Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Deák András
    • Bűnbánó
    • Comrade
    • plaly
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap Blogok tovaris blogja
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység nem szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Fajvédelemről

"Szegezzük szembe a fajvédőkkel saját érveik hazugságát. Kérdezem: azon kívül, hogy népünk egy része széthordta az elhurcoltak ingóságait, mi haszna volt ebből az oly sikeresen "megvédett" magyar fajnak? Mondjuk Bántapusztán vagy az alföldi tanyavilágban a nyomorgó zsellérnek, törpebirtokosnak? Járhatott a harmadik határba orvoshoz meg fűszereshez, ezt "nyerték" vele. [...] Meg se fordult a fejükben, hogy hiába űzik el, irtják ki a magyar zsidóságot, ettől az általuk oly buzgón "védelmezett" magyar fajnak egy jottányival sem lesz több munkája, nagyobb szelet kenyere, emberhez méltó élete. [...] Az igazi fajvédelem az lett volna, ha a nyomorgó két-hárommillió paraszt földet kap. [...] Erre nem kerülhetett sor, mert a "trón és az oltár" véd- és dacszövetsége ellenében esély sem volt arra, hogy a szegényparasztság számottevő része földhöz jusson."

— Csernok Attila

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

A győzelem hangja

tovaris, 2010, június 5 - 00:05
  • győzelem napja
  • Jurij Levitan
  • második világháború
  • Nagy Honvédő Háború
  • Oroszország
  • társadalom
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Ez az ember a győzelembe vetett hitet sugallta a II. világháború legtragikusabb napjaiban is. A Szovjetunióban embermilliók lélegzetvisszafojtva hallgatták csodás hangját, amikor a szovjet információs iroda, a Szovinformbüro jelentéseit olvasta fel a fronton alakuló helyzetről. Az országos rádió híres bemondója, Jurij Boriszovics Levitan egyfajta fegyver volt az ellenséggel vívott élet-halál harcban. Hitler 250 ezer német birodalmi márkát ígért Levitan elfogatásáért, majd megsemmisítéséért. A háború után Jurij Levitan a Pjatnyickaja utcai rádióépületben dolgozott, ott, amelyik napjainkban az Oroszország Hangja székháza. Mindig figyelmes volt másokhoz, még a kezdő gyakornokokhoz is, mindig segítőkész volt. Erre sokan emlékeznek.

Műsorkészítés során gyakran fordultunk hozzá, hiszen az ő hangja lett a győzelem egyik szimbóluma. Mindig készségesen felolvasta a Legfelsőbb Főparancsnok második világháborúbeli parancsait. Archívumunkban van egy ilyen felvétel...

„Itt Moszkva! A Legfelsőbb Főparancsnok parancsa Zsukovnak, a Szovjetunió Marsalljának. Az 1. Ukrán front csapatai, a Kárpátok hegyalján vereséget mérve az ellenségre, kijutottak a csehszlovák és román országhatárig mintegy 200 kilométer széles frontszakaszon!"

A Csehszlovákia felszabadításának kezdetéről szóló közlemény befejező része a következőképpen hangzott. A nagy győzelem már csak egy kéznyújtásnyira volt!

„Országunk fővárosa - Moszkva - a haza nevében 24 tüzérségi össztűzzel 324 ágyúból szalutál az 1. Ukrán front dicsőséges csapatainak. Örök dicsőség azoknak a hősöknek, akik hazánk szabadságáért és függetlenségéért vívott harcokban estek el!"

Jurij Levitan olvasta fel az éterben a legutolsó parancsot is. A Győzelemről! Az 1945. május 9-i nap a legapróbb részletekben megmaradt a bemondó emlékezetében.

„Az ünnep közeledtét már éreztük jó előre - emlékezik vissza Levitan. - A rádiónál folytonosan telefonon érdeklődtek az emberek, „meddig fogják még húzni-halasztani, mikor jelentik már be a háború végét?" Este behívattak a Kremlbe és átnyújtották a Legfelsőbb Főparancsnok parancsa szövegét, amelyben a fasiszta Németország feletti győzelemről volt szó. 35 perc múlva fel kellett olvasni ezt a szöveget. A stúdió a Kreml közelében volt. Át kellett szelni a Vörös teret. De ott tengernyi ember volt. „Elvtársak, - kiabálom. - Engedjenek át bennünket, fontos ügyben járunk!" Erre azt a választ kapom, hogy milyen ügyeim lehetnek, mikor a rádióban most Levitan fogja bemondani a győzelem hírét, díszlövés is lesz. „Maga csak maradjon itt, és hallgasssa!" Jó tanács!.. Vajon mit lehet tenni ebben a helyzetben? És akkor belém nyilallt, hogy a Kremlben is van egy stúdió, és onnan kell felolvasni a szöveget. Rohanunk oda, magyarázzuk a Kreml parancsnokának, és az utasítást ad, hogy ne tartóztassák fel a Kreml folyosóin rohanó két embert. Az óra 21 óra 55 percet mutatott. Bekapcsolom a mikrofont: „Figyelem! Itt Moszkva! A Nagy Honvédő háború, amelyet a szovjet nép vívott a német-fasiszta megszállók ellen, győzedelmesen befejeződött. A fasiszta Németország teljesen szét van zúzva!"

És ebben a pillanatban az égboltot rengeteg fényszóró világította meg, az emberek kiabálták: „Győzelem! Hurrá!" Éppen akkor lett Jurij Levitan hangja a nagy Győzelem hangjává.
A Kreml toronyorája elütötte az érces dallamot, majd megszólalt Jurij Levitan hangja:
...Tut gavarít Moszkva.

  • tovaris blogja
  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

ÚGY GONDOLOM!!!!

HA.jska, 2010, június 5 - 01:17

Még egy hasonló háborúnak kell lezajlani
ahhoz, hogy a fasizmus felett végleg
győzhessünk.Hogy meddig fog tartani, és
ki fogja befejezni, azt nem tudom, de
ennek el kell jönni az biztos méghozzá
rövidesen.

  • válasz

Az utolsó háború

Skeletontavaris, 2010, június 5 - 18:23

lesz a Ragnarök. A Kommunizmus és a kapitalizmus világméretű harca.

  • válasz

Mi az a Ragnarök?

tovaris, 2010, június 5 - 18:30

Nem tudom mi ez az izé, amit itt leírtál, de nem találkoztam még ezzel a kifejezéssel, próbáld elméletileg kifejteni.

Tovaris

  • válasz

Fasizmus

tovaris, 2010, június 5 - 07:49

Fasiszta rendszereket le lehet győzni, a fasizmus eszméje ellenben mindaddig újra termelődik, amíg a néptömegeket kizsákmányolják, és másokra mutogatnak a tőkések a saját hülyeségük beismerése helyett. A fasizmus a finánctőke és az impotens polgári demokrácia közös gyermeke...

Tovaris

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Van új metró - miért nem nálunk?
  • Kazahsztán vizet kér Oroszországtól
  • Rohamosan fejlődik az orosz műholdas navigációs rendszer
  • Putyin és Medvegyev nem üdvözölte Lukasenkot születésnapja alkalmából
  • Moszkvában lejárató kampányt indítottak Lukasenko ellen

Az oldalhoz név nélkül is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.