Királynői aggodalom - orbáni optimizmus

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Nyugat-Európa megelőzte önmagát. Az utóbbi tizenöt évben huszonöt év jövedelmét költötte el, többnyire jóléti és szociális kiadásokra. Ez pedig tiz év "önelőzéssel" egyenlő. Londonban is kormányprogramon vitatkoztak a képviselők, és II. Erzsébet királynő is fűzött kommenteket a műhöz. Ennek kapcsán a brit uralkodó mélységes aggodalmának adott hangot a honi gazdaság igencsak gyengécske teljesitménye miatt. Nem felejtette el megemliteni a spanyol és az olasz gyengélkedést sem, miközben magáévá tette azt az általános közgazdai véleményt, hogy a német és a francia gazdaság sem a stabilitás netovábbja! Őfelsége a görög állapotokat már meg sem emlitette!

Európa a világgazdaság gyenge láncszeme - ebben minden valamit is számitó elemző egyetért. Ha a dolgok - a számtalan terv és elképzelés dacára is-úgy alakulnak ahogyan eddig alakultak, az eurora fel lehet adni az utolsó kenetet. A dolgok ilyeténképpeni alakulása pedig katasztrofális következményekkel fognak járni a "feltörekvő" uniós tagállamokra nézve. Valójában már senki sem hisz komolyan abban, hogy a nyugati jóléti rendszerek kormányai képesek lesznek érdemben átalakitani túlköltekező költségvetéseiket, aminél fogva az európai gazdaság ismét recesszióba fog fordulni. Rendkivüli reformokat, és nagyon kemény költségvetési szigort javallanak az elemzők a vezető nyugat-európai országok kormányainak, mint az egyetlen gyógymódot a kór leküzdésére. A kisebbeknek, a gyengébbeknek pedig - mint pl. Magyarország is - az eddigi megszoritásokhoz való következetes ragaszkodást, a vállalt kötelezettségek maradéktalan betartását, és további reális viselkedést. (Magyarán: még cudarabb világot a magyarnak)

Budapesten is programot hirdetett a parlamentben az uralkodó! Orbán úgy beszélt az elképzelésekről, mintha a magyar kincstár falait körbe kéne támogatni - nehogy a temérdek oda bezúditott és ott felhalmozott arany dénár kidöntse. Csak erre lehet következtetni abból, hogy a mi sorsunkra is némi hatással lévő nemzetközi (és általános)gazdasági problémákról nem szólott. Igaz, ő a Magyarországra érvényes elgondolásokról beszélt. Az irott anyagot iránytűnek nevezvén, és célnak. Az eszközről - amely a kétségtelenül dicséretes célhoz eljuttatná az országot - a magyar uralkodó nem szólott! Emiatt lehetnek a magyar társadalomban kételkedő hangok, merthogy a leirott kormányzati bibliában sincs - még utalás szintjén sem - semmi arra vonatkozó, hogy ezt hogyan is képzeli el Orbán Viktor!

A kételkedőknek: Isten útjai kifürkészhetetlenek! (Akárcsak Orbáné.) Kételkedni benne okunk nem lehet. Csak bizakodhatunk!

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Én csak azt nem értem,

hogy hasonló szociális kiadások mellett a fenti 15 évet megelőző években miért nem lett túlköltekezés?

Ezzel nagyon sokan vagyunk

Ezzel nagyon sokan vagyunk így.

Tovaris

Mi a pántlikás

Mi a pántlikás lóf....-nak kellet belépnünk az unióba, mikor 1998-ban már jól láthatók voltak a döglődés jelei?

Tovaris

KEDVES TOVARIS!!!!

Mert a Magyar ember, tisztelet a kivételnek,
annyira hülye, hogy a saját kárán akar mindent
megtanulni.

Pont azért, amiért a

Pont azért, amiért a NATO-ba, hogy marha jó legyen nekünk! Az is lett vagy nem??? A NATO esetében a Munkáspárt nemet javasolt szavazni, de az EU esetében emlékezetem szerint nem így volt.

mert ezt akartuk!!!

csatlakozni-minden áron,mert az nekünk jóóó!

ITT AZ EREDMÉNYE!!!!

Itt az eredménye most csócsálhatjuk.
Vagy legalábbis azok, kik mindkét dologra
igennel szavaztak. Úgy tudom a többség,
mind két esetben nemmel szavazott, de
mivel kőkemény demokrácia van ezért a
kisebbség szava érvényesült.

Sajnos rosszul emlékszel,

Sajnos rosszul emlékszel, az EU-ra nem , de a NATO szavazásra emlékszem, volt előtte rendes russzofóbia és a sok marha vagy 95% megszavazta, azért emlékszem rá ennyire, mert akkor nálam már eljött az eszmélés és nagyon felhábotított az eredmény.Fent vannak az eredmények most is valahol a neten, meg lehet nézni.Az EU csatlakozást még a Munkáspárt sem ellenezte, ezt hibának ismerte el T.GY. is egy tavaly a Magyar Forumnak adott interjuban.

Magyarországon a

Magyarországon a russzofóbia sokkal régebbi keletű, körülbelül a "lengyel-magyar" barátságtól datálható. A magyar urak rokonszenvből és együttérzésből utálni kezdték az oroszokat, ami az 1849-es Paskievics tábornok által vezetett orosz csapatoknak a szabadságharc leverésében betöltött negatív szerepe rendkívüli mértékben felerősített. Pedig ez a "szent szövetség" csak ideiglenes volt, hiszen Oroszország állandóan az osztrák és német militarista törekvések célpontja volt, legyen az a reakciós cári birodalom, vagy a bolsevik Szovjetunió. A "muszka", meg a "ruszki" mindig lenéző szitokszónak számított. A magyar köztudatban az orosz az "bunkó, vodkavedelő, gonosz" népként él ma is, akik "muzsikok", "nőket erőszakolók". Holott az orosz kultúra a tőlünk eltérő népeknél magas értékrenddel bír, megbecsült. Ha valaki nem tudná, a russzofóbia jelentése: beteges irtózás mindentől, ami orosz...

Egy pillanatra elméláztam azon, ....

... hogy a Paskievics név nem oroszos, sokkal inkább lengyeles hangzású.

Igen. Paszkiewicz lengyel

Igen. Paszkiewicz lengyel származású cári tábornok volt, a lengyelek hazaárulónak is tartották. Varsó ellen is vezetett kozák és kaukázusi alakulatokkal támadást. Dąbrowski tábornok ekkor, 1831-ben szervezte meg a lengyel légiókat.

Tovaris

És a lengyeleknek...

...a II.vh. után, mintha szovjet honvédelmi miniszterük is lett volna!

Igen. Jól tudod.

Konsztantyin Konsztantyinovics Rokosszovszkij (lengyelül: Konstanty Rokossowski) lengyel szárm. szovjet marsall, lengyel honvédelmi miniszter is volt a Gomułka-kormányban. (1896-1968)

Tovaris

Bámulatos!

(-Elnyűhetetlen egy figura lehetett ez a Rokosszovszkij. Gondolom, mielőtt honvédelmi miniszter lett Varsóban, szerzett némi harci tapasztalatot a II.vh-ban. Miniszterkedése kezdetén lehetett 40 éves. Utána még 72 évig HM-kedett. Nem semmi!)

Elég fontos beosztása vot.

Elég fontos beosztása votl. 1943-ban a Központi Front, utána a 2. Bjelorusz Front parancsnoka lett. Sztálinnal nem csípték egymást, így Lengyelországba helyezték, ahol honvédelmi miniszter is volt. A lengyelek meg azért nem csípték, mert szerintük nem nyújtott segítséget Bór-Komorowskinak a Varsói Felkelés alatt...

Tovaris


Kommunista.NET on Facebook