Megszületett a magyar SS, azaz tegnap megalakult a Magyar Nemzeti Gárda

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Megalakult a Magyar Nemzeti Gárda. Hirtelenjében csak e mondatot akartam begépelni. A hír számomra való méltatlansága miatt, nem akartam több energiát belefektetni. Ám mégis csak összeszedtem magamat, és szorgalmasan elkezdtem zongorázni a klaviatúrán.

Nos megalakult a betiltott Magyar Gárdából, a Magyar Nemzeti Gárda. Új név, ugyanazok a célok. Valahogy dezsavű érzetem van, és nem csak a nyilas szervezettel, hanem a nagyobb külföldi cégekkel tudok párhuzamot húzni. Az ő bizonyos szokásuk, hogy nevet cserélnek, kibújva a törvényi korlátozások alól.

A félkatonai szervezet, a fegyveres alakulatokra hajazó fogadalomtételére,nagyjából ezerfős tömeg gyűlt össze az Erzsébet téren.
Az avatás időpontjának -direkt módú kiválasztását nem tagadták, mivel- az állami törvények által betiltott Magyar Gárda tavaly júliusi, az általuk állított rendőri terror által feloszlatott rendezvényének első évfordulójára szervezték.
Tudvalevő, hogy akkor a rendőrség nem adott engedélyt a rendezvény megtartására, majd miután a gárdisták minden előzetes tiltást figyelmen kívül hagyva mégis összegyűltek, a hatóságok jogos intézkedés keretében feloszlatták őket.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság idén tudomásul vette a Jobbik által támogatott megmozdulást.
Ám a rendezvény lebonyolítása előtt, a budapesti főkapitány felhívásban közölte, hogy a vasárnapra Budapesten tartandó rendezvények biztonságára tekintettel, a főváros egész területére fokozott közbiztonsági kontrollt rendelt el.
Ennek a szigorított ellenőrzések keretében, az Erzsébet téren és annak környékén csaknem hetven személyt állítottak elő– többnyire hivatalos személy elleni erőszakért, és közbiztonságra veszélyes eszközök birtoklásáért(kések, gázpisztolyok és fegyverként használható tárgyak), illetve betiltott társadalmi szervezet tevékenységében való részvételért. Az előállított személyek közös vonása, hogy azok többnyire öltözékükkel, terepszínű nadrággal és fekete pólóval szimbolizálták az összetartozásukat, és a közös militarista mentalitásukat.

A rendezvényen megjelent és fel is szólat több Jobbikos parlamenti országgyűlési képviselő, valamint ifjabb Hegedűs Lóránt református lelkész is.

Ifjabb Hegedűs Lóránt református lelkész papi hitvallására méltó beszédében úgy fogalmazott: „Krisztus evangéliuma ügyéért a magyarság hozta a legnagyobb áldozatot a történelemben".
Heves hangvételű agitációjában szidalmazta Izraelt, annak politikáját, valamint a Fideszt, amelyről szerinte kiderült, hogy „teljes mértékig a az izraeli Likud testvérpártja". (ÍME, ISMÉT A KERESZTÉNY FELEBARÁTI SZERETET!)

Vona Gábor, a Jobbik elnöke és parlamenti frakciójának vezetője olvasta fel a Magyar Nemzeti Gárda tagjainak esküszövegét, majd további beszédjében hangoztatta, hogy a kormány nem az országot érintő fontos ügyekkel foglalkozik, és a választási ígéreteit sem teljesíti.
Felhozta, hogy elmaradt az előző nyolc év politikai bűnöseinek elszámoltatása, és a fontos ügyek helyett a kormány a médiatörvény módosításával tulajdonképpen saját médiabirodalmat, és törvénykezéseivel diktatúrát épít.

A tegnapi megmozduláshoz, mint utolsó hozzáfűzött szó jogán csak annyit kérdeznék, hogy hová tették az emberek a józanságukat?

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Most már megfelelő partner a kiátkozott cionista Likud Viktor?

Gárda-ügyben akar beszélni Orbánnal a Jobbik

A Magyar Gárda körül kialakult helyzetet akarja megbeszélni Orbán Viktorral a Jobbik, ezért hívták meg a miniszterelnököt a frakcióülésükre. Mirkóczki Ádám szóvivő hangsúlyozta: a kormányfő válaszában úgy fogalmazott, hogy a nemzeti együttműködés rendszerének keretében tesz látogatást a Jobbik frakcióülésén, amelynek nem lesznek előre meghatározott napirendi pontjai.

Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője közölte ma, hogy Orbán Viktor miniszterelnök holnap részt vesz a Jobbik parlamenti képviselőcsoportjának ülésén, mivel az LMP után a Jobbik képviselőcsoportja is meghívta a kormányfőt.

A kormányfő múlt szerdán járt az LMP-nél. (MTI)

Tovaris

Szerintem OV azért ment,

Szerintem OV azért ment, hogy jobb belátásra ösztönözve(földre kényszerítve) kibékítse a durcás kisgyermekét, a Jobbikot.
De mondom én erre, hogy no fene! Hol az a bizonyos 2/3 os többségi hatalom, amelyet eddig tetszettek hangoztatni? Szerintem az a békés párbeszéd helyett is elegendő lenne egy törvény által betiltott szervezet végső felszámolásához!

Vonáék meg csak hisztiznek, játsszák a sértődöttet.
Most Viktortól kapnak egy alapos fejmosást(gondolom én).
Ám a végén mégis az fog kiderülni, hogy csaknem működik az a hőn áhított nemzeti együttműködés...
(ha lefekszenek a Fidesznek, ha nem)

SzélRózsa

A rendőrség gárdaként kezeli a gárdát

Újabb szakaszába érkezett a magyar rendőrség és a gárda bizarr jogi fogócskázása vasárnap. A Jobbik szervezésében avatóünnepséget tartott a Magyar Nemzeti Gárda Mozgalom a budapesti Erzsébet téren.A rendőrség szerint hasonlít az új gárda a régire, a jogvédő szerint nem az öltözködési szokások alapján kellene fellépni a gárdisták ellen.

A rendőrök a szervezők szerint 72 embert, a BRFK közleménye alapján 23 embert állítottak elő vasárnap a belvárosi Erzsébet téren. A Jobbik több parlamenti képviselője is felszólalt a rendezvényen, melyen a Magyar Nemzeti Gárda tagjai a Szent Korona másolatára tették le esküjüket.

Megruházás

A Magyar Nemzeti Gárdának nincsen még hivatalos viselete, ezért a belváros fiatalok által leglátogatottabb környékén tartott rendezvényen a legtöbb résztvevő terepszínű nadrágban, ingben, fekete pólóban jelent meg, nem pedig gárdamellényben. Többük gázmaszkot is viselt a rendőrség ellen korábban vívott utcai harcokból okulva. A rendőrök ennek ellenére találtak fogást a félkatonai szervezetek külsőségeit magukon hordozó csoportosulókon.

A Budapesti Rendőrfőkapitányság közleménye szerint a fokozott ellenőrzést az indokolta, hogy „egy egyesület által szervezett és bejelentett, az előzetes információk szerint a bíróság által jogerősen betiltott Magyar Gárda korábbi eseményeihez külsőségeiben és tartalmában is erőteljesen hasonlító demonstráció előkészületére tettek kísérletet Budapesten”. A rendőrök több embert a betiltott Magyar Gárda jelképeinek viselése miatt vettek őrizetbe.

„Nem a ruha teszi az embert”, mondta Simon Éva, a Társaság a Szabadságjogokért szervezetének politikai szabadságjogokkal foglalkozó programvezetője az fn.hu-nak az új belügyminiszteri törvényjavaslatra reagálva. Hozzátette, a Magyar Nemzeti Gárda nem lehet jogutódja a bíróság által feloszlatott Magyar Gárdának, hiszen senkinek nincs joga a hatályosan feloszlatott társadalmi szervezet újjászervezéséhez.

Gárdológia

A TASZ munkatársa szerint az egykori gárda tagjait természetesen megilleti az egyesülési jog, ugyanúgy, mint bárki mást, ám ennek nem lehetnek azonosak a céljai a feloszlatott Magyar Gárdáéval. Éppen ezt a törekvést támasztja alá azonban Novák Előd, a Jobbik alelnökének a rendezvényen tett nyilatkozata, amelyben elmondja, eszmeiségében, céljában nem különbözik a Magyar Nemzeti Gárda a Magyar Gárdától.

Simon Éva hozzátette, nem értenek egyet azzal a jogi szabályozással, amely a gárdisták viseletét helyezi a szabálysértés középpontjába. Mint mondta, ennél sokkal hangsúlyosabban kellene a gárda, mint szervezet jog- és társadalomellenes tevékenységére koncentrálni. „Nem követ el semmit, aki az utcára vonul megemlékezni egy társadalmi szervezet feloszlatásának évfordulóján. Aki azonban üvegeket dobál, félelmet kelt, hivatalos személy és közösség tagja elleni erőszakot és kisebbségek elleni hangulatkeltést, uszítást követ el, azzal szemben egyértelműen legitim az eljárás.”

Igen nehéz megítélni Simon Éva szerint ugyanakkor, hogy arányos volt-e a rendőri intézkedés vasárnap. Amennyiben a békés gyülekezés erőszakossá vált, akkor az előállítás
arányosnak tekinthető, viszont a rendőrség közleménye szerint nem történt rendbontás. A TASZ közérdekű adatkéréssel fordul a rendőrséghez azzal kapcsolatban, hogy milyen típusú szabálysértések miatt indult eljárás, és az előállítások mellett egyéb rendőri intézkedésre, mint például igazoltatásra hány esetben került sor.

Drágább lesz a gárdatrend

A TASZ szakértője Pintér Sándor belügyminiszter új törvénytervezetére reagálva elmondta, a benyújtott törvényjavaslattal nem értenek egyet. A javaslat szerint 150 ezer forintos bírsággal sújtható az is, „aki olyan egyenruhát vagy formaruhát visel, amelyről – annak jellegzetes tulajdonságai miatt – bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruhája, formaruhája ismerhető fel”.

A jogvédő szerint nem a jelenlegi jogszabályi keretekkel van probléma, azok lehetővé teszik a megfelelő fellépést. Elismerte ugyanakkor, hogy a rendőröknek igen nehéz dolga van, hiszen adott helyzetben mérlegelniük kell, ki követ el jogsértést és ki az, aki csupán megemlékezni jött. Ebben az esetben is sokat segítene a rendőröknek, ha konkrét iránymutatást kapnának, hogy milyen magatartás alapján léphetnének közbe. Sokkal fontosabb a a társadalomra veszélyes cselekményekkel szembeni hatékony fellépés, mint az aktuális gárdaöltözködési trendek vizsgálata.

A Magyar Gárda tevékenységét éppen azért nyilvánította jogellenesnek a bíróság, mert felvonulásai, öltözete, viselkedése, az állami erőszak monopólium megdöntésére irányuló törekvése kumulatív módon, együttesen fejeztek ki a társadalomra veszélyes tevékenységet. „Nehéz helyzet a rendőrök számára, de a gárdajelenséget nem jogalkotással, hanem a rendőrség, az ügyészség és a bíróságok kooperációjával lehet megoldani” – mondta Simon Éva az fn.hu-nak.

Bihari Ádám
2010. július 6.

Gárdistáknak okulásképpen (Ha egyáltalán képesek ilyesmire)

Oda jutottunk, hogy a gárdaruhához kell lebutítani a jogszabályt

A politika a Magyar Gárda feloszlatásáról hozott bírói ítélet előtt nem adott egyértelmű választ. Abban a politikai játékban részt vett a Fidesz is. Ennek egyik politikai kára éppen a ma benyújtott törvényjavaslat, amely megpróbálja a feloszlatott társadalmi szervezet egyenruháját szankcionálni a szabálysértési kódexben, egy meglehetősen bizonytalan jogi fogalom keretében. Oda jutottunk, hogy elbizonytalanítottuk a jogalkotót és a szabályokat kell hozzá butítanunk - vélte Fleck Zoltán, jogszociológus a Megbeszéljükben.
Az, hogy kicsit más módon, kicsit más egyenruhában alakul újjá egy szervezet, az nem jelent menekülést – hangsúlyozta Fleck Zoltán, mert ha a társadalmi szervezetnek a célja és a tevékenysége ugyanolyan hatású, akkor ugyanúgy kell eljárnia a hatóságoknak.
A társadalmi veszélyességet is kellett volna mérlegelni a tegnapi ártalmatlan „gárda” vonulás esetében. Egy jogállamban nem kell konkrét ruhákat betiltani ahhoz, hogy biztonságosan működjön a jogállam, abban az esetben azonban fel kell lépni, ha egy szervezet erőt demonstrál, ha megkérdőjelezi az állam erőszak-monopóliumát, ha félelmet kelt más társadalmi csoportokban. Valóban nem könnyű megtalálni ezt a határt – tette hozzá a szakértő.
A rendőrség ettől rögtön oszlathat, és ha elég biztos a maga jogértelmezésben, a Magyar Nemzeti Gárda problémát megoldhatja – mondta a szakértő a Klubrádióban. A jogalkalmazónak egyetlen dolga van, hogy a jogszabályok, az alkotmány és a konkrét egyesületre vonatkozó bírósági döntés értelmében képes legyen fellépni.
Fleck Zoltán szerint két lehetőség van: az egyik, hogy a jogalkalmazó megvárja, hogy a jogszabály lebutítva azt mondja, hogy a x színű és y formájú egyenruhát, ha meglátja a rendőr, akkor, mint egy automata lépjen oda, és oszlasson fel; vagy mint európai jogállamokban szokás viszonylag absztrakt szabályok alapján képes mérlegelni, én azt gondolom, ez utóbbira várunk - fogalmazott a jogszociológus.
A tegnapi Magyar Nemzeti Gárda rendezvény kapcsán Vona Gábor, a Jobbik elnöke szerint úgy tűnt: a rendőrség megpróbált valamit kiprovokálni azért, hogy feloszlassák a Magyar Nemzeti Gárda rendezvényét. Kijelentette: vizsgálatot követelnek, hogy kik és miért akarták a rendezvény résztvevőit provokálni.
Kontrát Károly államtitkár azt válaszolta: a törvények az országban mindenkire érvényesek. A rendőrség vasárnap a vonatkozó törvényeknek megfelelően járt el, 27 embert vettek őrizetbe, ők egyebek közt gázfegyvert tartottak maguknál, vagy pedig rendőrre támadtak kővel vagy más eszközzel.
A jobbikos képviselők az államtitkár válasza közben azt kiabálta: "Gergényi", majd felálltak és hátat fordítottak

Kommentár:

Azt mondják, hogy nem a ruha teszi az ember! Ez a naiv, polgári, pacifista mondás csak a naiv, polgári és pacifista emberek esetében érvényes - ott sem mérvadóan. De nyilaséknál, náciknál, s egyéb fasisztáknál igenis a ruha teszi az "embert" Hát mi a rossebbel, ha nem éppen a ruhával, azaz egy meglehetősen militáns, a nácik, nyilasok. usztasák, falangisták és egyéb fasiszta rohamosztagosok öltözékével? Olyan öltözékekkel, amikez a társult viselkedésmódok, a tömeggyilkosságok, az egész fasiszta ideológia gyakorlata párosult? Akik elszenvedték ezeket a szörnyűségeket, nem gondolnak semmi másra sem a militáns rossz emlékű egyenruha, sem a társult jelképek (horogkereszt, nyilaskereszt, árpádsáv, de sok esetben a "magasztos" szentkoronás címerek esetében - csak az átélt szenvedéseikre?
Az MSZP politikájának egyenes következménye, hogy ma fasiszták ordítoznak a Parlamentben. Kíváncsi vagyok, mikor lendül fel az első kinyújtott kar (hehehe "római köszöntés") és mikor hangzik el a "Kitartás! Éljen Szálasi!" vagy a "Heil Hitler!" Mindketten már rég halottak, de az eszméjük újra itt van, és már nem csak kísért...

Tovaris

Vasszátok már meg azt a

Vasszátok már meg azt a gárdaegyenruhát! Komolyan mondom, nincs jobb dolgotok?
Megértem a TV2-t, az RTL-t, meg a többi, nyugatról pénzelt médiát, ők ezért kapnak pénzt, hogy öljék mindazt, ami magyar, vagy ami arra emlékeztet!
Tegnapelőtt voltam temetésen: mindenkit elő lehetett volna állítani, kivétel nélkül, még a szónokot is, csupán az öltözete miatt!
Komolytalan, ízléstelen, infantilis dolog, hogy felnőtt, 30 éves gyerekek, "anyucikisfiák" rendőrökkel fogócskáznak vasárnap délután!
Azokat az embereket pedig nem minősítem, akik erről a ruhaviseletről törvényt hoztak, ezzel megszégyenítve a magyar törvényhozást.
Menjenek már!
De mondok mást: én nem félek senki emberfiától, este 11 óra után, amikor hazafelé bandukolok egyedül a járdán, és szembe jön velem fekete-fehér ruhában!
De félek attól, aki napközben szembe jön velem: fehér nadrág, izomtrikó, tetkós, kigyúrt vállait mutogatva, és a maffiózó napszemüveg. Na igen, ettől már lehet félni, eddigi tapasztalataim, ismereteim szerint az ehhez hasonló öltözetű emberek nagyságrenddel gyakrabban követtek el erőszakos bűncselekményt, mint a fekete-fehér, magyar néptáncos viseletre emlékeztető emberek.
Ezeket az erőszakos cselekményekre hajlamos emberek egységes viseletét miért nem lehet betiltani? Nekik bezzeg lehetett parádézni Siófokon, akkor senki sem jajgatott sem a TASZ, sem más szervezet, és Lendvai Ildikó sem rikácsolt a Mokkában!
Mindezekből következik: újra bebizonyosodott, hogy amíg csupán engem, az átlag kisembert fenyeget bárki, bármely módon, addig az senkit nem érdekel, én egy harmadrangú senki vagyok, még itt, ezen a helyen is, mert engem "csak" a munkámért fizetnek, nem pedig mások ülepének a tisztára nyalásáért!
De mihelyt a társadalom egy privilegizált csoportjának az elnyomásáról van szó - legyenek ők bármely etnikum, vagy b.z.k, bűnözők, gyermek- vagy nagymama-gyilkosok, akkor már meg kell védeni az ezen söpredékek ellen fellépő, valamilyen jellegzetes színű ruhát viselő csoportok ellen, akik most éppen a gárdisták, holnap talán meg éppen mi, akik vörös ingben fogunk demonstrálni, és nem narancssárgában!

Encore képe

Itt elsősorban nem a

Itt elsősorban nem a Gárdával van a baj. Hanem két dologgal: a "történelmi hagyományőrzés" címszó alatt létrehozott szervezet politikai célokat szolgál (és kvázi fel is van fegyverezve, ha csak azt nézem, hogy a "békés demonstrálók" egy csoportját vasárnap azért kapták el, mert bokszerrel és viperával mentek "demonstrálni", a kockakövek meg már be voltak készítve). A másik: elméletileg jogállamban élünk, és pont azok játsszák ki sorozatosan a törvényt, veszik semmibe a bíróság által meghozott jogerős ítéleteket, akik pedig a leghangosabban ordítoznak rendért és törvényességért.

Encore képe

Nem úgy nevezném őket,

Nem úgy nevezném őket, hogy magyar SS. A magyar SA sokkal ideillőbb név. Mert a barnaingesek csinálták pontosan ugyanazt, mint a Gárda: egyenruhában masíroztak, ott voltak az NSDAP minden gyűlésén és biztosítottak, különféle rendezvényeken parádéztak stb. Aztán persze a szalámitaktika náluk is beindult: mikor már nem volt rájuk szükség, kinyírták Röhmöt.

Encore,

A névválasztás, avagy a gúnyos hasonlóságkeresésem azért esett pont az SS-re, mert az újonnan megalakult Magyar Nemzeti Gárda, a Magyar Gárdából nőtte ki magát(alá SA), és ez az új-régi szervezet, az elődjénél határozottabb katonai arculatot vett fel(általam direkte rábiggyesztve SS). :D

SzélRózsa

Már csak a fegyverzet

Már csak a fegyverzet hiányzik. Pintér Sándor belügyminiszter, baszhatod a hatalmadat...

Tovaris

Ne aggódj Tovaris!

Ezek egy része(amely galeri léte a többi méltatlan nemzetieskedésre lázított csoport előtt is rejtve van) már rendelkezik fegyverrel. Sőt lőkiképzést, és harcászati gyakorlatokat is tartanak.
Az ismereteim és nyomozásaim alapján a meggyőződésem, hogy a gárda vezető tagjai rendőri feladatok ellátására való képzésben részesült. A tömeges megmozdulások alkalmával elemezték az ellenük bevetett rendőri intézkedéseket, azok ellen megtették a lépéseket, s tagjaival a részvételek során megtapasztaltatták annak életszerűségét. Rendőri szerepkörükre hajaz még a Horthy korszakból vett csendőrségük, míg a többiek polgári feladatokra alkalmasak.(hisztériakeltés, befolyásolás, házalás, kopogtatócédula gyűjtés, demonstráció, dezinformálás, tömeges megfélemlítés, katasztrófavédelem?)
Ez eddig a katonai vonalat a Magyar Nemzeti Arcvonal vitte. Több sikeres kiképzésüket is hangoztatták. (túlélés, gerilla- város- épületharcászat, szabotázs, kézi és automata fegyveres lőkiképzés...)
Bár a gyanúm az, hogy a Hungarista mozgalmat képviselő Arcvonal és a Gárda nem összeegyeztethető, csupán a jobboldaliságáguk hasonló. Ám míg az Arcvonal a keményvonalas, csendben szerveződő-gyarapodó, merev katonai Szálasi örökség maradt,
addig a Magyar Gárda az április szavazásokkal sikeresen politikai színtérre lépett, mint a Jobbik párt szervezete. Amolyan Német Nemzetiszocialista Párt SA csapata. Ám a törvények feloszlatták, annak léti jogalapját semmisé tették.
Erre megalapítják a harciasabb Magyar Nemzeti Gárdát (SS?, amit tagadhatatlan, hogy a felszámolt magyarok nyilai terrorszervezet, szellemi atyjai vezetik és ők kiképzési részlegeken, és feladatszabásban biztosan ott lesszenek a háttérben), amit vehetünk az alkotmányos rend, annak karhatalmi szervei és a Pax Hungarica Arcvonal katonai mozgalma elleninek is!
Vajon a Jobbik nyilvánvaló politikai támogatásával újra lesz hosszú kések éjszakája, a hasonszőrű politikai ellenfelek csendes félre állítása?

Fentebb nem hülyeséget, összeesküvés elméleteket gyártottam, ez az igazság, a tömör, kő kemény valóság....

Sajnos aggódom. Abban is

Sajnos aggódom. Abban is biztos vagyok, hogy sok rendőr és katona is van titokban, vagy nyíltan közöttük. A fegyverek beszerzésére biztosan megvannak a raktárak elleni támadások tervei. Ráadásul a fegyverraktárakat nem is hivatásosok, hanem őrző-védő kft-k védik akik ilyen esetekben annyit érnek, mintha ott sem lennének. Az alakulatokon belül beépített emberek is vannak. A kérdés, hogy mi honnan szerzünk fegyvert? Továbbá nagyon érdekelne, hogy mit tesz a Fidesz, aki megbaszta a turulmadarat és a tojásokból gárdistákok meg nácikákok keltek ki - hogy miként tudja majd a jobbikot és gárdát lefegyverezni. Vagy akarja-e? Mindenesetre a polgári Európa mélyen kussol...

Tovaris

Minderre van egy tervem...

Minderre van egy tervem...

Nekem is van elképzelésem

remélem ugyanarra gondolunk. Msot kell nekünk is egy iylen alakulatot szervezni. Még mielőtt túl késő lenne......
Email (és msn) címem: [email protected]. A tervedet küld át, meglátjuk mit hoznk ki belőle.

Kösz a véleményt, ez azért odabasz...

Mit ne mondajak, hasonló gondolatok már az én fejemben is megfogalmazódtak. Bár nem ennyire résszeletesen...
Megírhatnád a teljes véleményedet ezzel az üggyel kapcsolatban, ha ide nem is de az [email protected] email címre!

Kösz,
SzélRózsa

SzélRózsa, ezt nekem

SzélRózsa, ezt nekem írtad?

Tovaris

Nem neked, hanem a Lenin

Nem neked, hanem a Lenin fiúnak szántam. Ám, a te állításodban is van némi "odabaszós" igazság. Én már tudom...

SzélRózsa

Minek stíkába levelezni?

pontosan most következik az az időszak mikor nem betojni kell.. hanem tisztán és értelmesen fogalmazni.

Red én

Nem vagyok betoji...
Olvasd el még egyszer lényszíves, hogy mit is írtam!
"Megírhatnád a teljes véleményedet ezzel az üggyel kapcsolatban, ha ide nem is, de az [email protected] email címre!"
TEHÁT, HA IDE NEM AKARJA KÖZZÉ TENNI, AMELY GYANÚM A HOZZÁSZÓLÁSÁVAL MÁR BE IS BIZONYOSODOTT, NEKEM MINDENKÉPP MEGÍRHATNÁ! EGY, A VÉLEMÉNYÉRE KÍVÁNCSI FÓRUMOZÓNAK!

SzélRózsa

KEDVES SZÉLRÓZSA BARÁTOM!!!!

A CÍM AMIT MEGADTÁL NEM JÓ.
A LEVÉL VISSZAJÖN: HA.

Kedves Jóska!

Már pediglen ez lenne a használatos email címem. Megnézem, hogy kaptam e levelet.
[email protected]
(Megnéztem, nem jött)
Előfordulhat, hogy ismét a személyes anyagaimba akart "valaki" beférkőzni, és csinált valamit az email címemmel. (pl. Feketeáfonyától sem kaptam meg a levelet, holott pediglen elküldte...)
Írd meg az email címed és én majd rád írok!

Barátod,
SzélRózsa

KEDVES SZÉLRÓZSA!!!!!

Négyszer küldtem el,és mind a négyszer
visszajött. Email címem: [email protected]
remélem ebbe még nem kotortak bele.
Tisztelettel Barátod Jóska.

Red koma

Nyugodj meg, de ide nem fogom megírni a részleteket. Nem szeretném ha holnap a kurucon, vagy más neonáci hírportálok ott díszelegne. Ezzel a buta módszerrel minden lépéselőnyünket feladnánk...úgyhogy nem kell betojni...a türelem, (vörös)rózsát terem...

Rendben van! Rád írok! Ám

Rendben van! Rád írok!
Ám előtte egy kérdés: hova tüntetted az oldalról az írásaidat?
Friss kommunista művészeti hiányérzetem van...mert nagyon tettszik a sajátos, mondhatni egyéni új stílusod, úgy hiszem még lehet belőled valaki, ám ilyen szociálművészi érzékkel mi a francért nem agitálsz a proletariátusnak????? Ha csupán itt bujkálsz senki sem fogja tudni ki az a SzélRózsa a proletár költő!!!!! Érted papuskám????

Majd ha rám írsz, akkor

Majd ha rám írsz, akkor "stikában" levélben válaszolok a miértekre...

SzélRózsa


Kommunista.NET on Facebook