Budaházy-ügy: újabb részletekkel szolgált a koronatanú

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Lendvai Ildikót, az MSZP elnökét is bántalmazni akarta a Budaházy Györgyhöz kötődő Hunnia Mozgalom - állította a Magyar Nemzetnek Benkő György, aki korábban a csoport terrorizmus gyanújával letartóztatott tagjaira terhelő hangfelvételeket hozott nyilvánosságra. A százhalombattai vállalkozó úgy tudja, hogy a Budaházy-csoport más ismert politikusok megtámadását is tervezte - írja a lap. Az ügyben terrorizmus és egyéb bűncselekmények gyanúja miatt jelenleg 17 ember ellen folyik eljárás, Budaházy Györggyel együtt 11 ember van előzetes letartóztatásban. A csoport ellen bizonyítékokat szolgáltató Benkő György korábban hónapokon keresztül állt kapcsolatban az egyik gyanúsítottal, S. Józseffel, és kocsijában rögzítette a vele folytatott beszélgetéseket.

Benkő szerint az egyik ilyen beszélgetés során, tavaly februárban említette neki S. József, hogy Lendvai ellen is támadást terveznek. A tanú szerint a politikust egy belvárosi lépcsőházban bántalmazta volna a csoport, de végül letettek a támadás tervéről, mert azt túl kockázatosnak tartották.

Az ügyészség jelenleg azzal gyanúsítja Budaházyt, hogy 2007 elején Hunnia Mozgalom nevű csoportot hozott létre azzal a céllal, hogy az országgyűlési képviselők elleni támadásokkal befolyásolják a parlamenti döntéseket. A gyanú szerint a csoport Budaházy utasítására 2007 decemberében Molotov-koktélos támadásokat hajtott végre Hiller István oktatási miniszter és Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetőjének háza ellen. A csoportot gyanúsítják a Szilvásy György korábbi titkosszolgálati miniszter háza elleni támadással is.

Kommunista.NET: időközben lemondott az üggyel összefüggésbe hozott bicskei Jobbik-elnök, Rihó Krisztián. Tegnapelőtt az Európai Parlementben pedig Morvai Krisztina tette fel az unos-untalan elővett lemezt a "szemkilövető rendőrökről", valamint arról, hogy a "politikai foglyokat" szabadon kell bocsátani.

Nos, mi innen küldenénk Szabadságot Budaházynak:
http://kepfeltoltes.hu/100302/aszabadsag_matrica_www.kepfeltoltes.hu_.pn...

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Nem is olyan régen...

...ezen a honlapon, felhivtam a figyelmet: a Jobbik körüli történések példaértékűek
lesznek. A kommunisták és szimpatizánsaik számára is. Emlékeim szerint kitértem akkor
arra is, hogy korántsem biztos a Jobbik választási "sikere"-hiszen meglehet, hogy azt
meg sem fogja érni a Jobbik, mert igy-vagy úgy, de fel fogják számolni. Ezt a jóslatomat
az idő kezdi meghaladni. Azt látni, hogy a politika elszánta magát a "leszámolásra"-de
megkésett ilyen értelemben. Mostmár vonultathatnak fel "koronatanúkat", meg mindenféle
"bizonyitékokat"-elkéstek. Ráadásul énszerintem "több sebből is vérzik" ez a tanusdi já-
ték. Igy a választások előtt ráadásul, már túl sokat kockáztat a jelenlegi, és a leendő
hatalom. A viszonylagos társadalmi békét. Valahogy úgy fest a dolog, hogy kiszabaditották
a szellemet a palackból, az saját életet kezd élni, és vissza már nem tudják parancsolni.
Pedig nagyon szeretnék! Rohadtul jó lenne előre létni úgy fél évvel! Mindenesetre most
is úgy gondolom, hogy a Jobbik körüli történéseknek "üzenetértéke" van a kommunisták fe-
lé is. Aki nem hajlandó beállni a sorba, azt ha kell erőszakkal is, de bekényszeritik!

Mondtam én is, hogy későn

Mondtam én is, hogy későn szarik be a jobboldal és a kokettáló MSZP, mert a nácik őket is kicsinálják, ha utoljára is. Aztán egymásnak esnek...

Örülök neki, hogy

Örülök neki, hogy felmelegítetted azt a témakört, ami a jobbik és aktivistái körüli történésekkel foglalkozik. Nyilvánvalóan te is meg fogod kapni a magadét majd ha másért nem, hát az idézőjelekért, mert így az esetleges kételkedésednek adsz hangot, és én az ehhez hasonló okfejtéseimért rendre kapom a fasiszta nézeteket valló címkét.
Igen, a makacs tények megkerülése, és a valóságtól való beteges félelem, a szembenézés teljes hiánya okozza nálunk is a legfőbb problémát.
Még mindig ott tartunk, hogy nem értjük a jobbik sikerének a titkát, mi magunk felszínes módon szajkózunk olyan hamis érveléseket - többek közt én is -, hogy a szervezet népszerűségét a cigánygyűlölet táplálja legfőképp.
Most éppen itt (szombaton) járt Ózdon Vona Gábor, el szerettem volna menni, szerettem volna élőben hallani, és főleg az emberek reakcióját megfigyelni, mert az sokkal érdekesebb, mint amiket mondhat, azokat a rímeket már ismerem. Majd megnézem - ha lesznek - a videóösszefoglalót.
Vajon mi lehet a pártvezető népszerűségének az oka, és mi lehet a mi elutasításunk oka? Érdekel ez valakit itt egyáltalán, vagy csak fasisztázunk meg Marx-idézeteket szajkózunk?
Ezen topic egyik hozzászólásában egy vendég az érvelésemet érzelgősnek, felszínesnek ítélte meg. Ez önmagában akár igaz is lehet, mivel tudományos egyáltalán nem lehetett, nyilvánvalóan nem. Én mindig is a hovatartozásomat helyeztem előtérbe, mint a kommunista mozgalomhoz való kötődés alapját. Szilárd meggyőződésem, hogy a szocialista rendszert is nagyobbrészt a magamfajta (elnézést kérek Krisztinától), izzadságszagú, váltóműszakban dolgozó egyszerű gondolkodású emberek cipelték a mindennapokban, és ezért a mi tapasztalatainkat nem lehet csak úgy semmibe venni, értéktelen, felszínes jelzőket használni bírálatként.
De nézzük csak most, mi a helyzet Vona esetében, a népszerűség függvényében?
Az egyik reggeli kérdezőműsorban egyszer az egyik riporter szemére vetette, hogy indulatból politizál észérvek helyett.
És ekkor hangzott el ama híres mondata, amit több helyen is idéztek, magyaráztak, és amit sokan nem is értettek, ill. nem volt illő dolog érteni: "...Aki nem érti ezt a dühöt, az nem magyar ember!".
Hozzáteszem, természetesen a jelenlévő kérdezők nem értették!
Én azonban igen, én értettem, és ez nagy baj! Nem azért, mert hogy nem vagyok hülye, hanem azért, mert ezt nem nekem kellett volna megérteni, hogy én, az átlag magyar, a saját hazámban ma egy teljesen kisemmizett, nézetei miatt üldözött, mások által terrorizált, még a kádári-korszakban szerzett jogaitól is megfosztott, az államgépezet alanyát (és nem pedig forrását) képező nagy semmi vagyok. Velem ma mindent meg lehet tenni büntetlenül, akárkinek akármi az eszébe jut. Aztán sorolta tovább: a magyar föld - a szokásos felsorolás, a termelés visszaesése (pontosabban nemléte), stb.
Vona tehát tisztán érzelmi alapon érvel, felszínesen! Igen, nem valami tudományos világnézetbe beilleszkedő áltanításként próbálta beadagolni. És ebben az a döbbenet, tisztelt Bűnbánó, hogy az általa elhangzottakkal szemben semmilyen kifogásom nem lehetett, egyik pontján sem! Persze, volt ott is cigánybűnözés, de hát tudjuk azt mi, és ti is, régi jó kommunisták, hogy a Kékfényben jó húsz évig lehetett ezt szajkózni, akkor ez senkit sem érdekelt, senki sem kérte ki magának a roma testvérek nevében, csak így utólag, amikor mindenki ezt teszi.
Namármost, ha én ezeket az érveket megértem - a hovatartozásom, az élettapasztalatom alapján, és nem pedig esti iskolában tanult eszmék alapján -, akkor bizony nagyon nagy a baj, és itt nem (csak) Vona Gáborral van baj, és nem is csak velem, aki megérti.
Talán éppen az, hogy közülünk senki nem megy szembe ezzel a valósággal, ami körülöttünk zajlik, csak kívülről nézzük, mint egy filmet, és jó kis cinikus tartalmú kritikákat írunk róla, mert ez olyan elegáns dolog.
Akkor most kérdezek valamit:
Vajon miért nem hallunk olyan beszédeket a mi vezetőinktől, ami nekünk is szól, de leginkább azokhoz, akihez most Vona szól? Mert ő bezzeg nem csak a már nyilvánvalóan létező saját bázisához szól, hanem nekünk, ózdiaknak is, a sokat emlegetett kommunista fellegvárban. Vajon miért nem merészel ide jönni egy fideszes nagykutya sem -legutoljára talán Pokorni volt itt, még 2002-ben. Miért nem fél tőlünk, az un. "őskommunisztáktól" Vona, és miért fél tőlünk betegesen Orbán és társai?
Jó kis kérdések, jó lenne, ha valaki érdemben tudna rá válaszolni, én tudnék, de nem teszem, minek, kinek!
De most a legfőbb oka, amiért leírtam ezt az okfejtésemet, az az, hogy amikor én némi indulattól sem mentesen bírálom a jelenlegi mszp-s garnitúra mindenféle erkölcsi normát nélkülöző, gátlástalanul önző, harácsoló, népnyúzó "politikáját", és ezek felett a soha el nem évülő - általunk mindig elkendőzött - árulását, akkor a szememre vetik ama bizonyos érzelgős alapú érvelést.
De akkor most én mondom: aki nem érzi ezt a dühöt a minket megtagadókkal, minket elárulókkal szemben, az nem kommunista! Az hozzájuk tartozik, nem pedig azokhoz, akikhez én bármilyen módon is kötődhetnék. Az igazi kommunisták még a szociáldemokratáktól is megkülönböztették magukat, eléggé élesen, ha jól emlékszem történelemből -bár egyesek szerint nem jól emlékszem, talán újra kiadták az ide vonatkozó anyagot.

Válaszféle Vörös kutyának!

Ehhez nem lehet hozzászólni! Bármilyen hozzászólás csak higitaná a lényeget. De! Van
ám valami, amit szóvá kell tenni. Nem emlékszem már hogy ki, de nem is régen itt, vala-
ki (ha jól emlékszem kopogtató cédula gyűjtés ürügyén) olyasmit irt, hogy Jobbikos gyűj-
tögetőkkel találkozott (?)-akik nevetve ugyan-de elismerőleg szóltak neki a Thürmer-fé-
le Munkáspártról. Vagy valami hasonló, de a lényeg ugyanaz. Vagyis, Jobbikosok-adott eset-
ben-megértőek a Munkáspárttal szemben. Ez amúgy nem csoda, hiszen jórészt a munkáspárti
retorika képezi a gondolkodásuk egy részét. (Az elvi különbségeket kivéve-amik viszont
meghatározóak.) A Jobbik igen pontosan ismerte fel, hogy az MKMP amúgy magyar! Hogy akár
a tagságát, akár a szimpatizánsait, akár a potenciális szavazóikat,-ugyanúgy foglalkoz-
tatják és súlytják bizonyos dolgok, amelyek egyébként mindenkit. Vélhetőleg felismerte ezt
mind az MSZP, mind pedig a Fidesz is. Régebben persze. Aztán (de ez innentől kezdve fik-
ció, ami miatt valószinűleg fogok is kapni a fejemre) úgy gondolhatták, hogy van itt ez
az induló pártocska, ez a Jobbik. Vannak a társadalomban elégedetlenségre utaló jelek.
A "gőzt" pedig valahol le kell ereszteni. A kommunisták nem jók erre a célra, merthogy
kommunisták. Ráadásul az emberek egyre nagyobb hányada kezd el nosztalgiázgatni a múlton
Ha a kommunistáknak teret hagyunk, még a fejünkre nőhetnek. Próbáljuk hát meg a Jobbikot. Ezt majd kézben tudjuk tartani, végülis nem kapitalizmus ellenesek, szidják a
komcsikat, és semmivel sem antiszemitábbak meg rasszistábbak, mint sok más európai or-
szágban. Ha ott tudják őket kezelni, hát mi is meg tudjuk ezt oldani. De valamit kife-
lejtettek a számitásból. Magyarországot. Amely egykoron a "legvidámabb barakk volt" És
a barakklakók folyamatos anyagi ellehetetlenitése oly mértékű lepusztulást eredménye-
zett, (ráadásul igen gyorsan) hogy Európa utolsó tizedébe zuhantunk. A középmezőnyből.
-Ha a gazdasági válság nem jön közbe, a Jobbik ma kb. a Munkáspárt jelenlegi szimpátia-
indexét produkálná. De közbejött! Ami a Jobbiknak olyan volt, mint éhezőnek a falat ke-
nyér. És ahogyan azt a történelem már bebizonyitotta, a válság okát is azonnal megnevez-
ték. Nincs értelme azon vitatkozni, hogy igazuk van, vagy nincs. A dolog lényege, hogy
pontosan "befértek-beférnek" a klisébe, amit tudományosan állapitottak meg: fasizmus.
Amivel nem is tudunk vitatkozni. Nem is akarunk. És ők látván, hogy "szabad a pálya"
belelendültek. Nagymagyarország, Trianon, ruszkimegszállás, zsidók, cigányok, komcsik,
idegenlelkűek, stb. stb. stb. Mindenki megtalálta a számára kedveset a retorikájukban.
És kreativak voltak. Megtalálták az utat a választókhoz. Tudtak élni a kor adta lehető-
ségekkel. És felépitettek egy erős pártot. Mire a hatalmasok rájöttek, hogy itt bizony
baj van! (Hogy honnan a Jobbiknak a pénz, és általában az anyagiak-ezt senki nem fir-
tatja. A forrás valószinűleg ugyanaz a kút, amiből iszik a Fidesz is, meg az MSZP is.)
-Ha pedig azt firtatjuk, hogy miért a Jobbik profitál a körülményekből?-nyugodtan meg is
adhatjuk rá a választ:a gátlástalansága okán. A Munkáspárt is tett pl. egy-két kijelen-
tést. "Trianoni rablóbéke". "Nem akarunk Palesztinát". "Igenis létezik cigánybűnözés".
"Igenis létezik a politikusbúnözés". "Igenis van korrupció". Mindezeket a Munkáspárt
mintha rettegve mondta volna ki. Rettegve attól, hogy ráhúzzák a fasiszta klisét, és
megkérdőjelezik kommunista voltát. Ami-be is következett. Ezzel a "táboron belüli" cim-
kézéssel viszont a Munkáspárt egyszerűen nem tud mit kezdeni! Mert ha továbbra is han-
goztatja a problémák okát, akkor valóban ráhúzható egy hamarosan majd száz éves klisé,
holott a problémák alig 20-25 évesek. Igaz, hogy azt a klisét "tudományos alapokon" al-
kották meg, problémáink pedig szinte semmiben nem hasonlitanak a az akkori okokhoz,-de
mégis. A Munkáspárt nem meri felvállalni a radikálisabb retorikát. (Ez miatt ráadásul
nem is igen lehet megróni.) Megteszi viszont a Jobbik! Amely semmivel sem magyarabb mint
Te, vagy én, vagy-lehetne sorolni. És mivelhogy a társadalom többsége magyarnak tartja
magát, hát issza szavaikat. Táboruk pedig nőttön-nő! Az pedig a magyar társadalom külön
szerencsétlensége, hogy-mert szerintem tudatosan "szervezték a nyakunkra" ezt a formá-
ciót)-kikaptuk a Jobbikot. Amivel pedig mostmár szemmel láthatólan, nem birnak szülői.
A "remény" csupán az, hogy a választások után a dolgok tovább fognak súlyosbedni. Ami-
be majd a Jobbik is bele fog játszani! Akkor fogják megtapasztalni a most oly lelkes
hiveik, de a Fidesz és az MSZP hivei is, hogy van egy valóban JOBB! A Munkáspárt! So-
vány vigasz ez, de vigasz. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy problémáinkat mi magya-
rok fogjuk megoldani. Most mindenekelőtt egy minden eddiginél nagyobb baj jön!

Szeretném kérdezni

Szeretném kérdezni tisztelettel, hogy a lentebb kibontakozó vitának mégis mi köze van a cikkben szereplő tartalomhoz?

Csak annyi, mint a többi

Csak annyi, mint a többi topikban. Jól eszmét cserélgetünk. Mi legalábbis cseréljük az eszmét, ellenben nem kevesen vannak, akik elárulják...

CSATLAKOZM!!!!

Kedves Tovaris. Csatlakozom az előttem szólóhoz

Csaó Dani alias Monsieur

Szerintem annyi köze van mint mondjuk a demokratikus nacionalizmusnak az internacionalizmushoz:)

Nagyon sokáig húzzák ezt

Nagyon sokáig húzzák ezt a témát, meg fog büdösödni. Miért csak most szólalt meg a koronatanú? Úgy ki tudnák csinálni, secperc alatt, hogy ihaj! Vagy beépített ember volt? Nekem ez a sanda gyanúm. Már csak a rendőrpalotára leadott sorozatok gazdái nincsenek meg, , és a Fenyő-gyilkosság elkövetői - de szerintem azok is köztük vannak. (alapvető bűnözői elv az, hogy mindig csak azt ismerd be, amit rád bizonyítanak!) Morvai Krisztina ős- és nemzetanya csak beszéljen hülyeségeket az EP-ben, mert legalább prezentálja a magyarországi politikai "elit" alkalmatlanságát és aljasságát.

Én úgy emlékszem, ill

Én úgy emlékszem, ill tanultam történelemből, hogy valamikor régen, a 20-as és 30-as években nekünk, kommunistáknak is voltak ilyen Budaházy-féle hőseink, akik különböző, akkor nem teljesen törvényes cselekedeteket hajtottak végre, és akik a kor kommunista mártírjai lettek, persze utólag. Mindig is voltak emberek, akik nem fogadták el a társadalmi berendezkedést - ezekből van több -, és voltak olyanok is, akik konkrétan tettek is valamit érte, vagy ellene, attól függ, honnan nézzük - ezekből volt kevesebb, és ez az ember most Budaházy.
A lényeg, hogy nekünk nincs ilyen tipusú emberünk, és ha neadj'Isten lenne mégis, akkor vajon lenne-e valaki, aki így védje őt nyilvánosan, mint azt Krisztina teszi, holott ez éppen hogy nem szolgálja most a népszerűségét, és ezzel talán szavazatot is veszít. Mégis vállalaja, ezt nevezik következetes kiállásnak az elvekért. Nem túl népszrű dolog ez manapság, főleg nem a baloldalon! Ellenben sokkal népeszerűbb dolog elárulni és megtagadni a saját gyökereit, sőt még a szavazóit is, és közben hangosan fasisztázni, rikácsolni a tévében, mert más észérv nem nagyon jut eszükbe, amikor a tényeket eléjük rakják.
Talán ez (is) okozza éppen a baloldal várható vereségét.
De hát mondd meg az igazat, betörik a fejed, de engem ez cseppet sem érdekel, megszoktam.

Én speciel nem tudok ...

... Budaházyhoz hasonló kommunista "hősökről".

Sem az akkori Rákosi, sem Sallai Imre, sem Fürst Sándor, sem Schönherz Zoltán, sem Braun Éva, sem Pataki István, sem Pesti Barnabás, sem Kreutz Róbert, sem Ságvári Endre nem a demokratikus intézmények támadása miatt lett mártír.

Hasonlatod a lehető legsértőbb a kommunista mozgalom mártírjaira nézve, ám jó példa arra, hogy hová vezet a zsigeri, gondolkodás nélküli gyűlölet, amit egyesek (pontosabban többesek) az MMP2006, az MSZP ellen táplálnak.

Bárki, aki a csaló,

Bárki, aki a csaló, embereket direkt módon tönkretevő, adócsaló cégeket üzemeltető, betegesen hazudozó, hazáját (tehát az én hazámat) külföldön lejárató, idegeneknek a kommunisták által is megvédett földet kijátszó, többszörös hazaárulót megpróbálja ténylegesen felelősségre vonni, az nem lehet az én ellenségem. Ha mi megvédjük ezeket az említett közpénzlopókat, akkor ne csodálkozzunk, hogy vérkomcsiknak neveznek bennünket, holott ugyanúgy szenvedünk tőlük, mint mindenki.

Nem őket fogják

Nem őket fogják felelősségre vonni, hisz azok ők maguk! Mindenki mást fognak felelősségre vonni, aki elítéli őket fasiszta mivoltukért.

Itt nem igazságtétel lesz.

Itt nem igazságtétel lesz, hanem az éhesebb, kíméletlenebb, hazugabb, "nemzeti" tőkés érdekeket szolgáló banda kinyírja a komprádor tőkét kiszolgáló, nyugatiasabb és valamelyest tisztességesebb elitet. Ehhez tapsolni öngyilkosság.

Helyben vagyunk

Kommunista létedre azért hangoztatsz náci nézeteket, mert az ellenséged ellensége a barátod. Ez a legrothadtabb hamis közhely, amit csak el lehet képzelni.

Még egysze a fasizmusról

A fasizmus ismérvei: a faji alapon történő megkülönböztetés, a tekintélyelvű politizálás, a személy jogainak korlátozása meggyőződése, világnézete szerint, társadalmi rétegződés, felsőbb és alsóbb osztályok, stb. Tudom, ismerem, én is jártam történelem órára.
De nézzük csak valójában ki is a fasiszta?
A legfőbb élettapasztalatom talán éppen az, hogy az embereket nem a beszédei, hanem cselekedetei alapján kell megítélni. Sokan mondták már és mondják most is, hogy ők az én barátaim, ők az én legjobb választásom, mindig is értem cselekedtek és nem saját magukért, aki mást mond, az hazudik, stb.
De nézzük csak sorba a cselekedetek tükrében:
1. Először is itt van mindjárt az én és a sorstársaim problémája, akik mind hasonló cipőben járnak: a megrokkant, többszörös hátrányos helyzetben lévők, akik arra vannak ítélve, hogy 27 ezer forintből éljenek, lakjanak, vegyenek gyógyszert, fizessenek lakást, rezsit, vegyenek gyerekeinek könyvet, stb. Felfogod, elvtárs! A rendszerváltás óta egymást váltó kormányok mindegyike teljesen érzéketlen módon engem és sorstársaimat mintegy szociális gettóba zártak, amiből jól tudják, saját erőből nincs kiút, csak lábbal előre felé. Mint egy lágerben! Mi ez, ha nem fasizmus?
2. Az újkori kolóniák, köznyelven gettók kialakulása elsősorban faji alapon, az állam jótékony szemhunyásával, ami már ténylegesen fizikailag megvalósított láger, amiből szintén nincs kiút! Mi ez, ha nem a megvalósult, létező fasizmus?
3. Nézzük a megkülönböztetést, esélyegyenlőséget, társadalmi hierarchiát: a ma is bizonyítottan létező szergegált oktatást (ki nem mondd, hogy csak fideszes önkormányzatoknál). De nem csak ez, itt van egy jó példa a szegregációra az oktatásból: éppen a Gyurcsány-kormány oktatási minisztersége idején létrehozott sulinetes program. Senkinek nem tűnt fel, persze, hogy kiket is támogat a tekintélyelvű politika! Azokat, akik egyébként is jól keresnek, vagy egyáltalán keresnek, van jó vagy rossz állásuk, azok kaptak adókedvezményt. Na és a szegény ember gyermeke, az mi? Az egy háziállat, ő csak a házőrző kutyánk kölyke? A szegény ember gyermeke csak ne nagyon tanuljon, az maradjon csak derék, szorgalmas cseléd, hisz arra van ma kereslet! Mint egy móriczi regényben, ahol a derék ácsmester fia tanítja a degenerált dzsentri hülyegyerekét! Ez a felfogás mi, ha nem fasiszta?
4. Na és az egészségügy, ahol beteg, önmagukat ellátni képtelen emberek tömegét tették utcára, és teszik most is folyamatosan, akik az ellátás hiánya miatt gyakorlatilag halálra vannak ítélve? Még csak lágerbe sem viszik őket, ahol legalább napi egyszeri alkalommal enni adnának nekik! Ez mi, ha nem fasizmus?
5. Tovább ezen a vonalon, ama bizonlyos egészségügyi miniszterasszony, aki szerint a beteg gyermekeknek nem jó levegő kell (az kell másnak, aki majd "megveszi az ingatlant"), hanem gyógyszer? Megszüntetni az ország egyetlen erre a célra létesített intézményét, ezzel direkt módon veszélynek kitéve beteg gyermekek életét? Ez milyen állatság, mert ez még csak nem is fasizmus, ez annál is aljasabb!
Sorolhatnám tovább, minek, írtam alább, hogy ti úgyis szemüvegen kersztül nézitek a világot, a valóságtól nyilvánvalóan viszolyogtok. Mert mi ez a mai valóság, ha nem dühöngő fasizmus? Mert ilyen aljasságokra nem voltak képesek még a fasiszták sem, hogy a saját népét ennyire megnyomorítsa! Senki emberfia ennél aljasabban nem sanyargatná a magát megvéden képtelen emberek tömegét, mint ez a mostani kialakult, többszínű fasiszta horda, amelyet ti folyamatosan megvédtek tőlünk, akik közül talán csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy megírhassa véleményét, mint ahogyan most teszem én.
Ezek fényében, ha azt látom, hogy valaki szembe megy ezekkel az emberi fajhoz méltatlan lényekkel, az semmiképpen nem lehet egy másik fasiszta, istenemre mondom, nem!

Nem jól figyeltél a történelemórán, vagy ...

... nem jól tanították Neked a történelmet.

"A fasizmus ismérvei: a faji alapon történő megkülönböztetés, a tekintélyelvű politizálás, a személy jogainak korlátozása meggyőződése, világnézete szerint, társadalmi rétegződés, felsőbb és alsóbb osztályok, stb."

Ez egy helytelen meghatározás.

Általában Dimitrov meghatározását szokták marxista körökben emlegetni, mely szerint "a fasizmus a finánctőke legreakciósabb, legsovinisztább, legagresszívebb elemeinek nyílt, terrorisztikus diktatúrája". Ezzel csak az a baj, hogy csupán - Dimitrov korában teljesen jogosan - a közvetlenül hatalomra törő, vagy már hatalomra is jutott fasizmusról szól.

Ám nem mond ellent ennek a jellemzésnek az az általánosabb megközelítés, amely abból indul ki, hogy a fasizmus eredetileg kispolgári ("kávéházi","sörcsarnoki") jelenség volt, s a finánctőke csak később kezdte felhasználni preventív (megelőző) ellenforradalmi céljaira.

A fasizmus a kapitalizmus általános válságának terméke - jelentős részben a munkásmozgalom gyengeségeinek is köszönhető.

A fasizmus az úgynevezett "középosztály" ideológiája, mozgalma. A "középosztály" tulajdonképpen egy statisztikai fogalom, a háztartás-statisztikában azokat a háztartásokat sorolják ide, amelyek jövedelme magasabb a legalacsonyabb jövedelmeknél, de alacsonyabb a legmagasabb jövedelmeknél. A polgári társadalomtudomány - tagadva a marxista osztály-fogalmat - ebből a statisztikai fogalomból szociológiai fogalmat csinált, önálló társadalmi csoportként tünteti fel, amely magába foglalja a jobban fizetett munkásokat, a kistisztviselőket, a közalkalmazottakat (tanárokat, orvosokat), a kisvállalkozókat. Mi, marxisták éppen a fasizmussal kapcsolatban felhasználhatjuk ezt az egyébként osztályszempontból sokrétegű fogalmat, mert éppen a fasizmus kialakulása szempontjából ennek a csoportnak a jelentős része - tévesen értékelve valódi osztályhelyzetét - egységes osztályként viselkedik. Ezt a tömeget lehet "lecsúszó középosztálynak" nevezni.

A fasizmus tehát a kapitalizmus társadalmi-gazdasági válsága következtében lecsúszó középosztály ideológiája, mozgalma. Ez a tömeg képtelen felismerni lecsúszása igazi okait, ezért egy mesterséges ideológiát dolgoz ki magának, amely agresszív, soviniszta, vezér-elvű, csorda-szellemű, bűnbakot kereső és találó (ez utóbbin van a hangsúly!). Amennyiben a fasizmus a bűnbakot rasszista, fajelméleti alapon keresi és találja meg, akkor beszélhetünk annak speciális formájáról a nácizmusról. A fasizmus csorda-szelleméből következik a terjengős szociális demagógiája, a látszólagos antikapitalizmusa.

A faji alapon való megkülönböztetés tehát nem szükségszerűen jellemző a fasizmusra (bár igen fogékony arra). Az olasz fasizmus egészen addig, amig nem szövetkezett a német nácizmussal, sőt némileg szemben is állt vele, addig nem volt rasszista. Az Olasz Fasiszta Szociális Mozgalom alapítótagjai között voltak zsidók is, és a magyarországi numerus clausus miatt a magyar egyetemekről kirekesztett zsidó fiatalok közül sokan Mussolini fasiszta Olaszországában tanultak. Ha a nácizmus nem fertőzi meg a fasizmust (és a finánctőkét is sikerül tőle elszigetelni), akkor még arra is van remény, hogy a szélsőjobboldali fasizmust belülről baloldali mozgalommá alakítsák át, a szociális demagógiáját kitartó felvilágosító munkával antiimperialista, antikapitalista fellépéssé átalakítva. Ez történt az argentin fasiszta mozgalommal, a perronizmussal. Ugyanezt akarták elérni az olasz kommunisták is, de Mussolini közeledése Hitlerhez keresztülhúzta a számításaikat (bővebben erről az olasz kommunista Antonio Pesenti "Katedra és börtön" című önéletrajzában olvashatunk).

Ezt a véleményt is

Ezt a véleményt is egyetértően tudom fogadni.Nemcsak azért,mert a Duce például sokáig vörös volt és nem is csak azért,mert a két eszme bázisában vannak átfedések-például az elkeseredett szegény emberek révén.Itt,Magyarországon személyesen ismerem Fort Andrást, a Szabad Riport szellemi atyját és szerkesztőjét,aki anno 2005-2006-ban A Szabadság hetilapban szerzőtársam volt.Ha elolvasod írásait,a nagy bolsevistázó-zsidózó szövegek mellett található komoly antiglobalista kritika benne éppúgy,mint a görög sztrájkolók vagy itthon a kórházak bezárása ellen tüntetők melletti kiállás,azaz ez a fórum-természetesen mindenféle bántás nélkül értem-félbolsevista-félfasiszta nemzeti orgánum.Ha egy ilyesmi mozgalomban vagy mozgalmakban a szociális kérdést és a dolgozók védelmét tényleg komolyan vennék,valóban átalakítható lenne a fasiszta mozgalom balos irányzattá,ám itt a fordítottja történt meg:szerzőtársam előbb baloldali volt,majd 2006 szeptemberében váltott nemzeti radikalizmusba.Emellett pedig a hazai fasiszta mozgalmak inkább náci mintájúak a nagy zsidózások révén,nem pedig Mussolini követői.

Na, ez az, amit 20 éve nem

Na, ez az, amit 20 éve nem tanítanak a történelemórákon. Sajnos a felnövekvő nemzedék hamis és torz, sokszor szégyenlős történelemoktatásban részesül. amire az egyházi iskolákban még rá is tesznek egy lapáttal. A problémákat szőnyeg alá söprő, struccként viselkedő polgári (marxistául: burzsoá) politika egyenes, szinte törvényszerű következménye az, hogy valamilyen fasiszta mozgalom kialakul. A problémák igazi megoldása helyett a bűnbak keresésen alapuló diszkriminatív probléma megoldással. A háttérben meg füstölögnek a krematórium kéményei, és tömegsírok halmai magasodnak.

Nagy igazságokat mondasz

Nagy igazságokat mondasz ki,Vörös kutya.Nekem is pontosan az a meglátásom,hogy ebben a rendszerváltás utáni modellben egyszerűen dögölhetsz meg,ott,ahol vagy.Ez itt nem a reklám helye,nem az én magánéleti blogom,úgyhogy a saját helyzetünket is mint újprolis életképet szemléltetem.Igen,szociáldarwinizmus,fasizmus az van,mert aki hátránnyal vagy nem jó anyagi-ismeretségi paraméterekkel indul,az hulla mindenütt.Ha megenged,én is néhány gondolatomat rendszerezem.

Nem megfelelő paraméterekkel indulok jómagam se:egyik nagybátyám se vállalati vezető vagy menedzsment-képviselő("szép magyarosan fogalmazva"),de haverjaim között sincs ilyen.Ezetszer megfontolom,hogy a második diplomáért tanuljak-e mert hallottam hasonló osztályhelyzetű melós kollégáimtól,hogy ismernek négydiplomás utcán lófráló illetőt.Egy rahedli pénz a suli,aztán vagy kapok állást vagy nem-ez is téged igazol.

Nem megfelelő paraméterekkel indulok anyagiakban se,úgyhogy kénytelen vagyok együttélni azzal,hogy jólmenő középosztályok srácok nem igazán fognak velem haverkodni,a plázakirálylányok meg nem fognak velem szóba állni.

Nem megfelelő paraméterekkel indulok neveltetésileg se,mivel én a tisztességes,korrekt,kétoldalú dolgokat szeretem,míg a mai világ csak követelni,maximumot elvárni tud,hogy adjon is valamit,az ellenben büdös neki.

Nem megfelelő paraméterekkel indulok,mert utálom a kettős mércét,azt,hogy az elesettebb,nehezebben boldoguló embert másként kezelik,mint a menő,talpraesett,menedzser típusú embereket.Azt sugallják beléd,hogy te állsz hozzá mindenhez negatív módon,itt igenis minden baromi jó,csak te látsz pesszimistán mindent.Itt az számít,hogy eladhasd az eladhatatlant.Ebben a rendszerben nincs szociális érzék.Elvárják,hogy tegyél meg mindent,de ők cserébe ezért a minimumot se.Úgyhogy az általad leírtakkal teljesen egyetértek.

Igen, ez pontosan így van a

Igen, ez pontosan így van a kékgalléros menedzserekkel, akik nálunk még mindig félistenek, és akik Amerikában a válság kitörése óta már nem nagyon mernek mutatkozni nyilvános helyeken, mert félnek a népharagtól, mivel a lopás, csalás személyes megtestesítői ők. A kékgalléros menedzserek, másszóval főnökök, pénzemberek, akiknek a kapzsisága, mindenek feletti birtoklási vágya mindent felemésztett már. Ők azok, akik elhitetik veled és másokkal, hogy te azért vagy ilyen nyomorult, mert vesztes vagy, nem tudod kihasználni a lehetőségeidet, meg nem tudsz lépni, váltani, jó időben jó helyen lenni, meg csupa ilyen marhaság. Megfigyelted már, hogy milyen jól meg lehet élni abból, ha az ember megtanul 50 szót, és azt mindig a kellő helyen és időben elmondja, lehetőleg összefüggően, egy mondatban! Így volt ez régen is, a kádári időben, amikor az a bizonyos ötven szót mindenki bevágta, akinek az átlagot meghaladó munkaköre, állása ill. pozíciója volt. Ilyen szavak: proletár-internacionalizmus, szovjet-magyar barátság, testvériség, szolidaritás stb. Később, a 80-es években a kezdődő nehézsgéek hatására a jelszavak kezdtek lecserélődni, úgymint: hatékonyság növelése, infrastruktúra (a kedvencem volt sokáig, Hofi is ezt gúnyolta ki a kedvenc anyós poénnal, hogy a Gézának infrastruktúrája van), termékszerkezet váltás, piac nyitás, stb. Később, a Gorbacsov-időkben: emberarcú szocializmus, pluralizmus, másképp gondolkodás, demokratikus centralizmus, meg mittudoménmégmi, lehet, hogy a sorrend mindegy is.
Aztán a rendszer megerőszakolása után jött a 90-es évek nagy össznépi hazugsággyára. Jöttek is megint a kulcsszavak, hogy: folytatva a termékszerkezet váltással, elavult szakképesítés, gazdaságosság, eurokompatibilis, eurokonform (emlékszel, Torgyán dr. kedvenc szóhasználata volt), munkaerő mobilitása (nem voltam hajlandó napi 100 km-t utazni az ő szakadt, megprivatizált üzemébe éhbérért), foglalkoztatási ráta, stb.
Mindig is voltak aktuális szóhasználatok, amiket következetesen használva az illető meglehetősen befolyásos embernek mutathatta magát, és sokan be is vették a maszlagot.
Persze, legtöbben megmosolyogtuk őket mindig is, nem voltun hülyék sohasem.
De ez az egy, ez a "rendszerváltás vesztesei", ez nem fér a fejembe, hogy hogyan képzelték el, akik ezt kitaláták, és jó előre beadagolták nekünk. Mert egyszerű számtan, még csak nem is matematika, hogy ha lesz egy szűk réteg, az 1-2 százalék, aki nyer, és pofátlanul jól megszedi magát, akkor a maradék 98%-nak mennyi marad, miközben az elosztható javak folyamatosan csökkennek a termelések visszaesése folytán? Vagyis 98% vesztes, 2% nyertes, így gondolták, és hogy ez így természetes, én ezt fogadjam el!
Hát ezt nektek, kékingesek!
Kikérem a magam és sorstársaim nevében egyszer és mindenkor, hogy a munkáját végző ember alapból csak vesztes lehet, és csak akkor élhet rendes, emberhez méltó életet, ha úgymond nyertes lesz, vagyis: lop, csal, hazudik, vagy a prostitúció valamelyik formáját választja!
A boldogabb európai országokban sem nyertes az emberek jó része, mégis jól elvannak, megélnek a havi 1000-3000 közötti euróból, és nem akar mindenki nyertes lenni, csak egyszerű, normális életet.
De hát magyarországon az emberek oly mértékben szolgalelkűek, a több évszázados jobbágysors olyan mélyen, zsigeri módon ivódott be az emberekbe, hogy ennek a fajta cselédfelfogásnak talán már sohasem lesz vége! Mert ez a lényeg, hogy mi magunk önként és dalolva vállaljuk a cselédsorsot. Nem vagyunk képesek felfogni, hogy a világ boldogabbik részén az emberek kivívták maguknak azokat az előjogokat, amelyek alapján ma az elosztásban részesednek, arányaiban. És ez a lényeg, az arányok, és nem pedig az abszolút számok! Mert egy átlagos európai embert nem lehet kifizetni másfől eurós órabért, mert rögtön bezárnák a szrrájkolók a saját irodájába, esetleg be is falaznák! Nálunk szinte bármit megtehetnek az emberrel, senki és semmi nem véd meg bennünket. Talán magunkat kellene ezért megvédeni, meszervezni a saját közösségeinket, saját érdekképviseleteinket, nem bedőlni a jól fizetett ál-szakszervezeti seggnyalóknak.

Én is főnök vagyok,

Én is főnök vagyok, jelenleg menedzser, így ne általánosíts, mert pontosan ezt teszik a demagóg fasiszták is. Téged pedig még véletlenül sem szeretnélek közéjük sorolni. Azok a kékgallérosok, akik a kapitalisták szolgálatában, azok kegyeiből vannak a menedzseri pozíciókban, ott tömegesen vannak lopós, csalós, hazudós emberek. Vezetőre pedig szükség van, mert sem a kapitalizmusban, sem a szocializmusban nem lehet gazdasági egységeket irányítani közfelkiáltással. Az 1000-3000 € fizetés pedig nyugaton nem olyan sok. Nyugaton elsősorban nem kivívták a jogokat (éppen most kezdik kivívni) hanem a tőkések az akkor még létező szocializmus ellen engedték a nagyobb jövedelmeket kiáramolni, és szorgalmazták a fogyasztói társadalmat. A következményei most látszanak, szerte Nyugat-Európában.

Az a gond ezzel, hogy a jó

Az a gond ezzel, hogy a jó 25 évnyi, alkalmazottként letöltött munkám során megszámlálhatatlanul sok főnököm volt, és bizony egyikre sem emlékszem szívesen! Közös volt bennük az egyirányú kommunikáció, a felsőbbrendűség, a feltétlen szolgai engedelmesség megkövetelése! Igazad van, ez tényleg fasizmus! Már csak a csizmanadrág és a nádpálca hiányzik!

Sajnálom, hogy rossz

Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod van a főnökökkel általában, nekem kijutott ebből is, abból is. Mikor vezető lettem, mindig beleképzeltem magam a beosztottak helyébe. Magam is "alulról küzdöttem fel magam" mert szüleimnek nem tellett a taníttatásomra, így munka mellett végeztem el a főiskolát, majd az egyetemet. Hidd el, az volt az igazi megpróbáltatás, minden más smafu. Csinálja valaki végig, aztán pofázhat. A munkafeladat pedig nem kívánságműsor, azt mindenkinek a legjobb tudása szerint (vagy ha másért nem, a fizetéséért)megfelelő minőségben el kell végeznie. Most éppen az állásommal játszom, mert az általam vezetett kft.-ben az előző vezetés által kialakított, megalázóan alacsony fizetéseket megemeltem bruttó tíz százalékkal.(a világválság kellős közepén, fedezet nélkül, horribile dicti!) "Emiatt " veszteséges a cég - a bírálóim szerint! Nem azért, mert a kiszámlázott hődíjakat nagyon sokan nem tudják, vagy nem akarják befizetni, hanem azért mert "galád módon megemeltem a fizetéseket a tulajdonos jóváhagyása nélkül." Hát nem kaptam sérvet az erőlködéstől, de többre nem tellett. Na ez a népnyúzó, kapitalista szemlélet, elvtársak! Miközben az árak TELJESEN megegyeznek, ill. SOK ESETBEN MEG IS HALADJÁK a nyugati árakat, a bérek arra sem elegendőek, hogy az emberek kifizessék a kapitalista árakon kiállított közüzemi számláikat. A számlákkal nem csak a szolgáltatás árát, hanem a tőkések garantált(!) extraprofitját is meg kell fizetni! Akkor hol van a megígért jólét, uraim? Ezért kellett megdönteni a szocializmust? Becsaptátok a népet, faszikáim! Most meg rettegtek a jobbikosoktól, hogy komcsiznak benneteket? Egyétek meg amit főztetek, rólunk már úgy sem tudtok több bőrt lehúzni, de nem is hagyjuk!

Valami kis igazam lehetett a

Valami kis igazam lehetett a főnökökkel kapcsolatban, mert most, hogy "csak" alkalmi munkavállalóival dolgozom, olyan szépen beszélnek velem, hogy néha komolyan kényelmetlenül érzem magam. Néha mondom is viccesen a kisfőnökömnek, hogy kiabálj, b...meg, mert nem hallom rendesen a gép (targcona) zúgásától, mit mondasz. Erre azt válaszolja, nem akarja, hogy azt higgyem, haragszik. De hát az én érzékeny lelkemet ilyesmivel nem lehet meggyötörni, azt szoktam mondani, munkával összefüggésben engem nem lehet megsérteni. Ma már nem, tényleg.
Egyébként pedig nekem a korom előrehaladtával már teljesen átalakult a munkához való viszonyom, már messze nem vagyok az a harcias, aki voltam. Mert közben azért magánzóként jó tíz évig ügyfeleztem, dolgoztam, ismerem a magánszektor működésést, és tudom, hogy minden az árbevételnek van most alárendelve. Meg is csinálok mindent, talán többet is, mint kellene, a hozzáálásom tehát lojális. Érdekes módon azt kezdtem észrevenni, hogy akárhogy szidom egyébként általában a vállakozókat, mégis látom, hoyg értékelik a pozitív hozzáállást, velem legalábbis teljesen másképpen beszélnek, mint a többiekkel. Már-már azt lehet mondani, előjogaim is vannak, érdemben bevonnak a felmerült problémák megoldásába. Pld. a szállítólevél végig nálam van a rakodás során, amin rajta vannak a tételek darabszám, tipus és árak szerint, összegezve a végén. És persze, ehhez a fuvardíj, gyorsan kiszámolom a mi bérünket, akik logisztikázunk, hát mit mondjak, lehet, hogy tényleg nem csapnak be. Hát ez elég kiábrándító, mert lehet, hogy nem is volna miért követelőzni. Nem jó dolog konstruktívnak lenni, komolyan nem, jobb a beásott proli-tőkés alaphelyzet.

Ez megdöbbentően hasonlít

Ez megdöbbentően hasonlít a papok szövegeire, hogy légy: engedelmes, szolgáld az uradat, nem zúgolódj, majd a másvilágon jó lesz. Hivatkoztál a haverjaidra: ha nem veszed tolakodónak, és elfogadod egy hasonló indíttatású, 60 éves ratkó-gyerek, sokat tapasztalt kommunista barátságát, akkor örülnék.

Inkább nagy féligazságokat

Vörös Kutya egy meglehetősen felszínes és kissé érzelgős antikapitalista leírást ad, ahol lényegében összemossa a kapitalizmus egészét a fasizmussal, eközben kapitalizmusbírálata ugyanúgy hiányos, mint amennyire a fasizmusbírálata hibás.

A rosszul működő

A rosszul működő kapitalizmus a fasizmus felé konvergál.

Cáfold meg akkot talán

Cáfold meg akkot talán pontonként, konkrétan, hogy a fele sem igaz annak, amit leírtam! Úgy könnyű cáfolni, hogy te hozzáírod a te verziódat, én csak azt írhatom, amit én élek meg, és amit nem szoktak történelem könyvekben leírni, mert - stílusosan - az én kutyaugatásom sem hallatszik az égig!
Amit leírtam előzőleg, abban arra reagáltam, amikor azt vetették a szememre, hogy fasiszta módon barátnak tekintem Budaházyt, aki az ellensége a mostani rendnek - mint ahogy én is -, ém pedig ösztönsösen a védelmére álltam - mert mi értelme lenne annak, hogy én is rúgjak egyet a földön fekvőbe, ebben nincs semmi kurázsi, és meglehetősen gyáva dolognak tartom. Az én felfogásom szerint tisztelni kell az ellenfeleinket, és megpróbálni föléjük nőni azokban a tulajdonságokban, amelyekben láthatóan jók. Ez pedig a harcos ellenállás, ami úgy tudom egykoron jellemzője volt a kommunista mozgalomnak, még ha nem is szeretitek ezt hangsúlyozni. De hát ezért azonosítanak bennünket a nosztalgia párttal, és már ellenfélnek sem tartanak bennünket, mint jó tíz évvel ezelőtt.

Ne haragudj, de semmi kedvem ...

... sértegetni Téged, viszont úgy látom, hogy a kritikámat sértőnek tartod.

Fentebb alaposan kifejtettem a véleményemet a fasizmusról. Ezután világos, hogy én a "fasiszta" jelzőt nem szitokszóként használom. Nem bűn, és még csak nem is szégyen, ha valaki a "lecsúszó középosztályhoz" tartozik. Aki - önhibáján kívűl - ebbe a helyzetbe kerül, az objektíve hajlamossá válik bizonyos fasiszta nézetek befogadására - sokszor úgy, hogy észre sem veszi. Ezt kívűlről egyszerűen könnyebb észrevenni.

Szerintem senki nem tart Téged fasisztának - én biztosan nem. Mint előbb mondtam, helyzetednél fogva hajlamos vagy befogadni és hangoztatni fasiszta véleményeket - akárcsak a nemzet egy jelentős része. Erre és csak erre akartam felhívni a figyelmet.

OK, megértettem! Ez a

OK, megértettem!
Ez a veszély tényleg fennáll, ha nálam igen akkor másoknál is, ebben biztosak lehetünk.
Egy kis kiegészítőnek - vagy ha úgy tetszek magyarázatnak - csak annyit írok, hogy miért is regisztráltam magam az oldalon, miért éppen most, holott régóta figyelemmel kísértem. Azt láttam, hogy a magamfajta, izzadságszagú ember véleménye nem nagyon jelenik meg a médiában - ez elég közhely, és bizonyos mértékig értehő is -, de hogy ezen a helyen, ahol a munkásosztály élharcosai cserélnek eszmét, égbekiáltóan hiányzik éppen azok véleménye, akikről tulajdonképpen szólnia kellene ennek az egész fórumnak, az több, mint elgondolkodtató!
Ezért én felvállaltam a körülöttem élő és dolgozó úgymond "egyszerű" munkásemberek véleményét, ami hidd el, az én érzelmi alapokon nyugvó véleményeimnek a többszörös hatványa. Amikor elmondom a véleményem tehát a mostani állapotokról, a vezetőkről, és szóba kerül beszélgetéseim alkalmával a munkatársaim között, és ha annak csak a töredékét leírnám, rég kitiltottak volna innen. Én azért mindig remélem, hogy nem estek abba a hibába, mint a jobboldali pártok, hogy a másként vélekedőket - átvitt értelemben tehát a tagságot - négyévente lecserélik, és új tagokat keresnek saját maguknak. Tehát amikor elmondom a saját tapasztalásaimat, mindig hivatkozom másokéra is, mert sohasem írok csak a magam káráról, annyira nem vagyok önző. Kérlek tehát téged is, meg másokat is, hogy ne essetek abba a hibába, hogy elszakadtok teljesen azoktól az emberektől, akiktől szeretnétek begyűjteni a kopogtató cédulákat, vagyis tőlünk!
Egyébként - mégegyszer - valóban úgy van, a helyzetmegítélséssel, ahogy írtad. De hát tudod, a lét határozza meg a tudatot, nehéz értekezni azzal érdemben, aki két napja nem ebédelt- most nem szó szerint értem.

A mi kommunista

A mi kommunista mártírjaink csak "külsőleg" hasonlítanak a Budaházy féle "hősökre". A mi hőseink a szegény néptömegek felemelkedéséért, a tőkések ellen harcoltak, míg a Budaházy-félék a tőkések ellen csak az ellenség és a kóbor apácák megtévesztése céljából lápnek fel. A fasizmus a nagytőke legsovinisztább, legreakciósabb változata. A jelenleg még "hatalmon" lévő, magát baloldalinak tartó MSZP amikor fasisztázik, nem a munkásokat és parasztokat félti, hanem a saját hatalmát.

A fasisztázás reális

A fasisztázás reális veszélyekre épít.Persze,a szekfűs harcosok féltik a saját hatalmukat,de amiatt van igazuk a fasisztázáskor,mert mint többször kifejtettem,a fideszesek a beteges undort súroló antikommunizmusukkal és álmunkásbarát demagógiájukkal felélesztették a fasizmus rémét-ugye arra is mindannyian emlékezünk,amikor csurkisták és fideszesek kölcsönösen látogatták egymás gyűlését, I.Viktor apostoli magyar királyunk pedig arra hívott fel,hogy mindenki hozzon magával még egy embert,azaz mozgosított.Ilyetén fasiszta,utcai cirkuszoló,parlamentet gőgösen megvető stílusuk baromi veszélyes.Ez a szempont se elhanyagolható.

Meg azért egy iciri-picirit ...

... a polgári demokráciát is, már csak azért is, mert abban van egy csöpp esélye, hogy máskor is hatalomra kerülhessen.

A kommunisták a múltban.

A kommunisták a múltban polgári demokratikus keretek között - az ultrabaloldali, törpe kisebbséget leszámítva - nem harcoltak ilyen módszerekkel. A két világháború között a párt illegalitásban volt, de akkor sem hajtott végre terrorista támadásokat. Nincs erre magyar párhuzam.

Nyugati példa alapján: Én ma egyetlen RAF-terroristát sem védenék.

Budaházy egy kártékony, fasiszta féreg, de látom már, hogy itt sem mindenkinek ellenszenves, s a többi fórumot olvasgatva, az eszméihez talál híveket már itt is.

Ma nincs betiltva egy kommunista párt sem, Vajnai Attila még a jelképeink használatának jogát is kivívta. Van persze hazugság, médiaterror és agymosás, óriási az ellenszél, de még mindig kedvezőbb a helyzetünk, mint amilyen az ilyen Budaházy-félék alatt lenne.

A vörös kutya bizonyos fényviszonyok között barnának tűnik...

Hát itt vagyunk megint, a

Hát itt vagyunk megint, a régi téma, csak nem a jó időben! Úgy, mint régen, amikor még előny származott abból, hogy ki a nagyobb, elkötelezettebb kommunista! Vajon az-e, aki a szemedbe szép, selymes, jól hangzó frázisokat puffogtat, vagy pedig a saját élettapasztalatai alapján megalkotott véleményét mondja el?
Vajon ki a nagyobb kommunista, aki ez előző rendszerben (is) a fényes oldalon, a kedvezményezettek rétegében élvezte annak minden előnyét és kiváltságát, egyetemen és főiskolán tanulhatott, jó állása, biztos, a rendszerváltás utánra is átnyúló egzisztenciát örökölt Kádártól.
Vagy az én fajtám, akik nem "tanulták" a kommunizmust, hanem megélték annak árnyékosabb oldalát is (értsd: kapanyél, lapát, és egyéb fával végződő szerszámok, négyműszak, rövidváltás, stb.), és akik néha szó szerint a vállukon vitték a terhet!
"Gyümölcséről ismeritek meg őket...", mondta egyszer egy tanító jó kétezer éve a hamis prófétákról. Nézzük csak, tovább folytatva a gondolatot, az én apám, aki negyven évet dolgozott, szintén nem a kedvezményezettek között, abban a reményben, hogy nekünk már jobb lesz, mert ezt tanították neki azok a bizonyos tanult elvtársak, akikről fentebb írtam.
Vagy talán a nagyapám is "barnainges" volt, aki elsőnek szervezte meg a földosztást a járásban, amikor még ott voltak az urasági emberek, és még nem lehetett biztosan tudni, hogy merre tendál a kialakuló demokrácia.
Vajon közületek hányan léptek be a pártba éppen akkor - '93-ban -, amikor az Antall-Boross féle, majdnem "barna" politikai vonulat duhajkodott éppen. Pontosan három évvel, azután, hogy nálunk abban a bizonyos "fellegvárban" a rendszerváltás első szelére a tüzes kokillákban égették a régi jó elvtársak a pártkönyveiket, merthogy nemsokára KFT-t kell majd alakítani! Az elsők voltak ők, a tanult elvtársak, akik megtagadták az én fajtámat, az apán negyven évnyi munkáját, a nagyapám szellemi örökségét, és mindent, ami a vörös színhez általában köthető volt.
Úgyhogy, kedves zstoth, légyszíves, töröld meg a szemüveged, lehet, hogy poros lett, és nem a valódi színeket látod! Én ötéves koromtól fogva hordok szemüveget, ezért tudom, néha meg kell törölni, nincs is ezzel semmi baj. Kérlek, ne keress ellenséget a barátaid között, vannak épp elegen a másik oldalon!

Nincs kft.-m

Nincs semmilyen vállalkozásom, jövedelmem szerény, szüleim, családom helyzete hasonló, nem értem az utalgatást. Családodról sem írtam semmit. Egy fasiszta bűnözőt hősként tüntettél fel, s ez elgondolkodtatott.

Én sem értettem a barna

Én sem értettem a barna színre való utalást, ezért részleteztem a hovatartozásomat.

Ha Vajnai Attila kivívta a

Ha Vajnai Attila kivívta a vörös csillag viselési jogát, miért nem alkalmazza a Munkáspárt sehol sem? Miért csak amerikai filmeken és Heineken sörösdobozokon láthatom a vörös csillagot? Kivéve a lakásomat, ahol több is van? (meg a diplomám fedelén is van belőle) Én védeném a RAF terroristákat adott esetben, mert ha van aki a Budaházyékat védi, akkor őket miért ne?

Ha Munkáspárt 2006 tag,

Ha Munkáspárt 2006 tag, vagy szimpatizáns vagy, kérlek, azt szorgalmazd, hogy egyesüljön újra a két párt, aminek akár személyi konzekvenciája is legyen.

A 2006-osok szorgalmazzák

A 2006-osok szorgalmazzák ezt,így van.Fordítva nem teljesen így néz ki a helyzet.Ám itt vannak a frontos barátaim,akik értenek a mai idők kihívásaiból,több idős elvtárssal egyetemben.Bennük látok jövőt,meg tudják a mozgalmat újítani.Itt jómagam a problémát inkább abban látom,hogy ha nem is minden téren,de néhány dologban még megvannak a hetvenes évekbeli pártkáder beidegződések.

Az egyesülés nem aktuális.

Az egyesülés egyelőre nem aktuális, a párbeszédet támogatom.

Már pedig jó lenne, ha

Már pedig jó lenne, ha aktuális lenne, mert most fő ok lesz az eredménytelenségben.

A választások után...

Legkorábban a választások után merülhet fel ez a téma, jelenleg mindkét párt a jelöltállításért küzd, most nem lehet ilyen kérdésekkel foglalkozni.

Szerintem fél év múlva is mindkét oldalon csak a tagság kisebbik része támogatná az egyesülést. Én nem ellenzem, de a belső demokratizmust és sokszínűséget jobban garantáló szabályok és szervezeti felépítés nélkül erre nincs esély.

Jelenleg talán az lehetne a megoldás, ha az MKMP részt venne a MEBAL munkájában, s saját nézeteit más baloldali/kommunista nézetekkel ütköztetné. Ez semmilyen önfeladást nem jelentene, hiszen a MEBAL csak egy közös egyeztető fórum.

A lekvár főzze be a

A lekvár főzze be a nagymamát?

Ezt hogy érted?

Ezt hogy érted?

Szó szerint. Egy kis

Szó szerint. Egy kis allegóriát nem árt néha bevinni ebbe a diskurzusba. Úgyis annyira egyhangúak a vélemények. Egyes, magukat illegalitásban tartó vendégeink szerint a kommunisták "okosak", míg szegény jobboldaliak pedig "bunkók". Vagy éppen az ellenkezője. Arra gondoltam, hogy miért a nagyobb létszámú MKMP keresse a MEBAL kegyeit, egyáltalán a MEBAL már kinyilvánított választási szövetségként funkcionál? Felkérte az MKMP-t a csatlakozásra? Persze, lehet, hogy elmentem az erdőbe...

Nem választási szövetség

Nem választási szövetség, hanem a különböző baloldali erők rendszerváltás utáni legnagyobb szervezett fóruma, szerintem szabadon lehet csatlakozni.

Semmilyen kegyet nem kell keresni, nem is értem ezt a szemléletet.

Csak a Marx Károly Társaságnak 1000 fő feletti a tagsága, a Munkáspárt 2006-nak szintúgy, a többi szervezet taglétszáma néhány tucat és egy-két száz között mozog. Szerintem a tagság átfedéseit is leszámítva a MEBAL bőven összemérhető a Munkáspárttal.

Miért kell elzárkóznotok mindenki mástól? A diskurzusban való részvétel talán semmilyen kötelezettséget nem jelent. Szerintem, ha a Honfoglalás 2000 Egyesület nem volt derogáló, akkor talán a MEBAL-t sem kell élből elutasítani.

Akkor nincs más hátra,

Akkor nincs más hátra, mint előre! Világ proletárjai, egyesüljetek! Más választásunk ugyanis nincs.

Tévedsz

a Honfoglalás 2000 "az ellenségem ellensége, tehát a barátom", a MEBAL viszont a konkurencia, akinek egy vitában esetleg igaza is lehet - és ez türhetetlen.

Ez az a pont ...

... ahol minden párbeszéd értelmét veszti.

Zstoth az MKMP önfeladás nélküli együttműködéséről, a kompromisszum lehetőségéről beszél, Továris azonnal az MKMP felé történő feltétel nélküli önfeladást követeli a másik oldaltól.

Na így a büdös életben nem fog menni!

Az utolsó mondatoddal

Az utolsó mondatoddal egyetértek. De ha szétszóródunk, mint a teveszar a sivatagban, az még rosszabb következményekkel fog járni.