Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Fasiszta élőképek

"A fasizmus élőképekben jelenik meg előttünk: egy nagyhangú népámító bombasztikus beszéde egy önkívületben lévő tömegnek; fiatalok díszfelvonulása; militánsok támadása egy démonizált kisebbség ellen; nacionalizmus; erőszak; voluntarizmus; mindenfajta kompromisszum elutasítása - ezek voltak a fasizmus jellemző vonásai."

— Paxton

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Neofasisztának nevezte Orbánt Ján Slota

deakandras, 2010, május 2 - 19:05
  • álmunkásbarát-demagóg
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Trianonról álmodnak a magyar politikusok, ezért hiteltelenek - mondta Ján Slota, a Szlovák Nemzeti Párt elnöke a szlovák közszolgálati televízióban vasárnap. Slota szerint pártja jó viszonyra törekszik Magyarországgal, bár az új kormányfőt neofasisztának nevezte, és elmondta, hogy szerinte "a Jobbik a Fidesz gyermeke".

Ján Slota szerint a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) jó viszonyra törekszik Szlovákia és Magyarország között, de határozottan ellenzi, hogy a magyarok bármi módon beavatkozzanak Szlovákia ügyeibe. Bár Magyarország "gazdaságilag romokban hever", a magyarok "továbbra is Trianonról álmodnak, arról, hogy itt (Szlovákiában) valamilyen Nagy-Magyarországnak kellene lennie" - jelentette ki az SNS elnöke a szlovák közszolgálati televízió vasárnapi vitaműsorában.

Szerinte ez "hatalmas probléma", ezért hiteltelenek a magyar politikusok, amikor arról beszélnek, hogy érdekük a két ország jó kapcsolatának kialakítása. Slota nem tudja elképzelni, "ki hihet olyan politikusnak, aki azt mondta, hogy nem ismer szlovák-magyar, csak magyar-lengyel határokat". A kijelentés szerinte Orbán Viktortól, a Fidesz elnökétől származik.

A magyarországi választások eredményével kapcsolatban azt mondta, nagy támogatást kapott a szélsőjobb, és ezt szerinte nem szabad lebecsülni. Megjegyezte, nem nagyon lát különbséget a Fidesz és a Jobbik között. "A Jobbik a Fidesz gyermeke, ezért nem lenne jó, ha ezt a mi részünkről alábecsülnénk" - mondta Slota. A vitaműsorban Orbán Viktort "neofasisztának", Vona Gábort pedig "neonácinak" minősítette.

Leradírozná az MKP-t

A Fidesz-Jobbik viszony szerinte olyan mint az Irány-Szociáldemokrácia (Smer) és a Híd-Most viszonya. Azt állította: a Híd pártot a Smer hozta létre, hogy az elvegye a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) választóit. Ami az MKP-t illeti, azt szerinte "le kellene radírozni a föld színéről".

Slota kijelentette: a Robert Fico vezette Smer még "Luciferrel is összeállna annak érdekében, hogy kormányon maradjon". Azonban szerinte még Lucifer is jobb lenne a szlovák kormányban, mint a magyarok. Az SNS kizártnak tartja, hogy akár az MKP-val, akár a Híddal koalícióra lépjen. Megjegyezte, hogy a Híd nem a szlovákok és a magyarok között akar hidat építeni. "Azt gondolom, hogy a Híd csak azoknak a tankoknak épít hidat, amelyek Szlovákiába jönnének" - szögezte le.

A politikus szerint pártjának alapvető célja, hogy "Szlovákia minden áron szlovák kézben maradjon". Ha ugyanis az SNS nem lesz benne a következő kormányban, "az önálló Szlovákiának vége van". Azt állította, hogy pártja a június 12-re kiírt választáson kétszámjegyű eredményt ér el.

Szlovákiában a magyar kisebbség kérdését kölcsönösségi alapon kellene kezelni - mondta Slota. Úgy vélekedett, hogyha a kölcsönösség érvényben lenne, akkor az "összes magyar kormány a hágai börtönben lenne", mert nem teljesíti kötelezettségvállalásait és nem védi a nemzeti kisebbségeket.

Slota pártja a héten súlyos politikai vereséget szenvedett, miután a párt által benyújtott hazafiassági törvényt először visszadobta Ivan Gasparovic államfő, majd az újabb szavazáson elállt a támogatásától Robert Fico kormányfő pártja, a Smer. Végül Fico törvénymódosítását szavazta meg a Szlovák Nemzeti Tanács.

MTI|[origo]|

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Nem normális

FeketeAfonya, 2010, május 3 - 11:58

Nem normális ez az ember, milyen magyar tankokról beszél?:D Olvastam már máskor is, hogy attól tart, a magyar titkosszolgálat több tucat kémet küldött át, hogy vegye szemügyre a terepet, és hogy egy katonai hadgyakorlat keretében a magyarok azt mérték fel, milyen támadási lehetőségeket alkalmazhatnánk. Most meg ez a hídépités, és tankvonulás... ez az ember elmebeteg, üldözési mániája van és pszichiátrián a helye!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

Magyar tankok????:D

Skeletontavaris, 2010, május 3 - 13:04

Tudod hány tankja avn a honvédségnek? 15db+4gyakorló. 15db teljesen kiöregedett T-72vel támadni? A nemnormális alatt ezt a patkábny szlóvák tőkésbérencet érted?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Azért nem olyan rosszak

tovaris, 2010, május 3 - 19:43

Azért nem olyan rosszak azok a T-72-esek, mert sok helyen még T-55-ösök is vannak. A páncélelhárítás és a légi támadások ellen, ha védelmet kapnak, még használhatók. A baj az, hogy a zsolnai gyárban gyártják a T-72B harckocsikat, és igen jó lövegeket is gyártanak. Szlovákiának van hadserege, nekünk meg tudod mi van? Az, amit a paci a két hátsó lába között lóbálgat időnként. Meg legfeljebb egy zollstock, amivel megmérhetjük.

A gyengébbek kedvéért a zollstock (magyarosan collstok) egy összehajtogatható, vékony falemezekből készült, csőszegecsekkel összeállított, általában 1 m hosszú faipari mérőeszköz, aminek egyik felén cm/mm, a másik felén hüvelyk (zoll, inch, stb.) jelölés van felróva. 1 hüvelyk = 25,42 mm. A végeinek kopását megelőzendő vékony acéllemez vasalás van. Pontossága ± 2mm.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Skeletontavaris képe

T-72MP

Skeletontavaris, 2010, május 3 - 20:47

jó ukrn holmi. De az fajta amit mi használunk elég régi járművek. Légierő terén enyhén szólva is katasztrófálisak vagyunk. A MiG-29et hamarosan kivonják és marad 14 BÉRBEKAPOTT Gripen. Szóval ha vissza kell adni Magyarország légvédelem nélkül marad.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

:D

FeketeAfonya, 2010, május 3 - 14:05

:D:D:D:D:D

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az első bekezdést

tovaris, 2010, május 2 - 23:55

Az első bekezdést illetően Jan Slotának teljesen igaza van! A továbbiakat illetően Slota úr viszont jobban tenné, ha a szlovák nacionalizmussal foglalkozna, mert az legalább annyira ártalmas, mint a magyar nacionalizmus. Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

He?!?!?!

Vendég, 2010, május 3 - 09:32

Szerinted igaz az, hogy ennek a gusztustalan félállati előembernek a pártja jó viszonyra törekszik Magyarországgal...?
Nos, akkor Neked is ki kellene vizsgáltatni magadat!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha ezt nekem írtad, te

tovaris, 2010, május 3 - 10:24

Ha ezt nekem írtad, te akárki, mert itt sok "vendég" szól be (egyik hülyébb, mint a másik - tisztelet a kivételnek) - azt írtam volna, hogy, idézem: ennek a gusztustalan félállati előembernek a pártja jó viszonyra törekszik Magyarországgal...? - nem találom soraim között sehol. A vizsgálat célszemélyét talán a tükörben megtalálhatod. Természetesen, ha nekem írtál. Egyébként Orbán Viktor, Vona Gábor, Kövér László legalább annyira gusztustalanok, mint a Jan Slota. Csak ő legalább ki meri mondani, hogy az említett utak fasiszták. Meztelen a király! S ezen az sem változtat, hogy Jan Slota is egy címeres fasiszta. Ezért mondtam, hogy: ...bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű. Orbán Viktor és társai seggének nyalogatása pedig nem az itt beírók szokása általában.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Eléggé szomorú, hogy

KKL994, 2010, május 2 - 20:35

Eléggé szomorú, hogy Magyarországon vannak fasiszták...
De az még szomorúbb, hogy Szlovákiában ők vannak a kormányban!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, május 2 - 21:52

Ahogy mondtad. Bagoly mondja KÉT
VERÉBNEK, HOGY NAGY FEJŰEK.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Köszönöm a kiigazítást!

tovaris, 2010, május 2 - 22:02

Köszönöm a kiigazítást! Sajnos nem mindig vagyok pontos. Kezdek öregedni...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Bibó után szabadon...
  • Demokrácia jobboldali módra I.
  • Kötelező lesz kirakni az állami intézményekben Orbán nyilatkozatát
  • Aktuális rendszerkritika
  • A magyar konzervatívok is szocialisták

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.