Orbán Viktor politikáját bírálják európa szerte.

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

egnap | 11:04
"Van, ami veszélyesebb, mint Orbán Viktor"
kettős állampolgárság, Ján Carnogursky, Szlovákia, Orbán Viktor
megosztom (facebook) megosztom (iwiw)
nyomtat elküld

Ján Carnogursky

Ján Carnogursky volt szlovák kormányfő szerint Szlovákia számára a jelenlegi magyar kihívás kezelésében nem Orbán Viktor, hanem a nemzetközi elszigeteltség jelenti a legnagyobb veszélyt.

Kapcsolódó cikkek
Slota fenyeget: megmutatjuk a magyaroknak, hol az államhatár
Szlovákia most megkoronázza a Benes-dekrétumokat?
Markó: taktikai szempontból jó döntés volt
Kettős állampolgárság: Ficót támadja a szlovák polgári ellenzék
Peter Weiss: ez már nem családok összekapcsolásáról szól
Kettős állampolgárság: kezdődik az útlevélháború

"Eddig úgy tűnik, mintha ebbe csöppennénk bele. A magyar (állampolgársági) törvény elfogadhatatlan kellene hogy legyen úgy Szerbia, Románia és Ukrajna számára is, mint a mi számunkra. Ezek az államok azonban eddig nem emelték fel szavukat ellene" - hívta fel a figyelmet a kereszténydemokrata Carnogursky a Hospodárské Noviny című szlovák gazdasági napilap keddi kiadásában közölt jegyzetében.

Szerinte Robert Fico szlovák kormányfőnek nem magyar partnerével, Orbán Viktorral kellett volna találkozót kezdeményeznie, hanem a szerb, a román és az ukrán miniszterelnökökkel, vagy legalábbis meg kellett volna látogatnia őket. "Mikor akarja ezt (Fico) megtenni?" - tette fel a kérdést a volt politikus.

Rámutatott: Orbán Viktor kedden kormányfői tisztségében először Lengyelországba látogat. Feltette a kérdést: vajon tett-e lépéseket a szlovák diplomácia annak érdekében, hogy Donald Tusk a tárgyalások folyamán megnyissa a magyar törvény kérdését is? Ha ugyanis például Németország a magyarhoz hasonló törvényt fogadna el, az már konkrétan Lengyelországot is érintené.

Carnogursky szerint a szlovák ellenzéki jobboldal sem lépett fel sikeresebben a magyar jogszabály ellen a nemzetközi fórumokon. Képviselői ugyan felkeresték Wilfried Martenst, az Európai Néppárt elnökét, de nem értek el semmit.

"A magyar törvény elleni ellenállásban szabad keményebbnek lennünk, mint más országok, de nem szabad egyedül maradnunk" - zárta jegyzetét a volt szlovák kormányfő.

STOP
Forrás: MTI

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Az EU elkezdte idomítani Orbánékat

Az uniós tagországok szinte mindegyikét érintő, összesen több tucat szabálysértési eljárást bejelentve az Európai Unió végrehajtó testülete a magyar kormányhoz intézett figyelmeztetést azzal a hiányossággal indokolta, hogy az áfa-törvény szerinti azonnali visszaigénylési lehetőség a gyakorlatban nem érvényesíthető olyan esetekben, amikor a levonható áfa olyan számla után keletkezik, amelyet az adós még nem egyenlített ki.

A bizottság egy másik eljárás keretében hivatalos figyelmeztetést küldött Magyarországnak amiatt is, hogy a budapesti nemzetközi repülőtéren korlátozza a saját földi kiszolgálásuk ellátására jogosult szolgáltatók és légi fuvarozók számát. Szerepel Magyarország azon 21 tagállam között is, amelyet a vasúttársaságok közti versenyt szabályozó uniós szabályok végrehajtásában mutatkozó hiányosságok kiigazítására kértek.(NOL)

Tovaris

Nem értem, mi a baj

Jó kis szart kavartak fideszeskéink először külföldön, aztán meg itthon.
Csak éppen nem értem, sokaknak mi a baja a kettős állampolgársággal, meg mi a baj a trianoni emléknappal?
De nézzük először a kettős állampolgárságot: hogy jövünk mi ahhoz, hogy egyáltalán minősítsük, vagy netán elbíráljuk egy magyar ember jogát ahhoz, hogy pusztán magyarnak mondhassa magát! Kit védenek meg azok, akik ellenzik ezt? Engem védenek, netán kevesebb lesz a segélyem, ha megkapja egy kolozsvári magyar ember az állampolgárságát? Nem hinném, hogy így lenne. Akkor meg miért is ez a nyilvánvaló ellenszenv ezen törvény ellen?
Akik ellene szavaztak annak idején a törvénynek, vajon a szemébe mondták volna-e egy ottani magyarnak, hogy nem kelletek, maradjatok csak itt, ahol vagytok!
Ez hát a baloldal véleménye a dologról? Na és a sokat emlegetett internacionalizmus? Ránk, magyarokra nem érvényes? Mi zárjuk ki magunkat belőle, de ha egy etiópnak kell gyűjteni, hogy még több vállról indítható rakétát vehessenek az eladott segélyszállítmányból, akkor semmi gáz, ott minden rendben van, megvalósult a szolidaritás!
De nem ez itt a legfőbb baj, hanem a második része a dolognak, ami az elsőből következik: Trianon. Ez a mi temetetlen múltunk! Nem ásták elég mélyre, most kilátszanak a csontok!
Soha, senki sem képes a bűnt úgy elrejteni, nem tudja elég mélyre ásni, hogy azt valaki - akár száz év múlva is - ne kaparhassa ki a gödörből! És most itt van, dicső elődeink eme szemete, valakik kikaparták, és most már nem lehet visszatemetni!
De talán nem is kellene, ha már kint van, kezdeni kellene valamit vele!
Az a nyilvánvaló ellenszenv, ami megmutatkozik ezen a portálon a témát illetően, az szinte tapintható. De ha annyira szeretik kihangsúlyozni, hogy éppen a kommunisták foglalták vissza a felvidék egy részét, akkor mi a baj a mostani "revíziós törekvésekkel"? Mert ez sokak szerint az!
De ha tényleg az, akkor is mi a baj azzal, hogy egyáltalán szóba kerülnek ezek a dolgok, amelyek még most is, több generáció után az egyszerű emberek lelkébe bele van égetve, egyszer és mindenkorra!
Hogy lehet pld. az MSZP olyan sunyi, jellemtelen, minden jóérzést nélkülöző megnyilvánulása, hogy nem vesz részt a parlamenti megemlékezésen? Vajon ha az MKMP ott lenne most, ők is azt tennék? Ők, akik a felvidéket visszafoglaló Vörös Hadsereget szeretik jó, hazafias példaként emlegetni?
És akkor jönnek most a szlovákok, akik azt mondják - konkrétan Gasparovics -, hogy a trianoni szerződést minden fél önként, szabad akaratából írta alá! Milyen jól hangzik! Ez ellen bezzeg senki sem "interpellált" itt!

Egyet értek

Sajnos itt van a magyar kommunista mozgalom egyik rákfenéje: Sokszor nem tudja összeegyeztetni a nemzeti érdekeket az osztályérdekekkel. Gyakran ez nem a kommunista mozgalom hibája, hanem a kialakult geopolitikai helyzet. Erre a baloldali reakció sokszor a kérdés tagadása, és a felvető lenacionalistázása. Szerintem a rossz lelkiismeret megnyilvánulása lehet a témát érintő ellenszenv is, meg az a körülmény, hogy a kérdést elfogadhatóan úgysem tudjuk megoldani, másrészt alkalmat ad negatív politikai fejleményeknek.
A kettős állampolgárságról történő szavazásnál ukrán feleségem megszavazta, azzal a felkiáltással, hogy hiszen nem ők akartak elmenni az országból.
Egyébként nem rég együtt rándultunk ki egy turista úton egy szlovák házaspárral, akik Svájcban élnek: vajon tőlük is elveszik a szlovák állampolgárságot.
Nyugat-Németország etnikai alapon adott állampolgárságot a Kelet-Európából bevándorló népi németeknek. Tudomásom szerint ma is érvényes az a megegyezés, amely Sztálin kezdeményezésére kötöttek a Szovjetunió és az NDK között, miszerint a szovjet zsidók áttelepülhetnek az NDK-ba. A szovjet időkben nem alkalmazták, de mostanában állítólag sokan használják ezt az egyezményt. Izrael szintén etnikai alapon ad állampolgárságot. Azokat az országokat, amelyekben van kettős állampolgárság, olyan sok van, hogy fel sem lehet sorolni. Románia a Moldovában élőknek ad állampolgárságot. Oroszország Dél-Oszétia, Abházia , Krímben élőknek ad állampolgárságot stb.

Már másodszor írod le, nézz utána, hogy is van valójában ...

"Oroszország Dél-Oszétia, Abházia , Krímben élőknek ad állampolgárságot stb."

Az orosz állampolgársági törvény egyértelműen kizárja a kettős állampolgárságot (egyébként az osztrákhoz hasonlóan). A déloszétek, abházok, krimiek nem a grúz, az ukrán mellé veszik fel az orosz állampolgárságot, hanem helyette. Ezek orosz szeparatisták, akik az érintett régiókat át akarják csatolni Oroszországhoz.

A baltikumi oroszok éppen azért küzdenek, hogy a helyi állampolgárságot megkapják, akkor is, ha nem beszélik az adott állam hivatalos nyelvét. Ha Oroszország ki akarna szúrni velük, akkor megadná nekik az orosz állampolgárságot, ami valószínűleg az azonnali kitoloncolásukhoz vezetne.

A kettős állampolgársággal egyetlen egy baj van, és az is csak akkor, ha alanyi jogon, helybenlakás nélkül is megadható. Hogy tudniillik az állampolgárság jogi kategória, az etnikai hovatartozás pedig nem (illetve egyenesen tragédiákhoz vezet, ha mégis akként kezelik).

A most elfogadott törvény ebből a szempontból sokkal jobb, mint a népszavazásra bocsátott javaslat (illetve a "magyar igazolvány" kiadásának feltételrendszere), de még mindig a magyar nyelvtudáshoz (ami szintén nem jogi kategória) köti a dolgot. Liszt Ferenc, Széchenyi István, Horthy Miklós és sok más vitathatatlanul magyar történelmi személyiség élete igen jelentős részében nem tudott magyarul. Ki fogja eldönteni, hogy a kérelmező magyar nyelvtudása megüti-e a mértéket. Ha mondjuk - ad abszurdum - Jan Slota kéri a magyar állampolgárságot, és - ami nincs kizárva - beszél magyarul, meg fogja kapni? Ne feledjük el, hogy Adolf Eichmann kiválóan beszélt héberül (a Jeruzsálemi Egyetemen tanult egy ideig), Alfred Rosenberg perfekt beszélt oroszul igen csekély balti akcentussal.

Másfelől a németek egyetlen egy országban nem szedték olyan könnyen össze a zsidókat, mint a megszállt szovjet területeken, hiszen a szovjet személyi igazolványokban külön rubrikája volt a nemzetiségnek. Ha a felszított nacionalizmus valamelyik utódállamban magyarellenes pogromban csúcsosodna ki (ami sajnos nem elképzelhetetlen), akkor a magyar igazolvány, a magyar útlevél remek szolgálatot fog a magyaroknak tenni.

És ugyan már. áruld el nekem, mi a fene az a "nemzeti érdek", aminek az érvényesítéséhez kettős állampolgárságra van szükség?

Én csak egyről tudok. Második, magyar állampolgárságot általában nem az internacionalista, baloldali érzelmű magyarok fognak kérni (az sincs kizárva, hogy ha mégis megtennék, az arra "hivatottak" meg fogják róluk állapítani, hogy nem kielégítő a magyar nyelvtudásuk - erről próbáltam fentebb irkálni), tehát amikor az állampolgárság mellé meg fogják adni a szavazati jogot is (mert meg fogják - erre megy ki ugyanis a játék, ezt csak a vak nem látja), akkor ezzel a "keresztény-nemzeti" oldal fog elmozdíthatatlanul megerősödni.

Te tudsz mást is?

Ezt nyögtem én is

Ezt nyögtem én is lejjebb...
Tovaris

Ha a trianoni emléknap a

Ha a trianoni emléknap a veszteség feletti fájdalom kinyilvánításáról szólna, és az akkori imperialista hatalmakat tenné a felelőssé a megtörténtekért, akkor nem lenne semmi kifogásom nekem sem. Ha megemlékeznének a dicső Vörös Hadseregről is, amely a Tanácsköztársaság nevében megpróbálta azon melegében semmissé tenni az annektálásokat. Itt azonban azokat a népeket gyalázzák, akik országához hozzácsatolták a mi területeinket, akkori lakosságunk mintegy felével. Ha mindezekért nem a kommunistákat okolnák, hanem a nemzetközi imperializmust, amely mindezeket előidézte. A kettős állampolgárságra az unión belül sem gazdasági, sem morális, sem politikai szempontból semmi szükség. Ócska trükk a fidesz részéről, mert az erősen jobbra tolódott külhoni magyarság későbbi szavazataira számít. Ha a külhoni magyarok baloldaliak volnának, már nem is kellenének a fidesznyikhajbagázsnak.
Te meg jó lenne, ha felülvizsgálnád nézeteidet, mert megsúgom, ezek nem kommunista nézetek.

Tovaris

Tabu kérdésnek számít

Tabu kérdésnek számít itt továbbra is a magyarság témaköre, amit sohasem fogok megérteni. Addig valahogy felfogtam, míg itt állomásozott a szovjet hadsereg, de most, nem értem! Honnan van az emberekbe beprogramozva a saját népének a megtagadása? Kit szolgálsz ezzel? A nemzetközi munkásosztályt? Mert engem nem, az biztos!
Szerinted ha elfogadom, hogy mint magyar kevesebb vagyok - területben, lélekszámban, jogaimban -, az nekem jobb? Akkor vagyok több, ha kevesebb vagyok?
Rendben, persze, a mi nagy magyar úri osztályunk felelős a feldarabolásért, és ezt nem mondják ki nyíltan, de attól még itt van ez a probléma hegy, nem lehet kikerülni, és állást kell foglalni, nem pedig lapítani.
Lassan felfogom, miért van az emberekben az elutasítás velünk szemben! A kisembernek nagyon kevés maradt meg az öntudatából, amit kimostak az utóbbi húsz évben. De éppen Trianont nem tudták kimosni, valahogy túlélt minden fondorlatot, talán éppen azért, amiért annyira tiltott gyümölcs volt.

Szerintem nem számít annak

Én eddig nem olvastam egyetlenegy olyan beírást sem, amely lebecsülte volna a nemzeti kérdés jelentőségét.

A nemzeti kérdés igenis fontos kell, hogy legyen minden kommunista számára, de nem szabad bedőlni a burzsujok "nemzetieskedésének". Nekik ugyanis ezzel az a céljuk, hogy feszültséget szítsanak a nemzetek között, és hogy egy hamis "nemzeti egység" látszatával letörjék a rendszerrel szembeni indulatot. Most is ez megy a kettős állampolgárság ürügyén...

Ha a jobboldal a nemzetről beszél, akkor ez alatt mindig saját magukat értik. Nemzeti érdek meg haza alatt pedig a saját pénztárcájukat!

Ja és még valami.

A mi magyarságtudatunknak abban kell különböznie a jobboldal ál-nemzettudatától, hogy szétválasztjuk a történelmünkben mindazt ami haladó, és mindazt ami reakciós! Az előbbit vállaljuk fel, az utóbbit pedig köpjük le!

Az igazi nemzeti hagyomány, az igazi magyarságtudat 1848, 1918, 1919 és 1945 dicső tradícióinak ápolása!

Az irredentizmus meg a Trianon kesergés pedig egy burzsoá, nacionalista szar!!!

Helyettem is

Helyettem is szóltál!

Tovaris

Talán fordítsd meg a dolgot!

"Szerinted ha elfogadom, hogy mint magyar kevesebb vagyok - területben, lélekszámban, jogaimban -, az nekem jobb?"

Szerinted, ha ma a Felvidék, Kárpátalja, Erdély, Bácska, Horvátország, Burgenland Magyarországhoz tartozna, az ott élő szlovákoknak, ruszinoknak, ukránoknak, románoknak, szerbeknek, horvátoknak, sváboknak jobb volna? Nektek ott Ózdon ettől jobb volna?

"A kisembernek nagyon kevés maradt meg az öntudatából, amit kimostak az utóbbi húsz évben. De éppen Trianont nem tudták kimosni..."

Hát nem is, mert azt a Horthyék mosták be, a "komcsik" nem tudták elég jól kimosni és a rendszerváltók ismét jól bemosták.

Rokonaid vannak a határon túl, és nem tudsz velük találkozni? Jogosan tiltakozol ez ellen.

A határon túl embereket diszkriminálnak azért, mert magyarok? Jogosan tiltakozol ez ellen.

Nem engedik, hogy a határon túl magyarul beszélj, magyar könyvet, magyar újságot olvass? Ez ellen is jogosan tiltakozol.

De Trianon csupán egy történelmi tény. Olyan tény, ami keletkezésekor igazságtalan volt, súlyos nehézségeket okozott, de ma a megváltoztatása ismét igazságtalan lenne, és súlyos nehézségeket okozna.

A történelem már ilyen. Tudomásul kell vennünk, hogy Könyves Kálmán nekünk nagy királyunk, a horvátoknak országuk leigázója. Hogy az a város, ami a sváboknak Pressburg, a szlovákoknak Bratislava - nekünk Pozsony. De arra sem árt emlékezni, hogy a magyar országgyűlés nem azért volt Pozsonyban, mert az hej, de magyar város volt, hanem éppen ellenkezőleg, mert a sváb Pressburg elég közel volt Bécshez, jóval közelebb, mint Buda.

És talán arra is emlékezni kéne, hogy az újkori Budapestet bizony többségében szlovák építőmunkások építették az Andrássy úti palotáktól kezdve a Parlament épületéig. Megbecsülték őket ezért? Kaptak ők csak töredékében annyi jogot Nagy-Magyarországon, mint amennyit ma a szlovákiai magyarok kapnak?

Végül is összegezted a

Végül is összegezted a lényeget: voltak nagy királyaink, amikor nagyok voltunk, és erősek.
Elsők voltunk a térségben, és most utolsók vagyunk. Mint a Bibliában!
Engedtessék meg nekem, hogy mint magyar ember, ne örüljek ennek!
Képzeld, itt, Ózdon is magyar emberek élnek - még ha rohamosan romlik is az aránya ismert demográfiai folyamatok következtében -, és a magyarságtudatunk hál'Istennek semmivel sem kevesebb, mint más honfitársainknak! Sőt, éppen a sanyarú helyzetünk hozza ki belőlünk ezt a fajta nyakasságot, mert ha nem volna meg a tartásunk, nekünk, magyaroknak, talán már nem is léteznénk!
Miért lenne jobb, ha a területek a miénk lennének?
Amiért most a sváboknak, szlovákoknak, horvátoknak, románoknak jobb, hogy náluk vannak!
Azt mondom, amit igazi magyar emberek szoktak mondani: nem minden a pénz, mint azt egyesek vallásként terjesztik!

Lehet, hogy jobb lenne ha a

Lehet, hogy jobb lenne ha a területek hozzánk tartoznának. De akkor Magyarország egy meglehetősen sok nemzetiségből álló állam lenne.A kérdés az, vajon tudnánk-e európai módon együtt élni e hazában. Meglenne hozzá a kultúránk?
vaspis

Mi az, hogy nekünk

Mi az, hogy nekünk magyaroknak... Én talán dögöljek meg, mert német vagyok?

Tovaris

Phoenix tett célzást arra

Phoenix tett célzást arra vonatkozóan, hogy Ózdon mit számít az nekem, hogy hol az aktuális határ! Neki válaszoltam tehát, hogy itt, Ózdon és élnek magyar emberek.

"Képzeld, itt, Ózdon is magyar emberek élnek - még ha rohamosan romlik is az aránya ismert demográfiai folyamatok következtében -, és a magyarságtudatunk hál'Istennek semmivel sem kevesebb, mint más honfitársainknak! Sőt, éppen a sanyarú helyzetünk hozza ki belőlünk ezt a fajta nyakasságot, mert ha nem volna meg a tartásunk, nekünk, magyaroknak, talán már nem is léteznénk!" Ez volt a válasz.

Vagyis: Ózdon különösen nagy teher magyarnak lenni, egyenesen rasszizmus pld. rockzenét hallgatni kocsiban, mert utánad dobnak egy követ! Azt hiszed, ez mese?
Ha ez itt, Magyarországon lehetséges, akkor mi lehet a helyzet mondjuk egy délvidéki magyar városban?
Mit érdekel az Téged, gondolom én! Az én bajom, ha nem az Internacionálét hallgatom! Úgy kell nekem!

Nem hiszem, hogy mese.

Nem hiszem, hogy mese. Tudom. Engem folyton leparasztoznak a cigányok, mert náluk ez nem egy megbecsült foglalkozás elbevezése, hanem szitokszó. Előkelő elkülönüléssel kikerülöm őket... Egyébként te sok minden rosszat gondolsz rólam... Hidd el, sokszor a magyarok idézik elő a gondokat, ill. sok esetben ők is hibásak. Hallgattassék meg a másik fél is...

Tovaris

Az teljesen nyilvánvaló

Az teljesen nyilvánvaló dolog, hogy a magyar embernek számtalan rossz tulajdonsága van, utaltam is rá többször! Irigység, kapzsiság, önteltség, restség, a kárörvendés tipikusan magyar sajátosság, még mondást is kreáltunk róla. Legendásan antiszociális "fajta" vagyunk, érzéketlenek mások sorsa iránt. Tonnaszám vesszük a kutyaeledelt, miközben "nincs ingyen ebéd" demagógiákkal traktáljuk az amúgy is nyomorult embereket.
Arra egy percig se gondolj a legelkeseredettebb hozzászólásomban sem, hogy megkérdőjelezzem, kivel, melyik "oldalon állsz", ha már a vezetőink ennyire sikeresen ízekre szedték a társadalom minden szeletét, még ezt a mi megmaradt, egy százaléknyi, utolsó menedékünket is!
Az én ellentétem a mindenkori magyar úri osztállyal örök és kibékíthetetlen, soha senki nem tudnak oda csábítani, arra az oldalra semmilyen baksissal, morzsával, mint azt tették, teszik sokan közülünk is!
A magyarságtudattal kapcsolatban vannak lényegi különbségek nem csak nálunk, a jobboldali táborban is, ott sem mindenki akar tankokba ülni, lóra pattanni, és indulni a Felvidékre! Az emberek egyszerűen számon tartják azt, ami egykoron az övék volt. Én is így vagyok vele. Miért tegyem én meg azt a szívességet egy más nemzetnek, hogy lemondjak arról, ami egykoron a miénk volt? Számon tartom, és kész!
Teljesen nyilvánvaló, hogy ezen a portálon is uralkodó eszme a "bűnös magyar nemzet" gondolata, megvédünk idegen nációkat, akik szétszedtek minket! Honnan ez az öngyilkos gondolkodás? Én nem emlékszem arra, hogy ezt valaha is tanították, mint eszmét: az internacionalizmus nem egyenlő az önpusztítással, saját népünk leértékelésével. Ijesztő és félelmetes dolog, amikor magyar betűkkel, Arany Jánost megszégyenítő stílussal megfogalmazott hozzászólásban intenek arra, hogy tulajdonképpen legyek kevésbé magyar!
Mondom, ez félelmetes dolog, még csak nem is bosszant! Arra gondolok ilyenkor, hogy hol vagyok, jól látok-e az öt dioptriámmal?
Olyanok vagyunk mi magyarok, amilyenek vagyunk! Ilyennek teremtődtünk! Az ember megvédi az övéit, kifelé, mások ártó szándékaitól! A szülő nem tagadja meg a fiát, aki bűnös, és elvitték a rendőrök, dehogy tagadja meg! Évekig viszi neki a cigarettát a börtönbe, küldi a csomagokat, lefizeti a foglárokat, hogy drága fiának elviselhetőbb sorsa legyen még ott is, a börtönben. Mert az ő fia, azért!
Nem tudok ennél több érvet felhozni a magam mentségére! Én nem vettem el egyetlen szlováktól, svábtól, romántól, zsidótól, cigánytól semmit, mégis bűnös vagyok, születésemnél fogva.
Na ezt kérem ki magamnak, mindig, mindenhol, még itt, ezen a helyen is!

Az alapállásoddal van baj!

Mondjuk az egyszerűség kedvéért nevesítsük a dolgot, én Red Star - Phoenix helytelenítem a magyarkodó nacionalizmusodat!

De az Isten (a magyarok Istene) szerelmére, hol a fenébe írtam én azt, hogy szégyeld a magyarságodat?!

Én csak azt kérdezem Tőled, a mély nyomorba taszított ózdi munkástól, hogy miért lenne az Neked jobb, ha Erdély a gróf Telekieké, a gróf Bethleneké, a báró Wesselényieké lenne? Ha a Felvidék a Rima-Murányi részvénytársaság uraié lenne?

Azt írod:

"Én is így vagyok vele. Miért tegyem én meg azt a szívességet egy más nemzetnek, hogy lemondjak arról, ami egykoron a miénk volt? Számon tartom, és kész!"

Te Isten eltévedt báránykája! mikor volt a "tiétek"?

Te gróf Teleki vagy? Báró Wesselényi? Felmenőid voltak a "Rima-Murányi részvénytársaság" főrészvényesei?

Vedd már észre, hogy az egész játék arra megy ki, hogy ne vedd észre: ez a kis csonka-Magyarország ugyanúgy nem a Tied, ahogy a Nagy-Magyarország nem volt a felmenőidé! Ózd nem a Tiéd! És nem a cigányok, a zsidók, a szlovákok, a horvátok, a szerbek, a románok, a biciklisták vették el Tőled, hanem a kapitalizmus.

Óriási szívességet teszel a tőkének, amikor energiáidat a cigány, zsidó, szlovák, szerb stb. proletárral a tőke ellen való összefogás helyett a Trianonon való kesergésre pazarlod.

Nagyon szépen köszöni Neked! Csak így tovább!

Akkor inkább a Nagy

Akkor inkább a Nagy Magyarország ne legyen az enyém, mint ez a picike Magyarország!
Szerinted én nem tudom, mi az enyém, és mi nem?
Pld. nem az enyém a Városháza sem, de azért bemehetek bármikor, és magyarul beszélhetek bárkivel. Ez a Városháza pld. ha nem is nevesíthetően az enyém, de minden itteni polgáré valahol! Nem olyan ördögi dolgok ezek, nem tudom eltáncolni másképpen, hogy miért nem az enyém mondjuk a kassai városháza!
Sok ózdi ember lakik azokban a házakban, amelyeket még a Rima cég építtetett a huszas-harmincas években, így pld. a Velence-telep, Kis- és Nagyamerika, Kiserdőalja, volt Ságváry-telep. Ezek valamikor tisztviselői házak voltak, de a szocialista építészet elhanyagolta, és az új építésű, nagyobb befogadó képességű panelházakat erőltette. Ezek a régi, elhanyagolt, olcsóbb lakások megmaradtak a szegényebb rétegeknek.
A Rima ideje alatt ingyen volt az áram, a szén, a lakás, az országban elsők között építtetett óvodát a dolgozóknak - ma hajléktalan szálló, a rimai hasonlat éppen hogy rossz példa, de vannak, akik nagyságrenddel nagyobb ismeretekkel vannak ebben a témában, és helyből teleírnák az tárhelyet szövegekkel, képekkel e témában.
De ha továbbmegyek pld. itt van északon a Füzérradványi Károlyi-kastély. Még '79-ben voltam ott gyógykezelésen, akkor még rehabilitációs intézet volt, ma már visszavették, de a lényeg, hogy ha mondjuk 1 km-el arrább húzzák meg a határvonalat, biztos nem mehettem volna oda az akkor csehszlovák internacionalista testvéreimtől. Ennyire konkrétak ezek az összefüggések, és ahogy korábban írtam, az egyszerű embereknek is van anyagiakkal ki nem fejezhető értéktudata, önbecsülése.
Ezzel a merev, brezsnyevi stílusú elutasítással e témában a mi potenciális táborunkból kizársz egy nagyon jelentős százalékot, ami óriási hiba. Talán inkább bűn, mint hiba. Mert itt messze nem arról van szó, hogy hol a haza határa, hanem hogy mi az én helyzetem e hazában.
De azzal, hogy egy ilyen esemény apropóján tovább mélyítjük a szakadékot köztünk, és a társadalom 99%-a között, ez bűn!
Nem magamról beszélek tehát, egész idő alatt ezt (is) próbálom elmagyarázni.
Ezzel a retorikával tehát direkt módon kárt okozunk saját magunknak, és főleg azoknak, akiket nekünk, kommunistáknak - szimpatizánsoknak - kellene védelmünk alá venni. Ehelyett éppen ők tagadnak meg minket, mert mi "magyarellenesek" vagyunk, ez van beléjük táplálva a jobboldali médiák által. Vajon mekkorát tévednek ezek az átlagemberek, "csupán" ez a kérdés!

Phoenix brezsnyevi

Phoenix brezsnyevi véleményalkotó? Hahahahaha! A 99% meg olyan meghatározás, mint amikor egy Loreal shampoo 72%-al fényesebb hajat eredményez... Ez a nacionalista lózung a bűn, kedves Vöröskutya elvtárs. Jobb lenne, ha mélyen tisztelnéd a másik népeket is, mert óhatatlanul elsüllyedsz a nacionalizmus bűzös mocsarában!

Tovaris

Na, itt vagyunk megint, a

Na, itt vagyunk megint, a kályhánál: fasizmus! Jó tudni, megkeresem a barna ingem! Egyelőre csak a vörös nyakkendőmet találom, rajta az IG jelvénnyel!
Jó, hogy van ez a Jobbik - hány éve is -, így most van kire fogni ezt a 90 éves problémát!
Ez a Te retorikád, és még sokan másoké.
Nem tudtok Ti, főideológusok mit kezdeni ezzel a szemétheggyel, ami itt van, az messziről látszik! Azért nem, mert amikor megalkották a marxizmust, még nem volt világháború, sem Trianon, így nincs rá tanítás - az internacionalizmus nem volt képes megoldani a népek közötti ellentéteket -, saját véleményt alkotni valamiről, az bizony kockázatos, még valaki megszól érte, hogy kilógok a sorból! Nyájtörvény!
A kilencmillió ember véleménye meg magasról le van szarva, természetesen, ahogy ez volt jó 40 éven keresztül, és azután most is, az ún. demokráciában!
Kit is akartok meggyőzni az eszmének? Főleg hol, melyik országban? Mert itt így csak ellenségeket fogtok találni, az biztos!

"Kit is akartok meggyőzni az eszmének?"

Nem vita, csupán elmélkedés:

Caligula, az őrült római császár Istenné nyilvánította magát, és megparancsolta, hogy képmását, mint a legfőbb Isten képmását helyezzék el az összes többi isten templomában.

E parancs végrehajtása céljából Caligula jeruzsálemi helytartója is elrendelte a császári szobor elhelyezését Jehova jeruzsálemi templomába. A zsidó főpap közölte, hogy a helytartó parancsa végrehajthatatlan.

- Micsoda! Te pondró! Szembe mersz szegülni a hatalmas Ceasar parancsával?

- Ó Hegemon! Mi sem áll tőlem távolabb! Én sajnálom a legjobban, hogy a parancsot nem lehet végrehajtani.

- És ugyan miért nem, te hitvány csúszómászó?!

- Azért Hegemon, mert ha beviszik a Császár képmását a templomba, az azon nyomban megszűnik templom lenni ...

Mutatis mutandis!

A Trianon-probléma irredenta megközelítése = Caligula isteni képmása

A kommunista eszme = Jeruzsálem Nagy Temploma

Trianon az egész világ

A fenti címen lévő írást figyelmesen olvasd el, kérlek ne sértődj meg, és ne csapkodj, mert te is megsértetted Phoenixet, habár ezt döntse el majd ő maga.... Ha az internacionalizmus szellemében kezelték volna a népek problémáját, ma már nem lenne ez a nacionalista őrjöngés. Tessék már tudomásul venni, a jó kurva hétszentségit, hogy nincs felsőbbrendű, kiválasztott nép!Minden nép egyenlő!

Tovaris

Helyes, tévedtem ...

... a Jobbiknak van igaza. A vitát a magam részéről bezártam.

Ne légy

reménytelen.

Legyél nagyon magyar! De

Legyél nagyon magyar! De ha ezzel a puszta magyarságoddal azt érzed, hogy egy más nép fiát megsérted, akkor vegyél vissza belőle. Akkor érezni fogod, hogy ott a határ. Akkor légy büszke magyarságodra, ha ezt mások is észreveszik rajtad. Nekem már mondták Romániában és Szlovákiában is, hogy nem is hitték volna, hogy ilyen normális is tud lenni egy magyar. Ekkor büszke voltam arra, hogy magyar állampolgár vagyok, mert hiszen tudod, én német vagyok...

Tovaris

Nem tudtam!

Nem tudtam!

Sokszor

jártam Ózdon! A szlovákok, szerbek, cigányok a magyart bűnös népnek tartják! Úgy ahogy ezt a Benes dekrétum tartalmazza. Most ezt bizonyítva látják, így "sokszor a magyarok idézik elő a gondokat", senkit nem hallgatnak meg, tény, mint az, hogy a nap keleten kel. Hogy ez nem igaz, mert a föld forog, az eszükbe sem jut, így működik a nacionalizmus!Erre nem a nacionalizmus a válasz,mint ezt az Orbán most teszi! Mint írtam máshol, ennek pénzügyi,közgazdasági okai vannak ,hogy háborús helyzetet teremtenek és az államadósság leértékelését,felszámolsát ,iflálását akarják elérni,mint 45 után ,amikor a lakosság teljes vagyona semmivé vállt. Üdv:Vitorla

Vannak olyan szlovákok,

Vannak olyan szlovákok, szerbek, cigányok, akik a magyarokat bűnös népnek tartják. De vannak olyan magyarok is, akik a fentebb megnevezett népeket tartják bűnösnek. Na és akkor mi van? Sok hülyeeeeeeeee!

Tovaris

Ugyan az

Csak fordítva! Ott is pénzügyi "gondok" vannak! Így oldják meg, mint az első, a második világháború lebonyolításával. Persze van pofájuk a kommunizmus bűneiről törvényt alkotni. Soha senki nem tagadta, hogy voltak áldozatok, vagy ezért, vagy azért. Szerintem a népek nem hülyék, hanem félrevezetettek , a nép mindig jót akar, csak nem tudja mi a jó neki.Lásd a 2/3-ot. Üdv:Vitorla Ui.A helikoptrről nem tudsz valamit?A fiamat érdekli,mert nincs munkája.

Helikopter

Sajnos nem tudok semmit, mert a tulajt már régóta nem lehet megtalálni. Lehet, hogy komolytalan volt az egész eladási ötlet. A helikopter ott áll kipányvázva, de be van zárva, csak kívülről lehet bekukucskálni. Szólok, ha van valami.

Tovaris

Ha lehet

a koordinátákat! Kösz: Vitorla

Jóska! A szlovákon kívül

Jóska! A szlovákon kívül van más helyről származó információd is?

Tovaris


Kommunista.NET on Facebook