Etikai bizottság elé citálnák Vajnaiékat
Érdekes beadványt fogott el a Kommunista.NET szerkesztősége a mai napon. Kovács Máté, a Magyarországi Munkáspárt 2006 tagja és a MIKSZ országos vezetőségének elnökségének tagja egy írásbeli beadvánnyal fordult a párt központi bizottságához. A levél témája nem más, mint Vajnai Attilának és társainak viselt dolgai - mintha csak visszautaztunk volna öt évet az időben. A szituáció azonban annyival bonyolultabb, hogy most már egyes 2006-osok is túlzásnak érzik az MSZP felé húzást és a múlt örökségének szisztematikus feladását.
Kovács Mátét és a 2006-osokat nem lehet azzal vádolni, hogy odáig lennének a Magyar Kommunista Munkáspártért. A levélből ez egyértelműen kiderül. Mégis furcsa, hogy most éppen azok szúrják a szemüket, akiket eredetileg a Thürmer-féle pártból kiváláskor üdvözítőként dícsértek. A beadványban szerepel, hogy a 2006-os párt, dacára annak, hogy a fiatalokat igyekeztek megnyerni, és látszólag erősödés is kimutatható náluk, mégsem volt képes egymást követő két választáson elfogadható eredményt felmutatni. Ennek fő okát Kovács Máté abban látja, hogy Vajnai Attila több időt tölt a Zöld Baloldal szervezésével, mint saját pártja politikájának kialakításával. Ráadásul azt, akinek ellenvéleménye van, igyekszik kirekeszteni a döntéshozatalból. És van egy nagyon érdekes mondat: Vajnai eladta a baloldalt az MSZP-nek! A 2005-2006-ban bekövetkezett pártszakadáskor pontosan ugyanezt mondta a "Thürmer-féle tábor", a személyes indulatok és a megosztottság miatt azonban nem látták (vagy nem akarták látni) a kiválók, hogy Vajnai kvázi az MSZP-nek dolgozik és az ő malmára hajtja a vizet.
Van itt számos érv is. A Zöld Baloldal legújabb választmányi tagja MSZP-s lett. A Demokratikus Hálózat, mint MSZP-holdudvari szervezet, birtokba vette a 2006-osok székházát. Kádár János helyét pedig Bibó István vette át, a falakról pedig Brad Pitt mosolyog le. Mindezek alapján Kovács Máté kimondja, mit gondol helyesnek: Vajnai Attilát, Trasciatti Attilát, Bakó Andrást és Horváth Mihályt fegyelmi eljárással az Etikai Bizottság elé kell citálni. Az indok: a párt ifjúsági csoportjának szabályszerű szétverése, az újonnan alakult ifjúsági szervezet, a MIKSZ munkájának folyamatos gátlása, a Munkáspárt 2006 tagjainak félrevezetése, a pártszékház kiszolgálása párt és szocializmus-idegen személyeknek, valamint a párt kiszolgálása a tőkéseknek, az ideológia elárulása a nyugati ellenségeink felé. Ezzel egy időben Kovács Máté bejelentette kilépését a Munkáspárt 2006-ból, bár a MIKSZ-nek továbbra is tagja marad.
Kovács Máté, saját bevallása szerint, nem fog eurokommunista árulókat szolgálni (ezért lép ki a 2006-ból), de elítéli a sztálinizmust is (Ezért nem fordul(t) a Magyar Kommunista Munkáspárt felé). Még azt is odabiggyesztette a levél végére: Vajnai Attila Thürmer Gyula legjobb tanítványa, csak éppen másik irányba kacsintgat.
Magunk közt szólva: az okosabb 2006-osok tényleg otthagyhatnák Vajnait. A Munkáspártot pedig lehet sztálinistázni, de a partvonalról bekiabálás helyett célszerűbb belépni, és párttagként formálni a pártpolitikát. Két sikertelen választása volt a Munkáspártnak is, miért ne lenne érdeke neki is a kompromisszumkeresés?
Íme a levél teljes terjedelmében:
Tisztelt Központi Bizottság!
Tisztelt Elvtársak!
Mélységes megbotránkozásomban és kétségbeeséssel írom ezt a levelet… Megbotránkoztam a párt
vezetőjének munkálatai és a párt tagságának a tehetetlensége miatt illetve kétségbe estem a párt,
valamint a munkásmozgalom jövőbeni fönnmaradásával és az önkormányzati választásokon való
részvételének sikerével kapcsolatban.
Sajnos pártunk 2006-os indulásához képest csak romlott a helyzete. Egyre gyengült, és egyre
rosszabb helyzetben van, annak ellenére, hogy rengeteg fiatal csatlakozott, és sok helyen helyileg
megerősödtünk. Viszont nem tudunk kitörni a hátrányos helyzetünkből. Miket véltem fölfedezni ennek
az okainak?
Nézzük először is a pártvezetés problémáját, mert szokás mondani, fejétől bűzlik a láb. Itt pedig
nagyon bűzlik. Számomra föltűnt, hogy Vajnai Attila elnök elvtárs több munkát fektet a Zöld
Baloldal szervezésébe, mint a pártunk helyreállítására. Vajon egy párt elnökének nem az adott párt
szervezése, a tagság felkeresése, a médiában való szerepeltetése a legfontosabb feladata? A Zöld
Baloldal megalakulása óta Vajnai Attila csak a Zöld Baloldalra koncentrál, a párt egyre rosszabb
helyzetben van… A párton belül megpróbálja minden erővel elnyomni azokat az embereket, akik nem őt
támogatják teljes mellszélességgel. Ékes példa erre Titi József vagy a MIKSZ esete. Titi elvtárs
tagszervező munkájának megakadályozására létszámstoppot hozatott érvénybe Vajnai Attila és Etikai
Bizottság elé állította. A MIKSZ-et pedig egy általam készített plakátterv miatt Etikai Bizottság
elé küldte, mert mi sem értünk egyet a Munkáspárt szétverésével és a baloldal MSZP-nek való
eladásával! Mert Vajnai Attila eladta a baloldalt az MSZP-nek! Miből gondolom én ezt? A Zöld
Baloldal legújabb választmányi elnöke az MSZP választmányából frissen átkerült ember lett! A
Munkáspárt 2006 központi székházát ma már teljesen birtokába vette az MSZP egyik erősen
Gyurcsány-párti fiókszervezete, a Demokratikus Hálózat! Természetesen Kádár János ki lett tiltva a
Munkáspárt székházából, de Bibó, aki ült a Kádár rendszer börtönében, az állandó része lett a
pártházunknak, amit lassan csak szégyenháznak lehet nevezni! Az előtérben pedig egy mocskos
vadkapitalista, Brad Pitt életnagyságú képe van kifüggesztve! Talán nem egy partizán, vagy egy hős
szovjet katona képe illene egy kommunista pártház falára?
Tehát a föntiek után – ami csak egy kis töredék a listán – föl szeretném terjeszteni Vajnai
Attilát, Trasciatti Attilát, valamint legfőbb csatlósaikat, Bakó Andrást és Horváth Mihályt az
Etikai Bizottság elé, fegyelmi eljárásra. Az indok: a párt ifjúsági csoportjának szabályszerű
szétverése, az újonnan alakult ifjúsági szervezet, a MIKSZ munkájának folyamatos gátlása, a
Munkáspárt 2006 tagjainak félrevezetése, a pártszékház kiszolgálása párt és szocializmusidegen
személyeknek, valamint a párt kiszolgálása a tőkéseknek, az ideológia elárulása a nyugati
ellenségeink felé! Ezzel egyidejűleg magamra vállalom a MIKSZ-plakát ügyben indított Etikai
Bizottsági ügyet, valamint bejelentem, a pártból való kilépésemet, azzal a hatállyal, amint az
ellenem folyó, valamint az általam beterjesztett etikai bizottsági ügyek lezajlanak és eredménnyel
szolgálnak! Ennek ellenére a MIKSZ-ben továbbra is folytatom munkám.
Nagyon sajnálom, hogy meg kellett írnom ezt a levelet. Nem azért léptem be a Munkáspárt 2006-ba,
hogy eurokommunista árulókat szolgáljak, de éppen azért nem léptem Thürmer zászlaja alá, mert a
sztálinizmust is elítélem. Aki nem tudná, az eurokommunizmus lényege, hogy a kommunista mozgalmat
megszelídítse, és a neoliberálisoknak kiszolgáltassa, tehát ugyanúgy elárulja, ahogy a
sztálinisták tették. Ez alapján ki lehet tenni: Vajnai Attila Thürmer Gyula legjobb tanítványa,
csak éppen másik irányba kacsintgat… Ezzel beírta magát a kiskirályok közé, Torgyán Józsi bácsi,
Csurka István, Thürmer Gyula, Kapolyi, és a hozzájuk hasonló hataloméhes kiskakasok közé, akik
körbevizelnek maguknak egy kis szemétdombot és azon uralkodnak, a többieket meg vagy elzavarják,
vagy maguk mögé utasítják. Mert egy tisztességes pártelnök, miután két választást elbukott, az
önként lemond!
Maradok tisztelettel:
Kovács Máté
Polgár városi Munkáspárt 2006 tag
MIKSZ Országos elnökségi tag


JAVASLAT!
Per pillanat van Magyarországon kettő darab munkáspárt. Az MKMP, és a 2006-os. Per pillanat a két, magát ilyen-olyan kommunistának tartó párt tagjainak és szimpatizánsainak jó része azzal van elfoglalva, hogy bebizonyitsa: a másik maga a megtestesült ördög! Akár azt is lehetne mondani, hogy a fölösleges energiájukat vezetik itt le azáltal, hogy igyekeznek belekötni a másik minden egyes szavába. Keresik az alkalmat szinte, hogy miként járathatják le az "ellenfelet"! Mintha valóban a másik lenne az ellenfél. Nem pedig a kapitalizmus, és annak megtestesitői. Ott-a parlamentben! Mintha nem lenne más tennivaló!
-Pedig van! Tegyük hát inkább azt! Esetenként akár összefogva is! Ha az nem lehetséges, akkor saját táboron belül! Aztán majd idővel az is ki fog derülni, hogy ki a szervezettebb, ki a hatékonyabb, ki a népszerűbb!
-JAVASLOM TEHÁT: ha jót nem tudunk mondani a másikról-akkor hallgassunk! Foglalkozzunk a magunk ötleteivel!
-A parttalan vitákat, a civakodást fejezzük be! A Komm.NET. ne legyen belharc szintere!
A Munkáspárt 2006 sosem
A Munkáspárt 2006 sosem intézett direkt támadást MKMP ellen. Ezen az oldalon jelennek meg folyton a lejárató cikkek, mi csak lereagáljuk, hogy miért gondolnak baromságot a világról és kész.
Nem minden cikk
Nem minden cikk "lejárató". Én legalább is nem mondtam ilyent. Oda is beírok néha, nem kell felkapni a vizet. A kurva, hétszentségit, az egymás cikizése helyett inkább egyesüljön a két pár, akinek meg nem tetszik az........
" A kurva, hétszentségit,
" A kurva, hétszentségit, az egymás cikizése helyett inkább egyesüljön a két pár, akinek meg nem tetszik az....."
Szívemből szólsz!!!!!
MMP2006-os
Azt a hangnemet, személyeskedést és színvonalat, ...
... ami ebben a topicban egészen ordenáré módon eluralkodott, valóban igen jó lenne abbahagyni. ebben abszolút egyetértek Veled.
Ugyanakkor az elvszerű, érvekkel alátámasztott, nem a személyeket, hanem az elkövetett hibákat bíráló kritika kizárását nem tudom elfogadni. Persze, ha Te ezt is (az elvszerű kritikát) a "jó" közé sorolod (ahogyan én), akkor ebben sincs vita közöttünk :-)
Békét akarok!
Tudod az a baj, hogy sokan nem tűrnek szinte semmiféle kritikát! Se elvszerűt, se semmilyet! Azt támadásnak vélik. És azonnal ellentámadnak! Amiből ha vita kerekedne-üsse kő! De marakodás kerekedik ki belőle csak. Elhallgattatni senkit nem lehet. Ezért javasoltam én, hogy önmérsékletet tanúsitsunk. Hogy ebbe mi fér bele-azt én megmondani nem tudom! Pártonkivüliként-de MKMP-szimpatizánsként-én semmilyen formában nem kivánok foglalkozni a Munkáspárt 2006-tal. Kritikailag! Se a többi csoporttal. Ha úgy látom, el fogom ismerni a cselekedeteiket. Ugyanezt javaslom mindenkinek. Ide-oda alapon. Hagyjuk egymást békén! A két táborban felbukkanó fiatalokra pedig nem ártana jobban odafigyelni! Nem ledorongolni és elkergetni kell őket, hanem tanitgatni. Néha pedig visszafogni őket! Vagy munkára késztetni!
Olyan érzésem van, hogy a
Olyan érzésem van, hogy a két fő pártnak tulajdonképpen a saját vezetésével van baj, miközben a tagok tépkedik egymás virtuális üstökét, de rendesen...
A vezetőknek van egymással
A vezetőknek van egymással bajuk és néhány tag követi őket, de nem a többség.Nekem bajom egyetlen MKMP taggal sincs, az sem baj , ha tárgyszerűen bírálnak és normális hangnemben.Különböző megemlékezéseken, ha lehet és nem egy időben van, mint például idén a Felszabadulás alkalmából tartott,igyekszem mind a két párt rendezvényein részt venni.
Ez az egyik...
A másik pedig az, hogy Mi, kívülállók (bocs, hogy többes szám első személyben beszélek, de azt hiszem, hogy most nem csak a magam nevében beszélhetek) baromira nem vagyunk kíváncsiak sem az MKMP, sem az MMP belső személyi torzsalkodásaira, meg az ilyen kicsinyes baromságokra, hogy akkor most hogy nézzen ki XY székház belülről.
Mi csak arra vagyunk kíváncsiak, ami kifelé politikailag is érzékelhető. Ha pedig olyasvalami érzékelünk ami nem tetszik (származzon az bármelyik párttól), akkor megmondjuk a magunkét, amit vagy lesz*tok, vagy nem.
Ez az egész topic egyébként pedig egyértelműen azért született, mert a Vajnait (joggal vagy ok nélkül - ezt mindenki saját maga döntse el) gyűlölő társaság kapott egy levelet, amelyben egy elvileg belső ember fikázza az "ellenséget", oszt ettől meg persze mindjárt el is éveztek. Pedig első olvasásra is fel kellett volna tűnni, hogy a levél tartalma több, mint zavaros.
A topic másik szomorú tanulsága a számomra, hogy úgy látszik mindkét párt fiataljai körében rendkívül alacsony színvonalon van az ideológiai képzettség. Úgy látom, hogy a fiúk-lányok fejében többnyire valamilyen balos ideológiai katyvasz van. Röpködnek itt a mindenféle jelzők: titoista, maoista... de olvastam én már olyan kommentet is, amely a dzuce nagyszerűségéről áradozott, meg a "nemzeti kommunizmusról".
Szóval üzenem minden kedves balos kortársamnak: felejtsétek el és dobjátok ki az ilyen felesleges sz*okat! Utána pedig elő kel venni Marxot, Engelst meg Lenint + (alapszinten) tájékozódni a (természet és a) társadalomtudományok azóta elért eredményei felől. Utána jöhet a politika...
Helyettem szóltál, ó,
Helyettem szóltál, ó, fényestekintetű... Az elmúlt 20 év különösen nagy kárt okozott a tárgyi történelemszemléletnek, ideológiát meg hol tanultak volna szegények, ha már az apjuk sem tanulta meg. Magával az alapműveltséggel is nagy bajok vannak, kezdve onnan, hogy nem értik a leírt szöveget, mert a klasszikus művek olvasásának hiányában egyszerűen nem rendelkeznek alkalmas szókinccsel.
"Tanulni, tanulni, tanulni"
"Tanulni, tanulni, tanulni" Egy nagyon okos ember mondta .Eredetiben nem tudom beírni, nincs hozzá billentyűzetem.Fiatal már nem vagyok, de rám is rám fér.
Учиться, учиться, учиться!
Учиться, учиться, учиться! (В.И.Ленин)
Az orosz Wiki szerint
Lenin pontosan ebben a formában ezt soha nem mondta/írta, de hasonlót különböző környezetben, különböző tartalmakkal több helyen is szólt.
Én már korábban is tudtam egyről (azt hittem, hogy ez az autentikus forrás). A Komszomol kongresszusán felszólalva azt mondta: "Az ifjúságnak most a legfontosabb feladata: tanulni, tanulni és még egyszer tanulni!"
Én úgy tudom, az "Inkább
Én úgy tudom, az "Inkább kevesebbet, de jobban" című írásában hangzott el a mondat, a következőképpen: "Államapparátusunk megújítása érdekében a következő feladatot kell mindenáron magunk elé tűznünk: először - tanulni, másodszor - tanulni, és harmadszor - tanulni, és aztán ügyelni arra, hogy tudásunk ne maradjon holt betű vagy divatos frázis (ami nálunk, minek is tagadnánk, bizony igen gyakran megesik), hogy a tudás valóban a vérünkké váljon, hogy teljes mértékben és igazán mindennapi életünk alkotórészévé legyen."
Lukasenko és Belorusz témához
Ide nekünk azt a "velejéig korrupt sztalinista" rendszert.
Nem élnek jól, de a szociális biztonság minden embernek jár.
Egészségügy oktatás lakáshelyzet teljesen kielégítő.
Lukasenkot népszavazás kötelezi, hogy ne egyesüljön Oroszországgal, és tartja is.
A gazdaságban az állami tulajdon a domináns, sajnos még mindig jelentős hadiiparral.
Azért sajnos, mert az orosz felvevőpiacnak van kiszolgáltatva.
Nemrég olvastam egy Lukasenko interjút, amiben arról is nyilatkozik, hogy az oroszok igen erős gazdasági nyomással akarták elérni, hogy támogassa őket a grúz abbház és osszét kérdésben. Ez a nyomás a belorusz mezőgazdasági termékek (tej stb) oroszországi exportját is megakadályozta, holott ez előnyös lett volna az oroszok számára is.
De a kis országok bekebelezését (Belorusszia is kicsi) elvi okokból nem támogatja.
Az a vendég fogalmazott jól, aki az MTZ traktorokkal példálózott : függetlenség és szövetség az orosz kapcsolatok alap jelszava.
A gazdaság állami dominanciájára egyébként a szociális biztonság érdekében is, és (a nagy szomszéd közelsége miatt) az erős tárgyalási pozició fenntartása miatt is szükség van.
Egy tízmilliós ország szétforgácsolt gazdasága nem lehetne partner az orosz oligarchákkal szemben.
Annyira hosszú ez a topik,
Annyira hosszú ez a topik, hogy meg sem találom benne a beírást. Be kéne fejezni, vagy egy másikat nyitni...
Az egész topicról a fiam által kimondott első magyar mondat ...
... jut eszembe - orosz anyanyelvűként, két és fél éves korában a locsi-fecsi szomszéd néninek mondta:
HÁT EZ BORZASZTÓ!
Az apjára ütött! XD
Az apjára ütött! XD
Büszke is vagyok rá
öt nyelven beszél (ebben éppenséggel nem rám ütött - szerencsére), nemzetközileg ismert számítástechnikai szakember, matematikai PhD-vel.
Kívánom Neked, hogy ilyen fiad legyen!
Demokratikus Hálózat
Ebben az írásban meg van említve ez a szervezet, ezért felhívtam az egyik vezetőjüket, felháborodva, azon, ami ebben a fenti nyilatkozatban van. Fél órát beszéltünk és azt kell mondanom, hogy amiket a számomra ismeretlen polgári MIKSZ-es leír, alapvetően méltatlan és gyalázkodó.
A DH, mint gyurcsányista megszálló szervezet az MMP2006 irodában?
A DH ilyen "jobboldali elhajló" akciókat csinált az elmúlt 2 évben a teljesség igénye nélkül:
1. Megemlékeztek minden évben Ságváriról a remíz cikrászdánál. Még akkor is, amikor a szélsőjobb életveszélyesen fenyegetőzött.
2. Hajláktalanoknak osztottak élelmiszert a Bankcenter előtt "Bankárok! Ezt akarjátok?" molinó előtt.
3. Megalakulásakor elhatárolódtak a Bajnai kormánytól várható antiszolidáris intézkedései miatt.
4. Felszínre hozták azt, hogy Bayer Zsoltnak szlovák rendszámos autója van.
5. Lényegében ők buktatták meg a rasszista Molnár Oszkárt.
6. Ők voltak azok, akik évek óta először megemlékeztek Pataki István kommunista antifasiszta mártírról.
7. Minden évben megemlékeztek Mező Imréről és azokról, akiket lemészároltak a bestiák 1956-ban
Az irodáról:
Ők lehetőséget kértek és kaptak. Az iroda gyalázatos állapotban volt. Mérhetetlenül lelakva és mérhetetlenül giccsesen összepingálva. Még szexújság is volt kint a falakon. Azon csak nevettek, hogy ezen a kb 40 négyzetméteren legalább 30 Leninkép volt kint. Nem szépen, hanem mindenhova odaragasztva, ezzel meggyalázva őt. Valaki szerint szép az, ha görbén, 20 éve festett falra rózsaszín betűvel kiragasztjuk, hogy "továb a lenini utón"? Kádárról egyetlen kép volt kint. A Moldova könyve reklámplakátja, szakadtan, lógósan, összefirkálva.
Saját pénzükből (kb 100ezret költöttek), mintegy 20 aktivistájukkal egy hosszú hétvégén rendbeszedték a nagytermet és az előteret is. Az előtérbe mindenféle plakátot kitettek, ennek nyugati munkásmozgalmi körökben hagyománya van. valóban kikerült Brad Pit is. Ő az egyik legfrissebb és leghíresebb antifa film főszereplőjeként, egy nácivadászként van kint Che Guevara mellett.
Kik azok a jobboldali elhajlók, akik helyet kaphattak a nagyteremben? József Attila egy képpel és egy színes képinstallációval. Che Guevara. Marx és Engels. Rosa Luxemburg és Karl Libknecht. Salvador Allende és Martin Luther King, valamint Gandhi. Velük mi a baj? Az, hogy többségük életét adta azért, mert kommunista mert lenni, vagy azért mert kiállt a szegények és kitaszítottak mellett?
Magyarok kik vannak kint? Dózsa, Táncsics, Petőfi, Károlyi, Lukács, Kassák, Ságvári. És odakerülét Bibó is. Aki magát szocialistának vallotta, de utóbbi lehet vita kérdése.
Kádár is ki lett rakva. Valóban Che Guevarával. Mert nekik szimpatikusabb az energikus, fiatalos vezető, mint a bölcs idős Kádár.
A szellemiség: Korábban nem voltak kint könyvek. Egy függöny mögé volt eldugva néhány. Ők hoztak egy (vörös és új) könyvespolcot és sok más mellett olyan dekadens irodalmat hoztak, mint Marx a Tőke és egy csomó Lukács könyv.
Mit változtattak még? Mit próbáltak tenni a MIKSZ-esek? Állandóan a Bencz fantomegyesületét a Baloldali Jövő Fórumot próbálták becsemészni, no és presze körbeaggatták lufikkal a termet, aminek fele két nap alatt leeresztett. Nagyon szép lett...
Ja, hoztak még új függönyöket a DH-sok (vörös) és 110 ezer forint értékben új asztalokat, székeket. Most a nagyterem úgy néz ki, hogy be lehet oda vinni bárkit. Előtte, Bencz izlésterrorja határozta meg, hogy milyen legyen.
De mi a helyzet a MIKSZ iridában? Ott sokáig kint lehetett a fiatalokat butító High School Musical plakátja, a népbutítás csimborasszója a playboy embléma és szőrős gumipók, ami lóg a mennyezetről, persze ott van Lukasenkó is ebben a díszes társaságban. Aki ezt meglátta, gurult a röhögéstől...
Mi a mai valóság? Hetente egy alkalommal vannak ott a DH-sok. Mivel a filmklub több helyen meg van hirdetve és képeket kell csináljanak a pályázati elszámoláshoz, ezért leveszik a Marx-Engels-Lenin képeket, mert nekik Marx-Engelsből elégnek találnak egyet, Lenint pedig ők nem kedveleik. Jogukban áll.
És mi a helyzet mindeközben? Amikor kiteszik a lábukat, Bencz-Benkő-Barabás hármas fényképezővel a kézben beront és keresik, hogy mibe lehet belekötni. Az ostobákon kintről röhögnek a DH-sok...
Általában minden eredeti állapotra van visszaállítva, így ügyeskednek kicsit a fijúk. Amikor tudják, hogy menni fognak az idős elvtársak, akkor maguk veszik le a Kádár-Marx-Engels-Lenin képeket, majd még be is hergelik az öregeket, akik ezt követően az "opportunista szemét MSZP-s" fiatalok miatt a Vajnainak esnek... Szép, igazi kommunistához méltó hozzáállás.
De nézzük csak, hogy a DH vagy a MIKSZ a bátrabb? Pár hónappal ezelőtt volt egy sajtótájékoztató a Nefelejcs utcában. Itt a DH egyik vezetője elmondta, hogy német neonácikkal van tele egy néhány utcára lévő szálloda. Indítványozta, hogy antifasiszta plakátokkal vonuljon oda a kb 20 főnyi társaság és tiltakozzanak a jelenlétük miatt. A társaság nagyobbik része, még az idős Munkáspárt 2006-osok is a kivonulás mellett döntöttek. A teremben ott volt Barabás és Benkő elvtárs. Egyiken Kádár János póló volt, a másikon Kádár János nyakkendő. Egyik DH-s, aki félévente visz virágot az Öreg sírjára, halkan megjegyezte, hogy ezt Kádár elvtárs tépte le volna róla először...
No, ez a két bátor "kádárista" azt mondta, hogy ők a pártházban maradnak, mert arra is kell vigyázni. Persze a nyilvánvaló gyávaságon mindenki mosolygot. A DH-sok és Vajnaiék a szállodában 30 neonácit találtak. Bátran sarokba szorították őket és hívták ki rájuk a rendőröket. Akciójukkal megmutatták a fasiszta csőcseléknek, hogy rájuk ebben az országban nincs szükség. Mindeközben a MIKSZ-esek bezért irodából a függöny mögül pislogtak ki.
Szóval ennek az éremnek két oldala van. Ha itt úgy gondoljuk, hogy az az igazi baloldali, aki naponta megcsókolja Kádár János fényképét, akkor nagyon el vagyunk tévedve. A DH-sok közül többen is kiléptek demonstratíve az MSZP-ből. Egyiküket legutóbb 7 órán át tartották fogva a rendőrök, mert megpróbált egy szegény családot megvédeni a kilakoltatástól tucatnyi társával együtt. Ők nem baloldaliak?
MIKSZ
Tanulj meg helyesen írni hülyegyerek mielőtt minket fikáznál!
Rendben. De mitől
Rendben. De mitől demokratikus, és mitől hálózat? Bayer Zsolt meg két irredenta kirohanása kötött szlovák rendszámú autójával időnként visszafoglalja a Felvidéket, egy szlovák vendéglőben telezabálja magát juhtúrós sztrapacskával és vedeli az Aranyfácán sört. Dicső Hungária!
Lenin nélkül nincs kommunista elmélet
Én viszont Lenint kedvelem. S még sokan mások. Egyébként mi az a DH? Horváth Ede idejében a"dolgozz hibátlanul" mozgalom rövidítése volt. Mielőtt hangosan röhögnétek, tényleg nem tudom.
Boriszov
Demokratikus Hálózat.
Egy MSZP közeli szervezet(Szanyi Tibornak kampányoltak). Amúgy a vezetőjük lemondott és kilépett az MSZP-ből.
Pl: Csonka Beáta meg nagy Gyurcsány-rajongó.
Demokratikus Hálózat.
Demokratikus Hálózat.
A szocik egyik leágazása. Kalmár Szilárd a legismertebb talán közülük. Ő azt mondta, hogy ki kell szellőztetni a szociknál. Ezután távoznia kellett (vagy önmagától távozott).
Az ő nevéhez köthető a német nácikba való belekötés márciusban, amit Vajnai óriási hőstettként állított be.
Lehet nektek nem hőstett,
Lehet nektek nem hőstett, mert ti nem mertek kiállni a nácik ellen, sőt velük együtt meneteltek teljes mellszélességben. Sőt aláírtatok együttműködési nyilatkozatot is szélsőjobbos szervezettel. De mi ki merünk állni a fasizmus ellen, és nem csak tollal.
Jah...
...felhergeléssel, és ingerléssel, hogy magatokra vonjátok a figyelmet, hátha elsők között szétverik a ti fejeteket...
Dózsa-revolution
Te vendég akárki!
Amihez nem értesz, ahhoz ne szólj hozzá. Nem lesz tekintélyed...
...
Tudom, hogy miről beszélnek!
A Vajnai-DH-féle nácihergelő akcióval példálózik az illető! Csak éppen az arra volt jó, amit leírtam! Mert akkor nem kapták szét őket a kopaszok, de már hatalmas céltáblát tettek magukra, és csak hergelték a nácikat, másokat is veszélyeztetve!!!
Dózsa-revolution
Tehát a leágazás
Tehát a leágazás tkp. kiszakadás nem?
Mint a WASG az SDP-ből.
Én nem tudom, hogy Vajnai miként állította be az esetet (eleddig nem is tudtam arról, hogy köze volt hozzá)... ha hőstettnek nem is hőstett, de mindenképpen bátor tett volt.
Nekem rémlik pl. hogy a KIMSZ-esek, élén Földes Lászlóval (a majdani újpesti partizánok legendás vezérével, Hobo édesapjával), szintén csináltak valami hasonlót anno a nyilasokkal.
Köszi, tartottam ettől a
Köszi, tartottam ettől a "hálózattól". Kémszervezetek szoktak hálózatokban lenni, ha nem vesszük szorosan ide a számítógépes hálózatokat. "A hálózat csapdájában" ... Az SZDSZ is valami ilyesmivel indult, valami "szabad kezdeményezések hálózata", vagy mi a túró, már nem emlékszem. Szóval, ez nekem egyáltalán nem szimpi. Nagyon tágan értelmezhető csoportosulás, és egyáltalán nem fejezi ki baloldali beállítottságát. Szóval engem zavar... De ez legyen a legkisebb bajom velük.
Így van, a Szadi pontosan
Így van, a Szadi pontosan ezen a néven indult 1987-88 környékén. Persze akkor még Solt Ottiliával és valóban a SZETA embereivel, nem kunciánokkal, petőkkel, horngáborokkal (akkor ő a Ligában díszlett), magyarbálintokkal és demszkij elvtársakkal (wekler! brrrrr!!!).
A SZETA pedig nem volt egyéb, mint a Szegényeket Támogató Alap. Az akkori rendszert persze irritálta az, hogy valaki a szegénységről nyíltan beszél, nochdazu őket támogató alapot indít el. De hát Haraszti Miklós Darabbér-je is az akkori Pórélet egyik hajtása volt...
(Gondolom, erről Bűnbánó jócskán tudna mesélni... bár lehet, hogy ő később kezdett a Szadiban...)
A SZETA-val...
...kezdődött '86-ban, és onnan "irányultunk" a SzKH-hoz! Abból már egyenes út vezetett az SZDSZ-be! Az egy roppantul raffináltan megszervezett történet volt. SZETA-sztaniolba csomagolt neoliberalizmus, aminek elsődleges célja a rendszerváltás volt. (A titkos célt-már ha volt ilyen terv-az ország szétlopását nem emlitették akkoriban.) Csak a Horni-éra kezdetén világosodott ki a történet lényege! (De addigra a MŰ elkészült!) Jónéhányan akkor lógó orral, és bűntudattal távoztunk! Akkor mi nagyon sokan feltettük ám a kérdést: Megérte? Ezt akartuk?
Kovács Máté
Kifelejtettem valamit:
Tavaly, amikor több, mint félt tucat család életét nehezítette meg, vagy éppen döntötte romokba egy gázrobbanás Polgáron, több MIKSZ tag is segítkezett a romok eltakarításában, illetve a MIKSZ és az MMP2006 Polgár Városi Szervezete terjesztette ki országszerte a károsultak részére való gyűjtést! Még az Egri Rádióban is bemondták hírként, és rendszeresen beolvasták az én nyilatkozatomat, amiben segítséget kértem a rászorulók részére! Továbbá a MIKSZ alakulása után nem sokkal engem megtámadtak Tiszaújvárosban NS-ek, és mégis itt vagyok, és politizálok!
Viszont: én nem akarom, hogy kizárjanak a Polgárőrségből azért, hogy egy nevetséges flashmobon részt veszek! Mivel én szeretnék a civil társadalomért többet tenni annál, hogy néha megjelenek egy-két "divatbalos" demonstráción! Mellesleg megjegyzem, ha valaki itt azzal fog jönni, hogy szegény embereken de jó volt segíteni, hogy éreztem-e ilyen érzést... Nos, igen, éreztem, és bizony az életem egyik legmegtörtebb szakaszából húzott ki az, amikor azok, akiken segítettem, köszönetüket fejezték ki... A romokból újjáépülő házak látványa, és az a tudat, hogy bizony ebben az én kezem munkája is benne van, és a sorozatos jó hírek közlése az érintettekkel... Bizony, azt a szörnyű hatást, amit az a robbanás tett rám, ez tudta ellensúlyozni, és ennek köszönhetem, hogy túltettem rajta magam... Legalábbis részben, mert egy ilyen élmény örökre megmarad egy emberben...
Kovács Máté
LOL :DDDD
A DH Ságváriról megemlékezik? Szép kis gesztus, de az ilyen antifasizmus, illetve a szállodás provokációhoz hasonló dolgok csak nevetségessé teszik a mozgalmat.
Hajléktalanoknak osztottak ételt? Egyszer? A MIKSZ Heves megyében ruhaosztásban és élelmiszerosztásokon segítkezik rendszeresen! Nem csupán egy kirakatakcióban!
Elhatárolódtak a Bajnai kormánytól? Ki beszélt itt Bajnairól? Gyurcsány és Bajnai nem ugyanaz! De! Ők Gyurcsányt tisztelik, és ezt nem lehet letagadni! Nem akarok neveket mondani, nem is illene a hátuk mögött személyeket megnevezni egy ilyen blogvitában! Közösségi portálokon Gyurcsány fan klubok üzemeltetői egyes DH vezető személyek... Gyurcsány pedig ugyanolyan, mint Bajnai, csak visszafogottabb volt...
Fölszínre hozták, hogy Bayer Zsoltnak SK rendszámos autója van? Én ezért nem tudok Bayer Zsoltra haragudni. Ha tehetném, nekem is SK rendszámos autóm lenne, mert sokkal normálisabbak az adóik... Ráadásul nem hiszem, hogy a szlovák szabályozások olyan eszementen túlzóak és megfizethetetlenek, mint a magyarok! Én autót építek, és hadd ne mondjam, a magyar szabályozások a személyautókat illetően 50%-ban nevetségesek! Csak annyit mondok, ha egy átalakításra az ember kipréseli a pénzt, ami már amúgy se olcsó, kétszeresét is kell esetenként fizetni azért, hogy beírassa a forgalmiba! Néha még többet is, mert le kell kennie a fél KPM-et, hogy be legyen papirozva neki az újítás... Sajnos e miatt nekem se túl nagy a mozgásterem... Pedig egy egyszerű Zsigulim van, de arra is kell költeni, az az ember tisztességesen meg akarja csinálni, nem csak HVCS-t (Helyi Vagány CSávó) akar játszani... Mert vannak ökrök, akik beleteszik a keményített lengéscsillapítót egy szétrohadt tornyú Ladába, és csodálkoznak, ha beszakad a torony... Az ilyet persze meg kell fékezni, de azért, aki normálisan csinálná, azt nem kéne szivatni... Ráadásul azért fizessen adót, hogy egy csomó őrültséget csináljanak belőle?! Az adónkból pénzelik a külföldön állomásozó magyar katonákat is, akik részt vesznek az USA népirtó munkájában...
Molnár Oszkár lebuktatása... Nevetséges ezt olyan nagy érdemnek feltüntetni... Lényegében ez arra volt jó, hogy megerősítsék, és a FIDESZ-től függetlenül is győzni tudjon... Az országos médiába sosem került volna be, ha nem csinálják körülötte ezt a nagy fesztivált... Mellesleg az ő helyzetében teljesen érthető, amit csinál... Igaz, hogy radikális, és túloz is, de ilyen a magyar... Két hülyeség között mond egy értelmeset is... Ahol ő van, és él (tudom jól, hogy milyen a helyzet), a nemroma embereknek ez a legkézenfekvőbb szemlélet... Ennek ellenére nem támogatom Molnár Oszkárt, viszont győzelmének abból a szempontból örültem, hogy nem a FIDESZ jelöltje került be, és a függetlenként bekerülő embereket részemről egy bizonyos tisztelettel illetem, akármilyen szemléletű is, mert azt azért el kellett érni...
A megemlékezések tekintetében semmi problémám nincs velük, igazából ha ezzel akarnak példálózni, akkor most miért szidják az "újítók" a "régieket", hogy Kádárról, április 4-ről, május 9-ről, vagy éppen a Tanácsköztársaságról megemlékeznek? Az igazi kommunista, "baloldali" nem eldobja az igazi, dicső ünnepeket, hanem megvédi, és kiáll mellettük!!!
Az irodáról:
Nos, igen... Az iroda állapota az az anyagi helyzet miatt volt. Mivel Bencz Ricsinek vagy Barabás Gyurinak nincs annyi pénze, hogy fizesse a pártház teljes festését, ezért csak részleges festésekre volt lehetőség... Habár kicsit tényleg múzeumszerű volt, és a "letisztulással" kapcsolatban nincs is ellenvetésem... Csak az a baj, hogy a régi ereklyéknek kellene biztosítani egy tisztességes kiállítóhelyet! Mert nem lehet az, hogy a Kádár rendszert a terror-háza stílusú "múzeumok" mutassák be a felnövekvő generációknak!
Ha már saját pénzükből, akkor minek kellett a pályázat? Ennyi erővel a BJF-en keresztül is lehetett volna pályázatokat kiírni, csak az talán "egyes" vezetőknek nem tetszett volna? Hoppá!
Voltak kint könyvek, nem is kevés! Azok a marxista könyvek most papírdobozba lettek letéve a földre!
A képekről csak annyit: ha Lenint nem vállalják, akkor nem is igazi kommunisták! Az eurokommunizmus egyik lényege ez: megtagadni Lenint, és levinni a forradalmi útról a kommunistákat, lepaktálni a tőkésekkel!!!
"Amikor kiteszik a lábukat, Bencz-Benkő-Barabás hármas fényképezővel a kézben beront és keresik, hogy mibe lehet belekötni." Ez megint egy szemen szedett hazugság! Nem hiszem, hogy Benkő elvtárs rendszeresen kockáztatná a fényképezőjét, csak azért, hogy a DH-sok műveleteit lefotózza! Tudom, hogy milyen környéken van (sajnos) az MMP2006 pártház, és éjszaka elég sötét alakok járnak azon a környéken (7-8ker.)!!!
A DH hosszú vitázások után volt hajlandó a rászokni arra, hogy a rendezvényeik után visszategyék a képeket! Viszont ennyi erővel lehet a Jobbik, vagy a FIDESZ székházában is rendezvényt tartani, mert ott is le lehet tenni a képeket, és a rendezvény után visszatenni! Ugyanazt fejezné ki, amit itt: nekik pusztán egy helység kell, amit egy kifestéssel kifizettek egy életre... De úgy gondolom, hogy itt nem a DH-t kell ludasnak kikiáltani, hanem aki ezt így elrendezte...
A bátorságról: Hülyeséget csinálni nem bátorság, hanem őrültség! Ez a náci-izgató hotelaulában való kötekedés mire volt jó? Megmutatták, hogy ott voltak a nácik, és kb. azonos létszámmal ellenük mentek lökdösősdit provokálni az antifák... Húde jújde nagyon király! Csak ezzel az a baj, hogy az erősebb ellenséget nem szokás hergelni... Nomeg öngyilkos kamikaze akciókat csinálni értelmetlenül... Persze, ha úgy adná a helyzet, én se restellném magam, kezembe venném a géppsukát, és harcolnék a néphatalomért, de polgárpukkasztásból pénzt lehet csinálni (lásd a mai "celebeket"), de szavazóbázist, vagy tagságot nem! De abban a helyzetben természetesen reális dolog volt a pártház védelme! Mert akármennyire ostobának tartják az "antifa vezérek" a szélsőjobbosokat, van annyi eszük, hogy egy elterelő akciót csináljanak! Ha ez megtörténik, Barabás és Benkő elvtársak akár többszörös túlerővel álltak volna szemben, és nem a DH kérkedne most itt a "bátorságával", hogy hergelni mert egy oroszlánt, de amikor az fölkelt, kutyákat hívott, akik arra az oldalra állnak éppen, aki a "dzsungel törvénye" szerint helyesen cselekszik!
A kilakoltatásról annyit, hogy a házfoglalásokat nem hiszem, hogy engedni kéne... Tapasztalatból tudom, hogy nagyon kényes eset... Amikor egyik ismerősömék vettek egy házat, hogy a lányuknak fölújítják majd, utána beleköltözött egy cigánycsalád... A rendőrség tehetetlen volt, és még amikor az ismerősöm elment a kocsmába, az illető családfő nagyfejszével támadt neki, szó nélkül... A különböző felszólítások sem használtak, a hatóságok tehetetlenek voltak... A végeredmény az lett, hogy az ismerősömék fölbéreltek egy pár vállas, rendes, dolgos romát, és odamentek traktorral, és elbontották a házról a tetőt... Közben a házfoglalók bent kiabáltak, meg a traktorosnak nyálaskodtak, hogy vigye el a motyójukat... A végén miután a tetőt teljesen elbontották eltakarodtak a házfoglalók... Az ismerősömék persze nyugdíjasok voltak, és sok időbe telt nekik, mire ők arra a házra összegyűjtötték a pénzt... Szóval a házfoglalókat nem kell védeni, de az is teljes mértékben igaz, hogy a bérlakások helyzete Budapesten egyszerűen fölháborító, és rendezni kellene a dolgot... 4-es metró helyett mondjuk normális állapotú szociális házakat kellene építenie a Budapesti önkormányzatnak, és bérbe adni azokat... Akinek meg nincs munkája, a bérleti díjat ledolgozhatná társadalmi munkában, az önkormányzat alkalmazásában... Persze, ekkor jön az, hogy nincs TB-jük, meg hasonló... Szerintem inkább TB-je ne legyen az embernek, minthogy a szabad ég alatt kelljen aludnia... Aki meg nem dolgozik ne is egyék, kivéve, ha képességei nem teszik lehetővé... De azért jól meg kell nézni, a leszázalékolásokat is, mert szebbe lehet tenni pénzt, és le lehet százalékoltatni magát egy ép embernek is - ez nem feltétlen ide tartozik, csak ezt amúgy is megjegyezné valaki, hogy kiegészítsen...
Kovács Máté
továbbiakban mateelvtars
Mateelvtars, így nekem
Mateelvtars, így nekem nagyon ismerős, sok nekem tetsző dolog a YouTube-n. Az Te vagy, mert ha igen, akkor köszi, sokat letöltöttem belőle.
Kovács Máté
Igen, a Youtube-os "mateelvtars" vagyok... :)))
Tudtommal más nem használja ezt a "becenevet"... :)))
Aki nem ismerné a Youtube chanelem: http://www.youtube.com/user/mateelvtars
Üdvözlettel:
mateelvtars :))
Nagyon jók!
Még sok hasonlót. Űdv ksengak
Kovács Máté
Köszönöm szépen! :)
Azon leszek, hogy minél több legyen!
YouTube-on hál'Isten rengeteg külföldivel vagyok kapcsolatban. Talán a magyar kommunista felhasználók közül nekem van a legnagyobb kapcsolatrendszerem Tube-on... Ennek IS köszönhető a ézettsége a videoimnak, amik együttesen már elérték az 500.000-et!!!
Őrület
Szégyen, hogy ugyanolyan színű a párttagkönyvünk.
Elvtársak!
Ezt a Kovácsot ismeri valaki? Ennyi butaságot egy helyen? Ezek a mi ifjúságunk? Idáig nem akartam szólni, de most felbosszantottam magam. Ez egy nagyon ostoba szájhős. Nekünk művelt és inteligens mozgalmárok kellenek. Az ilyen alakokon csak mosolyognak.
Egész életemben Kádár János tisztelője voltam, de nem gyaláznám meg az emlékét azzal, hogy giccset csinálok belőle.
Rendben van, de te ki vagy?
Rendben van, de te ki vagy?
Kovács Máté
LOL
Név nélkül könnyű beszólogatni! :)))))
Szerintem kérdezze meg azokat, akik itt, a környezetemben élnek... Azok meg tudják mondani az igazságot! Nem pedig névtelenül dobálóznak oda mindenféle fórumokon!
mateelvtars
Kovács Máté
Még egy kiegészítés: Természetesen a munkalehetőség biztosítása pedig az állam kötelessége volna... Mert miért alakult meg az állam? A nép jólétéért... Anno az ókorban az öntözéses földművelés megszervezéséért, hogy az embereknek jobb legyen... Emiatt alakult meg az állam... Mára viszont a két jóléti-típusú rendszer meg lett buktatva: a szocialista blokk, és a skandináv országok jóléte is becsődölt, csak nagy szenvedések árán tudott megmaradni egy-két szocialista ország... Tehát az állam legitimitása is megszűnt azzal, hogy nem jóléti... Tehát ma már nem államról beszélünk, hanem egy uralkodó, nemzetközileg elismert, a saját maga alkotott szubjektív törvényei szerint működő bűnszervezetről...
Újjjujuj!
"Mert miért alakult meg az állam? A nép jólétéért"
Az elvtársnak asszem "kissé" hiányos a marxista műveltsége.
Javallat (ezt még csak nagyon alapszinten):
- Engels: A család, a magántulajdon és az állam eredete
- Lenin: Állam és forradalom
Az állam a társadalom
Az állam a társadalom törvényes működésének és védelmének jogi formája.
Ajánlom magamat!
/blog/demokracia-diktatura-es-allam-napjainkban...
1) Az állam a tőkés társadalom fenntartására, védelmére szolgáló erőszakszervezet
2) Az állam az össztőkés érdekek megjelenítője akár az egyes egyéni tőkékkel szemben is;
3) Az állam a társadalmi béke fenntartója, koordinátora, amely azokat a társadalmi helyzeteket próbálja (több-kevesebb sikerrel) kezelni, ahol a tőkés társadalom fő koordinátora, a piac kudarcot vallott (a piac monopolisztikus, oligopolisztikus korlátozása, a piaci tevékenységek externál hatásai, a közjavak termelése és finanszírozása)
De mindenek előtt
De mindenek előtt: az állam általában véve nem más, mint néptől elidegenedett közhatalom.
Utána jöhet az állam funkcióinak leírása.
Ez módszertani és nem lényeges
nézeteltérés közöttünk.
Szerintem az államot a funkciói miatt hozza létre az uralkodó osztály - bizonyos közmegegyezést is maga-mögött tudva - ám az így létrehozott állam szükségszerűen önállósodik, elidegenedik nem csak a közmegegyező néptől, de bizonyos mértékig az őt létrehozó uralkodó osztálytól is (lásd a 2) funkciót!).
Ne haragudj, de a Te meghatározásod sem helytálló.
Ráadásul tautológia!
A hozzászólás elég alapos válasznak tűnik.
A hozzászólás elég alapos válasznak tűnik. Én nem ismerem olyan nagyon a DH-t, de akik felénk tájékozódnak (MP2006 vagy ZB) egyáltalán nem olyanok, mint ahogyan néhányan leírják őket.
Más téma: Egy kommunista portálon napok óta Orbán Viktor könyvének reklámja jelenik meg a fejléc alatt. Tudom, hogy kell a pénz a Google-hirdetésből (bár talán nem sokan kattintanak rá) de azért ez túlzás. Ha jól tudom, a Google AdSense-ben egyes csatornák letilthatók.
A Kádár-nyakkendő engem is idegesít. Nem lehetne egy aprócska jelvény helyette, ha már demonstrálni akarja valaki a Kádár iránti elkötelezettségét?
ne hidd
Nehogy azt hidd, hogy a fideszseggnyaló MKMP leveszi Orbánt. Legjobb barátjuk, tőlük kapják az ajánlószelvényeket is.
Boriszov
Te meg ne vádaskodjál MSZP-s gnóm!
Te már csak tudod, elvégre
Te már csak tudod, elvégre te vagy az összekötő XD
-
Teljes mértékben egyetértek a levélben.
Vajnai Attila az MSZP-s libringeknek adta el. A DH kifestette a nefelejcs utcát és újbútort is hoztak stb... Szerződés nincs köztük csak szóbeli. Marx, Engels, lenin, mikor ott vannak (péntek este) rendszeresen leveszik. Sőt még a vörös zászlót is kiviszik. Ma már csak azért teszik vissza mikor távoznak mert már szóltunk. Szanyi és társai mikor nyert ottt buliztak. Kibaszottul nagy kupit hagytak. Na jó nem az a lényeg hanem az hogy Kádár kép nem lehet csak egy amin Che Guevarával van mert szerintük az jó kép. Noé meg hisztizik hogy mi bajunk van velük.
A FIBUnak volt november 14-én Egerbe kongresszusa ami demokratikus volt ez a párt 2 alelnöke is kifejtette( Tatár Csaba, Tóth Andrásné). De Trasciatti Attila helyett Benkő Gyula lett az elnök. Megsértődött és kijelentette hogy ez latin-amerikai pucs féle volt. Arról is szólt hogy kilép és újszervezeetett alakít. A párt meg minket nem ismer el. Vajnai megigérte hogy megbeszélik e helyett egy nap aláíratatta Benkő, BBarabás, és Bencz elvtársal hogy ő és Bakó megy a ZB vezető testületébe a FIBU részéről.
Komárom aláírás gyűjtésbe kezdett amelyen Benkőt le akarták váltani és újkongresszust összehívni. Természetesen az okirat hamísítás is meg volt (Kiss Bálintétt).
Ebbe Vajnai keze is volt Benkő elvtársal senki sem egyeztetett.
Benkő nem engedett és Trasciatti megsértődött bejelentette hogy a Fibu és Miksz 2é válik.
A FIBU "Újjászületés" c. programját meg aztán aki ismerné akkor tudná miért van a pártnak 2 ifi szervezete!
A FIBU KÁDÁR, SZOVJET, TITÓ, KÍNA GYŰLÖLŐK!!!!
Szerencsére távol vagyok ettől...
Szerencsére távol vagyok ettől lélekben és földrajzilag is, s nem is tudom eldönteni a dolgok igazságtartalmát. Unom is ezt az állandó gyűlöletkeltést, inkább elvi-politikai vita folyna kulturált keretek között!
Továbbra is úgy látom, hogy a legtöbb konfliktus információhiányból fakad.
A másik fő ok az egyes irányzatok kizárólagosságra törekvése. Ha ez folytatódik (s mindegy, hogy ki a hibás) a "szektaháborúkban" megsemmisítjük magunkat. Ez sajnos a MP2006-ra éppúgy igaz, mint az MKMP-re.
Különösen csodálkozom a mozgalomban feltűnő fiatalok között (én is az vagyok még, 35) egészen általános türelmetlenségre.
A. G. Lukasenkó
Ráadásul Trasciatti Lukasenkó elvtársat le fasisztázzta!
Az igekötő egybeírandó az igével, ha az ige előtt áll!
Amúgy nekem fingom sincs, hogy ki ez a Trascatti, de Lukasenko nekem nem elvtársam.
nagylajos
Ki az a Lukasenko, aki
Ki az a Lukasenko, aki egyiknek elvtársa , de a másiknak nem . Talán illene tudnom, de szeretném.
Boriszov
Fehéroroszország elnöke. Alekszandr Lukasenkó.
Lukaseno
belorusz elnök.
szerintem pozitiv figura.
Nem fekszik le az orosz érdekeknek. igyekszik önálló belorusz érdekek mentén politizálni.
Nem áll szemben Oroszországgal (pl az egyetlen ország a SzU-ból kiváltak között, ahol az orosz nyelv az állam másik hivatalos nyelve.
Mégis, vannak konfliktusok közöttük, a legjelentősebb talán a grúz osszét háború, Abbhházia orosz bekebelezése miatt van.
A belorusz kommunista párt támogatja Lukasenkot.
budai.
Nekem úgy tűnik
Nekem úgy tűnik, hogy a Lukasenko féle rezsim egy velejéig korrupt, tekintélyelvű, mélyen antidemokratikus, sztálinista beütésű rendszer.
Bár azt is hozzáteszem, hogy korántsem biztos, hogy bukása esetén nem egy nála sokkalta rosszabb rendszer jutna hatalomra.
Attól még, hogy van náluk vörös csillag, meg Lenin szobor, nem kell hasra esni...
Belorussziáról
Lukasenko támogatja az Oroszországgal történő egyesülést, épp nem olyan rég az ukrán válság kapcsán hívta fel a figyelmet arra, hogy náluk ingyen vannak orosz katonai bázisok, szóval nem ért egyet az ukránoknak adott kedvezményekkel.
Belorussziában két kommunista párt van, az egyik feltétlen benyal Lukasenkonak, a másikat nap, mint nap zaklatják, mert balról bírálja a szeretett vezért. Ez a helyzet, lehet tájékozódni.
Boriszov
Anyukád popója az nyal. Ők nem. Aki USAtól kér segítséget az nem kommunista de nem is baloldali párt.
Ráadásul a szovjet címer és zászló meg himnusza van most is. Leninekről nem is beszélve.
Vörös csillag meg állami jelkép.
Kérdés:
Azt, hogy kell elképzelni, hogy a popó nyal?
Ez a helyzet...
...a nyugati, tőkés szemmel, illetve a tőkéseknek benyaló EBP szemszögéből!
Az igazság "odaát" van, az EU-n túl!!!
Lukashenkoról csak a nyugati sajtó terjeszti, hogy az oroszokkal akar egyesülni, mert ha tényleg ez volna, akkor már megtette volna, illetve, mivel tudja, hogy népének az a legjobb, ha nem része a mostani Oroszországnak, de szövetségben áll vele, ezért e szerint vezeti népét és országát.
Talán meg kell nézni az MTZ traktorokat, hogy a világon mindenütt ott vannak, és bizony még mindig elég jó minőségben gyártják őket! Tapasztalatból tudom! Ráadásul, olcsó, és megbízható gépek! A szocializmus erősségét mutatja Belorusziában, hogy nem spórolják ki az anyagot a gépekből, meg van még a szovjet-kori ipar, és bizony olcsón jót csinálnak! Éljen Beloruszia!
Dózsa-revolution
elnézést az elütésekért
kevés időm van reggelente.
És elég az egy z-is.
És elég az egy z-is.
Azt még elcseszhette akár véletlenül is.
De akinek már az igekötőkkel is gondja van...
Én beszéltem Kovács
Én beszéltem Kovács Mátéval és azt mondta nem fog kilépni a pártból mweg azt mondta írt bele pár hülyeséget is megjegyezte így utólag... Azt mondta elege van Vajani kiskirályi tevékenységéből...
De ki vagy te, vendég
De ki vagy te, vendég akárki, hogy higgyünk neked?
Egy MMP2006 KB tag válasza
Tisztelt Olvasók /Elvtársak!
Mint MMP2006 KB tag szeretnék érdemben hozzászólni a vádakhoz.
Kovács Máté fiatal tagunk, érettségivel sem rendelkezik, 18. életévében jár, így szavainak súlya komolytalan, épp ezért nem értjük a KB-hoz küldöt felolvasásra sem méltó levelének hírértékét. Annál inkább értjük az MKMP ellenünk irányuló lejárató politikáját, melynek inkább része e levél, mint a MMP2006 belügyeinek.
Reflexióim:
1, Az ügy azzal kezdődött, hogy Kovács Máté az orosz félfasiszta nemzeti bolsevikok mintáját és szubkultúráját felhasználva kísérelte meg újabb tagok toborzását, kiket terve szerint kommunistává lehet formálni. Az egész ötlet csupán ifjonti lelkesedésének szüleménye, és annak irrealitásairól meggyőzni nem lehetett. Felszólítás ellenére nemzeti bolsevik mintájú szórólapot csinált, mely személyes közbenjárásom ellenére kikerült a párthelység ablakába. Ebből természetesen etikai ügy lett, amelyet KM személyes sérelemnek vett. Ennek eredménye a KB-hoz intézett irománya.
2, Vajnai Attila nem adta el a pártot az MSZP-nek. Vajnai elvtárs nyilatkozataiban rendszeresen támadja az MSZP-t. Ha Vajnai elvtárs az MSZP-t szolgálná, akkor miért nincs az MSZP-ben? Miért nem ül akkor a parlamentben vagy bizottságban zsíros fizetésért, ahelyett hogy egy kis pártot irányít?
3, Ha támogat minket az MSZP, akkor hol van a temérdek pénzünk, az óriásplakátok, a médiafelület? Miért csak a mi nevünket hagyják ki az MSZP-s újságok a riportjaikból? Hol a temérdek kopogtatócédula, amit MSZP-től kapunk?
4, A Zöld Baloldal választmányi tagja nem MSZP-s. Valóban puhatolóztak MSZP-sek felénk, azonban opportunizmusuk miatt nálunk nincs helyük. Persze tudomásul kell venni, hogy az MSZP-ben is vannak jó baloldali emberek. Balgaság lenne a kollektív bűnösség elvét oda is alkalmazni. És ilyen emberek valóban vannak a Zöld Baloldalban, de csak miután MSZP-s tagságukról lemondtak!!
5, Balgaság azt állítani, hogy a DH MSZP holdudvari szervezet. Tény, hogy vannak benne MSZP tagok, ők nem látogatják a Nefelejcs utcai helységet, mely filmklubként funkcionál.
6, A levél egyeik jogos kritikája Bibó István képe a falon. A másik az MKMP sztálinista vonalának bírálata.
7, Brad Pitt, mint a Becstelen brygantyk c. film főszereplője szerepel moziplakáton. Mivel a filmben nácivadászt alakít, beleillik a Munkáspárt 2006 antifasiszta eszmeiségébe.
8, Kádár János képe tényleg lekerült a falról. Ám ennek technikai oka van, mert arra a falra vetítik a filmeket. Felettébb vicces, hogy KM ebbe is beleköt. És akkor mondjuk Lenin képe miért van kinn?
9, A tegnapi KB ülésen személyesen láttam, hogy a MIKSZ elnök Benkő Gyula és a KM által etikai bizottság elé citálni vágyott Bakó András elvtársiasan köszönti egymást és mosolyogva kezet fog. Az ifjúsági szervezetek „szétverése” nem más, mint praktikussági szempontból pesti FIBU és egri MIKSZ központok kialakítása volt, így egyszerűbb az adminisztráció, gyorsabb a kommunikáció és felesleges a tagság folytonos, tömeges utaztatása.
10, A Munkáspárt 2006 alapszabály szerint marxista, kommunista párt, következésképpen szíve joga mindenkinek olyan irányzatot szorgalmazni, amilyet akar maoistától eurokommunistáig. A kongresszus -amelyen KM a Zöld Baloldal támogatása mellett szavazott- egyértelmű határozatot hozott a szövetségi politikáról, amelyet párttagnak kötelessége képviselni. Az eurokommunizmusról alkotott fogalma gyerekes. Az eurokommunizmus csupán a marxizmus adott körülményeihez való alakítását jelenti. A marxizmust a mindenkori körülményekhez kell alakítani, ami minden kommunistának kötelessége –Lenin mondta, nem én. Tudomásul kell venni, hogy EU tagok vagyunk Európában, KM ezzel szemben Kínában és Belorussziában él.
11, Furcsáljuk a médiában való nem szereplés ama kritikáját, hogy ez Vajnai elvtárs hibája lenne. Ez a média hibája.
12, Titi József esetében nincs semmi ügy, a létszámstop fel van oldva. Az olcsó élelmiszerakció folytatódik.
13, KM pártból való kilépését inkább ne halogassuk az etikai bizottságok meghallgatása utánra.
Sajnáljuk, hogy az oly lelkes fiatalember beleesett önnön nagyképűségének és tévedhetetlenségének sodrába esett. Ajánljuk ezért neki Lenintől a „Baloldaliság”, a kommunizmus gyermekbetegsége c. művet, vagy a Csillagok háborúja újabb 3 epizódját, mely az önmagát tévedhetetlennek és felsőbbrendűnek képzelő fiatalember tragédiájáról szól, és amelyet KM kapitalista szennynek bélyegzett.
A.G. Lukasenkó
Fehéroroszország európa!
Az EU tőkés szervezet!
Kína ami barátunk.
Kovács Máté meg igazi marxista-leninista, titóista elvtárs természetesen Benkő meg pláne. Tisztelet nekik.
Megjegyzem Benkő attól mert Bakóval kezett fogott ismeri az illemtanot.
Tudom hogy te ki vagy de már neked egy közmondást is kitaláltam.
Addig nyalod Vajnai s.gét meg sz.ros nem lesz a szád!
Kedves vendég akárki!
Lukasenko -rövid o-val. Azt hogy hosszúval ejted, az írásban még röviddel van.
Illemtant, nem illemtanot. "Marxista-leninista, titóista elvtárs" ez így együtt ostobaság. Főleg akkor, ha az illető nem is ezeknek a szellemében "politizál".
Az ordenáré megjegyzésről, amelyben valaki ülepét nyelvvel való tisztogatásra ajánlod, légyszíves, vonatkoztass el. Nem csak azért mert méltatlan, hanem mert ordenáré.
Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Aljakszandar Rihoravics Lukasenka (Аляксандар Рыгоравіч Лукашэнка), oroszul Alekszandr Grigorjevics Lukasenko (Александр Григорьевич Лукашенко) Azaz A.G. Lukasenko-nak mi köze van az egészhez? Állatira érdekelne!
Egy Vajnai nyaló szava.
Egy Vajnai nyaló szava.
Mi az, a Vajnai egy
Mi az, a Vajnai egy fagylaltféleség?
11-es
pont.
"Az ifjúsági szervezetek
"Az ifjúsági szervezetek „szétverése” nem más, mint praktikussági szempontból pesti FIBU és egri MIKSZ központok kialakítása volt, így egyszerűbb az adminisztráció, gyorsabb a kommunikáció és felesleges a tagság folytonos, tömeges utaztatása. "
Ennek ellentmond az , hogy amikor a Tanácsköztársaságra emlékezett a MMP2006 és a MIKSZ elnöke is koszorúzott, akkor Vajnai Attila és a FIBU a Margitszigeten külön rendezvényt tartottak. Biztos a távolság és az utaztatás miatt.
Szervezés
Ez a budapesti elnök szervezési hibája, aki véletlen a párt fibu-s tagjait elfelejti meghívni budapesti aktívára stb...
Többek között így nem lettünk ide se meghívva, a rendezvényről értesítést senki nem küldött, ezért mi szerveztünk külön rendezvényt, ahol érdekes módon sok fiatal volt...
Egy budapesti Fibu-s
-
Ja és ti mondtátok nem akartok az öregekkel gúnyolnának.
-
Ne magyarázd meg az eurókomcsi tevékenységedet. Barabás elvtársat tessék békén hagyni. Jó??? Nyald Trasciatti úr Kádár utáló ....ját.
Egy kiváncsi
...kérdésem lenne, bár valószínűleg nem fogok rá választ kapni: nagyjából mennyi tagot számol a FIBU országszerte? És mennyit a MIKSZ? Csak kíváncsi vagyok, hogy mekkora adminisztrációval és milyen tömegek utaztatási gondjaival járt a dolog... Meg egyébként is tudni szeretném, milyen nagyságrendű "utánpótlsása" van az MMP2006-nak.
Tagok száma
Szakadás előtt Trasciatti mesélt 100-120-at is...
De szakadás után a MIKSZ-be került 50 körül, a FIBU rendezvényein meg érdekes kb. max 10-en szoktak lenni, és tudomásunk szerint 15-nél nincs több tagjuk...
És abból mennyi volt ott a
És abból mennyi volt ott a görög nagykövetség előtt? XD :))))))))))
:DDDD
Jelzem, hogy a FIBU tagsága Budapesten van teljesen, a MIKSZ-nek pedig csak egy minimális töredéke, az országoshoz képest, de több körülbelül ugyanannyi MIKSZ-es és FIBU-s volt jelen... :)))))
Dózsa-revolution
ex FIBU-s
A FIBU hazudott mert 80-100 között beszélt. Közbe kiderült alig 60-an. A MIKSZ úgy tudom 30-40fő körül van.
Trasciatti hisztizett a posztjáért azért szakadt ketté az ifjúság.
Ez is kétségessé teszi
Ez is kétségessé teszi előttem , hogy a FIBU és a MIKSZ csak szervezést könnyítő adminisztrációs dolog, nem az.Ezek szerint a budapesti elnök a MIKSZ-et, Vajnai a FIBU-t támogatja.Szerintem igazán senkit nem értesítetettek, ahogy kellene, mert pl én is csak azért tudtam róla, mert előző este az iraki háború áldozatainak emlékére tartott megemlékezésen rákérdeztem.
-
A Budapesti elnök MIKSZ tag. Az előző elnök pedig azt támogatja.
Vajnai Attila ahogy mondodd bár tagadja.
Szidja egymást a FIBU és a
Szidja egymást a FIBU és a MIKSZ, miközben a MMP 2006 KB tagja a hozzászólásában mindezt tagadja. Kinek kell hinnünk? A FIBU-nak, a MIKSZ-nek, vagy a KB-tagnak?
-
A FIBU és a MIKSZ nem háborúzik. Valaki mesterségesen gerjeszti a a konfliktust.
Jól orrba kell verni.
Jól orrba kell verni.
Higgyünk abban, hogy
Higgyünk abban, hogy megbékélnek egymással.Az egész Kovács Máte ügy messze túl van tárgyalva.Semmi értelme nem volt lecsapni rá, mint tyúk a .....-ra.
-
Túl nagy a probléma. Ez nem fog lerendeződni.
Ez a probléma szerint
Ez a probléma szerint messze túl mutat Kovács Mátén...
Ez nem káröröm a
Ez ugye nem káröröm a részedről, majd megoldják, akire tartozik.
Nagyon szeretném, hogy ezt
Nagyon szeretném, hogy ezt az alapelvet az örök kritikusok is betartanák itt a neten...
Ha te mondod! Csak
Ha te mondod! Csak emlékeztetlek, hogy te is az örök kritikusok közé tartozol, velem együtt...
Jómagam egyetlenegy
Jómagam egyetlenegy kritizálhatatlan neves személyiséget ismerek:Vlagyimir Iljics Uljanovot,azaz Lenint.
Lenint is lehet kritizálni,
Lenint is lehet kritizálni, csak nehéz fogást találni rajta. Eddig még minden jóslata bejött...
ez felháborító....
Kedves elvtárs! MINDEN EMBER SZAVA DÖNTŐ NEM HIÁBA ÍRTA AZT AMIT ÍRT HA ÉRETTSÉGIVEL SEM RENDELKEZIK ATTÓL MÉG NEM HÜLYE! Mindenkinek meg van az oka arra hogy azt mondja amit mond mindenben van igazság alap szóval kérlek titeket hogy ne szidjátok csak mert próbál valamit is tenni az országért vagy a pártotokért! Ti mindíg azzal jöttök hogy thürmer így meg thürmer úgy én meg azt mondom kívülállóként hogy nem vagytok külömbek egyáltalán amiket mondtok thürmerre az igaz rátok is! És elpróbáljátok nyomni egy ember szavát csak azért mert lehet igaza van ha nem lenne igaza ráhagynátok!
Mi lenne, ha a tanár
Mi lenne, ha a tanár ráhagyná a diákra azt, hogy mit és hogyan tanulja meg. A kommunistának ott a marxizmus, azt kell megtanulnia. Már nehogy a kézigránát lóbálja a partizánt! Az értelmes diák, ha egyest kap, nem hagyja ott az iskolát, nem veri meg a tanárát,(sajnos a liberálisok által elqrt oktatásban már ilyen is van) hanem elszégyelli magát, és megpróbálja kijavítani a hibákat. Meg is kell próbálnia, mert a harc még hosszú. Ahhoz, hogy ne az ócskapiacon vásárolt érettségi, vagy főiskolai oklevéllel próbáljon meg érvényesülni, ahhoz tanulnia kell. A tanulást könyvből is lehet folytatni, de az élet is nagy tanító. Egy érettségivel még nem rendelkező, munkahelyen egy percet eddig nem dolgozó ifjú titán - figyelembe véve az elmúlt húsz év történelemtanításának bányabéka segge alatt történő mélyrepülését - nem mondhat nagyon mást, mint amit tapasztalt. Fel kell nyitni a szemét, ki kell pucolni a fülét, hogy lásson, halljon a szó legnemesebb értelmében. Ezért nem hazudhatunk mi, öregek. Sajnos az itt beírók nagy része az elmúlt húsz évben szerezte társadalmi ismereteit, aminek ezek a megnyilvánulások a hű tükörképei. Ne bántsuk őket, de nem is hagyhatjuk szó nélkül eltévelygéseiket.
Kovács Máté
Tévedés: dolgoztam munkahelyen (feketén), és dolgoztam már besegítve a családtagoknak a munkájukban.
Ezen kívül a történelemtudásom se egyezik a ma hangoztatottal, figyelmeztettek is tanáraim, hogy érettségin ne a saját véleményem íram le... :)))
Kovács Máté
Kedden voltam taggyűlésen,
Kedden voltam taggyűlésen, B. Gyuri felolvasta a levelet és igérete szerint a Kádár kép visszakerül / Kádár és Che együtt/. Ott volt B. Gyula is.
Remélem, nem fogsz 56-os
Remélem, nem fogsz 56-os témát húzni, mert abból talán gond lenne.
Kovács Máté
Hát, remélem én is... Habár levezetem én úgy, maximálisan objektíven, hogy mettől meddig mikor és mi, miért volt forradalom és ellenforradalom '56-ban... :DDDD
Nem ez a lényeg. Olvasd el
Nem ez a lényeg. Olvasd el ezen a honlapon megjelent írásokat. Sok van, de megéri. A korodat irigylem, de majd a te látóköröd is ki fog szélesedni. Fel a fejjel!
Kovács Máté
Nem tartom értelmét, hogy a kommunista.net-en vitassuk meg ezt, de egy-két személyemet érintő dologra válaszolnék:
Jelenleg érettségizem, és a gimnáziumi években 4-es alatt sosem volt az átlagom. Az utolsó évet leszámítva 4,5 fölött volt. Kiváltképpen a történelem és a matematika, ami végig 5-ös volt, sőt dicséretes is voltam matematikából és történelemből is. Tehát egyszerű hülyének ledegradálni túlzás, habár le lehet nézni azért, mert én mindig is a vidéket képviseltem, és ez üres fülekre talált.
A FIBU-MIKSZ szétveréséről lehetne írni elég sokat, de nem adminisztratív okokból történt, az tény.
Ha kicsit tanulmányoznák az oroszországi helyzetet, rájönnének, hogy a NAZBOL mozgalomnak van egy kiszakadt ága, akik a kommunistákat támogatják, és antifasiszták. A plakátterven is szerepelt az antifasizmus. A nácista nazbol mozgalmat be is tiltották az Orosz Föderáció talán teljes területén is. Ezen kívül meg se kerestek engem, hogy a nazbolokkal kapcsolatban mi a véleményem, egyszerűen hivatalosan kijelentik, hogy szélsőjobboldali vagyok. Grat!
Kádár János képe elvi kérdés, ahogy Brad Pitt-é is. Ugyanúgy a Bibó kép is. Vagy éppen talán az nem, hogy a marxista könyveket a DH papírdobozokba tette, és a földre lepakolta, helyette Bibó és társai könyveit tette a polcra?
Amit az eurokommunizmusról írtam, az úgy igaz, ahogy van. Lehet fedezni az eurokommunizmust, de az tény, hogy ártalmas a kommunista mozgalomnak, ugyanúgy ahogy a sztálinizmus. De ha kétkednek, hogy elzárkózom mindenféle reformtól, akkor tévednek, mivel én titoistának vallom magamat.
A ZB-t nem ellenzem, csupán a működésében vannak kifogásaim, illetve Vajnai Attila tevékenységével.
A Csillagok háborúja c. filmet pedig kiváltképpen szeretem, mivel a sci-fi az, ahol egyes emberek képesek elvonatkoztatni a földi balgaságoktól, és megszabadulni korlátaiktól. Habár a CsH se a legjobb sci-fi... Vannak olyan sci-fik, amikben megjelenik az igazságos társadalom, vagy éppen egy békés világrend. Talán azokat érdemes volna MINDENKINEK olvasnia/megnéznie... Segítene egy kicsit azon, hogy a haladó szemléletű gondolkodás felé irányítsa az embereket...
Mindennek ellenére fölösleges volt ezt mind leírnom, mert a nyilatkozatot hivatalosan visszavontam, amit ezen az oldalon is kiírtam a hozzászólások közé...
Üdvözlettel:
Kovács Máté
Várunk
a politikai gazdaságtan kurzuson. A www.munkas.eoldal.hu nevű oldalon.
Meg fogod érteni, amit most nem értesz.
A dolog lényege: ha kíváncsi vagy, sokat tanulhatsz, aminek a gazdasági életben nagy hasznát veszed. Senki sem tud többé átverni, és ez nem is kevés. Üdv: Vitorla
Oks
Látom amíg én a kommentet írtam már be is jött a hivatalos cáfolat, amely több mint meggyőzőnek tűnik
Szerintem az ügy innentől kezdve tárgytalan.
A Komm.net Thürmer fan szerkesztői pedig elgondolkodhatnak azon, hogy érdemes-e gondolkodás nélkül teret adni mindenféle primitív Vajnai fikázásnak. Mert most igencsak beleszaladtak egy pofonba. Ez bizony nagyon égő!
-
Nyalogasd Vajnait csak nem tudsz semmit az igazságról. Jó?
Nos az igazságot
Nos az igazságot (hogy mit tett, vagy nem tett Vajnai) tényleg nem ismerem, éppen ezért próbálok tájékozódni.
Mindenesetre az ilyen primitív színvonalú, agresszív és magyartalan megnyilvánulások - mint amilyen pl. a Tiéd - némileg segítenek a véleményem megformálásában. Többször bizonyított tapasztalati tény, hogy minél agresszívabban próbál meg valaki "meggyőzni" másokat az igazáról, annál valószínűbb, hogy nincs is igaza.
igazi kommunista!!!
Erre a náci ruhában parolázó antiszemita bagázsra vagytok büszkék? Ezekwt védítek széles mellel, csak azért mert gyalázni lehet a Thürmer egyik ellenségét? Ti vagytok a kommunisták? Szégyen, szégyen! Undorító, hogy még ilyen beteg nácikomcsikat is a kebletekre öleltek. Ezért is van a baloldal a történelem szemétdombján...:(
http://kepfeltoltes.hu/view/100516/nacimiksz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha egy kicsit jobban érzed
Ha egy kicsit jobban érzed magad, menj el elmeorvosi vizsgálatra, mer nemcsak magadra, hanem a társadalomra fokozottan veszélyes vagy. Ne várd meg, míg kényszerzubbonyban visznek el! Ezzel az ócska dumával, hogy "nácikomcsi" pedig a jó édes anyukádat hülyítsd, ne minket, te segg!
Szerintem nagyon félreértetted a Vendéget!
Mondjuk elég hülyén is fogalmazott, úgyhogy nem volt nehéz félreérteni.
Azt hiszem, hogy a link alapján én már megvilágosodtam a létszámstop, ill. az egész ügy hátterét illetően.
A Vendég által belinkelt kép ugyanis gondolom azt a plakátot ábrázolja, amely a konfliktus eredeti forrása.
A "nácikomcsi" jelző a levélíróra utal, aki ezt a nazbolos plakátot készítette. A Nazbol pedig valóban egy kommunista álarc mögé bújt fasiszta politikai szervezet (http://www.nazbol.ru/)
Hát ez az! Rossz volt a
Hát ez az! Rossz volt a fogalmazás, hirtelen felindulásból a válasz. Ha így van, megkövetem a vendéget. Jó lenne, ha azonosított nicknéven jelentkezne be, mert a nácivendégekkel összetéveszthető. Ezért maradok én mindig tovaris, azaz elvtárs.
Nem gond,ha
Nem gond,ha gúnyolódsz.Csak sajnos mindenki munkából él.Hiába tukmálom rá magam Daniékra,ők akkor is azzal foglalkoznak,ami nekik aktuális-például tanulmányuk befejezésével.Nyugodtan bírálj,mert ezer hiba van bennem is,de másra nem fogok ráakaszkodni.
Kovács Máté
A tegnapi nap során (2010. 05. 15-én)kiadott nyilatkozatomat visszavonom, mert abban valótlan állítások is szerepelnek, és elálltam a kilépéstől a Munkáspárt 2006-ból.
Kovács Máté 2010. 05. 16.
Hallgass az öreg
Hallgass az öreg bolsevikokra! Van itt néhány jól képzett, párttörténetből, marxizmusból tanári szinten előadó elvtársunk, akik cikkeiből sokat tanulhatsz. Én egy eszement sztálinista voltam, mikor annyi idős voltam, mint te. Pedig akkor az még sokak szemében elfogadott volt, lévén akkor 1968. Pont akkor, amikor javában tombolt a maoizmus és a Nyugat-Európai baloldali tüntetéshullám - miközben dúlt a vietnami háború.
Én maoista-titoista
Én maoista-titoista vagyokvagy hetven százalékban plusz ehhez jön egy kis népi balosság meg ultrabalosság...:) :) :)
Te András, egyre gyanúsabb
Te András, egyre gyanúsabb leszel nekem! Nem jönnél be beszélgetni egy kicsit a Ljubljankára? Nyomós érveim is lennének...
Gratulálok
isteni!Üdv:Vitorla
Simó Endre
Mivel egy szélsőséges kisebbség idehaza is kétségbe vonja a dolgozó többség érdekében álló haladó demokratikus összefogás szükségességét, és helyette következetesen a befelé fordulás és az elszigetelődés zsákutcáját választja, szeretnék néhány gondolattal segíteni annak a többségnek, amely demokráciában és szabadságban akarja érvényre juttatni emberi és társadalmi jogait. (Most csak röviden, amolyan ízelítőül, hogy mire gondolok)
Lenin nem csak a szélsőbaloldaliságot és a szélsőséges radikalizmust utasította el, hanem a baloldaliságot is a leghatározottabban bírálta. Lásd nagyszerű írását a Baloldaliság, a kommunizmus gyermekbetegsége címmel! Gondolatának lényege a dolgozó nép érdekét szolgáló szövetségi politizálni tudás, a szektás önelszigetelődés helyett. Sajnos könyvéről nagyon kevés szó esik manapság, pedig 100 év távlatában is időszerű! Lukács György Lenin c. könyvében a következőt idézi Lenintől: „A marxizmus mint a proletariátus forradalmi ideológiája azáltal tett szert világtörténelmi jelentőségre, hogy korántsem vetette el a polgári korszak igen becses vívmányait, hanem ellenkezőleg, magáévá tette és feldolgozta mindazt, ami az emberi gondolkodás és kultúra több mint kétezer éves fejlődésében értékes volt”. Nem tudom, feltűnt-e Önnek, kedves olvasó, ami a moszkvai Vörös téren történt 2010. május 9-én, a győzelem napján. Rám nagyszerű emberi élményként hatottak a látottak. Az, hogy az orosz katonákkal együtt felvonultak az amerikai, a brit, s a francia egységek is. Barack Obama amerikai elnök ugyan nem vett részt az ünnepségen, de üzenetében a „történelem legnagyobb szövetségesi összefogásának” minősítette a Szovjetunióval is létrejött antifasiszta koalíciót a náci Németországgal szemben. Nagyszerű dolog ez, mert arra utal, hogy az orosz vezetés - 65 évvel a történtek után - végleg leszámolt Sztálin II. világháború után követett politikájával, felvállalta a széles alapokra helyezett antifasiszta, demokratikus összefogást, és kész akár katonai téren is ennek megfelelően cselekedni. Ez a politika lenini politika. Ennek a politizálásnak semmi köze sincs a szélsőbaloldalisághoz. Hanem a dolgozó, alkotó ember emancipációs érdekét szolgálja egy olyan történelmi korszakban, amelyre az jellemző, hogy a régi világrend felbomlóban, de az új még erőtlen, következésképpen egyszerre nyílik lehetőség progresszív megoldásra - klasszikusunk szavaival élve a munkásosztály felszabadítására a tőke uralma alól - és a finánctőke szélsőséges köreinek arra irányuló próbálkozására, hogy az antagonisztikus ellentéteken erőszakkal legyen úrrá. Őket figyelmeztették Moszkvában arra, hogy „vigyázzatok!”, mert közös érdek a demokratikus szabadságjogok megvédése veletek szemben. Mint történt a II. világháború idején.
Az írottakkal én is teljes
Az írottakkal én is teljes mértékben egyetértek
Re: Simó Endre
Az írottakkal teljes mértékben egyetértek.
Na és? Az eurokommunista az
Na és? Az eurokommunista az nem kommunista? Már megint ez a brezsnyevista-sztálinista lózung? Én árnyaltabb összefüggéseket veszek észre a Simó Endre forrásmegjelölés alatti vendég cikkből. Jó lenne tudni, ki a vendég, de sejtem.
A sztálinizmus a 2. világháború előtt nagyon durva volt, a Nagy Honvédő Háborúban jelentősen mérséklődött, majd agyőzelem után felerősödött, de sokkal rafináltabb formában. Több nemzedék nőtt fel a sztálinizmus alatt, s már többször kijelentettem, hogy fiatal koromig én is sztálinista voltam. Sőt, állítom, hogy nyom nélkül az ember tudatából nem is törölhető ki a sztálinizmus. Sztálinista az is, aki olyan pártirányítási módszereket alkalmaz, ami megfelel a sztálinizmus jellemzőinek, még ha erről nem is tud, nem is tételezi fel, ill. tudja, csak minden erővel körömszakadtáig tagadja azt.
A jelenlegi orosz vezetés, annak ellenére, hogy kapitalista gazdasági rendszert vezetett be, jól tudja, hogy az orosz és a volt szovjet köztársaságok népeiben élő emlékként létezik a szocializmus eszméje - ezen belül természetesen Sztálin emléke is. A múlt mindent megszépít. Hatvanöt év után az emberek már inkább csak a "Sztálinért, a hazáért előre!" jelszóra emlékeznek, amivel ők és a mai fiatalok apái, nagyapáik mentek rohamra a náci csapatok ellen. A sztálinizmus nem más, mint egy sokkarú, véres polip, amely rátelepedik az emberek mindennapjaira, a gondolatvilágnak arra a részére is, aminek egyébként semmi köze sincs a politikához. Emlékszünk még a sematikus irodalmi és filmalkotásokra? A bugyuta jelszavakra? Az ellenséggel való ijesztgetésekre? Na, ez az, amely mérhetetlen károkat okozott a munkásmozgalomnak, a szocializmusnak. A szovjet módszerek kritika nélküli másolása és ráerőszakolása egy teljesen más történelmi és társadalmi hagyományokkal rendelkező országra - nos ez az, ami végül is repedést okozott már azon a szocializmuson is, amely úgy-ahogy levetette a sztálinista kényszerzubbonyt. A kommunizmus nem a sztálinizmusról szól, jó lenne már felébredni, elvtársak. Lenin a forradalom alatt és az azt követő időszakban rájött arra, amit itt a cikk említett, azaz a polgári haladó hagyományokat nem szabad megtagadni. Sajnos, életművét nem fejezhette be. Sztálin rögtön elkezdte ellentevékenységét. Szerencsére a szovjet nép komolyan vette a szocializmust és minden Sztálintól való rettegése ellenére olyan gazdasági fejlődést produkált, ami a világ történetében példa nélkül álló. Hát, ha még a hatékonysága is magasabb lett volna a sok vargabetű ellenére! A náci Németország felett aratott győzelemnek a nép áldozatvállalása volt a garanciája, nem a Generalisszimusz "hatalmas lángelméje".
Ma a sztálinizmus a kicsinyes pártcivakodásokban, a másik alábecsülésében, a "vezető szerep" hangoztatásában, az egyedüli letéteményesként való megnyilvánulásokban merül ki, ami e fórum nagyon sok cikkében megmutatkozik. Ha valaki ezt csak kifogásolni is merészeli - s még szó sincs mélyreható célzott bírálatokról - máris a "mocsár", az "ellenség", az "eurokommunizmus", az "idióták gyülekezete", "fantom szervezetek" és más sértő jelzők zúdulnak az "elkövetőre". Miközben ezt a fiók-sztálinista észre sem veszi - hiszen szemellenzőt és füldugót visel - hogy tulajdonképpen a saját fejére önti a szarosbilit. Aztán hangosan jajveszékel, hogy őt és pártját bántják ezek a megalkuvó, jobboldali, vagy "MSZP bérenc" mocskok.
"Az ellenséggel való
"Az ellenséggel való ijesztgetésekre?" Az ellenséggel való ijesztgetés talán nem is volt teljesen alaptalan és a hidegháború része volt, amiért talán nem csak Sztálin felelős.Ez az ijesztgetés megvolt a másik oldalon is : kommunista listázás stb
Tévedni emberi dolog...
Az ellenség keze betette a lábát... A gondom az, kedves ksengak, hogy ma, itt nevezik ellenségnek azokat a kommunistákat, akik nem ismerik el valami okból az MKMP "vezető" szerepét. Kívülről nézve egyik pártban sincs teljesen rendben minden, habár mindegyik váltig az ellenkezőjét hangoztatja. Nem véletlenül ajánlottam politikai totót egy fórumozónak, amelyben 1, 2, x válaszokat írtam fel. Bármelyiket ikszeli ki, az külön-külön és együttesen is megvilágítja - szigorúan az én véleményem szerint - a lényeget. Én sem vagyok tévedhetetlen. Sőt. Tévedni emberi dolog, szólt a sündisznó, és leszállt a súrolókeféről...
Azt ne feledd, hogy attól,
Azt ne feledd, hogy attól, hogy a másik oldalon is volt ijesztgetés, attól ez még nem mentesíti a sztálinizmust a felelősség alól. Az alól, hogy saját hatalma érdekében Sztálin (és számtalan más álkommunista apparatcsik) számtalan hithű kommunistát tett el láb alól, mondván: "népellenség". Ezzel nem kis mértékben hozzájárulva a későbbi rendszerváltáshoz (még annyi év távlatából is). Tovaris "antisztálinista" hozzászólásával teljesen egyet tudok érteni.
Ez nem vita, hanem csak
Ez nem vita, hanem csak kiegészítés, mert nem vitázok nálam sokkal képzettebbekkel, csak kiegészítés.
Sztálin
Itt valami fogalom zavar van levél írójában mert vagy nem ismeri a Sztálinizmust vagy az MKMP-t nem ismeri! Ha a levél írója a Leninista forradalom eszméjét (amit MKMP magáénak vall) Sztálinistának tartja akkor egyetlen következtetés amit levonhatunk ,hogy a levél írója a föld legnagyobb eurokommunistája.
Munkáspárt egy tagja
A sztálinizmusnak több
A sztálinizmusnak több fogalom meghatározása van, mi mkmp-re az erőszakos hibbant idióta komcsiálcába bújt nacionalista fogalmat használjuk.
Jómagam se
Jómagam se eurokommunista,se sztálinista nem vagyok.Csak maoista.
Mitől vagyok
Mitől vagyok gyanús?Becsületes baloldali érzelmű illető vagyok,csupán többbféle munkásmozgalmi irányzat van bennem.
Azzal egyetértek,hogy ne
Azzal egyetértek,hogy ne durvuljunk.Se pro,se kontra-hogy van joga nyilatkozni Cseh Mikinek,ahhoz azt tenném hozzá,hogy ő az,aki az oldalt elkezdte üzemeltetni és jómagamat is ő hívott meg ide.Úgyhogy azt lehet mondani,hogy ki kivel miért nem ért egyet,de tényleg ne fajuljunk el.
Az az érdekes, hogy itt
Az az érdekes, hogy itt most Vajnai viselt dolgairól van szó, mégis mindenki Thürmerrel jön. Legyen mindenki olyan kedves, és maradjon a tárgynál, az elnököt máshol is lehet szidni...
Élénk tévedés. Én
Élénk tévedés. Én legalább is egyáltalán nem szidom Thürmer elvtársat. Én csak bírálom egyes - hangsúlyozom egyes - nyilatkozatainak tartalmát. Vajnai elvtárs nyilatkozatait kevésbé ismerem, mert itt ő nem szokott publikálni, habár jobban tenné.
Bocsáss meg világ, de nekem ez a levél qrvára zavaros!
Bocsáss meg világ, de nekem ez a levél qrvára zavaros!
Annyit ki tudtam belőle venni, hogy az írója azzal vádolja Vajnait, hogy "eladta a baloldalt az MSZP-nek" Ezt ugye azzal magyarázza a szerző, hogy "A Zöld Baloldal legújabb választmányi elnöke az MSZP választmányából frissen átkerült ember lett!" ...Hát nem tudom, de ez nekem önmagában még nem érv.
Aztán emleget itten egy létszámstoppos ügyet, de annak hátterére sem derül fény.
"A Munkáspárt 2006 központi székházát ma már teljesen birtokába vette az MSZP egyik erősen Gyurcsány-párti fiókszervezete, a Demokratikus Hálózat! Természetesen Kádár János ki lett tiltva a Munkáspárt székházából..." Na ebben már lehet valami, ám erősen kétkedem.
1.) Nem tudni, hogy a székházat miként üzemeltetik. Lehet, hogy itt valamiféle bérleti szerződés van (azért, hogy a párt bevételhez jusson), ám ez esetben a bérlőnek joga van birtokba venni a dolgot és bizonyos keretek között azt csinálni vele, amit akar.
2.) Vajnai egyetlen nyilvános nyilatkozatában sem tagadta meg Kádárt, úgy tudom a sírjához is kijár .
"Az előtérben pedig egy mocskos vadkapitalista, Brad Pitt életnagyságú képe van kifüggesztve!" Na nálam itt megdől a szerző komolyan vehetősége. Szóval aki nem ismerné, Brad Pitt egy hollywoodi filmszínész. Valszeg az egyik elvtársnő rakhatta ki a képét, Ez legyen az illető baja.... szegénykém úgy látszik még nem látott engem! He-he:-)
A levél végén pedig néhány komolytalan ideológiai bla-bla szöveg. Nos, az eurokommunizmus gondolatának ilyen sommás elintézése felettébb nagy tájékozatlanságra vall. Mellesleg Kádár anno egészen jól megértette ennek a gondolatnak a lényegét és sosem tekintette árulásnak.
Mindenesetre HA (HANGSÚLY A "HA"-N!) VAJNAI PÁRTELLENES TEVÉKENYSÉGET FEJTETT KI, AKKOR VONJÁK FELELŐSSÉGRE ÉS KAPJA MEG MÉLTÓ BÜNTETÉSÉT. ÁM ENNEK A MEGÍTÉLÉSE NEM A MI HATÁSKÖRÜNKBE TARTOZIK, ÉS MÉG HA IDE IS TARTOZNA AKKOR SEM LEHET EGYOLDALÚAN, CSAK ÍGY BEMONDÁSRA ÍTÉLKEZNI, ANÉLKÜL, HOGY A MÁSIK FELET MEGHALLGATTUK VOLNA!
Azt pedig, hogy ki a különb: Thürmer vagy Vajnai?, én a magam részéről az alapján fogom eldönteni, hogy amennyiben születik egy elmarasztaló etikai bizottsági határozat, akkor annak eleget fog-e tenni vagy sem.
Ennyi.
Volt már olyan
Volt már olyan Munkáspártos időkben , hogy az etikai bizottság és később a bíróság is Vajnai Attilának adott igazat. És mi lett a vége? Vajnai Attila és az etikai bizottság szépen ki lett penderítve MKMP által.
"A Munkáspárt 2006
"A Munkáspárt 2006 központi székházát ma már teljesen birtokába vette az MSZP egyik erősen Gyurcsány-párti fiókszervezete, a Demokratikus Hálózat! Természetesen Kádár János ki lett tiltva a Munkáspárt székházából..." Na ebben már lehet valami, ám erősen kétkedem.
1.) Nem tudni, hogy a székházat miként üzemeltetik. Lehet, hogy itt valamiféle bérleti szerződés van (azért, hogy a párt bevételhez jusson), ám ez esetben a bérlőnek joga van birtokba venni a dolgot és bizonyos keretek között azt csinálni vele, amit akar."
Az, hogy a MMP2006 székházát birtokba vette volna a Demokratikus Hálózat, ebben a formában nem igaz, most lesz ott kedden taggyűlés, nem DH, hanem MMP 2006, pár napja kaptam értesítést. A legnagyobb helyiseg frissen lett festve, a képek tényleg változtak, de nem lett kitiltva Kádár János, igaz én nem voltam ott a legutóbbi taggyűlés óta, azt az állapotot ismerem, ami akkor volt.Az üzemeltetés és a szerződés még függőben van, de remélhetőleg maradhat a MMP2006, mert vannak adminisztrációs problémák.
A Nefelejcs 8. bérlője a
A Nefelejcs 8. bérlője a MMP 2006, csak az tisztázatlan, hogy kinek is kell fizetni a díjat, egyelőre ezért problémás a dolog, de a DH nem bérli.
Uff!
Uff!
"Ez a Thürmer-Vajani dolog
"Ez a Thürmer-Vajani dolog csupán személyi-hatalmi kérdés,miután például Attila is pártkáder és Odesszában végzett sulit,azaz ő is hetvenes-nyolcvanas években szocializálódott pártember,ő is nehezn ért szót melósokkal.A dolgozók számára igazi törésvonalat az elitista és a plebejus politizálás jelenti-emiatt erősödött a Fidesz meg annak szatelitszervezete, a Jobbik is,és emiatt veszítettek a szocialisták.Rózsadombról nem lehet baloldalinak lenni."
Ennyi lenne idézet saját magamtól.Itt én hol bíráltam Thürmert?Sehol.Bár azt hozzáteszem,ahogy én is tele vagyok ezer hibával,úgy ő sem makulátlan.Itt a személyes dolog vége.Mások nevében pedig van az embernek joga nyilatkozni,mert akkor Orbán atyánk se lenne pártvezér,a szociknak se lenne pártjuk és bázisuk,másfelől pedig ha ismerem mások érzéseit,problémáit,a hozzám hasonlóak gondjait,nehogymár ne nyilatkozzak a nevükben.Emellett nekem nem Red Staros a hangnemem,aki kőkeményen karakánul beszél,hanem udvarias és diplomatikus-hasonlót várok én is.Másoknak nem írtam olyat,hogy ki mennyire bátor,meg ki kit ismer vagy sem.Ha írok arról,hogy az embereket nem a két vezető ellentéte érdekli,akkor ennek nem az a lényege,hogy konkrétan valakit támadok.
Nem igaz,hogy Thürmer Gyula
Nem igaz,hogy Thürmer Gyula nehezen ért szót a munkásokkal. Én is munkás vagyok.
Pedig az eredmények nem ezt
Pedig az eredmények nem ezt mutatják.Stílust kell váltani.Sajna Cseh Miki is elfoglalt,Jucus és Dani meg a diplomamunkával vannak elfoglalva,úgyhogy nem zargathatom őket addig.De ha felszabadul az idejük,megbeszéljük,kinek milyen hasznosítható elképzelései vannak,amely megvalósítható és amellyel közelebb kerülhetünk az emberekhez.Addig kérünk egy kis türelmet.
X elvtárs elfoglalt!
Y elvtársnő éppen dolgozik! Z elvtárs házon kivül van! Én pedig magamon kivül vagyok! Megértést és türemet kérek a rá nem érő elvtársak nevében is mindazoktól, akik cselekedni akarnak! Értse meg kérem mindenki, össze kell várni az elvtársakat. Szépen csendben! A munka megvár bennünket elvtársak! Addig is javaslom az elvtársaknak, hogy mindenki érlelje ki magában a javaslatait! Hogy azokat kristályosan tudja előterjeszteni! Értik elvtársak?! Addig is népszerűsitsék a pártot az elvtársak! Merüljenek alá-vegyüljenek el a népek tengerében az elvtársak. Hirdessék az eszmét az elvtársak! Igérem Önöknek elvtársak, hogy amint a szóban forgó elvtársaknak lesz idejük foglalkozni a pártot érintő kérdésekkel, én azonnal javasolni fogom nekik, hogy szakitsanak időt ennek a kérdésnek a napirendre tűzésére is,-ha lehet még 2011 vége előtt! Értsék meg az elvtársak, hogy doktori cimmel, meg diplomával sokkal könnyebben szót fogunk tudni érteni a munkásosztállyal! Csigavér elvtársak! A kapitalizmus egén már gyülekeznek a viharfelhők! Mi terelgetjük oda azokat elvtársak! Ha pedig X, Y, Z, elvtársak-és magam is-ráérünk, meg fogjuk beszélni majd, hogy mikor kellene megbeszélni a megbeszélést előkészitő megbeszélést! Köszönöm a türelmüket elvtársak. Munkájukhoz pedig kitartást, jó erőt és egészséget kivánok! Mind a magam, mind pedig a felsorolt valamennyi elvtárs nevében is!
Hm
Kedves hozzászólásodból csak úgy hömpölyög az irónia. Miért is? Talán nehéz megérteni, hogy létezik olyan: elfoglalt? Andrásnak írom: a diplomamunka kész van, jelenleg vizsgákkal, munkakereséssel vagyok elfoglalva. Ami igenis nagyon-nagyon f ontos! Amíg nincs munkám, hogyan is tudnék a munkásoknak a munkáról papolni?? Hm? Legfeljebb arról, milyen nehéz megfelelő munkahelyet találni. Egyik pofon és a másik után, de semmi baj, ezt is túl fogom élni. Miközben érdekes tény, hogy vannak itt, akik egész np a gép előtt ülnek és fórumoznak. Reggeltől késő estig? Ők közben mit csinálnak, dolgoznak is, vagy csak beszélnek?
Szerintem itt a többség
Szerintem itt a többség dolgozik, ezért élénkül fel hétvégén az oldal, amikor kevesebben.Én hétközben csak munkába indulás előtt benézek, de válaszolni többnyire hétvégén, most is csak azért, mert ilyen esőben képtelen vagyok a füvet lenyírni.
Gratulálok, Jucus,a
Gratulálok, Jucus,a diplomamunkádhoz.Reméljük,nemsokára Dani is végez,és akkor lesz több időnk is.Azt majd meg tudjuk beszélni,milyen szervezetet alapíthatnánk vagy milyen jellegű olyan tevékenységet tudnánk folytatni,ami sokmindenkinek hasznára válhat-a konkrétumok még halványak,de meg tudjuk majd azokat tárgyalni.
Hiszen tudod, Judit is, meg
Hiszen tudod, Judit is, meg én is egész eddig a lábunkat lógattuk....
Olyat,hogy ti a lábatokat
Olyat,hogy ti a lábatokat lógattátok,én nem láttam és nem is állítottam...
Jó káderduma, 1952-es
Jó káderduma, 1952-es pártszemináriumi stílusban, elvtársak. Bűnbánó elvtárs, te nem vagy jó elvtárs. Légyszíves önkritikát gyakorolni!
Szórtam...
...egy kis kukoricát a sarokba, és odatérdeltem. Rá! A kukoricára. Magamat senyvedtetni az én igen nagy vétkem miatt! Gyakoroltam az önkritikát. Esedeztem az elvtársak és dolgozó népünk bocsánatáért! Bár tudom méltatlan vagyok e kegyre-de mégis. (Igy megfelel?)
Nagy kópé vagy te,
Nagy kópé vagy te, Bűnbánó elvtárs, de ezért kedvelünk...
Ezzel egy bajom van: az
Ezzel egy bajom van: az állítod, hogy Thürmer - MSZMP-s múltja lévén - nehezen ért szót a munkásokkal. Mintha Thürmer ugyan olyan mszmp pártapparatcsik lenne, mint Pozsgay vagy Nyers, akik leköpték és lenézték a munkásokat! Ezzel vitatkozom, de erősen!
Itt a franc se mondta,hogy
Itt a franc se mondta,hogy ő Pozsgay vagy Nyers lenne.És újból említem:Vajnai Attiláról volt részben szó,miután sehogy se vágott össze,hogy ott tanult,ahova csak protezsált ifiurak juthattak el-ilyen helyen végezni olyan volt anno,mint ma Oxfordban tanulni egyetemen vagy a Harwardon.Másodsorban arról volt szó,hogy az elitizálódott álbaloldal nem értett szót a melósokkal,nem úgy,mint a jobbos populisták-meg aztán éppen Thürmer fejtette ki,mennyire eltávolodott a melósoktól a párt vezetése és általában a káderek.Nekem nem az volt a célom,hogy Pozsgayékat hozzam elő,hanem hogy leszögezzem:a dolgozók fütyülnek erre a két vezető közötti ellentétre.
Most kellene...
...a Munkáspárt tagjainak és szimpatizánsainak csendben maradni. (Legalábbis e téma kapcsán.) Rendezze le ügyeit a Munkáspárt 2006 úgy, ahogy akarja! Ez ugyanis az ő ügyük! A hidat akadálymentesiteni kell! Ami visszafelé vezet.
Jelenleg itt a
Jelenleg itt a thürmeristák próbálják lerendezni az ügyet hamis kommentekkel, amit a nevünkben írnak.
Ezt mondtam én is...
Ezt mondtam én is...
NEKEM IS DETTÓ!!!!
Nekem is dettó ez a véleményem.
Amikor anno 2005 tavaszán
Amikor anno 2005 tavaszán többfelé is orientálódtam például cikkírás tekintetében,találkoztam olyan 2006-ossal,akik a baloldali egységbe kőkemény szocisakat is be akartak venni.Na gondoltam,ez túlzás-ezt a lépést csak antifasiszta egységfront létrehozása esetén lehetne megtenni,amúgy nem.Ez a Thürmer-Vajani dolog csupán személyi-hatalmi kérdés,miután például Attila is pártkáder és Odesszában végzett sulit,azaz ő is hetvenes-nyolcvanas években szocializálódott pártember,ő is nehezn ért szót melósokkal.A dolgozók számára igazi törésvonalat az elitista és a plebejus politizálás jelenti-emiatt erősödött a Fidesz meg annak szatelitszervezete, a Jobbik is,és emiatt veszítettek a szocialisták.Rózsadombról nem lehet baloldalinak lenni.Emiatt nehéz az antifasiszta népfront létrehozása is,miután az antifasizmus ma baloldali elitcsoportok mozgalma,az egyszerű néphez szavuk nem jut el-ellenben a jobboldali populizmus szirénhangja annál inkább.
Elég bátor vagy, hogy az
Elég bátor vagy, hogy az egész munkásság nevében mert nyilatkozni! Ne haragudj, de sztem nem ismered annyira Thürmert, hogy megmondd, kivel ért szót és kivel nem!
Megnéztük a választási
Megnéztük a választási eredményeiteket, tudjuk kivel értetek szót...
Soha nem szerettem, ha
Soha nem szerettem, ha Orbán Viktorral kapcsolatos dolgokban soha nem Orbán Viktor, hanem Szíjjártó, Répássy, Cser-Palkovics, meg a tököm tudja melyik fidesznyikhaj magyarázgatta, hogy a Mester ezt nem így, nem úgy stb. gondolta. Nem akarom Deák Andrást védeni, mert arra saját maga is képes, hanem Deák András nem valamelyik pártvezető nevében nyilatkozik, mint pl. te gyakran, hanem többek nevében - mint pl. az "egész munkásság". Ha te hivatalosan a párt agitprop titkára vagy, akkor elnézést, be is fejezem. Én sem ismerem Thürmer elvtársat személyesen, csak olvasom írásait, nézem a televízióban a riportjait és ezek tartalmával vannak fenntartásaim. Egyébként minden kommunistának bátornak kell lennie ahhoz, hogy kifejtse véleményét.
Én csak a saját nevemben
Én csak a saját nevemben tudok nyilatkozni. Nem vagyok feljogosítva, hogy mások nevében beszéljek. Ezt illene betartania mindenkinek!
Maradjál már , te is
Maradjál már , te is gerjeszted a balhét, beszólsz fibu-nak és aláírod miksz néven.
Nem vagyok bátor,csak
Nem vagyok bátor,csak egész egyszerűen melós vagyok.Az apám,bátyám,mindenkim az volt és a környéken azok valamennyi ismerőseim.Azok között élek nap mint nap,vagy 1300 emberrel.Ne hülyézd le őket.De a pártot nem nagyon ismerik,Viktort, a Jobbikot annál inkább és a szocikat is mint negatív erőt.Én is megismertem sok melóst,úgyhogy mivel velük nőttem fel, nehogymár ne ismerjem az értékrendjüket.Én senkit nem szidalmaztam,nem izéltem,mert ettől tartózkodni kívántam.Egyszerűen arról akartam írni,hogy a dolgozók fütyülnek erre a törésvonalra és helyette az a fontosabb nekik,hogy a mai politikai elit nem ért velük szót,ellenben a jobbos populisták annál inkább.Egyszerűen csak annyit kértem volna,NE KIZÁRÓLAGOSSÁGBAN GONDOLKODJUNK.Ennyi.
Nem hülyéztem le senkit. A
Nem hülyéztem le senkit. A gyárak előtt mi sem a Vajnairól mesélünk, elhiheted.
Értékrend: mindenkinél más. Csak hogy egy példát említsek, az esztergomi MUNKÁSOK a mi pártunk tagjai. Fléger Tamás, az egyik budapesti régió elnöke szintén MUNKÁS. Hát akkor, ki nem ért velük szót?
Ez igaz.Bár óvaintek az
Ez igaz.Bár óvaintek az általánosítástól:Széchenyi arisztokrata volt és a legnagyobb reformerek egyike,ez ellenben nem jelenti azt,hogy minden arisztokrata haladó és reformer lett volna,épp ellenkezőleg:általánosítani nemcsak a többségből,hanem a kisebbségből se lehet.Egyébként írásomban nem Thürmerre céloztam,hanem Attilára.
Vajnai nem a rózsadombon
Vajnai nem a rózsadombon lakik.... Kis lakásban él a 7. kerületben, az aztán a burzsuj környék....ironikus volt.
Roppant módon örülnék,
Roppant módon örülnék, ha a párt belső ügyeit nem itt tárgyalnánk meg. Na, ezért nem léptem még be egyik formációba sem, mert mindenütt tombol a másikkal szembeni szekatúra. Talán jobb lenne, ha a tagság fogná magát, és egy új baloldali szövetséget hoznának létre, a főnk elvtársak meg játszanának addig csapdlecsacsit a nyugdíjas klubban.
Már megtörtént. Az új
Már megtörtént. Az új baloldali szövetség neve: MEBAL... vagy Zöld Bal... vagy ki tudja...
Most
kivételesen nem értünk egyet.Le kell ülni egy asztalhoz,átlépni a sérelmeken,elővenni a politikai gazdaságtan tankönyveket,átisételni,mi mit jelent a kapitalizmusban,azonnal van közös kódkönyv és érteni fogják,fogjuk egymást.A sérelmek 80 %-a félreértés.és"csapdlecsacsdi" alapú.Jöhet a jelszó:Miden hatalmat a szovjeteknek.Üdv:Vitorla
Még az ősszel indítottam
Még az ősszel indítottam egy témát, hogy egyesüljön a két kommunista párt. Lett eredménye? Nem! Mire várunk? Tapsra? Miért nem ülnek le tárgyalni? Mi, vagy kik az akadályai a párbeszédnek? Én talán? Szívesen félreállok, ha kell.
Ecce Homo!
----------------------------------------------
Vendég, 2010, május 17 - 13:48
hevessy, 2010, május 17 - 13:51
Íme, a parlamenti kreténizmus, premier plánban, díszkivilágítással, ünnepi fanfárokkal.
Hogy ti milyen infantilisok vagytok!
Nekünk nem kell az MKMP
Nekünk nem kell az MKMP 5000 darab szavazata és a 20 évnyi balfaszsága, ezt értsd már meg!!
-mmp2006-os
Hát akkor ne kelljen! Na
Hát akkor ne kelljen! Na és? Tuc jobbat?
Tovaris
Ha már
úgyis csak az érdekeket nézzük, józan paraszti logika szerint: nekünk volt 5000 szavazatunk, nektek fele ennyi se... Ha tegyük fel véletlenül egyesülésről tárgyalnánk, mondd, mit tudtok kinálni? Nektek lenne szükségetek ránk (hiába állítod hogy nem),és nem fordítva, mert semmitek sincs, ami nekünk kéne, csak egy rakás szakadár, aki ide-oda nehézkedik, mikor melyik lábán, és nem tudja eldönteni, mit akar. Ugyan mennyivel nőne a baloldal támogatottsága, ha szépen csendben visszaolvadnátok? Nagyjából semmivel...
Nem basszus, pont erről
Nem basszus, pont erről beszéltem. Attól nem nőne a baloldal támogatása, ha MKMP ovább folytatná a 20 évi balfékoskodást. Semmit nem értetek el 20 év alatt, pedig volt állami támogatás, stb...
Mi az MMP2006-ban sokkal többet tettünk, mint ti, ráadásul pénz nélkül. Ez azért van, mert normális vezetésünk van, aki érti a dolgát. Ráadásul nem vagyunk idióta sztálinisták, tehát van esély valamit kihozni a dologból. MKMP sztálinista, aminek az életben nem lesz 1%-nyi támogatottsága. Persze nem a támogatottság miatt nem vagyunk sztálinisták, egyszerűen csak úgy gondoljuk, hogy több ezer kommunista, és más embermilliók meggyilkolása nem olyan tök jó dolog, mint ahogy azt ti gondoljátok.
Megint a sztálinistázás,
Megint a sztálinistázás, az unalomig ismert lemez. Nem akarok belemenni vég nélküli vitákba, de valamit reagálnom kell már.
1. A 20 évből 16 alatt egyetlen Munkáspárt volt, állami támogatással (és egészen jelentős eredményeket tudott elérni). Azaz az idő 80%-át együtt balfékeskedtük el!
2. Nem láttam az elmúlt 2 évben, hogy a Magyarországi Munkáspárt 2006 önállóan csinált volna bármit is. Ha igen, azt Zöld Baloldal néven tette (ami azért nem egészen ugyanaz), vagy a FIBU-MIKSZ-ATTAC mesterhármassal karöltve. Egy kivétel azért valóban volt: a vörös csillag ügye. Az MKMP ehelyett a kórházvédők, otthonvédők, szakszervezetek oldalán tüntetett (többek között). És ami nagyon fontos: nem azért, mert úgymond jobboldali politikát folytat. Hanem mert jogos követelések, valódi, megélt problémák mellé állt.
3. Normális az a vezetés, amelynek a "főnökét" etikai bizottság elé akarják citálni azzal a váddal, hogy eladta a pártot az MSZP-nek? Kovács Máté visszavonta ugyan a levelet, de amikor megírta, nyilván őszinte elkeseredéséből írta, s csak később szólhattak rá, hogy ezt azért mégse kéne...
4. Sztálinista Észak-Korea, de nem mi. Thürmer Gyula azért pártelnök jelenleg is, mert a tagság úgy döntött, hogy őt választja meg. Most lehet mondani, hogy Vajnait akkor azért rúgták ki a pártból, mert úgymond "le akart számolni a személyi kultusszal, de ezért Thürmer kizáratta". De Kovács Máté fentebb már említett leveléből az tükröződik, hogy Vajnai ugyanezt csinálja. Nem kötelező Thürmer Gyulát szeretni, aki a Munkáspárt tagja. DE akkor nem a partvonalról kell kiabálni, hanem be kell lépni a pártba és aktívan befolyásolni a politikáját. Azért tűnik úgy, hogy a vezetés parancsolgat, mert - tapasztalat - a helyi alapszervezetek mindent ráhagynak, hagyják magukat irányítani. A kezdeményezésnek nem sok példáját látni. Borsodban már elkezdődött valami, ami a pártpolitikát befolyásoló aktív közreműködés felé mutat, de a helyi elvtársak is kijelentették: ők ezt a pártot soha el nem hagyják, mert ők kommunisták voltak és azok is maradnak, máshol nekik nincs is helyük.
5. Megsúgom, az 1%-os támogatottság 2009-ben az EP-választáson már megvolt. A mostani eredményt köszönjük inkább annak, hogy a szétválás óta helyenként már alapszervezet sincs (mert elvitték a 2006-osok), és ha egységes lenne a párt, akkor több gyűlne a közösbe is. De a Kedves Vezér csatlósa azt mondta a parlamentben, hogy az új választójogi törvény szerint csak egyéni választókerületek (kevesebb) és országos lista lenne. Következésképpen: aki országosan összegyűjti az X mennyiségű cédulát, arra az egész országban lehet majd szavazni. Úgyhogy ha most meghajtjuk (és komolyan gondoljuk) a dolgokat, akkor az 1%-ot magasan túl lehetne lépni. Jelenleg 30 ezer ember tekinthető munkáspárti szavazónak az országban, legyen a cél a 100 ezer.
6. Azt áruld már el nekem, miért gondolja úgy a Magyar Kommunista Munkáspárt, hogy ártatlan emberek legyilkolása akkora tök jó poén? Az, hogy a "Thürmer-kultuszt" nevezitek sztálinizmusnak, még talán elmenne. De hogy annak minden vonásával meg lehet feleltetni a pártot, megbocsáss, de ökörség. Miért, ÁVH-egyenruhában sétálgatunk a rendezvényeinken? Kötelező beszolgáltatni a megtermett paprikát meg paradicsomot, mert a Központi Bizottság összeírja? Vagy talán Vajnainak és Fratanolónak is előre megírták a kizárásuk előtt a beszédet, amit elő kellett adniuk az etikai bizottság előtt?
A
visszaolvadás,nagyon jó szó,és még jobb módszer.Lehet csinálni!Egyszerű,nem kell a szájat,a klaviaturát tépni.Tévedni emberi dolog szólt a sün..Valódi sérelme néhány embernek van,vélt sérelme talán többnek.Mára ezek az értelmüket veszítették,"új rablói vannak a Nyárnak, csatoggnak az új héjja szárnyak".A visszaolvadást,meg nem kell "észrevenni".Fog ez menni.Üdv:Vitorla
Mi sem egyesülnénk
Mi sem egyesülnénk szívesen egy olyan "párttal", ami 1 területi listát sem bírt állítani!
Tovaris, 4 éve ment szét a
Tovaris, 4 éve ment szét a Munkáspárt. Gondolod, hogy az okok azóta megszűntek?
Meg bocs, de ebben a levélben nem a Munkáspárt vs Munkáspárt 2006ról van szó, hanem a MMP 2006 belső feszültségéről!
Húzni kell egy vonalat -
Húzni kell egy vonalat - ami ez előtt volt azt el kell felejteni, most új helyzet van, azt kell forszírozni. A múlt sebeit meg nyalogassa az, aki akarja.
Nem sebek vannak, hanem
Nem sebek vannak, hanem politikai nézeteltérések.
VIVA MP2006
hevesy elftárs, te a Vajnainak még a táskáját sem viheted, olyan kis stílű szélhámos vagy. Javaslom, hogy inkább foglalkozz azzal, amivel egyidős vagy!
Ez a stílus nem válik az
Ez a stílus nem válik az MP2006 javára. Nem is gondolom, hogy Vajnai elvtárs Hevessy elvtársat kérné meg táskája cipelésére, annál is inkább, mert Hevessy elvtárs "főnöke", Thürmer elvtárs is valószínűleg saját maga cipeli a táskáját.
Én max tisztelem Vajnait,
Én max tisztelem Vajnait, pl a VÖRÖS CSILLG miatt, ezért is léptem be, de sem Attila sem Thürmer nem lehet akadálya az ősszefogának, ha kell, akkor nélkülük kell csinálni, de kell. A választási kudarcot persze a nyakába varrni nem igazságos, mert nem egyedül csinálta a szövetséget a Zöld ballal, akik aztán magasan lesz*rták az egészet, visszalépett jelölt és a MMP 2006-osok több kopogtatót hoztak nekik, mint ők maguknak, az is hozta, aki alapból nem bízott az együttműködésben.
Zöld baloldal nem szarta le
Zöld baloldal nem szarta le az egészet, ez nem igaz. Ők is hevesen gyűjtöttek, de tudomásul kell venni, hogy százmillió forint és fiezetett szedők neélkül nem lehetnek sikeresek ők sem.
Voltam én már reakciós,
Voltam én már reakciós, provokátor, szélsőjobboldali, sztálinista, a szélhámos jelző csak hab a tortán. :D:D:D
A levelet nem én írtam egyébként XD
Én már biztos vagyok bene,
Én már biztos vagyok bene, hogy MKMP-s írta, nem is KM.
Én eddig voltam
anarhista, anarhista-szélsőjobbos keverék, jobbikügynök, balközép és agressziv gondolkodású srác:D
Azért én a felsorolt
Azért én a felsorolt jelzők egyikére sem lennék büszke...
Jókat röhögtem rajtuk XD
Jókat röhögtem rajtuk XD
Jómagam voltam és vagyok
Jómagam voltam és vagyok szélsőséges,bértollnok,anarchista meg maoista.Ezutóbbit nem tudatosan vállaltam,de ha már az lettem,maradok is-némely kérdésben pedig ultrabalos vagyok.
Politikai TOTO
Úgy látom, tényleg nem érted, vagy nem akarod megérteni, amit mondok! Mi a rossebbes franc eltérés lehetett két - magát kommunistának tartó párt között, ami szakadást idézett elő?
Megmondom neked Hevessy elvtárs:
1. Az egyik inkább sztálinista a másik inkább leninista.
2. Két dudás nem fér meg egy csárdában.
x. Befurakodott ellenség aknamunkát fejti ki éppen
Rád bízom, hogy e politikai totóban melyiket tippeled.
Majd ha megadsz helyes
Majd ha megadsz helyes választási lehetőségeket is, kitöltöm.
Pedig ott a helyes válasz.
Pedig ott a helyes válasz. Ráadásul három is, hogy ne téveszd el, bármelyik külön-külön és együtt is helytálló...
hát ez van
Ne reménykedj személyesen is ismerem őt jó ideje, hevesynek túl nagy falat a helyes válasz megtalálása. A fejét még mindig is a Thürmer kloákájában hordta.
Megkérlek, az ilyen és
Megkérlek, az ilyen és ehhez hasonló ocsmányságokat ne használd egyikünk ellen sem. Ez egy kicsit ordenáré, és nem erről van szó. Hevessy elvtársnak joga van itt megnyilatkozni, úgy ahogy akar. Ha észrevetted, én is sok mindenben nem értek egyet vele, néha kihoz a sodromból, de ezt mi itt kulturált módon vitatjuk meg. Az ő célja is a szocializmus újbóli győzelme, csak némileg más pártháttér és módszertan révén.
Kloakája pedig csak az ornitológia tudománya által tárgyalt élőlényeknek van. (madarak)
hoppá itt a válasz!
"Kloakája pedig csak az ornitológia tudománya által tárgyalt élőlényeknek van" Akkor thürmer egy madár és titket, balfékeket vesz palira! Csak így tovább nyuggerek!
MP2006
Te vendég pénisz! Ne
Te vendég pénisz! Ne nyuggerezzél itt, és főleg nem az MP2006 nevében, mert az ott sem szokás. Csak a kurucinfón. Hess oda...
Nagyon őszinte jellem
Nagyon őszinte jellem lehetsz, ha névtelenül azt állítod, hogy ismersz, amit kétlek, mert nekem nincs a Klónpárt Évszám soraiban ismerősöm XD
Ezt inkább személyesen
Ezt inkább személyesen kell megmondani, nem ilyen beírásokkal lejáratni az oldalt, fegyvert adni a nácik kezébe.Egyéni rossz vélemény nem az oldalra való és nem ilyen formában.