Elege lett a Magyarok Nyilai tevékenységéből, ezért készített titokban hangfelvételeket a terrorizmussal kapcsolatba hozott csoport egy tagjának ismerőse. A hangfelvételek egy része az RTL híradó birtokába került, ezekből szerda este részleteket is közöltek.
Az RTL Híradó szerint a titokban készített felvétel a legfontosabb bizonyíték a Magyarok Nyilai néven ismert terrorizmussal vádolt csoport ellen. A felvételen a szervezet egyik, azóta előzetes letartóztatásban lévő tagja elismeri, ők verték meg Csintalan Sándor műsorvezetőt, ők dobtak Molotov koktélt országgyűlési képviselők házára, és ők robbantottak Szilvássy György nyaralójánál.
A hangfelvétel Benkő György kocsijában készült, aki éve óta ismerte az egyik gyanúsítottat. 100 méterre laktak egymástól, és egy edzőterembe jártak. Benkő azt mondja, az ismerőse folyton arról beszélt neki, mi mindent csinált az utcai harcokban, és neki egy ponton elege lett.
Benkő György az RTL Híradónak azt mondta, "hogyha más nem tesz semmit, akkor majd én megpróbálom megtenni azt, hogy ennek a dolognak vége legyen. Azt, hogy szétverünk egy várost, embereket, rendőröket, civileket, autókat, bármit."
Azt állítja, úgy tett, mintha maga is szélsőséges radikális lenne, miközben minden elhangzott szót rögzített a telefonjával. Ezután bevonták abba a merényletbe, amit Ecsődi László szocialista országgyűlési képviselő ellen terveztek. Benkő az akció előtt feljelentést tett a rendőrségen. Ezután csapott le a rendőrség a csoport tagjaira, jelenleg 16 embert gyanúsítanak azzal, hogy terrorcselekményeket követtek el, köztük Budaházy Györgyöt, aki az ügyészség szerint a terrorszervezetet vezette.
Kommunista.NET: Szabadságot? Ezeknek? "Politikai foglyok?" Ugyan már.
Én itt...
...azért egy valamit nem értek. Célpont lett a Magyarok Nyilait lebuktató férfiból.
Életveszélyesen megfenyegették, ezért golyóálló mellényt visel Benkő György, az a vállalkozó, aki azt állítja, egy hangfelvétellel ő buktatta le a Magyarok Nyilai nevű szervezetet. A rendőrség gyanúja szerint a Budaházy György vezette csoport több kormánypárti politikus elleni támadásért felel. Az ügyészség szerint az ügynek további gyanúsítottjai is lesznek. Morvai Krisztina a Jobbik EP képviselője, aki korábban többször azt hangoztatta, hogy Budaházy politikai fogoly, a Híradónak azt mondta, a fogvatartottaknak ki kell szabadulniuk.
"Tettem olyan intézkedéseket, amelyekkel adott esetben megtudom védeni magam" – mondta a Híradónak az interjú közben is golyóálló mellényt viselő Benkő György, a hangfelvételt készítő férfi. Azt mondja, több száz életveszélyes fenyegetést kapott azután, hogy nyilvánosságra hozta a felvételt, és az egyik szélsőjobboldali portál közzétette a telefonszámát és a lakcímét. "Spicli, tégla, besúgó, kicsontozlak, kibelezlek és egyebek. Ilyen hasonló megnyilvánulások vannak" – sorolta Benkő György.
A férfi azt állítja, a hangfelvétel bizonyítja, hogy Budaházy György és társai támadtak politikusokra. A rendőrség gyanúja szerint a Budaházy vezette csoport terrorszervezetként több kormánypárti politikus elleni Molotov-koktélos és fegyveres támadásért felel. (forrás: hirado.hu)
Amikor erről tegnap hallottam rögtön ez ugrott be elsőnek, hogy ez az ember innentől célpont. Ennek ellenére eléggé meggondolatlanul viselkedik. Arcát vállalva (sőt, kamerás riportokban a lakóhelyét is megmutatva) nyilatkozik. Ha a helyében lettem volna, hogy tudok ilyen felvételeket csinálni, bizony kétszer is meggondoltam volna, hogy elküldök egy ilyen felvételt. De ha már így döntött, akkor azt nem értem, hogy miért áll így (gyakorlatilag arccal, névvel, "címmel") a nyilvánosság elé?
(Csak remélni tudom, hogy valóban egy hazánkban működő terroristaszervezet lebuktatásáról van szó, s nem a választások előtt bedobott csontról...)
Azt hiszem nem érted a lényeget
Az ilyen helyzetben a nyilvánosság a legjobb, s talán az egyetlen védelem. Bármilyen "tanuvédelem", illegalitás életveszélyes - úgy lehet eltüntetni valakit, hogy nyoma sem marad. Azt aki vállalja a nyilvánosságot (és azt meg is adják neki) már sokkal nehezebb eltenni láb alól. Ha megölik, az isten se mossa le a gyilkosairól, hogy ők tették, bosszúból. Persze mindez csak addig igaz, amíg a gyilkosok és/vagy a felbujtóik meg nem szerzik a hatalmat. Akkor jöhet az illegalitás ...
Bibó István egyik legnagyszerűbb mondata - amit gyakran idéznek, de ritkán értenek meg - hogy: "demokratának lenni annyi, mint nem félni". Ez körülbelül éppen erről szól.
Egyetértek.
Egyetértek.
Még hozzátennék valamit ...
... éppen a weimarizálódással kapcsolatban.
A ma esti "királyi" TV-híradóban egy rendvédelmi szakember azt fejtegette, hogy az illető rendkívül helytelenül járt el, amikor nyilvánosságra hozta a felvételt, mert ezzel ártott a nyomozati munkának. A bicska kinyílt a zsebemben - jó, hogy azt nem mondta az ipse, hogy ezzel lehetetlenné tette a bizonyíték eltüntetését - gondolni nagy valószínűséggel gondolta. Na már most azzal, hogy az illető vállalta az arcát is a nyilvánosság előtt, nagyban fokozta a bizonyíték hitelességét - nem csak őt, de a bizonyítékot is nehezebb így "megölni".
(Nem tudod véletlenül, hogy az "öszödi beszédet" ki hozta nyilvánosságra? Nem? Na látod!)
Nos, azt hiszem, igazat kell
Nos, azt hiszem, igazat kell adjak. De sajnos Magyarország "weimarizálódásának" következtében ez a hatalomátvétel egyre közelebb kerül (azért nem feltétlenül a mostani választásokra gondolok). S ilyen nyilvánosság mellett nem megy egykönnyen az illegalitás.
Bár a módszert illetően meggyőztél, de attól még tartok, hogy a zárójeles megjegyzésem igaz lesz...
A tv2 hallgatott róla, mint
A tv2 hallgatott róla, mint a sz... a gazban...