Budaházy György Szálasi Ferenc analógia

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Mivel napjainkban sokan tartanak attól, hogy akár államellenes bűnözőket is ki lehet a mentelmi jog eszközével pár hétre hozni a börtönből, ezért érdemes két mondattal megint egy kurucinfos hazugságra felhívni a figyelmet.

A kurucinfo mai címlapos cikkében ugyanis azt állítja – idézem – „Együtt tehát sikerült ismét történelmet írnunk. Először fordul elő ugyanis Magyarországon, hogy börtönben ülő politikai fogoly indul a választásokon. Írországban és más egészséges országokban ennek már komoly hagyománya van”
Ezt az írást a kurucon amúgy az a Toroczkai László jegyzi, aki feltehetően Budaházyt is a valóságban az államvédelemnél besúgta.

Node nézzük, valóban „először fordul elő” ilyen Magyarországon - vagy esetleg neonyilasaink ismét csak tanulatlanok?

A kapitalista viszonyok 1989-es restaurálása óta valóban nem volt példa arra, hogy súlyos bűncselekményekkel gyanúsított egyén képviselő-jelöltté válhasson, azonban a börtönkampány nem egyedülálló a 20. századi magyar történelemben. A Nyilaskeresztes Párt jelöltjeként Szálasi Ferenc későbbi nemzetvezető ugyanis rendre a kóterből korteskedett 1937 és 1940 között, ám egyszer sem választották meg, így mentelmi joga is csak néhány hónapig tartott.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Csak még valami...

...ami nem gyengén aggodalmakra adhat okot. Két mai hír:

"Gaudi-Nagy Tamás, a Jobbik igazságügyi miniszterjelöltje kérdésre szükségesnek nevezte "a trianoni békeszerződések revízió alá vonását". A határon túli magyar területeken az önrendelkezés biztosítását minimumnak nevezte, de, mint fogalmazott, "ha kell, adott esetben népszavazással határmódosítás is történhet". "Ehhez erős hadsereg is kell" - tette hozzá."

"A Jobbik közleménye a fegyvertartást szigorító márciusi kormányrendeletre reagál, a párt azt állítja, hogy a parlamentbe kerülve kezdeményezné a fegyvertartásra vonatkozó szabályok egyszerűsítését."

Nem nehéz összekombinálni a dolgokat... De egy biztos: amíg kommunisták vannak, itt nem ismétlődik meg 1933-45!

Őrület

Őrület. Remélem, ő megy majd az első vonalba.

Egy ilyen politikát hullahegyek és újabb területveszteségek kísérnének.

Szerencsére csak blöff a dolog. A többség nem akar háborúsdit játszani.

Trianon csak kétoldalúan módosítható, s a másik oldalon többen vannak (lényegében senki sem érdekelt benne), öngyilkosság ezzel játszani. Csak annyira elhülyültek az emberek, hogy sokan már a minimális realitásérzéküket is elveszítették.

No még

Független országgyűlési képviselőjelöltként nyilvántartásba vette az Országos Választási Bizottság (OVB) Leinemann Zsoltot, a ScienNet-ügy jelenleg előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottját - közölte Futó Barnabás, a gyanúsított védőügyvédje szombat este az MTI-vel.
http://index.hu/belfold/2010/valasztas/kepviselojelolt_a_sciennet-ugy_gy...

Ha kiengedik, a maradék

Ha kiengedik, a maradék demokrácia sorsa meg lesz pecsételve! A kurucinfonak meg azt sem hiszem el, amit kérdez...

Ha kiengedik, a maradék

"Ha kiengedik, a maradék demokrácia sorsa meg lesz pecsételve!"

Ha itt valódi demokrácia lenne akkor nem lenne ez most téma!
Az igazi demokráciában ilyen dolgok nem történhetnének meg!
Mi még csak most tamuljuk a demokráciát de valószínű osztályt kell ismételnünk!
Pénz beszél a kutya ugat karaván meg csak ballag!
Üdv patriota.

Ez nem demokrácia,azzal

Ez nem demokrácia,azzal egyetértek.A Tovaris olyasmit szeretett volna szerintem írni,hogy alkotmányosság vagy parlamentarizmus-na ezeket (is)veszélyeztetnék a jobbikosok.

Ez nem demokrácia,azzal

"Ez nem demokrácia,azzal egyetértek."
Ez amit ma dekoráciának neveznek a demokrácia megcsúfolása!(szerintem!)
Ha ez lenne az a hőn óhajtott demokrácia amit mindannyian vártunk hát én köszönöm
szépen de nem kérek belőle.Én személy szerint jobban éltem a (diktatúrában)!
Mert jobb volt nekem a biztos tegnap mint ma a bizonytalan holnap!
Azért nem csak egyedűl én gondolom így.

A demokrácia legnagyobb

A demokrácia legnagyobb baja az, hogy saját magától nem tudja megvédeni magát. Hiába van demokrácia, ha a gazdaság szarul megy - mert ez független a demokráciától - s mivel a demokrácia igen költséges dolog, még rontja is a gazdaság eredményeit. A diktatúrában amit nem engednek meg, annak ellensúlyozására nem kell költeni. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy diktatúrát szeretnék...

A demokrácia legnagyobb

" Ezzel nem azt akartam mondani, hogy diktatúrát szeretnék..."

Pedig ha a Jobbik hatalomra jutna öszöd nem öszöd nem kapsz mást!
Csak az nem baloldali lenne hanem jobboldali.
De ez még viccnek is rossz!

Nos, ez a kisebbségnek demokrácia,

a többségnek diktatúra.
Az meg a mai hangadóknak valóban diktatúra volt, sajnos a MI nevünkben is beszélnek.