Megszorítások Görögországban

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat
2Greece2.jpg

A Financial Times Deutschland (FTD) értesülése szerint az athéni kormány kész egy 24 milliárd euró összegű takarékossági program megvalósítására, melynek értelmében a közalkalmazottak fizetését jelentősen csökkentik, és három évre befagyasztják, az áfát idén másodszor, ezúttal 21-ről 25 százalékra emelik, a nyugdíjkorhatárt pedig szintén a jelenlegi 53 évről 67 évre emelik fel. Megszűnik a 13. és 14. havi bér és -nyugdíj is.

Görögország óriási közhivatalnoki állománya, amely jelenleg a teljes munkaerő 13 százalékát foglalkoztatja, a felvételi stop miatt fokozatosan csökken. Athén eltörli a rövid lejáratú munkaszerződéseket is és sok száz elavult állami testületet számol fel - jelenti az FTD.

Az athéni kormánynak a 2012-es költségvetési deficitet a GDP 3 százaléka alá kell szorítania. Tavaly a hiány még 13,6 százalékot tett ki. Ugyanakkor a görög szakszervezetek harcot hirdettek a kormányuk ellen. "Válaszul az utcára fogunk menni" - jelentette ki Spyros Papaspyros, az állami alkalmazottak szakszervezetének főnöke. Szerinte az athéni kormány tervei "szükségtelen és igazságtalan" támadás a foglalkoztatottak ellen.

forrás:
vg.hu

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Az 53 év jól lebunkózott!

Az 53 év jól lebunkózott! Hát ez a legádázabb "bolsevik" nyugdíjkorhatárt is megcsúfolta! Egyszerre 14 évvel felemelni, ilyent még nem is hallottam! Még a 60-ról 67-re is sok egyszerre! A helyzet az, hogy nem termel az ország annyit, amennyi eltartja a saját népét. Plusz még a tőkések expluatációja.

Jó tőkésszokás szerint

most is a néppel akarják megfizettetni azt amit ők hibáztak el.

Meg is fogják, ha a nép

Meg is fogják, ha a nép megtörik, és feladja. De a görög nép nem lekvárból van...


Kommunista.NET on Facebook