Mivel napjainkban sokan tartanak attól, hogy akár államellenes bűnözőket is ki lehet a mentelmi jog eszközével pár hétre hozni a börtönből, ezért érdemes két mondattal megint egy kurucinfos hazugságra felhívni a figyelmet.
A kurucinfo mai címlapos cikkében ugyanis azt állítja – idézem – „Együtt tehát sikerült
ismét történelmet írnunk. Először fordul elő ugyanis Magyarországon, hogy börtönben ülő
politikai fogoly indul a választásokon. Írországban és más egészséges országokban ennek már
komoly hagyománya van”
Ezt az írást a kurucon amúgy az a Toroczkai László jegyzi, aki feltehetően Budaházyt is a
valóságban az államvédelemnél besúgta.
Node nézzük, valóban „először fordul elő” ilyen Magyarországon - vagy esetleg neonyilasaink ismét csak tanulatlanok?
A kapitalista viszonyok 1989-es restaurálása óta valóban nem volt példa arra, hogy súlyos bűncselekményekkel gyanúsított egyén képviselő-jelöltté válhasson, azonban a börtönkampány nem egyedülálló a 20. századi magyar történelemben. A Nyilaskeresztes Párt jelöltjeként Szálasi Ferenc későbbi nemzetvezető ugyanis rendre a kóterből korteskedett 1937 és 1940 között, ám egyszer sem választották meg, így mentelmi joga is csak néhány hónapig tartott.
Csak még valami...
...ami nem gyengén aggodalmakra adhat okot. Két mai hír:
"Gaudi-Nagy Tamás, a Jobbik igazságügyi miniszterjelöltje kérdésre szükségesnek nevezte "a trianoni békeszerződések revízió alá vonását". A határon túli magyar területeken az önrendelkezés biztosítását minimumnak nevezte, de, mint fogalmazott, "ha kell, adott esetben népszavazással határmódosítás is történhet". "Ehhez erős hadsereg is kell" - tette hozzá."
"A Jobbik közleménye a fegyvertartást szigorító márciusi kormányrendeletre reagál, a párt azt állítja, hogy a parlamentbe kerülve kezdeményezné a fegyvertartásra vonatkozó szabályok egyszerűsítését."
Nem nehéz összekombinálni a dolgokat... De egy biztos: amíg kommunisták vannak, itt nem ismétlődik meg 1933-45!
Őrület
Őrület. Remélem, ő megy majd az első vonalba.
Egy ilyen politikát hullahegyek és újabb területveszteségek kísérnének.
Szerencsére csak blöff a dolog. A többség nem akar háborúsdit játszani.
Trianon csak kétoldalúan módosítható, s a másik oldalon többen vannak (lényegében senki sem érdekelt benne), öngyilkosság ezzel játszani. Csak annyira elhülyültek az emberek, hogy sokan már a minimális realitásérzéküket is elveszítették.
No még
Független országgyűlési képviselőjelöltként nyilvántartásba vette az Országos Választási Bizottság (OVB) Leinemann Zsoltot, a ScienNet-ügy jelenleg előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottját - közölte Futó Barnabás, a gyanúsított védőügyvédje szombat este az MTI-vel.
http://index.hu/belfold/2010/valasztas/kepviselojelolt_a_sciennet-ugy_gy...
Ha kiengedik, a maradék
Ha kiengedik, a maradék demokrácia sorsa meg lesz pecsételve! A kurucinfonak meg azt sem hiszem el, amit kérdez...
Ha kiengedik, a maradék
"Ha kiengedik, a maradék demokrácia sorsa meg lesz pecsételve!"
Ha itt valódi demokrácia lenne akkor nem lenne ez most téma!
Az igazi demokráciában ilyen dolgok nem történhetnének meg!
Mi még csak most tamuljuk a demokráciát de valószínű osztályt kell ismételnünk!
Pénz beszél a kutya ugat karaván meg csak ballag!
Üdv patriota.
Ez nem demokrácia,azzal
Ez nem demokrácia,azzal egyetértek.A Tovaris olyasmit szeretett volna szerintem írni,hogy alkotmányosság vagy parlamentarizmus-na ezeket (is)veszélyeztetnék a jobbikosok.
Ez nem demokrácia,azzal
"Ez nem demokrácia,azzal egyetértek."
Ez amit ma dekoráciának neveznek a demokrácia megcsúfolása!(szerintem!)
Ha ez lenne az a hőn óhajtott demokrácia amit mindannyian vártunk hát én köszönöm
szépen de nem kérek belőle.Én személy szerint jobban éltem a (diktatúrában)!
Mert jobb volt nekem a biztos tegnap mint ma a bizonytalan holnap!
Azért nem csak egyedűl én gondolom így.
A demokrácia legnagyobb
A demokrácia legnagyobb baja az, hogy saját magától nem tudja megvédeni magát. Hiába van demokrácia, ha a gazdaság szarul megy - mert ez független a demokráciától - s mivel a demokrácia igen költséges dolog, még rontja is a gazdaság eredményeit. A diktatúrában amit nem engednek meg, annak ellensúlyozására nem kell költeni. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy diktatúrát szeretnék...
A demokrácia legnagyobb
" Ezzel nem azt akartam mondani, hogy diktatúrát szeretnék..."
Pedig ha a Jobbik hatalomra jutna öszöd nem öszöd nem kapsz mást!
Csak az nem baloldali lenne hanem jobboldali.
De ez még viccnek is rossz!
Nos, ez a kisebbségnek demokrácia,
a többségnek diktatúra.
Az meg a mai hangadóknak valóban diktatúra volt, sajnos a MI nevünkben is beszélnek.