Lezajlottak a választások. Az elért kommunista erednény (Munkáspárt) nem lélekemelő-valljuk be!
Sokkal jobbat vártunk-ez lett belőle-de majd...! De majd lesz ez még rosszabb is! Ha akadnak
kiváncsiskodók, akik valamiféle hireket vagy információkat meg szeretnének tudni kommunista
berkekből-zömmel a Komm.NET.-et keresik fel. (A Munkáspárt honlapját is
felkereshetik-felkereshetnék, de fölösleges. Ott a helyzet változatlan! Információhoz-ami a
pártról, működéséről szólna, csak olyat talál, amit itt is, csak itt bővebben.) Merthogy itt a
Komm.NET.-en zajlik az élet. Zavaros ideológiai fejtegetések, nagyon is tiszta - fasiszta
propaganda, azoknak logikus cáfolata, észosztás jobbról-balra, balról-jobbra, balról-balra.
Öltözködési kritikák, létszámellenőrzések, különféle volt és meglévő "divatirányzatok" kritikái,
nemzedéki viták, illemszabályok, minden-minden felmerül itt! Amúgy pedig nagy-nagy csend. Mármint
ami a lényeget illeti! Hogy volt egy választás, hogy azon indult egy kommunista párt-a Munkáspárt,
és hogy mit is kéne tenni ahhoz-azért, hogy a Munkáspárt (egy ki tudja mikori) választáson jobban
szerepeljen? Egyesek a választási eredmények ismeretében igazolva látják állitásaikat, és
elérkezettnek az időt arra, hogy a Munkáspártot tovább épitsék-lefelé! Lelkesen fogtak neki a
munkának! Mások elkeseredetten akarják igazolni elkötelezettségüket az MKMP irányába! Mindenki
hülyéz mindenkit! Érveik jórészt kimerülnek a "csak" szintjén! Ez pedig bőven elég!
-Az idősebbek emlékezheznek még Simon&Garfunkel szép lirai dalára: The Sounds of Silence-A csend
hangjai a cime! Érdemes meghallgatni! Bár e tekintetben csak a cim ami szerintem lényeges.
Merthogy maga a Munkáspárt igencsak csendben van. (Leszámitolva a Május Elsejei és a Győzelem Napi
alkalmat.) Tagjai és szimpatizánsai is érzik ezt a hatalmas csendet, és zajonganak. A maguk
módján, a fentebb emlitett formában. Vivnak egy hideg-idegháborút vélt vagy valós ellenségekkel.
Egyre hangosabban! Más egyéb lehetőség hiányában. Mert a PÁRT semmiféle konkrétumot nem közölvén
(vagy ha igen-arról igen kevesen tudnak) néhány aktiv tag és szimpatizáns a maga módján cselekedni
akarván, energiáinak nem kis részét mozgósitva, "felvette az eléje dobott kesztyűt"-és harcolni
kezdett! A szó veszályes fegyver-tartja a mondás. Azzal pedig még a kevésbé elszánt párttagok és
szimpatizánsok is bőven el vannak látva, és be is vetik e fegyvert. Zajlik hát a háború. A
csatazaj egyre hangosabb! Ez a csatazaj a Munkáspárt csendjének a hangja! A pótcselekvés hangja!
Mert ami itt a Komm.NET.-en zajlik, nem más mint pótcselekvés. Mondják szakértők, hogy a
cigarettázás sem más! Pótcselekvés akkor, amikor a dohányos más egyéb cselekvési lehetőség
hiányában rágyújt egy cigarettára. Most pontosan ez zajlik. Politikai cigarettázás. Cselekvés ez
is-jobb, értelmesebb cselekvés, tennivaló hiányában. Pedig tennivaló lenne bőven! Ok is akadna a
cselekvésre. Ötlet is támadna sok jó! De a klaviatúra közelebb van. Csak oda kell ülni a
számitógép elé, és lehet osztani az észt! Tudományos alapossággal, vagy csak zsigerből-vagy
mindkettő egyszerre. A lényed:meg ne kelljen mozdulni! Igy is be tudjuk bizonyitani egymásnak,
hogy mi mennyire okosak, mennyire szépek is vagyunk, mig mások mennyire hülyék, mennyire csúnyák!
A baj ezzel csak az, hogy ebből a magyar társadalom mindösszesen egy dolgot szűr le: egymást ölik
a kommunisták! (Virtuálisan persze, de...) Az a magyar társadalom vonja le ezt a következtetést,
amelynek általunk deklaráltan a kommunisták a leghitelesebb érdekvédői. Ám ez a magyar társadalom
nem látja nem hallja a kommunistákat, csak azt észleli néhány idetévedő, hogy harcolnak egymással.
Ez a harc pedig nem a magyar társadalom jobblétéért zajlik. Ennélfogva figyelembe sem veszik az
ilyen-olyan kommunista pártokat, csoportokat. (Persze kicsinyitő képzővel kellett volna irjam.)
Talán másabb lenne a helyzet, ha az immáron teljesen reményvesztett és kisemmizett magyar
társadalom két szemével látná és hallaná az érdekében tevő Munkáspártot. (Görögország a bajai
dacára jobb hangulatban és helyzetben van mint Magyarország. Az pedig minket minősit, hogy
mindezek dacára a magyar kommunisták nem az utcán, nem a nyilvánosság előtt mutatkoznak-mint
érdekvédők-hanem a neten. És csakis ott) Mert az utcán esetleg még vörös zászlót is kellene vinni!
Vagy Kádár-cimeres pólót viselni! Vagy csak simán vörösinget! Hogyisne! Még leátsferiznének
bennünket! Még be is szólnának. Meglehet még rendőrök is elénkállnának. Talán még pofont is
kapnánk! Vagy vizet a ruhánkra! Miközben alkalmasint gárdamasirozásról értesülhetünk.
Homoszexuálisok parádéjáról hallhatunk. Demonstrálnak a kendermagosok! Tegyék csak-gondoljuk mi,
és meg is irjuk ide az ezekkel kapcsolatos felháborodásunkat. Egymásnak! Hogy ezer és ezer olyan
ok lehetne, ami miatt a kommunisták tüntethetnének, akciózhatnának-az közülünk senkit nem
villanyoz fel! Minket kicsit háborit fel, hogy naponta veszitik el családok az otthonaikat. Oly
nagyon nem tudunk felháborodni az üzemanyagárak emelkedésén. Minket nem késztet különösebb
felháborodásra, hogy emberek százezreivel csesznek ki minden nap a munkahelyeken! Mi csak annyira
háborodunk fel-hogy azonnal iráskényszert érzünk a nép miatti aggodalmunkban! Mi az utcára csak
sétálni megyünk! Napsütésben! Alkalomhoz illő ruházatban.
-Aztán sopánkodunk! Nem vagyunk eléggé népszerűek! Az emberek csak mosolyognak, ha
meghallják:Munkáspárt. Kommunisták. Hát igen! Az emberek már csak ilyenek! Reggelente, (és
napközben többször is) nem a Kommunista.Net-re kattintanak információéhségük kielégitése okán.
(Szerencsére!) A televiziós csatornák se rólunk harsognak! Az újságok se rólunk irnak! (Legfeljebb
a vicclapok.) Agyon vagyunk hallgatva! De mit is mondhatna rólunk a kapitalista média? Legfeljebb
elégedetten közölhetné:akad olyan magyar kommunista, aki azért tanul görögül, hogy Görögországba
utazva tölhesse ki dühét a burzsujokon. (Nem kell tehát a honi burzsujoknak rettegniük az elszánt
magyar kommunistáktól)
-Sóvárogjuk a népszerűséget fenemód. Azt is kitaláljuk mindig, hogy mi a népszerűtlenség oka! Azt
is tudni véljük, hogy pátelnök cserével minden szép lesz. (Nem mintha a becsődölt kupleráj
nyereséges lenne a madam lecserélésével-de sokan úgy látják: nem a lányokat kell jobb munkára
fogni, hanem a madamot elkergetni!)
-Én valami nagyon fontosat megtapasztaltam itt. A tenniakarás legteljesebb hiányát! A valódi
tenniakarás legteljesebb hiányát! Aki pedig tényleg tenni akar- vagy tesz is valamit-támogatást a
többitől nem kap. Ellentettjére persze van példa. A legelszomoritóbb viszont a Munkáspárt mély
hallgatása. Okát nem ismerem. De kiváncsi vagyok. Ám nem az én kiváncsiságom a lényeg. A lényeg
az, hogy a Munkáspárt tagjai és szimpatizánsai-akár a vezetés tudtával és beleegyezésével, akár
anélkül-végre rászánják e magukat olyan cselekvésekre, amelyek megmutatják a magyar társadalom
számára a Munkáspártot? Mint olyan pártot, amely nem csak szavakban áll ki a kifosztott tömegek
érdekében. Lehet persze-sőt!-kell is netezni. Ez azonban nem fogja tudni helyettesiteni a valódi
és aktiv cselekvést. Ha pedig végre rászánjuk magunkat az értelmes cselekvésre, el fog dőlni a
kommunista pártok és csoportok között a vita is:ki a számottevő, valódi erő? A győztes mindent
visz, és a vita lezárul! Ilyen egyszerű ez! Nem mi fogjuk eldönteni ezt a kérdést! A társadalom
fogja kimondani a döntő szót!
-Persze már most van egy sanda gyanúm. Dacára annak, hogy ezzel az irásommal valamiféle
"lépéskényszert" akarok kicsiholni azokból, akik szerintem léphetnének-semmi sem fog változni. A
gyakorlati és értelmes munka helyett továbbra is a szájtépés lesz a mozgalmi "munka" lényege.
Tovább fog zajlani értelmes cselekvés hiányában a harc! Itt a neten. Személytelenül,
biztonságosan. De kommunista hevülettel! De ez nem vezet sehova! Ideje lenne már abbahagyni a
politikai cigarettázást. A pótcselekvést végre valódi tettekkel felváltani! A sikerért, az
elismertségért dolgozni kell! Keményen.
Rendes tőled hogy
megemlítessz. Miután találtam nekem való belföldi feladatot ezért nem biztos hogy Görögországban kötök ki. Szóval késüljetek magyra burzsujok...
Jól teszed,
Jól teszed, Görögországba csak nyaralni menj, ha van rá pénzed... De könyörgöm, mielőtt elereszted a beírást, nézd át a szöveget. Tiszta horror a helyesírásod! A hogy elé mindig vesszőt kell tenni, a teringettét! Ne haragudj, hányas voltál nyelvtanból?
Ez nem igaz. A hogy elé nem
Ez nem igaz. A hogy elé nem kell mindig vesszőt tenni. Ez hasonló tévhit ahhoz, hogy de-vel nem kezdünk mondatot stb. Ezek akkor sem igazak, ha középiskolai tanárok lelkesen tanítják ezeket a téveszméket.
Nem akarok nyelvtani vitát
Nem akarok nyelvtani vitát nyitni, mert az messzire vezetne. Mit gondolsz, miért tettem a nyitni után vesszőt? Fogadd el, hogy vannak szabályok, én valamikor így tanultam, már ebben a bűnben fogok megdögölni. Találsz itt az én helyesírásomnál is sokkal rosszabbakat is, lehet azokon csemegézni.
De ezek nem szabályok,
De ezek nem szabályok, hanem hibás berögződések.
Az a tény, hogy valaki valamikor rossz szabályokat tanult meg, az nem jogosítja fel arra, hogy mással ezeket a rossz szabályokat elfogadtassa.
Ha pedig valaki erre felhívja a figyelmet, az nem csemegézik, hanem jelzi a hibát. Teljesen mindegy, hogy kinek milyen szintű a helyesírása, a hiba hiba marad mindegyik hibázónál.
Jó, maradj meg a
Jó, maradj meg a véleményednél. Ezen nem veszünk össze... Csakazértsem!
Mivel lennél elégedett?
Azaz konkrétan minek kellene történni mondjuk ahhoz, hogy lásd valami fejlődik?
Mert a kritikát ahogy látom nem nagyon vitatják, de mutasd mit!
Pénteken menjen 5 ember a Parlament elé vörösbe? Vagy mi legyen?
Mond, légy főnök te.
Mindenekelőtt tisztázzunk valamit!
Ám először is: szeretnék köszönetet mondani Tovarisnak a dalszöveg lényeget érintő leforditásáért! Igy már azok számára is sokat mond a cim akik átvitten értelmezik a témát, vagy adott esetben talán még nem is hallották ezt a dalt. (Ajánlom tehát mindenki figyelmébe-kiváltképp a fiatalok figyelmébe. A '70-es években rengeteg ilyen dal született.)
-Tehát tisztázzunk néhány dolgot. Effektive úgy 21 éve politizálok. Ebből legalább 13-14 év "kiesett" az első öt év után. Aztán úgy két éve ismét belecsaptam a közepébe, az "ősellenség"-a kommunisták mellett! Ez nem véletlen, de nincs is jelentősége. Aminek viszont van jelentősége, az az, hogy soha, semmiféle tisztséget sehol nem ambicionáltam. A jövőben sem ambicionálok. Én sehol, semmiféle szerveződés, csoport vagy mozgalom főnöke nem kivánok lenni! Én csak egy tevékeny alaptermészetű ember vagyok, akit a tétlenség, vagy a tutyimutyiság átkozottul zavar. Ha pedig mindez siránkozással párosul, kimondottan ideges tudok lenni. Aki itt figyelemmel kiséri irásaimat, az megtapasztalhatta: több alkalommal sürgettem cselekvést. Volt olyan is, ami némi meghallgatásra talált. Ám én úgy gondolom, hogy cselekedni csak átgondoltan, tervszerűen, és szervezetten szabad. Lehetnek-sőt vannak is ötleteim, hogy mit és hogyan kellene csinálni? De elsősorban is létre kell hozni egy társulatot, amely képes koordinálni és irányitani a cselekvéseket. Elsősorban ez a legfontosabb! Az én legnagyobb fájdalmam az, hogy az ilyen jellegű javaslataim mindeddig mély hallgatást váltottak ki csupán. Soha olyan reflexió nem érkezett, hogy OK!-akkor jöjjünk össze néhányan valahol-valamikor, és beszélgessünk a tennivalókról, a lehetőségekről. Itt a Komm.NET.-en nagyon sok okos, értelmes, de vagy lusta, vagy félős egyén van jelen. A félelmet megértem. A lustaságot nem. Meggyőződésem, hogy mind a félelmet, mind a lustaságot le lehet gyűrni. Le is kell! Minden egyes ilyen jellegű javaslatomat abban a reményben tettem meg, hogy no!- talán most lesz rámozdulás! De semmi! (Te is láthatod:hány és hány épitő jellegű hozzászólás fut be?) Pedig ITT AZ IDŐ! (Elnézést, hogy a FIDESZ-szlogent használom.) Mármint a cselekvésre. A szervezett cselekvésre. A látható cselekvésre! Amig maradunk a szájtépésnél, csak gúny tárgyai leszünk! A fiatal fasiszta suhancok is csak rajtunk köszörülik a nyelvüket! Másokról nem is beszélve!
-Én várnám azon egyének ötleteit, akik tenni akarnak. De elsőként is Admin felajánlását várom. Egy olyan zárt rendszer létrehozásával, amelyhez nem mindenki férhet hozzá. Amin keresztül lehet egymással kommunikálni olyan dolgokról, amik nem igazán tartoznak a nagy nyilvánosságra.
Helyesbítek: A fordítást
Helyesbítek: A fordítást nem én követtem el, hanem egy vendég, aki Öreg néven szólt be néhányszor. Egyébként sokan olvassák ezt a honlapot, és lassan erjed a cefre...
Nem elé,hanem be!
„Pénteken menjen 5 ember a Parlament elé vörösbe?”
Nem elé,hanem be!
Választások után javasoltam „parlamenti munkacsoport” szervezését, a parlamenti „munka” parlamentbeli megfigyelésére. Már a nyitó naptól kezdve. Ha nem jön össze, ott leszek egyedül a megnyitón.
Simon - Garfunkel: The Sound of Silence
Hello darkness, my old friend,
I've come to talk with you again,
Because a vision softly creeping,
Left its seeds while I was sleeping,
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence.
In restless dreams I walked alone
Narrow streets of cobblestone,
'Neath the halo of a street lamp,
I turned my collar to the cold and damp
When my eyes were stabbed by the flash of a neon light
That split the night
And touched the sound of silence.
And in the naked light I saw
Ten thousand people, maybe more.
People talking without speaking,
People hearing without listening,
People writing songs that voices never share
And no one dare
Disturb the sound of silence.
"Fools" said I, "You do not know
Silence like a cancer grows.
Hear my words that I might teach you,
Take my arms that I might reach to you."
But my words like silent raindrops fell,
And echoed
In the wells of silence
And the people bowed and prayed
To the neon god they made.
And the sign flashed out its warning,
in the words that it was forming.
And the sign said, "The words of the prophets
are written on the subway walls
And tenement halls."
And whisper'd in the sounds of silence.
http://www.youtube.com/watch?v=eZGWQauQOAQ
A fordítás ...
Hé! Sötétség, régi öreg barátom,
jöttem ismét beszélgetni veled,
mert egy látomásom megint enyhe borzongással töltött el,
de csírájában elfojtottam, míg aludtam.
Ám a látomás valahogyan mégis befészkelte magát az agyamba
s maradványai még mindig ott vannak
A Csend Hangjában.
Nyugtalan álmaimban egyedül járkáltam
szűk utcák kövezetén,
alulról az utcalámpa sápadt fényének holdudvara látszott,
s nyakamon az ing hideggé és nedvessé változott
mikor szemeim átfoghatták a pillanatot
egy neonfény villanásán keresztül, mely szétválasztotta az éjszakát,
és megérinthettem A Csend Hangját.
És a csupasz fényben láttam
tízezer embert, vagy még többet is.
Akik mondtak valamit, anélkül, hogy beszéltek volna,
akik hallottak valamit, anélkül, hogy figyeltek (értettek) volna
s emberek, dalokat írtak, amaz sohasem hallott és sohasem merészelt
hangok segítségével.
Felháborgatván A Csend Hangját.
„Ti bolondok!” mondtam én, „nem tehettek róla, hogy nem tudjátok,
hogy a Csend olyan, mint az elburjánzó rákdaganat.”
„Halljátok szavaimat, melyek által hatalommal tanítalak benneteket,”
fogjátok kezem, mellyel szabadon elértelek benneteket.”
Azonban szavaim, mint halk esőcseppek hulltak alá,
és visszhangzottak a csönd kútforrásaiban.
És az emberek leborultak és imádkoztak
a neon istenhez, melyet készítettek maguknak.
Majd a jel felvillantotta, hogy ez mennyire veszélyes.
A szavakban, melyek ilyenformán keletkeztek,
a jel megnyilatkozott, mondván: „A próféták szavai
az aluljárók és bérházak falára írva
suttogva szólalnak meg
A Csend Hangjaiban.”
Üdv: az Öreg, aki The Wall és a Tűzpróba eszmecserében részt vett!
Jó a versfordítás, de az
Jó a versfordítás, de az lenne az igazi, ha eredeti versszakokban, műfordítással is ugyanazt a hangulatot adná, mint az eredeti. S miről is szól ez a vers? A kapitalizmus talmi csillogásáról...Nem semmi szöveg! Tudod, én hosszú ideig zenéltem, még a hőskorban, és sokat játszottam ezt a dalt.
A zene kíséretében
A zene kíséretében olvastam el az eredeti szöveg magyar fordítását.
Félelmetes felismerés lett úrrá a fejemben, a magunk teremtette világ foglyai vagyunk, imádattal és múlandó életünkre tekintet nélkül képesek vagyunk leborulni értéktelen dolgok előtt, vakon, és csendben, miközben valójában nem is élünk...
Beállt nálam a sokkhatás...
Ha meg tudnád csinálni a
Ha meg tudnád csinálni a versszakos műfordítást, kapnál egy pacsit! Vigyázz, nem lesz könnyű! Én az angol szöveget is jól értem, és azzal együtt szoktam dúdolgatni.
Megnézem, és
Megnézem, és megpróbálom, de még most előzetesen azt megjegyezném, hogy valóban igen nehéz feladatnak tűnik.
Menj be a könyvtárba, és
Menj be a könyvtárba, és keresd elő a korai beat irodalom gyöngyszemét, Allen Ginsberg könyvét, az "Üvöltés"-t. Érdekes lesz számodra, ha még nem ismered...
Rendben van!
Megbeszéltük:)
The Proletar channel
http://www.youtube.com/watch?v=0lRWsbYKFtQ
Én a választások 1.
Én a választások 1. fordulója óta erről ugatok. A politikai cigarettázás pedig azóta is megy, melynek lényege: az elnöknek kell levonnia a felelősséget, és azzal meg van oldva a dolog. Pedig itt sokkal sokrétűbb problémáról van szó. Ez a fórum pedig tökéletes lenne erre.
Itt több óriási tévedés van
Mindre most nem térnék ki.
1) A nyitócikk túl és alábecsüli ennek a portálnak a jelentőségét
2) A nyitócikk nem veszi tudomásul, hogy az ide írogatók valódi személyazonosságát, ezért tényleges tevékenységüket nem ismeri
3) "az elnöknek kell levonnia a felelősséget, és azzal meg van oldva a dolog"
Ezt az Elnök elvtárs védelmezői hamis módon akarják a szájunkba adni. Én például a magam részéről kezdetektől fogja arról írtam, hogy az Elnök elvtárs - számomra negatív - politikai fejlődése a párt fel nem dolgozott hibáinak a következménye. A feladatot tehát a párt megújításában látom. Az a dolgok dialektikájából következik, hogy ennek a megújulásnak ma a legfőbb akadálya az Elnök elvtárs és köre személye, pontosabban az, hogy ők azokon a posztokon vannak, ahol vannak. Önmagában az elnök elmozdítása - ha egyébként nem változik semmi - nem segít. De a szemilyi konzekvenciák levonása nélkül a megújulás egészen biztosan nem megy.
Egyébként, ha jól értettem a nyitócikket, és az a fő problémát magában a pártban eluralkodott "csendben" látja - akkor ezzel egyetértek. Bár az a gyanúm, hogy a "csend" megtörését nem azonosan képzeljük el.
A vihar előtt is csend
A vihar előtt is csend szokott lenni. Remélem, ez a csend az a csend...