Zsidó lónak nem jár széna!

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Tisztelettel kérnék mindenkit, szóhasználatban is különböztessük meg magunkat a Lobbiktól!
Az már nem furcsállom, ha Thürmer Gyula időnként zsidó tőkéről beszél vagy ír, de hogy egyébként teljesen elfogadható, baloldali, gyakran kommunista álláspontot kifejtő tanult emberek is ebbe a hibába esnek, azt már igen.
Szeretnék egy tartós emlékeztetőt ezzel kapcsolatban a kommunista.net címlapjára kitenni, hogy mindenki, aki felületességből hasonló hibára vetemedne, még időben észbekapjon, hogy mekkora marhaságot is próbál leírni.

A zsidó lónak nem jár széna kijelentést 1942-ben Kievben tette egy keresztes vezetéknevű örnagy, abból az alkalomból, hogy a felügyelete alá tartozó munkaszolgálatos század új telephelyre indult. Keresztes örnagy laktanyaparancsnokként ellenőrízte, hogy milyen ellátmánnyal indul a század. A zömmel zsidó származású katonákból álló, nem harcoló alakulatot hivatalosan is gyenge ellátásban részesítették, de Keresztes örnagy túlbuzgóságában a gyenge ellátást a szállítómunkát végző lovakra is kiterjesztette.
Ostoba kijelentését Tabi László valahol megírta, már nem emlékszem, hogy hol.
Félreértések elkerülésére: a legkevésbé sem tartom elfogadhatónak, hogy a második világháborúban embertelen körülmények között dolgoztattak zsidó származású munkaszolgálatosokat, és nem a lovak méltó ellátása érdekében emeltem szót.
A társadalom manipulativ megosztása az, ami nem tetszik, és amelyet a hasonló szóhasználat erősít.
A "zsidó tőke" szóhasználat pontosan olyan marhaság és gonoszság, mint a "zsidó ló", és egyforma előítéletességből fakad.
Nagyon nem lenne jó, ha ezt az előítéletességet a kommunisták is erősítenék.
Ez a fajta előítéletesség aljas indulatokat gerjeszt, és a tárgyilagos elemzéseket is akadályozza.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Ha az a "de" szócska nem lenne a második mondatban...

akkor el is hinném, hogy valamilyen más okból különösen "szelektív" az érzékelése Budai úrnak....

Igy viszont az a véleményem, megint egy Thürmer Gyula ellenes beírásról van szó....
De hagyjuk ezt, már kezdem megszokni, hogy vannak magukat baloldalinak tartók, sőt kommunistának nyilvánítók, akik valamilyen indítatásból minden megnyílatkozásukkal, az egyetlen valamiféle szervezettséggel rendelkező Magyar Kommunista Munkáspártot igyekeznek lejáratni, akár az elnök személyét kritizálva.....
Lelkük rajta.

A téma, amibe "csomagolta" a szerző az ellenszenvét, viszont mégis érdekes.

Legyünk tárgyilagosak: én és gondolom, és sokan mások is tapasztalhatták, (pl. a ritka TV szereplésekben is) hallottam Thürmer Gyulától német tőkéről, orosz tőkésekről, amerikai tökéről stb. mondatokat....
Na, most akkor ez miért nem szúrja egyesek "szemét - fűlét" ?
Miért nem beszélhetünk konkrétan az Izraelből "beáramló" tőkéről, mikor létező dolog ?

Nem az az érdekes, hogy a tőkés világ kiszolgáltatottjai lettünk ? ?
Van "jó" tőke, és van "rossz" tőke ?
Ez a legnagyobb probléma, hogy megnevezzük esetenként a tőke származási helyét ?

Ritka nagy badarság lenne, ha valamiféle "tartós emlékeztető" kerülne ki a Kommunista.net címlapjára abból a célból, hogy figyelmeztessen: nem "illik" a tőke "milyenségéről" írni....

Üdv: K.

Kedves Kecskés!

Én sehol nem olvastam, hallottam, hogy Thürmer Gyula azt mondta/írta volna, hogy Magyarországot eladták a német, vagy orosz tőkének. Valószínűleg konkrét ügyekben említhette a német vagy orosz tőkét, de nem ebben a kontextusban.

Ezzel szemben többször is beszélt, írt arról, hogy Magyarországot eladták az amerikai-izraeli tőkének, illetve a "new yorki - tel avivi" tőkének (nagyon kérlek, hogy ne követeld tőlem, hogy most keressem elő konkrétan ezeket - mindenki tudja, hogy írt, mondott ilyesmit, és akkor, azonnal én kritizáltam is alig burkolt antiszemitizmusát). Ugyanakkor tudnivaló, hogy a magyar tőkeimportban az amerikai részesedés nem éri el a 15%-ot, az izraeli pedig az 1%-ot sem. Tehát azt állítani, hogy Magyarországot az amerikai-izraeli, vagy pláne a "new yorki - tel avivi" tőke (a 15% amerikai tőke jelentős része nem "new yorki" azaz nem zsidó) gyarmatosítja - ez valóban alig burkolt antiszemitizmus.

Egyébként a "jó tőke, rossz tőke" emlegetése szintén nem áll távol az Elnök elvtárstól - ezért is nem egyszer bíráltam már. Egyfelől a legutóbbi választási anyagokban is szembe van állítva a hazai kis és középvállalkozás ("jó tőke") a multikkal ("rossz tőke"), másfelől nem egyszer ki lett fejtve (például a Szabadság Elméleti sarkában), hogy a hazai tőke dúskál, fürdik a luxusban (azaz "rossz tőke"), ahelyett, hogy a profitját a termelésbe visszaforgatva "munkahelyeket teremtene" (azaz "jó tőke" lenne).

Úgy, hogy jó szokásod szerint ismét az MKMP-t, és annak elnökét ért (természetesen vitatható, de a kritikusok által jogosnak gondolt/érvelt) kritikát nemes egyszerűséggel lejáratásnak nevezed, hogy ne kelljen érvekkel megcáfolnod, és elég fontos dolgokat hamis párhuzamokkal igyekszel elbagatellizálni

Lelked rajta!

Miért, ki az a Thürmer

Miért, ki az a Thürmer Gyula, hogy nem lehet bírálni? Én nem magamat kommunistának nyilvánító vagyok, hanem kommunista. Inkább az egységes baloldali mozgalom mielőbbi létrehozásán dolgoznátok, mintsem egymással veszekednétek. Az izraeli tőke kapitalista szempontból ugyanolyan tőke, mint a többi. De amikor a szélsőjobboldal emlegeti az izraeli tőkét, akkor csak az "izraeli", azaz a zsidó (cionista) jelző a lényeg, mert a szélsőjobb csak a "zsidó" tőkét "nem szereti". A többi igen. Azaz, a zsidó tőkét is szereti, de úgy, hogy azt előbb szépen elveszi a zsidóktól, és a sajátjává teszi. A zsidókat meg haláltáborokban megsemmisíti.

Egyetértek elvtárs!

Az egységes baloldalnak nem lehet az egyik vagy másik tőkét kiragadni. A tőke éppen úgy nemzetközi mint a kommunista szemlélet. Érdekes, vajon miért nem mondja, hogy katolikus tőke, katolikus kizsákmányoló elit. Talán róma felé puderol? Én úgy látom, hogy az egység létre fog jönni a baloldalon. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ez a thürmeri érával valósul meg.

Ennek nagyon örülök.

Ennek nagyon örülök. Egységes baloldal. Aztán majd mehet tovább.

22-én Kossuth klub 10 óra

22-én Kossuth klub 10 óra MEBAL kongresszus

Hajrá fiúk, fogjátok csak

Hajrá fiúk, fogjátok csak össze az anarchistákat, a szocdemeket, a marxistákat, az eurokommunistákat, és kaptok egy olyan dagonyát, amiben jól érezhetitek magatokat! Gyerünk!!!

Hevessy, Hevessy, elvtárs!

Hevessy, Hevessy, elvtárs! Neked a marxisták dagonya? Ez már téboly!

Egyetértek!

Egyetértek!

Én is

Vitorla

Az imperialista vaddisznó

Zsidó származású katona nem volt, csak munkaszolgálatos, aki nem kaphatott fegyvert. Jól idézted, de az egyik mondatban nem jól írtad. Egyébként jól mondod, a tőke jelzők nélkül értendő, mindegy, hogy ki birtokolja. Egyszer a nyugati határon egy határőr izgatottan telefonált be az őrsre: "- Százados elvtársnak jelenem, hogy egy imperialista diverzáns vaddisznó 22 óra 32 perckor határsértést követett el, felszólításomra nem állt meg. A szabályzat szerint figyelmeztető lövést adtam le, amire futni kezdett, és felrobbant a határzár telepített aknáján"...


Kommunista.NET on Facebook