Kurucék a Jobbik ellenében is indítanák a "hős hazafit"

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Vitaindító cikkben figyelmezteti Vona Gábort a Jobbikot ez idáig feltétel nélkül támogató szélsőséges portál, a Kuruc.info. Az online újság azt akarja elérni, hogy a Jobbik vegye fel országos listájára a súlyos bűncselekményekkel vádolt és emiatt előzetes letartóztatásban ülő Budaházy Györgyöt, így a szélsőségesek szemében hősként tisztelt, még el nem ítélt egykori étteremtulajdonos mentelmi jogával élve elkerülhetné a jogerős börtönbüntetést, vagyis kikerülhet az előzetes letartóztatásból.

A kuruc.info szerkesztői gyaníthatóan azért mennek szembe a Jobbikkal, mert "bajtársuk" a Jobbik számára inkább tűnik egyfajta koloncnak, noha korábban Vona Gábor is azt hangoztatta, a „cionista diktatúrával szembeni ellenállás” Budaházyval kezdődött. „A Jobbik elnöksége nem kíván foglalkozni Budaházyékkal, nem sietnek segítségükre, inkább hallgatnak, vagy mellébeszélnek a nyilvánosság előtt” – írja a Kuruc.info.

A kurucosok felróják a Jobbik elnökének, hogy még Budaházy feleségének állásfoglalást kérő levelére sem válaszolt és mindössze egy elnökségi tagról tudnak, aki a letartóztatott férfi jelölését támogatná. Ezen kívül - írják - Morvai Krisztina, a párt EP-képviselője is Budaházy jelölése mellett van. Úgy tudják, ha Budaházynak a Jobbik nem dob mentőövet, akkor a férfi független jelöltként egyéniben indul valahol a Hatvannégy Vármegye Mozgalom támogatásával. „Amennyiben az imént vázolt kényszerforgatókönyv lép életbe, úgy arra szólítunk minden, a körzetében élő tisztességes magyar honleányt és hazafit, hogy reá voksoljanak egyéniben, listán a Jobbikot ajánljuk” – olvasható a cikkben.

Budaházy egy levelet is eljuttatott a hírportálnak, amelyben kétségbeesetten kéri, szavazzanak rá. „Tudjátok mennyire megvetem ezt a rendszert, hogy mennyire feleslegesnek érzem részt venni ebben a pártokrácia bohózatban. Most mégis szörnyű elvtelenségre készülök. Nem hagytatok számomra választást. Többek unszolásának engedve vállalom a képviselői jelöltséget. Nem mintha a legkisebb mértékben is vágynék ennek a rendszernek a parlamentjében (mert országgyűlésnek nem nevezném) ülni, de ki akarok innen jutni” – írja.

Budaházyt a Jobbik, ha időlegesen is, de ki tudná hozni az előzetes letartóztatásból. A jogszabályok értelmében a párt bárkit feltehet a listájára, akit nem sújt jogerős szabadságvesztési ítélet, és nincs eltiltva a közügyektől. Mivel a múlt év szeptemberében Budaházyra kiszabott egyéves felfüggesztett börtönhöz nem járt mellékbüntetés, Budaházyt jelölhetnék és a pártot ebben az Országos Választási Bizottság sem akadályozhatná meg. Egy szimbolikus listás hellyel pedig Budaházy a lista hitelesítése és a választás végeredményének kihirdetése közötti hetekben, hónapokban képviselőjelöltként mentelmi jogot szerezne, azaz szabad ember lenne. A pártvezetés hozzáállásából azonban úgy tűnik, eszük ágában sincs a hátukra venni a radikálisok „hősét”. A Jobbik alelnöke, Novák Előd az Indexnek úgy indokolta Budaházy „távoltartását”, hogy listára helyezése csak rövid ideig adná meg neki a mentelmi jogot, befutó helyre pedig azért sem tennék, mert nem az a típus, aki hisz a parlamentben.

A tavaly nyáron őrizetbe vett, majd letartóztatott Budaházy Györgyöt a Magyarok Nyilai nevű csoport kilenc tagjával együtt bűnszervezetben elkövetett terrorcselekményekkel gyanúsítják. A gyanú szerint ő volt a vezetője annak a csoportnak, amely több szocialista és szabaddemokrata politikus háza ellen követett el merényletet, bombákat gyártott és megverette Csintalan Sándort. Ezen kívül más ügyei is vannak a 2002-es budapesti „hídfoglaláskor” hírnevet szerzett férfinak: szeptemberben egyéves felfüggesztett börtönbüntetést szabtak ki rá a 2006-os zavargások utáni időszakban közzétett írásai miatt, és eljárás indult ellene a Szabadság téri szovjet emlékmű címerének leverése miatt is.

(HVG)

Kommunista.NET: ha egy kis esze van a Jobbiknak, egész biztos kihagyják Budaházyt a számításból. Mert ha nem így lenne, ugyanúgy rájuk lehetne fogni, hogy politikusbűnözők - csak nem abban az értelemben, ahogy ők használják. Ugye tetszenek még emlékezni, amikor kiderült, hogy a pártvezetés a saját testőrségét igazi nehézfiú bűnözőkkel oldatta meg? Na, ez az eset kutyafüle lenne ehhez képest. Önmagában már Budaházy nyilatkozatai is olyanok, hogy nyíltan szembemennek a demokráciával - az igazi próba az lesz, ha kurucék unszolására egyéniben elindítják valahol, hogy kik lesznek azok, akik rá fognak szavazni.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Novák visszalép, Budaházy indulhat

Novák Előd átadja választókerületét Budaházynak
Spirk József • index.hu
2010. február 3., szerda 12:02
A Jobbik alelnöke a békesség kedvéért felajánlotta saját XI. kerületi választó körzetét az előzetesben ülő Budaházy Györgynek. Novák Előd a kuruc.info-n közzétett válaszlevelében az internetes oldalt vádolta meg azzal, hogy viszályt szít a párt és a „politikai foglyok vezéralakja” között, azt állítva, hogy a Jobbik hagyta cserben Budaházyt.
„A kuruc.info sértett szerkesztője bosszúból gerjesztett konfliktust a Jobbik és a politikai foglyok vezéralakja közt, megmutatva, milyen az, ha független a párttól. Most pedig a nemzeti oldal belharcán röhög a libsi média.” – írta Novák Előd, a Jobbik alelnöke a kuruc.infón szerdán közzétett írásába. Novák szerint nincs, és nem is volt ellentét régi barátjával, a szélsőjobbos lap újságírója csak azért próbálkozott ennek elhitetésével, mert Budaházyhoz hasonlóan maga is lemaradt a jobbikos képviselőjelöltségről.
A kuruc.info kedden indított vitasorozatot azzal a felvetéssel, hogy a párt cserbenhagyta a Budaházyt, pedig a pártvezetés tudta, hogy egy képviselőjelöltséggel mentelmi jogot adhat börtönben ülő férfinak, akit egyébként többek között „bűnszervezetben elkövetett terrorcselekménnyel, emberölés előkészületével” vádolnak.
A cikkel együtt közölték Budaházy levelét is, amelyben bejelentette, hogy megváltoztatva korábbi álláspontját, vállalja az indulást, és független jelöltként megmérettetné magát, annak érdekében, hogy kikerüljön a rács mögül.
***
Érdekes, hogy erről az Index azonnal értesül, a labanc, a barikád és a többiek még most sem... Talán nem véletlenül...

Te ez csak egy médiajáték

működnie kellene egy elszigetelésnek, ahol senki nem ad róluk hírt.. ezt ők is tudják és pont ilyenekkel piszkálják ki a figyelmet. (Novák háborúzik a kuruccal.. muhahaha - én is háborúzhatok a komm.nettel?)

Egy nagyon fontos momentumra

Egy nagyon fontos momentumra felhívnám a figyelmet: annak idején Tomcat volt az, aki nyilvánosságra hozta a kuruc mögött rejtőző eleven gyűlölet értelmi szerzőit. Az egyik szerkesztő maga a 2007. április 4-én tojást dobálni akaró, de tökös munkáspárti legények által a helyszínről kiebrudalt Novák Előd. Ez a bejelentés valószínűleg mindkét oldal részéről született közös tűzoltási kompromisszum, miután rájöttek, hogy rosszul érintheti a renoméjukat, ha beindul a susmus a polgári sajtóban.

Mindenesetre a feladat adott: jelöltet kell állítani a Munkáspártnak is a XI. kerületben, és a többi párttal együtt azon lenni, hogy minél több szavazatot szerezzenek meg a Jobbik rovására. Mert ha nem így tesznek, akkor valóban politikusbűnözők ülnek majd a parlamentben. és ahogy az értelmi szintjéből kinézem, bő gatyában, varkocsba font hajjal, gárdistamellényben, meg ostorral a kezében. De ne féljetek, eljön még 2011, a kiábrándulás ideje, amikor a sok érzelmi alapon szavazó ember rájön, hogy nem ilyen lovat akart...

Minél előbb el kell

Minél előbb el kell ítélni Budaházyt, hogy még lehetősége sem legyen a képviselőségre. Azonban nem értem, hogy pl. mikor engem egy civil szervezet elnökének jelöltek, nyilatkoznom kellett arról, hogy nem voltam büntetve, és nem folyik ellenem büntető eljárás. Budaházy ellen folyik, akkor legalább addig ne lehessen jelölni, amíg le nem zárják az eljárást. Budaházy amúgy is olyanokat hirdet, hogy feloszlatja a parlamentet, mert arra semmi szükség... A szovjet emlékmű címerének leverése miatt a Vörös Gárda már várja, mert azért ők is elégtételt akarnak venni...

Ami a szovjet emlékművet

Ami a szovjet emlékművet illeti, tanulmányaimból én még úgy emlékszem, hogy az ilyen háborús emlékművek (mint a tallini is) valójában a Szovjetunió jogutódjának, vagyis Oroszországnak a tulajdonában van. Következésképpen ez a tett nemcsak egyszerű kommunistázás (és egyben hülyeség is - úgy elküldeném ezeket a mélymagyarokat egy alternatív jelenbe, ahol még mindig a 30-as évek szintjén áll a társadalom, két csendőrpofon meg fenyítés után talán ők is belátnák, hogy az élet nem csak Nagy-Magyarországról szól), hanem nemzetközi jogi rosszallást is kiválthat épp attól az Oroszországtól, aki felé ugye a 88 oldalas program szerint fordulni kellene.

A bécsi szovjet

A bécsi szovjet emlékművet magam is láttam. Bécs város tanácsa saját költségén gondozza és tatarozza rendszeresen. Pedig Ausztriában igen sok a nemzetiszocialista érzelmű polgár. És mégis. Ők tudnak valamit. Nálunk senki nem mondja ki nyíltan, rajtunk kívül, hogy aki a szovjet csapatok magyarországi harcait nem felszabadításként minősíti, hanem megszállásnak, az maga is fasiszta érzelmű, és egyetértett a magyar részvétellel Hitler Szovjetunió elleni háborújában. Persze, hogy gyűlöli a szovjet hősi emlékművet az ilyen, mert az ő szellemisége által vezérelt fasiszta német hadsereget űzték ki Magyrországról, ennek a műveletnek neve pedig nem megszállás, hanem az, hogy felszabadítás. (Освобождение) Minedegyik emlékműre, szerte Európában az van felírva, hogy Dicsőség a hősöknek! (Слава геройам!) Lehet érzelgősnek tekinteni, de a Mamajev-kurgánon épített sztálingrádi emlékműnél, de minden meglátogatott szovjet hősi emlékműnél könnyes lett a szemem. Pedig német származású vagyok, a Budaházy, Vona, Morvai, Novák ésatöbbi ideológiája szerint most genetikusan gyűlölnöm kellene mindent, ami orosz, vagy szovjet. Mivel én kommunista vagyok, nekem Ernst Thälmann, Rosa Luxemburg, Karl Liebknecht, mint német kommunisták a példaképeim. 1999. november 7-én már nem rendeztek hivatalos november 7-i ünnepséget abban a kisvárosban, ahol régebben éltem. Éppen arra sétáltam, mikor megjelent néhány szovjet katonai teherautó, sietve leugráltak róla a katonák, pillanatok alatt felsorakoztak, rövid koszorúzás, tisztelgés, és már szálltak is fel a teherkocsikra. Odaléptem a parancsnokukhoz, egy ezredeshez,akit látásból jól ismertem, és oroszul modtam neki, hogy: Ezredes elvtárs! Ne hogy azt higgyje, hogy minden magyar ellenség! Vagyunk még sokan, akik hisznek abban, hogy lesz még szocialaizmus. Köszönjük Önöknek mindazt, amit ittlétük alatt Önöktől kaptunk. Erre kezet fogott velem, megölelt, és tiszta magyarsággal mondta: Remélem, áldozataink nem voltak hiába. Fájó szívvel, de nyugodtan megyünk haza, az isten áldja meg a magyar népet. Ha emlékmű rongálásról, vagy rombolásról hallok, mindig összeszorul belül valami. Egyébként nem vagyok érzelgős, de ilyenkor mindig megkérdezem magamtól: Érdemes volt ennyi áldozatot hozni? Igen. Örülök, hogy életem legnagyobb részét szocializmusban élhettem le.

Pedig most pont az az

Pedig most pont az az érdekünk, hogy ez a félőrült (Vona Gábor) és a totál hülye Budaházy legalább 6 hétig csinálj a feszkót. Ugyanis ha a Kuruc.Info nem tudja megzsarolni a Jobbik vezetését, akkor Novák Elődnek konkurenciája akad az egyik budapesti választókerületben:)

Öröm látni, hogy a trianonozók még a saját csapatjukat sem bírják egyben tartani.

ÉN ÚGY GONDOLOM!!!!!

Én úgy gondolom, hogy az összes börtönbe való trógert, az istenadta nép a parlamentbe
akarja juttatni. No hiszen lesz nemulass. A buta ember nem tanul, hanem a kötelet saját
maga rakja a nyakába. Ez már több mint tragikomédia. Ez már katasztrófa. Hogy ez az
embereket nem igaz,hogy nem érdekli. Ez már a vég.Természetesen ez csak egy magán
vélemény a "sokk"közül.