Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok red blogja
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Egyenlőség

"A szocializmus eredeti célja a társadalmi egyenlőség. De mi nem a szegénység egyenlőségét akarjuk, hanem azt az egyenlőséget, amely megfelelő mennyiségű javak birtokában alakul ki. Ehhez a szívvel-lélekkel végzett termelőmunkát értékén kell megfizetnünk. Így teremthetjük meg mindazt, amire a társadalomnak szüksége van."

— Kádár János

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Javaslat: homokozó helyett kampányoldalt - első lépés: hozzászólások korlátozása

red, 2010, április 12 - 11:10
  • gépház
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Nagyon nem jó ez a kommunista.net oldal így. Sok a teljesen felesleges olyan duma amely önmagatokkal foglalkozik, miközben ha valaki nem kommunista idetéved akkor lényegében semmi olyan értelmeset nem olvashat ami miatt kedve lenne a kommunistáknak segíteni a munkába bekapcsolódni.
Ezért 2 javaslatom lenne a továbbiakra nézve.
1 - Azt javaslom, hogy az oldalon ma bárki számára olvasható hozzászólásokat tiltsuk le. No nem a hozzászólási lehetőséget gondolom betiltani, hanem csak azt, hogy ezt vendégként is lehessen olvasgatni. Így cca elérnénk, hogy a hozzászólásdzsungel helyett a lényegi tartalmak kerüljenek előtérbe. Azaz ha egy vendég keveredik ide akkor nem a tartalmatlan vitákba szalad bele, mert azokat nem is láthatja.
2 - Ezzel együtt vezessük be a hozzászólás-limitet. Azaz azt, hogy mondjuk 1 tag hetente pl maximum 10x szólhat valamihez. Ez a 10 lehetőség arra mondjuk untig elegendő, hogy egymást tudjuk figyelmeztetni mondjuk olyan esetekben ha valamely blogja, híre, stb.. hibás.
Az így felszabaduló sok-sok energiátokat (amiket eddig kommentek írogatásával töltöttetek) fordíthatnátok arra, hogy 1-1 érdekes blogot vagy tudósítást készítetek. Ennek ugyanis lenne értelme. Igaz munka és az nem mindenkinek szokott tetszeni, de hát ez az oldal nem biztos, hogy csak a szórakoztatásotokra gondolt létrejönni.

Mindezt pedig azért gondolom, mert észre kellene vennetek, hogy nem egymással kellene szövegelgetnetek hanem a külvilág felé kellene bemutatkoznotok. Azaz hírekből, blogokból, videókból kellene minél többnek megjelenni és nem kettesével locsifecsizgetni.
Magyarán a sok egó és a sok önzés beképzeltség után ideje lenne végre a szavazók felé is kommunikálni valamit.
Valami értelmeset, valami olyat amire esetleg ők is fogékonyak lehetnek.

Várom a véleményeket, különösen a szerkesztői joggal rendelkezők meglátásai érdekelnének - hisz most is azt tartom, hogy közösen kell döntenünk.
Ám én azt szeretném ha ez az oldal végre nem egy lelkiéletetélős kisded játszótér lenne ahol hetente 2 új tartalom van viszont napi 120vita, hanem valós kampányoldal. Azaz napi 120 információ és esetleg csak napi 2 vita (de az is látatlanba, a háttérbe)

  • red blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Ha az technikailag megoldható lenne...

Bűnbánó, 2010, április 13 - 15:36

...hogy a kommentek elkülönitve jelenhessenek meg-úgy, hogy a hireket közvetlenül ott
ne lehessen kommentálni-az jó lenne! Azaz kellene egy csak hir oldal. Ahol aztán más
nem lehetséges. Aztán lehetne külön komment oldal, külön fórum oldal, meg mit tudom én
még milyen oldal. De a hozzászólások lehetőségét továbbra is fenn kellene tartani, bár-
ki számára. Ugyanakkor a hiroldalt alaposan meg kellene szervezni, mégpedig úgy, hogy
Magyarország minden területe megjelenjen a hirekben. (Regionális tudósitói hálózat?) Egy
dolog biztos. Változtatni, bőviteni kell-de szűkiteni, cenzúrázni nem szabad!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

vendég

Vendég, 2010, április 14 - 09:59

itt úgy írnak mintha semmi nem történt volna április 11én,

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha a két év anyagába is

tovaris, 2010, április 14 - 18:42

Ha a két év anyagába is beleolvasol, itt nem csak az április 11-ről van szó. Tudjuk, hogy a jobboldal - ellopva a mi követeléseink lényegét - ideiglenesen átvette a hatalmat. Ez sem fog örökké tartani. Lesz még ünnep a mi utcánkban!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Úgy

FeketeAfonya, 2010, április 14 - 23:26

50-100 év mulva.........

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ne légy ennyire negatív! A

tovaris, 2010, április 15 - 14:21

Ne légy ennyire negatív! A viccet félretéve: nálunk azért gyakran változott a rendszer.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Encore képe

Senki sem mondta, hogy

Encore, 2010, április 14 - 23:32

Senki sem mondta, hogy könnyű menet lesz. Még az is lehet, hogy 50-100 év múlva egészen másként fognak gondolkodni az akkori kommunisták, és tudnak ütőképes programot adni az embereknek.

Ami egyébként, véleményem szerint, vagy bekövetkezik, vagy viszlát emberiség. Majd ha elfogy az olaj és hiánycikk lesz az ivóvíz, kíváncsi leszek, hogy a szocialista alapokon nyugvó társadalmon kívül képes lesz-e más megoldani igazságosan a szűkös javakhoz való egyforma eséllyel történő hozzájutást...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Mert mi történt Április 11.-én?

Bűnbánó, 2010, április 14 - 15:02

Úgy tudom, hogy csak annyi-az MSZP-t leváltotta a FIDESZ! A "gazda" most kicserélte a
pórázt. Maradtak mind ugyanazok. A kutyák, és a gazda is ugyanaz! Vagy lemaradtam vala-
miről? Te Jóisten! Ne hagyjatok már bizonytalanságban! Hát irjátok meg gyorsan, ha tör-
tént valami fontos amiről nem tudok!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

vendég

Vendég, 2010, április 14 - 09:55

aki nincs ellenünk az velünk van, aki velünk van az nincs ellenünk, ezt kéne amkmpártnak elfogadni, és nem árulózni egyeseket,

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A regionális ötlet szuper

red, 2010, április 13 - 15:43

A regionális ötlet szuper - erre lenne elvileg (majd) a néplap. Ahol 1-1 választókörzettel foglalkoznánk (lásd: kerka.net, borsod.net) az ottani helyi ügyekkel, problémákkal. Csak jelenleg még ehhez is kevesek vagyunk.
1-1 helyi oldal pedig 2-3 helyi embernek is minimum napi 1-1 óra pluszmunka. (és sokkal nehezebb feladat is mint ide pár hír. Egyrészt mert kevesebb is van helyi anyagokból, másrészt mert oda többen is járnak más véleményűek.
---
de ha kedved van a te választókörzetednek ilyenbe belekezdeni szólj és technikailag mindenben segítek!
amúgy én azt mondom, hogy a kiskutyámat is megválasztatom az ország bármely pontján akkor ha valaki ezt jól csinálja mert nem a választás előtt 1hónappal kell kampányolni, csak az a probléma, hogy dolgozni nem szeret senki sem mindenki csak képviselőbácsi szeretne lenni..

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Útelágazódáshoz

hevessy, 2010, április 13 - 11:09

Útelágazódáshoz érkeztünk, de nem nehéz a választás (by Medgyessy Péter)
Most megint ott tartunk, hogy vitatkozunk a honlap jellegéről: híroldal, vagy fórum.
A többség úgy látom, jobban szeret írogatni, beszélgetni, egyszóval fórumozni.
Ezzel nincs semmi baj. De! Eredetileg ez az oldal azért jött létre, hogy az interneten legyen egy olyan kommunista "sziget", amelyik hatással tud lenni az internetezők véleményére, gondolkodására. Nyersen fogalmazva a manipuláció a cél, a kommunista befolyás növelése. Ezt egy úton tehetjük meg: híreken keresztül, (amelyet a saját szánk íze szerint írunk át), állítjuk át az emberek agyát. Ezt teszi velünk a média is. Nem direktbe mossa az agyunkat, hanem az esti híradókon meg a politikai beszélgetős műsorokon keresztül.
Így próbáljuk felvenni a versenyt a tőkés médiával szemben. Ehhez emberek kellenek, akik híreket küldenek be, átírva azokat.

A másik út a fórumozás. Kétség kívül, hogy van az interneten 5-10 ember, aki nagyon szeret onnline beszélgetni, jó hosszú bejegyzéseket írogatni. Egy gond azonban van: 10 emberrel nem lehet megváltani a világot, de még egy panelházat sem. Ha megfigyelitek, a kommentek döntő részét ez az 5-10 ember írja. Mit jelent ez? Azt, hogy az oldal belterjessé vált, egy nagyon jó kis csapattá, ami azonban nem fejlődőképes. Valljuk be, hogy az ember nem úgy válik kommunistává, hogy lát egy ilyen beszélgetést és ráébred a mozgalom ízére. Egyszóval a fórumozás jó, de az ügyünk szempontjából nem hatékony, nem olyan "gép", amelyik terjeszti az ESZMÉT.

Világos tehát, hogy ez az oldal akkor tud igazán a mozgalom hasznára válni (és nem 10 ember kedvenc fórumává), ha pörögnek rajta a hírek.

De érdemes lenne kompromisszumot kötni!
A következőt javaslom: a már regisztrált felhasználók esetében csak akkor lehessen határtalan mennyiségű hozzászólást beküldeni egy nap, ha minimum 1 hírt, blogot, beküld vagy ír. Így jól jár az oldal is, mert ez napi 10 hírt jelent, és jól jártok ti is, mert egy 5 perces munka után annyit verhetitek a klaviatúrát, amennyit akarjátok.

Ezt is ki lehet persze cselezni úgy, hogy nem jelentkeztek be, és vendégként írtok (mivel a vendégekre ez a szabály nem érvényes), de az már azt hiszem, hogy nem rólunk állítja ki azt a bizonyos bizonyítványt...

Akinek gondot okot beküldeni egy hírt (mert nem tudja, hogyan kell), az írjon nekem!
[email protected]

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Sajnos, rengeteg hír 0

tovaris, 2010, április 13 - 13:16

Sajnos, rengeteg hír 0 bejegyzéssel megmarad hírnek... Ez mennyivel jobb? Ha elolvasod, igyekeztem mindegyikhez a saját véleményemet is hozzáfűzni, ha volt mit...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Neked az űrhajózás napja

red, 2010, április 13 - 14:04

Neked az űrhajózás napja meg az április4-esed az jó is volt, azt ha figyelted címlap méghozzá vezérhírre is tettem. Aktuálisan ugyanis azok tök jól passzoltak.
A kommentek viszont tényleg nem számítanak.
Tudod mi lenne az okos?
Találsz mondjuk egy érdekes hírt mondjuk a hvg.hu-n, majd NEM ott a hvg-n kommentálod DE még nem is itt, hanem a kommentedet annak a tartalomnak az elejére(!) írod majd az egészet ide betöltöd hírként. Ekkor itt nálunk a te kommented lesz a fontos és közben még hoztál is :)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Igen, ott nem szoktam

tovaris, 2010, április 13 - 15:16

Igen, ott nem szoktam kommentálni, mert nem akarok sok helyen regisztrálni. Köszi, igyekszem így tenni. Ha valamit ne csinálok jól, akkor szólj...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Jobb lenne, ha inkább te is

hevessy, 2010, április 13 - 13:20

Jobb lenne, ha inkább te is híreket küldenél. A kommentekre 10 emberen kívül senki sem kiváncsi, a hírekre viszont annál inkább...
Szerinted a bejegyzések formálják a másik ember véleményét, vagy egy hír, kommunista átszínezéssel?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A színezés, lehetőleg

Monokli, 2010, április 14 - 19:34

A színezés, lehetőleg minél hír-szerűbben megjelentetve.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha nekem írtad, akkor

tovaris, 2010, április 13 - 17:20

Ha nekem írtad, akkor megpróbálom...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

Egy héten

Kritika, 2010, április 13 - 11:30

egy blog és két átírt hír amit vállalok.
Ennyit hozzá tudok tenni.
Reddel kapcsolatban pedig:
Ő szokott olyat csinálni, hogy egy nap föltesz 60 hírt, aztán 2 hétig semmi.
Ha azt a hatvan hírt elosztja 10 felé 10 napra, akkor mindig van hír.
Akkor folyamatosan lesz hír.
Szerintem.
Üdv: Kritika

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Cocialista munkamegosztás

hevessy, 2010, április 13 - 11:36

Cocialista munkamegosztás van? 1 dolgozik, a többi nézi?
Rendben, ha az általad elvállaltakat tudod teljesíteni, már előrébb vagyunk. Előre is köszönjük a segítséget!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Bár egy ideje eléggé

Comrade, 2010, április 12 - 22:00

Bár egy ideje eléggé elszakadtam a honlaptól, a munkámnak s a kampányidőszaknak köszönhetően. (Mindkettőből sok volt, de az egyikből nagyon elegem.)

A felvetésekről a következő a véleményem:
1. Ha megszüntetnénk a hozzászólások nyilvánosságát az oldal értelmét vesztené, mert a vendégek sokkal inkább nagy hírportálokról tájékozódnának, még ha a hírek át is vannak írva. Ez nem elsősorban hírportál, hanem "véleményportál".

2. A hozzászólások korlátozásáról lásd 1.pontról szóló véleményemet.

Bár az igaz, hogy magas színvonalú hozzászólásokból lehetne blogbejegyzést csinálni a hozzászóló nevében, de, ha a hozzászóló ehhez hozzájárul, az a szerkesztők feladata lehetne.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A hozzászólás

KKL994, 2010, április 12 - 18:07

A hozzászólás korlátozás jó lenne, csak annyit tennék hozzá, hogy akkor a fórumokon ne legyen, mert azok eleve arra valók, hogy kibeszéljük az ott megjelent dolgokat.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ég a ház és …

kobold, 2010, április 12 - 17:10

… Ti megint egymásnak estek?

Meddig fog tartani ez az örökös bűnbakkeresés?

„Micsoda nép? Önpusztításában a népi maradványok legutolsó darabkáit is szétmarcangolja. ...”
(Goebbels 1928.)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Próbálj meg mástól

tovaris, 2010, április 13 - 15:18

Próbálj meg mástól idézni. Ez nagyon snassz, nem gondolod?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Végigolvastam a hozzászólásokat

red, 2010, április 12 - 15:04

és úgy látom a problémát nem értitek, vagy nem jól mondom.
A gond az, hogy egyes emberekkel beszélgetni egyszerűen nem hatékony, ráadásul ti itt még csak nem is egyes emberekkel beszélgettek hanem csakis önmagatokat szórakoztatjátok.
A szélsőjobb stratégiája ettől gyökeresen eltér(t) - márpedig ha fejlődést szeretnétek azaz meggyőzött szavazókat akkor a sikeresebbtől el kell lesni a fortélyokat.
A szélsőjobbnál (mondjuk a kuruc) ez úgy működik, hogy napi 50-100 témában elmondják nekik miről mit kell gondolniuk (pl az LMP az újszdsz) azt ott nem is vitathatják, majd az olvasók elszaladnak egy másik oldal fórumába és a korábban olvasottak szerint hittérítenek.
Tehát ők ott
1 nem vitatkoznak főleg nem butaságokon
2 így nem is tudnak hülyeségeken veszekedni
3 mivel nem egymással vitatkoznak a külvilágot győzködik az igazukról
Ezzel szemben ti itt
1 értelmes tartalom roppant kevés (néhány Marci, Encore, stb.. leszámítva) így már eleve panelszegények (pl panel LMP=újszdsz) maradnak az olvasók.
2 ha viszont nincs egységes panel óhatatlan mindenki a sajátját erőlteti amiből viták veszekedések születnek
3 és amíg egymással vagytok elfoglalva észre sem veszitek, hogy a külvilág mennyire elszalad mellettetek.
Azaz ha tetszik ha nem ez a mostani út sehova sem vezet.
A kurucinfo 2006 tavaszán indult - a kommunistanet 2007 decemberében.
Az előbbi "csinált" mára egy 17%-os parlamenti pártot cakkli-pakkli, az utóbbi oldal meg szinte semmit sem tud felmutatni. (pedig ez az oldal technikailag sokkal de sokkal fejlettebb)
Összegezve: ha nektek tetszik így akkor maradhat így, de már most borítékolható az, hogy ha nem lesznek a címlapon olyan anyagok amik érdekelnek akkor 2014-re is ez az oldal (hozzá kapcsolhatóan a kommunista mozgalom is) ugyan itt, az 1%-os szint alatt fog ragadni.
Tudomásul kell venni, hogy a sikerhez dolgozni kell, valahol az egy robotmeló. Hisz robotmeló naponta 6-800 hírt átnézni, majd az érdekeseket marxista szempontból javítva (azaz abból a hülyeségeket átfogalmazva) leírni.
Én értem, hogy a meló helyett sokkal szórakoztatóbb a hozzászólásokban élvezkedni és mellény lobogtatni, csakhogy -mint a bölcs is mondja- a vélemény olyan mint a seggluk.
Mindenkinek van de senki sem kíváncsi a másikéra.
Ennyi.

Ha gondoljátok maradjon minden így - nekem édesmindegy (csak akkor kérlek benneteket hagyjátok abba a jajgatást is, hogy ti szerencsétlenek nem is értitek a nép miért nem titeket emel pajzsra mikor ti olyan okosak vagytok - meg kéretik rám való tekintettel Thürmert sem piszkálni, hogy ő lenne a vétkes akkor amikor alapvetően ti vagytok azok akik csak a sültgalambot várjátok)

A népnek ugyanis el kell mondani, hogy miről mit kell gondolni.
Elmondani legjobban példákon keresztül lehet, a legjobb példák pedig az aktuális hírek, történések.

(ha pedig nem mondod el neki akkor magától soha az életbe nem fogja kitalálni - de persze ettől te még várhatod a csodát)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

Ha jön egy látogató, és látja, hogy tud vendégként...

Kritika, 2010, április 13 - 09:42

hozzászólni, akkor örül, és látja, hogy ez egyszerű, így hozzá szóla.
Ha látja, hogy regisztrálnia kell, és felelősség, meg két perc, meg ismeretlen, meg minden, akkor szarik rá, és megy tova.
Érted?
Aztán mi van akkor, ha van egy-két megmondó ember, aki idejön, fölolvassa a szaros wc-papírját és távozik?
Engem nem zavar az, hogy ki milyen bizit állít ki magáról.
Így kerek a világ, vannak értelmetlen emberek is, akiken nem kell segíteni, azok miatt nem kell nekünk tönkretenni az oldal vonzerejét.
Látják a többiek, hogy Mi bírjuk a kritikát.
Szerintem meg épp az a baj, hogy ha ma Mi mondhatjuk el az embereknek azt, hogy mit kell gondolni, akkor holnap már más fogja megtenni.
Nem csak olvasni kell tanítani, hanem rendszer kritikusan gondolkodni is.
Ehhez kell a vita akár az ismeretlenekkel is.
A nyugodt tenger nem edz sose jó hajósokat.
A párthoz ideológia is kell, amit már húsz éve építgettek kapitalista politikusaink, és kissé nagy az ellenszél is. A nácizmus felé.
Hazudni egyet röviden könnyebb, mint megmagyarázni A hazugságot, értsd a zsidó helyett tőke, cigány helyett fehérgalléros maffiózó pl...
Üdv: Kritika

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Látszik fogalmad sincs miként működik az élet

red, 2010, április 13 - 10:12

Pl: "épp az a baj, hogy ha ma Mi mondhatjuk el az embereknek azt, hogy mit kell gondolni, akkor holnap már más fogja megtenni."

Nem fogja hanem százévek óta így is teszi mindenki.
Ezért tartanak pl a politikusok sajtótájékoztatókat, hogy elmondják egy-egy témában mit kell gondolni a sajtó meg írja le.

(te is mindig valaki másnak a véleményét szajkózod - talán ha évtizedenként van egy saját gondolatod amit tényleg te találtál ki már akkor is eltúlzom, csak észre sem veszed. Mert minden gondolatod valaki mástól származik
Ugyanis ami jól hangzik meg tetszik azt elhiszed és magadéként mondod tovább. Ilyenek az emberek, mindenki ilyen /talán tízezerből ha van 2 akinek mondjuk hetente is van saját gondolata - őket hívja a szociológia "véleménygazdáknak"/)
A népesség 99,99%-a csak mások gondolataiból él és azokat vitatja. De hozzá nem tesz, abból el nem vesz csak küzd azzal, hogy ő képes agyilag azt feldolgozni vagy sem, ezért beszélget róla.
(és mellesleg ezért mondják, hogy valósan értelmes viszont nem kommentel, mert nem küzd hanem akad neki sajátja - így csak esszékben, publicisztikákban, blogokban stb.. kinyilatkoztat de nem vitázik nem érvel. Érveljen az aki ellopja és védi ;) /

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

Szeretném, ha tudnád,

Kritika, 2010, április 13 - 10:45

hogy Én igen is jobban szeretem a dolgokat először magam kitalálni, és csak UTÁNA olvasni valahol.
Az azért tök jó érzés.
Amúgy hiszek benne, hogy mindenben meg lehet látni az igazságot.
Meg a rossz következtetést is, és akkor it dönt az, hogy hogyan gondolkodik az ember.
Milyen kritikai érzéssel?
Az élet nekem úgy működik, hogy én már nem lennék itt, ha ez az oldal nem ilyen lenne.
Van lányod, vagy párod, Red?
Mert kíváncsi vagyok, hogy nálad hogy megy a nevelés.
Amikor a lányod a pasik felé kacsintgat, Te bezárod a szobáját, és hagyod, hogy hadd barátkozzon a gondolattal, hogy nincs pasizás kilószámra, vagy megpróbálod neki elmagyarázni, hogy hogyan működnek a dolgok?
Hogy merre hány méter?
Érted? d;?
Üdv: Én

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Irigyellek, hogy te ilyen okos vagy

red, 2010, április 13 - 13:32

én azonban saját magamról is tudom, hogy csak szőkőévente találok valamit én fel. Az össze többi panelomat valakitől csak kaptam és megtetszett. /persze azóta sajátomként védem és érvelek mellette, de legalább én tudom, hogy melyik honnét származik ;)/
De te biztos más vagy, még azt a nyelvet amin gondolkodsz is te magad fejlesztetted ki, ezért csak merő véletlen, hogy az kompatibilis a mienkkel így tudunk kommunikálni :))
---
apropó! a jövőheti lottószámokat nem "találnád" nekem ki? Igazán hálás lennék érte :))

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

Köszi, Red!

Kritika, 2010, április 13 - 15:12

Nem tartottam magam sosem okos embernek, csak szeretek gondolkodni.
(jól van, amúgy értem az oltást ;-))
A jövő heti lottószámok növekvő sorrendben a következők: 6, 12, 34, 56 (- ha nehezemre is esett), és 72
Üdvözlettel: Jós Kritika

Ha érdekel, megvan a kenó is.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

De legalább el tudjuk

red, 2010, április 13 - 15:36

De legalább el tudjuk viccelni :) és már ez is siker!
A számokat meg üsse kavics megjátszom, aztán ha mienk a milliárd az egész országot kióriásplakátoltatjuk, hogy a szegénység nem szégyen a rendszer a felelős -no meg egy csillag :) /milliárdba belefér kis bírság is nem igaz?/

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

Ez remélem hogy nem célzás.

Kritika, 2010, április 13 - 21:40

Voltak plakátok itt-ott...
De hát azt ki tudja, ki rakta ki... ;)
Ezért bírlak Téged, Red, mert Te is egy jellem vagy, és ez tényleg jó!
Meg van humorod, és az a legfontosabb.
Üdvözletem: Kritka

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Persze, hogy nem értjük!

tovaris, 2010, április 12 - 20:24

Persze, hogy nem értjük! Miért is értenénk? Mi hülyék...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Máris van min vitatkozni

Phoenix, 2010, április 12 - 16:09

A Jobbikot ugyanúgy a kurucinfo csinálta meg, mint Hitlert a repülőgépes kampánya. Az utóbbival kapcsolatban már megkérdeztem: és ki fizette a benzint? (/blog/cikkek-a-sztalinizmusrol-iva)

A Jobbikot nem egy internetes portál csinálta meg, hanem bonyolult társadalmi-gazdasági folyamatok és valakiknek a nagyon sok pénze.

Ám tegyük fel, hogy mégis Neked van igazad, és a Jobbikot a kurucinfo csinálta meg. Akkor csináljunk egy ellen-kurucinfot? És reménykedjünk, hogy az ugyanúgy megcsinál egy mélyen antidemokratikus, hazug, az emberek alja ösztöneire apelláló "kommunista"-pártot, amely határtalan demagógiájával ugyanúgy fog szerepelni, mint most a Jobbik? Na ez az igazi tömény, mocsárszagú parlamenti kreténizmus. Ha egy ilyen "kommunista"-párt keletkezne, minden erőmmel küzdenék ellene.

De nem keletkezne, mert a dolgok nem így működnek.

A politikai jobboldal nem tükörképe a politikai baloldalnak.

"Mi más úton fogunk haladni" - mondta állítólag az ifjú Vologya Uljanov, amikor édesanyja megkapta a cár elleni merényletkísérletben való részvétel miatt kivégzett Szása bátyja holmijait.

Talán ez a választás végre felnyitja a kommunisták szemét, hogy az az út, amelynek fő célja a mindenáron a parlamentbe kerülés - zsákutca. Hogy a megoldás egészen máshol van, hosszú, fáradságos és nem kecsegtet azonnali látványos sikerekkel.

És bármennyire nem tetszik ez sokaknak - rengeteg elméleti tevékenységgel jár: szembe kell nézni a múlttal, fel kell tárni a jelent, és szigorúan a jelenből építkezve (anélkül, hogy recepteket gyártanánk a jövendő lacikonyhája számára) kell felvázolni a jövőbe vezető utat. Ebbe az elméleti tevékenységbe fokozatosan minél nagyobb dolgozói tömegeket kell bevonni, mert a cél nem az, hogy a kommunista párt védje a dolgozók érdekeit, hanem az, hogy a kommunista párt megtanítsa a dolgozóknak megvédeni a saját érdekeiket.

Ennek a munkának egyik apró, de fontos láncszeme lehet ez a portál - de nem mázsaszám követhetetlenül ideömlesztett, másokról kopírozott "hírekkel", hanem éppenséggel az egyre kulturáltabban folyó vitákkal. Többször is voltak periódusok, amikor ez a portál példát adhatott más portáloknak vitakultúrából. És többször visszaesett az anyázás szintjére. "A nevelőket is nevelni kell." (Marx)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Szinte az összes panelod hibás (legalábbis amiket ide írtál)

red, 2010, április 13 - 10:01

1 - ez a mostani választás SEM nyitja fel az emberek szemét. Azért nem mert eddig sem nyílt az magától ki. Az emberek a problémákat csak érzik de megfogalmazni nem képesek.
Neked akkor lenne igazad ha nem lennének költők. A költőkre is ugyanis azért van szükség, mert érezzük, hogy szerelmesek vagyunk de nem tudjuk elmondani. Viszont a költő a versében tök jól leírta.
Csak kevesek képesek leírni. Leírni pont úgy ahogyan én érzem.
De ameddig nem írja le nekem valaki mi is történik velem addig a szemem sem fog kinyílni.

2 - Parlamentbe kerülés téma.
Az a párt amelyiknek van tömegbefolyása -ha akarja ha nem- bekerül a parlamentbe amelyiknek nincs az emberek közt befolyása az pedig ha belegebed sem jut be. A demokrácia ugyanis így működik.
Azaz ott a panelhibád, hogy egy sikeres kommunistapárt akkor is parlamenti párt lesz ha te magát a parlamenti jelenlétet ellenzed.
(persze ha te nem akarod, hogy legyen sikeres kommunistapárt akkor az a te szíved joga)

3 - Jobbik-kuruc összefüggés
A mostani társadalmi-gazdasági folyamatokból (válság, szegényéség, stb..) a baloldal is erősödhetett volna, de nem ez történt. Akkor valószínű a jobbik erősödése mögött más okokat kell kutatni, ergo a jobbik a folyamatokból következne logikád téves.

A demokrácia úgy működik, hogy amit az emberek akarnak az lesz.
Az, hogy az emberek mit akarjanak azt a sajtóval éred el, a politika már csak visszacsatolás.
Azaz a kuruc dönt, azt megírja, a hülyék tömegei bekajálják, majd a jobbik vigyázbavágja magát és enged a tömegek akaratának.
A jobbik Kovács Dávidig jelentéktelen pártocska volt, ám a kuruc már akkor 2006 őszén roppant olvasott oldal. Aztán Vona Gáborral a Jobbik alárendelődött a kurucinfo akaratának - és azóta lett Vona sikeres.
Ez pontosan így működik.

Hol ebben akkor a pénz?
A kurucot kell működtetni. (napi százezres látogatói számnál csak a szerverek működési költsége közel havi félmilliós tétel - és akkor még nem számoltad a cikkeket írók miből etetik a családjukat - vagy az információ források mennyiért adják oda a bírók telefonszámait)
Ehhez képest egy pártocska költségvetése az lepkefing (azt akár tényleg a tagdíjjakból is fedezheted)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Nagy érdeklődéssel olvastam soraidat

Phoenix, 2010, április 13 - 10:51

Arra ugyan nem sikerült rájönnöm, hogy mire válaszoltál - az én hozzászólásomra biztosan nem.

1) Semmi, még csak hasonlót sem írtam. Ellenkezőleg - soha nem vártam, hogy bármilyen választások felnyissák az emberek szemét - tudod, én megrögzötten vallom Marx "parlamenti kreténizmus"-tanítását.

2) "Az a párt amelyiknek van tömegbefolyása -ha akarja ha nem- bekerül a parlamentbe amelyiknek nincs az emberek közt befolyása az pedig ha belegebed sem jut be. A demokrácia ugyanis így működik."

Ez azon nagyon kevés gondolatod egyike, amelyikkel már majdnem egyetértek - mindig is ezt állítottam, ennek a fel nem ismerését róttam fel a Munkáspártnak, és személy szerint T.Gy.-nek fő hibaként. Igaz én kicsit másképpen fogalmazok (és a hangsúlyok áthelyezésének komoly jelentősége van) Szerintem, ha egy munkáspárt helyes tömegmunkát végez és politikájával elkötelezett tömegeket állít maga mellé, akkor annak nem probléma a parlamentbe jutás - amíg demokrácia van. Ha viszont egyfolytában azon erőlködik, hogy bekerüljön a parlamentbe, akkor - folyamatosan lesüllyedve a lumpen szavazó színvonalára - soha nem tud elkötelezett tömegeket maga mellé állítani és nem kerül be a parlamentbe (se). Mutass akár egyetlen írásomat (csak1et - hogy egy nagy szellemet idézzek), ahol ennek az ellenkezőjét állítottam.

3) Az a Te szörnyen okos fejedben meg sem fordult, hogy esetleg a kuruc.infot és a Jobbikot egy és ugyanazon erő pénzeli?

A tudományban (amit tudom, Te mélyen lenézel) a Tiédhez hasonló gondolkodásmódot a "post hoc ergo propter hoc" ("előtte volt, tehát miatta" - hamis korreláció) típusú hibával jellemzik. "A Nap azért kell fel, mert előtte lenyugodott", "azért öregszünk meg, mert előtte fiatalok voltunk", stb. stb.

De - summa summárum - mindarról, amiről itt össze-vissza fecsegtél, én nem írtam.

Írtam viszont azt, amit Te nagy ívben kikerültél: ha igaz is lenne (feltéve, de meg nem engedve) az összefüggés a Jobbik sikere és a kuruc.info között, akkor sem lenne elfogadható ennek a portálnak egy "kommunista-kuruc.info"-vá alakítása abból a célból, hogy (parlamenti) sikerre juttassunk egy "Balik" pártot, ami a Jobbik politikai tükörképe lenne. Őszintén remélem, hogy ebben a többség egyetért velem.

József Attila:

Talán dünnyögj egy új mesét,
fasiszta kommunizmusét -
mivelhogy rend kell a világba,
a rend pedig arravaló,
hogy ne legyen a gyerek hiába
s ne legyen szabad, ami jó.

Hát nem! Köszönjük szépen, nem kérjük!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Helyettem szóltál, óh,

tovaris, 2010, április 13 - 16:53

Helyettem szóltál, óh, fényestekintetű...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Hát most tedd meg nekem,

red, 2010, április 13 - 17:15

Hát most tedd meg nekem, hogy minden hülyeségre had ne válaszoljak neki - ám ha magadtól nem érted ő hol "szabotál" egyéni irigységétől vezérelve az valós probléma. /még a demokratikus országok is kezelik az obstrukciót, kommunistáknak pedig a szabotálókat is illene/

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Talán magyarázd el neki ...

Phoenix, 2010, április 13 - 18:32

... ha már Te olyan okos vagy és ő olyan buta.

Kedves Red!

Kezd nagyon kilógni megint a lóláb!

Dünnyögöd az új mesét, a fasiszta kommunizmusét. Téged roppant módon zavar a vita. És össze-vissza hadoválsz azért, hogy kiirtsad. Közben szakmailag is hülyeségeket mondasz.

Az Indy-t például rengetegen idézik. És nem a cikkeket csak, de direkt a hozzászólásokat, a vitákat.

És erről a portálról sem a "válaszok 0" topicocat idézik, hanem éppenséggel, minél több a válaszok száma, annál többen olvassák, idézik. Gondolom a "További friss tartalmak listája itt" lista szerkezetét nem Te találtad ki. Nem véletlenül van kiemelve ott a válaszok száma - annak nagysága igenis az idelátogatóknak vonzerő. Ellenkezőleg, amikor Te hirtelen felindulásból elárasztod vagy 50-60 0 válaszos új bejegyzéssel a portált, annak rögtön visszaesik az olvasottsága.

Megint csak az Indy-re hivatkozom, őnáluk egy külön lista van a legvitatottabb témákról, így azok hiába sorolódnak hátra, nem vesznek el a rendszeres látogatók számára. És olvassák is őket rendszeresen. Na ez például egy nagy különbség az Indy és a Kommunista.net között - ott nem csak a szerkesztők döntik el ("középre helyezve"), hogy melyik a fontos cikk, hanem a vitatkozók is. Amíg egy téma a legtöbb hozzászólással rendelkezik, addig nem tűnhet el a kezdőoldalról - itt viszont simán. Elég ha valaki érdektelen "hírek" tömkelegével "lemossa" a "További friss tartalmak listája itt" listáról. Mert hogy "középre" mi kerül, azt természetesen itt is a szerkesztők, vagy esetleg kizárólag az Admin dönti el.

Te úgy gondolod, hogy a portál demokratizmusát csökkenteni kell, vagyunk néhányan tagok és vendégek, akik viszont inkább növelnék. És akkor dobsz be ilyen hülye bűvszavakat, hogy "obstrukció". Félek tőle, hogy nem is igazán tudod, hogy mit jelent. Ha tudod, annál rosszabb. Mert akkor azt is tudod, hogy nem szoktam obstruálni. (Korábban "korszerűbb" voltál, akkor "floodolással" vádoltál)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

A sokat olvasott topikok kitételét egy kiemelt helyre,

Kritika, 2010, április 13 - 21:43

ezt Én jó ötletnek tartom.
Meg tényleg fontos szerintem az egyenletes elosztása a híreknek. (időben)
Csak ne marnátok Egymást.
Egyszer végre le kell ülnünk egyet sörözni, hogy mindenki megbékéljen, és meglátjátok majd, minden jobb lesz ;)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Oké! Én a Radebergert

tovaris, 2010, április 13 - 22:55

Oké! Én a Radebergert szeretem? Meg a Pilsner Urquellt, a Staroprament, de a Budweiser sem kutya!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha hozod nekem is akkor nagy nyafogva elszlotyálom

red, 2010, április 13 - 23:17

persze szigorúan csak az ügy érdekében hozott nemes áldozatomként kell ezt a tettemet kezelnetek.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Mennék én is...

Bűnbánó, 2010, április 14 - 15:08

...de én antialkoholista vagyok. Viszont ha ezen a "közös ülésen" lehet dohányozni, nem
akarok kimaradni a buliból! Hely, időpont?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Még nincs

red, 2010, április 14 - 15:17

de jövő héten leszek Pesten sörözésig páran tényleg összeszaladhatnánk

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

előreláthatólag a jövő hét jó nekem főleg kedd és csütörtök...

Kritika, 2010, április 14 - 16:17

meg péntek.
Elcibáljuk a Red Start is, oszt jól leitatunk benneteket vodkával, csakhogy nagyra nőjön a barátság. ;-)
Hevessyvel is beszélek, és összepasszítunk valami kis dumálgatást így "pórázcsere" után.
Ha meg nincs sör, akkor megfelel egy nagy adag üdítő is!
E-mailemet majd közvetítem a héten, ha sikerül...
rajtam ne múljon :)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Hozok, lásd, hogy kivel van

tovaris, 2010, április 13 - 23:23

Hozok, lásd, hogy kivel van dolgod...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Én tudtam, hogy egy

red, 2010, április 13 - 23:35

Én tudtam, hogy egy kommunista már elvből sem lehet önző..
Ám lásd kivel van dolgod majd valami rövidet is kell ugye

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Segítség

tovaris, 2010, április 13 - 19:22

obstrukció
egy döntési folyamat hátráltatása jogszerű, de felesleges tevékenységekkel;
orvoslásban: elzáródás, eldugulás (székrekedés) Én az obstrukciót a polemizálásban "szellemi székrekedésnek" minősítem. Népiesen: "...nem akarásnak nyögés a vége"...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Lehet ez a szótári alak,

red, 2010, április 13 - 19:34

Lehet ez a szótári alak, ám a magyar történelemből nem ezért érdekes ;)
Még a kiegyezés után volt divat, hogy akik nem engedtek a 48-ból azok a parlamentben úgy akarták a szavazásokat megakadályozni, hogy a témát hülyére beszélték. Mert mindenki annyit dumálhatott amennyit akart. Ezért, hogy ne legyen szavazás beosztották, hogy folyamatosan ki fossa a szót, a döntés pedig lehetetlenné vált mert mindig akadt aki szót kért. Ez akkor egy bevett ellenzéki módszer volt a döntések meghiusítására.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Obstrukció

Phoenix, 2010, április 13 - 20:27

Célratörően:

"egy döntési folyamat hátráltatása jogszerű, de felesleges tevékenységekkel;

Ugyanaz, kioktatóan, bő lére eresztve, obstrukciósan:

"Lehet ez a szótári alak, ám a magyar történelemből nem ezért érdekes ;)
Még a kiegyezés után volt divat, hogy akik nem engedtek a 48-ból azok a parlamentben úgy akarták a szavazásokat megakadályozni, hogy a témát hülyére beszélték. Mert mindenki annyit dumálhatott amennyit akart. Ezért, hogy ne legyen szavazás beosztották, hogy folyamatosan ki fossa a szót, a döntés pedig lehetetlenné vált mert mindig akadt aki szót kért. Ez akkor egy bevett ellenzéki módszer volt a döntések meghiusítására.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha a vita zavarna nem

red, 2010, április 13 - 19:10

Ha a vita zavarna nem beszélgetnék veled (se)
Hogy az indy meg hülye arról én nem tehetek. Kicsit utánanézel akkor rájössz, hogy ez a kommentmodul nem 6ezer hozzászóláshoz van gyártva, hanem sok hozzászóláshoz létezik egy un. "kibővített fórum modul" Ennél viszont a tartalmak egyre beljebb kezdődnek, ez elvileg pár oda-vissza 1-1 témához és jön a következő téma ahol szintén pár oda-vissza és így tovább.
namost, hogy az indy ezt használja és egy nem erre tervezett rendszerve erőlteti bele a sok kommentet az legyen az ő bajuk én pedig ezért mondom, hogy arról nem én tehetek ha ők hülyék.
Témában még annyit, hogy a "vitatott tartalmak" 1 core blokk, azaz alapban minden ilyen motorú oldal alapból! tudja így én is bármikor bekapcsolhatnám, csak mint mondom ehhez a kommentmodulhoz az butaság. (ellenben a frisstartalmakat én programoztam le így ha mutatsz még oldalt hasonló nézettel meglepsz :) )

A mi beszélgetésünk olyan mintha te az internetes videótelefon korszakában amit bárhova az ipodomon magammal vihetek a személyhívó hajdani okosságáról győzködnél. Ahol kapsz egy számot arról, hogy fülkéből kit kell felhívnod.
És ez igaz az összes többi vitánkra is. Te nem fogod fel, hogy egy fórum szart se ér, csakhogy a tudomány azóta feltalálta a kereket :))
Öreg vagy.

--
te láttad?
népszabi oldalán volt, meg a hvg-n is, hogy emberek a választás éjszakáján a saját kis telefonukkal sétálgattak a kampányhelyeken amit te a neten ÉLŐBEN nézhettél?
Itt tartunk a tudomány és a technika és nem a galambpostánál ;)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Na jó, akkor ennyi ...

Phoenix, 2010, április 13 - 19:32

... köszönöm a látványos obstrukció-bemutatót. Mert Te valóban azt műveled.

Abszolút nem ahhoz szóltál hozzá, amiről én szóltam, viszont jól teletömködted szakzsargonnal, hogy Te okosnak, az olvasó meg hülyének érezze magát.

A sértegetéseid továbbra is leperegnek rólam.

Egyoldalú vitánkat (ismét) befejeztem.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kedves Phoenix! És akkor

tovaris, 2010, április 13 - 19:39

Kedves Phoenix!
És akkor dobsz be ilyen hülye bűvszavakat, hogy "obstrukció". Félek tőle, hogy nem is igazán tudod, hogy mit jelent. Ha tudod, annál rosszabb.
Arra gondoltam, hogy segítek megérteni red-nek, hogy mi az az obstrukció, mert te feltételezted, hogy ő nem tudja. Legalább is az idézett mondatból ezt vettem ki. Elnézést, ha rosszul értettem...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

??????????????

Phoenix, 2010, április 13 - 20:23

Ezt most nem tudom, hogy miért írtad.

Én Reddel a témát lezártam - ismét eljutott a béka feneke alá, oda nem követem.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Elnézést, azt hittem, hogy

tovaris, 2010, április 13 - 22:57

Elnézést, azt hittem, hogy nekem írtad!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nem javaslom. Ha mégis

tovaris, 2010, április 12 - 14:14

Nem javaslom. Ha mégis megteszi valaki, akkor csinálunk egy másikat. A Munkáspárt 2006 fóruma is azért döglődik, mert ott hetente max. két új témát dobnak csak be, arra is csak néhányan válaszolnak. Ne legyen "vendég" véleménybeírási lehetőség, csak olvasás. A kurucinfóba sem lehet csak úgy beírni. Csak regisztrált beíró legyen, következetesen használt névvel.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

Kedves Red!

Kritika, 2010, április 12 - 14:03

Röviden: NEM.
Hosszabban: tönkre tenné az egészet, amit eddig fölépített.
- közösségi
- könnyen hozzáférhető a válasz
- tanít
- különbözik a megmondjuk a tutit-oldalaktól.
- hamis magyarázatokra gyors és helyes válaszokat tud adni, pont fórumos jellege miatt
- fejleszti a kritikus gondolkodást
Erősen azt gondolom, hogy az előző rendszer gyenge pontja az volt, hogy az embereket bármit elfogadóvá nevelték benne.
Így amikor rossz kezekbe került a gyeplő, akkor is elfogadták az emberek a rendszerváltást.
Kritikus tömeget nem a hírömlések hozhatnak, arra rezisztens már mindenki.
Az emberi és kritikai oldalt kell erősíteni, amit elöl ez a kapitalista rendszer.
Az iwiw interaktív, de nem kritikus.
az origo cenzúrázott.
a komment hazudik
az index hamis válaszokat ad
a többi nem interaktív, kérdésekre csend a válasz.

Az oldalban Engem is a vita lehetősége, az oldal eddigi zseniális interaktivitása fogott meg.
Ha csak egy híroldalt találtam volna itt, akkor tovább is léptem volna - a többi személytelen oldal után - innen is.
A marketing vakságról mondta egy nagy öreg, hogy ha azt hiszed, hogy valamit húde nagyon jól csinálsz, és azt gondolod, hogy azt mindenkinek ennie kell, de nagyon, (anélkül, hogy megnéznéd a célcsoport véleményeket) akkor marketing-rövidlátó lettél.
Ez a rossz út.
Szerintem.
Ha nem lehet vitázni, akkor tanítani sem tudsz, akkor akár elküldheted az embereket egy szuper híroldalra is.
A kommnetet abszolút magunknak érzem, (nem magunkénak) abszolút jó úgy, ahogy van.
Szerintem türelem kérdése, és lesz kit taní-tani.
Az idetévedők b.megezős beszólásait is szeretem nagyon, köszönöm a ma reggeli hozzászólónak is, hogy olyan velősen kifejtette szellemi velőrózsáinak szirmait.
Óriási reklám ez az oldal az eszmének, olyan, mint maga az eszme.
Mindenkit meghallgatunk, de nem restellünk senkinek válaszolni.
Közösségformáló, építő, gondolatokat, kritikus gondolkodást segíti elő.
Ha a változtatások életbe lépnének, azzal ismét csak ugyanolyanná válnánk, mint a többi menzás, elérakós, oldal.
Kérdésekre csak a csend és a bonyodalmas válaszhoz jutás felelne.
Jelenleg a kurucos népnek megfelelnek a kritika nélküli hírek, a disznóetetés.
Jönnek még Ők a Mi utcánkba, velünk lehet vitatkozni, nálunk majd választ kapnak az összes hazugságra.
Abszolút nem támogatom az ötletet.
Persze ez csak egy magánvélemény.
Kampányoldalra ott a Magyar Kommunista Munkáspárt oldala.
Innen is át lehetne tenni oda itt már kivesézett cikkeket.
Nem?
Üdv: Kritika

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Igy igaz

vitorla123, 2010, április 12 - 14:19

Szerintem,a kivesézett anyagokat át lehet tenni a munkas.eoldal.hu- ra is.Nem nyalni akarok,de ez igy jó ahogy van!Üdv:Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ez lenne minden

Vörös kutya, 2010, április 12 - 13:07

Ez lenne minden szólásszabadság csúcspontja: öncenzúra!
A másik: Te, vagy akárki más, honnan tudja azt, hogy nekem mi a fontos a saját és mások hozzászólásaiban?
Talán éppen azért "megyen félre" a téma minduntalan, mert a felvetések eléggé lagymatagok, és sokkal érdekesebb témák kerülnek a felszínre éppen a mellékvágányokon!
Nekem legalábbis ez a véleményem!
U.i.: Az ellentábor meg menjen a kurucra beírogatni, csak várja meg, hogy mikor válaszolnak neki a szerkikukac címről!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A cenzúra azt jelentené, hogy nem jelenhet meg a közlendőd, DE

red, 2010, április 12 - 15:39

de én nem ezt javaslom.
Hanem azt, hogy a mondókádat NE igénytelen(!) hozzászólásokba írogasd, hanem adjál annyi tiszteletet meg magadnak is, hogy azt igényesen fogalmazod meg és akkor akár blog vagy hír formájában is megjelenhet közlendőd.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Csakhogy én nem szeretem

Vörös kutya, 2010, április 12 - 21:34

Csakhogy én nem szeretem osztani az észt, mint az teszik mások, maradok a hozzászólásoknál! De ha már a kurucos hasonlat szóba került - nálunk nem lehet, hogy éppen az most a baj, hogy itt válaszok is vannak, és ez már nem mindig kóser?
Az igényességről: én legalább tudok tíz ujjal gépelni, nem úgy, mint egyes észosztók, és tudom, hogy a vessző után "space" jön! De van más is: vannak köztünk olyanok is- köztük én -, aki napközben dolgoznak (végül is munkáspárti weboldalról van szó), és ha már mögöttem van egy jó kis húzós műszak, néha eléggé rövidre zárom a gondolatsort, a lényegre hagyatkozva.
Azzal természetesen egyetértek, hogy a színvonalra, igényességre törekedni kell, sokszor azonban maga a válasz lényegi tartalma látszik előbbvalónak, mint a veretes, szép szavak, néha egyszerűen a válasz spontán jön ki az ujjamból, mert ha tovább gondolkodnék rajta, akkor lehet meg sem írnám azt!
Egyszóval, igyekszünk!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Megértettem!

vitorla123, 2010, április 12 - 21:57

Kedves Red! Megértettem,visszafogom magam!Végül is van saját oldalam,csak hiányoznak az itt megismert barátok!Üdv:Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kedves Vitorla: én vagyok

Vörös kutya, 2010, április 12 - 22:06

Kedves Vitorla: én vagyok vörös kutya, az eredeti probléma felvetője meg Red! Vajon miért nekem írtad a választ?
Nem írok inkább semmit, ma már elég sok sz.rb.n volt részem éppen, tegyük el haragunkat holnapra!
Ez a k.rva választás mindnyájunkat kiakasztott, kár volt még ezzel a probléma felvetéssel is megfejelni a síri hangulatot! Még csak ez hiányzott, régi beírók egymásnak mennek!
Vitorla, nem gondoltad komolyan ugye!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ekkora baromságot...

Vendég, 2010, április 12 - 12:40

...még nem olvastam itt, már ne vedd rossz néven.

Én pontosan a vitákért, meg a kommentekért járok ide, egyelőre csak vendégként, nem a többnyire innen-onnan kopipésztelt hírekért (tisztelet a kivételnek). Ha ezt a hülyeséget bevezetitek, akkor engem itt többet nem láttok, mert semmi értelme nem lesz (tudom, nem fogok hiányozni senkinek névtelenül, nekem viszont megfelel így, egyelőre).

Még ha a cikkek minősége és mennyisége emelkedik is, akkor is tök szar lesz, hogy nem fejtheti ki az ember a véleményét vendégként. Ezzel pont, hogy a bezárkózást segítenénk elő, úgy pedig nem lehet az embereket elérni és meggyőzni.

A 10 hózzászólásos korlát meg a legrosszabb fajtája a szólásszabadság sárba tiprásának, szerintem nem csak én gondolom így. A dolgok megvitatás meg nagyon is fontos a haladás érdekében, bármennyire is néha helybenjárásnak tűnhet.

Ez csak egy vélemény volt, egy külsősé, aki szeret ide járni rendszeresen, és néha hozzászólni, mert itt jól meg lehet vitatni a világ és a párt dolgait. Lehet figyelmen kívül hagyni, de gondoltam, elmondom a véleményem, amíg még lehet...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nekem csak az a bajom, hogy

tovaris, 2010, április 12 - 20:25

Nekem csak az a bajom, hogy pl. téged, az okos vendéget első látásra nehezen lehet megkülönböztetni a hülye vendégtől. Hányszor kérdezik meg, hogy melyik vendég? Én is válaszoltam, valakinek, ő meg megsértődött, mert ő nem az vendég volt, amelyik vendégnek szólt a válasz. De ezt kár ragozni. A vendég szabadon olvashassa a beírásokat, mert ez a cél, de ha véleményt akar nyilvánítani, vegye a fáradságot, és regisztráljon. Nem fog a korona leesni a fejéről...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Természetesen

Phoenix, 2010, április 12 - 13:05

maximálisan egyetértek az előttem szólóval.

Kedves Red!

Amit eddig sehogyan sem tudtál elérni, ezekkel a "reformokkal" végre elérnéd - nem "hisztiből", hanem a teljes értelmetlenség okán kénytelen lennék kiszállni. Viszont ezúttal nem csak én távoznék, de nagyon sokan - a Vendég jelezte okokból.

Ha az a célod, hogy a hozzám hasonló "kákán-csomós" embereket eltávolítsad, nagyon jó úton jársz - csak kicsit magas az ára.

Hanem, ha a fél-egy soros anyázó hozzászólásokat kigyomlálná az Admin (vagy valamelyik szerkesztő) - nos azzal sokat lehetne emelni a színvonalon. De inkább azt se, ha ez a szólásszabadság korlátozásához vezető út első köve lenne.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Má mgeint a beképzeltséged - őrület minek hiszed magad

red, 2010, április 12 - 15:44

te amúgy beférsz az ajtón?
Neked árad?
Főleg úgy, hogy több éve agyilag azt az egyszerűt sem bírod feldolgozni, hogy értelmiségi ember hozzászólásokban nem írogat.
Mert értelmes ember le tudja írni 600 karakterben valamiről a véleményét úgy is, hogy az önállóan is megállva egy hírnek, vagy blognak a színvonalát megüsse.
Sza tudásilag te csak a kommentekben anyázós szintig érsz fel és még te kéred számon a hangnemet vagy éppenséggel tartod magasra a saját piaci áradat?
Komplett vagy?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Phoenix képe

Ne haragudj, kedves Red ...

Phoenix, 2010, április 12 - 20:15

... de én nem ilyen hangnemben írtam, amit írtam.

Stílszerűen szólva: moderálhatnád magadat!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Hát..

vitorla123, 2010, április 12 - 13:05

Tisztelt Vendég!Úgy érzem,hogy igazad van!Közös dolgainkat meg kell vitatni és ez lehet,hogy homokozónak tűnik.A mi diktatúránk módszere a vita ,egység ,vita, ez visz előrre.Mindenkinek legyen joga az ellenvetéshez!Ez végsősoron nézetazonossághoz vezethet.Persze,van aki nem ezért,hanem a szórakozásért,a balhéért jár ide,jól megmondta a piszkos kommunistáknak,de ez nagyon jó nekünk.Mert a terepen is találkozunk ezzel a nézettel és van többek által kiizzadt válasz:pl a lőtéri kiskutyámat se érdekli.Szellemes.Olyan,mint egy nagy taggyülés,ahol sokat tanulhatunk egymástól,el viseljük egymást,mert nem vagyuk egyformák.Első kézből tudjuk meg milyen a hangulat Miskolcon,Szolnokon, adott egyetemen stb.Kár lenne a gyereket a füdővizzel.De ha ugy döntetek,mert a tietek,akkor a munkás.eoldal.hu átalakul egy hasonló hangulatu oldallá.Persze ehhez kérem a segítségeteket is.Más mi a véleményetek,ha a bányaláda számlát a loyalbank.com- on helyeznénk el,ahova adományokat 1-%ot.helyeznénk el azzal a feladattal,hogy segítse a bajbajutott kisembereket,anyagi forrást teremtsen a sorsuk megváltoztatása érdekében politizáló pártoknak,civil kezdeményezéseknek.Segélyezze a bajba került tagjait.Üdv:Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Az oldal átadó!
  • Ezer nap - 2010.09.05
  • Legtöbb hivatkozók az utolsó 24 órából
  • Gépház: képkezelés
  • Gépház: új szerver

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.