Kapom a hírlevelet, amelyben a 2006-os csapat nevében Vajnai Attila írt alá és Gegesy Ferenc polgármesterhez fordul közcélú adatok kiadásának tárgyában. Link itt Első körben azt kell mondani: végre, történik náluk is már valami plusz ügyes is! Lopnak ne lopjanak, fogjuk meg.
Csakhogy kérem én már egészen sok közcélú adatot pereltem ki, több esetben iránymutatóak is a velünk kapcsolatos döntések (pl van amivel bekerültünk Majtényiék ekint.org-os anyagaiba, vagy mondjuk ombudsmani jelentés foglalkozott a hatásokkal) nos tehát talán nagyképűség nélkül állíthatom, hogy "közcélú adatok" megismerése iránti igény témában egészen otthonosan mozgok.
Amit Vajnaiék írtak az nagy szar.
Hibákat tömegével sorolhatok, a teljesség igényessége nélkül:
1 - nem a polgármesternek kell címezni. Tudom jól hangzik mikor egyik politikus nekimegy a
másiknak ez oly népszerű tud lenni, csakhogy a kívánt adatokról nem a polgármester rendelkezik,
hanem a Jegyző.
Ezért ha a most feladott Vajnais levélre Gegesy Ferenc egyszerűen nem is válaszol annak
jogkövetkezménye sincs.
Viszont ha a címzett a Jegyző, és a Jegyző elmulasztja 8 napon belüli indoklással történő
megtagadást vagy 15 napon belüli adatszolgáltatást - akkor szélsőséges esetben a jegyző ellen még
büntetőfeljelentést is lehet tenni.
Tehát az egész már ott el van cseszve, hogy nem annak küldték akinek lehet.
(Vajnai esetében ez különösen azért cikis, mert ez a nem kis baki arra is rámutat, hogy fogalma
sincs miként is működnek az önkormányzatok. Hogy pl egy polgármester valóságban kicsoda. Márpedig
embereket vezetni egy ellenséges közegben olyannak akinek arról még minimális ismeretei sincsenek
több mint felelőtlen)
2 - csak olyat adatot lehet kérni, amely létezik. Azaz egy konkrét szerződést, egy jegyzőkönyvet,
egy ellenőrzési naplót, stb.. szóval bármit, ami már létezik.
Olyat azonban nem lehet jog szerint sem tenni, hogy a kérdező speciális igényei szerint
számolgassanak, irogassanak össze valamit.
Szóval megismerni csak már létező adatot lehet.
Aztán tudok még sorolgatni a hírlevélben kiküldöttben, de nem is folytatom.
Azért nem folytatom, mert ez a történet már most "torkavéres".
Ezért azt javaslom Vajnai Attilának, hogy vagy keressen egy témához is értő ügyvédet, (ám előbb mondjuk adott önkormányzat dolgozóival sem ártana ismerkedni, hogy "megtudja pontosan mit is kell megtudnia") vagy ha csak szimpla kis propagandának gondolta használni ezt a Gegesy elleni támadását akkor viszont sürgősen álljon le!
Azért álljon le, mert csak lejártja, azaz hülyéknek láttatja a kommunistákat.
Olyan hülyéknek akik még egy sima kis mezei közcélú adatot sem képesek megszerezni.
Adalék Vajnai fenti történetéhez
kiderült mi is Attila igazi "baja" Gegesyvel, mire fel is kéregeti ezeket az adatokat.
Mivel tisztán az adatkérésnél ugye nem jelölte, nem merte beleírni, ezért kellett kis idő míg kiderült.
Tegnap az Alterglobosokkal meg az LMP-sekkel ugyanis tüntetgettek Gegesy hivatala előtt.
Nem kérem nem pl banki károsultak védelmében, ennyire Attila ugyanis a részletekkel nem foglalkozik, hanem önkényes lakásfoglalók mellett...
Az előzmény itt: / (ahol is Bűnbánó beszámolóját a hozzászólásokból érdemes elolvasni)
A mandiner.hu-n pedig a mai kiemelt cikk itt: http://mandiner.hu/cikk/20100527_alterglob_nagykoalicioval_a_kilakoltata...
Igazad van red! De nem kéne
Igazad van red!
De nem kéne vajnait állandóan reklámozni.
Üdv
Nem a reklám a cél
hanem 2 dolog
1 - Vajnai alkalmatlan vezetőnek. Mivel ezt kevesen látják be, kellenek rá a kézzelfogható példák is.
Ennél a példánál: ősszel önkormányzati választások lesznek, ám akad olyan párt amelynél még a vezető sincs tisztába azzal, hogy egy önkormányzat miként épülnek fel. Ez nagyobb hiba ám mint elsőnek meglátjuk! (mert hogyan akar rajta változtatni? ha véletlen szerez pár pozicíót mit tud mondani embereinek, hisz azzal sem lesz tisztába mit is mondhat, stb..stb..) szóval ez is a totál alkalmatlanság egyik kerekek tapintható esete.
2 - Azonban az ötlet jó! Azt nem kell kidobni. Már sokan mások jártak ezen az úton. Adatokat kértek majd közéletben felhasználták. Menni kell a kommunistáknak ebbe az irányba!
Erre viszont fel kell őket készíteni. Ha tetszik ki kell képezni.
Mert be kell mászni a tolvajok oroszlánbarlangjaiba, tényleg ott kell a grabancukat megragadni ahol legjobban fáj nekik a pénztárcájuknál -> de élve is kell onnan aztán kijönni.
Nem kamikázékra van ugyanis szükség hanem hősökre.
Tehát kell közcélú adatokat kérni, kell foglalkozni direktben is a közpénzek felhasználásával, de nem öngyilkos módon.
Nos én pedig ezt elég aljas mód -ha másra már úgysem jó Vajnai irománya- felhasználtam erre. Szemléltetésre. Így kell elrontani. Ez egy állatorvosi ló, ám tanulni rajta tökéletes.
Ugyanis minél több embert kiképzünk pl erre a közcélú adatkérős projektre (ez nagyon nagy fegyver tud ám lenni!!! Sok esetben 125 suzukielött sztrájkolunk sem ér annyit mint 2oldal kivert szerződés!) szóval ha több embert ki lehetne erre képezni a most gyalogosan közlekedő kommunisták hirtelen biciklin érezhetnék magukat akkorát fejlődhetne a mozgalom.
Csak nagyon-nagyon észnél kell lenni
Ui: ha valaki ilyenre biciklire vágyik és szól én szívesen segítem. Nagy harc lesz, szokott lenni, de ha profin van csinálva rengeteg ember tud egy-egy ilyen küzdelem hozni.
Szóval szerintem megéri.
Én mindenkit bíztatok, de ha nem lukra akar szaladni tényleg írjon a red@kommnet-re. (övé a győzelem én csak tippekkel segítem)
Azért ez egy "kicsit" erős (erőltetett)!
"Vajnai alkalmatlan vezetőnek." Hát azért abból, hogy a polgármesternek címzett egy beadványt, erre a következtetésre jutni: nonszensz.
Kötve hiszem, hogy Thürmer többet tud az önkormányzatokról, mint Vajnai. De még, ha Vajnai tényleg olyan tök lenne, mint ahogyan Te állítod, biztos vagyok benne, hogy bármilyen önkormányzatba történő beválasztása esetén egy héten belül kitanulná az egész rendszer csínját-bínját.
Abban igazad lehet, hogy
Abban igazad lehet, hogy képviselőnek (magyarán gombot nyomogató betanított biorobotnak) alkalmas lehet. Sőt! Ha azt nézem ebben az országban milyen szerény képességű emberek rendre a választott önkormányzati képviselők (tisztelet a pár százaléknyi kivételnek) akkor az is igaz Vajnai nem maradna le az országos átlagtól.
Talán én még a tisztességét sem vitatom el, így bármely mai magyar helyi önkormányzatba ha rajtam dőlne el, akkor bejuttatnám.
ÁM!
Egy vezető teljesen más.
Ezért teljesen más elvárásokat is kell vele szemben támasztani.
De továbbmegyek a hiba bemutatásán.
Képzeljük el idén ősszel lesz 14 képviselője a 2006-os társaságnak az országban szanaszét szórva. Vajnai ugyanakkor nem képviselő, de irányítania kell valahol ezt a 14 ember.
Azonban VA azt sem tudja mire tesz esküt ez a 14 ember(e) és milyen jogállásba milyen keretek közé került.
Szerinted mit tud irányítani?
Csak említem neked, hogy a fenn kritizáld írásában "név szerinti bontásban kér" "vezető tisztségviselők"..
Szóval bocs Lajos, én elfogadom te alkalmasnak tartod és jó stratégát látsz VA-ba - kérlek te meg azt fogadd el, én VA-t eleve alkalmatlannak tartom.
Egyszerűen TGy tévedése mikor kiemelte. Amiben persze TGy is hibás mikor elhitette szegény VA-val, hogy képes rá.
Értem, hogy kellet, de nem képes.
Ha elhitte magáról akkor se..
Simán elfogadom....
...de egyet csak akkor fogok veled érteni, ha meggyőző érveléssel alá is támasztod a véleményedet.
Engem, személy szerint nem győzött meg az az érvelés, hogy egy rossz címzés miatt a Vajnai egy hülye és nem tud irányítani. (Amúgy milyen beosztásban van Pakson? Nem tudom, csak kérdezem.)
Másrészt azt sem értem, hogy ha TGy annyira jó vezető lenne, mint ahogyan Te állítod, akkor hogyan követhetett el egy olyan baklövést, hogy egy ilyen "alkalmatlan személyt", sőt "gaz árulót", "júdást" stb. kiemelt és vezető tisztségbe helyezte. (Más érvekkel most nem is hozakodnék elő TGy vezetői képességeit megkérdőjelezendő, lévén, hogy már többször is előadtam ezeket, és nincs kedvem újra csak hányni a borsót a falra!)
KEDVES NAGYLAJOS!!!!!
Szerintem a V.A. Nem egy személyben T.Gy.
helyezte alelnöki pozícióba, hanem a tagság
szavazatai alapján került oda. Mivel a tagság
nem ismerte pró-és kontra az érveket ezért
történhetett meg ez a választás. Persze ez
csak egy magánvélemény.
Ha egy párt így működne
ahogy Te leírtad, az tényleg csupán egy gittegylet lenne.
Bár érzésem szerint fiatalabb vagyok nálad néhány évvel, azért már én is végigcsináltam egy-két vezetőség-választást. A siker titka mindig a jelölés jó előkészítése.
Itt egyfelől sokan - köztük Te is - T.Gy. pótolhatatlansága mellett törtök lándzsát (az "érveltek" nem lenne helyes szó, mert érvelni e nézet képviselői nem igen szoktak), másfelől viszont, mihelyt egy olyan területről van szó, ahol valóban kardinális az Elnök szerepe (a csúcskáderek kinevelésében, kiválasztásában, a tagság számára a jelölés előkészítésében) egyből kiderítitek, hogy az Elnök elvtárs nem tehet semmiről, nem ő, hanem a tagság hozza a döntéseket.
Még egyszer megkérdezem: miért is pótolhatatlan az Elnök elvtárs?
Mert
nincs, káderállomány! Mert, nincs szervezett munkásosztály. mert az értelmiség veled együtt nem segíti a kibontakozást, tudod Petőfi:"utánam, katonák, utánam magyarok”,"ha élek, ha halok" volna elvárható, néha meg kellene nézni a doktori oklevélen a címert! Így szoktam, hajdan a delikvensek emlékezetét frissíteni. Ma például levetítettem, a Kisújszállási Munkásőr zászlóalj eskütételét, hát megdöbbentek. Ezért pótolhatatlan az Elnök elvtárs!Nélküle Vajnai is,meg mások is lehúzhatnák a redőnyt,(meg itt mindenki),mert ennyi se lenne. A Vajnai alkalmatlanságába meg a red-nek van igaza, sajnos. Ráadásul nem is fejlődik! Tisztelettel: Vitorla
Mi köze van a
Mi köze van a kisújszállási munkásőr zászlóaljnak az Elnök elvtárshoz? Azért boldog lennék, ha megmagyaráznád. De ne azt mondd, hogy azok is kommunisták, meg az Elnök elvtárs is kommunista, mert te is az vagy, és én is annak tartom magam. Ennél bővebben szeretném tudni. Vajnai elvtárs alkalmatlanságát saját pártja fogja eldönteni, ha majd rászolgál.
Tovaris
A köze az eskü szövegének,
főleg a szellemének van! Vajnai, meggyőződtem róla, nem érti a világot, amibe él. Ezért, amit tesz, azért amit nem tesz! Ha a Munkáspártot felmorzsolják, azt Ők se élik túl, ha 2006-ot felmorzsolják, azt mi túlélhetjük. Nem biztos! Reméljük! TGY. NEMZETKÖZI TEKINTÉLYE MIATT! A most következő vallási fanatizmus ellen egyedül neki van esélye. A 2006 meg azt választ, akit akar, csak nem kellene forszírozni az egységet, nem kellene azt az illúziót kelteni, hogy egy a” kommendó” és egyenesek a sorok. A párt (a 2006), nem elvi kommunista alapokon áll,mert a vetetője se ismeri az elvi alapokat igazodik a reformizmushoz. A Vörös csillag ügyben, innen mi voltunk mellette tanúskodni , az idézés a munkas.eoldal.hun a fotók között megtalálható. Még csak meg se köszönte. Röviden:Vajnai sajnos nem ismeri a Marxi-Lenini forradalmi elmélet legfontosabb tételeit. Főleg a politikai gazdaságtant, de a modern kapitalizmus közgazdasági modelljeit sem. A meggyőződését csak a hit támasztja alá, ez pedig kevés.Üdv:Vitorla
Ti tényleg kikényszerítitek a gorombaságot!
"Röviden:Vajnai sajnos nem ismeri a Marxi-Lenini forradalmi elmélet legfontosabb tételeit. Főleg a politikai gazdaságtant, de a modern kapitalizmus közgazdasági modelljeit sem."
Nagyon kíváncsi lennék, hogy ezt az (egyébként hazug) állításodat milyen konkrétummal tudod alátámasztani? Honnan a p*ból tudod Te, hogy Vajnai Attila mennyire ismeri "a politikai gazdaságtant, ... a modern kapitalizmus közgazdasági modelljeit"?
Vizsgáztattad őt?
Beszéltél vele egyáltalán az életben?
Idős ember létedre igazán szégyellhetnéd magadat az ilyen alpári rágalmazás miatt!
Hát..
nem vizsgáztattam! Amíg nem szakit ott velem, a"főnököm" volt! Olvastam az írásait, próbáltam "eladni" a nem megalapozott véleményt, egyszer kénytelen voltam felhívni az akkori megyei elnököt, hogy szóljanak neki, mert TGY Kínai távolléte alatt olyan butaságot nyilatkozott, ami a párt létét fenyegeti. Ezzel együtt a tévedés joga Őt is megilleti. Használnia kellet volna a kollektív bölcsességet, értékelni az ellenvetéseket, e helyett történt, ami történt, ami a magyar munkásmozgalom tragédiája."A baloldaliság a kommunizmus gyermekbetegsége" itt nem csak átvitten, hanem konkrétan is. Vizsgáztatni meg neked van alkalmad, de nehogy nagyon meglepődj! Másrészt itt a téma amit vitatunk,lehetne jól is csinálni,történt valami változás,esetleg átaludtam? A Jegyző válaszolt, vagy nem? Tisztelettel: Vitorla
Mellébeszélsz
Már nem egyszer fordult elő, hogy valamilyen kérdésben nagyon magabiztosan hivatkoztál bizonyítékokra (például Zsukov vendégeskedésére valamelyik amerikai elnöknél). Amikor - mivel biztos voltam benne, hogy nincs igazad - kértelek, hogy mutasd meg a hivatkozott "bizonyítékot", azt egyetlen egyszer sem tudtad/akartad megtenni. Úgy tünik, most ugyanez a helyzet.
Tehát:
"Olvastam az írásait, próbáltam "eladni" a nem megalapozott véleményt"
Konkrétabban? Hol jelent meg az írás, mikor, mi volt benne a "nem megalapozott vélemény"?
(Én néhányszor vitatkoztam a Munkáspárt alelnökével, Vajnai Attilával - mindig éppen az volt a problémám, hogy nagyon mereven képviselte az Elnökség, KB - szerintem hibás - álláspontját. Ha ilyesmikre gondolsz, a hiba gyökerét T.GY.-nél kell keresni.)
"TGY Kínai távolléte alatt olyan butaságot nyilatkozott, ami a párt létét fenyegeti."
Mikor volt ez? Mi volt a "butaság"? Párt-fórum felelősségre vonta érte - nem utólag, amikor már "gaz áruló" volt, hanem akkor, amikor a párt kongresszus által megválasztott alelnöke volt?
Bocsáss meg, de Te olvastad a "Baloldaliságot"? - hogy jön az ide?
Képzeld, volt alkalmam "vizsgáztatni", és nem lepődtem meg semmin. Ahhoz képest, hogy gyakorló villamosmérnök, meglehetősen széles marxista műveltsége van, és nem szégyell kérdezni, ha valamiben hiányosnak érzi a tudását. Legutóbb Mészáros István "A tőkén túl" című könyvéről beszélgettünk. Te ismered Mészáros Istvánt? Olvastad valamelyik művét?
Nem szoktam
mellé beszélni! Olyan forrást keresek pl. a Zsukov vitában, amit elfogadsz! A forrást még nem tudom megjelölni, de meg fog történni ne aggódj. A Vajnai ügyben írtam, hogy személyi bizonyítékaim vannak, meg egy sérelmem, ami Neked nem lehet, mivel az én pártom árulta el, neked meg olyan nincs. Ez nem függ össze a tojás tojási képességek hangoztatásával. Miután meggyőződéses Leninista vagyok, így meg van az összes írása, Kossuth kiadó 1972, így természetesen olvastam. Nem frakcionizáltan, egy mondatot kiemelve. Ezért írtam, hogy konkrétan, és átvitt értelemben. Szerintem a korunk baloldaliságai, finoman szeretnék fogalmazni, az MSZP,a 2006, SZDSZ, reform kommunizmus, dogmatizmus, a kapitalista termelési viszonyok túléléséhez, teremtenek ideológiai alapot. Átmenetileg, konkrét kérdésekben, lehet együttműködni, sőt szövetséget kötni, kizárólag az érdekek mentén. Létbiztonságot teremteni csak a tulajdon viszonyok megváltoztatásával lehet az pl. általad képviselt szövetkezeti formával. Én a vegyes tulajdonú formát is elképzelhetőnek tartom. Minden, ami ebbe az irányba visz támogatandó érdek alapján, még jobb oldal pártjaival is, kivéve a fasisztákat. Dimitrov megfogalmazása kizárja a közös érdeket minden nemzet fasizmusával szemben. Mészáros Istvánt eddig nem olvastam, mint ahogy Téged sem! Biztos, hogy matematikailag, jobban ki kell dolgozni, és bizonyítani a politikai gazdaságtan törvényszerűségeit, a rendszer által törvényesített kizsákmányolás, privatizáció, stb.. ugyan olyan lopás, rablás, mint a tyúk ól feltörése, csak a kár milliószor nagyobb. A kárvallottak, nem értik, hogy ezt miért nem bünteti a törvény, hogy a korrupció a"haszon" realizálásának egyik formája. A profit nem más, mint a tolvajlás eredménye, amit a törvény nem rendel büntetni. Szerintem a politikai gazdaságtan tanítása, propagálása az egyetlen út, ami elvezethet oda, hogy a világot ne megmagyarázzuk, hanem megváltoztassuk.Tisztelettel:Vitorla
Szolidaritás
Megértem kitörésedet, de tényleg elképesztő dolgok kerülnek itt nyilvánosságra némelyektől. Még azt hinné az ember, hogy az itt beírók saját véleményeiket adják elő, pedig dehogy: az ellenség aknamunkája az egész... Én azt kérdezném tőlük: és te tudod a marxizmust és a leninizmust? Lehet, hogy tudja, de mindenesetre jól titkolja. Egyetemi kollokviumon az egyik professzor emígyen szólt hozzám: Kedves kolléga, lehet hogy ön nagyszerűen elmélyült a szilárdságtan elméletében, de ezt ugyanakkor bámulatos módon el tudja titkolni. Menjen a tanulmányi osztályra, és kérjen egy utóvizsga jegyet, mert az imént előadott csodálatos produkcióját még egyszer meg kívánom hallgatni...
Tovaris
Én azt kérdezném tőlük:
Én azt kérdezném tőlük: és te tudod a marxizmust és a leninizmust?
Én azt válaszolom, hogy csak most tanulom és ehhez itt szeretnék segítséget kapni.
Marxizmus-Leninizmus
Ez lenne a helyes megoldás, és van is itt sok olyan, aki tudja is. Sőt. Nem átallja tudását átadni! A baj csak az, hogy ehhez azért bizonyos előképzettség, általános műveltség, befogadó készség kell. A marxizmus nagyon nehéz elmélet. Nem lehet olyan hamar elsajátítani, mint pl. egy idegen nyelvet az expressz módszer szerint. (egyébként az is csak egy humbug)Ráadásul sok művet a "hálás utókor" jól átdolgozott, és aki arra "vetemedik", hogy elmélyül a marxizmusban, ki kell kérni avatottabbak tanácsait, hogy melyik a viszonylag eredeti mű. A felületes ismeretek az itt beírt némely vélemények hű tükörképei.
Tovaris
Nem hiszem, hogy könyvek
Nem hiszem, hogy könyvek rendszertelen olvasása meghozná a kívánt eredményt.Valami segítség mindenképpen szükséges.
Én is könyvekből tanultam
Én is könyvekből tanultam az elméletet, a gyakorlatot az élet adja.
Tovaris
A munkas.eoldal.hu -ról
A munkas.eoldal.hu -ról töltöttem le elméletet a tanuláshoz.
Hát azért legyél óvatos
Olvass nagyon figyelmesen és gondolkodjál el azon, hogy például "A kapitalizmus politikai gazdaságtana" című könyv, illetve Dr. Nagy András Humanista Egyetemre szánt szöveggyűjteménye ugyanazokról a dolgokról ugyanazt írják-e, és ha nem, Te melyikkel tudsz inkább egyetérteni?
Ezzel együtt nem Ti
Ezzel együtt nem Ti fogjátok eldönteni, mire alkalmas és mire nem. Ezek szerint még mindíg erősek vagytok egyedül is. Csak rajta!!! Nem az a baj, hogy a MMP2006-al nem akartok összefogni, hanem az, hogy senkivel.Ezzel kinek is tesztek szivességet???????
Nem is akarjuk!
A hit ellen nem lehet tenni,csak annyi"hiányoztok"! Üdv:Vitorla
Én a szétválás után
Én a szétválás után lettem tag és ott volt a vörös csillag, tehát döntöttem, de ettől még nem vagyok semmiféle áruló vagy ilyesmi.
Nem áruló itt senki, csak
Nem áruló itt senki, csak úgy csinál, mintha a másik az lenne. Kívülről nézve nevetséges pojácáknak tűnnek. Most kéne abbahagyni...
1. Most kéne abbahagyni,
Elfutni, elrohanni,
Érzem, hogy holnap már többé nem lehet.
Most kéne összeveszni,
Erőnket összeszedni,
S kimondanunk azt, hogy ─ Ég veled!
2. Most kéne visszakozni,
Nem, várni, nem habozni,
És menni, menni a józan ész után.
Egy másik útra lépni,
Egyszer sem visszanézni,
A búcsú ma még nem fájna tán.
R. Boldog vége ennek úgysem lesz,
Nálam százszor jobbat érdemelsz.
3. Most kéne abbahagyni,
Elfutni, elrohanni,
Érzem, hogy holnap már többé nem lehet.
Maradni esztelenség,
Elmenni képtelenség,
Bilincsben él, aki téged így szeret.
1. Most kéne abbahagyni,
Elfutni, elrohanni,
Érzem, hogy holnap már többé nem lehet.
Most kéne összeveszni,
Egyszer sem visszanézni,
S kimondanunk azt, hogy ─ Ég veled!
Ha valaki tudja a dallamát, lehet dúdolgatni...Gyönyörű mixolid dallama van.
Tovaris
KEDVES TOVARIS!!!!
Vissza idézted az ifjúság édes perceit.
A dallama még most is itt cseng a fülemben.
Nem most, már régen abba
Nem most, már régen abba kellett volna hagyni ezt a marháskodást!!!!
Majd kiderül abból, hogy
Majd kiderül abból, hogy milyen választ kap aki szimpatizánsként dolgozna , Hevessy szerint nincs akadálya.
Kedves Vitorla! Elvtársam
Kedves Vitorla! Elvtársam vagy, de most nem értünk egyet. Nem ezt kérdeztem...De mindegy, lesz ez még így se...
Tovaris
Miért?
Egyenesek a sorok? Üdv:Vitorla
Csak nem értelmezhetők...
Csak nem értelmezhetők... Más baj nincs.
Tovaris
Vajnai elvtárs
Vajnai elvtárs alkalmatlanságát saját pártja fogja eldönteni, ha majd rászolgál.
Így van, ezt bízzátok ránk!!!!
Ma például levetítettem,
Ma például levetítettem, a Kisújszállási Munkásőr zászlóalj eskütételét
Nem lehetne valahova feltenni, megnézném és szerintem más is.
Sok igazság van sajnos abban , amit írtál, de elkeserítő igazságok.
Próbálok
valamit,mert a munkas.eoldal.hu nem alkalmas filmek fogadására,sajnos.Egyébként itt teszi le a Munkásőr esküt az a cigány barátom és elvtársam,akiről itt már írtam,és öngyilkosságba kergete valaki.Üdv:Vitorla
Próbálok
valamit,mert a munkas.eoldal.hu nem alkalmas filmek fogadására,sajnos.Egyébként itt teszi le a Munkásőr esküt az a cigány barátom és elvtársam,akiről itt már írtam,és öngyilkosságba kergete valaki.Üdv:Vitorla
Jelöltesd magad
korteskedj!
Azaz magyarul:
"Nem tudok értelmesen válaszolni"
Talán Te még nem ismered a nagy magyar irodalomkritikus, Bajza József (tudod, utcák is vannak róla elnevezve, a budapesti elején áll az orosz - volt szovjet - nagykövetség, és még egy operettben is megénekelték: van a Bajza utca sarkán egy kis palota ...) elhíresült mondását:
"Nem kell tudnom tojást tojni ahhoz, hogy egy tojásról megállapíthassam, hogy büdös"
Lehet én gondolom rosszul
de magyarországi politikai erő vezetéséhez 2 dolog elengedhetetlen /meg persze még sok, de a lexikális tudás itt kezdődik/
1 - a választási szabályok ismerete
2 - a jelenlegi rendszer berendezkedésének ismerete
Nem azt mondom jogász legyen, de mondjuk egy jegyzőt tudjon egy polgármestertől megkülönböztetni.
Miért?
Mert a seregek vezére, sztratégosz - ez a beosztása.
És ennek igazából semmi köze ahhoz, hogy VA-nak mi a beosztása Pakson. (bár úgy tudom pont TGy-nek köszönhetően annál kicsit zsírosabb helyet buktatták fel, ahol minő meglepő a szocik egyik fejesének került a szárnyai alá.)
Hogy a Gyula jó vezető-e?
Stratégának aszondom ezer százalék, hogy igen. Hogy merre kell mozogni azt rendre jól érzi meg. Méghozzá meglepően jól! És ezt pontosan stratéga kérdése.
Egyebekben lehet tudnám kritizálni, de azt meg azért nem illetné mert ő saját magáról sokkal jobban tudja mint én és még látszik is, hogy küzd rajta (pl ő értelmiség alkat. Nos egy valóban értelmiségnek nehezére esik szónokolni a néphez. Gyula se élvezi de csinálja, sőt igyekszik úgy csinálni, hogy ezt ne is lássák meg rajta)
De ha gondolod - mik Vajnai stratégiai nagy nagyonnagy tévedései? (szintén csak a teljesség igénye nélkül)
- mikor a csillag ügy kapcsán elhitte az ő okosságát sztárolja a tagság (és nem a csillagnak lelkendeznek)
- mikor elhitte ha kiszakad képes létrehozni egy másik pártot (pedig benne volt korábban, tudnia kellett volna milyen terepen indul)
- mikor elhitte a szocik szeretik és fogják segíteni (iroda paripa)
- mikor vizitdíjtémánál sem kapcsolt (igaz ekkor már sodródott a korábbi hibás stratégiák miatt)
- mikor zöldbalba ment megint nem mérte fel sem az irány helyességét sem a saját sem az ajánlkozók komolyságát
és stb..stb..
Ezek kérlek tényleg tök objektíven mind-mind hibás döntések.
Amelyek vagy azért születtek meg mert kevés volt az adata, vagy azért mert azokat helytelen rakta össze, ám lényegében tök mindegy.
Egy vezetőt legegyszerűbben az minősít, hogy követőit helyes vagy helytelen irányba vezette.
Ha te most is úgy érzed, helyes dolog volt a 2005-ös pártszakadás, akkor neked ő még mindig megfelelő vezető, ha lassan 5 év távlatából ma már máshogyan látod akkor pedig megérted úgyis mindazt amit írtam. (hogy No1 vezérnek totál alkalmatlan)
Sajnos most sem értelek
Mondanivalód első feléhez nem kívánok hozzászólni. Én elmondtam, hogy nem így látom, és azt is, hogy miért. Úgy látszik nem tudjuk egymást meggyőzni.
Hogy melyek Vajnai nagy stratégiai tévedései? Erre szerintem az idő majd megadja a biztos választ.
De nézzük a Te érveidet:
- A csillag ügy kapcsán én nem tudom, hogy ki mennyire sztárolta, de tény, hogy ezt az ügyet ő vitte végig, jórészt az egész ő érdeme és ezt minden bizonnyal az utókor sem fogja neki elfelejteni. (Ezt az ügyet amúgy agyonhallgatják a médiában - erről nyilván nem ő tehet -, holott a jelentősége messze túlmutat a vörös csillagon, hisz eleddig még senki sem égette be így a magyar alkotmánybíróságot, ezt még a történelem lapjaira is fel fogják jegyezni!) Szóval szerintem ez pitiánerség a részedről.
- Nem kiszakadt, kizárták. Nagy különbség!
- A szocikkal való állítólagos bensőséges viszonyára eleddig még senki sem mutatott nekem semmilyen bizonyítékot. Szóval, hiszem, ha látom.
- A vizitdíj témát nem vágom.
- A Zöld Balt se.
Szóval én nem azt mondom, hogy Vajnai egy szuper ember. Én készséggel elhiszem azt is, hogy hülye. Csak bizonyítsa be nekem valaki.
Thürmerről továbbra sem kívánok vitát nyitni, de annyit azért megjegyzek, hogy egy vezetőt szerintem elsősorban az eredményei minősítenek.
Amúgy valaki már felvetette, hogy ha ennyire kibékíthetetlen az ellentét a két vezéregyéniség között (mert azért azt már tényleg nem lehet letagadni, hogy Vajnai vezéregyéniség), akkor jöjjön valaki más (rossz a példa, de azért bedobom: se Rákosi, se Nagy, Kádár!), oszt amelyik intelligensebb, az majd nyitott lesz valamiféle kompromisszumra és áldoz valamit az egység oltárán. (Nekem mondjuk az is rémlik, hogy egyikőjük egyszer kezet nyújtott, amit a másik nem fogadott el... Na ennyit az intelligenciáról! Egyenlőre.)
mikor zöldbalba ment megint
mikor zöldbalba ment megint nem mérte fel sem az irány helyességét sem a saját sem az ajánlkozók komolyságát
Ebben nem csak az övé a felelősség. Az egész vezetést nem érdekelte a tagok véleménye ZB-ről és Droppáról, a dolg másik oldala, hogy ki láthatta előre a ZB passzivitását.
A zöld bal meglehetősen
A zöld bal meglehetősen erőltetett valami volt, a zöldről meg tudni kell, hogy idővel megpirosodik. Ha egészséges. Ha meg rothadt, akkor barna lesz.
Tovaris
Ez a szin dolog nagyon
Ez a szin dolog nagyon talált!!!!
A 2. pontot sem értem
Szerintem létező adatokat kértek, olyanokat, amelyekről kell, hogy vezessenek nyilvántartást. Pl. számomra nyilvánvaló, hogy amikor a pályázatok számára kérdeznek rá, akkor azt nem úgy kell értelmezni, hogy X db-o, hanem úgy, hogy tételesen fel kell sorolni valamennyi pályázatot.
No ez már értelmesebb vita
örülök, hogy alább azt már legalább tisztáztuk, hogy kinek kell válaszolni.
Egyszerűsítek:
Fénymásolatot kérhetsz (akár egy már korábban elkészített kimutatásról is) ám közpénzed azt azért mégse teheted meg, hogy a te kedvedért valami olyanon dolgozzanak ami lehet senki másnak sehova nem kell.
Tehát csináltatni nem lehet, csak kérni róla egy másolatot. (oly módon, hogy ennek a másolásnak a költségeit kifizeted)
Aztán persze ha sokat másoltatsz, akkor azt senki sem tiltja, hogy te ezen irathalmazhoz szakértőket szerződtess, így a végén akár olyan kimutatást is csináltathatsz amilyet az erszényed megenged.
Ám ha ők ezt a kimutatást valami miatta nem csináltatták meg (mert mondjuk feleslegesnek tartják vagy egyszerűen csak spórolni akartak a köznek pénzével) akkor azt a te két szép szemedért sem kötelező előállíttatni.
Szóval téged a törvény csak létező iratokra (és nem elképzeltekre) hatalmaz.
Ezért kezdődne Vajnai nagy projektje úgy, hogy
1 - emberekkel beszélget pl hivatalban és megtudja azt, hogy mit nem tud
2 - elkéri ezeket az iratokat
3 - ha gyanúsat talál szaladhat sajtóhoz.
Ám ha valaki lusta dolgozni csak a villogás a fontos, akkor az első 2 pontot kihagyhatja, csak nagy esélye van, hogy miközben ő akar pofozkodni őt fogják pofánverni.
Igen, azt hiszem
Igen, azt hiszem, hogy ebben tényleg igazad van. Nem ártott volna Vajnai részéről, ha megfontoltabban cselekszik.
Viszont maradt még bennem pár kérdés némelyik kommenteddel kapcsolatban, amelyeknek majd még utána nézek (közigazgatási dolgokban nem mozgok túlságosan otthonosan, ezt elismerem), és ha biztosabb vagyok a dolgomban, akkor esetleg vitára bocsátom, de jelenleg most erre nincs időm.
A butaság is visszaverődik
Vajnaiékat megint kritizálják, de bután...
Tovaris
Akkor szurkoljunk csak a csapatnak
fújjj szemüveget a bírónak!
Hol a söröm? :))
Tévedsz...
A Munkáspárt 2006-nak van jogi segítsége, szerintem jobban értenek hozzá, mint Te vagy én.
Amikor önkormányzati hivatalban dolgoztam - elég régen - a polgármesternek címzett leveleket egyszerűen "kiszignózták" valamelyik ügyintézőnek. Lehet, hogy a politikusok itt elkezdenek ügyeskedni, de nem valószínű, hogy egy hivatalos levelet kukába lehessen dobni.
Nem azt írtam (biztosan) nem "szignózzák" tovább
hanem azt, hogy ezt nem kötelességük megtenni.
Azaz ha Gegesynek van kedve akkor foglalkozik Vajnaival, ha nincs kedve akkor akár le is szarhatja. (az irományát pedig mindenféle következmények nélkül egyenesen a kukába is dobhatja)
Mindezt azért teheti meg, mert a törvények szerint NEM neki (nem Gegesynek) kell válaszolni. Hülyén is nézne ki, ha mondjuk a tolvajnak kellene saját magát bemártania.
Ezen az alapon ugyanis holnaptól mindenki kaphat még 5-5 évet, mert nem jelentette fel saját magát..
Zstóth: azt kell mindig kérdezni, akit a törvény válaszadásra kötelez.
Máskülönben engem is kérdezhetne Vajnai (hogy lopott-e Gegesy?) az én erre a kérdésre adott válaszom pontosan(!) ugyan annyit érne, mint Gegesy mostani válasza.
Ha lesz válasz!
(tehát ha nem dobják a kukába és "szignózzák" azaz válaszolnak rá, annak akkor se lesz az ég egy adta világon semmi de semmi jelentősége)
Nép erre mondja: vizet gereblyéztek
---
és mivel nem érted, ezért lásd itt, hogyan működnek az önkormányzatok Magyarországon, kik a polgármesterek
Ugyanis ha nem érted magát a "szisztémát" akkor harcolni sem tudsz, csak úgy árnyékboxolni mint most is Vajnai. (ami azért elég nagy felelőtlenség a részéről, nem véletlen szóltam közbe)
Nem dobhatja a kukába!
Nem dobhatja a kukába!
Mert mi történik?
lelövik, felakasztják, nőjének összemegy a melle, stb..stb..?
Milyen retorzióra számíthat egy megválasztott (ergo néphatalommal felruházott) ember akkor, ha nem minden idiótával áll szóba?
Van arra törvény, hogy neki minden debillel kötelessége foglalkozni?
Ha igen, akkor mikor fog dolgozni?
Ugyanis azt elfelejted, hogy 1 nap csak 24 órából áll. Ergo ha a vezetőket engeded hülyeségekkel terhelni, akkor pont arra nem marad idejük és főleg energiájuk kapacitásuk, amire felfogadtuk őket.
---
de segítek!
Pont erre találták fel a "hivatalt" (nem-nem "hatóság" mint Phönix hiszi, az más! - hivatal!)
A hivatalnak az a dolga, hogy a (debileknek is!) válaszolgasson.
Ezért (is!) kell biza az ilyeneket nem a választott emberkének címezni hanem a hivatalnak. (akik ugye nem hatóságok felettünk, csak hivatalok...)
így működik, így működtetik kérlekalásan.
Ergo Vajnai barátját "polgármesteri hivatalnak" hívják és ott a górénak az a titulusa, hogy "jegyző úr" - már akkor ha Vajnai nem adja alább és "közvetlen" a fejhez gondol fordulni..
Adatvédelmi
Adatvédelmi törvényből:
2. § E törvény alkalmazása során:
4. közérdekű adat: az állami vagy helyi önkormányzati feladatot, valamint jogszabályban meghatározott egyéb közfeladatot ellátó szerv vagy személy kezelésében lévő, valamint a tevékenységére vonatkozó, a személyes adat fogalma alá nem eső, bármilyen módon vagy formában rögzített információ vagy ismeret, függetlenül kezelésének módjától, önálló vagy gyűjteményes jellegétől;
19. § (1) Az állami vagy helyi önkormányzati feladatot, valamint jogszabályban meghatározott egyéb közfeladatot ellátó szerv vagy személy (a továbbiakban együtt: szerv) a feladatkörébe tartozó ügyekben - így különösen az állami és önkormányzati költségvetésre és annak végrehajtására, az állami és önkormányzati vagyon kezelésére, a közpénzek felhasználására és az erre kötött szerződésekre, a piaci szereplők, a magánszervezetek és -személyek részére különleges vagy kizárólagos jogok biztosítására vonatkozóan - köteles elősegíteni és biztosítani a közvélemény pontos és gyors tájékoztatását.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szervek rendszeresen elektronikusan vagy más módon közzéteszik, továbbá erre irányuló igény esetén a 20. § rendelkezései szerint hozzáférhetővé teszik a tevékenységükkel kapcsolatos legfontosabb - így különösen a hatáskörükre, illetékességükre, szervezeti felépítésükre, szakmai tevékenységükre,
annak eredményességére is kiterjedő értékelésére, a birtokukban lévő adatfajtákra és a működésükről szóló jogszabályokra, valamint a gazdálkodásukra vonatkozó - adatokat. A tájékoztatás módját, a vonatkozó adatok körét jogszabály is megállapíthatja.
(3) Az (1) bekezdésben említetteknek lehetővé kell tenniük, hogy a kezelésükben lévő közérdekű adatot bárki megismerhesse, kivéve, ha az adatot törvény alapján az arra jogosult szerv állam- vagy szolgálati titokká nyilvánította, illetve ha az nemzetközi szerződésből eredő kötelezettség alapján minősített adat, továbbá, ha a közérdekű adatok nyilvánosságához való jogot - az adatfajták meghatározásával - törvény
a) honvédelmi;
b) nemzetbiztonsági;
c) bűnüldözési vagy bűnmegelőzési;
d) központi pénzügyi vagy devizapolitikai érdekből;
e) külügyi kapcsolatokra, nemzetközi szervezetekkel való kapcsolatokra;
f) bírósági vagy közigazgatási hatósági eljárásra tekintettel
korlátozza.
20. § (1) A közérdekű adat megismerése iránt bárki - szóban, írásban vagy elektronikus úton - igényt nyújthat be.
(2) A közérdekű adat megismerésére irányuló igénynek az adatot kezelő szerv az igény tudomására jutását követő legrövidebb idő alatt, legfeljebb azonban 15 napon belül tesz eleget.
Önkormányzati törvényből:
1. § (6) A helyi önkormányzat a törvény keretei között:
b) önkormányzati tulajdonával önállóan rendelkezik, bevételeivel önállóan gazdálkodik, az önként vállalt és a kötelező önkormányzati feladatok ellátásáról egységes költségvetéséből gondoskodik. Saját felelősségére vállalkozói tevékenységet folytathat.
9. § (1) Az önkormányzat jogi személy. Az önkormányzati feladat- és hatáskörök a képviselő-testületet illetik meg. A képviselő-testületet a polgármester képviseli.
Bizony!
nos akkor ki is van válaszadásra kötelezve?
Nos olvassuk csak el még egyszer figyelmesen..
Szerintem
Szerintem válaszadásra az adatkezelő kötelezett, aki lehet ez esetben a jegyző, de akár maga az önkormányzat, ill. a polgármester is.
A beadványt magát pedig tényleg a jegyzőnek (esetleg a Polgármesteri Hivatalnak) célszerű címezni, de nem hiszem, hogy olyan eget verő galiba származna abból, ha közvetlenül a polgármesternek szól a címzés. Átteszik, oszt jó napot.
Elég valószínűnek tartom, hogy rajtad kívül nem sok olyan ember van, aki előtt Vajnai most lejáratta volna magát ezzel. (Persze jogodban áll így értékelni a helyzetet, ám egy egész posztot ennek szentelni, nos... erre inkább nem mondanék semmit se.)
Mégha a "hivatalnak" lenne címezve.. :))
látod-látod te is megbotlasz.
De te úgy olvasod a "hivatal" a címzett?
Aztán, hogy "galiba-e" ha nem a hivatal a címzett, hanem "közvetlen a polgármester" - arra ismét csak azt tudom válaszolni, hogy nem ismered miként működnek hazánkban az önkormányzatok.
Ugyanis "galiba"
Csak annyira "galiba", hogy a válaszadás nem kötelező, hanem fakultatív.
Javaslom, hogy az "ismerd meg kishazádat" mozgalom keretében olvasd ezt el azért, hogy megtudd mik azok az önkormányzatok, és kik is azok a fránya "közvetlen polgármeseterek'
Ha a világ sorsán gondolsz javítani biztosan javadra szolgál az mikor érted is azt ami ellen küzdesz. Máskülönben "árnyékbox"
Először lőni, aztán kérdezni?
Ez a fajta kritika csak a polgári demokráciákban szokásos. Nem kell mindent utánozni. Úgy rossz, ahogy van. Miért? Vajnainak oda kellett volna mennie Gegesyhez, és pofon kellett volna vágnia? Ő nem jogilag, hanem politikailag támadta Gegesyt, ehhez viszont felesleges az ügyvéd. Az ügyvéd majd akkor kell, ha a politika nem reagál.
Tovaris
Nem jól gondod
ugyanis előbb biztos adatok birtokába kell ahhoz kerülni, hogy valakit indokoltan lehessen pofánvágni.
Magyarán előbb írásos bizonyíték sem árt arról, hogy mondjuk lopott (ezt a jegyzőnek kötelessége kiadni) aztán lehet menni a "sajtóhoz"
Aki nem ezt a sorrendet tartja be és előbb ad ki "sajtóanyagot" mint mondjuk most is Vajnai, az ugyanis könnyen pofára tud esni. Mondjuk azzal, hogy illetékesek nem is loptak, csak ő kapott fals információkat.
Ezért előbb kérdezni (lehetőleg azt aki a választ is ismeri és nem a tolvajt!) majd csak ha biztos a dolgában akkor menni ökölre.
Lavrentyij Pavlovics Berija
Lavrentyij Pavlovics Berija szelleme kóvályog felettünk...
Tovaris
2006 hozzászólásából:
nandras:
"Ezért ha a most feladott Vajnais levélre Gegesy Ferenc egyszerűen nem is válaszol annak jogkövetkezménye sincs."
Ez úgy butaság, ahogy leírtad - a Te stílusodban - szar!
Egy köztisztviselőnek törvényi kötelessége mindazon ügyeket, amelyeket hozzá nyújtottak be, ám amelyekben nem illetékes a törvényben előírt határidőn belül az illetékeshez átirányítani és erről az ügyfelet értesíteni.
Ez az alapvetően téves információközlésed minősíti az egész udvariatlan, rosszindulatú hozzászólásodat.
Elolvastam a belinkelt blogodat - egy iszopnyúan beképzelt és betegesen sürgő-forgó majom vagy.
red:
Gegesy "köztisztviselő"?
A polgármesterek köztisztviselők?
Huu te ember, maradj talán annál amit tanítgatsz is.
Elfogadom nem szereted a kapitalizmust - ám ha nem is ismered akkor az iránta táplált ellenszenved is rögvest hiteltelenné válik.
1992. évi XXIII. törvény a köztisztviselők jogállásáról
1. § (1) E törvény hatálya a Miniszterelnöki Hivatal, a minisztériumok, a kormányhivatalok, a központi hivatalok (a továbbiakban: központi államigazgatási szerv) és területi, helyi szerve, a Kormány általános hatáskörű területi államigazgatási szerve, a helyi önkormányzatok törvényességi ellenőrzésére hatáskörrel rendelkező szerv, a Rendőrség (a továbbiakban együtt: államigazgatási szerv), valamint a helyi önkormányzat képviselő-testületének hivatala és hatósági igazgatási társulása, közterület-felügyelete, a körjegyzőség (a továbbiakban: képviselő-testület hivatala) köztisztviselőinek és ügykezelőinek közszolgálati jogviszonyára terjed ki.
Gondoltam folytatja..
nandras:
Igen. A lényegtelenben Neked van igazad. Nem tisztviselő - hatóság.
A lényegesben viszont hülye voltál, hülye maradtál:
2004. évi CXL. törvény
a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól
22. § (1) A hatóság a joghatóságát - ezzel összefüggésben az alkalmazandó jogot -, valamint hatáskörét és illetékességét az eljárás minden szakaszában hivatalból köteles vizsgálni.
(2) Hatáskör vagy illetékesség hiányában a hatóság a kérelmet és az ügyben keletkezett iratokat - az ügyfél egyidejű értesítése mellett - haladéktalanul, de legkésőbb a kérelem megérkezésétől, folyamatban levő ügyben a hatáskör és illetékesség hiányának megállapításától számított öt munkanapon belül átteszi a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatósághoz.
red:
Látom továbbra is az érzelmeid irányítanak. Magyarán nálad most sem az számít mi a valóság, hanem az, hogy kik a haverok.
Nos, "hatóság"
Rousseau-ról hallottál?
Hatalom megosztás elve?
Törvényhozás, végrehajtás, igazságszolgáltatás...
Rémlik valami?
Ha nem akkor mesélem.
Magyarországon tudod az önkormányzatok úgy működnek, hogy oda is képviselőket választunk. Ezek a képviselők azonban nem végrehajtanak, hanem "csak" szabályokat hoznak. Mondjuk a végrehajtásra vonatkozóan is hoznak szabályokat.
Ennek a nép által választottakból álló testületnek a vezetőjét úgy címzik, hogy "polgármester"
Node ha ők "csak" szabályokat hoznak, akkor kik hajtanak végre?
A hivatal - és annak munkatársai. (nem hatóság, hivatal. Tudod kik "hivatal"? No mindegy ezt majd egy másik mesébe..)
Ki ennek a hivatalnak a vezetője?
A polgármester? Nem, NEM!
Úgy címzik, hogy "jegyző"
Miért ő?
Azért mert egy jegyzőnek kötelező jogot végzettnek lennie (ez az állás betöltésének feltétele) míg polgármesternek akármelyik hülyét is megválaszthatja a nép.
Szóval, hogy a hivatalt ne egy olyan hüle vezesse mint te is akinek fogalma sincs mit kell és mit lehet megtennie, ezért a napi konkrét végrehajtást és annak irányítását, /munkáltató jogok gyakorlása, stb../ nos ezt mind-mind a Jegyző végzi.
Legvégül adja magát a kérdés: ki is akkor egy polgármester?
Magyarul: díszfasz.
No elismerem ez kicsit azért túlzás, hisz őt választották az emberek, ezért neki van egy-egy önkormányzatnál a legnagyobb legitimitása, elfogadottsága.
Node mire van "hatalma"?
Lényegében semmire (pont mert nem is ért hozzá ezért ezzel kb védik is pont az ilyen szerencsétlen Vajnais megkeresésék elől) ám mégis(!) hatással tud lenni a folyamatokra.
Miként?
Úgy, hogy pl az általa vezetett önkormányzati testület választja meg a Jegyzőt.
Azaz egy önkormányzatnál minden dolgozónak a Jegyző a hivatalos főnöke, a munkáltató - míg a Jegyzőnek pedig a választott testület a "munkáltatója"
És hogy te is értsd - hisz közgazdász lennél.
Egy cégnek van managementje és léteznek tulajdonosai.
A cég napi konkrét életét a management irányítja, ám a managementet a tulajdonosok választják.
Ezért ha te szeretné mondjuk egy céggel szerződni (valamilyen jogi kontaktusba kerülni) akkor sosem a tulajdonosokkal kell azt lepapíroznod, hanem mindig és kizárólagosan a managementtel.
Ha még most sem érted, miként is működik ez a jelenlegi általad is oly sokat kritizált rendszer akkor sajnálom.
Ismét mondom: maradj azon a térfélen (közgazdaságtan Marx) amit tanítasz.
Mert így is nagy szégyen az, hogy ennyire fogalmad sincs miként is működik..
Ezt az irdatlan szóömlenyt megtakaríthattad volna ...
... ha elolvasod a Nandras idézte törvény teljes szövegét (amit ő természetesen nem idézett teljes terjedelmében - csak a vonatkozó paragrafust). Abból megtudhatnád, hogy a polgármestereket, ugyanúgy, miként a kormányt, illetve annak tagjait mint hatáskörrel rendelkező hatóságokat kezeli. És az idézett paragrafus róluk is szól.
Ítt megint elérkeztél a vitaképtelenség szintjére, ezért a magam részéről a témát lezártam.
Hivatal kontra hatóság
egyik szolgáltat (pl adatot) másik számon kér (pl közegészséget) - nagyon leegyszerűsítve
Tudod eszik vagy isszák..
De jobb is ha tényleg lezárod - mert azt meg, hogy ember légy és elismerj bármit is tőled amúgy sem néztem ki..
A vita ittenieknek igazából csak egyet mutat ismét meg: Thürmer kritikáid értékét.
Az, hogy nálad a valóság még véletlen sem szempont - kizárólag érzelmi alapról indulsz, majd ha már eldöntötted hol áll érdekedben tartózkodni akkor mindig csak ahhoz a ponthoz keresed meg az érveket.
Ergo nincs ezen az oldalon egyetlen tisztességes mondatod se..
Phoenix a polgármesterről beszélt
Phoenix a polgármesterről beszélt. Ő pedig valóban hatóság.
(Másfelől a hivatal, mint szerveződési forma egyáltalán nem zárja ki, hogy az adott közig szerv hatósági jogkörökkel rendelkezzen. Pl. APEH, GVH, )
Most már igen erősen meg vagyok győződve
Most már igen erősen meg vagyok győződve arról, hogy a Red kontra Phoenix vitában az utóbbinak van igaza.
A közérdekű adatok igénylésére vonatkozó eljárásra az Adatvédelmi törvény mellett, mögöttes jogszabályként a Ket.-et is alkalmazni kell. (Én azon morfondíroztam sokáig, hogy vajon ez hatósági ügynek minősül-e vagy sem, de aztán a neten találtam egy BM normatív utasítást, amely ezzel a kérdéssel kapcsolatos, és feketén-fehéren kimondja, hogy az.)
Ha tehát a beadványt rosszul címezték, a polgármester, mint hatósági jogkörökkel felruházott személy (egyedi hatóság) köteles az ügyet áttenni a Ket. rendelkezései alapján.
Megjegyzem, attól még, hogy valaki nem jogászi végzettségű, még lehet igaza egy jogi vitában. Szerintem.
Lavrentyij Pavlovics Berija
Lavrentyij Pavlovics Berija szelleme kóvályog felettünk...
Tovaris
Niiiiincsenek titkok
nézd Tovaris lehet meglep de ez az oldal sem zárt. Akár egy nyilas kölök is idejöhet közénk és megfigyelheti mi miket dumcsizunk. És?
Tovaris ha hiszed ha nem: ebben pont ez az erő.
Sza temessük el Beriját. Nagyon-nagy szégyen volt az így is.. a "titkok" csak kárt okoznak.
Na, sejtettem. Nem érted,
Na, sejtettem. Nem érted, amit mondtam. Nem lepődtem meg. Fő az, hogy mások értik...
Tovaris