Részletesen beszámol az országggyűlési képviselők házainak megtámadásáról, Csintalan Sándor megveréséről, és a robbantásokról az RTL Klub birtokába került hangfelvételen az egyik terrorizmussal gyanúsított férfi. Ő a gyanú szerint a Magyarok Nyilai nevű szervezet tagja volt. A felvételeket egy fiatalember készítette, aki a férfi bizalmába férkőzött, és hónapokon keresztül beszélgetett vele. Így derült ki az is, hogy Budaházy György lehetett a szervezet katonai parancsnoka.
- De mennyit lőttél a házra?
- Kettőt.
- Kettőt?
- Két vagy három lövés.
- És hogy álltad meg, hogy ne tárazz bele? Vagy gyorsan sietni kellett? Mert én biztos
beletáraztam volna…
- Nem, mert nincs hangtompító a pisztolyhoz.
Így lőtt Hiller István oktatási miniszter házára 2007 decemberében az egyik támadó, aki a gyanú szerint tagja volt a Magyarok Nyilai nevű szervezetnek. A felvételen arról is beszél, hogyan támadták meg Csintalan Sándort. A műsorvezető azt mondja, ütötték, ahol érték. Maradandó sérülései lettek.
- Fájdalmai vannak?
- Hát, hogyne, azért járok bottal. Ha nem fájna, akkor nem járnék bottal – mondta Csintalan
Sándor.
Ezt a támadást is a Magyarok Nyilai vállalta magára.
- Mi járt a fejében?
- Az, hogy meg fogok dögleni. Mert eléggé demonstratív volt a megjelenésük. Négyen jöttek
vasakkal, meglehetősen profi öltözékkel – mondta Csintalan Sándor.
- A katonai vezető az a Gyuri.
- Én?
- Nem, a Budaházy Gyuri.
A beszélgetéseket egy fiatalember vette fel mobiltelefonjával. Benkő György annak az ügynek a koronatanúja, amelyben eddig 16 embert gyanúsítanak terrorizmussal. Egy ismerőséből szedte ki az információkat, aki azóta már előzetesben ül. Benkőt is megpróbálta beszervezni, ő pedig úgy tett, mintha benne lenne. Így tudta meg, hogy Budaházy György lehetett a katonai parancsnok.
- Egyszer találkoztam Budaházy úrral.
- Az hogy volt, milyen körülmények között?
- Arra mentünk haza, és beugrottunk hozzá. Tehát röviden ennyi volt, ők beszélgettek, én vártam az
autóban – mondta el Benkő György.
A szervezetnek a gyanú szerint voltak irányítói és végrehajtó katonái.
„Azt, hogy az egyes támadásokat ki hajtotta konkrétan végre, az Budaházy György utasításaiból következett” – mondta Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.
Budaházy György először 2002-ben, az Erzsébet híd lezárásakor tűnt fel. Később fő szónoka volt az utcai zavargásokkal végződő radikális tüntetéseknek. Morvai Krisztina, a Jobbik egyik vezető politikusa, az Európai Parlamentben is felszólalt már, mert szerinte Budaházyékat politikai foglyokként tartják börtönben.
Az RTL Híradó kereste Vona Gábort, a Jobbik elnökét, de nem akart nyilatkozni.
(RTL Klub)
Frissítés: az este levetített Akták-ban bővebben is szembesülhetünk a kitálalásról, illetve néhány YouTube-os betyárrajongó fércművét is bevágták, hogy szánakozva nevethessünk az egész tragikomédián. Mert szomorú vicc az, hogy egyesek szerint ezek az emberek hősök.
1. Valakik húzzák,
1. Valakik húzzák, halasztják az ügy lezárását, mert jobb helyeken ezek már lógnának, ill. többszörös életfogytiglanban lennének. Félnek a bírák, megvárják a tavaszt?
2. A koronatanú személyét titokban szokták tartani, és jól eldugják. Még tüdőgyulladást fog kapni.
3. A rendőrség hogyan engedte meg, hogy a tanú az vádemelés előtt nyilatkozzon?
4. Ettől függetlenül. Szép kis csótányok ezek a hazaffyak. Már mint Budaházy hazaffy és bandája. Ezek a követendő forradalmárok? Mocskos, fasiszta, ellenforradalmár csirkefogók.
5. A "jobbik" nevezetű párt a fedőszervük. Az Európai Parlament szégyene ezek jelenléte.
A tv2 is bemutatta a
A tv2 is bemutatta a riportot.