A Győzelem napja

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

2009. május 9-én, vagyis a Győzelem napján Leningrádban ismét összegyűltek a kommunisták: a KPRF tagjai, a Komszomol és szimpatizánsaik, hogy részt vegyenek a Veteránok Felvonulásán.

A kommunisták felvonulását rögtön az elején egy incidens zavarta meg, mely során egy civil ruhás személy követelte, hogy elvtársaink tüntessék el a zászlóikat, azon az alapon, hogy a kommunista pártnak semmi köze a győzelemhez. Ezután a zászlókkal „felfegyverkezett” komszomolistákat körbevették a valóban felfegyverkezett különleges rendőrségi akciócsoport tagjai. Szerencsére egyéb intézkedésre nem került sor, s a kommunisták – zászlókkal – felvonulhattak Leningrád főutcáján, a Nyevszkij Proszpekten.
Elvtársaink a május elsejihez hasonló jelszavakkal: „Lenin, Párt, Komszomol!”, „Hazánk a Szovjetunió!”, dacolva a szakadó esővel további problémák nélkül eljutottak a főtérig, a Dvarcovaja Ploscsagyig. A felvonulás során a Pityerszkaja Pravda számos ünnepi kiadványát osztották szét az érdeklődőknek.
Aktivitásával, helytállásával és bátorságával a Komszomol ismét szép példát mutatott hazai és külföldi elvtársainak, rámutatva arra, hogy apáik, nagyapáik győzelme hittel, összefogással és kitartással ma is elérhető.


Kommunista.NET on Facebook