Tüntettek a főváros ifjúkommunistái a Győzelem Napján

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A Baloldali Front - Kommunista Ifjúsági Szövetség szombaton megtartotta röptüntetését a Deák téren. A Hinmusz eléneklése után a fővárosi szervezet elnöke köszöntette a rendezvényen megjelenteket. Az alábbiakban a budapesti frontelnök beszédéből idézünk:

"1945. május 9-én Európa és a világ vezető hatalmai megfogadták, hogy csírájában elfojtanak minden fasiszta kezdeményezést. Úgy tűnik, hogy az úgynevezett „demokratikus Európai Unió” ma megtagadja a 65. évvel ezelőtt tett fogadalmat. Eltelt 65. év, és azt vesszük észre, hogy újra árpád-sávos zászlók lobognak a Kossuth téren. Tele van firkálva a főváros antiszemita jelszavakkal! Szabadon lehet zsidózni, cigányozni! Egyre erősebb, a kommunista ellenes hisztéria, szerte Európában. Az utóbbi egy-két évben, és most, 2010-ben is annak vagyunk tanúi, hogy a magát hazafinak, és nemzetinek álcázó, valójában pedig szélsőjobboldali, fasiszta Jobbik, a magyar parlament 3. legnagyobb pártjává nőtte ki magát."

A budapesti frontelnök kiemelte: A magyar kommunista mozgalom, és a világ kommunistái, mindig a béke, és a haladás ügyét szolgálták, és szolgáljuk ma is.Tették ezt elődeink is, a Szovjet Vörös Hadsereg hősei, a magyar antifasiszták, ellenállók, partizánok, és tesszük mi is. A békeszerető emberek, az igaz hazafiak, sohasem feledhetik, és nem is felejtik, hogy értünk, magyar emberekért, és az emberiség békéjéért adta életét, több millió szovjet katona, és értünk hozott áldozatot a Vörös Hadsereg. A mai kommunisták, köztük mi, az ifjúkommunisták is, szintén a béke, és egy igazságosabb világ megteremtésében hiszünk!"

Szovjet Himnusz eléneklése után Fogarasi Zsuzsanna, a Magyar Kommunista Munkáspárt budapesti alelnöke tartott beszédet, melynek keretében megemlékezett az antifasiszta hősökről, ellenállókról, partizánokról.

Végül pedig a kommunisták vörös virágokat helyeztek el Bajcsy-Zsilinszky Endre szobránál.
A rendezvény az Internacionálé eléneklésével zárult. A Baloldali Front tüntetésén részt vett a Munkáspárt elnöke, Thürmer Gyula elvtárs is.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

a náczi spion

Most nem mennék bele olyanokba, mint hogyan lehet olyan partizánokat éltetni, akik egyszerű, hazájukat védő honvédeket lőttek hátba. Vagy, hogy a Vörös Horda kikért is halt meg, vagy éppen nem halt meg.
De az Árpádsávot már megint politikai jelzőkkel illetni eléggé primitív. Csak ebben egyezzünk már meg. Az Árpád-sávos zászló egy több mint 1000 éves nemzeti szimbólum, ami olyan időből származik - ami talán nektek meglepő - de nem voltak se fasiszták, se imperialisták. Meg azt is jó lenne már észrevenni, hogy a Jobbiknak semmi köze nincs nemhogy a fasizmushoz, de lassan már a jobboldalhoz sem.
(Az viszont vicces, hogy ha pár szót kicserélnék, teljesen azt lehetne hinni, hogy ez egy szélsőjobboldali cikk)

Én sem mennék bele

Én sem mennék bele olyanokba, mint hogyan lehet olyanokat éltetni, akit egyszerű, munkásokat-parasztokat küldtek ki a húsdarálóba meghalni "védd a hazát!" címszóval, miközben ők maguk híztak a katonák nyomorán. Vagy hogy a doni hadsereg kikért (és legfőképp miért) is halt meg.

De sajnos az Árpádsávos zászlót igenis politikai jelzőkkel kell illetni. Gondoljunk a szvasztikára. Ez ugyebár egy több ezer éves hindu (és buddhista) jelkép. Méghozzá az egyik legszentebb. És ugye több ezer éve sem voltak se fasiszták, se imperialisták. Mégis, egy jelkép attól jelkép, hogy ki, milyen környezetben használja. Ha Indiában egy rohadt nagy horogkereszttel császkálok, nyilván előbb gondolnak a vallási jelentésre, de ha Berlin kellős közepén, akkor már más a helyzet. Te pedig ezen gondolkodj el.

Igen a Svasztika tényleg

Igen a Svasztika tényleg több ezer éves. És nem csak a hinduknál fellelhető, hanem majdnem az ÖSSZES ókori civilizációban. Az inkáktól kezdve a görögökön át egészen a japánokig. A Svaszitkának egy nagyon mély, szakrális jelentése van.
De most csak az Árpád sávokról beszélek. Ami továbbra is mint nemzeti jelkép funkcionál. Még szerencse hogy Szálasiék tisztában voltak ezzel. Éppen ezért megtolták még egy piros sávval az eredetit. Tehát ha úgy vesszük a Hungarista Mozgalom nem Árpád sávos zászlót használ, hanem egyszerűen piros csíkok vannak a nyilas zászló mögött. Ami emlékeztet az Árpádsávra, kifejezvén nemzeti örökség iránti tiszteletét.
Szerintem sem jó ötlet tüntetésekre Árpád sávos zászlóval menni. Ebben egyetértünk.

Nos, úgy látszik nem

Nos, úgy látszik nem érted vagy nem akarod megérteni a párhuzamot a szvasztika és az árpádsávos zászló között.(utóbbira tippelnék)

párhuzam

Ha egy NSDAP párt zászlóval megyek az utcán, persze nem azért mennék, mert Buddha megérintett. Reménykedem benne, hogy van annyi ész az emberekben, hogyha meglátnak egy Árpád sávos zászlót akkor azt megtudják különböztetni egy nyilas pártzászlótól és a Hungarizmustól.

Sajnos, nincs annyi. Nem

Sajnos, nincs annyi.
Nem képesek rá.

Úgy látszik, tippem helyes

Úgy látszik, tippem helyes volt, nem akarod megérteni. Pedig a példa, amit felhoztál, megint jó. "Ha egy NSDAP párt zászlóval megyek az utcán, persze nem azért mennék, mert Buddha megérintett." Így igaz, vajh azok, akik árpádsávos zászlót lengetnek, azok a történelem iránti mély tiszteletükből teszik?

Ez nem ész kérdése, ha

Ez nem ész kérdése, ha szabad ismételnem. A hivatalos magyar zászló a piros-fehér-zöld. Az árpádsávos zászlót kifejezetten a nyilas eszme újraélesztése céljából lengetik, aki ezt nem látja be, az szándékosan hazudik. A szélsőjobboldal speciális tulajdonsága az, hogy kezdetben mindig szocialisztikus demagógiába csomagolják az ideológiájukat, "tőkésellenesek" később nyílt fasiszta diktatúrát vezetnek be, üldözik és végső esetben elpusztítják az ellenségeiket. A fasiszták deklarált ellenségei: Kommunisták (mi), zsidók, cigányok, betegek, öregek - és mindenki aki a fasiszta ideológiát kétségbe vonja.

hihi XD

Én nem látom be! Igen, hazudok. Vagy mégse?:D
Pfúúúú, de utálom az öregeket. Jó hogy mondod. Kimegyek meg is verek párat, így hirtelen felindulásból.

..csak nehogy beleszaladj az

..csak nehogy beleszaladj az öklömbe. Döbbenetes élményben lesz részed. Egyébként dicsőséges dolog öregeket megverni. Na, a nácik is ezt tették...

Olyan sok más történelmi

Olyan sok más történelmi zászlónk van, miért pont az Árpád-sávos kell a mai szélsőjobbnak?

Hogy csak egyet említsek

II. Rákóczi Ferenc nagyságos vezérlő fejedelem "Pro Patria, Pro Libertate" feliratú lobogója vörös volt. Miért nem azt lengetik?

Mert a végső céljuk a

Mert a végső céljuk a nyilas uralom bevezetése, és akkor "kéznél" van az árpádsáv, már csak a nyilaskeresztet kell bele applikálni. Ennyire egyszerű! Csak ezt még nem vallják be, várnak a kedvező pillanatokra. A pártirodáikban, belső plakátjaikon már rajta van a nyilaskereszt a zászlóikon, zártkörű rendezvényeiken elő is veszik...

Zikkájl

Egyszer eljönnél velem egy ilyen fasiszta pártirodába, hogy megmutasd a nyilaskeresztekkel teletűzdelt falakat?
És igen, sunyiban elővesszük és gonoszan meglengetjük. Tudjátok mi csak így tudunk hódolni a jelképeinknek. Az egy dolog, hogy ti rohangálhattok Che Guevara, meg CCCP pólóban. Ha meg koszorúzni akartok, kimentek a Szabadság téren lévő borzadályhoz. Amit már egyszer levertünk és a Dunába dobtunk, de (az ugyebár fasiszta érdekeltségű) kormány visszarakatott.

Veled nem leszek udvarias,

Veled nem leszek udvarias, mert te minden mondatoddal bizonyítod fasiszta mivoltodat. Én csak akkor megyek majd abba fasiszta irodába, amikor össze kell szedni a nácikat. Járj oda sokat, és maszturbálj szeretett Szálasi vezéred képmása előtt, ha az hoz izgalomba. Te Freud tanulmánya, ideológiai korcs, véglény, génhulladék... Na ne ijedj meg, csak a ti frazeológiátok szerint próbálok meg kommunikálni...

Nekünk a te elmezavaros

Nekünk a te elmezavaros ideológiád a meglepő. Ugyanis ép, művelt, tanult elmével nem lehet ennyire mélyre süllyedni. A "jobbik" egy közönséges fasiszta csürhe. S még finom voltam! A szeretett nyilas elődeitek gyalázták meg az árpád sávos zászlót azzal az ocsmány nyilaskereszttel, amitől igen sok ember el is pusztult (no nem a nyilaskereszttől, hanem azoktól, akik viselték)A partizánok miért lőttek hátba honvédeket? Ezt honnan veszed? A partizánok hősök, akik harcoltak a fasizmus ellen. Éljen a Győzelem Napja! A "vörös horda" amit emlegetsz, az meg mi volt? Te annak köszönheted a létedet, hogy a Vörös Hadsereg felszabadította hazánkat a német és nyilas fasiszták rémuralma alól. Volt egy olyan korszak, amiben megfoganhattál, és megszülethettél? Ezért inkább hálát kellene mondanod, nem fasisztának lenni.

Ha elmész nyáron Sümegre

Ha elmész nyáron Sümegre a várjátékokra, és látsz egy árpád-sávos zászlót, tényleg nemzeti jelképként lehet értelmezni. De szkinhed, kopasz, gyújtogatót kezében egy politikai tüntetésen már nem az.....

Vén szarosok el a kezekkel a vöröscsillagtól!

Na ez az, ennek analógiájaként amikor látok egy vöröscsillagot, arról a dicső munkásmozgalom jut az eszembe. De a vén szaros, diktatórikus rendszerben szocializálódott mókáspárti véntrotyok kezében, már a jelkép lejáratása.

anarchista

...sok zöld kiscica, piros

...sok zöld kiscica, piros autó, bzümm, bzümm!

Miért nem a Szovjet Hősi

Miért nem a Szovjet Hősi Emlékműnél helyeztek el virágot? Nem kekeckedni akarok, de talán ez lett volna a méltó. Mindenesetre bátor tett volt, és örülök annak, hogy a nyilasok nem provokáltak. A médiában totális kuss van mindezekről.

Nem túl jelentős

de én is kinn voltam kis falum temetőjében vittem virágot a hősöknek akiknek az út vége Valhall lett. Örök dicsőséget a hősöknek!

nem túl jelentős

Ahol én lakom,mi is koszorúzunk saját pénzünkön,megemlékezve azokról,akiknek nagyon sok mindent köszönhetünk.Sőt állandóan rendben tartjuk a temetőt,annak ellenére,hogy államközi szerződés keretében mások dolga lenne.Mi örömmel elvállaltuk ezt a szerepet.

A helyszínválasztás oka:

A helyszínválasztás oka: Deák tér forgalmasabb, és ott senki nem emlékezett meg rajtunk kívül a Győzelem Napjáról.

Ezt te mondod, vagy úgy

Ezt te mondod, vagy úgy hallottad valakitől? Az egész világon a hősi emlékműveknél szoktak megemlékezni. Azért kérdezz meg valaki illetékest.

A kommunisták (

A kommunisták ( Munkáspárt) az orosz nagykövetséggel közösen koszorúztak a Szabadság téren pénteken.

Köszönöm, hogy

Köszönöm, hogy értesítettél bennünket, mert a média ezt is kihagyta... Legalább is én ezt nem láttam.

Pont azért gondolom!

Pont azért gondolom!

Jó beszéd! Majd szeretném elolvasni az egészet is, ha lehet. (És nyilván a megjelenésetek is tisztességes volt - öltözék szempontjából.)

Hagyd már azt az

Hagyd már azt az öltözéket! Szerintem már ő is rájött a hülyeségére...

nem jött rá.

még mindig azt hiszi hogy nincs miért elnézést kérnie.
A legnehezebb dölgok közé tartozik egy hülyét rávezetni arra, hogy miben hibázik.A magam részéről feladom, a jövőben kísérletet sem teszek rá. Az eredményhez legalább az értelemnek egy pici szikrája kellene hogy világítson hevessy agya helyén.
Szerintem a kommunisták vezetése sem gondolja komolyan a baloldali egységet, ha még mindig nem koppintottak hevessy orrára.
Ha nem, hát nem. Létrejön a baloldali egység nélkülük is.
Egyébként köszönöm a máj 9. cikkeit, beszámolóit.
Itt http://www.1tv.ru/prj/9may/vypusk/4230 magam is megnéztem, néhány kiegészítést ennek alapján hozzátennék:
Érdekes volt a protokoll.
Angela Merkellel Putyin foglalkozott, Kina első emberével pártvezetőjével Medvegyev.
A díszszemle parancsnoka (a hadügyminiszter) Medvegyev államelnöknek jelentett (nem Putyin kormányfőnek).
A díszszemle zenéje a szovjet himnusszal kezdődött, és az európai unióban himnusznak tekintett örömódával (Beethoven) zárult.
Medvegyev beszéde hitlerellenes koalicióról, nem pedig a fasiszta németország elleni koalicióról szólt.
Érdemes azon is elgondolkodni, hogy az orosz kommunisták (KPRF) tiltakozása: "NATO csizmák ne tapossák a Vörös Teret", eredménytelen maradt.
Ez a dísszemle nem az Orosz védelmi erők harckészültségének volt a demonstrációja, mint a SzU idején egy Nov 7,-i dísszemle. Nem katonai alakulatok, hanem a katonaiskolák (főiskolák, kutatóintézetek) domináltak. Érdekes volt.
budai.

Egy apró megjegyzés

A moszkvai díszszemléken mindig a Moszkvai Helyőrség alakulatai mellett, és főképpen a katonai (rendvédelmi, haditengerészeti) akadémiák díszegységei vonultak fel. Ebben semmi újdonság nem volt.

Baloldali egység?

Krausszal? Vajnaival?

Na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Akkor...

Akkor kiveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel?

Nézd Hevessy elvtárs,

Nézd Hevessy elvtárs, ez egyszer most megtartom magamnak a véleményemet arról, hogy műveltség, politikai tájékozottság, morális színvonal tekintetében Te állsz-e magasabb fokon, vagy a fent említett személyek.

Tegyük fel, hogy ők nem. Pontosabban ők se...

Te eleddig még mindenkit csak leszóltál (enyhe kifejezés!), aki az MKMP-n kívül van. Ezek után most már tényleg érdekelne a véleményed, hogy akkor Te mégis kikre építenéd pártod szövetségi politikáját. Mégis kik lennének azok, akik megfelelnének a kényes ízlésednek?

Bár...

Bár elnézést nem kért.

Pontosan hányan jelentek meg? 27-nél többen vagy kevesebben?

Többen voltunk. Nagyjából

Többen voltunk. Nagyjából 40 embert számoltam össze, de 35-öt tudok igazolni aláírással is. Ugyanis volt egy emléklap, amit mindenki aláírhatott, aki akart, és ott 35 név van.

Nincs miért elnézést kérnem.

Remélem, hogy

Remélem, hogy egyszer rájössz a hülyeségedre. Bocsánatot valóban nem kell kérned senkitől, ez nem személyes-erkölcsi ügy, hanem politikai. Azt pedig vagy belátod, hogy politikailag ártottál a mozgalomnak, vagy nem.

Egyébként a 27 és a 35 között abszolúte nincs nagyságrendi különbség. Sajnos egyformán ugyanolyan kevés mind a kettő. 27 meg 35 együtt az már valami lenne (bár az sem sok, de kezdetnek már valami). Ezt kéne belátni!

Mindazonáltal én mindkettő demonstrációnak egyformán tudok örülni. Mármint, hogy egyáltalán létrejöttek.

Így van, nagyságrendileg

Így van, nagyságrendileg nincs különbség, pontosabban, mégis van!
Mert a nagykövetség elé 12(!!!) szervezet hirdetett akciót, és lett 27 résztvevő, mi pedig egyedül vittünk ki 35 embert az utcára.

Hogy ki mivel ártott a mozgalomnak, nem a te hatásköröd eldönteni. (az enyém sem)

Nem eldöntöttem.

Hanem véleményt nyilvánítottam.

Istenem, hát nem látod be, hogy mennyire céltalan és ostoba dolog arra verni a nyálat, hogy 27-nél több a 35!? Az MSZOSZ - ha akarna - például bármikor több embert tudna mozgósítani, mint a Munkáspárt.

Értsed már meg, hogy ennek semmi értelme! Ez puszta rosszindulat. Én kurvára nem csámcsogok azon, hogy kevés ember tudtatok összeszedni, mert pitiáner faszságnak tartom.

A létszámra vonatkozó

A létszámra vonatkozó kérdést nem én tettem fel.
Nem verjük a nyálunkat semmire, tényt közöltünk.
MSZOSZ egy szakszervezet, nem pedig politikai párt.
Ha "pitiáner faszságnak" tartod, akkor szállj le a témáról.

Azért a válasz elég

Azért a válasz elég nyálverős volt!

"MSZOSZ egy szakszervezet, nem pedig politikai párt." És?

"Ha "pitiáner faszságnak" tartod, akkor szállj le a témáról."
Nem szállok le, méghozzá pont azért, mert pitiáner faszságnak tartom, de Te ennek ellenére úgy látszik, hogy még mindig erőlteted! Ahelyett, hogy levonnád a logikus következtetést.

Majd ha annyi embert tudtok

Majd ha annyi embert tudtok összeszedni, mint az 1956-os ellenforradalom után, 1957. május elsején a Hősök terén Kádár János a beszédjével, akkor igazi erő lesz a kezünkben. De addig is nem a számokon kell lovagolni. Most elment néhány ember, mert bátor volt elmenni. De lehet, hogy nemsokára a börtönt, vagy az életét teszi kockára. Ne merüljünk el sekélyes számháborúsdiban. Döngöljük az internetet, mert lehet, hogy tényleg többen leszünk... A helyzet hamarosan megérik!

"Nem szállok le, méghozzá

"Nem szállok le, méghozzá pont azért, mert pitiáner faszságnak tartom"

Itt szűnt meg a logika XD

Ne haragudj, de nem tudlak komolyan venni, és sajnálom rád az időt :D :D:D:D

Így szól az egész mondat:

"...mert pitiáner faszságnak tartom, de Te ennek ellenére úgy látszik, hogy még mindig erőlteted!"

Így már logikus! Tehát ameddig pitiánerkedsz, addig kötelességemnek érezem, hogy leleplezzen a pitiánerséget.

Ha felhagysz ezzel a baromsággal, akkor onnantól kezdve a téma el van felejtve.

Nem haragszok, az idődet magadnak osztod be. A komolyan vétel... hát azt ugyan eddig se tudtad kikerülni!
:-D

mert nem mindegy!

hevessy elvtárs milyen ruhában voltatok?

vörös ing, fekete nadrág

vörös ing, fekete nadrág

már megint hazudsz hevessy elvtárs!

én azt láttam, hogy nem mindenkin volt az.

Nem mindenkin, de aki

Nem mindenkin, de aki felszólalt, azon igen.

Milyen dolog már...

Miért nem frakkban és estélyiben? Legközelebb papucsban lesztek?

:-)

Mikor teszed már meg végre, hogy egy cikkben elnézést kérsz a múltkori, otromba, (még az MKMP körében is) nagy felháborodást kiváltó cikkedért az elvtársainktól?

Nono! Ha egy szónokok

Nono!

Ha egy szónokok képesek magukat nevetségessé tenni a megjelenésükkel, arról én tehetek. Azt írtam, amit láttam. Neked is ajánlom a bibliai Jónás ninivei történetét.
Hogy az MKMP köreiben mit váltott ki ez a cikk (egyáltalán váltott-e ki valamit), azt nem tudhatod, mert nem a mi pártunk tagja vagy.

Elnézést majd akkor kérek, ha bebizonyosodik, hogy amit leírtam, nem igaz.

Ez igaz.

Ez igaz. De pl. ezen a fórumon vagy azok között, akikkel beszéltem az elmúlt napokban (nem egy nagy minta) nagyjából mindenki elég szégyenkezve vagy felháborodottan beszél erről az esetről. Szerintem, gondold át, hogy helyesen cselekedtél-e.

Nem tudom, hogy kivel

Nem tudom, hogy kivel beszéltél, ezért nem mérvadó a véleményed ez esetben. Majd ha konkrét neveket említesz, akiknek nem tetszett, megteszem a szükséges lépéseket.

Tudod, kedves Hevessy

Te azért vagy félelmetes, mert egyszer csak összeroppan benned ez a fene nagy elvhűség (már voltak erre itt is jelek), és akkor Te szépen átsétálsz a barikád másik oldalára, és elsőosztályú SS-sturmbannführer lesz belőled. A kellő vaskalaposság, mások megvetése, uralkodni vágyás, beképzeltség, arrogancia, az erkölcsi érzék teljes hiánya és antihumanizmus már most megvan Benned hozzá.

Igazán félelmetes vagy.

De nem legyőzhetetlen.

Hevessy félelmetes?

És akkor én mi vagyok? Mert tény hogy osztja a MMP-t rendesen de még sehool nem írt tőkések elleni tervekről. Egyébként Munkáspárti tag vagyok és ghidegen hagy hogy MMpsek miben sólaltak fel. Ő dolguk. Nem a külső számít hanem a tartalom.

Nyugalom!

Nyugalom!


Kommunista.NET on Facebook