Újabb négy Magyarok Nyilai-tagot fogtak el?

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A hatóságok szerint a Magyarok Nyilai nevű, több merényletért felelős szervezettel áll kapcsolatban az a négy ember, akiket terrorcselekmény gyanújával vettek őrizetbe kedden. Még kedden döntenek arról, hogy őrizetbe veszik-e őket.

Terrorcselekmény és emberölés előkészületének gyanújával újabb négy embert állított elő a Központi Nyomozó Főügyészség és a Nemzeti Nyomozó Iroda, a hatóságok szerint kapcsolatban állnak a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg elnevezésű szervezettel - írja a Népszabadság internetes kiadása, a nol.hu.

A Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadsereg korábban több, képviselők otthonai ellen elkövetett lőfegyveres és Molotov-koktélos merényletet vállalt magára. Ez a szervezet vállalta a felelősséget Csintalan Sándor volt szocialista képviselő, a Hír Tv munkatársa megveretéséért és azért is, hogy az utóbbi években többször küldött Antrax feliratú borítékban amúgy ártalmatlan port parlamenti képviselőknek.

A cikk szerint még tartanak a házkutatások, a nap folyamán döntenek arról, hogy őrizetbe veszik-e a gyanúsítottakat és kezdeményezik-e előzetes letartóztatásukat. Korábbi ügyészségi és rendőrségi híradásokban a Magyarok Nyilai szervezőjeként nevezték meg a közel egy hónapja előzetesben lévő Budaházy Györgyöt, a radikális szélsőjobboldal ismert alakját. Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője az MTI-nek nem erősítette meg a hírt, de a még keddre ígért tájékoztatást az ügyről.

(origo)