Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Kitelepítésekről

Leghőbb vágyunk lenne megszabadulni a német nemzetiségű magyar alattvalóktól, akik a leghálátlanabbul viselkedtek. Ugyancsak magyarokra lehetne kicserélni az összes többi nemzetiséget.

— Horthy Miklós

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Horváth J. Ferenc - Minden világok legjobbika?

  • kapitalizmus
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Nem akartam előszót írni, mert az olvasó felnőtt, kevés szóból is ért, maga is képes levonni a következtetéseket s megtalálja a válaszokat. Ám egyet-mást mégis előre kell bocsátani.

Ebben a könyvben ugyanis sok az elvarratlan szál. Az olvasónak történeteket nyújtok át a létező kapitalizmus világából, illetve ennek a világnak egy-két fejlett szegletéből, s nem vagy csak érintőlegesen kerül szóba a hatalmas periféria, s történeteim mindegyikét folytatni lehetne (kellene). Mert e történetek nem lezártak, utóéletük van, s ezek dokumentumértéke talán nagyobb és szemléletesebb is a bemutatottnál.

Az olvasó joggal lehet kíváncsi, hogy - mondjuk - a minisztereket is megvesztegető Flick-konszern botránya után miként lehetett az egyik kompromittált politikus,gróf Lambsdorff a német szabad demokraták (FDP)elnöke.

Miért nem tört meg máig sem a Deutsche Bank vagy az óceánon túli ITT hatalma? Mi lett a sorsa a tömeggyilkos Pinochet tábornoknak? Miért kereshetett a szégyenletesen megbukott Nixon amerikai elnök, történetének sajátos beállítású televíziós interpretálásával rövid idő alatt hárommillió dollárt? Miféle világ az, ahol kisstílű zsebtolvajokat agyba-főbe ver a rendőrség, de a hatalommal visszaélő, honfitársait illegális módszerekkel félrevezető, hamis esküre bujtogató — nyíltan bűnözőnek nevezett — államfő nem egyszerűen visszavonulhat közpénzekből épült palotáiba, hanem még milliomossá is válhat? Nem képmutatás-e, ha e világ — amely, nem győzöm hangsúlyozni: bolygónk hatmilliárdnyi lakosságának csak töredéke a maga ipari fejlettségére büszkén (ám feledtetve, hogy szegénységre, nyomorra ítélt egész földrészek zsírján hízott meg), szóval ha e világ urai állandóan másokat tanítanak demokráciára, holott saját demokráciájukat bármikor készek sárba taposni, ha érdekeik úgy kívánják? Ezek szerint értelmezés kérdése csupán, s ezen alapul örökkévalónak tekintett rendszerük működése?

Érdekes lenne követni—a „népi kapitalizmus” hamis és álszent kelet-európai propagandáját leleplezendő — a felett ipari országokban a szegény kontinensek rovására folytatódó tőkekoncentráció útját, azt a folyamatot, amelyben a kevesek gazdagságával a mind tömegesebb szegénység áll szemben. Am akkor az egyes — többnyire német és amerikai helyszínű — fejezeteket kötetekké kellene bővíteni. Ez a könyv nem tűzhette célul a kapitalista társadalmi rendszer átfogó elemzését, csak töredékek bemutatására, egy-egy konkrét eset vagy jelenség vázlatos ismertetésére vállalkozhatott. Erre is azért, mert napjainkban mézes szavú prédikátorok a legszemfényvesztőbb propagandával arról győzködnek bennünket, hogy itt és most meg általában a demokrácia egyenlő a kapitalizmussal, amit gyakran szemérmesen szociális piacgazdaságnak becéznek. Ám ha az ember belepillant a Német Szövetségi Köztársaság meg az Egyesült Államok hétköznapjaiba, s nem áll meg tátott szájjal az árutól roskadó kirakatok előtt, de a szemét sem csukja be, akkor látja a fényt és az árnyékot is. Észreveszi, hogy tucatnyi ipari állam képes volt a XX. század második felében megújulni, a szónak és a sajtónak szabadságot adni, hatékonyan gazdálkodni, a kisembernek is valamiféle életlehetőséget nyújtani — ám egyáltalán nem volt képes a gazdasági válságoktól, az állandósult munkanélküliségtől, a sokmilliós nagyságú szegénységtől, s a rendszer működtetéséhez elengedhetetlen militarizálástól megszabadulni.

A humanizmusról és közéleti tisztaságról, az emberi jogokról, a demokráciáról és az alkotmányos államszervezésről papoló német, amerikai és más államférfiak, iparbárók annyi embertelenség és közéleti tisztátalanság, a népuralom lényegének ellentmondó sunyiság felhalmozóivá váltak, hogy egyre hiteltelenebbek lettek azok az egyébként is manipulatív kísérletek, miszerint a tőke uralmára épülő rend, a kapitalizmus minden világok legjobbika. Annyira legjobbika, hogy utána nincs más, csak ez működhet, a többi csak illúzió.

Tizenöt fejezetünk mindegyike abból ad ízelítőt, miként is működik ez a rendszer. Mi rejlik az olyan demokrácia-felfogás mögött, amely szavakban ugyan egyenlőknek mondja az embereket, ám a valóságban az egyenlők között sokkal egyenlőbbekének tekinti az anyagi és a szellemi javak birtoklásának jogát. Kenyér helyett szájtépést biztosít. A hatalmasoknak hatalmat. A kicsiknek pedig jogot, hogy küzdjenek a jobb életért. Ezt a jogot azonban az anyagi erőforrások mérhetetlen pocsékolásával megkurtítják, a folyamatnak ellenálló országokban hol véres, hol „bársonyos” puccsokat szerveznek; ha kell, elnököt gyilkolnak; kifürkészik magánéletünket; megkenik köztisztviselőiket; a maguk kezében koncentrálják a pénz mellett a hatalmat is, nemzetközileg összefognak, de a kisember összefogását becsmérlik, a történelmet meghamisítják. Ilyen lenne a minden világok legjobbika, a történelmi fejlődés csúcsa?

Erre keresse a választ a tisztelt olvasó!

A SZERZŐ

  • Szigorúan titkos (volt), avagy a höseli kör
  • A Flick-botrány, avagy az ablaktáblák csörömpölése
  • A Deutsche Bank - avagy hatalom és politikai morál
  • Egy multi halottai - avagy 20 dollár egy áldozatért
  • Gigantok házassága, avagy a koncentrációs folyamat
  • Az ITT és a hatalom, avagy birodalmi nagyságrend
  • A puccs napja, avagy gyilkosság betervezve
  • A "Bildesítés", avagy behatolás egy hírgyárba
  • A lehallgatóóriás, avagy figyelnek bennünket
  • Guantanamo, avagy támaszpontok 30 országban
  • A dzsungelháború revíziója, avagy a hátbadöfés legendája
  • Az özvegycsináló, avagy jött a Tornádó
  • A fegyverek ára, avagy az anyagi erőforrások pocsékolása
  • Komputerhadakozás, avagy a "világvége-hadművelet"
  • A CIA és a Fehér Ház, avagy a rendszer így működik
Szigorúan titkos (volt), avagy a höseli kör ›
  • Nyomtatóbarát változat
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

A kapitalizmus velejéig rothadt. És büdös!

tovaris, 2010, június 16 - 14:12

Kíváncsi lennék, ha a kurucinfónál le lehetne-e közölni ezt a bevezetőt, ami a hályogos szemű és zselés agyú jobbikosoknak, meg az őket nemző fideszeseknek, vajon kinyitná-e a csipájukat?

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, június 20 - 10:34

A Fidesznek, és a Jobbiknak újra kellene
születniük. A két szemük helyén két huszonöt-
centes van és az agyuk helyén fűrészpor.
Azt nem lehet onnan kitakarítani. Marad a
hatalomból való el takarításuk kő keményen.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A könyv hol

ksengak (nem ellenőrzött), 2010, június 20 - 00:12

A könyv hol hozzáférhető, mert pár helyen beírtam a keresőbe, de eredmény semmi.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Antikvarium.hu oldalon

ksengak (nem ellenőrzött), 2010, június 20 - 15:24

Antikvarium.hu oldalon megtaláltam és megrendeltem.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.