Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok Deák András
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Magyar jobboldaliság

"Mi volt az a "jobboldaliság", amely Magyarország vesztét okozta? Valamilyen hit, hétszer szent elv, tételes meggyőződés? Nem, más volt. Ahhoz, hogy Magyarország megint nemzet legyen, megbecsült család a világban, ki kell pusztítani egyfajta ember lelkéből a "jobboldaliság" címkéjével ismert különös valamit; a tudatot, hogy ő, mint "keresztény magyar ember", előjogokkal élhet e világban; egyszerűen azért, mert "keresztény magyar úri ember", joga van tehetség és tudás nélkül is jól élni, lenézni mindenkit, aki nem "keresztény-magyar", tartani a markát s keresztény-magyar markába baksist kérni az államtól, társadalomtól. Mert ez volt a jobboldaliság igazi értelme. S ez a fajta nem tanul. Szíve mélyén örökké visszasírja a "jobboldali, keresztény, nemzeti" világot, amelyen belül olyan szépen lehetett zsidó vagyont rabolni, versenytársakat legyilkolni. Ez a fajta sohasem változik meg. De amíg ezeknek szavuk van, vagy befolyásuk, Magyarország nem lesz nemzet."

— Márai Sándor

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Aktuális rendszerkritika

deakandras, 2010, június 5 - 09:00
  • álmunkásbarát-demagóg
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Májusban megalakult a parlamenti választásokon abszolút többséget szerzett Fidesz által dominált második Orbán-kormány.Sokan vannak,akik radikális változásokat,az előző álszocialista kabinet hibáinak helyreállítását remélik az új radikálisan jobboldali,szélsőségesen konzervatív kabinet markáns és határozott fellépése révén.De mi is a helyzet valójában?

Semmi egyéb nem történt,minthogy az egyik rendszerváltó,neoliberális-vadkapitalista kormányt felváltotta egy másik,amely a rendszer alapjait a legharsányabb demagógia ellenére sem bolygatja,ellenben ellenségkép felfestésére,konfliktusok élesztésére annál alkalmasabb.Úgy tűnik,bizonyos mértékű elitváltás elkerülhetetlenné válik,miután tervbe van véve a közszolgálat gyökeres átalakítása, a korrupció elleni látszólag gyors fellépés,arról nem is beszélve,hogy Orbánék máris kiélezték az amúgy sem felhőtlen magyar-szlovák szomszédsági viszonyt is a kettős állampolgárságról szóló határozat révén.Aztán elhangzott vezetőink részéről nem is egy zengzetes és fellengzős szólam például a nemlétező nemzeti egységről,amely lózung úgy értelmezhető,ahogy az illető akarja vagy ahogy az aktualitás megkívánja.Lehet szó arról, hogy békéljen meg a társadalom,fogjon össze gazdag és szegény, csóró és milliárdos a közös cél,a haza felemelése céljából.De jelentheti a nagymagyaros-dzsentris kirekesztést is,azt,hogy aki nem fideszes,az hazaáruló,az nem is magyar vagy hogy úgy mondjam,idegenszívű,aki a nemzet fogalmából és a társadalomból kiközösíttetik.Ezutóbbit erősíti a küszöbönálló tervezet is,amely a holokauszt tagadása mellett büntetni rendeli a szocializmus idején elkövetett vélt vagy valós bűnök tagadását is,ami szintén parttalan,miután ilyen alapon a Kádár-rendszer pozitív megítéléséért is lehetne sújtani valakit.De lehet neoliberális-rózsadombi módon úgy is értelmezni mindezt,hogy mindkét "szélsőséggel" szemben fl kíván lépni a polgári kabinet.Egy szó,mint száz:egyszerűen arról van szó,hogy a nemzetközi nagytőkét most egy másik lobbi fogja kiszolgálni-sőt, akiket kiszolgál,azok is egy másfajta nemzetközi tőkés lobbi részei.Egy vállalat lehet német,francia,japán vagy brit,amerikai kézben.Az egyik helyen a német vagy a francia, a másik helyen a japán vagy az angol nyelv ismerete ajánlatos.Ennyi a különbség,semmi több:a melósok profitját mindenképpen ők nyelik le.Ugyanez igaz a második Orbán-kormányra is.Nekik elsősorban a német CDU vagy a francia konzervatívok a szövetségeseik,nem az uniós álbalpártok.Itthon pedig most ők fogják eladni az objektumokat külföldi kézbe,az ő lobbistáiknak.Az részben elfogadható tézis,hogy a hazai nagyburzsoázia felső rétegére jobban támaszkodnak és hatékonyabban kívánják a nemzeti középosztályt is erősíteni,ám a melósnak,az egyszerű embernek teljesen mindegy,ki fogja eztán kizsákmányolni,akkor is egy lenézett senki marad,ráadásul az érdekképviseletesdi makettje is veszélybe kerülhet,miután a szélsőségesen orbániánus politika vagy a jobbikos demagógia bolsevista rémképnek tekinti a dolgozói érdekvédelmet és a szakszervezeteket.A nagynemzeti retorika pedig,az ellenségkép kreálása révén sokkal hajlamosabb is lekommunistázni a neki nem tetsző irányzatokat,másként is megfogalmazva:az egységre,az egyeduralomra törekvő fideszes vezérkar nem fog parlamentesdiben-alkotmányosdiban vagy baloldaliasdiban gondolkodni,ellenben a csak és kizárólag mi képviseljük a magyar nemzetet nevű mentalitásban annál inkább.Nekik a rendszerváltás radikális véghezvitele a cél,amelynek égisze alatt a kommunistának tekintett elemeket ki kell szűrni a közéletből,mindenáron szakítani kell a múlttal.

Ezzel szemben azonban az éppenhogy húsz százalékot elért álszocialistákat sem szabad támogatnunk.A narancsos forradalom ugyanis az ő hibáik egyenes következménye.Eredménye annak,milyen az,amikor valakik a dolgozók vagy a baloldali eszme nevében tesznek kőkemény vadkapitalista lépéseket,lejáratva ezzel az egyébként máig aktuális értékrendszert-nem csoda,ha a nép jobban rákapott az ezzel radikálisan szakítani kívánó markánsan jobboldali nemzeti irányzatokra.És persze ne feledjük azt se,hogy magyarán nemcsak arról van szó,hogy a nyugdíjasokat preferálta és a fiatalokat mellőzte az MSZP-kormány,hanem arról is,hogy fából vaskarika elitista módon kurjongatni baloldali értékeket.A szocialista szervezet nem szocialista,még csak szociáldemokrata se-szociáldemokratáknak legfeljebb Medgyessy exminiszterelnök híveit tekinthetjük,akik egy, a dolgozókra jobban odafigyelő,munkahelyteremtő,bérfejlesztő,az érdekegyeztetés kereteiben gondolkodó tőkés államot szerettek volna létrehozni-mint tudjuk azonban, a neoliberális héják számára még ez is túl sok, az egyszerű munkás számára azonban ez túl kevés.Ez az irányzat megbukott a szélsőségesen neoliberális-vadkapitalista erők-például az SZDSZ-ellenállásán,amelyek a korlátlan verseny és a minél szélesebb körű multis adómentesség hívei,így a dolgozók jogainak és bérfejlesztésének minél radikálisabb csorbításában érdekeltek-nem véletlen az se,hogy anno Medgyessynek a kétkamarás parlamentre vonatkozó elképzelését is lesöpörték az asztalról,mondván: a törvényhozásba csak pártok,nem pedig érdekvédelmi szervezetek kerülhetnek be.egy ilyen szisztéma ugyanis kiszűrvén a dolgozókat sújtó intézkedéseket-mert működhet így is egy kétkamarás parlament-,korlátozza a multik és hazai kiszolgálóik gátlástalan terjeszkedését.Persze jó reklámmal minden eladható,így a Tony Blair brit exkormányfő politikája és a brit Munkáspárt(az angol MSZP)KŐKEMÉNY LIBERALIZMUSA IS.Ha karják,bele lehet magyarázni,hogy a melósnak az az érdeke,hogy legyen munkahelye meg hogy ne kopjon fel az álla("Etetni kell a birkát ahhoz,hogy gyapjút lehessen róla nyírni").Így is lehet értelmezni a baloldaliságot,de attól még nem az.És a hazai álszocialisták se lesznek radikális rendszerátalakítók,hivatkozván arra,hogy ma már nem ilyen a baloldaliság.

Pedig dehogynem.A szavakat, értékeket szigorúan és szó szerint kell értelmezni.Aki szocializmusban gondolkodik,az kizsákmányolásmentes társadalomban,egyenlőségben és a kizsákmányolt rétegek-kisvállalkozók,kistermelők,kisiparosok,dolgozók,állástalanok,érvényesülni nem tudó pályakezdő fiatalok érdekvédelmében gondolkodik.A szocializmusban a dolgozó a maga ura életének és munkájának éppúgy,mint szabadidejének.A fiatalok számára biztosított az önmegvalósítás lehetősége,a tudáshoz és a művelődéshez,az alkotás szabadságához való jog éppúgy,mint a kisvállalkozók és kistermelők számára termékeik eladhatósága és piacképessége a multik olcsóbb,de minőségileg kifogásolható áruival szemben.A szocializmus nem az egyik vagy a másik párt cselekedeteiről,hanem a civil életről, a közvetlen demokráciáról,a minden téren érvényesülő egyenlőségről,illetve az önmegvalósításról és az önkifejeződésről, illetve a munka és a szakma becsületéről szól.De mindez csak és kizárólag szigorú rendszerkritika mellett.

B.Deák András

  • deakandras blogja
  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

hozzászólás

Vendég, 2010, június 20 - 19:13

András erről van szó, most teljesedik a rendszerváltással elinduló vadkapitalizmus,most fog bekövetkezni a demokratikus értékek illetve a kultúra teljes szétverése.Most jön a nacionalista mázzal meghintett konzumidióták fénykora ,vagyis az eddigieknél is totálisabb elbutulás Lajos

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A pártsemleges fogyasztói

deakandras, 2010, június 20 - 19:17

A pártsemleges fogyasztói szélsőségnél a nacionalista fogyasztói fanatizmus ezerszer rosszabb.Az egyik fanatizmus üzleti,a másik nemzeti vagy vallási alapon plusz üzleti alapon is lenézi az embert.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Sok hozzáfűznivalóm nincs is.

tovaris, 2010, június 5 - 12:03

A fidesznyikhajbagázs jelenlegi formája tömény nacionalista alapú kapitalizmus, külföldi kézben lévő termelőeszközökkel, lózungokkal hőbörgésekkel. A lehető legócskább változat...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Az utólsó mondat

vitorla123, 2010, június 5 - 18:55

mit jelent? "Csak és kizárólag szigorú rendszerkritika mellett?". A soha nem megírt szocializmus politikai gazdaságtanáét? Sztálin ide vonatkozó elméleti munkáit,ami naponta kb tizszer annyi harckocsi gyártására volt képes mint a fasiszta Németország?Szóval miről beszélünk,ha amit felsoroltál az utólsó mondattal tagadod. Felsorolod,mi a proletáriátus érdeke,a kizsákmányolás mentes társadalom! Amibe minden ember létbiztonsága, garantálható .Inettől vagy van "krumplileves",vagy nincs.Ha nincs akkor az nem az a társadalmi forma amit a kommunisták meg akarnak valósítani.Üdv:Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ez

deakandras, 2010, június 5 - 19:03

Ez egyértelmű.Kizsákmányolásmentes társadalomra van szükség.Ez egyenlő a mai rendszer tagadásával.Ennyi.A kapitalista rendszer szigorú kritikájáról van itt szó és arról,hogy szocialista társadalmi modellt kell felépíteni.Úgyhogy én nem tagadtam meg mondanivalómat,csupán azt felejtettem el odaírni,hogy a kapitalizmus szigorú kritikája,rendszerkritikája.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Renben !

vitorla123, 2010, június 5 - 21:13

Igy teljes az egyetértés közöttünk!Üdv:Vitorla

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Bibó után szabadon...
  • Demokrácia jobboldali módra I.
  • Kötelező lesz kirakni az állami intézményekben Orbán nyilatkozatát
  • Neofasisztának nevezte Orbánt Ján Slota
  • A magyar konzervatívok is szocialisták

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.