Fogarasi Zsuzsanna (Munkáspárt) beszéde a Győzelem Napján

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Az alábbiakban közöljük a Magyar Kommunista Munkáspárt budapesti alelnökének, Fogarasi Zsuzsanna beszédét.

Elvtársak!

Vörös zászlókkal és vörös virágokkal érkeztünk Bajcsy-Zsilinszky Endre szobrához emlékezni és figyelmeztetni. Figyelmeztetni és emlékezni! Nem félni, nem aggódni a jövő miatt.

Bajcsy Zsilinszky Endre fegyverrel fogadta a házába betörő nácikat, megsebesült a tűzharcban, letartóztatták. De nem ijedt meg. A Magyar Nemzeti Felkelés Felszabadító Bizottságában folytatta a harcot, míg újra le nem tartóztatták. 1944. december 24-én Sopronkőhidán felakasztották. Magyar ember volt. Krisztus születésnapja sem mentette meg a fenevad bosszújától. Azon kevesek közé tartozott, akik ellenálltak. Igen, tudjuk, a győzelem után sok ellenálló jelentkezett. Zsilinszky Endrének erre nem volt szüksége. Ragyogó csillag ő a szabad magyar haza egén. Kötéllel átkötött, vérben ázott csillag. Küldetéses ember, aki nem hátrált meg. Mi sem hátrálunk meg – igaz kevesen vagyunk és reméljük akkor sem leszünk túl sokan, amikor a kitüntetéseket osztják majd, de nekünk arra sem lesz szükségünk. Csak egyetlen mondatra: ütött az igazság órája. A fasizmussal szemben nem elég öklöt rázni- az utat kell szétrombolni, ami elvezet a tombolásához, s ami nem más, mint a finánctőke 20 esztendős rémuralma a mai Magyarországon. A fasizmus nem magától jön és gyilkol. A fasizmus fegyver a kapitalizmus kezében, az ő pénzükön hízva, a dolgozók verítékéből.

Dimitrov elvtárs azt mondta:

„A fasizmus, amely a kapitalista rendszer hanyatlásának következtében jött létre, végeredményben a rendszer további szétbomlasztásának tényezőjeként működik. A fasizmus tehát , amely azt a kötelezettséget vállalta magára, hogy eltemeti a marxizmust, a munkásosztály forradalmi mozgalmát, az élet és az osztályharc dialektikája következtében saját maga vezet a továbbiakban azoknak az erőknek a fejlődéséhez, amelyeknek a fasizmus sírásóivá, a kapitalizmus sírásóivá kell válniok.” Gondolkozzunk el ezeken a szavakon!

1945. május 9- a Győzelem Napja. 1945. május 8-én a hitleri Németország kapitulált. A győzelemig hosszú véres út vezetett, amely a szovjet katonák vérétől vöröslött. Nagyapák, apák, fiúk és lányok… A szovjet nép harca volt ez elsősorban. De harcoltak magyarok, szerbek, románok, franciák, amerikaiak, angolok, németek. Emberek, szabadságszerető emberek, mint mi. A szovjetek vállalták a legnagyobb áldozatot, ezért joggal lobogott a vörös zászló minden tornyon, s legfőképp a szívek csúcsán. Ma itt a kezünkben-kezetekben, s belőle egy darab a testünkön. Ma, itt, a hősök emlékére öltöttük magunkra.

Krásznoj ármij! Szlává!

Elvtársaink! Kik a föld mélyén alusszátok örök álmotokat kelettől nyugatig, pihenjetek! Izzó zászlótok már a miénk. Győzelmetek nagy volt, de nem örök, mert a fasiszta fenevad megvillantotta fogsorát. Mögötte multicégek, kizsákmányolók. És lesznek még, míg fel nem ragyog az ember vörös csillaga.

„A szuronyok hegyén az Élet dalol,

s megyünk, megyünk mi a vörös csapattal,

oh! nem a tegnapi gyilkos roham jő,

csak szembenézünk a zsoldos hadakkal.

Szikrát csiholunk agyunkkal, eszünkkel,

s feléjük nyúlunk át – ismerjetek ránk!”

Gondoljunk itt a harcoló görög elvtársainkra is, akik közös lobogónkba borították a hazájukat. Akik harcolnak a kizsákmányolás ellen, a fasizmus ellen is küzdenek.

Egyetlen család fiai vagyunk: magyarok, szovjetek, görögök…

Éljen Magyarország!
Éljen a szabadság!
Világ proletárjai, egyesüljetek!

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Dijazom, hogy ...

... a beszédről írt kritikámat tartalmazó blogomat a strandpapucsos topiccal együtt törölte a cenzúra.

Azért nehogy azt higyje a cenzor, hogy korrekt volt. Egyrészt blogot cenzúrázni eléggé durva dolog - hiszen a blogért kizárólag annak gazdája a felelős. Másrészt az én kritikám a strandpapucsos cikk nélkül is megállta a helyét, egy korrekt vitatható kritika volt, minden szaváért vállalom a felelősséget, mig a másik törölt opusz egy mocskolódó, érveket nem, csak gyalázkodásokat tartalmazó, a baloldali egységet akadályozó iromány volt.

Az egyidejű törlés egyenlőségjelet tett a két írás közé, és ezt már nem díjazom.

Phoenix - Red Star.

moderálás

Jó lenne valami rendszert kialakítani, hogy a fasiszták és a hozzájuk tartozó dogmatikus söpredékek ne irkáljanak az oldalra! Felettébb zavaró, hogy egy baloldali weboldalon is sok a tudatlan, fogyatékos hozzászólás!

Helyes megállapítás

Hát igen szép lassan kihalnak a komcsik, egyre kevesebb a szélsőséges hozzászoló!

Te vagy a szélsőséges

Te vagy a szélsőséges hozzászóló. A "komcsi" pedig nem őslény, aki csak úgy kihal. De nem zavar, hogy eltévedtél? Ha nem bírod a "komcsi szélsőséget" - mert korlátozott térfogatú agyállományod fel sem fogja az itt elhangzottakat - akkor mit kuncsorogsz itt? Ha körülnézel, látsz itt hosszú cikkeket, beírásokat. Azokban lapul az értelem. Nem ártana, ha felderítő útra indulnál a marxizmus elméletében, mert hátha hasznodra válik. A másik dolog az, ha majd a szélsőjobbos, hungarista honlapokon ennyi "komcsi" véleményt olvashatsz, mint itt a miénken a tieiteket, akkor majd lesz miről pofázni, kis haver...

Kedves Admin! Egyre több

Kedves Admin! Egyre több fasiszta beírás szerepel a honlapon, lassan kiszorítja a normális beszólásokat. Kérlek, folyamatosa kommentár hozzáfűzésével szíveskedj rendszeresen eltávolítani őket. Mi sem mehetünk be a fasiszta portálokra!

ez elég gázos beszéd vót elvtikéim!

Na nem baj egy kis ünnepi PUNK csasztuska a CPG-től tőlünk-nektek-szeretettel:

Áll egy ifjú élmunkás a téren
Kommunista szombatról jött éppen
Dúli dúli a réten
Dúli,dúli a réten

Szobrot képet sematista banda
A munka hőse szerepeljen rajta
Dúli...

Rohadt büdös kommunista banda
Mér nincsenek ezek felakasztva
dúli...

VENDÉG2

KÖCSÖG VAGY,

tanulj, tinó.....!

CPG nem fasiszta, te tudatlan barom!

Te vagy a tudatlan barom -

Te vagy a tudatlan barom - ami nem jogosít fel arra, hogy másokat is annak nevezz. Mi az a CPG? Talán egy -idiotizmus elleni oltóanyag orvosi rövidítése, amivel kezelnek? Aki a kommunistákat ily módon mocskolja, az bizony fasiszta. Ha nem tudod mit jelent a szó, akkor tanulj tinó, mert ökör lesz belőled...

CPG = Come on Punk Group

A CPG - ami természetesen nem BCG - nem egyéb, mint a Come on Punk Group angol szavak rövidítése.
Az együttes nem a kommunistákat mocskolta, hanem a 80-as évek magyarországi közéleti szocialista-kommunista ideológiáját/mentalitását karikírozta ki - kétségtelen, hogy radikálisan és a hagyományostól eltérő zenei eszközökkel. Körülbelül úgy, ahogyan a Hétköznapi Csalódások, amikor a MIÉP elnökének és a jobboldalnak a kiirtását javasolta.
A fasizmushoz és efféle dolgokhoz semmi közük nem volt, amit később a hatalom is kénytelen volt elismerni.

A humoromat nem mindenki

A humoromat nem mindenki érti az oltással kapcsolatban, de nem ez a lényeg. Ne haragudj, de ez a szöveg, hogy:

"Rohadt büdös kommunista banda
Mér nincsenek ezek felakasztva
dúli...

mi lenne más, mint mocskolódó fasiszta szöveg? Na ne már, menjenek a jó k... anyjukba!

Ráadásul egy orosz népdal dallamára. Hányingerem van ezektől a buziktól!

Ezek nem buzik. Sok mindent

Ezek nem buzik. Sok mindent lehet rájuk mondani, de nem buzik. De valóban nem ez a lényeg.
Őket nem az egyszerű melós zavarta a Kádár-rendszerben, hanem azok a sötét faxok, akik nagy pofával kiabálták/terjesztették az MLEE-eken azt a vulgármarxizmust, amiben ők maguk sem hittek. (1990 után pedig átálltak a következő hatalomhoz vagy a szocikhoz.) Akik olyan túlhatalmat gyakoroltak üzemek, gyárak stb. élén, amely az ott dolgozókat is irritálta, persze igyekeztek nem beszélni róla, legfeljebb egymás között. Tehát ezekkel volt bajuk. Ezek a vezetők soha nem voltak kommunisták, de kihasználták azt, hogy a rendszer odatette őket, és hatalmukkal visszaéltek. Ostoruk azokon csattant, akik a gépek mellett megszakadtak évről évre.
De azt hiszem, hogy ha az embernek hányingere van az akasztásos daltól (mondjuk nem ok nélkül), akkor ennek bal oldalról is működnie kellene. Nem azért, mert imádja az ember Csurit vagy hasonszőrű társait, hanem azért, mert elsősorban emberek vagyunk, és legfeljebb másodsorban bal/jobboldaliak. Ezért írtam a Hétköznapi Csalódásokról, illetve azért, mert ezt a színtársulatot hősként állítja be néhány internetes kommunista sajtótermék (mert a jobboldaliak kiirtására/meggyilkolására szólít fel). Vagy azokat, akik (Tilos Rádió) szerint ki kell irtani minden keresztényt. Tehát ne legyen double standard (kettős mérce), mert azzal csak saját magunkat járatjuk le.

A buzit nem szexuális

A buzit nem szexuális értelemben mondtam... Ne haragudj, láttam a kommunistákat lógni a Köztársaság téri fákon, kibelezve, szívüket kitépve. Nekem ne dúlizzanak kommunisták akasztásáról. Remélem, megérted?

Szerencsére én csak képen

Szerencsére én csak képen láttam és olvastam róla, de akkor is úgy gondolom, gyalázat ezzel dúlizni.

Meg.

Meg. (De még egyszer ismétlem: nem az egyszerű melóst - azt, aki megszakadt helyettük a munkahelyén - akarták felakasztani.)
És amit az előbb írtam, annak a kettős mércéről szóló részét fenntartom továbbra is.
Remélem, érthető. (Verstehen? nem verstanden)

A "verstanden" befejezett

A "verstanden" befejezett igealak. Entschuldigung Sie, bitte! Értem azt is, hogy nem kommunisták, hanem párttagok voltak a vezetők, tudom, én is elszenvedtem. Azt is tudom, hogy kettős mércével mértek. Ezért nem is kapkodtak a rendszer után sokan, mert azt hitték, majd a kapitalizmusban a jó élet ellensúlyozza a keményebb munkát. A lényeg azért nem ez volt. De akasztással való viccelődést még a "Valahol Európában" c. filmben is borzasztó volt hallani, holott csak egy ártatlan gyerekcsíny volt. Az akasztással általában nem szabad viccelni. Még jobban elítélem ezt a csasztuskát.

Elég gázos ez a "csasztuska"

Másik "csasztuskád" nincs? Kurvára unalmas mindig olvasni ezt az ökörséget!

Szerintem Tovaris nem is

Szerintem Tovaris nem is ember, hanem egy kommunista virtuális dzsinn és ez a gusztustalan weboldal az ő lámpása :D

Húúúúúúúúúú,

Húúúúúúúúúú, csúnya ellenség! Sőt! Én magam vagyok a Kommunizmus Kísértete! Én telepszek rád szorongó álmaidban! Én lopom ki szeretett turulmadaratok fészkéből a tojásokat, kikeltem a turulfiókákat, és kommunistává nevelem őket! Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, hess gonosz sátán!

Ha gusztustalan a weboldal, akkor mi a f.....t keresel itt?

ez elég gázos beszéd vót elvtikéim!...

"Rohadt büdös kommunista banda
Mér nincsenek ezek felakasztva"

Gondolom kíváncsiak rá elöbb te hogy nézel ki a kötél végén himbálódzva!
QtdP

Csak nyomassad még egy párszor!

Elárulom, hogy a közösség elleni izgatásért akkor is és ma is büntetőjogi felelősségre vonás jár(t)!

A kis hőseid, a CPG-sek is kénytelen voltak a végén felülni a fingófára a szegedi Csillagban! Muhhaha:-D

De látom Te is arra pályázol! Majd segítünk Neked, ne félj!

Szegény Kazincy, ha tudná,

Szegény Kazincy, ha tudná, mivé züllesztették a "hazafiak" a szép magyar nyelvet....XD

csitu komcsik, mert kipusztul a mókáspárt!

Nem tetszik az örökzőld csasztuskánk? Nyugi van vén szaros trottyok, a végén az izgalomtól még elpatkoltok mindannyiunk örömére. Nem tudtátok a ti időtök már lejárt, PUNK FOREVER!

Ez a kultúrátok?

Ez a kultúrátok? Szánalomra méltók vagytok. Ti fasiszták csak ordenáré módban tudtok megnyilvánulni, mivel szellemi színvonalatok a bányabéka segge alatt rejtőzködik. Az agyatokban agyvelő helyett fekália van, amiatt esik nehezetekre a gondolkodás és az illemtan... A magyar nyelv helyesírási szabályairól nem is beszélve. Pl. a zöldet rövid ö-vel kell írni. Mindannyitok örömére...

nehéz megérteni vénszarosok?

Tenni akaró és nem csak szájtépő antifa PUNKOK vagyunk nem fasisztáik, szenilis vén trottyok!

Mint ilyenek maradtatok ki

Mint ilyenek maradtatok ki már az alsó tagozatból.Értem, ezért nem megy a helyesírás.

Szerintem jártak 8 évig

Szerintem jártak 8 évig iskolába és nem maradtak ki, de a négy első és négy második is nyolc osztály .

Ez de szar...

"Krisztus születésnapja sem mentette meg a fenevad bosszújától."
Mondják a vörösök, akik a Bibliát seggtörlésre használnák?

"igaz kevesen vagyunk és reméljük akkor sem leszünk túl sokan, amikor a kitüntetéseket osztják majd, de nekünk arra sem lesz szükségünk."
A kissé túlbizakodott optimizmus befigyel. Meg most akkor kell vagy nem vagy mivan?

"A fasizmus fegyver a kapitalizmus kezében, az ő pénzükön hízva, a dolgozók verítékéből."
Nah, ha ez így lenne, akkor lenne pénz a hatalomátvételre.

"A szovjet nép harca volt ez elsősorban."
A Szovjetunióba bevonuló sátáni-németfasiszta csapatokat meg ünnepelve fogadták. Míg a szovjeteknek nem örültek sehol. Csak a komcsik.

"Mögötte multicégek..."
Ha valaki tudja, hol tudok igényelni én is egy multicéget - mivel fasiszta vagyok - azt megköszönném.

"Akik harcolnak a kizsákmányolás ellen, a fasizmus ellen is küzdenek."
Az a terhes kismama is biztosan nagyon fasiszta lehetett.

"Egyetlen család fiai vagyunk: magyarok, szovjetek, görögök…"
Ez nem egy hanem 3, és teljesen különböző. Valaki megírná mi közünk a szovjetkhez meg a görögökhöz?

Apológia a szar ideológiájáról

"Krisztus születésnapja sem mentette meg a fenevad bosszújától." Ezzel azt mondta, hogy a karácsonyra sem voltak tekintettel a kivégzők, legalább a szeretet ünnepén megkegyelmezhettek volna nekik. De hát nyilasok voltak, nem felebaráti szeretettől átitatott keresztények.

"Mondják a vörösök, akik a Bibliát seggtörlésre használnák?" Ezt a faj-és eszmetársaidtól hallhattad, amúgy kitaláció.

"A kissé túlbizakodott optimizmus befigyel. Meg most akkor kell vagy nem vagy mivan? Mi van, különírva. Ezentúl ezt a mondatot nem értem, mert nem magyarul írtad.

"A fasizmus fegyver a kapitalizmus kezében, az ő pénzükön hízva, a dolgozók verítékéből."
Ez egy gyenge mondat, én sem így írtam volna le. A fasizmus a finánctőke (kapitalizmus) legreakciósabb, legsovinisztább megjelenési formája... Ezt Georgi Dimitrov bolgár kommunista mondta egy náci bíróság előtt, amikor megvádolták a birodalmi parlament, a Reichstag felgyújtásával (amit persze természetesen nem ő gyújtott fel, hanem náci provokáció volt) A kapitalizmus a dolgozók (munkásosztály kizsákmányolásából gyarapodik - ezt láthatod nap, mint nap az országban a hazai és külföldi multinacionális cégek gyakorlatában - a munka pedig büdös, verejtékszagú.

"A Szovjetunióba bevonuló sátáni-németfasiszta csapatokat meg ünnepelve fogadták. Míg a szovjeteknek nem örültek sehol. Csak a komcsik." német fasiszta - különírva. Hol fogadták ünnepelve a német csapatokat? A Szovjetunióban? Ott, ahol 12-13 millió civilt öltek meg? Ennyire azért ne legyél hülye, mert ki fognak röhögni! Na nem a pártbulijaitokon, hanem minden más normális helyen.

"Ha valaki tudja, hol tudok igényelni én is egy multicéget - mivel fasiszta vagyok - azt megköszönném." Menj el dolgozni a TESCO-ba, és légy árufeltöltő. Ha kibírod röhögés nélkül, kapsz egy multicéget ajándékba tőlem.

Az a baj a szarral, hogy nagyon hasonlít a nácik fejében lévő, állítólag "agyvelőnek" nevezett konzisztens állományhoz. Presszúra hatására kismértékben komprimálható, de végül is csak felületesen érvényesek rá a liquid-dinamika tételei. Nem lötyög, mint a folyadék, de kitölti a rendelkezésre álló helyet. Állandó nyomáson állandó térfogat...Viszont nagyon büdös. Az ide beírt fasiszta irományokból folyamatosan árad a szarszag...

"A Szovjetunióba bevonuló

"A Szovjetunióba bevonuló sátáni-németfasiszta csapatokat meg ünnepelve fogadták. Míg a szovjeteknek nem örültek sehol. Csak a komcsik."

Az elején, Ukrajna egyes területein, igaz szórványosan, de előfordultak szimpátia megnyilvánulások. De csak az elején, aztán hamar jött a józanodás, hogy a németek uralma még a sztálini nagy terror legrosszabb éveihez mérten is borzalmasabb.

A szovjet partizánháborúról:
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&langpair=en|hu&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_partisans

A SZOVJETEKNEK MINDENHOL ÖRÜLTEK, KIVÉVE A NÁCIK!

Aki csak számított az akkori magyar szellemi életben (Illyéstől, Szabó Lőrincen át, Márai Sándorig), mind felszabadulásként élte meg a fasiszta német hordák és a hazaáruló nyilas lakájaik porrá zúzását!

Most aztán tényleg elástad magad!

Így védjen meg téged az ember...

Bravó Hevessy!

Ilyen gyors cenzúra - ez nem akármi. Örülök, hogy tiszteled a mások munkáját. Több, mint egy óra hosszat írtam a kritikát. Undorító vagy!

Hogy lehet innen levenni egy

Hogy lehet innen levenni egy beírást? Ugyanis nekem is eltűnt már ez-az. A nácik beírásait hogy lehet eltüntetni?

A nácik jobbat írnak mint

A nácik jobbat írnak mint az ilyen vén okoskodók! Az öregek miatt van nullán a párt...
N.S.

Tökfejkém!

Akkor mi a faszt olvasgatsz itt, miért nem mész a náci honlapokra, baszd meg?

Édeseim!

Talán befejezhetnétek a sok butaság beírását. STPO Igazán, nincs jobb dolgotok?STOP Annyi munka van.STOP Dolgozzatok, ne az öregeket szidjátok! STOP

Te takarodj a buzi mszp

Te takarodj a buzi mszp júdásokhoz!

Cenzorkám!

Ezt itt feljebb nem lehetne véletlenül kivágni - kicsit ordenáré ...

Aki szerkesztői jogosultságot kapott az Admintól

az belenyúlhat a saját dolgaiba biztosan, de lehet, hogy a máséba is.

Mindamellett egy kicsit lehiggadtam, még időben a böngészőm ideiglenes tárjából kimentettem a szöveget és kiraktam egy blogba. Viszont lehet, hogy itt nem Hevessy cenzúrázott, ebben az esetben (de csak ebben az esetben) visszavonom a fenti hozzászólásomat.

Azért szeretném olvasgatni

Azért szeretném olvasgatni hevessy elvtárs munkásmozgalmi önéletrajzát...

Hevessy mellet maga

Hevessy mellet maga elbújhat!
N.S.

Hát nem fenyeget túlzottan

Hát nem fenyeget túlzottan téged kiskomám, a szellemi túltengés veszélye...

Ne szexistáskodj!

Nem "mellet", hanem "mellett" - vagy Te vagy a Móricka, akinek mindenről az jut az eszébe? :-)

Az ilyen vén kecskék miatt

Az ilyen vén kecskék miatt toporgunk egy helyben! Értelmiségi júdások!!!

Szerinted

a győzelem záloga a fiatalosan pocsék helyesírás és ordenáré káromkodás?

Elárulok egy titkot, ha még nem tudnád: fiatalnak lenni sajnos egy mulandó átmeneti állapot - hülyének lenni viszont tartósan lehet.

De okos maga értelmiségi!

De okos maga értelmiségi!

Na, már egészen jó!

Ebben nem volt egy helyesírási hiba sem. Csak így tovább, ennek van jövője!

Úgy látszik a vörösök

Úgy látszik a vörösök közt is vannak intellektuális személyiségek, hihi.

Sajnálattal közlöm, hogy

Sajnálattal közlöm, hogy itt nálad minden vörös intellektuálisabb, mint te. Téged sem fenyeget a szellemi túltengés veszélye...

KEDVES VENDÉG!!!!!

Te vagy nagyon gazdag vagy, vagy nagyon naiv.
Aki ilyen "már meg bocsáss a kifejezésért"
ocsmány szavakat képes használni, és mondani,
és össze keverni az M.sz.p-t az igazi
Kommunistákkal, az vagy nagyon naiv, vagy
egyszerűen tájékozatlan a politikában.
Az M.sz.p. soha nem volt Kommunista. Legfeljebb
tagkönyves burzsuj imádó. Ők adták el az országot
a szó szoros értelemben a multiknak A-Z-g. Közöttünk
nem találsz milliárdost, de még milliomost sem.
Úgy, hogy mielőtt a Kommunistákat becsmérled légy-
szíves tájékozódni mielőtt sértegetsz bennünket.
És igen is az a negyven év mit eladott az M.sz.p.
a multiknak az igenis békeidők voltak. Volt létbiztonság
elfogadható megélhetés, mindenkinek volt jövője.
Most van munka nélküliség, lét bizonytalanság, és
kiszámíthatatlan holnap. Ha ez neked megfelel, akkor
Te egy burzsuj vagy . Így hát nincs miről beszélnünk.
Maradok tisztelettel. HA.

Csatlakozom!

Én is kikérem magamnak, hogy a kommunistákat valakik "egybemossák" az MSZP-vel! Még attól is berzenkedek, ha az MSZP-t bárki baloldalinak nevezi.


Kommunista.NET on Facebook