Gaskó szaktárs megtette a kötelességét, Gaskó szaktárs mehet. A fidesznyikhajbagázs hálája a szekértolásért.

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A Fideszhez közelálló napilap felfedezte, amit több elektronikus és nyomtatott sajtótermék már évekkel ezelőtt kiderített: nevezetesen Gaskó István fizetését. Persze hogy tudták a napilap szerkesztőségében is a vasutas szakszervezeti vezető borítékjának tartalmát, de korábban, amíg a "munkásvezér" a Fidesz és így természetesen Orbán Viktor malmára hajtotta a vizet, páncélszekrényben tartották az információt. Ám, nyilván nem véletlenül, éppen most megjelentek az amúgy már jól ismert adatok. Lám, minő véletlen, a Fidesz egyik "szenátor" asszonya rácsodálkozott a magyar átlagot jócskán meghaladó jövedelemre és rögvest az jutott eszébe, talán hozzá kellene nyúlni a szakszervezeti vezetők béréhez - is. Most azért kerülhetett elő Gaskó és harcostársai másfél millió forintos juttatása, hogy éreztessék velük, lejárt a sztrájkok ideje, amivel a szocialista-liberális, szocialista kormányokat lehetett zsarolni. A munkabéke ideje jött el, amikor a hatalom békében szeretné bevégezni a tisztogatásokat és az állami vállalatok átszabását a saját képére. Márpedig ígérhetnek, amit akarnak a kormányzati megmondóemberek, nehéz elképzelni a MÁV szervezeti, gazdasági ésszerűsítését, hatékonyabbá varázslását - ha tényleg ez a szándék -, elbocsátások nélkül. Idejekorán meg kell tehát zabolázni a szakszervezeteket. Ez az üzenet nyilván nem csak a vasutasoknak, hanem valamennyi érdekképviseletnek szól: ha sokat ugráltok, a ti dossziétok is kinyílhat kényes részeknél.

Amúgy a Liga szakszervezeti tömörülés is mostanság inkább a közleményeket tekinti a munkavállalók legeredményesebb fegyverének a tiltakozás egyéb formái egyelőre talonban pihennek. Mintha a hazai szakszervezeti mozgalom, az egészségügyi érdekvédelem amazonja, Cser Ágnes is valahol elvesztette volna a hangját, pedig nem is oly rég, persze az előző kormányok idején, még nem csak a nővérekért, orvosokért, hanem még a dinnye termelőkért is kinyitotta pörös száját.

Azért legyünk türelemmel, talán csak erőt gyűjtenek a szakszervezetek és hamarosan, ha a munkavállalók érdekei úgy kívánják, kibújnak a vasökölből és odacsapnak ahova köll.

Bihari Tamás / Népszava

Kommentár:

Az árulók információit ugyan elfogadták, de aztán mégis csak kivégezték az árulókat...
Az árulókat sehol sem szeretik.

Tovaris

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Ja, még ...

Az 1,5 millió bruttóba értendő! A Fidesz már a következő évi adózáshoz gyűjti a pénzt. Tehát a kb. nettó 700 ezer körüli összeget nem akarja növelni jövőre. Mert ugye csak és kizárólag a tőkés elit érdekli őket, hisz ők is abból a körből valók.
Na és mikor lesznek megadóztatva a történelmi egyházak dolgozói?

Gondolsz itt az egyházi

Gondolsz itt az egyházi iskolák pedagógusaira, vagy pedig az ápolókra?

A klérusra gondolok!

Azért nem tartom helyénvalónak az egyházi oktatást és egészségügyi részét sem. Mert ez alaptalan elfogultsághoz vezet a félrevezetett híveik körében. Teljes mértékben az állam és az egyházak szétválasztása mellett vagyok. A legkisebb állami támogatást is ellenzem az (történelmi)egyházak részére. Csak kárt okoznak a társadalom számára a létezésükkel.
A papok ma túl sok előnyt élveznek! Azonkívül a kiemelt keresetűek csoportjába tartoznak, holott nem végeznek a társadalom számára érdemi munkát.

Encore képe

Pontosítanék.

Az egyház és állam elválasztásánál csak a politikai tevékenység gyakorlásától tiltanám el az egyházakat. Karitatív, egészségügyi stb. szerepeik kifejezetten hasznosak a társadalom számára.

A fenét hasznosak!

Csak elvonják a pénzt az állami egészségügytől és oktatástól. Mert ezeket az intézményeket is állami pénzből finanszírozzák. Az állam egy egyházi iskolában tanuló gyerek után magasabb támogatást ad mint egy államiban járónak. És így van ez karitatív téren is. Amit ők gyűjtenek, az állam megtoldja, és még a reklámköltségbe is beszáll. Jó biznisz ez, gyarapodik is rendesen a KDNP. Tehát több a kár mint a haszon.

A KDNP álszent csirkefogók gyülekezete

Nem gyűlölök semmit jobban, mint a népbutító egyházakat! De ne haragudj, ha fenntartanak szeretetházakat, kórházakat, azért az a társadalom részére hasznos. Igaz, az állam erre is ad pénzt, ezen túlmenően nem szívesen vesznek fel "ateista" betegeket - főleg ha ezt tudják róla - de ezt el kell ismerni. Az biztos, hogy a rászoruló betegeket buzgón imádkoztatják, kikerülhetetlenné teszik számukra a vallásos megnyilvánulást. Ha a politikai szerepvállalásuk helyett a karitatív tevékenységet növelnék, nem is bánnám. A baj ott van, hogy az egyház alattomos módon behálózza az oktatást is, amely a fiatal generáció lélekmérgezése. Nem tehetsz róla, a keresztény egyházak - ebben élen jár az európai katolicizmus - a sok elkövetett szörnyűség ellenére hívek százmillióit tartják erkölcsi befolyásuk alatt. Az ellenük való erőszakos fellépés csak erősíti az ellenállásukat. A társadalmi változások, a prostitúció, a kábítószerfogyasztás, a különféle eddig nem jelentős nemi identitásváltozások terjedése mind-mind az egyház ellen dolgoznak. Mi kommunisták csak ideológiai úton küzdhetünk az egyházak befolyása ellen, de alapelveik ellen különösebb kifogásaink nem lehetnek.

Tovaris

Én úgy látom ...

Én úgy látom, hogy rengeteg Gaskóra van szüksége a Szakszervezeteknek. Legalább ő harcolt -és remélem fog is harcolni- a dolgozókért. Elvégre a vasútat nem az ott dolgozók tették tönkre, hanem a rendszerváltás pazarló ostobasága és rombolása. Az állam ma tőkés érdekeket szolgál, így teljesen mindegy, hogy honnét harcoljuk ki azt a kicsivel többet.
A szakszervezet dolga, hogy a munkásnak minél többet szakítson ki a kapitalista, imperialista rendszerből. Ez pedig az érdekvédelmi szervezet vezetőinek felelőssége. A vezetőkért pedig az adott szakszervezet vezetője felel. Ez akár lehet a dolgozó szempontjából egy olyan "cég", amely neki termel osztalékot a tőkéből. Persze a vasút szegény. De ez nem hárítható át az alkalmazottjaira. Valamikor a nagy fémipari és bútoripari, valamint mezőgazdasági és faipari stb. állami vállalatok szállítása a síneken mozgott. Tehát a rendszerváltó pártok és a meghülyitet "honpolgárok" közös felelőssége a MÁV jelenlegi helyzete.
Orbán és a katolikus, tőkés, imperialista világrend álma a munkásság és az alkalmazotti réteg újbóli szolgasorba kényszerítése. Ez az Opus Dei vallásos terrorszervezet célja is, ami már több bankot ural és láthatjuk a hitelesek helyzetét ez miatt.
Tehát: a Szabadságért meg kell vívni a harcot! Ezt már Görög honban felismerték és meg is cselekszik. A tűz már fel-fel lobban máshol is. Rakjunk máglyát elvtársak, mielőtt mi leszünk a "tűzifa"!

Szabadság!

Nagyon rosszul látod, vagy

Nagyon rosszul látod, vagy nem érted a cikk lényegét, az pedig nagyon szomorú dolog! Gaskó a fidesz bér szakszervezeti vezetője, egy munkásáruló, aki felheccelte a vasutasokat a Gyurcsány-kormány ellen. Most, amikor a fidesz egyre-másra csak súlyosbítja a helyzetet, akkor nem hirdet sztrájkot. Pontosan nem az csinálta, amit a 2. bekezdésben leírtál. A többivel egyetértek. A Gaskó pedig egy felfuvalkodott, jól táplált, kissé sok alkoholt fogyasztó bakelit szakszervezeti vezető, akit jól megfizettek a műbalhék megszervezéséért. Majd kíváncsi leszek, milyen hamar rúgják seggbe, ha az Orbán ellen szervezne - esetleg - sztrájkokat...

A vasúti dolgozók fizetése.

Sajnos a MÁV alkalmazottak - gondolok itt a váltókezelőkre, kocsirendezőkre és a pályafenntartás különböző részeiben dolgozókra, kalauzokra, vonatkísérőkre stb. - nem érik el az átlagkeresetet mint ahogy országosan a többi (éh)bérből tengődő "osztálytársaik" sem. Nekik mindegy, hogy Orbán vagy Gyurcsány, piros vagy fehér. Nekik szükségük van minden "plusz" pénzre a megélhetésükhöz.
A másik, hogy a Cargo eladásából a vezetők szépen gyarapodtak. A dolgozónak is megjár ebből a lóvéból, hisz ők izzadtak, verejtékeztek azért, hogy valamit hozzon a konyhára.
Én úgy tekintem ezt, hogy névtől és politikától függetlenül kötelessége minden szakszervezeti vezetőnek. Ez az erős szakszervezet alapja. Az csak a tehetségtelen egyéb szakszervezeteken múlt, hogy ezek a sztrájkok nem nőttek országos szintűvé, belevonva az iparban és egészségügyben dolgozókat is.
Bízom bent, hogy fog ő még a Fidesz idejében is sztrájkot szervezni, ha addig nem készítik ki és szeparálják el az "ostoba" társadalomtól. A Francia, Olasz, Spanyol stb. vasutasok mellé oda tudtak állni más szakszervezetek is. Nálunk meg a "nehogy nekik több legyen" lett irányadó, ami meg éppen a kapitalisták számára hajtotta a malmot és tolta a multi-mutyik szekerét.

Gaskó: nem vagyunk túlfizetve!

Gaskó István a VDSZSZ és a Liga elnöke azt mondta a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában, hogy nem meglepő, hogy ismét Ő és a fizetése került célkeresztbe. A szakszervezeti vezető szerint a téma nem új, már a baloldali sajtó is megtalálta azt félévvel ezelőtt. Szerinte többen is vannak, akik még tőle is többet keresnek – mégsem kerültek a „célkeresztbe", neveket azonban nem említett.

Gaskó István azt mondta, hogy szerinte arányosak a szakszervezeti tisztségviselők fizetése. Elmondta, hogy amikor a bértáblát kidolgozták, akkor a főosztályvezető alapkeresetéhez igazították a szakszervezeti elnök fizetését, mert úgy látták, hogy az érdekképviselet vezetőjének munkája ér annyit, mint a főosztályvezetőé. A többi tisztviselő bérét pedig ehhez igazították.
Mint elmondta, amikor a fizetéseket kidolgozták, akkor a vezérigazgató 5-8-szor ennyit keresett.

Szerinte nincsenek túlfizetve az érdekképviseleti dolgozók és vezetők.
Kérdésre válaszolva azt felelte: nem hiszi, hogy a szakszervezetek ellehetetlenítésére készülne a kormán, mert az teljesen idegen lenne egy európai államban. Bár azt a szakszervezeti vezető is elismerte, hogy információi szerint egy új rendszer felállításán dolgozik a kabinet - amellyel Ő személy szerint nem ért egyet. Ugyanakkor úgy véli, nem sokáig halogatható a "társadalmi egyeztetés", tehát hamarosan megkeresik a szakszervezeteket a kormány részéről. (Klubrádió)

Kommentár:

Gaskó, Gaskó, b...meg! Dehogyis nem vagytok ti túlfizetve! Amíg állítólagos "munkásöntudatokból" sztrájkolgattatok a szoclib lükekormány ellen, addig jók voltatok. Szeretett vezéretek (akiknek hangos locsogással nyaltátok az fenséges ülepét) mikor már nem kellettek neki, beleköpött a markotokba... Az árulás bére! Úgy kellett!

Tovaris

Megsértődött a milliomos szakszervezeti vezető

Megsértődött a milliomos szakszervezeti vezető
Áll a vizsgálat elé a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének (VDSZSZ) alelnöke, de "rosszul esik neki", hogy épp a Fidesz képviselője vetette fel: túl magas fizetést kapnak a MÁV-nál működő érdekképviseletek vezetői. Bárány Balázs az MR1-Kossuth Rádiónak elmondta, viszonyítás kérdése, hogy a másfél millió forintos fizetésüket valaki soknak vagy kevésnek tartja.

"Az elmúlt években szakszervezetünk meglehetősen sokat tett azért, hogy ez a változás ebben a társadalomban létrejöhessen" - így indokolta Bárány Balázs, miért fájlalja a fideszes Selmeczi Gabriella csütörtöki sajtótájékoztatóján elhangzottakat.

A politikus ugyanis közölte: a kormánypártok eltökélt szándéka, hogy megvizsgálják az állami vállalatoknál működő szakszervezetek vezetőinek fizetését, és ha igazságtalanságot tapasztalnak, lépni fognak. Selmeczi Gabriella ezzel arra reagált, hogy - a Magyar Nemzet birtokába került dokumentum alapján - a vasúttársaság összesen mintegy 30 millió forintot fizet ki havonta a cégnél működő szakszervezetek 28 tisztségviselőjének.

A napilap információi szerint Gaskó István, a VDSZSZ elnöke bruttó 1,573 millió, Bárány Balázs és Hangonyi Zoltán alelnökök pedig 1,55 millió forintot keresnek havonta. A Fidesz országgyűlési képviselője szerint ezek az összegek rávilágítanak arra, hogy az elmúlt években aránytalan volt a fizetésük az állami cégeknél dolgozó szakszervezeti vezetőknek.

Válaszul Bárány Balázs az MR1-nek kijelentette: nehezményezi, hogy bár "a kormányzópárt, korábban, amikor még nem volt kormányzópárt, számtalanszor tudott minket megkeresni, most arra nem hajlandó, hogy szóba álljon velünk egy ilyen konfliktus okán".

Szerinte viszonyítás kérdése, hogy a fizetésüket valaki soknak vagy kevésnek tartja. Mint a közrádióban elmondta, a hasonló beosztásban dolgozó vasúti vezetők az ő bérük dupláját keresik meg havonta. (MTI )

Kommentár:

Erre mondják pestiesen, hogy: Ki nem szarja le? Mire számítottak a fidesznyikhajbagázstól: Hálára? Megkapták...

Tovaris

GASKÓ ÚR EL JÁTSZOTTA!!!!

Gaskó úr és csapata megtette kötelezettségét,
és már nincs rájuk szükség. Inkább maradtak volna
a szakszervezeti tagság mellett félpénzen,így a
becsületük talán nem csorbult volna akkorát.De nekik
kellett a zsíros állás, és a hatalom. Így most a Mór
megtette kötelességét, a Mór mehet. Hogy mi lesz a
szakszervezeti tagság sorsa kit érdekel. Orbánc úréknek
egyáltalán nincs szükségük a szakszervezetekre, hisz
azok csak követelődznek, és a profitot veszik ki a
zsebükből. Az árulóknak mindig üt egyszer az órájuk,
nem tudom,hogy ebből még mindig egyesek nem tanultak.

Gaskónak kijárna...


Igazi, az emberek érdekeit valóban védő alkotmány alapján végrehajtott igazságosztó ítélet...


Kommunista.NET on Facebook