Új Rend

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A jelenkori Magyarországon elég érdekes paradox helyzet áll fent.
Jelenleg 3 nagy párt van a Magyar Szocialista Párt a Fiatal Demokraták Szövetsége illetve a Jobbik.
Röviden az MSZP hivatalosan közép baloldali internacionalista párt.
A FIDESZ jobb oldali konzervatív keresztény demokráciában és a "polgárizmusban" hivő párt.
A Jobbik nemzeti radikális pártnak vallja magát.
De mi a valóság?
Az MSZP nem ismeri el de a gyakorlati politikai megoldásait nézve nem hogy nem szocialista de még baloldalinak sem nevezhető.
Mert gyakorlati megoldásait nézve (állami vállalatok privatizációja, NATO érdekek kiszolgálása családi pótlékok és nyugdíjak lecsökkentése stb.) inkább számítana egy vadkapitalista ultra konzervatív pártnak.
Ellenben a FIDESZ gyakorlati politikai megoldásait nézve inkább egy radikális baloldali párt mintsem egy konzervatív mélykeresztény polgári párt.
A Jobbik elég érdekes formáció. Gyakorlatilag régi kommunista jelszavakat használ nemzeti érzésekkel átmosva (nagy a hasonlóság a 20-as 30-as években politizáló NSDAP-val Németországban). De a Jobbik gyakorlatilag nem más mint egy fellángolás. Egy fellángolás a jelenlegi szociális rendszerrel elégedetlenkedők részéről.
A Jobbik a hivatalos nemzeti radikalizmusához képest elég ellentétes dolgokat művel.PL a Jobbik "katonai" szárnya tele van homoszexuálisokkal (hol a keresztényi szocerkölcs?) illetve sok aberáltal (mint régen Németországban az SA) karrieristával. Nem beszélve a nagy orosz barát párt vezetési hangulatról ezzel párhuzamosan meg a mélységes antikommunizmusáról (persze ne feledjük hogy a jobbik szavazói minden oroszt kommunistának hisznek).
De mi kellene most valóban a magyarságnak 2010-ben? A 21. század második évtizedének a kezdetén?
Egy valóban radikális nemzeti vezetés kellene mely nem csupán egy rögtönzött fellángolás valami szójátékos névvel.
Egy olyan pártra van szükség mely nem tagadja meg magyar múlt egyik szakát sem!
Mert számomra elég érthetetlen hogy miért nem áll Pesten egy 15 méter magas Hunyadi János szobor vagy Egerben egy hősi emlékmű az ott harcolt magyar katonáknak.
Vagy miért nincsen néphagyománya Magyarországon a katonaságnak?
A nagy valóság az hogy NINCS jobb és bal oldal! Nemzeti és nemzetietlen oldal van. Alsó és felső tízezer van.
Egy olyan pártra lenne szükség mely a nemzeti radikalizmust nem néhány fasiszta pénzeszsák vagy netnáci magán vállalkozásának tartaná.
Mert elvégre nézzük tisztán a dolgokat.
Itt a kárpát medencében a magyar a legrégebbi nép. És 1000 évig a legerősebb is volt.
És ha a régi Nagy Magyarországot nem is de a közeli magyar lakta területeket visszakellene csatolni (vagy venni).
És létre hozni egy valóban erős Magyarországot mely nem függ a Nyugat Európai országoktól hanem akár önerőből is képes előalítani azt amire szüksége van.
Lényegében valóban szükség van a jelen Magyarországon egy nemzeti radikális erőre de ez a radikalizmus ne merüljön ki csak a cigányozásban és zsidózásban hanem tegyen is valamit az ország boldogulásáért.
Meg visszatérve a magyar történelem nagyjaira.
Mindenki hős!
Hős a török verő Hunyadi hadaktól kezdve a Kossuth vezette magyar honvédeken át a tanácsköztársaság vörös bakáitól befejezve Horthy katonájáig.
Mert kik harcoltak tettek a magyarságért a magyar földért azoknak mind hősöknek kellene lenniük a magyar emberek szemében.
De sajnos jelenleg magukat balosnak jobbosnak való pártok közül mindegyiknél megy a mocskolódás szitkozódás a másik irányba.
És még egyszer kihangsúlyozom ide egy egységes magyar nemzeti érdekeket képviselő párt kell mely mind szociális mind nemzeti érdekeket nézve nem elfogadható hanem a lehető legjobb alternatívát kell nyújtania!
Ilyen létező párt az Egységes Oroszország Párt mely se nem bal se nem jobb hanem nemzeti!
Mert ők ki használták az országúk adottságait és nem eltékozolták mind mi magyarok.

tudom hogy sok negatív hozzászólás fogja érni ezt a eszmefutatást mindkét oldalról de emberek, magyarok!
Mi a fontosabb?
Civakodás kivert kutyák módjára a koloncon vagy összefogás a magyar nemzetért?

Írta: Jefremerovics

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Érdekes gondolatok

Ez a Jefremerovics nem ismeri a földrajzi nevek helyesírását? Azért a Kárpát-medencét kéretik naggyal írni, a nyugat-európait lehet kicsivel is (ezt utólagos javításként is megtehette volna, aki idemásolta a szöveget).

Mindazonáltal a gondolatmenet érdekes. Valami hasonlót érzek én is. Nem kell ahhoz feltétlenül hungaristának lenni, hogy az ember tisztelje a saját hazájának történelmét, szokásait, jelképeit, és ebből eredően nem is kell lefasisztázni boldog-boldogtalant, aki esetleg büszke a saját nemzetére. Nincs abban semmi ördögtől való.

A dolog ott romlik el, amikor az egész átmegy a saját nemzet egyfajta übermensch-szintre emelése felé, és onnantól az összes többi nemzetre/etnikumra már leszóló, gyűlölködő stílusban kezdenek utalni. De az efelé vezető lejtőn is van megállás, ha kiteszel egy éket, akkor nem gurulsz tovább.

Egy öreg bolsevik intelmei

A lefasisztázás a lekommunistázás egyenes és jogos következménye, elviselendő azok számára, akikre vonatkozik, mert nézeteik tényleg fasiszták. Ez a nemzetiszocialista lózung, ami itt felül olvasható, egy kialakulatlan öntudatú fiatal ember hagymázos elképzelése egy általa elképzelt világról. Sokan voltunk így fiatal korunkban. Hiszen még csak 18 éves! Nincs semmi baj egy nemzet öntudatának ápolásával, mindaddig, amíg az más népek öntudatát nem sérti. Márpedig a magyar nacionalizmus sajnos ebben igencsak "jeleskedett" a története során. Elértük azt, hogy a környező népek, hogy finoman szóljak, nem szeretnek bennünket. S ez nem a Trianoni tragédia miatti magyar irredenta, soviniszta törekvések miatt van csak így, sokkal korábbi eredetű. A magyar szabadságharc is győzhetett volna 1848-ban, ha az elnyomott nemzeti kisebbségeket Kossuthnak sikerült volna maga mellé állítani. A nacionalizmus végeredménye mindig negatív. Szükség van rá az elnyomók elleni harcban, de aztán időben félre kell tenni. A kommunizmus azért internacionalista (nemzetközi), mert a tőke is az, de már a kezdetek óta. Amíg az emberek összetévesztik a nemzeti büszkeséget a nacionalizmussal, addig soha a büdös életben nem lesz emberhez méltó megbékélés a népek között. Amíg a szomszéd népeket tót, oláh, ruszki, sváb, stb. jelzőkkel emlegetik, addig mire számítunk? Származásom miatt (német) nekem idegen ez a mellkasunkat nemzetiszínű téglával való döngetés. Ugyanakkor nem dicsekszem teuton, felsőbbrendű őseimmel, akik uralkodni hivatottak az alacsonyabb rendű népek felett. Sőt, ha észre veszed, az orosz kultúra (természetesen minden más nép kultúrája) nagy tisztelője vagyok. Magyarul is tudok írni, lehet, hogy a mondatszerkezeteim hagynak kívánni valót maguk után, de igyekszem helyesen írni magyarul, mert ez egy nagyon szép nyelv, anyám is magyar volt.
Ami a legfontosabb: kommunista vagyok!

Eger

Ja, és Egerben van emlékmű, a Dobó-téren mindjárt kettő is: http://www.utisugo.hu/ismertetok/latnivalok/hotel-apartman-info-44684

Dobó tér

Elnézést, Dobó tér kötőjel nélkül. Kicsit kiestem a formámból.

Új rend!

A háború, a gyilkosság, minden az ő hibájuk
N em kell nekünk politikus, nem kellenek királyok
A z életünkbe többé nem szólhat bele senki
R endőrség nélkül is képesek vagyunk rendet tenni
C igányozás, zsidózásnak mától végre vége
H atárok megszűnnek, eljön a világbéke
I ngyenélők nem lesznek, senkire nem szavazunk
A mostani rendszer szar, ANARCHIÁT AKARUNK!

Az ANARCHIA nem összetévesztendő a káosszal!

Mégis hogyan?

Az anarchistákkal bizonyos mértékben egyet értek, csak az a baj, hogy attól nem lesz rend, nem lesz béke, az emberek nem fogják szeretni és tisztelni egymást, ha megszűnik minden rendszer. Talán csak én nem ismerlek titeket és lehet, hogy vannak konkrét terveitek, taktikáitok és stratégiáitok. Mert jó tervezés nélkül ez a "békés, boldog anarchia" csupán utópisztikus ábrándozás marad...
Egyébként, tényleg jó, hogy vannak még olyanok mint ti, akik nem dőltek be mindenféle idealista eszméknek, akik nem fogadják el a világot olyannak, amilyen és a maguk módján próbálnak küzdeni. Az elkövetkezendőkben talán ti lehetnétek a szövetségeseink, hiszen a történelemben sok példa akad kommunisták és anarchisták szövetségére. A végső céljaink nem sokban különböznek, hiszen mind békét és egyenlőséget, igazságosabb világot akarunk, csak a megvalósításban vannak különbségek.

Olvass el egy két művet az

Olvass el egy két művet az anarchiáról. Itt egy kis sűrítés a wikipédiából. Nem hiszem, hogy bármelyik politikai oldalon sikert érsz el vele. Az anarchizmus saját magát pusztítja el. Feléli az előző állam összes javait, újat nem termel, szabad rablás, szabad szerelem (érdekes, hogy a burzsoázia a kommunizmust külsőségeiben mindig az anarchiához hasonlította, annak ellenére, hogy "némi különbség" azért van a kettő között)

Az anarchizmus (a görög αναρχω -anarcho- „archonok nélküli”, „uralkodók nélküli”,[1] ἀν (nélkül) + ἄρχή (uralkodni) + ισμός (-ιζειν)) egy politikai filozófia mely magába foglalja azokat az elméleteket és meggyőződéseket, melyek támogatnak minden kötelező érvényű kormányzat eltörlését.[2][3][4] Története során a libertarianizmus óriási hatást gyakorolt rá, annak többnyire baloldali formáinak szokták az anarchista irányzatokat tekinteni.

Az anarchizmus célja a szociális igazságtalanságok kiküszöbölése az egyenlő lehetőségek megteremtésével. Ehhez szükségesnek tartja a magántulajdon eltörlését. Egyediségét az uralomnélküliségre, hatalom nélküli rendre való törekvés adja. Az anarchisták szerint az állam erőszakosan beavatkozik az emberek életébe; a polgárai biztonságát védeni és a társadalmi integrációt megteremteni hivatott intézmények – az oktatás, a jogrend, az erőszakszervezetek – valójában az uralmon lévő elit hatalmának megtartását szolgálják, ezért végső soron zsarnokiak és megszüntetendők. Jászi Oszkár meghatározása az anarchizmusra: "Az a társadalomelmélet, amely az igazságosságra (azaz egyenlőségre és reciprocitásra) törekszik az emberi viszonylatokban (bízva abban, hogy ez egyben a szabadság elérésének útja is), célját az állam teljes kiküszöbölésével véli elérhetőnek."

Az anarchizmus, lévén meglehetősen idealista, képlékeny és soha meg nem valósított program, nem határolható be egyértelműen. Különböző irányzatainak közös jegyeként egyedül az állam elvetésének elve figyelhető meg.

A proudhoni "kispolgári" anarchizmus utópiája a szabad kistermelők hálózatából szerveződő gazdaság és társadalom. A klasszikus, bakunyini anarchizmus voltaképpen a marxizmus néhány ponton módosított verziója, miszerint is a marxi (Marx végső utópiájában sem volt állam) úton nincs szükség az állam kitérőjére, a valódi forradalmi potenciál nem a munkásságban, hanem a parasztságban és a kispolgárokban rejtőzik, valamint hogy a forradalom elkerülhetetlen (Marx elméletét csak később egészítette ki ezzel). Az anarcho-szindikalizmus elsősorban szakszervezeti alapjainak köszönhetően rendelkezett markáns elképzelésekkel az anarchista társadalomról: az anarchoszindikalista utópiában a munkások egyesülése irányította volna az egyes gyárakat.

A 20. században számos személyiséggel végeztek anarchisták. Ez a terrorista típusú anarchista felfogás az államgépezetet elsősorban annak eszközein keresztül, egyéni szabotázs- és terrorakciókkal próbálja elpusztítani. A 20. század második felében az anarchizmus a punk eszmei olvasztótégelyében ruházódott fel az önszerveződő társadalom elméletével és azzal a gondolattal, hogy az anarchizmus nem csak szükségszerű, hanem mindenkinek jó is. Ennek alapja az antropológiai optimizmus, mely szerint az ember alapvetően jó, csak a hatalmi struktúra és intézmények rontják meg. A mai, európai műveltségű anarchizmus egyik legfőbb politikai célja a közvetlen demokrácia megvalósítása, elveti a képviseleti demokráciát.

Kedves Admin! Egyre több

Kedves Admin! Egyre több fasiszta beírás szerepel a honlapon, lassan kiszorítja a normális beszólásokat. Kérlek, folyamatosa kommentár hozzáfűzésével szíveskedj rendszeresen eltávolítani őket. Mi sem mehetünk be a fasiszta portálokra!

Nem értem

Ha ennyire gáz nektek itt Magyarföldön. Mindenféle neonácival, meg imperialistákkal körülvéve. Akkor miért nem mentek ki Észak-Koreába, Kínába, vagy Laoszba...esetleg Kubába? Ott tudnátok komcsulni, mindenféle fasisztaveszély nélkül.
Jah meg a másik, hogy itt egy videó számotokra. Bizonyára sokan itt munkanélküliek és ráérnek végignézni ;D
http://nativefusion.hu/zeitgeist/

Érdekes, amikor az ember

Érdekes, amikor az ember hozzád hasonló gondolkodásúakkal kezd vitába, mindig előhúzzák végső kártyaként, hogy ha nem tetszik, költözz oda. Most épp Észak-Koreába. Ennyire nincsenek érveitek?

Azért nem, mert

Azért nem, mert mi szeretjük a hazánkat és magyar szocializmust akarunk. És ez így is lesz. Te meg majd mehetsz a bajtársaiddal a Déli Sarkra!

A Zeitgeist az egy fos, áltudományos néphülyítő gagyi! Kösz, már ismerjük.
(Ez most a szerkesztők felé is kritika, amúgy!)

Te vendég akárki

Menjetek ti innen, ha nektek "gáz", ha mi itt vagyunk. Ha majd nem lesz gáz, mert nem tudtok beszerezni a komcsiktól, pardon, komcsulni (mi ez a hülye duma) akkor majd jól beszartok. Kínával meg vigyázz pici fiam, mert egy pillanat alatt ott fogod magadat találni, és akkor megnézheted magad! A hülye filmedet meg nézd magad, mert ez illik a te szubkulturális színvonaladhoz...

a videón én is röhögtem

a videón én is röhögtem sokat csak kíváncsi voltam a mohafejű vörösök mit gondolnak róla

Nem zavar téged, hogy

Nem zavar téged, hogy bunkó vagy? Jó ez neked? Mohafejű vörös a jó k....!

A moha nem zöld?

A moha nem zöld?

ŐŐŐŐ...

Most ez a Jefremerovics hol áll?
Volt ez már sztálinista, nacionalista, keresztény, és még fene tudja, micsoda...
Ez amit írt eléggé bajos... A materialisták és az objektív idealisták talán még szót értenek egymással (van néhány objektív idealista ezen a weboldalon is). Nade kérem!
Hogyan férnének meg egymás mellett különböző világnézetű emberek (idealisták és materialisták) ha eleve más világnézetűek? A politikai nézeteink sem egyeznek! A marxizmust nem lehet ötvözni a hungarizmussal... az nagy hiba lenne. Beszéltem már néhány idealistával (katolikusokkal) konkrétan a vallásról és a világnézetről... rendkívül nagyok az ellentétek ilyen téren.

Nem hinném hogy

az egész hungarizmussal kell. Inkább csak ne kövessünk el oylan hibákat mint Rákosi (sztálinizmus maygar kivitelben) Objektív idealista alatt szerény személyemet érted? Mert hiába mondanak yolat hogy kommunista nem lehet vallásos ez enm igaz. Itt avygok én is(vikinghitűként) és a vallásom a biztos garancia arra hogy nem fogok dezertálni a pártból se a mozgalomból.(a hungaristás tanulmányt nem dezerátlási avyg sazbotálási célból írtam)

Kicsit figyelj már oda

Kicsit figyelj már oda gépelés közben, könyörgöm... négy sorban legalább 7 betűcserés támadás elég durva azért. Nem szekálásképp mondom, de elég zavaró.

Na látod! Az ilyen hülye

Na látod! Az ilyen hülye topikcímek vonzzák ide ezt a sok szemetet...

A következő írásom

oylan lesz hogy abba nem fogtok tudni belekötni. Ugyanis erősen internacionalista. Hogy mikor csinálom meg azt nem tudom.

Írj például Zalka

Írj például Zalka Mátéról, Ernst Thälmannról, Uszta Gyuláról. Ők eléggé internacionalisták voltak.

Uszta Gyula fia

egyetemista társam volt - nagyon kedves és okos srác. Egyszer meglátogatta őt az apja, és módomban volt vele beszélgetni. Igen különös érzés volt, hiszen még középiskolás koromban, amikor volt egy "most csupa vastag könyvet fogok olvasni" periódusom (ekkor olvastam el a Tőke első kötetét is - először, felületesen), akkor ennek keretében az egyik legnagyobb hatást rám gyakoroló könyv Illés Béla Honfoglalás című alkotása volt, amelynek egyik főhőse Uszta Gyula volt (a könyvben Pásztor Gyula néven).

Thälmann

Thälmann a mozgalom egyik mártírja, egy igazi hős volt!

De sajnos nem szabad említés nélkül hagyni, hogy az általa elkövetett súlyos politika hibák is hozzájárultak ahhoz, hogy végül a német munkásosztály úgy kapitulált Hitler előtt, mint ahogyan azt 1933-ban tette.

Bár az igazi felelős valójában a sztálinisták ellenőrzése alá vont Komintern volt, amely a 20-as évek végén, 30-as évek elején egyszerre kényszerítette rá a KP-kat értelmetlen szektariánus politika folytatására ("szociálfasizmus" doktrina), ill. arra, hogy egyszersmind legyenek a pacifista szovjet diplomácia előretolt hadállásai is.

(Egyébként csak megjegyzem, hogy valaki nem is oly rég írt egy cikket a Szabadságba, amelyben újra előbányászta a már-már feledés homályába merült "szociálfasizmus" doktrinát.)

Ez egy terv lesz

ami még ma felkerül az oldalra. A 3 elvtárs közül csak Thälmannt ismerem. Hitler ellen volt.

Azért Zalka Máté

Azért Zalka Máté tábornokot illene ismerni, még ha az iskolában nem is hallottál róla!

De nem ismerem

szóval elmondanád ki volt? Egyébként felraktam írásomat.

Egy igazi internacionalista magyar: Zalka Máté

http://www.kossuth-saujhely.sulinet.hu/diafilm/main106.htm

{781.} Zalka Máté
Egyik nemzetközileg legismertebb magyar név a kommunista emigráns irodalomban; nem annyira irodalmi, mint politikai és katonai tevékenysége révén. 1896-ban, a Szatmár megyei Matolcson született. Apja falusi boltos, aki fiát ügyvédi pályára szánja. Zalka Máté azonban kalandvágyó, fantasztikus terveket szövögető fiú. Az érettségi után (Szatmárnémetiben végezte a felső kereskedelmit) színész lesz. Irodalmi ambíciói vannak, de írásaival nem kelt figyelmet. 1915-ben önként jelentkezik katonának s részt vesz a doberdói és volhínai harcokban. A hazafias felbuzdulás hamarosan kiábrándulássá vált át; a Bruszilov-féle áttörés idején hadifogságba kerül. Súlyos sebesülten viszik Szibériába, Krasznojarszkba, ahol kapcsolatba kerül a bolsevikokkal s forradalmárrá nevelődik. Alakja, tevékenysége köré, a valóságos tényektől ma még nehezen elválaszthatóan, számos legenda is fonódik ettől az időtől kezdve. " ... Harcolt Szibériában, harcolt az Uraiban, Közép-Ázsiában, Ukrajnában és a Krímben, – írja róla Illés Béla. – Hét ízben sebesült meg ... sok nagyszerű tette közül katonai szempontból a legkiemelkedőbbet a Krímet megszállva tartó Vrangel báró és annak angol támogatói ellen hajtotta végre. Ő vezette egyikét annak a három gyalogezrednek, amelyek apály idején, a tengernek pár órára sekély vízű szélét taposva,(Átkelés a Szivason) megkerülték a bevehetetlennek hirdetett perekopi erődöt." Magas kitüntetéseket kap, a polgárháború befejezése után diplomáciai futár. Kemál pasa hadseregében harcol az angolok ellen Törökország függetlenségéért; színházat, könyvkiadót igazgat, s mind gyakrabban jelennek meg írásai az Új Márciusban, a Sarló és Kalapács önálló köteteiben. Az irodalmi tevékenységet azonban csak mellékesen végezheti, mert továbbra is tevékeny pártmunkás és katonai szervező. Szervező munkát végez a kolhoz-mozgalomban; majd 1936-ban, a spanyol polgárháború kitörésekor az elsők között indul a köztársaságiak megsegítésére. Lukács tábornok néven a spanyol polgárháború legismertebb, számos kiemelkedő győzelmet arató katonai vezetője. Hősi halált halt Huescánál, Madridtól északra, 1937. június 11-én.

Zalka igen fiatalon kezdett írni, még a háború előtt melodrámákat és elbeszéléseket, a Nyugat, s különösképpen a francia naturalisták és az északi szimbolisták hatása alatt. "Dramaturgiai ideálom – írja önéletrajzában – az akkoriban feltűnt csillag, Molnár Ferenc volt." Saját visszaemlékezése szerint irodalmi tevékenysége miatt került hadbíró elé, egy véletlenül megjelent antimilitarista szellemű elbeszélése miatt (A sörgyáros és János, a katona, 1916). A hadifogolytáborban írt művei közül egyről, a háborúellenes, pacifista szellemű Jeruzsálem című drámáról Markovits Rodion is megemlékezik a Szibériai garnizon című regényében. 1924 után rengeteget ír, műveit az Oktyabr, Krasznaja Nyiva, Ogonyok és más szépirodalmi folyóiratok közlik. Igen nagy szerepe van a moszkvai magyar íróemigráció tekintélyének kivívásában, ő teremtett kapcsolatot először a szovjet irodalom kiemelkedő képviselőivel: Szerafimoviccsal, Lunacsarszkijjal (akit ő beszélt rá, hogy Petőfi Sándorral foglalkozzék), Gyemján Bednijjel, Furmanovval (aki törökországi harcostársa volt).

Első kötetei (Első, második, harmadik, 1926; Lázadás, [New-York] 1926; Mese egy magyar leányról, 1928; A hadjárat vége, 1931), kisregényeket, elbeszéléseket, novellákat és karcolatokat tartalmaznak. Elsősorban a háború alatt szerzett tapasztalatokat, élményeket dolgozza fel. Írásait a legelevenebb fantáziát is felülmúló kalandosság, eseményesség, az alakok sokasága és változatossága s a színterek szinte egzotikus monumentalitása jellemzi. Képzelete Mandzsúriától a Krímig csapong, kínaiak, szibirjákok, oroszok, magyarok és mindenféle más népek fiai kavarognak a forradalom és a polgárháború szédítő eseménysorozatában.

A proletár realizmus igénye jelentkezik a hősökről vallott felfogásában. Nem érdeklik a történelmi személyiségek, csak a harcok szürke közkatonái. S ezekkel kapcsolatosan is egy pontosan körülhatárolt probléma: a szociális ember megszületésének folyamata, az az út, amelyet a szociális elnyomásból, háborúkból kiemelkedő tömegek a forradalmak tisztító tüzében, öntudatra ébredésük pillanatáig megtesznek. "Milyen lélektani utakon át, milyen ingadozásokon és fejlődésfokon keresztül érik például az öntudatlan osztályösztön a kristálytiszta kommunizmusban? – ez az a kérdés, ami Zalkát, a proletár írót mindenekfelett érdekli" –, állapítja meg a Hadjárat végéről írt kritikájában Matejka János.

Zalka jó megfigyelő, enélkül elképzelhetetlen volna az elbeszéléseit betöltő típusok változatossága, a részletek jellegzetessége, a futólag látott tájak, véletlen helyzetek pontos körvonalazása. Írásaiban sohasem csupán a részletek hűségére, az alakok zsánerszerű jellegzetességére, a történések anekdotikus frissességére törekszik, bár mindezekre igen jó érzéke van. Tudatos író, céltudatosan olvas; tanulmányozza a klasszikus irodalmat, Walter Scottot és Jókait éppúgy, mint Flaubert-t, és Tolsztojt, s igyekszik kamatoztatni a nagy mesterektől tanultakat: a kompozíció, a jellemzés fogásait. Tudományos ambíciói is vannak: az 1848-as szabadságharc orosz-magyar problematikáját tanulmányozza, s ezen az úton jut el Csernisevszkij és a többi forradalmi demokrata munkásságának feldolgozásához is. Ez az írói-tudósi-politikai tudatosság intellektuális hangsúlyt ad írásainak, s ezeknek rendszerint igen erős a közvetlen eszmei tendenciája, politikai célzatossága.

"Ez csak nyersanyag, csak vázlat – mondogatta saját írásairól. – De ha ezt a vázlatot én nem írom meg, azok az elvtársak, akik holnap nálam sokkal gondosabban fognak írni, ezeket a kérdéseket, ezeket a hősöket nem ismernék. A történelemírás majd megállapítja, hogy százezer magyar harcolt a Vörös Hadseregben, és azt is megállapítja, hogy jól harcoltak a magyar fiúk a szabadságért, a magyar jövőért. De ki tudja, majd holnapután, hogy mi fájt Kovács Jánosnak, mialatt Szibériában harcolt, és ki tudja majd, mit remélt Nagy István amikor Taskent alatt ment szuronyrohamra? ... És ezt mégis tudniok kell majd másoknak, akik az új Magyarországot építik."

Az elbeszélést Zalka csak erőpróbának tekintette, s már a húszas években készült az igazi nagy művészi feladatra: a monumentális nagy regényre. Először egy hadifogoly-regény megírására gondolt, amely egyszersmind kritikája is volna a húszas években divatos kispolgári szemléletű hadifogoly ábrázolásnak. Később kiszélesedik koncepciója: a magyar vörös katonák útját kívánja megrajzolni a háborútól a forradalomig, az illegalitásig és emigrációig. Valamennyi írótársa közül övé a legnagyobb szabású elképzelés. Öt kötetes regényciklust tervez, amelynek első része, a Doberdó 1932 és 1936 között el is készült. Az első személyes formában írt regény a frontélet minden-{783.}napjaiból bontakoztatja ki a forradalmak felé mutató koncepciót. A figurák eleven jellemzése, monumentális jelenetezése s eleven, sajátos humor jellemzi ezt a művet. A regény további kötetei (A bolygók visszatérnek) csak nyers fogalmazványban készültek el. "Terjedelme nyolcszáz gépírásos oldal lett – írja Zalkáról való emlékezésében Gergely Sándor – öt ilyen kötetre tervezte Zalka a művet, amely az egykori osztrák-magyar hadsereg laktanyabeli, helyőrségi és harctéri életét, a két forradalomnak a foglyokra és környezetükre gyakorolt hatását, az egykori foglyok részvételét a polgárháborúban és végül: a hazatérést a régi otthonba ... akarta megrajzolni."

Az 1932 után írt elbeszélések tulajdonképpen mind e nagy regény fejezeteként íródtak. Egyikük-másikuk művészi elmélyültsége, a jellemzés lélektani kiteljesedése, a stílus érettebbé válása mutatja: Zalka írói fejlődésének új szakaszába lépett (A kisdobos, 1935; János, a katona, 1934; Két alma 1936). A tervek megvalósulását azonban megakadályozza a spanyol polgárháború és tragikus halála. Elsősorban emberi alakja, katonai nagysága maradt meg az utókor tudatában. Művei – minden vázlatosságuk, töredékességük mellett – komoly művészi értéket képviselnek s Zalkát az emigráció figyelemre méltó prózaírói sorába állítják.

Objektív idealista:

(Röviden) Az az ember, aki elfogadja a materializmus bizonyos téziseit, pl. evolúció, vagy az anyagi fejlődés, viszont úgy gondolja, hogy mindezek isteni eredetű törvényszerűségek, isten(ek) akaratából valók. amennyiben ez a te nézeted, objektív idealista vagy akár tetszik, akár nem. Ne aggódj, több ilyen is van ezen a weboldalon, és az illetők biztos tudják magukról, legalábbis most, hogy ezt elolvasták.

Viszont, ha csak abban hiszel, amit a vallásod tanít és nem fogadsz el semmiféle materialista tant, akkor szimplán idealista vagy. És így már tényleg nincs közöd a marxizmushoz, sőt csak megzavarnak Marx tanításai.

Hát ez nem egészen így van!

Objektív idealista az, aki a világot egy, az ő tudatán kívül, tehát objektíve létező tudat (a Teremtő) teremtményének fogja fel.

A szubjektív idealizmus (különösen annak szélsőséges formája) a világot a megfigyelő benyomásai összességének fogja fel - "a dolgok csak azért léteznek, mert én azt hiszem, hogy léteznek".

Következésképpen a vallások, különösen a "könyves" (tehát a zsidó Bibliából leszármazott zsidó, keresztény, mohamedán) vallások éppenséggel az objektív idealizmus szélsőséges példái.

Bocsánat!

Lehet, hogy én tévedtem...:$
Most hirtelenjében megnéztem egy-két netes lexikont és ezek szinte mind a te állításodat igazolják.:D Ez még logikusabb is, mint az én fejtegetésem. De az idealizmus nem az én területem.:)
Még sokat kell tanulnom, fejlődnöm...

Csak egy a kérdés: a köztes állapot, amit én fejtegettem, mégis minek nevezik??? Ha megmondod, ezentúl ezt a szót fogom használni.;)

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá ...

... azt hiszem, hogy az "ösztönös materialista" a megfelelő kifejezés. Tudod, én alapvetően megkülönböztetem az ateizmust és a materializmust. Én magamat materialistának tartom. Az ateista tulajdonképpen szintén hívő: abban hisz, hogy nincs Isten. Engem, a materialistát ez a kérdés nem érdekel. Mint tudatos materialista, jól tudom, hogy észérvekkel sem Isten létét, sem nem létét nem lehet bizonyítani. Az ösztönös materializmus kiváló és ismert példája a mélyen katolikus Laplace és Napóleon esete. Napóleon, mint kiválóan képzett tűzértiszt, erősen érdeklődött a fizika, a mechanika tudománya iránt. Ezért figyelmesen végigolvasta Laplace "Égi mechanika" című monográfiáját, majd audienciára rendelte a szerzőt, és megkérdezte tőle: "Hol van az Ön egében a Mennyország és Isten?" Erre a katolikus tudós azt válaszolta: "Síre! Erre a hipotézisre nem volt szükségem!"

:D

Hát ezt a szót inkább nem használom, mert még félreérthetőbb...
"jól tudom, hogy észérvekkel sem Isten létét, sem nem létét nem lehet bizonyítani." - Én meg ha jól tudom, ez egy agnosztikus vélemény. (Az agnosztikusok azok akik úgy gondolják, hogy az isten(ek) létét nem lehet bizonyítani, sem megismerni.)
A marxizmus viszont bizton állítja, hogy nem létezik semmiféle felsőbbrendű lélek, aki megteremtette a világot, hanem a marxizmus szerint a világmindenség örökkévaló. Ez a materializmus álláspontja is (nemrég felmerült az ősrobbanás és a dimenziók kérdése is, de ameddig ezek létét nem sikerül bizonyítani, addig csak elméletek maradnak).
Marxizmus a hitről: Minden állítást egy hit, egy vélemény kifejezésének kell tekintenünk. Másrészt, egy állítást akkor fogadunk el, ha hiszünk benne; hinni valamit és állítani valamit: lényegében nem különbözik. A hitek és a vélemények társadalmi méretekben többféleképpen stabilizálódhatnak, például a tekintély vagy a tudomány segítségével; - végső soron a tudomány is hit, olyan állítások összessége, melyekben hasznos hinni. (A marxista-leninista filozófia alapjai / 111. oldal (Tankönyvkiadó, Budapest, 1983)) ;)
Tehát mondhatod, hogy hiszel a materializmusban.:D

Ebből a könyvből tanultam

Ebből a könyvből tanultam én is, de még az 1973-as kiadásból.

Ha nem haragszol ...

... akkor most nem részletezem a véleményemet A marxista-leninista filozófia alapjairól (elég annyi, hogy én a "marxizmus-leninizmus" kifejezést a sztálinizmus elmélete szinonimájának tartom).

"A marxizmus viszont bizton állítja, hogy nem létezik semmiféle felsőbbrendű lélek, aki megteremtette a világot, hanem a marxizmus szerint a világmindenség örökkévaló."

Elárulnád nekem, hogy erre ki adott korrekt bizonyítást, és az hol olvasható?

Van egy halovány gyanúm, hogy amit a hitről és állításról írtál, azt nem egészen érted. Fentebb olyan szavakkal dobálódzol, hogy "agnosztikusok" - én viszont azt mondom, hogy amit Te ebből az M-L filozófiából itt kimásoltál (biztos, hogy jól másoltad ki?) az színtiszta szofisztika. Ha akarsz valami értelmeset olvasni a hitről, akkor ajánlom Neked Lukács György Az esztétikum sajátosságai című könyvének első fejezetét.

Az "ösztönös materializmus" egyébként egy bevett filozófiai fogalom, például az agnosztikusok éppenséggel azok voltak.

Ez itt most nem a filozófiai viták helye, de

Ez itt most nem a filozófiai viták helye, de ezzel a kijelentéssel én speciel egyetértek: "A marxizmus viszont bizton állítja, hogy nem létezik semmiféle felsőbbrendű lélek, aki megteremtette a világot, hanem a marxizmus szerint a világmindenség örökkévaló."

Bár az is igaz, hogy a materializmus-ateizmus ilyetén elválasztása is mély és igaz gondolat. A marxisták valóban nem foglalkoznak azzal, hogy bebizonyítsák: nincs isten, de maga a marxizmus önmagában szétzúzza az idealizmus mindenféle formájának ismeretelméleti alapját.

Persze azt is elismerem, hogy meglehetősen távol állok még az akadémiai szintű marxista műveltségtől!:-)

Feladom, te győztél...

Akármivel előhozakodhatnék, te mindig találsz benne kivetnivalót. Nem másolok be neked semmiféle könyvcímeket meg idézeteket, mert azokat se fogadnád el. Már Marxtól sem merek idézni, mert félek, hogy abba is belekötnél.:D

"biztos, hogy jól másoltad ki?" - Ezzel a kérdéseddel azt feded, hogy nem értesz egyet a tankönyv szerkesztőivel? Egyébként másolni tudok és többször átnéztem.;)
Néhány adat:
szerkesztette: Kelemen János és Lendvai L. Ferenc (ők valószínűleg jobban értenek hozzá, bár te biztosan nem így gondolod...)
kiadásért felelős: Művelődési Minisztérium Marxizmus-Leninizmus Oktatási Főosztályának vezetője
megjelent: Tankönyvkiadó Vállalat műszaki gondozásában, 1983.
(Egyébként Marxtól, Engelstől, és Lenintől is szoktam olvasni [pl. most olvasom Engelstől A család, a magántulajdon és az állam eredetét, de az már eléggé röhejes lenne, ha ezt a könyvet is kritizálnád], viszont ez a kis tankönyv mint a címe is mutatja: csupán a filozófiájuk "alapjait" tartalmazza. De szerinted ez sem igaz, ugye?)

/"marxizmus-leninizmus" kifejezést a sztálinizmus elmélete szinonimájának tartom/ - Nem magyaráztad meg, hogy miért. A marxizmus-leninizmus szerintem az aminek nevezik, vagyis marxizmus-leninizmus, de gondolom szerinted ez nem így van és mindjárt jön a válasz, hogy miért...

Ne sértőd meg, hanem

Ne sértőd meg, hanem gyakorolj önkritikát, és fogadd el az okosabb véleményét. Én is azt teszem, habár néha fogcsikorgatva. Rögös út a marxizmus útja, könnyen meg lehet botlani.

Mi rá a garancia, hogy

Mi rá a garancia, hogy okosabb? Mert néhány dologban tévedtem? De beismertem, hogy tévedtem. Bár ahhoz nagy bátorság, de legfőképpen ész kell, hogy egy tankönyv szövegét kritizálja, persze az is igaz, hogy egy könyv tartalma nem vehető "készpénznek". Egyébként az okosságai nagyrészt megtalálhatók az internetes lexikonokban. (Valószínűleg neki is jó barátja a Google.) :D

Őszintén sajnálom, hogy megbántottalak

Egészen biztosan nem ez volt a célom.

Bevallom, a Google valóban a barátom. Elsősorban az idegen szavak, nevek helyesírásának ellenőrzésére szoktam használni (mert abban meglehetősen gyenge vagyok, és ahogy öregszem, egyre gyengébb leszek). Az internetes keresés szintén igényel bizonyos szakértelmet és előismereteket. Az internet egyik legsajátosabb tulajdonsága, hogy szinte minden információ megtalálható rajta - az igaz is, meg a hamis is. Vakon hinni neki semmi esetre sem szabad.

Egyébként én egyáltalán nem vagyok tévedhetetlen, viszont makacs az vagyok. Amíg nem győznek meg az ellenkezőjéről, addig általában ragaszkodom a véleményemhez. Már észrevettem, hogy ez nem tesz engem rokonszenvessé, de ez egyike azon "hibáimnak", amiről nem óhajtok lemondani.

Még egyszer őszintén elnézésedet kérem, ha megbántottalak.

Ja igen! A marxizmus-leninizmusról már volt egy kemény vitám Tovarissal - nézzél utána. Az az érzésem, hogy őt sem győztem meg, de azért megvagyunk egymással.

Ugyan, semmi baj ;)

Én is szoktam makacskodni, vitázni és most vesztettem a vitában, ezt beismerem.
Részemről, nincs harag...
Legalább ennyivel okosabb lettem. :)
Egyébként, mint mondtad, az interneten tényleg van sok hazugság.
Belinkelnéd ezt marxizmus-leninizmus vitádat, vagy leírnád röviden, hogy mi volt ez?

Kedves fiatal barátom! A

Kedves fiatal barátom! A hungarizmus a nyilasok (fasiszták ideológiája). Innen túl nincs miről beszélni! A marxizmus nem ilyesmiről szól! A kommunista kezdetben valóban lehet vallásos, de a történelem során számos tudati nehézséget okozott ez, lelki vívódásokat. A kommunista, ha magáévá teszi a marxi tanokat, amelyek világosan elvezetnek a materializmushoz, mint a marxista világnézet alapjához, akkor egy ember, ha elemzi magában a világ megismerésének lehetőségeit, önként megvilágosodik, és nem hisz többé a vallásban. A vallás csak akkor lel táptalajra, ha az ember a világ megmagyarázhatatlan történései mögött valami földöntúlit, istent, vagy más szellemi szubjektumot vél. Mindezektől függetlenül a vallás, ha az valóban ember- és jellemformáló, a társadalomban való helyes működést segíti, kultúrát, szeretetet sugall, nem üldözhető. A lelkiismereti szabadság mindenek felett. Oda-vissza! A vallások megszűnéséhez sok idő, és türelem kell. A vallás jelenlegi látszólagos erősödése, népszerűség növekedése mögött a vallást elhagyók száma soha nem látott ütemben csökken. Azonban a hit nélküli emberek a legveszélyesebbek. Könnyen rossz irányba sodródnak.

A vallásomról annyit

hogy a nácik nem kevés dolgot elferdítetek benne. Az Asatru ugyanis s nem rasszista mert az istenek si 2 nemzettségből állnak(Aesir és Vanir). Hungaristákban egy dolgot nem tudok megérteni: Ha magyarság minde felett akkor mér keresztények és mlr nem ősmagyar hitűek? Mert a kereszténység ha tetsik ha nem nem a amygar nép ősi vallása.

Tovaris Skeletontovaris!

Áruld el nekem kérlek:miféle billentyűzettel vagyon ellátva a Te számitógéped? Bizony mondom Néked-sokszor úgy érzem, kellene valamiféle sifrirozó programot beszerezni, hogy értekezéseid el lehessen olvasni. (Az értelmezés külön téma, de nem lényeges.) Sifrirozó program-havan-gondolom drága. Mindannyian jobban járnánk-ha kicsit odafigyelnél amikor gondolataidat gépre viszed. Senki nem hatalmazott fel hogy a nevében szóljak, mégis megreklamálom a többiek nevében is a szövegirási stilusodat. Néha mire kisilabizálom egy-egy szó jelentését, elfelejtem az előtte már megfejtett szöveget. Én magam megtisztelve érezném általad, ha ezen szerény óhajomat meghallgatnád, és olvasható (és értelmezhető) szöveget irnál.
Köszönettel és barátsággal : Bűnbánó

Lehet hogy én vagyok ennyire vak

vagy figyelmetlen de kösz hogy szóltál. Azt tudom hogy irtózatosan sokszor írok el.

Na, geht es... XD

Látod, csak oda kéne figyelni és lőn: máris olvasható. :D
De ugye nem untad meg az olvasható írást? :$

Olvasd a történelmet, ott

Olvasd a történelmet, ott volt egy Vajk nevű elvtárs, aki tűzzel vassal bevezette a keresztény-katolikus államrendet, később "isten kegyelméből" I. (Szent) István néven trónra került.

A régi kersztényeknél jobban

talán semmit se rühellek. Mocskos férgek minden idők legnagyobb holokausztját csinálták. Több millió ősmagyart szlávot kelta és vikinghitűt kiirtottak. Érdekes:az állítólagos "pogányok" egyszer se támadták le a másikat azér mert más hitű volt sőt: vikingek eleinte fehér krisztus néven elfogadták a keresztéynek sitenét. Csak hát az ostoba hittérítőknek nem tetszett.... Vajk nekem nem lehet elvtársam mert pogányhitű vagyok. Az a féreg(mert mást enm modnanák róla) lezüllesztette a szabad magyar népet és nyugatot majmolta a feudalizmussal(ami nálunk később fejlődött ki de tovább is maradt)

Nyugodj bele ...

... ők már régen bebizonyították, hogy az ősmagyarok keresztények voltak (a marxizmust már szagolók szerint "nem tudták ezt, de tették"), és voltaképpen Jézus nem zsidó volt, hanem sumér, azaz ősmagyar.

Egy hülyét képtelenség észérvekkel meggyőzni, hogy hülye.

Ezért amíg vitatkozunk a hülyeségeddel, addig nyugodt lehetsz, még bízunk Benned, még nem tartunk menthetetlenül hülyének.

1 kérdés

mosta vallásom miatt tartassz hülyének vagy a hungaristaügyi dolgok miatt?

1 válasz

a hülyeségeid miatt. An block.

Ezen már én is

Ezen már én is gondolkodtam... elvileg nacionalisták, viszont vallási téren keresztény-internacionalisták, persze addig a pontig, míg az illető hittestvér "fehér" bőrű...

"Itt a kárpát medencében

"Itt a kárpát medencében a magyar a legrégebbi nép." Ez így nem igaz, mert pl a szlovákok is jóval régebben vannak itt.

"És létre hozni egy valóban erős Magyarországot mely nem függ a Nyugat Európai országoktól hanem akár önerőből is képes előalítani azt amire szüksége van."
Én Mészáros Istvánnal történő beszélgetésre hivatkozok, elolvasható HOV oldalán, még egy földrésznyi ország, mint Brazília , sem teheti magát függetlenné a világgazdaság alakulásától.Ennek az elképzelésnek semmi realitása.

...

Én erre csak azt tudommondani hogy nézd meg északkoreát mindenkitől elzárkózik a gazdasági világválságot meg se érezte.... igaz nem túl jó a gazdaság politikája de a gazdasága emelkedni kezdett amostani érvekben lassan de emelkedik egyébként szocialista országok támogatására lehet számítani. Szóval a nyugattól való függés már kizárt dolog főleg hogy a nyugat is függ..... KÍNÁTÓL! szóval a függés a nyugattól megoldható dolog és igen is VAN realitása a dolgoknak.

Jobban megérted , ha a HOV

Jobban megérted , ha a HOV oldalán elolvasod a kérdéseket és válaszokat, Mészaros Istvánnal folytatott beszélgetés anyagát, válaszokat kapsz.

Észak-Korea függ Kinától

Észak-Korea függ Kinától és az Oroszoktól is , mert Kina nélkül éhen halnának, itt is megoldható lenne egy Kina méretű és tartalékokkal rendelkező országgel, aki támogatna minket.

Korea is el fogja hagyni a

Korea is el fogja hagyni a személyi kultuszt, ha kihal ez a "dinasztia".

A szlovákok pont azzal

A szlovákok pont azzal indokolják a Felvidékhez való történelmi jogukat, hogy ők előbb voltak itt, és a magyarok vették el tőlük. Tyúk-tojás vita.

Tovább megyek

nem számítva a Habsburgok által idetelepített svábokat és zsidókat, valamint a bolgár kertészeket és görög menekülteket, a magyaroknál csak a kunok vannak itt kevesebb ideje.

Tudom, de én csak a

Tudom, de én csak a mondatot akartam cáfolni, teljesen igazad van.

Mi ebben az Új Rend? (Neu

Mi ebben az Új Rend? (Neu Ordnung) Honnan vetted ezt a cikket? Mikor fogsz leszokni erről a hülye "nemzetieskedésről"? A nemzetközi tőke ellen nemzeti taktikával nem lehet harcolni, ez már milliószor beigazolódott! Csak a nemzetközivel! Érted? Hogy a büdös picsába képzeled el visszacsatolni pl. Erdélyt? Mit csinálnál azzal a 6 millió románnal, ha ugyanúgy viselkednének, ahogy most te? Ekkor a hülyeségeket hogyan állíthatsz? Eltelt 100 év a Trianon óta, nem gondolod, hogy ez az egész nemzetieskedés egy baromság? Mielőtt elrévedeznél ebben a piros-fehér-zöld gőzölt álomvilágodban, kapj már a búrádhoz kicsi haver! Egyre inkább az a véleményem, hogy te a jobbik ügynöke vagy, csak újabban nem vigyázol eléggé a konspirációra! Amit itt összehordtál, annak semmi köze nincs a kommunizmus eszméjéhez. Jobb lenne, ha a kurucinfót bombáznád ezekkel a beírásaiddal. Na itt az a pont, amikor a beírásaidra való reagálásaimat végleg befejezem.

Te nem magyar vagy?! Ez nem Magyarország?!

Mi az a nemzetieskedés? Mi az, hogy piros-fehér-zöld álomvilág? Legyünk nemzetellenesek?
El kéne már felejteni ezt az antinacionalista baromságot!

Azon nem csodálkozom, hogy

Azon nem csodálkozom, hogy nem érted a magyar nyelvet. Valóban, nem vagyok magyar nemzetiségű. Német származású magyar állampolgár vagyok. Verstanden? Egyébként a nacionalizmus a baromság. Főleg az, ahogy nálunk művelik.

Elvtárs!

Kezdjük azzal hogy ezt nem ő írta...... ő csak felrakta... ez egy feltételezés és ha jobbanbeleássuk magunkat a dolgokba lehet látsz benne realitást és kérlek ne szidd ő legalább próbálkozik valamit tenni mert a két munksápárt jelenleg passzív és a nagy büdös semmit nem tesz a propagandáért és gazdasági konszolidációért... semmi tervük nincsen és a propagandájuik olyan gyenge hogy évek óta az 1% ot sem ériu el az MKMP de a mostani választásokon a MMP2006 sem ért el túl jó eredményt! Én úgy látom mint kívülálló hogy ti ültök a nagy semmiben és le se szarjátok a nép sorsát már megbocsássátok hallom itt jobbra balra a szép szavakat tőletek mikor fogtok tenni is??? kérdem én pankrátorok ellen nem lehet görög módszerrel harcolni.... MIVEL ITT KEMÉNY POLITIKAI PANKRÁTOROK VANNAK KÉNE MÁR TENNI IS VALAMIT NEM DE? NEM CSAK POFÁNI JOBBRA BALLRA NYALNI A MÁSIK SEGGÉT ÉS "REMÉNYKEDNI" HOGY EGYSZER BEJUTTOK A PARLAMENTBE ....
ha kicsit elfogadóbb lennétek akár 10% ot is elérnétek de annyira elszeparáljátok magatokat ráadásul semmi propaganda nincs vagy nem élehet észrevenni... Ha kicsit bele gondolsz lehet valmi igazság amiről én itt pofázok nem??? és én nem vok párttag egyikben sem és a szégyen az hogy énmegyek nektek plakátolni mert semmi támogatottságotok nincsen....

Jó, tudom. De mi lenne ha

Jó, tudom. De mi lenne ha például a marxizmus-leninizmus időszerű kérdéseivel foglalkozna, mert a válaszok gyökereit ott lehet megtalálni, nem ebben a hablaty hungarizmusban, ami a nyilasok ideológiája...

először is

a cikket nem én írtam ezért ne velem kötekedj. Nemzetközileg lejhet szerinted legyőzni a tőkét. Erre lenne máris egy ötletem. Magyar légió megalkotása. Olyan önkéntesek kellenek akik kimennének Görögországba támogatni a forradalmat. Ha érdekel rohattul nem vagyok a jobbik ügynöke se tagja. Ha tényleg kommunizmust akarunk akkor a burzsujok ellen BÁRMIYLEN eszköz megengedhető.

Sajnálom, hogy

Sajnálom, hogy kötekedésnek veszed, nem ez volt a szándékom. Inkább nevelni akarlak, mert azt hiszem, erre a korom és a tapasztalatom feljogosít. Nem kötelező elfogadni, de próbáljuk meg. Sajnos a szöveged arra enged következtetni, hogy erős jobboldali behatás alatt állsz. Nem mindenben, hiszen utálod a "burzsujokat", de nagyon zavar minket kommunistákat a nacionalizmusról alkotott véleményed. Nem a te hibádból, hanem az eltelt 20 év agymosása miatt. Én például fiatal koromban kőkemény sztálinista voltam, amit szerencsére sikerült leküzdenem. Arra kérlek, hogy ne tényként, hanem kérdésként, felvetésként írj be ide olyan dolgokat, ami jobboldalinak tűnik. Talán jobban megértjük egymást. Elnézést, ha félreértettelek...

Én téged tisztellek

mert hű avyg az elveidhez. Az aggályaidat megértem, mások a tapasztalataink. Ha veelm egy idős elnnél jönnél görögországba segíteni az ottaniaknak?


Kommunista.NET on Facebook