Gyurcsány eljátssza a "Vádolom az imperializmust!" szocialista változatát - egy "szocialista Dimitrov" születik?

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Ma adja át állítólagos bizonyítékait a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjének Budai Gyula, a "gyanús földügyek" miniszterelnöki megbízottja. Budai tegnap azt nyilatkozta, hogy Gyurcsány Ferenc és Veres János büntetőjogi felelőssége is felvetődik az úgynevezett sukorói földcsere ügyében. Ezzel egy időben készül feljelentés Bajnai Gordon ellen is. Az önkormányzati választások előtt mindkét politikus meggyanúsításában reménykedik a Fidesz.

A kormány egyik legfőbb célkitűzése, hogy Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon exkormányfők ellen büntetőeljárást megalapozó gyanút, feljelentést produkáljon. Mint arról korábban már beszámoltunk, e törekvés rányomja bélyegét az idén esedékes legfőbb ügyész-választásra is. Forrásaink szerint a vádhatóság vezetője az lehet, aki "bevállalja" Gyurcsány őrizetbe vételét.

Budai Gyula Magosz-igazgató, Orbán Viktor egyik "közpénzügyi" megbízottja tegnap az M1 reggel műsorában jelentette be, hogy ma a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjének adja át azokat a dokumentumokat, amelyek szerint Gyurcsány, illetve Veres János pénzügyminiszter bűncselekményt követhetett el, amikor a Sukoróra tervezett kaszinóváros létesítése kapcsán "közbelépett". Mint arról már beszámoltunk, egy izraeli befektető földcsere révén jutott földterülethez a Velencei tó mellett.

Meglepte a volt pénzügyminisztert, hogy Budai Gyula olyan dokumentumokat kíván ma leadni az ügyészségnek, amelyek állítólag az ő közvetlen felelősségét támasztják alá a sukorói földcsere ügyében. Veres János lapunknak azt mondta: sem a Budai által hivatkozott jegyzőkönyvről, sem utasításról nem tud, ő maga ugyanis biztosan nem adott közvetlenül utasítást az ügyben senkinek. Emlékeztetett, hogy a befektetővel folytatott tárgyalásokon ő részt sem vett, a megbeszéléseken a Pénzügyminisztériumot más képviselte. Ami pedig a kormányülés jegyzőkönyvét érinti, emlékei szerint a kérdés egyszer szerepelt a kabinet előtt, akkor, mikor a beruházást kiemelt projektté minősítették. "Mondhat Budai bármit, ebben az ügyben nekem semmilyen szerepem nem volt" - zárta le a sukoró-kérdést Veres.Budai szerint a "bűncselekményt" az bizonyítja, hogy a kormányülések dokumentumai szerint tárgyalt a kabinet erről a projektről is.
A sukorói kaszinóváros elleni fellépés egyébként eredetileg a Jobbik vesszőparipája volt, elsősorban azért, mert a befektető származása révén bizonyos antiszemita felhangoknak is alkalmat, teret nyújtott.

A kormány - elsősorban Orbán Viktor miniszterelnök nyomására - elszánt abban, hogy szinte bármi áron bilincsben lássa elődeit, és ebben komoly háttérmunkát is folytat. A különféle elszámoltatási megbízottak fő tevékenysége is abban csúcsosodik ki, hogy bizonyítékokat igyekezzenek szerezni a vélt bűncselekményekre.
Orbán ugyanis nem elégszik meg ellenfelei bukásával, a politikai felelősség megállapításával, hanem nagyszabású kirakatpert szeretne látni. Ebben azonban ma az ügyészség sem maradéktalanul partner.

És bár az első számú célpont Gyurcsány, Bajnai Gordon ellen is próbálják gyűjteni a "terhelőket"- Répássy Róbert, a Fidesz korábbi frakcióigazgatója ez év februárjában sajtótájékoztatón jelentette ki, hogy Bajnai Gordon miniszterelnök és korábbi cége, a Wallis adóelkerülés gyanújába keveredett. Bűncselekménygyanús ügynek tekintik ugyanis azt a Cipruson keresztül történt cégeladást, amelyben Bajnai közreműködött, mert 2005-ben, amikor a tranzakció történt, még ő volt a Wallis ügyvezető igazgatója. (Gansperger Gyula, a Fidesz egykori gazdasági szakértője, az ÁPV Zrt. korábbi vezetője abban az időben Ugyancsak Wallis-vezető volt, és Bajnaival közösen szignált dokumentumokat.)
Répássy Róbert úgy fogalmazott, hogy foglalkozni kell ezzel a "súlyos üggyel". Az adóhatóság és a Nemzeti Nyomozóiroda vizsgálata majd fényt derít a részletekre.

A miniszterelnök és a Wallis vádakat visszautasító közleményei kapcsán Répássy azt mondta: az érintettek a rendőrséggel és hiteles dokumentumokkal vitatkoznak. Aláhúzta: a következő kormány semmifajta különbséget nem tesz majd törvényességi szempontból a szerint, hogy ki milyen magas pozíciót tölt, vagy töltött be. A kiosztott dokumentum az ellenzéki képviselő szerint azt bizonyítja, hogy történt adóelkerülés az ügyben, és hogy Cipruson nem fizettek semmilyen közterhet, tehát azt Magyarországon kellett volna megfizetni.

Bajnai ügye azonban csak a "B-terv" részét képezi, arra az esetre, ha Gyurcsány meggyanúsítása nem sikerülne. Ez esetben "előrevennék" a májusban leköszönt kormányfő ügyét. Végső esetben pedig "beérnék" Veres János büntetőeljárás alá vonásával is.

Gyurcsány Ferenc nemrég blogjában írt arról, hogy tisztában van azzal, hogy "hajtóvadászat" indult ellene. Ha megvádolják, önként lemond a mentelmi jogáról - közölte a volt miniszterelnök blogbejegyzésében. Leszögezte, félreismerik, ha azt hiszik, hogy mentelmi joga mögé fog bújni. Mint írta, ha a politikai küzdelmet bíróságon akarják lefolytatni, ő áll elébe. "Vádlott helyett vádlójuk leszek. Vádlója ennek a torz, erőszakos, megfélemlítésre játszó Fidesz-világnak. Leleplezője a kétszínűségnek, a megtévesztésnek, a hazugságnak" - fogalmazott.

Kommunista.NET: nem akarom Gyurcsányt mentegetni, mert ő a felelős azért, hogy Fidesz hatalomra jutott. Ha kiállt volna a munkásosztály és a parasztság védelmében, most többszázezres tömegek tüntetnének a fidesznyikhajbagázs ellen.

A baj ott van, hogy pont az a Fidesz akarja őt felelősségre vonni, akik simicskáztak, kayaibrahimoztak, josziptotoztak, a tokaji szőlő(hím)vesszőkkel játszadoztak, és ezüsthajóval mentek kirándulni. Ők, akik milliárdokat loptak el, s engedték, hogy vazallusaik teletömjék a zsebeiket. S nem méltányolták azt a "gesztust" sem, hogy az MSZP nem tette ugyanezt velük. Betyároknál nincs betyárbecsület? Na, itt van a fő probléma...

Tovaris

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

"Bemérte" Gyurcsány Ferencet a Fidesz elszámoltató gépezete

"Bemérte" Gyurcsány Ferencet a Fidesz elszámoltató gépezete
Hazugságnak és mocskos politikai vádaknak nevezte Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök azokat az állításokat, amelyeket Budai Gyula fogalmazott meg vele szemben a sukorói telekcsere ügyében. Orbán Viktor megbízottja tegnap azt mondta, Gyurcsány gyanúsított lehet, mert utasításokat adott és koordinálta az ügyletet.

Hol vannak a gyökerek?

Ami a sukorói földcserét illeti, érdemes elgondolkodni azon, hol vannak a gyökerek - mondta nemrég lapunknak Keller László. Az állami vagyoni körben a nem nyilvános csere gyakorlata az Orbán-kormány idején honosodott meg - emlékeztetett az egykori közpénzügyi államtitkár. A Felcsúthoz közeli Herceghalmi Kísérleti Gazdaság sajátos privatizálása szintén akkor történt, és akkor készítettek elő a sukoróihoz hasonló földcsere-szerződéseket. Keller szerint ez csak azért nem sikerült, mert közben megbukott az Orbán-kormány.
A herceghalmin kívül még 11 állami gazdaságot privatizáltak az Orbán-kormány idején, azóta is vitatott módon. Az akkori kabinet a dolgozók tulajdonszerzésére hivatkozva magánosította az agrárcégeket, ám a dolgozók egyetlen társaságban sem szereztek 10 százaléknál nagyobb részesedést. A vásárló vállalkozói csoportok a tranzakcióhoz rendkívül kedvezményes hiteleket vehettek igénybe a Magyar Fejlesztési Banktól, 20 éves futamidőre 7,1 százalékos kamatra, és a törvényi előírásokat megkerülve nem 10, hanem 50 évre köthettek földhaszonbérleti szerződést. A privatizáció ügyében utóbb a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) feljelentést tett hűtlen kezelés és csalás miatt. A rendőrség azonban 2003 nyarán megszüntette a KEHI és Keller feljelentése nyomán indult nyomozást, noha korábban az Állami Számvevőszék és a legfőbb ügyész is törvénysértőnek nevezte azt a módot, ahogyan a 12 volt állami gazdaság fideszhez közelinek mondott vállalkozói kör kezébe került.Budai egyúttal "ezt alátámasztó" dokumentumokat juttatott el az ügyben vizsgálódó ügyészségnek. Az ingatlancsere ügyében korábban indított nyomozásnak még nincs gyanúsítottja, de az ügyészség a friss iratok egy részét "relevánsnak" tartja. Az MSZP szerint a Fidesz boszorkányüldözést folytat.

Újabb "hadműveletet" indított a Fidesz Gyurcsány Ferenc ellen. Budai Gyula miniszterelnöki megbízott ugyan már korábban is felvetette a volt kormányfő esetleges felelősségét a sukorói telekcsere ügyében, ám tegnap már szinte borítékolta Gyurcsány büntetőjogi felelősségét, mondván: előbb-utóbb gyanúsított lesz belőle. Mindezt olyan, a birtokába került dokumentumokra hivatkozva állította, melyeket a nyilvánosság elé ugyan nem tárt, ám átadta azokat a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőjének. Keresztes Imre főügyésszel való egyeztetése után Budai azzal állt a sajtó elé, hogy a különféle, közelebbről meg nem nevezett belső feljegyzések illetve jegyzőkönyvek azt az "irányt erősítik", miszerint Gyurcsány Ferenc felelőssége ebben az ügyben "megkerülhetetlen."

Egyetlen iratot nevezett meg konkrétan: Nagy Jánosnak, a vagyongazdálkodási tanács akkori elnökének állítólag Oszkó Péter pénzügyminiszterhez írt feljegyzését. Abban - Budai beszámolója szerint - az szerepel, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) a 2008 május 21-i kormányülésen feladatául kapta, járjon el a sukorói telekcsere ügyében. A miniszterelnöki megbízott értelmezése szerint ezzel Gyurcsány Ferenc utasítást adott a telekcsere lebonyolítására oly módon, hogy konkrétan meghatározták azokat a feladatköröket, határidőket, amelyeken belül az ügyletet végre kellett hajtani. Budai emlékeztetett: az ügyben még csak tanúkihallgatások zajlanak, de véleménye szerint "előbb-utóbb" gyanúsítások is lesznek. "Úgy érzem, még nem Gyurcsány Ferencé, de vannak mások is az ügyben, például Tátrai Miklós (az MNV tavaly leváltott vezérigazgatója - a szerk.) felelőssége is megkerülhetetlenné válik". Budai arról is beszélt: az előző kormány hivatalnokai szándékosan nem adtak át a nyomozó hatóságnak bizonyos dokumentumokat, ezt ő próbálja pótolni.

A Budai által átadott dokumentumok tartalmáról a nyomozás érdekeire tekintettel később Fazekas Géza, a főügyészség szóvivője sem árult el részleteket, ám annyit elmondott: az iratok között több olyan is van, amely egyrészt "már első rátekintésre releváns az ügyben", másrészt eddig nem állt az ügyészség rendelkezésére. Ő is beszámolt arról, hogy egyelőre nincs gyanúsítottja az ügynek, a nyomozás határidejét szeptemberig hosszabbították meg. A főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt tavaly április óta nyomoz ismeretlen tettes ellen a King's City kaszinóberuházáshoz köthető sukorói, albertirsai és pilisi ingatlanok cseréje ügyében.

Budai szavaira - melyekkel szinte gyanúsítotti listát "ajánlott" a független nyomozóhatóságnak - gyorsan megérkezett Gyurcsány Ferenc válasza is. Pontosabban a volt kormányfő titkársága tudatta, hogy "Gyurcsány Ferenc sem formálisan, sem informálisan nem vett és nem is vehetett részt a vagyonkezelő döntéseiben, konkrét ingatlancserékről soha senkivel nem tárgyalt, ilyeneket nem támogatott és ilyen utasítást sem adott; minden ezzel ellentétes állítás - így Budai Gyula kijelentése is - hazugság." Hozzátették: a volt kormányfő az ügyben tett nyilvános tanúvallomásában már elmondta, hogy a befektetőkkel - több kormányzati vezető és szakértő jelenlétében - egyetlen, a beruházás általános kereteit, célját ismertető, tájékoztató megbeszélésen vett részt. A projekttel később egyetlen részletkérdésben sem foglalkozott, mivel az nem tartozott sem az ő, sem a kormány hatáskörébe - írta a titkársága. Mint írták, Gyurcsány "büszke arra, hogy a Fidesz korábbi és jelenlegi kormányfőjétől eltérően" soha semmilyen megalapozott gyanú nem vetődhetett rá, hogy a miniszterelnöki hatalmat és befolyást személyes és családi vagyongyarapodásban használta volna fel. A dokumentum azzal zárult: a volt kormányfő "a Fidesz által kreált mocskos politikai vádakkal szemben meg tudja védeni magát, és ártatlanságát bizonyítani fogja". Ennél is keményebben fogalmazott nemrég internetes naplójában az őt ért fenyegetésekre Gyurcsány, mikor azt írta: "Fenyegetőznek a fiúk. Börtönbe akarnak küldeni. De akkor miért beszélnek róla, miért nem teszik? Vajon mi a szándékuk? Ijesztgetnek? Akkor rossz helyen kopogtatnak." Majd hozzáfűzte: "Ha a politikai küzdelmet bíróságon akarják lefolytatni, én állok elébe. Vádlott helyett vádlójuk leszek. Vádlója ennek a torz, erőszakos, megfélemlítésre játszó Fidesz világnak. Leleplezője a kétszínűségnek, a megtévesztésnek, a hazugságnak. Üzenem: ha harc, hát legyen harc."

MTV-székházügy: készül az ÁSZ-jelentés
Augusztus 31-ig átnyújtja a parlamentnek az Állami Számvevőszék (ÁSZ) annak a vizsgálatnak az eredményét, amely az MTV székházának eladásával és az új székházba költözésével kapcsolatos ingatlanbérlés hátterét tárja fel - mondta Podonyi László vizsgálatvezető, a számvevőszék igazgatóhelyettese. A Fidesz még márciusban jelentette be, melyik az a tizenegy, általa gyanúsnak tartott ügy, amelyet pozícióba kerülve alaposan kivizsgál. Ezek közt volt a székházügy is, melyet a kormánypárt "a közvagyon szétlopásának és az állam megkárosításának" példájaként emleegetett. Azt a Fidesz már nem elevenítette fel, hogy a költözés amúgy azért vált szükségessé, mert még 1999-ben az Orbán-kormány idején Szabó László Zsolt akkori MTV-elnök eladta a Szabadság téri székházépületet 6 milliárd forintért az állami vagyonkezelőnek, amely továbbértékesítette. A köztévé kuratóriumi elnökségének ellenzéki tagjai korábban többször bírálták a 22 plusz 18 évre szóló székházszerződést. Az MTV közalapítványának kuratóriuma 2009 májusában nyilvánosságra hozta a Millenniumi Média Kft. és az MTV közötti bérleti szerződést, melynek alapján tavaly decemberben a Fidesz feljelentést tett - a rendőrség jelenleg is nyomoz hűtlen kezelés miatt.Nem Budai "célzott" először Gyurcsányra. A Fidesz már többször fordult az ügyészséghez a volt miniszterelnökhöz köthető ügyekben - még Gyurcsány hivatali idejében. Ebben Deutsch Tamás fideszes képviselő a rekorder; az ő beadványait és feljelentéseit ugyanis hatszor utasította el a vádhatóság. Így a Fittelina Kft., a Szalay utcai ingatlanszerződések (Altus) és a Nomentana ügyében sem ért "célt" a Fidesz. Az őszödi beszéd nyomán is feljelentették a fideszesek Gyurcsányt, mondván: közérdekű adatok meghamisításával nyerte a választást. Ám az ügyészség ezt is elutasította. Az újabb "ügyeket" pedig többen is keresik már az Fidesz-adminisztrációban. A volt kormányfőnek a 2006. őszi eseményekben játszott szerepét Balsai István miniszterelnöki megbízott hivatott felderíteni, míg Papcsák Ferenc kormánybiztosként az összes többi elszámoltatási lehetőséget vizsgálja.

Budai kijelentései, illetve a Fidesz "boszorkányüldözése" nyomán Lendvai Ildikó MSZP-s politikus lapunknak azt mondta: ezek az akciók a figyelemelterelést szolgálják, a fideszesek érdemi bizonyítékkal nem tudtak előállni. Hozzátette: a jobboldal mintha továbbfejlesztette volna a Tanú című film "igazságszolgáltatási" gyakorlatát és nemcsak a vádirat helyett húzza elő az ítéletet, hanem gyakran úgy ítél, hogy még az ügyet sem találta ki.

A boszorkányüldözés mélyen aláássa a demokráciát

Az a fajta boszorkányüldözés, amit a kormánypártok művelnek, mélyen aláássa a demokráciát - jelentette ki lapunknak Bauer Tamás, aki arról is beszámolt, hogy az elmúlt egy hónapban több mint 2700-an írták alá a Fidesz elszámoltatási kampánya elleni tiltakozó felhívásukat. Az aláírók szerint az "elszámoltatás" fogalmában összemossák a bűncselekményekért való jogi felelősségre vonást a másik politikai oldal ellehetetlenítésével, ami jogállamban megengedhetetlen. Bauer elmondta, valószínűleg az emberek ezt a fajta "boszorkányüldözést" fogják utoljára rossz néven venni a Fidesztől, mert van egy általános elitellenesség, indulat a társadalom jelentős részében, amely táplálja az elégedetlenséget, így az elszámoltatás malmára hajtja a vizet. Bauer megjegyezte: erre a politikai elit adott is okot az elmúlt időszakban. Emlékeztetett arra, hogy nyolc éve a Fidesz szolgáltatott okot ténykedésével hasonló társadalmi ellenérzésekre, ezért vesztette el a választást. Olyannyira - folytatta -, hogy négy év után sem múlt el az ellenérzés az emberekben, ezért újraválasztották az MSZP-SZDSZ-t. A közgazdász úgy vélte, előbb rendül meg a bizalom az új kormány szakmai hozzáértésében (ennek szerinte már most vannak jelei), minthogy "elunnák" az elszámoltatást célzó politikai támadásokat. Bauer szerint a mérleg addig nem "fordul át", amíg a Fidesz részéről nem érik a választókat erősebb impulzusok. A közgazdász szerint a Fidesz tudja, hogy ők is kikezdhetők, de igyekszik mindent megtenni, hogy ez minél később következzen be. Amíg az elszámoltatás csak boszorkányüldözés, addig Bauer szerint még jó ideig szimpatikus lesz a társadalom nagy részében, ám az esetleges büntetőügyek már megoszthatják az embereket. Míg a gazdasági vagy külpolitikai történésekre a külföld, az Európai Unió élesen reagál, addig ezekre a Fidesz által korrupció-gyanúsnak feltüntetett ügyekre kevésbé érzékenyek - tette hozzá.

Négy év után lezárták a Dataplex-nyomozást

Bűncselekmény hiányában, vádemelés nélkül lezárult a Dataplex Kft. elleni nyomozás - értesült a Népszava. Információnkat azonban nem erősítette meg a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP). Mint arról Bartha László, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szóvivője lapunkat tájékoztatta, a négy éve indult, korábban Bajnai Gordon volt kormányfő vezette Wallis-csoportba tartozó cég elleni nyomozás még a választások előtt átkerült a VPOP-hez. Sipos Jenő VPOP-szóvivő pedig lapzártánkig nem tudta megerősíttetni az illetékesekkel értesülésünket. Az NNI 2007 májusában indított nyomozást ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanújával, miután a Wallis 2005-ben három ciprusi cégen keresztül eladta a Dataplex Kft.-t a Magyar Telekom Távközlési Nyrt.-nek. A nyomozást 2008. szeptemberében felfüggesztették, mert a ciprusi hatóságok információira is szükség volt; az általuk akkor megküldött iratok magyarra fordítása idén februárban készült el. Nem sokkal ezután a nyomozást a VPOP vette át. (Népszava-összeállítás)

Tovaris

A baj ott is van, hogy ezzel

A baj ott is van, hogy ezzel a politikai kultúrával, amivel jó 20 éve zajlik a magyar közélet, lassan, de biztosan lecsúszunk a bizánci tipusú, tekintélyuralmi rendszerek táborába. Azzal, hogy Veresék, Gyurcsányék direkt módon utasítottak hivatalnokokat bizonyos ügyletek lebonyolítására, már önmagában is a balkáni mentalitás jele.
Orbánék pedig ott folytatják, ahol elődeik abbahagyták, csak ők ehhez még külön bizánci alkotmányt is fognak kreálni, ahol az ő (fideszes polgári körök) dominanciájuk még külön törvénybe is iktatják, mert szerintük itt új rendszer alakul.
Márpedig nekem minden új dologgal kapcsolatban fenntartásaim vannak.
Ha nekünk nem szabad megkérdőjeleznünk a jelenlegi alkotmányos rendet, akkor ők milyen jogon merészelnek új rendszerről beszélni?
Na ez a bizánci szellem, füstszagú, büdös, lármás-ricsajos, parádés, igazi Kosturica-filmbe illő jelenetekkel, csak itt most nálunk a parlamentben (Megjegyzés a nyelvtanároknak: még mindig kis betűvel írom, egészen addig, amíg az én képviselőm nincs ott, ez nem az én parlamentem). Lassan már azt is elmondhatom, hogy nem is az én országom.
Némi vigaszt jelent, hogy szívatják rendesen az említett "elvtársakat", nehogy már megszakadjon a szívünk! Szegények, gondoljátok meg, mennyit kellett Gyurcsánynak is dolgozni, amíg be tudta fizetni a kormányüdülő első részletét! Mennyit kellett azért túlóráznia!
Veresnek, meg a két fiának is mennyi sok verejtékes munkával kellett a napi betevőt megkeresni, hogy ne kelljen Provident-kölcsönt felvenniük, hogy legyen hétvégén mit főzniük!

Nálad a Fidesz már győzött

hiszen lelkiismeret-furdalás nélkül leírtad:

"Azzal, hogy Veresék, Gyurcsányék direkt módon utasítottak hivatalnokokat bizonyos ügyletek lebonyolítására, már önmagában is a balkáni mentalitás jele."

Az ártatlanság vélelme nem számít - "feszítsd meg!"

Nos, ők (Orbán és bandája) pont erre játszanak.

Ugyan már, Phoenix, engem

Ugyan már, Phoenix, engem Gyurcsány, Horváth Ágnes, Veres, Bajnai és társai naponta, hetente megfeszítettek, de mivel én csak egy mezei (és pechemre magyar) polgár vagyok, ezért erről nem ricsajozott senki, ez nem volt téma. 2004-től folyamatosan hozták a népnyomorító törvényeket - nem tudom, Te melyik országban éltél akkor éppen!
Soroljam a védenceid cselekedeteit?
Gyógyszertámogatások megvonása (tartós beteg fiamat nevelem 10 éve egyedül), egyes gyógyszerek szakorvos általi felírás, amihez Miskolcra kellett volna menni, mert ha nem, akkor a 198 Ft-os gyógyszer 2000 Ft.
Aztán az útiköltség megvonása: havonta járunk Debrecenbe kontrollra, ez alkalmanként 8-10 ezer Ft, Orbánék hoztak egy rendeletet 2000-körül, hogy direkt autóbusz-utalvánnyal utazhattunk, nem kellett megváltani a jegyet, mert tudták, hogy az emberek annyira szegények, hogy hiába kapjuk vissza 3 hét múlva az árát, akkor és ott nem tudjuk kifizetni a 10000 ft-ot.
A családi pótlék megvonása 20 év felett: a Fidesz hozta a rendeletet annak idején, hogy 25 éves korig adják a támogatást - úgy tudom, roma pártoló vagy, éppen miattuk volt ez a rendelet, hogy ne lézengjenek az utcán a 20 éves cigánygyerekek, hanem járjanak iskolába, mert kapnak érte családi pótlékot.
A rokkantsági rendszer megváltoztatása, aminek természetesen első áldozata én voltam, hisz elsőnek mindig attól veszik el, aki tényleg beteg! Most én 53 évesen - szívbetegen, cukorbetegen, félvakon, depressziós gyógyszerekkel - betont rakodok, mert Horvát Ágica szerint én hirtelen, 30 év után meggyógyultam, mint aki ivott a csodakútból.
Igen, többször is megfeszítettek, csak mindig levett valaki onnan, eddig legalábbis!
De hogy egészen egyértelmű legyek: addig, amíg tőlem lopnak, nem érdekel, mindig is loptak!
De aki az én beteg fiamtól sajnálja az a nyomorult utazási csekket, hogy - mily nagy öröm - elmehessünk az immunológiára Debrecenbe -, annak én mondom: igen, feszítsék meg!

A 8 éven át garázdálkodó, tolvajok, ők igenis fasiszták! Ők azok, akik engem megfeszítenek!
Nehéz lesz Orbánéknak felülmúlni őket - bár próbálkoznak, serényen -, de szerintem nem fog nekik sikerülni, így azt mondom: nálam az Mszp vezet jelenleg abban a nemzetközi küzdősportban, hogyan lehet kiirtani a magyar népet!
Te is csak arra reagálsz - ki tudja miért, talán mert ezért kapsz pénzt -, ha valahol sérül egy bizonyos népcsoport érdeke (na nem a magyaré), és azonnal lecsapsz, mint a keselyű! Amikor arról írok, hogyan nyomorítanak meg a munkahelyemen, azt le sem szarod!
Sáros vagy, Phoenix! Bértollnok! Azért vagy az, mert küldetésed van itt, ezen a helyen! Akik ezeket az embereket védi, az bizton mondhatom, nem magyar emberek, noha lehet szebben beszélnek, és írnak, mint Arany János!

Veled iszonyatosan nehéz vitatkozni

mert nem arra reagálsz, amit mondok, hanem amit Te a (jogosan) sértett lelkeddel beleértesz.

Én nem védek senkit, én az ártatlanság vélelmét - mint a legfontosabb jogelvet - védem, mert amikor arra kezet emelnek, akkor elszabadul a pokol.

Nem lehet azt mondani, hogy "Veresék, Gyurcsányék direkt módon utasítottak hivatalnokokat bizonyos ügyletek lebonyolítására", ha ez még nincs bizonyítva (és esetleg tényleg nem igaz) még akkor sem, ha a szoclib kormány - hivatásához híven - hozott egy csomó, a kisembereket megnyomorító intézkedést. Amit egyébként az összes eddigi "rendszerváltó" kormányok is megtettek. Te arra emlékszel, hogy milyen jókat tett az első Orbán-kormány, az ápolónők meg arra, hogy Medgyessy 50%-al megemelte a fizetésüket. Én meg emlékszem az összes kormány disznóságaira.

De könyörgöm! Ha Te - szigorúan csak a példa kedvéért, nehogy komolyan vedd! - berúgtál, és megverted az anyósodat, akkor ez ok arra, hogy vádat emeljenek ellened betöréses lopásért? Tényleg egyáltalán nem érzed ennek a jogi hozzáállásnak az abszurditását? Pláne, ha a betöréses lopás miatti feljelentést a sógorod tette, aki nálad gyakrabban issza le magát a sárga földig. és olyankor mindig véresre veri a közös anyósotokat?

Komolyra fordítva a szót - ami általad felsorolt bűnt Gyurcsányék elkövettek, az a polgári (burzsoá) jog szerint nem bűn. A parlamentáris demokráciában az ilyen bűnöket azzal büntetik a választók, hogy legközelebb nem szavaznak rájuk, és így - legalább is egy időre - kiesnek a politikai hatalomból. A mostani választásokon pontosan ez történt.

Ha a választások győztesei büntető perek sorozatát kezdik a vesztesek ellen, akkor megkérdőjelezik a demokráciát, diktatúrát készülnek bevezetni. Most pontosan ez történik.

Engem nem a vádlottak érdekelnek, nem őket védem. Engem a vádlók, a boszorkányüldözők érdekelnek, tőlük félek. Amikor a politika krimianalizálásával megszilárdítják diktatúrájukat, akkor minden eddigi kormányénál nagyobb disznóságokat fognak csinálni, és Te és a hozzád hasonlóan gondolkodók hiába fogjátok visszasírni akár csak a szocikat, azok ugyanabban a lágerben lesznek (képzetesen, vagy akár valóságosan is), mint a kommunisták.

Ami várhatóan következni fog, ahhoz képest az engem gyalázó soraid érdektelenek, így arra nem is reagálok.

Ezek a teljesen ártatlan

Ezek a teljesen ártatlan "elvtársak" 2002-ben, a választások után - mintegy szép, új magyar hagyományt teremtve - létrehoztak egy államtitkári posztot, akit az akkor köznyelv egyszerűen csak "feljelentésügyi államtitkárnak" nevezett el. És micsoda véletlen: az általa kezdeményezett vizsgálatok kimondottan csak az előző, fideszes kormány klientúrája ellen irányult, természetesen. Pedig ott volt akkor még az olajügy is...
Ezzel pedig nyilvánvalóan kimondták, hogy politikai indíttatásból, kimondottan csak az ellentáborban vizsgálják az esetleges visszaéléseket.
Vagyis: feszítsétek meg a vörösnél halványabb színűeket! Ők mind bűnösök, csak őket kell "vizsgálni"! Máshol (náluk) nincsenek bűnösök, ezért ott nem kell vizsgálni! Emlékszel, egészen véletlenül akkor vizsgálódott az APEH Orbánnál is.

Most természetesen ezt kapják vissza, aminek én kimondottan örülök, mert így mindkét tábor megkapja azt, ami egyébként joggal kijár nekik.
Tehát összegezve: a Fidesz folytatja a szocik által teremtett hagyományt, az adófizetők pénzén külön miniszteri biztost neveztek ki, akinek annyi dolga van csak, hogy másokat b.sz.g.ss.n, ez a magyar módi!
Ha létezne jogállam, akkor erre a posztra nem lenne szükség, hiszen a bűnösök kézrekerítése nem lehet politikai döntés kérdése.

Ami az én sértettségemet illeti: az SzDSz-es egészségügyi tárca harcot indított a leszázalékolás ellen, minket egyszerűen likvidálni szándékozott, jórészt el is érte a célját. Azt már sohasem tudjuk meg, mennyi áldozata van az ő embertelen politikájuknak, aminek a lényege a BUX-index szárnyalása, és a gazdaság dübörgése, a gyermekkórházak, pszichiátriák, egyéb szociális és egészségügyi intézmények bezárása.
Röviden: a rablógazdaság áldozatainak a likvidálása, adminisztratív intézkedésekkel, és nem vegyi fegyverekkel (bár ez sem biztos, ha emlékszel a sorozatosan mérgezett élelmiszerbotrányokra).
De a lényeg: én, a magyar átlag beteg, a leszázalékolt, én egészen biztosan csaló vagyok, ezért vegyük el tőle az ellátást! Adjunk neki 27 ezer Forintot egy hónapra megélhetésre. Ez lassú éhhalál, vagy fagyhalál, mert télen vagy eszik, vagy fűt!
Tehát: feszítsétek meg!
Attól meg ne félj, hogy az emberek boszorkányokat üldöznek! Bízzál embertársaidban, ők nem rosszak, olyanok, amilyenné nevelte őket a nagybetűs élet! Van saját véleményük, amelyek nyilván jó vagy rossz tapasztaláson alapulnak. Valamiért pedig azt tapasztalták, hogy bizonyos politikusok nem éppen a becsületességükről, feddhetetlenségükről lettek híresek! De ezért is az emberek a hibásak?
Megítéltetnek, mások által!

Kész! Feladom!

Te folytatod azt a szememre hányni, amivel én nem is vitatkoztam.

Már meg sem ismétlem a kérdést, amire úgy sem vagy hajlandó válaszolni, s ami rosszabb, amin úgy sem vagy hajlandó elgondolkodni:

Helyes-e betöréses lopás miatt vádat emelni valaki ellen, mert az részegen rendszeresen veri a családját?

Ez ilyen egyszerű. Nem azt vontam kétségbe, hogy az illető ivott, mint a gödény. Nem azt helyeseltem, hogy veri a családját. Hanem azt helytelenítem, hogy mind emiatt betöréses lopásért emelnek ellene vádat.

Egyébként az emlékezeted is rövid. Az elszámoltatást, vagyis a politika kriminalizálását az első Orbán-kormány kezdte a hirhedt (és a mai napig le nem zárt) "megfigyelési üggyel".

Orbán hozta létre a Simicska-féle adórendőrséget, és például, amikor az MLSZ akkori elnöke ellent mert mondani hazánk első focistájának, akkor véletlenül a cégeire szabadult az egész APEH.

Mint mondottam, én minden rendszerváltó kormány disznóságaira emlékszem. Arra is emlékszem, hogy az általad említett államtitkár egy volt Fideszes politikus letartóztatását sem kezdeményezte (a Torgyán doktor államtitkárát - miután a kisgazdák megszavazták a kétéves költségvetést - az Orbán kormány rendőrsége tartóztatta le. Annál a pasasnál undorítóbb politikust keveset ismerek, de a látványos elhurcolása kifordította a gyomromat) konkrét ügyekben kért vizsgálatot ismeretlen tettesek ellen - ezekben az ügyekben a szocialisták már ellenzékként is eljárást követeltek. A Fidesz által delegált és a hülye szocik által a helyén hagyott főügyész az általad annyira utált "feljelentésügyi" államtitkár valamennyi - kivétel nélkül valamennyi - feljelentését csípőből elutasította. Nem emlékszem egyetlen egy Fideszes politikusra, akit a jogerős ítélet előtt úgy meghurcoltak volna, mint Hunvaldi Györgyöt vagy Hagyó Miklóst. Nem várom, hogy megértsed: ez a tény független attól a még megválaszolatlan (de sokak - például Általad is - prejudiktíve már megválaszolt) kérdéstől, hogy az illetők bűnösök-e vagy sem.

Nagyon sajnálom, hogy - érthető, de el nem fogadható - elvakultságodban képtelen vagy felfogni: ezektől a koncepciós "számonkéréséktől" a Te és sorstársaid helyzete egy csöppet sem fog javulni.

Az a banda, amelyik most - e perek révén is - diktatúráját építi ki, nem azt a következtetést fogja levonni, hogy nem szabad azt csinálni, amit az általuk legyőzöttek, mert akkor őket is "számon fogják kérni", hanem azt, hogy a hatalmukat semmilyen körülmények között nem szabad elveszteni, mert ez a legfőbb, sőt egyetlen garancia arra, hogy rajtuk soha senki ne "kérhessen számon" semmit.

Ennek a diktatúrának természetesen lesznek áldozatai - nagy valószínűséggel Te is közéjük fogsz tartozni (ha csak be nem állsz hozzájuk pribéknek, amit sajnos - éppen az itteni megnyilatkozásaid alapján - szintén nem tartok elképzelhetetlennek).

Maradok barátsággal, de a vitát a magam részéről feladva

Phoenix-Red Star

Jézusom!!!

Egy délelőttre elmegyek, és arra jövök haza, hogy jó kis sz.rt kavartam!
A legcsekélyebb olyan szándékom sem volt, hogy most valamiféle belső pártosodást kierőszakoljak, sőt, amit Phoenix írt, a józan ész szerinti felfogással érthető, kvázi helyes!
Nem is ezzel volt nekem bajon, hanem azzal, hogy hol marad az én igazam, és hogy itt, ezen a helyen kiknek az igaza a fontosabb! Az enyém - természetesen nem személy szerinti, hanem mint az átlag kisember, a vert mezőny tagja -, vagy pedig a jogászok igazsága, ami általában mindig győzedelmeskedik, efelől semmi kétségem nincs.
A prekoncepciós igazságtétel igen, ténylegesen boszorkányüldözéshez vezet, ezt ki kell mondani, itt annyi az én pici igazságom, hogy noha tényleg Simicskóék kezdték, de az MSZP emelte hivatalos, államtitkári rangra a dolgot, mint önálló, inkvizítori intézményt. És ezt a szép, új magyar hagyomány folytatja most a Fidesz, természetesen, hisz ők sem az én és sorstársaim nyomorával vannak elfoglalva.
Ennyi az egész dolog lényege, én tehát csupán azt kifogásoltam Phoenixtől, hogy egyszer már olvasnám azt tőle, hogy konkrét ügyek mentén lándzsát tör értünk, nyomorultakért, de persze nem tudhatom, valójában mi a munkája, és lehet, éppen ezt teszi, még ha én nem is tudok róla.
Szerintem tehát varrjuk el gyorsan ezt a szálat, nem ér annyit, a politikusainkat meg ne féltsük, ők igazi túlélők, szerintem az atomcsapás sem ártana nekik.

Majd holnap leírok egy

Majd holnap leírok egy sajnálatos történetet. Egy olyan nyomorúságos sztorit, aminek sajnos én is résztvevője voltam.
Ennek tapasztalatán tört ki belőlem a lenti kommentár, amit nem Phoenix ellenében fogalmaztam meg. Csak amit Ő szavakkal leírt(a társadalom tipikus reakcióját), az a környezetemben a saját bőrömön tapasztalva megtörtént.(az érzéketlen reakció, és az élet feladása az elvek miatt)
Tehát még egyszer elnézést kérek mindenkitől a meggondolatlan hozzászólásom miatt!
Vörös kutya Te pedig ne aggódj, nem kevertél sz*rt, csupán a helyzetedet tudom átérezni. Azt a kétségbeesett segélykiáltást, amit a társadalom jól élő része elenged a füle mellett!
Nem mentegetőzöm tovább. A szomszédomban történt tragédiát pedig holnap leírnám...

SzélRózsa

Milyen katonaviselt ember

Milyen katonaviselt ember voltál Te?
Nem tanultad meg, hogy ne hódolj be pusztán a béke kedvéért?
Si vis pacem, para bellum.
Ha békét akarsz, készülj a háborúra!
Hogy fogsz így a valódi ellenfelek ellen küzdeni, ha egy kis vitában elvetve az igazadat a földre fekszel?
Ne hagyd az igazad kárba veszni, hallgass az idősebb intelmére! Ne rettenj meg soha senkitől, és meglásd értékelni fognak!

A visszavonulásomat egy

A visszavonulásomat egy Lenin idézettel magyaráznám:

"A kis tévedés mindig szörnyű nagy tévedéssé válhat, ha az ember ragaszkodik hozzá, ha elmélyíti azzal, hogy nagy feneket kerít neki, ha "végigviszi"."

Az érzelmi felindultságomat, a hangvételem hirtelen felkorbácsolását, pedig a tegnap megígért történet elmesélésével fogom megindokolni...(nehezemre esik, össze kell magam szedjem, mert nem szeretek emberi tragédiákkal takarózni)

SzélRózsa

Te mindig, mindenkitől

Te mindig, mindenkitől elnézést kérsz? Főleg, hogy nincs is miért?
Éppen hogy keveset "halljuk" a véleményeidet, így sokszor velem kell beérni az olvasóknak, emiatt kissé sajnálom is őket!
Az én mentségem itt csak annyi lehet, hogy én sem magam miatt írom meg a véleményemet sohasem - még akkor sem, ha olykor nagyon személyesnek tűnik, amit írok -, sokkal inkább kivetítem a problémát, amit megélek, a társadalom elesett rétegeire, akiknek nem adatott meg a lehetőségük, hogy bárhová is írhassanak, vagy panaszkodhassanak!
Azt szoktam mondani: a (vörös)kutyaugatás nem hallatszik az égig! Sokszor még idáig sem!

Tévedeni emberi dolog, szólt a sündisznó...

Nem baj, nyicsevo! A családban marad a szégyen...

Tovaris

Bocs, hogy közbeszólok. De

Bocs, hogy közbeszólok.
De azt veszem észre, hogy az ujjal egymásra mutogatás már igen jól megy mindenkinek. Ez ám a jó magyar szokás! Elveszekszünk a bajok felett, a kormányokat elemezzük, ki mit tett, vagy épp nem tett a múltban. Ki kezdte, ki folytatta.
Nos. Erre hiába kapunk választ, a probléma még ugyanúgy probléma marad. S azok akikre ujjal mutogatunk, a jómódjukban pont nem érnek rá a mi gondjainkkal foglalkozni.
Vörös kutya, én megértelek, átérzem miről beszélsz. Azt amit elkeseredésedben el szeretnél itt mondani, azokat a dolgokat amik rideg fogadtatásban részesülnek egyesek részéről.
Elég hideg, statisztikaszerű megfogalmazásban be lettél sorolva a "diktatúra" áldozatai közzé. Erre azt mondanám, hogy inkább legyél névleg pribék, minthogy mások elveiért vállald az éhhalált! Ha meghalsz, az számukra jelent csak megkönnyebbülést, nekünk meg veszteséget.
De egyeseknek ez nem számít, Ők hidegen jósként látják a jövőt előre. Ők tudják. Megmondták. Ők nem nélkülöznek. Ezért nyugodtan kijelentik mindezt.

Na nem is zavarnám tovább a levegőt.
Azért még itt hagynék két különböző, mégis számomra egybeköthető idézetet a béke indiai nagykövetétől Mahatma Gandhitól:

"A hatalom birtokának az a hatása, hogy az emberek siketekké és vakokká válnak. Nem látják többé azt, ami az orruk előtt van, és nem hallják, ami a fülükbe harsog."

"... mindaddig, míg nem érzünk rokonszenvet és szeretetet minden élőlénytársunk iránt, nem mondhatjuk, hogy megértettük az erkölcs törvényét."

SzélRózsa

Most nagyon feldühítettél!

Hozzászólásod egészével majd később fogok foglalkozni.

Most egyetlen bekezdésedre reagálnék:

"De egyeseknek ez nem számít, Ők hidegen jósként látják a jövőt előre. Ők tudják. Megmondták. Ők nem nélkülöznek. Ezért nyugodtan kijelentik mindezt."

Nos eddig is már elég sokat koptattam a billentyűt az egyes "kommunisták" proletár-gőgje és zsigeri értelmiségi-ellenessége miatt.

Most Te új dimenziót nyitottál: felrovod annak, aki együtt akar veled küzdeni azt, hogy nem nélkülözik. Erre legszívesebben azt válaszolnám - amely stílus amúgy elég messze áll tőlem - hogy "elmész ám Te a bús picsába!"

De e helyett inkább kedvenc íróm, Bertolt Brecht soraival válaszolnék:

K. úr egy alkalommal, amikor a hazáról intéztek hozzá kérdést, ezt a választ adta:

- Éhezni bárhol tudok.

Ekkor egy akadékoskodó hallgatója megjegyezte, hogy nem érti, miért mondja ezt, hiszen valójában van mit ennie. K. úr így válaszolt az akadékoskodónak:

- Valószínűleg azt akartam kifejezni, hogy ha a haza csak éhezést tud nyújtani, akkor ilyen hazát bárhol találhatok. Elismerem, nagy különbség, hogy én magam éhezem, vagy ahol élek, ott az éhség uralkodik. Mentségemre szolgáljon, hogy számomra ha nem is ugyanolyan rossz, ha éheznek körülöttem, mint ha én éheznék, azért éppen elég rossz. Az éhezés uralma szempontjából aligha lenne érdekes, ha én is éheznék, viszont azt hiszem, elég fontos, hogy ellene vagyok annak, hogy bárhol a Földön az éhség uralkodjon.

Elnézést, hogy itt válaszolok, bár nem nekem írtad!

Olvastam tegnap is a hozzászólást, de csak mostanra esett le a lényege annak, mit is akartál közölni valakikkel (nem magamra gondolok, természetesen)!

"Nos eddig is már elég sokat koptattam a billentyűt az egyes "kommunisták" proletár-gőgje és zsigeri értelmiségi-ellenessége miatt." - írtad tegnap.

Nekem ez az idézőjeles használat értelmezhetetlen!
Megint itt vagyunk, a kályhánál! Ki a legnagyobb kommunista?
Aki Moszkvában (is) tanult, évtizedeken át volt a társadalom kegyeltje, örökös kiváltságokkal bírva, élvezve az élet napos oldalát, jó kis nyugdíjjal, a mai napig!
Vagy pedig aki ténylegesen a terheket cipelte - nem magamról beszélek, de mondjuk az apámról már igen -, egy majdani, a gyermekeinek felépített szebb jövő reményében! A megszámlálhatatlanul sok ingyen munka, túlóra, rövidváltás, melegüzemi rabszolgamunka, korai betegségek, megrokkanás, Edelényi Tüdőkórházzal.
Azt mondták neki (is), hogy magadnak, a gyermekeidnek építed a szocializmust, mindig ez lebegjen a szemed előtt, ha a nehézségekre, áldozatokra gondolsz!
Ezt a felépített vagyont osztogatják még mindig, a mai napig, ebben vette ki az oroszlánrészét nem csak a rendszerváltó MDF-SZDSZ-FIDESZ-Kisgazda fogat, hanem az MSZP is, amelyik szereti magát újabban baloldalinak feltüntetni, mint afféle utolsó lehetséges menedéket Orbánék ámokfutása elől.
Igen, a fent felsorolt "elvtársak" nem annyira gőgösek voltak, sokkal inkább üzletemberek, akik átváltották a Moszkvában tanultakat mai valutákra, és a vörös könyvek helyett jobbára a dombornyomott Visa-kártyáikat részesítik előnyben.
Igen, én bizony gőgös vagyok, és ezt nem is titkolom, nem is nagyon maradt számomra más védekezés a fenyegetések ellen, mert a gőg, a "csakazértis túlélem" felfogás erőt ad a napi küzdelmekben.

Szerinted József Attila is gőgös proletár volt, hisz elég bármelyik ide vonatkozó sorát idézni, és már koptathatod is a billentyűt, holnap reggelig!

Ez itt a lényeg, amit már sokszor megírtam az igazságról, pontosabban a kisemberek igazságáról: nem maga az igazság a fontos, hanem az, hogy ki mondja azt! És amit korábban írtam itt fent, hogy amikor az én (és sokan mások) igazságomról van szó, akkor "nem kerülsz elő" varázsütésre, mint azt tetted most. Neked a mi problémáink nem elég fontosak, sokkal inkább néhány volt pártvezető, politikus, ízig-vérig becsületes emberek amúgy feddhetetlen hírneve!

Ami az éhezés és a haza tényleges viszonyát illeti, itt egy másik idézet egy magyar költőtől, igaz, ő nem volt világhírű író, csak meghalni tudott a hazáért!

Petőfi Sándor:

FEKETE KENYÉR

Miért aggódol, lelkem jó anyám,
Hogy kenyeretek barna, emiatt?
Hisz meglehet: ha nincs idehaza,
Tán fehérebb kenyérrel él fiad.
De semmi az! csak add elém, anyám,
Bármilyen barna is az a kenyér.
Itthon sokkal jobb ízü énnekem
A fekete, mint máshol a fehér.

Azt hittem, rendeztük végre közös dolgainkat" - dehát nem ...

Proletár-gőg - egyáltalán nem azonos a proletár büszkeséggel. A proletár-gőg azt jelenti, hogy "én proli vagyok, tehát nekem senki ne magyarázza, mi az igazság, nálam jobban azt úgy sem tudja senki; különösen az ne pofázzon, akinek fehér a keze, az íróasztal mellett ontja magából a bölcsességet, de a lapát nyelét megfogni azt már nem ... stb. stb."

Na ilyen proletár-gőgöt József Attilánál egy szemernyit nem tudsz felmutatni - az ellenkezőjét annál inkább.

Nem nagyon szeretek dicsekedni (legfeljebb egy kicsit :-) ), de én, mint tanult rádió és TV műszerész elég jól tudok villanyt szerelni, sőt ha nem túl bonyolult, a vízszerelést is magam oldom meg, de apróbb kőműves munkákat is elég jól el tudok végezni. Minden bizonnyal jobban tudok villanyt, vizet szerelni, falat javítani, mint ahogyan egy átlagos villanyszerelő, vízszerelő vagy kőműves tud elméleti közgazdaságtant, vagy éppen marxizmust tanítani. Persze minden tiszteletem egy August Bebelé, vagy egy Frankel Leóé, akik munkás létükre igen magas színvonalú elméleti munkásságot fejtettek ki. Őszintén szólva nagy álmom és célom, hogy minél több Bebel és Frankel Leó nevelődjön ki a mai magyar munkásmozgalomban.

A "Moszkvában tanult"-ázást meg jó lenne végre abba hagyni. Horn Gyula Sztavropolban tanult, én Leningrádban, Vajnai Attila - ha jól tudom - Odesszában, Thürmer Gyula viszont valóban Moszkvában, méghozzá nem akárhol, hanem a Külkapcsolatok Intézetében, ahová "egyszerű földi halandókat" nem igen vettek fel (ezt pontosan onnan tudom, hogy azokat az "egyszerű földi halandókat", akik oda jelentkeztek, átirányították például arra a leningrádi egyetemre, ahol én tanultam - én nem tartoztam közéjük). A volt szovjet ösztöndíjasok között ugyanúgy mindenféle emberek akadnak, mint bármely más embercsoportban, mondjuk például az ózdi lakósok között.

Végül minden tiszteletem az édesapádé. Az én édesapám 1919-ben vöröskatona volt, másfél évet ült a fegyverneki internáló táborban, utána kárpitos-segéd volt, 1944-ben miközben munkaszolgálatosként a debreceni repülőteret építette, az egész családját (köztük két féltestvéremet) Auschwitzba deportálták, ahonnan senki nem jött közülük haza, 1945-ben Törökszentmiklóson megalapította a Magyar Kommunista Párt helyi szervezetét, amelynek 1948-ig a titkára volt. 1948-ban a szolnoki pártbizottság politikai munkatársa lett, ahonnan 1951-ben Tisza József, a megyei párttitkár magával vitte Budapestre, mivel őt Nagy Imre hívta fel miniszter-helyettesnek a Begyűjtési Minisztériumba. 1956-ban a Minisztérium megszűnt, apámat kényszernyugdíjazták (58 éves volt akkor). Vagy Fegyverneken, vagy a munkaszolgálatban sikerült összeszednie egy TBC-t, amivel élete végéig gyógykezelték. 1974-ben, 76 évesen halt meg.

Mint látod, több köztünk a hasonlóság, mint gondolnád.

pécsi vélemény:

És mi van a te "értelmiségi gőgöddel"?
Ne tagadd létezik! Mint ahogy a "proletár gőg" is.
Tudhatod, minden érmének két oldala van!
A Te gőgös oldalad(amit akarva akaratlanul, igen sokszor előveszel), hogy jobban tudsz mindent mint bárki más! Mindeddig nem is lenne baj. Csak Te éppen erre építve megjátszod magad, és élvezettel, gőggel kioktatsz másokat.
Ez talán nem az amire hivatkozol?
Aztán ne gyere nekem a jólelkű tanárbácsival, mert egy becsületes tanár ember mindenkinek válaszol! Főképp ha a válasz magában hordozza az okulás lehetőségét!
De Te nem, csak néha koptatod a billentyűzetet, amikor megjátszhatod, megvillanthatod magad!
Igaza van Vörös Kutyának, Te csak néha felbukkansz és eljátszod a tudós vörös báró szerepét...(tudásban tagadhatatlan élenjáró, míg érzelmileg egy morcos öregember vagy)
És ezen hozzászólásom nem gőg, és nem harag.
Pusztán a tények, a Te hozzászólásidon alapul.
S tudd magam is tanult, és igen hánytatott sorsú ember vagyok.
Nem ítélem el a tudást, sőt a fiatalokat szüntelen ösztönzöm erre!
De nem gőggel, meg vagyok aki vagyok hozzáállással, hanem szívvel-lélekkel. Mert ilyen egy tanárember!
De ne sértődj meg! Ne zsörtölődj, hisz mi továbbra is várjuk a nagyszerű megfogalmazásaidat, de ha lehet érzelmi téren ne bonyolódj vitába, mert igaz, hogy "Te nem éhezel", de sajnos át sem érzed az éhezők sorsát.(hiába is próbálod magad nagyszerűen mentegetni)

Ezzel a viselkedéseddel csak elriasztod magadtól a diákokat.
Egy nyugdíjazott, éhező pécsi tanár

Ha most cinikus lennék, azt

Ha most cinikus lennék, azt mondanám, hogy add el a számítógépedet, és vegyél rajta élelmiszert. Én ugyan csak óraadó műszaki tanár voltam anno, de azért van fogalmam a tanár-diák viszonyról. Nem beszélve arról, hogy 23 évet mandinerből én is diák voltam, sőt azon túl is - különféle fejtágításokon. Engem is sokszor jól megsért a Phoenix, de mivel az én alapállásom az, hogy "nem azt nézem, hogy ki mondja, hanem az, hogy mit mond" - hosszasan elemezve belátom, hogy majdnem mindenben igaza van. Ha nem neki, akkor annak, amit leírt. Más fórumokon is olvastam tőle sokat, és meg kell állapítanom, hogy elméletileg a legfelkészültebb közöttünk - és ez nem képezheti vita tárgyát! Az emberi ostobaságot nehezen viseli - akárcsak én - de én, mint műszaki, az ő humán műveltségéhez csak konvergálok. Úgy is mondhatná, hogy az 1/x függvény, amely konvergál az aszimptotához, de azt soha nem éri el...Hidd el, fennállása alatt ő is közel állt az éhezéshez, akárcsak én, a maga fiziológiai valóságában. A buta diákot valóban elriasztja a tudás szörnyű felismerése, de csak azokat, akiket nem fenyeget a szellemi túltengés veszélye. Magáról a vitaindító cikkről is szeretném a véleményedet hallani...

Tovaris

Még most sem tudom, miért

Még most sem tudom, miért tetted idézőjelbe a "kommunista"-t! És főleg azt, hogy ez kinek szólt?

Ez roppant egyszerű

Azt írtam:

"Nos eddig is már elég sokat koptattam a billentyűt az egyes "kommunisták" proletár-gőgje és zsigeri értelmiségi-ellenessége miatt."

Majd definiáltam a "proletár gőgöt" (aminek egyik legjellemzőbb megnyilvánulása a zsigeri értelmiségi illetve elmélet ellenesség - akik repülni akarnak, de megvetik azokat, akik az aerodinamika törvényeit kutatják, tanítják).

Szerintem, aki ettől a "gyermekbetegségtől" szenved, az nem igazi kommunista. Nem tud ugyanis eleget tenni a Kommunista Kiáltványban rögzített kritériumnak:

"A kommunisták a többi proletárpárttól csak abban különböznek, hogy egyrészt a proletárok különböző nemzeti harcaiban az egész proletariátus közös, a nemzetiségtől független érdekeit hangsúlyozzák és érvényesítik, másrészt abban, hogy a proletariátus és a burzsoázia között folyó harc különböző fejlődési fokain mindig az összmozgalom érdekét képviselik.

A kommunisták tehát a gyakorlatban minden ország munkáspártjainak leghatározottabb, szüntelen továbbhaladásra ösztökélő részét alkotják; az elmélet terén a proletariátus többi tömegével szemben az az előnyük, hogy világosan látják a proletármozgalom feltételeit, menetét és általános eredményeit."

Az idézet első bekezdéséből egyébként meg az következik, hogy az sem lehet igazi kommunista, aki nem tud, nem akar a "nemzeti érdekeken" felülemelkedni, azaz aki nem internacionalista

Mindazonáltal aki csak "kommunista", de nem egészen kommunista - az még nem feltétlenül ellenség. Én legalább is így gondolom.

Egyébként még egy megjegyzés az előző hozzászólásodhoz.

Általában, ahol Brechtet ismerik és elismerik, ott Petőfit (és József Attilát) is ismerik és elismerik.

Ugyanakkor Petőfi igen érdekes személyiség volt. Révai József szerint kommunista volt. Ahogy ő értette, úgy természetesen nem volt az, de az 1840-es évek közfelfogása szerint értve valóban az volt. Igen nagyra becsülte Heinét (több versét lefordította magyarra), példaképének tartotta, és Heine magát kommunistának vallotta. Ugyanakkor Petőfi a szabadság költője volt, és ez az 1840-es években a nemzeti függetlenség kérdését is magába foglalta. Ám hozzám "A XIX. század költői", vagy az "Egy gondolat" mindig is sokkal közelebb álltak, mint a "Nemzeti dal". Az utóbbiban én mindig éreztem valami disszonánsat, erőltetettet, valami propaganda ízűt, míg az elsők - melyek kétségtelenül kommunisták a szó minden értelmében - tökéletesek.

Hadd varrjak még egy

Hadd varrjak még egy szálat!
Igen, a "Moszkvázás" itt nem igazán jó párhuzam volt, gondolok itt Thürmerre, bárcsak mindenki úgy tette volna magáévá az eszméket, mint az ő tette! Az egyenességet, jellemet nem lehet egyébként sem tanulni, jobbára örökölni lehet!
Sajnos, belőlük, elvhű kommunistákból nagyon kevesen maradtak, talán ennek is "köszönhető", hogy a társadalomban nincs meg a kellő támogatottságunk.
Egyébiránt én nem tartom "észosztogatásnak", ha úgymond kioktatsz mondjuk éppen engem, néha restellem magam, hogy ezer karakteres leveleket vagy kénytelen megírni miattam, de talán nem vész kárba a szó, valami megmarad belőle! A legfontosabb ez előbbre jutás lenne ebből a mély gödörből, amelyben vagyunk, mérhetetlen szegénységben, kilátástalanságban.
Azt valahogy még most sem látom, hogy ez a fórum különösebben sokat foglalkozna ezzel a legégetőbb problémával, helyette kurucoznak, gárdistáznak, viktoroznak (én is, természetesen) ahelyett, hogy saját konkrét cselekedetet kezdeményeznének, mély tisztelet a kivételeknek!

Minenkinek dolgoznia kell.

Teljesen félreérted Phoenixet. Ő ugyanerről beszél, mint te az elnyomással, a mindenkori hatalmi elitekkel kapcsolatban. De az értelmiség zsigeri gyűlöletével kapcsolatban nem erről beszél! Arról, hogy a tudás a forradalmár legnagyobb hatalma! Természetesen a fizikai erő is, mert a harcban az is nagyon fontos. De ész nélkül csak a vesztébe rohan az ember. Az ellenséget is okos emberek irányítják, és ott nem tűrik el, ha valaki kétségbe vonja a vezető szerepüket. Vannak olyan emberek is, akik kiváló szellemi képességűek, azonban közvetlenül nem tudnak harcolni, mert pl. tornából fel voltak mentve, okostojásnak csúfolták őket az iskolában, de az elméleti felkészültségük kiváló. Nekik kell szellemileg irányítani a forradalmi harcot. Sem Marx, sem Engels, sem Lenin nem voltak sem Hercules, sem Botond.
Sajnos, Moszkvában nem mindig a legalkalmasabb elvtársak tanultak, és még azt is meg merem kockáztatni, hogy nem is mindig a legalkalmasabb szovjet elvtársak tanították őket. (ezt persze a párt- és ideológiai oktatásra értem) A szocializmus bukásában nagy szerepe volt ezeknek az embereknek az árulásában. De nem mind volt értelmiségi! Nagyon sok eredetileg munkás volt közöttük, lásd mindjárt példaként Horn Gyula "elvtársat". De voltak ott többen is. Így már mindjárt árnyaltabb a dolog.

Tovaris

Nem tartozik pontosan ide,

Nem tartozik pontosan ide, de ha már felmerült a neve, Horn Gyulát én kimondottan a rendszerváltás utáni leginkább elviselhető politikusnak tartottam mindig is. Ő valamelyest emberi nyelven szólt hozzánk, néha nehezen ejtett ki bizonyos szavakat - ismert körülmények miatt -, de a többi, utána következő kormányok bizonyították, hogy ez a rendszer mennyire embertelen tud lenni! A Horn-kormányt követő polgári, majd MSZP-s kormányok mind-mind egy "dologról" feledkeztek meg: a dolgozó ember fizetéséről! Orbánék a négy év alatt szemernyivel nem emelték a fizetést - bár a minimálbért igen, de pont erre hivatkozva a szakmunkásokét már nem emelték, még az infláció mértékével sem. Így fordulhatott elő, hogy egy iskolában a takarító, és a műszerész fizetése egyforma volt, és a tanároké sem volt magasabb, éppen a minimálbér bevezetése miatt.
Aztán az MSZP-kormány kezdte a diplomásokkal, és mi, egyszerű, halandó emberek most már lavinaszerűen kezdtünk tovább csúszni a lejtőn, a mi bérünk teljesen leamortizálódott, egyszerűen leszartak minket, nem is vesznek azóta sem emberszámba!
Egy példát: 1998-ban dolgoztam Pesten, Mátyásföldön egy járműjavító cégnél, mint targoncaszerelő, és akkor kerestem 350 Ft órabért.
Ma az órabérem 380 Ft!!!
Egy kollégám szintén '98-ban Százhalombattán dolgozott, a finomítóban, és akkor keresett 550 Ft-ot, dicsekedett vele is bőven, egészen addig, amíg ki nem derült, hogy az ottaniak 650-ért dolgoznak!
Ez volt '98-ban!
Most 550 Ft-ért dolgoznak öreg, sokat látott szakemberek! Szánalmas, ázsiai bérek! Ezt hozta a Fidesz, és az őt váltó MSZP!
És közben nézd meg, a mai vezetőink jövedelme az akkorihoz képest? Be van bizonyítva, hogy még európai mércével is "megállja a helyét" a menedzserek fizetése! És akkor még nem is beszéltem az egymásnak tologatott százmilliókról!
Ezért is lehet az, hogy valahányszor meglátok egy "nagy embert" magyarázkodni a tévében az ő feddhetetlenségéről, és hogy micsoda becsületes keresztény ember - én meg panellakó lump vagyok -, talán ezért is érthetőbb a zsigeri indulat, amelyet az ún. magyar értelmiség felé táplálok.
Nincsenek illúzióim, csak azt tudom mondani, hogy az embernek annyi jut osztályrészül, amit kiverekedi magának! Azt várhatja bárki - nálunk legalábbis -, hogy a munkájáért pénzt adnak! Az nálunk, Magyarországon nem szokás, sohasem volt az! Itt az árulásért, mások megnyomorításáért sokkal jobban fizetnek, ennek van is szép hagyománya!
Nekünk, "egyszerű" munkásoknak csak és kizárólag annyi esélyünk van az életben maradáshoz, ha végre megkeressük egymást, összefogunk, választunk magunknak arra érdemes vezetőt, aki csak és kizárólag NEKÜNK tartozik elszámolni, és velünk szemben elkötelezett!
Mi, egyszerű munkások már nem engedhetünk meg magunknak még egy kísérletet, szemfényvesztést, átverést, régi és új ígéreteket! MI tényleg az utolsó órákban vagyunk, maholnap csövesek leszünk, elviszik a viz- vagy villanyórát, gázórát, télen nem tudunk tüzelőt venni, bizony, idelenn ez a helyzet! Nekünk nem a Svájci Frank okozza a gondot, mert mi meg sem engedhettük magunknak ezt a luxust akkor sem! És főleg nem az autórészlet a fő problémán, hanem az, hogy miből húzzuk ki a hónap végéig.
Nekünk lassan nem lesz tovább hová hátrálni, nem lesz veszíteni valónk!
Nekünk már hiába idéztek értelmes, magvas tanításokat, a "lám megmondták már száz évvel ezelőtt is", mert a mi igazságunk teljesen máshol van! Hogy hol, azt majd megmutatja valaki, mert el fog jönni, és onnan ismerszik meg, hogy vörös inget hord! Mert van már ilyen ember, államférfi, igaz, nem ezen a földrészen, pláne nem itthon.

Horn Gyula minden tettét

Horn Gyula minden tettét lenullázta a "RESET". Amikor 1989-ben megnyitotta a határokat, azt remélte, hogy ezt majd a kapitalizmusban meghálálja Németország. Meghálálta, rendesen, most is attól nyögünk, hogy mindjárt az EON-t említsem. Zömében a német vállatok bérrabszolga munkásai vagyunk, a hatása szintén ismert. Ennyit Horn Gyuszi bácsiról, akit az ellenzék minden rétege nemes egyszerűséggel csak "pufajkásnak" nevez. Az ő hálájukról meg ennyit...

Tovaris

Számomra Ő az MSZP

Számomra Ő az MSZP legszimpatikusabb (volt)politikusa.
Anno még az önéletrajzi könyvét is megvettem.
Utoljára Medgyesiben bíztam, a hangzatos programjában, reméltem, hogy Horn Gyula méltó utódja lesz. Tévedtem...

SzélRózsa

Ne haragudj!

Nem személyeskedésből és nem neked küldtem, sőt nem pont a Te kommentárod alá akartam betenni. (Vörös kutya bánatára, de nem veled kapcsolatban)
Magára az egész társadalmat jellemző, felgerjedt helyzetre értettem, arra amit Te is említettél: a nélkülözés áldozataival senki sem foglalkozik, aki tisztában van vele, és látja a problémát az sem foglalkozik vele. Csupán csak hideg statisztikaként leközli(vagy a televízióban megnézi), hogy meghalt neki két-három-négy egy tucat csóró...
Semmi bajom az értelmiséggel.
Még egyszer elnézést!

SzélRózsa

Tökéletesen egyetértek.

Tökéletesen egyetértek. Nem szabad elbeszélni egymás mellet, mert az nem vezet sehova. A vastagon szedett szöveg a Fidesz hatalomban maradásának a lényege. Ez azon túl is érzékelhető, hogy most készülnek a koncepciós perek vádiratai.

Tovaris

Miközben...

...maximálisan egyetértek a vastagon szedett "...a hatalmukat..."stb. stb.-csak halkan jegyezném meg:kb. '87-től ma délig, Pozsgaytól II. Orbánig bezárólag, a magyar politikai elit először kitalálta hogy mit akar csinálni. Ezután megalkották hozzá a törvényeket. (Apróbb hibákkal, ami miatt most néhánynak viszkethetnékje támad.) Ergo: törvényesen cselekedtek. Csak közben elveszett az ország! Igy-alulnézetből-tehát, az ártatlanság vélelme egyikük kapcsán sem merülhet-ne-fel! Ha valaki mégis feltételezi róluk az ártatlanságot, ill. vélelmezi, az szerintem a szerecsent akarja fehérre suvickolni! Az pedig ugye-lehetetlen!
-A baj csupán az, hogy a rabló akarja a rablót lesittelni. Azért, hogy a még meglévő zsákmány mind az ő markába kerüljön. Még nagyobb baj az, hogy ez a terv sikerülni is fog! Ez pedig egyenesen tragédia!

Ne keverjük a damaszkuszi arabot a fekáliával!

Az ártatlanság vélelme nem azt jelenti, hogy mindenki mindenben ártatlan.

Az ártatlanság vélelme a polgári (burzsoá) büntetőjog igen pontosan definiált garanciális eleme, a (burzsoá) jogállamiság egyik legfontosabb biztosítéka, lényegében a citoyen értékek védelmének eszköze a brutális burzsoá terrorral szemben. Azt jelenti, hogy egy konkrét személy egy konkrét ügyben mindaddig ártatlannak tekintendő, amíg az ellenkezőjét a bíróság egy jogerős elmarasztaló ítélettel bizonyítottnak nem jelenti ki.

Ennek az elvnek semmi köze sincs az emberek erkölcsi megítéléséhez, sőt a vád alá helyezett ártatlanságához sem.

Viszont ennek az elvnek a megsértése a legdurvább törvénytelenségekhez, boszorkányüldözésekhez, jogi álarcba bújt terrorhoz, önkényhez vezet.

A burzsoá jogállamiságnak nem csak a forradalmi szocialista törvényesség az ellentéte (az eddigi történelmi tapasztalatok alapján ez a "forradalmi szocialista törvényesség" nem is igazán definiálható), hanem a fékevesztett diktatórikus terror is, sőt elsősorban az.

Ezért a kommunistáknak ragaszkodniuk kell ehhez a jogelvhez, mint citoyen örökséghez, és nem üdvözölni a megsértését.

Ennyit akartam mondani.

Ne érts félre!

Mondom:egyetértek Veled! De! "Ezek" itt most egymást marják! Az MSZP nevű dogot leteperte a FIDESZ névre hallgató véreb. Annak az egymillió nagykorú magyarnak pedig-akit már mindenétől megfosztottak-nem maradt más öröme, mint szurkolni a Fidesznek:marja halálra a rőt dögöt. A többiek pedig abban bizhatnak, hogy hátha súlyos vérveszteség éri a győztest!
-Persze nekünk jobb nem lesz! De! "Vérszagra gyűl az éji vad"! Telik ám a pohár. A népek pohara! Olyan cudar történések előtt áll ez az ország, amihez képest az '56-os események mindössze vénkisasszonyok téli délutáni könnyed kis pletykapartija volt.
-"Ezekről" ártatlanságot vélelmezni? "Ezekre" jogi megfogalmazást csak egyet szabadna alkalmazni: bűnözők! De egyébiránt egyetértek Veled.

A kapitalizmus bűneit nem

A kapitalizmus bűneit nem csak egyedül a Gyurcsányon kell számon kérni. A most tornyosuló nyomort kin fogod számon kérni? Ez a nyomor filozófiája...

Tovaris

A dolgok kezdenek alakulni!

A Maszop kezdi komolyra venni a figurát! Kezdik úgy látni, hogy a Fidesz kutya tényleg nem játszik, hanem gyilkos marásra készül. (Akkor is valami hasonlóra kellett volna gondolniuk, amikor elhatározták: nem érdekes hogy vesztünk a választásokon, akkor is rabolni fogunk! Csakhát a számitásból kifelejtették Orbán habitusát! A dolog lényege, hogy egy mai hir szerint a szocik végső riadalmukban képesek lesznek a néphez fordulni. Kiátásba helyezték ugyanis, hogy a parlament falain kivülre fogják vinni a politikát. Nagy a baj!-elvtársaim az Úrban! Igen nagy! Ha Orbán nem fogja magát vissza-itt el fog szabadulni a pokol! Márpedig Orbán nem fogja magát vissza! Ha most nem végzi ki az MSZP-t-akkor az Ő napjai vannak megszámlálva! És tudja ezt mindenki! A végső leszámolásra készülnek. És az MSZP képes lesz a néphez fordulni! És Orbán is ugyanezt fogja tenni, megspékelve a hatalom adta eszközökkel. Közeleg a vég! Itt testvér fog testvérre rontani! Fiú az apjára, apa a fiára, Magyar a magyarra, cigány a magyarra és viszont. Röpülni fog a barna zászló! Hamarosam megérjük ezt is! (Magam csak jövő év tavaszára vártam-várom a cirkuszt, de meglehet:már az ősszel részesei lehetünk.) Elsikkasztották az országot! És most a nyomorultakat hivják segitségül! Amikor róluk van szó. Ez őrjitő! És bizony lesznek sokan, akik mennek majd! Mindkét oldalon! És mindegy, hogy ki fog győzni! Megmentik a kapitalizmust! Megérte? Ezt akartuk?


Kommunista.NET on Facebook