A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..
"Egyszer eljön a nap, amikor feláll valami elmebeteg, és azt mondja, hogy mindez meg se történt."
— Dwight D.Eisenhower
webáruház - ingyen!
Görögországban az idén befagyasztanák minden nyugdíjas ellátmányát - ezt javasolja az ország munkaügyi minisztere. Görögországban hatalmasra, GDP-arányosan 12,7 százalékra duzzadt az államháztartási hiány tavaly, amit három év alatt fokozatosan akarnak csökkenteni az Európai Unió által előírt 3 százalékra.
A kormány néhány hete jelentette be, hogy a deficit leszorítása céljából egyebek között befagyasztja a havi 2 ezer euró feletti nyugdíjakat, az ez alatti ellátmánnyal rendelkezőkét viszont a várt infláció mértékével, 1,5 százalékkal emeli.
A görög munkaügyi miniszter nem sokkal azután tett javaslatot minden nyugdíj idei befagyasztására, hogy Olli Rehn, a gazdasági és pénzügyi területért felelős EU-biztos jelezte, a kormánynak további intézkedéseket kell tennie az államháztartási hiány csökkentése céljából.
forrás: hirado.hu