Húsz évvel ezelőtt, 1989-ben jelölte utoljára piros betűvel a naptár április 4-ét, Magyarország felszabadításának napját (1945) vagy a felszabadulás ünnepét. A Munkáspárt számára továbbra is ünnepet jelent, pénteken Tatabányán, a megyeháza mögötti Béke parkban tartottak koszorúzással egybekötött megemlékezést.
Thürmer Gyula elnök beszédében elmondta: 1989-ben hatalmas rombolás kezdődött az országban. Előtte, a szocializmus idején mindenkinek volt munkája, mezőgazdaságunk Európában kimagaslott, a betegeket ingyen gyógyították, színvonalas oktatásban, nevelésben részesültek a diákok.
A budapesti Szabadság téren is munkáspárti megemlékezők gyülekeztek szombat délután 3 órakor, miután előzőleg az országos pártaktíva megvitatta a Munkáspárt teendőit az EP-választásokkal kapcsolatban. A Munkáspárt tagjai és szimpatizánsai megkoszorúzták a Szovjet hősi emlékművet, ahol a Párt vezetői ünnepi beszédben emlékeztek meg a Magyarországo felszabadító szovjet katonákról. A rendezvényen sorfalat állt a Baloldali Front-Kommunista Ifjúsági Szövetség tagjai.