A Jobbik népszerűsége egyelőre nem apad, a Fidesz idővel azonban felszámolhatja a pártot - írta a Jobbikról közölt elemzésében a Foreign Policy amerikai külpolitikai magazin. A folyóirat emlékeztetett arra, hogy a Fidesz a múltban határozottan lépett fel a jobboldali támadókkal szemben, Orbán Viktor első miniszterelnöksége idején "kooptálta Magyarország első szélsőjobboldali pártját". Ezúttal ugyanez a folyamat veheti kezdetét, igaz lehet az, amit Vona Gábor, a Jobbik vezetője a választások után Facebook-bejegyzésében írt arról, hogy Orbán Viktornak terve van a Jobbik felszámolására.
A Jobbik meglepő 16,7 százalékos választási eredményével a legsikeresebb "hipernacionalista" párt a posztkommunista Kelet-Európában - írta Gyöngyösről, Vona Gábor szülővárosából keltezett cikkében az újságíró szerző, Michael J. Jordan, aki 17 éve Pozsonyból tudósítja az amerikai sajtót Közép-Európáról.
A párt sikerét a szerző egyebek mellett azzal magyarázza, hogy bár a térség két évtizede megszabadult a kommunista diktatúrától, az Európai Unió és a NATO részévé vált, kevesen örülnek. A beígért fényes posztkommunista élet helyett az emberek emelkedő árakat, növekvő munkanélküliséget és járványszerű korrupciót látnak; a kiábrándultság pedig az egész régióban táplálja a jobboldali szélsőségek iránti igényt - idézte a Political Capital budapesti kutatóintézet friss felmérésének eredményét a cikk írója.
Az emberek folyamatos illúzióvesztésen mennek keresztül, az egész rendszerről rossz a véleményük, és Vona Gábor erre a mély kiábrándultságra válaszol, azt manipulálja - idézte a szerző Alex Kulit, a Political Capital elemzőjét.
Az újságíró utalt arra, hogy a Jobbik meglepően sikeres a magyar fiatalok körében, amit részben a fiatal pártvezetésnek, részben a párt internetes jelenlétének köszönhet. A Jobbik erőteljesen jelen van a Facebook és a Twitter közösségi portálokon, a YouTube videomegosztó portálon saját csatornát működtet. A párt fiatalok közötti népszerűségében szerepet játszik, hogy a 25-40 évesek körében 25 százalékos a munkanélküliség, szemben az országos 12 százalékos átlaggal. Sok fiatal számára a Jobbikra adott voks egyfajta proteszt szavazat a nagy pártokkal szemben, amelyek láthatóan nem tudták megnyerni a fiatalok nemzedékét.
A Foreign Policy cikkírója szerint a Jobbik jövőjét illetően az az egyik nagy kérdés, hogy a politikai elitekkel szembehelyezkedő párt mit fog kezdeni azzal a szereppel, hogy beválasztották a parlamentbe? A szerző utalt arra, hogy a Jobbik másik ismert arca, Morvai Krisztina Európai Parlamenti képviselőként "nem tűnt el" Strasbourgban, még mindig nagy a vonzereje országszerte, és az ambíciói kettéoszthatják a pártot.
Kommunista.NET: az alábbi, jellegzetesen ostoba polgári okfejtés nem veszi észre, hogy nem a "kommunista diktatúra", hanem éppen, hogy a kapitalizmus miatt vannak ezek problémák, a fasizmus mindig a rosszul működő polgári demokráciák miatt tör hatalomra, és nem a "kommunista diktatúrák" miatt, annál is inkább, mert olyan nincs is, és nem is volt soha...
...."A párt sikerét a szerző egyebek mellett azzal magyarázza, hogy bár a térség két évtizede megszabadult a kommunista diktatúrától, az Európai Unió és a NATO részévé vált, kevesen örülnek. A beígért fényes posztkommunista élet helyett az emberek emelkedő árakat, növekvő munkanélküliséget és járványszerű korrupciót látnak; a kiábrándultság pedig az egész régióban táplálja a jobboldali szélsőségek iránti igényt - idézte a Political Capital budapesti kutatóintézet friss felmérésének eredményét a cikk írója"... (MTI)
Tovaris
Ezt figyeljétek!
"Ez maga az állampárt" - Tragédia Kövér házelnöki jelölése
Tragédiának tartja az MSZP, hogy a Fidesz várhatóan Kövér Lászlót jelöli az Országgyűlés elnökének. A párt szóvivője annak kapcsán, hogy Orbán Viktor pénteken a Fidesz választmányi elnökét javasolta házelnökjelöltnek, az MTI-nek úgy fogalmazott: "a három közjogi méltóság ezek szerint egyenlő a Fidesz országos elnökségével, ez maga az állampárt".
Tragédia ami történik, most már elmondhatjuk, hogy Sólyom László köztársasági elnök távozásával talán a köztársaság is távozik - mondta Nyakó István.
"Látom a forradalmárokat, a forradalmárok vezetőit, ahogy politikusi profiljukat mutatják egy narancssárga zászló előtt, egymás mellett, mint Marx, Engels és Lenin" - fogalmazott a szóvivő.
Hozzátette: "a tejszínhab tetején a málna" Stumpf István volt kancelláriaminiszter alkotmánybíróvá jelölése.
Kommentár:
Ez az idióta Nyakó végre nyíltan beismerte, hogy az MSZP nem a baloldal pártja.
Hiába, az igazságot a gyermekek, a részegek és az idióták mondják meg...
A mi köztársaságunk 1989-ben távozott. A tiétek meg nem kell. Majd csinálunk újat!
Tovaris
Ide is beraktam Encore hírét!
Stumpf Istvánt, az előző Fidesz-kormány kancelláriaminiszterét és Bihari Mihály jogászt, korábbi alkotmánybírót javasolja alkotmánybírónak Orbán Viktor miniszterelnök - jelentette be pénteken Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője. Az alkotmánybírókat az országgyűlés választja egy parlamenti bizottság javaslata alapján, a bizottság jelöltjei akkor lesznek alkotmánybírók, ha a képviselők kétharmada rájuk szavaz (és ugyebár rájuk fog szavazni). De Szijjártó azt is bejelentette, hogy Orbán Kövér Lászlót, a Fidesz országos választmányának elnökét javasolja az országgyűlés elnöki posztjára.
Kommunista.NET: azt hiszem, mindannyian egyetérthetünk azzal, hogy Stumpf és Kövér jelölése egy vicc - lehetne, ha nem ez lenne a szomorú valóság. Egyébként ez sem kevésbé agyrém, mint a Jobbik jelöltje, Zétényi Zsolt, aki annak idején hírhedtté vált törvényjavaslatával a jogállamiság alapvető elemének számító visszaható hatály tilalmát rúgta volna fel. Tessenek mondani: Király B. Izabella neve mikor fog felmerülni?
Tovaris
Ha lehet
egy javaslatom válasszuk meg a kutyámat alkotmánybírónak:D
Hasonló már volt a
Hasonló már volt a történelemben, amikor Caligula római császár a lovát választatta meg konzulnak...
Tovaris
Na már csak ez hiányzik! Vissza a középkorba? Sok hülye!
"A Szent Korona-tan eszmeiségét megjelenítő" alkotmánybírót akar a Jobbik
A Jobbik Zétényi Zsolt ügyvédet jelöli az Alkotmánybíróság tagjának - közölte az ellenzéki párt pénteken az MTI-vel.
Gaudi-Nagy Tamás és Gyüre Csaba, a Jobbik országgyűlési képviselői, az alkotmánybírákat jelölő eseti bizottság tagjai pénteki állásfoglalásukban jelöltjüket úgy mutatták be, mint a szabadságjogokért és a történeti alkotmányosságért évek óta eredményesen küzdő Nemzeti Jogvédő Alapítvány és Szolgálat, illetve a Magyar Konzervatív Alapítvány elnökét.
"Zétényi Zsolt olyan, a történeti alkotmányosságunkat, és a Szent Korona-tan eszmeiségét hitelesen megjelenítő alkotmány- és büntetőjogász, aki eddigi pályafutása során bebizonyította, hogy képes megalkuvásmentesen és szakmailag megingathatatlan módon képviselni az igazságosság és a jogállamiság értékeit és joggal számíthat a többi párt támogatására" - olvasható a közleményben.
A közleményben kitértek arra is, hogy a Jobbik azért ajánlott csupán egy jelöltet a két üres alkotmánybírói helyre, mert a korábbi konszenzusos rendszerrel szemben olyan új jelölési szabályokat alakított ki a kormánytöbbség, amely érdemben kizárta az ellenzéki pártokat a jelölésből.
A párt mindeközben megdöbbenéssel értesült arról - írták -, hogy a Fidesz azt a Stumpf Istvánt nevezte meg egyik alkotmánybíró-jelöltjének, aki véleményük szerint megfelelő időtartamú és minőségű szakmai gyakorlat híján nem felel meg a követelményeknek.
A volt miniszter jelölését azért is nevezték a közleményben aggályosnak, mert "a kormánypártok sorozatban pártkádereket ültetnek az alkotmányos garanciákat biztosító intézmények élére, illetve tagjai közé". ()MTI
Tovaris
Orbán Viktor jólmegaszondta!
'Ha a tyúklopást nem tűrjük, a Gárdát sem'
Orbán Viktor szerint nem lehet eltűrni, hogy félkatonai szervezetek a törvényen kívül akarjanak igazságot szolgáltatni. A miniszterelnök ezt azután mondta, hogy csütörtökön részt vett a Jobbik parlamenti frakciójának ülésén. Mint sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, véleménykülönbség van közte és a Jobbik között a Magyar Gárda helyzetét illetően.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, ahogyan a nemzeti együttműködés rendszerében "nem hagyjuk büntetlenül a tyúklopást sem, azt sem tűrhetjük el, hogy félkatonai szervezetek a törvényen kívül akarjanak igazságot szolgáltatni, vagy hogy országgyűlési képviselők semmibe vegyék a magyar bíróságot és annak határozatait". "A magam részéről nem járulok hozzá ahhoz, hogy kimasírozzunk a civilizációból" - idézte a Jobbik-frakció ülésén elmondott szavait a kormányfő.
Tájékoztatása szerint a jobbikos képviselők elmondták, hogy ők másképpen látják az elmúlt néhány hónap politikai történéseit, és másképpen látják a saját maguk, valamint a Magyar Gárda helyzetét is. A véleménykülönbség a beszélgetés végén is fennmaradt - tette hozzá Orbán Viktor.
A Jobbik elnöke a megbeszélést követő sajtótájékoztatón azt mondta: a Jobbik parlamenti képviselői csütörtökön kulturált hangvételű beszélgetést folytattak Orbán Viktor miniszterelnökkel, amelyen azonban a "gárdaügyben nem sikerült zöld ágra vergődnie" a feleknek. Vona Gábor hangsúlyozta: a kormányfő meghívásával azt szerették volna elérni, hogy a politika képes legyen megoldást, kompromisszumot találni ebben a "több ezer ember életét meghatározó" kérdésben.
A Jobbik célja, hogy "dekriminalizálják" a gárda ügyét, így a gárdisták végre nyugodtan élhessenek politikai szabadságjogaikkal, azonban ennek garantálására Orbán Viktor semmilyen fogadókészséget sem mutatott - fejtette ki a politikus.
MTI
Tovaris
Hát remélem is hogy
Hát remélem is hogy eltünteti ezt a mocskot. Attól félek ha a fidesz nem fog jól kormányozni (márpedig egyelőre úgy tűnik nem fog) akkor a nácik megerősödnek.
Nincs egyezség gárdaügyben
Orbán Viktor szerint nem lehet eltűrni, hogy félkatonai szervezetek a törvényen kívül akarjanak igazságot szolgáltatni. A miniszterelnök ezt azután mondta, hogy csütörtökön részt vett a Jobbik parlamenti frakciójának ülésén. Mint sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, véleménykülönbség van közte és a Jobbik között a Magyar Gárda helyzetét illetően.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, ahogyan a nemzeti együttműködés rendszerében "nem hagyjuk büntetlenül a tyúklopást sem, azt sem tűrhetjük el, hogy félkatonai szervezetek a törvényen kívül akarjanak igazságot szolgáltatni, vagy hogy országgyűlési képviselők semmibe vegyék a magyar bíróságot és annak határozatait".
"A magam részéről nem járulok hozzá ahhoz, hogy kimasírozzunk a civilizációból" - idézte a Jobbik-frakció ülésén elmondott szavait a kormányfő.
Tájékoztatása szerint a jobbikos képviselők elmondták, hogy ők másképpen látják az elmúlt néhány hónap politikai történéseit, és másképpen látják a saját maguk, valamint a Magyar Gárda helyzetét is. A véleménykülönbség a beszélgetés végén is fennmaradt - tette hozzá Orbán Viktor.
A Jobbik parlamenti képviselői is sajtótájékoztatót tartottak a miniszterelnökkel tartott megbeszélés után. Vona Gábor pártelnök úgy nyilatkozott: kulturált beszélgetést folyattak a miniszterelnökkel, amelyen azonban a "gárdaügyben nem sikerült zöld ágra vergődnie" a feleknek. Vona Gábor hangsúlyozta: a kormányfő meghívásával azt szerették volna elérni, hogy a politika képes legyen megoldást, kompromisszumot találni ebben a "több ezer ember életét meghatározó" kérdésben.
A Jobbik célja, hogy "dekriminalizálják" a gárda ügyét, így a gárdisták végre nyugodtan élhessenek politikai szabadságjogaikkal, azonban ennek garantálására Orbán Viktor semmilyen fogadókészséget sem mutatott - fejtette ki a politikus. (MTI)
Kommentár:
Meggyőződésem, hogy Orbán Viktor szíve mélyén szereti a gárdát, mert hiszen ezek az ő által kiagyalt polgári körök bázisán jött létre. Azonban a gárda minden tekintetben szalonképtelen. Egy magát demokráciának tekintő államban - ami korántsem biztos, hogy minden tekintetben helytálló - nincs helyük ezeknek a fasiszta söpredékeknek. Csakhogy a polgári társadalmak is mindenütt csak úgy tudták féken tartani a szélsőjobbot - azaz mély illegalitásban tartani - ha a baloldal, azon belül is a kommunisták legalább olyan erősek voltak, mint a szélsőjobb. Minket egyelőre az erős baloldal veszélye nem "fenyeget". Orbán kínos helyzetben van, mert már elszenvedett egy lépéshátrányt; tárgyalni kezdett a Jobbikkal, ahelyett, hogy azonnal elrendelte volna a gárda ellen a statáriumot. Hiszen a Jobbik azzal, hogy védelmébe vette a gárdát, de facto elismerte, hogy egyet ért vele, így mint egy félkatonai szervezet ideológiai hátterének, nincs helye még a polgári demokráciák parlamentjében sem. Minden egyezkedés egy lépéssel előbbre viszi a gárdát a legitimitás felé. Orbán Viktor egyik - szerencsénkre nem az utolsó tévedése - a gárda katyvasz.
Tovaris
A KEZDETI NAGY!!!!
A kezdeti nagy sikerek, nagyon gyorsan lohadni
fognak, mivel a Jobbik is akárcsak a többi hazug
kapitalista párt csak a hatalmat akarta meg szerezni.
és a vele járó zsíros állásokat. A Nép az csak huszad
rangú tényező számukra. Mikor össze rabolták magukat,
szép lassan visszavonulnak a közéletből. Az istenadta
Nép az csak a nagy ígéretekre koncentrál, hogy mi van
mögötte az már nem érdekli,és nem is törődik vele.
Ezért tart az ország ott, ahol tart.Az igazi Kommunistáknak
nem hisznek, mert a propaganda,a média, és maga az M.SZ.P.
mindent meg tesz, hogy minket lejárasson, Lásd a
(KIRÁLY ÚJ NADRÁGJA) míg valaki ki nem mondja az igazat
meggyőzően, addig így is lesz. A mi időnk csak ezután
következhet. De a kár akkora lesz, mind a második világ-
háborúban sem volt. Ezen kellene el gondolkodni a népnek
míg nincs későn.