Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat

Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

"Elvitték"

A panasz a gondolkodás egyoldalúságát jelzi: "Jöttek a kommunisták, elvették a földet, a kocsit, a lovat, a tehenet." Jellemző, hogy a köztudatban a történet nem arról szólt-szól, hogy a kommunisták 1945-ben földet osztottak a falusi szegényeknek. Nem. A kommunistákhoz nem azt kötik, hogy földet kaptak tőlük, hanem azt, hogy elvették a földjüket. Ami szigorúan véve, jogilag nem is igaz. A nemrég kiosztott földek, a gazdák magántulajdona a termelőszövetkezetben közös tulajdonná vált ugyan, de soha nem "vették el". Nem vették állami kezelésbe, végig a "közösben", a közösségé maradt. Annyi történt, hogy a parasztságot - saját érdekében - szövetkezésre ösztönözték-kényszerítették.

— Csernok Attila

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

Kereső

webáruház - ingyen!

Kötelező lesz kirakni az állami intézményekben Orbán nyilatkozatát

deakandras, 2010, július 2 - 23:12
  • álmunkásbarát-demagóg
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A kormány elrendelte, hogy minden államigazgatási intézményben kötelező kirakni az úgynevezett nemzeti együttműködésről szóló nyilatkozatot, ami azt foglalja össze, ahogyan Orbán Viktor értelmezte a tavaszi választások eredményét. A kormány kéri a független intézményeket - például a köztársasági elnököt és az ombudsmanokat - is, hogy rakják ki a szöveget.

Orbán döntött a nyilatkozat kifüggesztéséről

"Legyen béke, szabadság és egyetértés" - ez olvasható a fejlécében az Orbán Viktor miniszterelnök által a választások után meghirdetett "Nemzeti Együttműködésről" szóló úgynevezett politikai nyilatkozatnak, amelyet egy pénteken megjelent kormányhatározat értelmében minden államigazgatási szerv épületében ki kell helyezni. Ebbe beletartoznak a katonai épületek, valamint az állami intézmények területi szervei is, és a kormány felkéri a tőle független intézményeket is, hogy tegyék ki a nyilatkozatot.

Az Orbán Viktor által aláírt határozat fel is sorolja, hogy mely független intézményekre gondol: felkérik a köztársasági elnököt, az országgyűlés elnökét, az Alkotmánybíróság elnökét, a Legfelsőbb Bíróság elnökét, az országgyűlési biztosokat, az Állami Számvevőszék elnökét, a Magyar Nemzeti Bank elnökét, a helyi és kisebbségi önkormányzatok választott testületeinek vezetőit, a bíróságok elnökeit és az ügyészségek vezetőit.

Színesben, megfelelő minőségben

Azt is megszabja a határozat, hogy "színes formátumban, méltó minőségben" kell kinyomtatni a nyilatkozatot, és "legalább 50×70 cm méretű, álló téglalap alakú keretbe kell foglalni". Hozzáteszik, hogy a "tábla megfelelő állapotáról és szükség szerinti cseréjéről intézkedni kell". Közölnek egy honlapcímet, ahol elérhető a nyilatkozat.

A dokumentum gyakorlatilag azt foglalja össze, ahogy a Fidesz számára nagyarányú győzelemmel záruló választást értelmezte beszédeiben Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint az áprilisi szavazás több volt egyszerű választásnál, és most egy új rendszer alapjait rakják le.

A kormánypártok szavazták meg

"Az országgyűlés kinyilvánítja, hogy az áprilisi választásokon új társadalmi szerződés született, amellyel a magyarok egy új rendszer, a Nemzeti Együttműködés Rendszerének megalapításáról döntöttek" - fogalmaz a nyilatkozat, amelyet június 14-én fogadott el a parlament a Fidesz és a KDNP képviselőinek támogatásával, az MSZP és az LMP tiltakozása, valamint a Jobbik tartózkodása mellett (Novák Előd jobbikos képviselő volt a kivétel, ő szintén nemmel szavazott).

A rendelet megjelenése után közleményben tiltakozott az LMP, amely szerint "a nyilatkozat közzétételére vonatkozó kormányzati szándék a 20. századi magyar történelem legrosszabb korszakait idézi". A párt szerint a "kormány tulajdonképpen hűségnyilatkozatot követel a független állami intézményektől", ami szerintük "nem az együttműködés, hanem a félelemkeltés rendszere".

[origo]|

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Jobbik, jobbik, hülyeségeket beszélsz!

tovaris, 2010, július 3 - 13:34

A Jobbik szerint a Rákosi-korszakot idézi a kormány intézkedése

A Jobbik szerint a "rossz emlékezetű forradalmi munkás-paraszti korszakot" idézi a kormány pénteken kihirdetett rendelete, amely szerint jól látható helyen ki kell helyezni a nemzeti együttműködésről szóló politikai nyilatkozatot az államigazgatási szervek épületeiben.

Mirkóczki Ádám, a párt szóvivője közleményében úgy fogalmaz, hogy a Jobbik eleinte tréfának vélte a politikai nyilatkozat kifüggesztéséről szóló kormányhatározatot, amely a párt politikusait arra az időre emlékezteti, amikor "Lenin, Sztálin, Rákosi és Kádár arcképei mellett hirdettek hasonló dokumentumokat".

A Jobbik abban bízik, hogy a kormányhatározatot nem követi több hasonló lépés, a párt szerint ugyanis a "nemzeti együttműködésnek nem a falakon, hanem a mindennapi tettekben kellene megnyilvánulnia".
A "Legyen béke, szabadság és egyetértés" mottóval kezdődő politikai nyilatkozatot június 14-én fogadta el az Országgyűlés 260 igen, 66 nem szavazattal, 46 tartózkodás mellett. A Fidesz és a KDNP igennel szavazott, nemmel voksolt 50 szocialista és 15 LMP-s politikus. A Jobbik - a nemmel szavazó Novák Előd kivételével - testületileg tartózkodott.

A dokumentummal az Országgyűlés azt nyilvánította ki, hogy az áprilisi választásokon új társadalmi szerződés született, amellyel a magyarok egy új rendszer, a nemzeti együttműködés rendszerének megalapításáról döntöttek. (MTI)

Kommentár:
Látjátok, hülye jobbikosok? Történelemből csillagos 1-es! A Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány elnöke Kádár János volt, akkor már Rákosi nem volt Magyarországon! Egy frászt született nemzeti együttműködés! A választásra elment személyek 60% fele szavazott rátok.

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Encore képe

Pontosítok: a 60% 17%-a,

Encore, 2010, július 3 - 21:56

Pontosítok: a 60% 17%-a, nem a fele. De itt nem is ez a lényeg.

Elemezzük csak ezt a szöveget. Rossz emlékű forradalmi munkás-paraszt korszak. Jajj, de nagyon rossz lehet, ha a nép kezében van a hatalom, nem a tőkésekében, nem az arisztokratákéban, nem egyházi elöljárókéban. Bennem inkább ezt kelt rossz emlékeket.

Másik: én úgy emlékszem (és nyilván jól tudom, hiszen Kádár Jánosról szinte mindent elolvastam, az objektívtől a szubjektívig), hogy Kádár János arcképét soha, sehol nem függesztették ki hivatalból egyetlen közintézményben sem! Ha így tettek, az fakultatív alapon ment. A Kádár-arckép mostanában gyakorlat, de már a Munkáspárt részéről. Egyébként kedves jobbikosok: Horthy Miklós, Ferenc József, vagy IV. Károly arcképe hol nem volt kitéve? És mi volt melléjük kifüggesztve?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Pontosítok: a 60% 17%-a,

ksengak, 2010, július 3 - 22:40

Pontosítok: a 60% 17%-a, nem a fele.
Ezt én nem értem.

Más : tudtommal Hothy neve napját, mint nemzeti ünnepet ünnepelték.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ezt nekem írta az

tovaris, 2010, július 3 - 22:44

Ezt nekem írta az Encore...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nem tudtam, hogy más nem

ksengak, 2010, július 3 - 22:55

Nem tudtam, hogy más nem értheti. Elnézést!!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Ha elolvasod a beírásokat,

tovaris, 2010, július 3 - 23:20

Ha elolvasod a beírásokat, megérted. A fidesz kb. 50%-al nyert. A választásra jogosultak kb.
60%-a ment el szavazni. A 2/3-ot a választók felének felével érték el, kb.
Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Köszi!!!

ksengak, 2010, július 4 - 00:38

Köszi!!!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Na, szeretett vezérünk a

tovaris, 2010, július 2 - 23:22

Na, szeretett vezérünk a személyi kultusz áldozata lett? Már mint a sajátjáé? Hahahahahaha!
Legalább lesz mire célba köpni... Szerencsére ekkora papírt nem tudunk nyomtatni. Vékony papírt meg nem használunk, mert a nyomtatott papír festékanyaga irritálhatja a végbélnyílást, arra ott vannak a különféle kreppelt többrétegű toilette papíruszok...

Tovaris

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Encore képe

Tessenek mondani, a Vezér

Encore, 2010, július 2 - 23:17

Tessenek mondani, a Vezér arcképe mikor lesz ott minden közintézmény falán?

Kedves választópolgárok! Megérte? Ezt akartátok?

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

A helyzet az,hogy én mind a

deakandras, 2010, július 2 - 23:27

A helyzet az,hogy én mind a mai napig egy nagy rakás tőkés bandának tartom a szocikat is,ám ők nem köteleztek senkit arra,hogy Medgyessy vagy Gyurcsány v...-ába bújjon bárki is.Kb.így fest a baloldaliságot lenyúló istenként tisztelendő magyar bálvány...

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

KEDVES TOVARIS!!!!

HA.jska, 2010, július 4 - 00:46

Kedves tovaris, igen tetszett a beszólásod mint mindig
de én úgy gondolom,mi nem sűrűn fogjuk kitenni max a
OO falára oda is csak fejjel lefelé.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Bibó után szabadon...
  • Demokrácia jobboldali módra I.
  • Aktuális rendszerkritika
  • Neofasisztának nevezte Orbánt Ján Slota
  • A magyar konzervatívok is szocialisták

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.