Népszavazás nélkül ne legyen új Alkotmány!

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Gyurcsány: népszavazás kell az alkotmányról
Népszavazásnak kell dönteni az új alkotmányról Gyurcsány Ferenc szerint. A volt miniszterelnök blogjában azt írja, az alkotmány nem a kormánypárté, hanem az országé. "Márpedig az ország polgárai nem kérték a Fideszt, hogy készítsen új alkotmányt. Ha mégis készít, akkor az önkéntes szorgalmi feladat. Gréczy Zsolt, a volt kormányfő tanácsadója a Klubrádiónak azt mondta, Gyurcsány Ferenc nem fog aláírásgyűjtésbe kezdeni. Ez csak egy javaslat.

Ennek eredménye akkor lesz a miénk, az országé, ha mi dönthetünk arról, hogy akarjuk-e, hogy az a miénk is legyen – fogalmazott. Hangsúlyozta: senki nem adott felhatalmazást a Fidesznek, hogy új alkotmányt készítsen.

Emlékeztetett: a Fidesz választási programjába belelapozva, kiderül, hogy abban egyetlen szó sincs az új alkotmányról. Megállapítja: a Fidesz alkotmány ügyben átverte az országot. „Hazudott, amikor eltitkolta, elhallgatta szándékát. Becsapott bennünket” – írja.

Ezért véleménye szerint referendumnak kell döntenie az alkotmányról. "A Fidesznek az ország elé kell állnia javaslatával, és a néptől kell jóváhagyást kérnie. Ha megkapja, akkor lesz új alkotmányunk, ha nem, akkor nem léphet életbe az új alaptörvény akkor sem, ha a parlamentben megvolt a szükséges döntés" - írta a volt kormányfő internetes naplójában.

Nekünk pedig a majdan elkészülő javaslat alapján kell eldöntenünk, hogy mi lesz az álláspontunk. Az alapján, hogy mit fog tartalmazni az alkotmány-tervezet. Nem zsigerből elutasítani, vagy nem automatikusan támogatni.

Lövétei István alkotmányjogász a Klubrádiónak azt mondta, a jelenleg hatályos Alkotmány szövegéről nem lehet népszavazást tartani. Ellenben felhívta a figyelmet, az alkotmány elfogadásáról (megerősítéséről) a népszavazásról szóló törvény 7. paragrafusa szerint referendumot kell tartani.

Kommentár:
Gyurcsány Ferencnek ebben igaza van, még ha el is qrta az MSZP-t. A Fidesz a szavazásra jogosultak felének a felével nyert, így a bakelit többségük nem jogosítja fel őket arra, hogy alkotmányozzanak. Hogy idáig süllyedt a dolog, abban a burzsoá MSZP-nek, és a mégburzsoább SZDSZ-nek döntő szerepe volt.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Ha valaki...

...nem kdveli Gyurcsányt-hát az én vagyok! Nála jobban már csak talán Orbánt nem kedvelem! Már igazán vártam, hogy ki lesz az közülünk, aki ezt a fene nagy Fidesz-nekiveselkedést az alkotmányozásnak szóvá teszi. (Mert bármily nehezemre is esik, ez esetben kénytelen vagyok a gyurcsányi ötlet mellé állni!) Szivfájdalmam, hogy minden reményem dacára, ez nem egy kommunista berkekből érkező kezdeményezés. Lehet még, de azt már most elértük a hallgatással, hogyha mégis lesz egy valaki által "balról" kezdeményezett népszavazás, és a kommunisták is melléállnak-mást nem is tehetnének-össze leszünk mosva az MSZP-vel! Ez egy vegytisztán kommunista ötlet kellett volna hogy legyen!
(Néhány hónappal ezelőtt vettem a bátorságot, hogy itt irtam:olyan akciókat kell kezdeményezni, amelyek során megmutatkozhatunk a közvélemény előtt, és népszerűsithetjük magunkat. Pl. népszavazás kezdeményezése, aláirásgyűjtés, stb.)
-Lehet ötletelni!

Összemosás

Ha a népszavazás nem tenné lehetővé a fidesznek ezt az eszement alkotmánymódosítási ökörségét, akkor felőlem összemoshatnának az MSZP-vel. Így is azt teszik, úgyhogy teljesen mindegy...

Tovaris

Sokkal radikálisabbnak kell lenni

mert a tőkések szabályai szerint egy kommunista párt SOHA NEM FOG HATALOMRA JUTNI. Minden erőt egy helyre kell öszpontosítani, hogy egy fellegvárunk legyen. Az elképzeléseim kevésbé legálisak, szóval nem részletezem.....

Az a baj, hogy nem teljesen

Az a baj, hogy nem teljesen mindegy…. Az Alkotmányt lehet hogy módosítani kellene, de nem kizárólag a jobb oldal kényére-kedvére. Az a meglátásom, hogy a Munkáspárt vezetése erősen kivárásos taktikát folytat, ami a jelenlegi társadalmi helyzetben érthető is, hiszen tömegeket nem tud megmozgatni, de valahol Bűnbánó türelmetlensége(?) is érthető…
vaspis

NÁLUNK A FALUBAN!!!!

Több mint harminc embert megkérdeztem eddig
ennek a cikknek kapcsán, és csak egy valaki
nem támogatná, a népszavazást. Név nélkül
1990-től, MIÉP-es.1994.-ig. 1994-től KISGAZDA.
2008.-ig. 2008.-től. FIDESZES-
párti, Közben több pártnak a tagja volt.Ő
egyedül nem támogatná a nép szavazást.
KOMMENTÁR NÉLKÜL!


Kommunista.NET on Facebook