A környezetvédelem VS. Szabad Piac: A verseny hazugságkényszere a fenntarthatóságról.
Sokszor gondolkodunk el azon, hogy miért is nem törődik senki a környezetvédelem
kérdésével.
Mikor látjuk a nagy vezetői konferenciákat, ha még kevés ideje foglalkozunk társadalmi
kérdésekkel, vagy régóta csak felszínesen követjük az eseményeket, megdobbanhat a szívünk, na,
végre majd most történik valami az ügyben.
Egy más kontextusban azt halljuk lépten nyomon, ha majd elérjük, hogy növekedési pályára álljon a
gazdaság, akkor végre ismét lesz majd munka, több lehetőség, és a gazdaság fejlődésével Mi is
felzárkózhatunk a virágait a hátsó kertben kapálgató, tengerre utazgató európai
színvonalhoz.
Gazdasági növekedéshez nyersanyagra van szükség, és energiára, hatalmas, és egyre növekedő
mennyiségben.
Miközben már sejtjük, hogy közel a készletek vége, mégis úton-útfélen azt halljuk, hogy igen, van
még bőven miből, és hová növekedni.
A fogyasztói társadalom majd megold mindent. A rendszer, amiben élünk, a lehetséges megoldások
közül a legjobb, sőt, az egyedüli életképes.
A gleccserek olvadnak, az erdők pusztulnak, a tengerszint emelkedik, a vizeink ihatatlanná válnak,
a nap tüze lassan nagyító nélkül gyújtja föl a száraz mediterrán erdőket.
Magyarország például már jelenleg is bajban van, az Alföld tíz év múlva soha nem látott mértékben
sivatagosodhat el.
a Budapest-környéki erdők helyén lakóparkok épülnek, mindent lebetonoznak. Energiaigényünket már
most importból, és a kárpátaljai erdők fájának az égetésével tudjuk kielégíteni.
A Tiszán így már nem csak az ukrajnai árterek lebetonozása, hanem az egyre jelentősebb erdőirtás
is gondot okoz az árvízi videkezés terén.
Miközben éghajlati modellek állnak rendelkezésünkre, melyek megmutatják az eltérést az ember
nélküli (természetes) éghajlat-változás és az emberi hatásokkal kiegészített éghajlatváltozás
közötti különbséget, tudjuk, hogy a jelenlegi változások az emberi hatás miatt térnek el a normál
éghajlatváltozástól, nem is akármekkora mértékben.
A modellek alá is becsülték a hatásunk erősségét földünk időjárására.
És mégis a televízióban megoszlanak a vélemények. Valahogyan a köztudatot nem hergeli ezzel a
hivatalos média.
Kicsit olyan ez, mint a Multi Level Marketing. Amway, vagy Forever Living...
Amikor beszerveznek, ha vagy elég hülye, rá költesz egy csomót, mire észre veszed magad, majd,
hogy legalább ne járj túlságosan is rosszul, beszervezteted a családodat, a barátaidat, csak hogy
mentsd az irhád.
A termék, a hazugság pedig terjed.
Közben pedig Te tűnsz a kívülállók szemében a világ legelégedettebb fogyasztójának.
Kettős tudat...
Miközben tudjuk, hogy a fosszilis energia használata szabadítja föl azt a jelentős szén-dioxidot,
és metánt, amely biztosan elviselhetetlenné fogja tenni a földi életet a bolygó jelentős részén,
mégis erre a törékeny forrásra alapozzák a globális társadalom jövőjét.
Közel van a baj.
Jelentős kutatók mondanak hazugságot, hogy igenis van elég olaj a földben, hogy növeljük a
kitermelést.
Valóban, annyi olaj van a földben, hogy azzal még százezer évig vígan ellennénk itt a
Földön.
Akkor, ha az olaj, kőszén, földgáz nem energiahordozó lenne.
Ugyanis ha egy olajmezőn működtetek egy fúrótornyot, mely egy nap alatt egy hordó olajat használ,
és 10 hordó olajat termel ki, akkor tízszer annyi energiát nyerek ki a földből, mint amennyit
befektettem a bányászathoz.
Azonban ha a jelenlegi helyzetet vesszük figyelembe, ott tartunk, hogy lassan a világ kőolajmezőin
elérjük az egy hordó befektetett olajért egy-két hordó kinyert olaj kitermelési hányadot, és senki
nem akarja tudomásul venni.
Van egy elmélet, mely a leginkább igaz módon írja le ezt a helyzetet: Ha egy kőolajmezőn elérik a
kitermelési csúcsot, onnantól kezdve egyre rosszabb a fent leírt hányad. Egyre kevesebb olajat
termelnek ki, míg végül, hiába a hihetetlen mennyiségű olaj még a föld alatt, nem éri meg
energetikailag a felszínre hozni.
Ez az elmélet az olajcsúcs-elmélet. (oil peak theory)
A világ kőolaj termelése az utóbbi egy-két évben érte el a maximumot, ahonnét már nem lesz több a
termelés, csak egyre kevesebb, miközben energiaigényünk egyre növekszik.
Föltesszük a kérdést, hogy miért?
Jó esetben 8-10 év múlva már akkora lesz a termelés visszaesés, hogy csak az energiahordozók
árának drasztikus emelésével tudják majd a "hiáánygazdaság" rémét a "nincs pénzem rá"
magyarázatával elhessegetni...
A szállítással a termékek is megdrágulnak, addig, amíg már csak a nagyon tehetős rétegek lesznek
képesek megvenni azokat.
A jelenlegi ipar szárazföldi szállítása 90 százalékban kamionnal van megoldva, az európai
zöldségtermesztés nagy része Spanyolországban zajlik, a sivatagban, fóliasátrak alatt,
műtrágyával, mely előállításának szintén a kőolaj energiája adja az alapját.
A húsok jelentős részét szintén fenntarthatatlan módon állítják elő: A marhafarmok állatállományát
az esőerdők tűnékeny talaján előállított szójával etetik, ha az erdő elfogy, majd a talaj, a
csirke, a marha, és a sertés nagy része is el fog tűnni.
A fűtés csak kevesek kiváltsága lesz.
Tehát a gazdaságunknak minden szektorát a tűnékeny fára, a kimerülő kőolajra, földgázra, a maximum
2050-ig elegendő urán energiájára építjük.
Közben mégis tombol a hurrá optimizmus, pedig egyre többen fagynak meg, halnak éhen, és élnek a
létminimummal köszönőviszonyban sem lévő szinten.
Sokan munka nélkül tengődnek, akik pedig nem, azokat keményen kizsigerelik.
A társadalom 10-20 év múlva olyan válságba kerül, amilyet még csak el sem tudtunk képzelni
azelőtt, mégis minden a maga útján megy tovább.
Kérdés: Miért?!
Nos, a problémák gyökere mindig nagyon egyszerű, csak meg kell tudni találni:
Reklám a tv-ben: Citrus-panthenol antioxidáns.
Nincs is?
Nem baj! Nem számít az igazság, csak adjuk el!
És akkor menjünk is tovább ezen az úton, és látni fogjuk, milyen egyszerően működik itt
minden:
Mondják: a társadalmunk fenntartható. Azt mondják, ne aggódjunk, csak bízzuk a dolgokat a
gazdaságra.
Hagyjuk, hogy havonta termeljenek az amerikai családok annyi pet-palack szemetet, amennyivel
ötször körbe lehet tekerni a Földet.
Hatalmas pocsékolás zajlik.
A termékké alakításban van a legjobb üzlet, hisz azon lehet árrést csinálni...
Verseny van a piacon.
Itt jön a képbe a mai gazdasági rendszer: Senkinek nem érdeke az, hogy visszafogja a termelését,
ne termeljen újabb és újabb mobiltelefon-modelleket, újabb bála pet-palack hulladékot, mert ha
mégis megteszi, a versenytárs, aki nem törődik ezzel, az megnyeri lelkiismeretes ellenfele
piacait, (lásd: Piac törvényei c. cikkem) győzedelmeskedik a visszafogást hirdető ellen.
Az olaj égetése tönkreteszi a széd-dioxid háztartást? Megteheti az e-on, hogy nem éget annyit?
szűkíti a piacait? Nem, mert az ellenfél területet nyer vele.
A bankár reklámot csinál a bankjának, hogy az jót akar a társadalomnak, miközben ez tudja, nem így
van, és mégis: megteszi, mert ha nem, akkor elbukik a versenyben.
A marketinges zöldre festi, eltussolja a vállalatok Föld ellenes bűneit, hisz Ő is akar enni, ha
pedig X nem vállalja, lecsap a munkára y és z.
A politikus pedig: elhiteti velünk, hogy nekünk ez a jó, mert Ő győzni akar, hisz egy iyen
világban SENKI nem szeretne munkássá degradálódni.
Tehát: mindenki hazudik a maga túléléséért, vagy éppen tőkeérdekéért.
A gazdaság is jól működik, főleg azok szerint, akiknek érdeke van benne.
És azt mondják, hogy működőképes. Mert kényszeríti az embereket, a tőke birtokosait a verseny
arra, hogy hazudjanak. Aki mégis kimondja az igazat, azt, hogy a lobbik sosem engedik majd meg egy
átfogó környezetvédelmi program létrehozását, hogy a világ szalad a vesztébe, az renitens és nem
kívánatos ebben a gyönyörű hazugságban, melyet fölépített ez a csodálatos tárasadalom.
Ez az a bizonyos kettős lét, melyet a régi bölcsek már megmondtak.
A kapitalizmus kettős tudata, melyet a versengés eszménye szül: a szörnyűséges igazság, és a
körénk hazudott valóság, melyben élünk.
Hogy nem vezet sehová? Az nem baj, még mindig jobb egy közös halál, mint egy elbukás a tőke
gyilkos csatájában.
Akkor legalább nem győz le senki senkit.
Csak mindannyiunkat öljük meg vele.
A fogyasztás hergelése pedig már csak egy jó példája a tőke, a természetéből fakadó eredendő
önzésének: a mobil cég nem fog tartós telefont gyártani, mert akkor előbb-utóbb levágja az
aranytojást tojó tyúkot, vagy a másik cég előáll a nagyobb piaci részesedésért egy még fejlettebb
modellel, hogy nehogy a versenytárs tegye, míg ezzel a versenyben akkora előnyre tesz szert,
amennyire sikerül rávennie a fogyasztókat arra, hogy megvegyék az új terméket. Senki sem akarja
elbukni a pénzét, tehát mindenki a saját termékének a fogyasztását kívánja népszerűsíteni, és
létre is jön az emberbaráti fogalomnak legkevésbé nevezhető "fogyasztó".
Vagy ugyanez a termelői költségleszorítás versenyében a gépiesítés, ami ugyan nem ad munkát, de
nagyon sokat lehet a gépi terméket eladva ingyen kaszálni, márpedig vagy meglépi x gyáros, vagy a
másik teszi meg.
Az üzlet pedig meg is köttetett: Technikai fejlődés, és a jövő versenyszerű felélése.
Két példa:
Húsvét szigeteken addig ment a nagyobb és nagyobb szobrok építése, egy kezdetekben még paradicsomi
helyen, míg végül a kaja elfogyott, és egymást kezdték felfalni az emberek.
A szobrok mégis épülhettek tovább. Hogy miért?
Azért, mert az embereknek nem volt más választásuk:a munkások tudták, hogy a szoborépítésből
tarthatják el a családjukat, a törzsfőnökök pedig féltve pozíciójukat, nem akartak lemaradni a
rivális törzsektől, továbbra is tulajdonosok akartak maradni az egyre élesebb küzdelemben.
Tudnánk most is napelemekkel melegvizet előállítani, de ez Rajtunk kívül senkinek sem az érdeke,
így marad a gáz égetése, akkor is, ha tudjuk, hogy haláli jó vége lesz a történetnek.
"Az igazat mondd, nem csak a valódit!"
Mondta József Attila.
Nagyszerű dolgokat, építményeket, hatalmas technikai haladást viszünk végre itt a Földön, de mindezt csak nagyrészt kényszerből, halálosan véges tartalékaink bekódolt, terhes végzet-ígéretével...
Nagyszerűbbeket, mint Stonehenge, a Húsvét szigeteki kőszobrok, vagy a többi letűnt civilizáció.
Ugyanúgy ámíthatjuk magunkat a saját, és vezetőink hamis illúzióival, az egyéni érdek hazug
szavával, akár csak Stonehenge, vagy a szigetek egykori lakói.
Csak sajnos ebben a versenyben nem megengedett az önkritika, a termelőtulajdon birtoklása utáni
vágy következtében, és a zsellérség hazugságra kényszerítő helyzete következtében kialakuló egymás
ámítása az, amit legelőször le kell küzdenünk.
Kimondani az igazságot, és kiállni keményen mellette.
Nincs más választás.
A bolygó beteg, a társadalom beteg, a kép mégis rózsákkal övezett.
Mi pedig alszuk tovább csipkerózsika álmát, míg be nem nő minket a tövis halálos ölelése.


Ez a cikk
egy indok hogy megszabaduljunk a tőkésektől
Környezetvédelem, vagy világvége hangulat?
A cikkedet olvasván azt hinné az ember, hogy itt a világvége.
Szerencsére a helyzet nem ilyen tragikus - de intelmeit figyelembe kell venni. Mikor ember még nem létezett, a világ élővilága a földtörténet folyamán többször elpusztult. A mai élővilág és az emberiség pusztulása után - több millió év után, újabb élet alakul ki, akik majd kiaknázzák a belőlünk keletkezett fosszíliákat. Az anyag nem vész el, csak átalakul és lelőhelyet változtat. Ha figyelembe vesszük, hogy az ipar egyre kevesebb anyagot használ fel mennyiségében, mert a technika nagy mértékben fejlődött, akkor van remény a tovább élésre. Közben azonban nem a tökünket kell vakargatni, hanem ki kell dolgozni a jövő technikáját, meg kell oldani a szabályozott termonukleáris reakciót, ami az energia előállításának kérdésében valóban beláthatatlan ideig biztosíthatná a Föld energia szükségletét. Na bumm! Mi van akkor, ha a villamos energia fogja adni az energiaszükséglet 99%-át?
Mi van ha ezt a túlnyomó
Mi van , ha ezt a túlnyomó többség nem tudja megfizetni, mászik vissza a fára , már akinek nincs tériszonya.
nos, anélkül, hogy én világvége hangulatot kiáltanék,
lesznek itt meglepetések. Ez a rendszer olyan, mint a körhintára akadt rongybaba-macska.
meg van kötve mindenkinek a keze, mindenki által, és így a megélhetés mindig fontosabb tud maradni, mint a valóság felvállalása, már amíg lesz megélhetés.
A tonhalas sztori is azért olyan érdekes, mert szinte teljesen kiusztult, mégsem hallasz róla lépten nyomon, ugyanúgy ott a konzerv a polcon, csak 3000 forint.
Nincs hiány, mert az árral el van nyomva a kereslet.
Nekünk pedig nincs hiányérzetünk, csak önmarcangolásunk, hogy miért keresünk keveset.
Ez a világ úgy fog tönkremenni, hogy lesz az emberi húsnak is aranyára.
Na ez az ok arra, hogy
Na ez az ok arra, hogy minél hamarabb megváltozzon a világ! S ehhez az kell, hogy mindenütt rájöjjenek a változtatás szükségességére, és össze is fogjanak e tekintetben. Amíg nem késő...
KEDVES TOVARIS!!!!
A kapzsiság és a hatalomvágy eddig sem
törődött a a jövővel csak a jelen profitjának
a maximális kiaknázásával ki aknázásával.
Sajnos előbb az iskolákban a szerénységre és
a tisztességre kellene nevelni,nem pedig a
sikeres karrier elérésére. A volt szocializmus
újra élesztésével,nem pedig a kapzsiság
maximális elérésével. Akkor talán majd túl
fogjuk élni a kipusztulásunkat és nem úgy
járunk mint a Dinoszauruszok. Amíg ezt a
rossz emberi tulajdonságot ki nem irtjuk
véglegesen magunkból addig semmi esélyünk
nincs az életben maradásunkra.
A hajó
Kedves Kritika!Több mint 60 éve kezdtem el,ugy tizéves koromtól,foglalkozni az uszásra alapozott energiatermelés megvalósításával.A témát apámtól kaptam,mig élt az Ő vezetésével családi alapon folyt a kutatás.Ma már három generáción keresztül.Az ok,amit leírtál és amit nem irtál le:a kiváncsiság!A dolog lényege a hajó felhajtó erejének kikapcsolása,a felhajtó erő irányának a megváltoztatása és vissza kapcsolása.Az eredmény a vizierőmüvekben használt turbinához hasonló korlátlanul rendelkezésre álló tiszta energia.Természeresen a részletek nem nyilvánosak,Most folyik a szabadalom elbirálása,várhatóan elutasítása.Annak ellenére,hogy működőképes modell van a laboromba,annak ellenére,hogy az elbirálók egyike fizikailag megtapasztalta az ébredő erők müködését,mert uj fizikai törvényszerüségek jelennek meg(a fordított uszás) nem tudják visszavezetni ismert tételekre a jelenséget.A kutatást lényegében a prototipus előállítását egy család anyagi erejéból megvalósítani lehetetlen.Segítséget sehonnan nem kaptam,nem kapok,mert a gondolat eretnek,és az általad leirtak miatt talán,ha tehetnék elevenen elégetnének:"mert mégis mozog a föld".Védekezésül a nyilvánosságra hozást választom,mint itt és most.Kellemes szélmalom harcot kivánok magunknak.Üdv:Vitorla
Nem véletlenül a
Nem véletlenül a "perpetuum mobile" elv miatt tartják "eretnek" gondolatnak a kísérleteiteket? Elnézést, ha felszínesen közelítem meg a problémát. Mérnök lévén nem tudok "másként" gondolkodni...
Persze
a turbina is az,amig a vizet el nem zárják.Itt inkább az energia többszörözés okoz problémát.Több jön ki mint ami bemegy.Ugyan azon a lökethosszon ugyanazon membrán méretnél az arány jelenleg 1:3.1-hez (Az út és az erő szorzata).És sok minden nem úgy van,ahogy tanúltam,meg ahogy tanítottam.Ilyen a hidrosztatikai paradoxon müködése.De nem untatlak a részletekkel.Üdv:Vitorla
Márpedig perpetuum mobile nincs! Boszorkány sisncs!
Kedves Vitorla! Az energia nem vész el, csak átalakul. Nem akarlak itt képletekkel hülyíteni, de a bevezetett energia soha nem alakítható át teljesen egy másik energiává, itt jön be a hatásfok, ami mindig kisebb 1-nél. A világ ettől működik. Több energiát nem tudsz kivenni semmiből annál, amit bevezettél. Ebbe bele kell nyugodnod, mert ha ez működne, a világ sem lenne. Én sem akarlak untatni a részletekkel.
Még
Még azt hozzá teszem,hogy az elektomos szelepek (tirisztorok,tranzisztorok) és a motorok hasonló egynél nagyobb" hatásfokot" mutatnak,ezért energia források.A vezérlés nagyságrendel kissebb mint a kimenő energia.Üdv:Vitorla
A tirisztor egy
A tirisztor egy négyrétegű vezérlő eszköz, amely egyenáramú körbe kötve kapcsoló szerepet tölt be. Begyújtásához valóban kis teljesítmény kell, de az átfolyó áramot és az eldisszipált teljesítményt a tápfeszültség és a rákötött fogyasztó ellenállása határozza meg. A tirisztoron eső feszültség pár tized volt, így nagy áramerősség esetén is elegendően kicsi az eldisszipált teljesítmény, ami csekély hűtéssel is megoldható. A tirisztor három elektródás eszköz (anód, katód, gate) Váltakozó áramú körben a tirisztor, mint vezérelt egyenirányító működik. Egy tirisztor esetén félhullámú (egyutas) egyenirányítás történik, ezért a teljes váltakozó áram egyenirányítására 2 db tirisztor szükségeltetik. A tirisztorok vezérlését ellenütemű (push-pull)impulzus transzformátorról, UJT-vel lehet megoldani.(egyrétegű tranzisztor, vagy más néven kétbázisú dióda). Lehetőség nyílik a félhullámú periódusban 0-90° szögben, R-C áramkörökkel, szabályozhatóan a gyújtási időt késleltetni, így az ún. "fázishasítás" következtében a görbe alatti effektív teljesítmény veszteség nélkül szabályozható. Kimondottan váltakozó áramú szabályzáshoz fejlesztették ki a TRIAC-ot, ami egyetlen vezérló elektródával, a gate-val, DIAC segítségével vezérli az eszközt. (anód1, anód2, gate) Ohmos ellenállás esetén az eszköz méretezésekor csak az eldisszipált teljesítményt kell figyelembe venni, míg motorok esetén nem hanyagolható el az önindukció következtében keletkező tranziens jelenségek elleni megfelelő védelem sem. (motor, transzformátor szabályozások) Bővebben a szakirodalomban.
Ezek az eszközök energiát nem termelnek, csak fogyasztanak.
Az eszközöm
hasonlit pl.a tirisztorra vezérelhetőség szempontjából.Mint szelep nyit,zár.A nyitáshoz,záráshoz energia szükséges.Itt ez a be!A ki pedig a vezérlés hatására a hajó által,hajók sorbakötése által kivehető tiszta energia.Az energia tényleges forrása a gravitációs mező,ami mindenhol,mindenkinek rendelkezésére áll.Maga a kivehető energia a vizierőmüvek turbinájához hasonlóan keletkezik,ami forgó mozgásból elektromos energiává konvertálható.Jelenleg ott tartok,hogy mérhető a depresszió a hajó alatt,a vezérlőtérrel,a depresszió megszüntethető és helyre áll a rend, légnyomás + nyomás.Helyre áll az úszás helyzeti energiája keletkezik felfelé a vizkiszorításnak megfelelően,megszüntetem a nyomást depresszió keletkezik energia bevitel nélkül, az úszás iránya megfordúl lefelé,és a vizkiszorításnak megfelelő lehajtó erő keletkezik,a nélkül,hogy tömege lenne.Illetve kb 100:1 hez,hiszen a hajó könnyű müanyag csőből van.A valódi hatásfoka nyilván 1-től kissebb,de mivel a rendelkezésre álló energia mennyiség a föld gravitációs tere,a mérés szempontjából végtelen nagynak választható nincs jelentősége,aki akarja kiszámolja,az alternáló mozgás miatt 0,5 től kevesebb.Jó róla levelezni,mert a védésnél nagy hasznát vehetem a kédésekre kidolgozott válaszoknak.Pl.nem tudtam válaszolni arra a felvetésre,hogy ha a folyadék leesik,van e áramlás,mert az elbiráló szerint nincs.Te azonnal mondtad a nyomásesés okát.Szerinte ilyen nincs.A müszer szerint van.Tehár a válasz:azért van nyomás esés,mert a depresszió mérő depressziót mér.Hosszú lett nem untatlak vele.Üdv,kösz az érdeklődést:Vitorla
Milyen energiára gondolsz?
Milyen energiára gondolsz? Statikus (helyzeti), dinamikus (mozgási), elektromos, fény- vagy hőenergia? Miben méred? Mennyi az impulzusa az energiának. Út, idő, vagy sebesség graviens? Mekkora a hatásfok? Hogyan, mivel mérsz? Milyen viszonyban áll a tömeg a beadott és a kiadott energiafajtához? Hogyan integrálod az impulzusként előállított teljesítményeket? Skaláris, vagy vektormennyiségekben számolsz? Maxwell, vagy Taylor-polinomokkal számolod az energiamezőket? Egyáltalán? CGS, MKS, vagy SI mértékegységeket használsz? Az alternáló mozgást hova kapcsolod? Milyen energiává alakítod át a mozgási energiát? Mert ha jól értem, alternáló mozgásokat említettél. Ekkor pedig belép a tojásgörbe, a Carnot-diagram! S vele együtt a veszteség. S máris lőttek az örökmozgónak.
SI-t használok.
Helyzetit és mozgásit mérek dinamóméterrel és mérleggel.Az energiát J-ban,a forgató nyomatékot Nm-ben mérem.Le és fel ébredő erővel dolgozom,a vezérlés miatt.A vezérlés lökethossza és a hajó lökethossza azonos,a müködő felületek a vezérlés és a hajó felett azonosak,méretre,ezért a mozgató tömeg mozgási energiája és a mozgatott tömeg mozgási energiája között van a 3.1:1 arány.Az alternáló mozgást egy mérleg méri.Igy a méréshez csak a tömegek nagyságrendjét szükséges összehasonlítani az azonos út,azonos nagyságú felület miatt.Mivel a mozgató rudak menetes szárból vannak igen nagy a surlódás és ennek ellenére ennyi.A hatás fok kevesebb mint 0.5 nem számolom mert értelmetlen,mint emlitettem a gravitációs mező áll rendelkezésre az gyakorlatilag végtelenül nagy.A le és fel mozgást egyelőrre sulyokkal terhelem ezt mérem,a körmozgás a következő lépés,az a protipus problémája.Nem tárgya a szabadalmi leírásnak,mert eljárást védek.Nem örökmozgóról van szó,ezért terhelhető,mint a motor,az energia termeléshez energiát kell bevinni,csupán töbszörözni tudja a vezérlés miatt,ha nem hajtod nem mozog.Persze majd vissza lehet csatolni mint a gőzgépnél a vezérlését.Itt egyszerü elektomotor lehet a vezérlés,a leírásba 1000 fordulat/percnél még tette a dolgát.Ha nő a lökethossz ami célszerű,csökken a vezérlés fordulat száma.A kavitáció is határt szab, de ez még messze van.Több nem ismert fizikai összefüggés van a kisérleti mérésben.Előbb az eljárás legyen védve,mert elvet nem lehet védeni a törvény szerint.Üdv:Vitorla
A leírtakból arra
A leírtakból arra következtetek, hogy ez egy hidomechanikus oszcillátor. Az oszcillátorokat minden fázisban, 360°-ban energiával kell megtáplálni, mert különben a rezgés exponenciálisan a 0-ig csökken. Az alternáló mozgás körmozgásban ábrázolva egy szinuszoszcillátor. Ahol ω = 2 . π . f, azaz
ω = körfrekvencia Hz-ben
f = az alternáló mozgás frekvenciája Hz-ben
Itt nagyon lényeges a rezgésgyorsulás, a = m/sec², amely az inflexiós pontokon a legnagyobb, a csúcspontokon 0.
Igy is megfogalmazható!
De a vezérlés inkább a villamos gyujtáshoz hasonló.Akumulátorról töltés nélkül is működik egy ideig.A fiammal ellentétben, aki hőerőgépész mérnök, nem tudom elfogadni,hogy saját magát tudja vezérelni egy oszlop. Inkább ahogy Te is megfogalmazod olyan oszcillátor szerüen mint a flip-flop keresztbe,egyik a másikat és fordítva.Jelenleg egy oszlop van megépitve a mérésekhez,hogy bizonyitani lehessen egyáltalán az energia felszabadíthatóságát.Miután a kisérletekhez sok pénz kell,egyelőre ennyit tudok megvalósítani.Ez is meghaladja a családom anyagi erejét.Pályázatokon igértek pénzt,de ahhoz szükséges,legalább a Magyar szabadalom.Üdv:Vitorla
Vegyél be egy gazdag
Vegyél be egy gazdag politikust, akkor lesz pénz. Igaz, hogy akkor ellopja a találmányt, de nem érdekes, legalább megvalósul. Vitatkozni a feltalálójáról meg majd az utókor feladata lesz, ki-kinek pártállása szerint. (pl. rádió feltalálása Popov vs. Marconi.)
Persze!
Én dolgozok 55-60 éve ő meg élvezi!Ezt azért próbálom elkerülni,pénzt 51 % alatt nem fektetnek be ezt már megtapasztaltam.Tesznek az emberiség itt az eredetiben felsorolt problémáira.Szélmalom harc a javából.Üdv.kösz az érdeklődést:Vitorla
A mérlegnek
hiszek!Amit irsz azt én is tudom!A képletek is igazolják a mért eredményeket!A kisérletek is.A bevezetett durván háromszor kevesebb,mint a ki.A suly gyakorlatilag felfelé "esik".Ja, nem vagyok nyugtalan,tudom,hogy amit állítok az lehetetlennek tűnik.Amikor hatvan évvel ezelőtt,apám,felhivta a jelenségte a figyelmemm,szétszedtem,és 20 évig nem sikerült helyre állitani és megismételni.Ma ahányszor akarod.Persze az igazi,ha motorral vezérlem,sorba kötöm és ugy ki.Üdv:Vitorla
Énn a két dolgot felvetettem Hetesi Zsoltnak eg internetes
mailben, de még nem írt választ.
Asszem majd az eltén fogom megkeresni Horvát Viktort, aki finoman szólva is képben van a fizikával.
Én fogok utána járni...
ha működik a modell,
azt szívesen megnézném,a perendev, meg a kavitáció még ilyen legenda.
mindre kíváncsi vagyok...
Amikor
úri kedved ugy tartja!Itt a kavitáció müködést kizáró tényező mert,depresszió(vákum)csökkentő hatású.Üdv:Vitorla
Egy kis népszerű fizikai magyarázat.
A kavitáció egy fizikai jelenség, mely akkor következik be, ha egy anyag folyadék fázisból hirtelen gáz fázisba megy át a nyomás esése következtében. Ha a folyadék sebessége hirtelen megnő, akkor az energiamegmaradás törvénye értelmében (Bernoulli törvénye) a nyomása leesik. A keletkező gőzbuborék, ha az áramlás mentén olyan helyre ér, ahol a nyomás nagyobb az ottani hőmérséklethez tartozó telített gőz nyomásnál, a buborék hirtelen összeroskad, az egymásnak csattanó folyadékfelületek erős akusztikus lökéshullámot keltenek, ami egyrészt erős zajjal, rezgéssel, másrészt a környező szilárd testek eróziójával jár. Ilyen eset fordul elő például nem teljesen elzárt vízcsap szűk áramlási keresztmetszetében, szivattyúknál vagy hajócsavaroknál. Szivattyúknál, ha a jelenség kiterjed az egész áramlási keresztmetszetre, a vizoszlop el is szakadhat, és a szivattyú nem képes folyadékot szállítani.
A kavitáció általában káros jelenség, áramlástani gépek, csővezetékek, hajók tervezésekor nagy figyelmet fordítanak az elkerülésére. Vannak azonban esetek, amikor a jelenséget hasznos célokra is be lehet fogni: emulziók képzéséhez, felületek tisztításához, kavitációs szivattyúhoz.
A szuperkavitáció jelensége akkor lép fel, ha a kavitáció nem csak néhány gőzbuborékra terjed ki, hanem a folyadékban nagy sebességgel haladó testet teljes egészében gőzköpeny veszi körül.
Tovaris, áldani fogom a neved, ha közérthető és
szakszerű magyarázatot tudsz nyújtani arról hogy hogyan lesz ebből kinyerhető energia, valamint hogy mekkora a hatásfoka, ellátható-e vele egy ház fűtése, mi az üzemanyaga, stb.
Ha tudsz valamit a Perendev-motorról, az is érdekel, de csak az, ami tuti biztos.
Üdvözlettel: A hónapok óta erre is kíváncsi Kritika
A google keresőben
A google keresőben megtalálsz mindent erről a témáról. Sajnos, egyelőre nem tudtam még egy oldalt sem végigolvasni az ott közöltekből. Annyit tudok elmondani, hogy az energiamegmaradás elve nem tárgyalja ezeket a dolgokat. Minden, ami a Föld gravitációjában működik, de a súlytalanságban, abszolút vákuumban (ami sehol sincs) mindig keletkezik veszteség, ami a hasznos energiát csökkenti. Ezt nevezzük hatásfoknak, ami mindig kisebb 1-nél. (100%-nál) Ilyenek a súrlódás, a közegellenállás, a rugalmas deformáció, a villamos és hidraulikus ellenállás, az elektromos és mágneses tér szóródása, a dielektromos állandó, a fény elnyelése, a mechanikai és villamos rezgések csillapodása. Ezeknek a hatásoknak a csökkentése, vagy kiküszöbölése csak többlet energia bevitelével lehetséges. Ezek bővebb tárgyalása feltétlenül mélyebb ismereteket igényel. Nos, véleményem szerint egy odafigyeléssel elvégzett gimnáziumi, vagy középiskolai tanulmány sok minden megmagyaráz, és a helyére tesz. Ezekről a "csodaszerkezetekről" meg az a véleményem, hogy már nem itt tartana az emberiség, ha ezek valóban pozitív hatásfokkal működnének. Fiatal korom ifjúsági olvasmányaiban szerepeltek ilyen zseniális dolgok, mint pl. Nyikolaj Nyikolajevics Noszov: "Nemtudomka csodálatos kalandjai" c. könyve, amelyben szódavízhajtású autók és bioplasztmassza motorral működő autók száguldoztak az utcákon. Nyeznajka (Nemtudomka) világában ez természetes volt.
A kavitációról még csak annyit, hogy a szovjetek alkalmaztak olyan torpedókat, amelyek a torpedót körülvevő tengervízben vákuumot idéztek elő, amely megnövelte a torpedók célba juttatási sebességát. De ez sem termelt energiát, hanem többlet hajtóteljesítményt igényelt. A közegellenállás csökkentése következtében nyerhető nagyobb sebesség volt a cél.
Na, látod: ezért necces
ez Nekem, mert azért Én is lehúztam pár évet az Eltén.
Meseszerűek ezek a csodatalálmányok...
Itt most
a vita tárgya,hogy nem érvényes a Bernoulli törvénye,és nem esik le a nyomás.Miközben zuhan a folyadék.A nyomásmérő,depresszió mérő pedig méri a depresszió tényét.A depresszió kapcsolja ki az úszást.A kavitáció hosszab idő alatt depresszió csökkenést okoz és igy müködőképességét vesziti el a mérés.Időnként, több hét légteleníteni(gáztalanitani), kell.Üdv:Vitorla
Pesti vagy?
megnézném a köv. héten.
Nem!
A részleteket ***-n tudjuk megbeszélni Üdv:Vitorla
Mail elment,
töröltem a mailcímed a kommentből.
Üdv: Kritika