Újat mutatott az RTL Klub Budaházy-ügyben

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Részletesen beszámol az országggyűlési képviselők házainak megtámadásáról, Csintalan Sándor megveréséről, és a robbantásokról az RTL Klub birtokába került hangfelvételen az egyik terrorizmussal gyanúsított férfi. Ő a gyanú szerint a Magyarok Nyilai nevű szervezet tagja volt. A felvételeket egy fiatalember készítette, aki a férfi bizalmába férkőzött, és hónapokon keresztül beszélgetett vele. Így derült ki az is, hogy Budaházy György lehetett a szervezet katonai parancsnoka.

- De mennyit lőttél a házra?
- Kettőt.
- Kettőt?
- Két vagy három lövés.
- És hogy álltad meg, hogy ne tárazz bele? Vagy gyorsan sietni kellett? Mert én biztos beletáraztam volna…
- Nem, mert nincs hangtompító a pisztolyhoz.

Így lőtt Hiller István oktatási miniszter házára 2007 decemberében az egyik támadó, aki a gyanú szerint tagja volt a Magyarok Nyilai nevű szervezetnek. A felvételen arról is beszél, hogyan támadták meg Csintalan Sándort. A műsorvezető azt mondja, ütötték, ahol érték. Maradandó sérülései lettek.

- Fájdalmai vannak?
- Hát, hogyne, azért járok bottal. Ha nem fájna, akkor nem járnék bottal – mondta Csintalan Sándor.

Ezt a támadást is a Magyarok Nyilai vállalta magára.

- Mi járt a fejében?
- Az, hogy meg fogok dögleni. Mert eléggé demonstratív volt a megjelenésük. Négyen jöttek vasakkal, meglehetősen profi öltözékkel – mondta Csintalan Sándor.

- A katonai vezető az a Gyuri.
- Én?
- Nem, a Budaházy Gyuri.

A beszélgetéseket egy fiatalember vette fel mobiltelefonjával. Benkő György annak az ügynek a koronatanúja, amelyben eddig 16 embert gyanúsítanak terrorizmussal. Egy ismerőséből szedte ki az információkat, aki azóta már előzetesben ül. Benkőt is megpróbálta beszervezni, ő pedig úgy tett, mintha benne lenne. Így tudta meg, hogy Budaházy György lehetett a katonai parancsnok.

- Egyszer találkoztam Budaházy úrral.
- Az hogy volt, milyen körülmények között?
- Arra mentünk haza, és beugrottunk hozzá. Tehát röviden ennyi volt, ők beszélgettek, én vártam az autóban – mondta el Benkő György.

A szervezetnek a gyanú szerint voltak irányítói és végrehajtó katonái.

„Azt, hogy az egyes támadásokat ki hajtotta konkrétan végre, az Budaházy György utasításaiból következett” – mondta Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Budaházy György először 2002-ben, az Erzsébet híd lezárásakor tűnt fel. Később fő szónoka volt az utcai zavargásokkal végződő radikális tüntetéseknek. Morvai Krisztina, a Jobbik egyik vezető politikusa, az Európai Parlamentben is felszólalt már, mert szerinte Budaházyékat politikai foglyokként tartják börtönben.

Az RTL Híradó kereste Vona Gábort, a Jobbik elnökét, de nem akart nyilatkozni.

(RTL Klub)

Frissítés: az este levetített Akták-ban bővebben is szembesülhetünk a kitálalásról, illetve néhány YouTube-os betyárrajongó fércművét is bevágták, hogy szánakozva nevethessünk az egész tragikomédián. Mert szomorú vicc az, hogy egyesek szerint ezek az emberek hősök.

http://www.rtlklub.hu/most/8253_aktak_10-02-25

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

1. Valakik húzzák,

1. Valakik húzzák, halasztják az ügy lezárását, mert jobb helyeken ezek már lógnának, ill. többszörös életfogytiglanban lennének. Félnek a bírák, megvárják a tavaszt?

2. A koronatanú személyét titokban szokták tartani, és jól eldugják. Még tüdőgyulladást fog kapni.

3. A rendőrség hogyan engedte meg, hogy a tanú az vádemelés előtt nyilatkozzon?

4. Ettől függetlenül. Szép kis csótányok ezek a hazaffyak. Már mint Budaházy hazaffy és bandája. Ezek a követendő forradalmárok? Mocskos, fasiszta, ellenforradalmár csirkefogók.

5. A "jobbik" nevezetű párt a fedőszervük. Az Európai Parlament szégyene ezek jelenléte.

A tv2 is bemutatta a

A tv2 is bemutatta a riportot.