, hogy: Ügyes!

Tovaris

Bocsánat, hogy ismét előbújik belőlem ...

... az erkölcs-csősz.

A Blikk típusú bulvár-szennylapnak egy szavát sem hiszem el, még akkor sem, ha véletlenül igaz. Nála gusztustalanabb csak a Helyi Thema - ami egy bulvárba oltott politikai kloáka.

Ilyesmit tisztességes ember általában nem olvas.

véletlenül igaz.

"A Blikk típusú bulvár-szennylapnak egy szavát sem hiszem el, még akkor sem, ha véletlenül igaz."
http://velvet.hu/celeb/2010/07/11/a_munkanelkuli_zimany_linda_allashirde...

Ha jól értem, ez egy internetes bulvár ...

... tehát róla ugyanaz a véleményem, mint a Blikkről.

És, hogy elejét vegyük minden félreértésnek - fogalmam sincs róla, hogy ki az Zimányi Linda és kurvára nem is érdekel. Közel egymillió munkanélküli van - véleményem szerint ez a bicskanyitogató -, akik nagyobbik része semmilyen ellátásban nem részesül. Néhány tízezer (legfeljebb!) illető ehhez a spinéhez hasonlóan jogtalanul veszi fel a szinte semmire sem elég pénzt - ezek egy jelentős részét, mint cigányt szokás beazonosítani, és olykor-olykor egy ilyen szaftos bulvár sztorit is meg lehet ereszteni. A cél akarva-akaratlanul mindig ugyanaz - megrendíteni a bizalmat a munkanélküliek irányában, szétzúzni a munkás-szolidaritást - hol rasszizmussal, hol szociális demagógiával, hol mindkettővel egyszerre.

Egy magát kommunistának nevező portálnak ezt talán nem kéne támogatnia ócska bulvár-hírek reprodukálásával.

Erről van szó.

Amúgy a poker-hölgyike számomra teljesen érdektelen.

Na végre, már kezdtem

Na végre, már kezdtem aggódni, hogy csak én nem tudom ki ez a csaj és csak engem nem érdekel, mit csinál.

Szemrevaló menyecske, de

Szemrevaló menyecske, de nem az eszéért szeretik.

Tovaris

Őszinte leszek

fogalmam sincs arról hogy hogy néz ki meg kicsoda de teljesen hidegen hagy.

Üsd be a keresőbe, majd

Üsd be a keresőbe, majd meglátod..

Tovaris

Akkor ezek szerint én

Akkor ezek szerint én tisztességes ember vagyok, mert nem olvastam. A bulvárlapokat meg kifejezetten utálom.

Tovaris

Nekem már a Népszavával

Nekem már a Népszavával is tele van a hócipőm , különösen a Kuba és Chavez ellenes kirohanásaival. A pénteki számban olvastam egy Kuba ellenes cikket, azért is tettem fel az oldalra a kubai témát.

Mikre vagy képes ráfanyalodni

én a komárom emgyei hírlapot is ritkán nézem meg. Aranysast meg regimentet olvasok(és a neten a szabadságot)

Most tettem fel egy blogot,

Most tettem fel egy blogot, videoklipekkel...

Tovaris


Kommunista.NET on Facebook