Itt vagyunk, a választások után.
Amíg tartott a kampány, amíg tartott a cédulagyüjtés, A Szabadságban folyamatosan hangoztatták sokan, a pártból mindenhonnan, hogy fontos az internet, mert ez az egyetlen szabad médium. Itt kell gyüjteni a szimpatizánsokat, itt kell kampányolni a pártért, a mozgalomért.
Ez igaz. De nem csak mi tudjuk ezt. Más pártok is felismerték a net jelentőségét, És nekik több netes szimpatizálójuk van. Mi itt éppen úgy-ahogy elvagyunk, hetente egy-két ember idetéved, aztán vagy megtetszik neki a mozgalom, vagy nem.
Ne verjük át magunkat! Nem elég itt maradni és folyton defenzíven reagálni a kritikákra, tanulni kell a netes hadtechnikát és át kell menni offenzívába.
A netes hadviselésnek, háborúzásnak a már kialakult jellemzői vannak, a fórumokon, levelezőlistákon, kommentálófalakon majdnem mindig ugyanazon szabályok szerint folyik a harc. A mi feladatunk az, hogy népszerűbb portálokon és stratégiailag fontos információközlő helyeken ezt a harcot osztályharccá szélesítsük, és ily módon mind a szélesebb néprétegek elött, mind az oldalak szerkesztői elött folyamatosan rávilágítsunk azokra a problémákra, amelyek a hírek kapcsán fel-felvetődnek, de sokan lehetőség híján csak legyintenek az egészre.
---
Persze részletes tervekkel nem állhatok elő, hiszen az információs fölényünk elveszne, de ha megadtok elérhetőségeket (e-mail cím), akkor levélben el tudom küldeni azokat az információkat és linkcsokrokat, amiket a témában találtam.
S.O.S.
Szakavatott számítógép guru segítségére lenne szükségem!
SzélRózsa
Kontár vagyok ...
... viszont tapasztalt.
Biztonságos jelszó:
Secure Password Generator 2.11 program segítségével kell generálni és legalább 16 karakter.
Számítógép védelem:
Vírusvédelem: avast! Antivírus (Naponta kétszer frissíti a vírus adatbázist.)
Tűzfalnak elég a Windows saját tűzfala, ha az automatikus frissítések engedélyezve vannak.
Tisztítók:
CCleaner és Advenced SystemCare
Böngésző:
Mozilla Firefox és NoScript kiegészítő.
A jelszavakat soha nem szabad a számítógépen tárolni.
Egyébként meg ott van az UBUBTU.
Sok sikert!
Mond
hátha tudok segíteni. Valamennyire konyítok hozzá.
Tudsz-e ajánlani olyan
Tudsz-e ajánlani olyan programot, vagy email szolgáltatót amely megakadályozza azt, hogy folyamatosan feltörjék az internetes tartalmaimat?
És hogy ezen tett elkövetőjét netán a környezetemben keressem, vagy nem kell hozzáférnie ahhoz a géphez amit én is használok?
(kezd nagyon dühítővé válni)
Segítséged előre is köszönöm!
SzélRózsa
Szerintem valakimegtudta a jelszavad
ha esetleg nem csak saját gépről írsz akkor ott keresd. Enyémet még eddig nem törte felsenki. Freemailt használok szerintem próbáld meg te is.
Kösz a tippet! Akkor a
Kösz a tippet!
Akkor a kutya itt lesz elásva(?)...ahogy mondani szokás közös lónak túrós a háta.
SzélRózsa
Van, hogy elég egy minimum
Van, hogy elég egy minimum nyolckarakteres jelszó, kisbetűk és nagybetűk kombinációjával, valamint számok hozzáadásával. Többen mondták, hogy Windows Live Messengeren keresztül is így terjednek bizonyos spamek: megfejtik a könnyű jelszót, beépülnek, és már jönnek is a váratlan angol nyelvű üzenetek az ismerősöktől. Mióta lecseréltem a jelszavamat egy nehézre, ilyen gondom nincs.
Kösz Encore! Megpróbálom
Kösz Encore! Megpróbálom a jelszómachinálást is.
A Windows Live-ról érkező idegen nyelvű üzenetek ismerősek, de ismerőseim figyelmeztetésének hatására nem szoktam azokat megnyitni.
Nekem az email címemet szokták rendszeresen látogatni, s ezzel párhuzamban egy-két közösségi oldalamat.
Számomra kezd dühítővé válni, hogy nagyon sok helyre csak úgy "beregisztrálok".
Vagy valóban én csinálom, s akkor skizofrén vagyok és megyek orvoshoz, vagy valaki krva jót röhög rajtam...
Ami a másik megoldás(?) lehet, hogy hétköznaponként közös hálózatról netezek, ami azt jelenti, hogy több gép van összekötve egyetlen hálózatba. (telefonkábeles)
Ami állítólag csak világhálós összekötést jelent, a gépek összekötését nem.
SzélRózsa
Az idegen nyelvű
linkekmsn vírust tartalmaznak. Tapasztalatból mondom.
Az internet leveri az amerikai médiát?
Az internetes kommunikációs csatornák miatt pénzügyi alapjaiban megrendült amerikai médiának kormányzati támogatásra van szüksége - írta a szerdai The Wall Street Journalben Lee C. Bollinger, a New York-i Columbia Egyetem elnöke.
A médiaszakértő kifejtette: az új kommunikációs módszerek olyan mértékű átalakulást hoznak, amilyent a nyomtatott sajtó feltalálása jelentett a 15. században.
Az internet által előmozdított kommunikációs forradalom nyomán a média költségvetése megtizedelődött, töredékére csökkent a reklámbevétel és az olvasók tábora. A szerkesztőségek zsugorodnak, a lapok külföldi irodáinak száma csökken; az újságok és hírközlő szervezetek meredeken romló gazdasági helyzete miatt az amerikaiak lényeges információktól eshetnek el - mutatott rá a szakértő.
A megoldást csak a híripar nagyobb állami támogatása jelentheti - szögezte le Bollinger, megjegyezve, hogy az amerikai kultúrában mély ellenérzést kelt a sajtó állami támogatásának gondolata. Sokak számára összeegyeztethetetlen a szabad, az igazságot feltáró sajtó, a negyedik hatalmi ág hitelessége és annak állami támogatása.
A szerző szerint az állami támogatás azonban nem jelent egyet a központi irányítással, erre példa, a BBC, amelyet a brit adófizetők pénzéből tartanak fenn. Bollinger kulcsfontosságúnak tartja az amerikai közszolgálati média nemzetközi szerepének erősítését, esetleg egy olyan amerikai világszolgálat megteremtésével, amely versenyre kelhetne a BBC Világszolgálattal és más nemzetközi hírközlőkkel. Kiemelte: a cél a teljes újságírói függetlenséget biztosító hírszolgáltatás megteremtése.
Tovaris
Rajta vagyunk a Google-n folyamatosaan
Kommunista.NET | Világ proletárjai egyesüljetek!2010. júl. 4. ... Nem kommunista lap írja - Orbán pártbeli cimborája az új államfő ... belorusz elnök újabb éles kritikát intézett Oroszország címére. ...
www.kommunista.net/ - 5 órával ezelőtt - Tárolt változat - Hasonló
További találatok az elmúlt 24 órából
Tovaris
Elérhetőségem:
[email protected] -erre kérném az ötletedet!
SzélRózsa
Technikai problémák
Technikai problémák miatt nem nagyon tudok most válaszolni. Lehurcoltak egy tanyára, ahol egy gép elromlott, kicsi az esélye annak, hogy huzamosabb ideig net elé kerüljek. Kitartás, megpróbálom megoldani a helyzetet. Eddigi vállalkozó kedvűek: Tovaris, Vitorla, Szilmester és HA.jska . Valaki továbbítsa HA barátunknak a levelemet, mert nem hiszem hogy itt leszek mire ő tud válaszolni.
Az amit én mondok az nem csodafegyver, nem SEO, nincs benne semmi ördőngősség. Egyszerűen a frontot áthelyezzük az ellenség oldalaira.
Szerintem nyugodtan felrakosgathatod ide is gondolataidat
nem ígérem meg írásban mindenre reagálni fogok, ám röviden jelzem, hogy a "netes offenzíva" ugyan úgy hülyeség mint az ahogy itt alattam valamelyik szerencsétlen benyelte a ma bulvárirodalomban népszerű SEO szöveget is. (hisz pl hogy ne menjek messzebb és egy konkrét példát hozzak: a kuruc kimondott SEO ellenség míg ez a kommunistamotor meg barátja annak -> tehát a politikai eredményességhez köze sincs a SEO-nak ;) )
A "csodafegyverekben" való reménykedés ugyan olyan esetével találkozunk tehát itt is mint mikor a III Birodalom végnapjaiban is Hitlerék csodafegyverekkel etették híveiket. (offenzíva, seo, stb.. mind-mind ugyan olyan csodavárás mint a IIVH végén is)
Hogy mit lehet?
Egyrészt az internetes ismeretek sem ártanak valóban, ám a legtöbbet mégis most a szociológia tudományának tanulmányozása segít(het) számodra is. (mondom ezt úgy, hogy spec ennek a területnek én csak amatőr kedvelője vagyok, míg mondjuk az informatikához azaz az internethez és a joghoz talán nem picit értek)
Szóval jelen helyzetben a szociológia a varázsszó ;)
--
aztán azzal eléred, hogy sok hülye jó sokat kommandózzon amiből pedig majd következni fog, hogy a seo-d is kedvező :))
Ám ez meg ott indulna, hogy itt a pofázást(=fórumozást) befejezteted amivel a birkákat arra szorítod rá, hogy máshol hittérítsenek(=kommandósként lerohanják a netet) és itt pedig csak zabáljanak /lásd az amúgy szakmailag roppant profi kurucos mechanizmust/
Most homokozunk csak.. 1-2 emberke becsülendően küzd, de a többi hülye lényegében csak céltalan önmaga azaz a saját egója körül pörög.
Elismerem ez részben az én hibám, azonban amíg nincs meg kritikus mennyiségű és megfelelő minőségű tömeg, addig sok más lehetőséget mint üresen járatni és gyűjtögetni ezt a nagy semmit.. sza nem látok mást módszert a minőségi ugrásig.
Valószínű azért mert én is lusta vagyok több energiát tenni bele..
Biztosan megcsinálható, hisz a minőségi változást hozó mennyiségig ugye csak munka szükségeltetik.. és mint a 2új parlamenti párt megjelenése bizonyítja is elérhető cél, azonban ehhez vagy erős "hit" vagy "sok pénz" szükséges. Harmadik lehetőség, hogy az ölünkbe pottyan az a kudarcos Krausz Tamás logikája..(hogy ez az ország sose akart semmit se és mindig csak a nemzetközi helyzetek sodorták, várjunk türelmese hát)
Sza vagy pénzért elvégzik a munkát vagy olyan erős a hitük, hogy nem tudják nem elvégezni, lényegében tök mindegy. Csak az számít létrejön-e az a bizonyos minőségi változást eredményező tömeg.
Mivel pénz nincs, marad az emberekkel foglalkozó tudomány: honnét lesz hite??????
Magyarul meg kellene szülni az ország első létező kommunistáját, azaz le kellene "gyártani" az ország első létező, élő, kommunista hitű Marx vallásával rendelkező emberét ;)
Az elsőt, egy csak 1 hús-vér igazit ;)
(elismerem nem könnyű..)
SEO???
Üdv Mindenkinek!
Ti voltatok, vagytok, és lesztek, miközben semmit nem változtok.
A netten a SEO az úr.
Lehet még linkelési trükökkel manipulálni, de az igazi sikerhez és népszerűséghez
a jó szaftos botrányon keresztül vezet az út. De vigyázat ez olcsó népszerűség, és hamar lecseng.
Egyébként a kemény munka hozhat tartós sikert.
Munka tanulás, tanulás és munka, ez a siker kulcsa.
A nett nem fogja megoldani a problémáitokat.
Csak egy eszköz, és a személyes kapcsolatokat semmiként nem pótolja.
Ma már felhagytam a direkt politikával.
Felhagytam a nettel is és csak a legszükségesebb esetben használom.
( Most éppen csak egy kicsit nosztalgiázom. )
A személyes kapcsolatot semmi nem pótolja.
Jártamban keltemben tapasztaltam, a politika nem érdekel senkit.
Lehet hogy eltévedtem?
Én egy elavult manus
Én egy elavult manus vagyok, elárulnád, hogy mi az a "nett" és mi az a SEO? A nett, az tiszta, rendest jelenthet, de a SEO-ról gőzöm sincs. Lehet, hogy más sem tudja...
Tovaris
Keresőoptimalizálás a SEO
Keresőoptimalizálás a SEO jelentése. Vagyis hogy ha valaki beír valaki a Google-be valamit, akkor a Kommunista.NET lehetőség szerint az első oldalon jelenjen meg. Nos jelentem, hogy néhány próbakeresést végeztem, és az első, de a második oldalon legkésőbb általában ott vagyunk.
Nem mellékesen minél több tartalom van az oldalon, annál több a keresnivaló is. Úgyhogy hajrá :)
Köszönöm! Ennyivel is
Köszönöm! Ennyivel is okosabb lettem. De megnyugtatásképpen, műveltségemben még igen nagy hézagok (mit hézagok, szakadékok) tátonganak.
Tovaris
Ne etess!
Tovaris!
Ezt a cumit nem veszem be, hiszen ismerlek.
Te vagy az aki mindenkinél mindent jobban tud.
Tudod mit. Keress meg egy emóst és kérj tőle felvilágosítást.
Csak finoman, mert lehet hogy a csellengők nem fognak veled szóba állni.
Sok sikert! :-)) :DD
Köszönöm a segítséget
Mivel érdemeltem ki ezt az empatikus viszontválaszt? Nem sértődtem meg, de még mindig adós vagy a válasszal. Mondjuk legyen a SOE: Sebészeti Ellátó Osztály. Az EMO, mint Elektromodul, legfeljebb tranzisztor és dióda katalógust tudna adni, de ez a cég már nem létezik. A légierőnél az EMO: Elektromos, műszer, oxigén a jelentése, a földi kiszolgáló személyzet egyik csoportjának a megnevezése volt. Ha nem akarsz, vagy nem tudsz válaszolni, akkor ne tedd. Engem ezek a mittudoménmicsodák különben sem érdekelnek. Most vulgáris leszek: no és ki nem szarja le?
Tovaris
A múltbéli ...
... hozzászólásaiddal érdemelted ki.
Tudod én egy egyszerű kétkezi munkás voltam és soha nem büszkélkedetem a tudásommal.
Nem is tehettem hiszen nics vizsgaképes tárgyi tudásom.
Viszon, a teljesség igénye nélkül írok egy pár példát, hogy mit ismerek:
- Informatikai értelmező szótár rövídítések jelentése ( Pl.: ISAM = Indexed Sequential Acces Method )
(Vagy 20 oldal az angol szavak kezdőbetűiből. Minden rövidítésnek csak az adott környezetben van értelme.)
- Funkionális teljes rendszerek.
- Szekvenciélis hálózatok és megvalósításuk.
- Dual slope A/D átalakító
- Műveleti erősítők.
- FAMOS cella.
Stb.
Mindezt nem tenném szóvá, ha nem lennél olyan nagyra a diplomáddal.
Te lenézed a munkást, csak azért mert diplomád van.
A mai nagyon gyorsan fejlődő világban senki nem lehet okos.
Két fajta ember van. Az egyik meg tudja oldani a feladatot a másik meg nem.
A modern világban ez a tudás mércéje.
A szájhősködés sehova nem vezet.
Drága Kobold elvtárs!
Ha nem érteném azt, hogy te félreértettél, akkor nemes egyszerűséggel hülyének neveznélek... De nem teszem, mert azzal is tisztában vagyok, hogy te és a hozzád hasonlók miért vélekednek a diplomásokról hasonlóan. Lehet, hogy ebben én is hibás vagyok, de kifejezetten kikérem magamnak, hogy lenézem a "kétkezi munkásokat", mivel valahol én is az vagyok. Honnan veszed a bátorságot, hogy engem szájhősnek nevezz? Mondtam én neked valaha ilyesmit? A feladataimat pedig majdnem mindig meg tudom oldani, kivételt képez, ha valami abban megakadályoz. A világ oda vezet, hogy a tudás nélkül az ember nem megy semmire. Miért kell a diplomás embereket alapból kigúnyolni? Sajnos, nem vagy egyedül ezzel a nézőponttal, és azt hiszitek, hogy most "jólmegasztmondtátok". Mivel diplomáim szerint (mert kettő is van) egy kicsit értek az elektronikához is, örömmel tapasztalom, hogy te is konyítasz valamit hozzá. Nos, ez derék dolog. Máris egy ok ahhoz, hogy ne gyűlöld azokat, akiknek véletlenül úgy hozta a sors, hogy diplomát tudtak szerezni - munkásszármazásuk ellenére, mint pl. én. Nézd meg a honlapomat, és meglátod, hogy a két kezemmel miket csináltam. www.ha4gbj.eoldal.hu
Elvtársi üdvözlettel:
Tovaris
Tovaris!
Diploma
Régen volt az amikor még elvtárs voltam.
Azóta nagyot változott a világ. Nézd meg a régi elvtársakat, hogy mivé lettek.
Igen jelentős többségük új hitet választott magának, a pénz lett az Istenük.
Ezek az elvtársak bizony diplomások voltak, és ma már vagyonos polgárok, akik templomba járnak, és Hawai-ra üdülni.
A diploma jó dolog, hiszen sok ajtót megnyit amely a többiek előtt zárva van.
Sok diplomásnak megyitotta a vagyonososdás felé nyíló ajtót is.
Természetesen nincs ezzel semmi gond hiszen a világ így kerek.
A gond azzal van amikor a diplomás azt bizonygatja magáról, hogy a mukások érdekeit képviseli.
Ezt ma már senki nem hiszi el.
Bizonyítéknak el kell fogadnod a választásokon elért eredményeket.
Fórum
A nett fórum személytelen, a gondolatok, vélemények és ellenvélemények gyűjtőhelye.
Ha nevesített személyek fórumoznak az már közösségi oldal.
Ez az oldal is közösségi oldal, mert mindenki az ismert (beazonosítható) neve alatt szerepel.
A közösségi oldalak jellemzője, hogy a nem a gondolatok, a vélemények, az eszmék ütköztetése, hanem a név számít.
Az hogy kinek az írása, és az oldal rangsorában milyen előkelő helyet foglal el a személy.
Itt harc van az elsőségért. Ebből a harcból az egyszerű emberke, olyan mint én, köszöni szépen, de nem kér.
Ezzel bezárult a kör.
Körbe körbe forogtok, harcoltok a pozícióért, és nem értitek, hogy miért nem értek el sikereket.
Voltatok, vagytok, lesztek és közben semmit nem változtok.
A világ fejlődik és elrohan mellettetek.
Utó irat:
Miután nem ismersz, honnan veszed azt hogy gyűlöllek, vagy közűletek gyűlölök bárkit is.
Legalább annyi diploma
Legalább annyi diploma nélküli hőbörög a jobboldal soraiban, ahány diplomás - ha nem több. Sajnálom, hogy nem a véleményemre válaszoltál, de azokat amiket leírtál értem, és tudomásul veszem. Legfeljebb több állításával nem értek egyet... De ez ne zavarjon téged. Hogy miért nem vagy elvtárs, azt meg már végleg nem értem. Azért, mert a gazemberek is elvtársnak szólíttattak? Ugyan már...
Tovaris
Kérném ide, kössz:
Kérném ide, kössz: [email protected]
Biztos a munkához való jog és a lakhatáshoz való jog is megvan
Alkotmányos alapjog lett az internet hozzáférés Finnországban
Alapvető jogként ismerték el Finnországban az internet-csatlakozáshoz való hozzáférést.
Az "ésszerű árfekvésű és széles sávú internet-kapcsolat mindenki alapvető joga" mától - mondta Suvi Lindén távközlési miniszter.
A politikus szerint a Finnországban működő 26 telekommunikációs cégnek képesnek kell lennie ellátni az otthonokat és irodákat, legalább 1 megabit per szekundum letöltési sebességű kapcsolattal.
Hivatalos források szerint az 5,3 milliós lakosú országban a háztartások 99 százaléka már rendelkezik ilyen vagy ennél jobb összeköttetéssel. (MTI)
Tovaris
Az enyém a szerkesztőknél
Az enyém a szerkesztőknél megvan.
Tovaris
Hát én nem találtam...
Nem tudom miért.
Pedig írtam a
Pedig írtam a kommunista.net-re is. Rednél biztosan megvan, mert írtam már neki.
Tovaris
Szia!
valóban el is felejtettem.. mindjárt válaszolok arra is és bocs. /amire valami miatt -mert épp mondjuk rumlim van- nem tudok egyből válaszolni azok rendre elcsúsznak nálam. Ilyenkor kérlek nyugodtan bátran ismételd meg 1-2 nap eltéréssel/
Szori így gyártottak.. de igyekszem azért ezen feledékenységem-trehányságom ellen küzdeni :)
Az addig okés
De ide (vagy priviben a [email protected] címre) el tudnád küldeni? Csak úgy tudok biztos helyre küldeni információkat.
Én kérem
az anyagokat Jozsef Karcagi [email protected] cimre. Üdv: Vitorla
ÉN AZ ANYAGOKAT!!!
Én az anyagokat HA 2 [email protected]
címre kérném. Üdv. HA. jska.
nem értem a címet
_ jelekkel elválasztva? [email protected]
vagy egybeírva? [email protected]
vagy máshogy?