Merényletre készült a magát a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadító Hadseregnek nevező szélsőjobboldali terrorszervezet Káli Sándor országgyűlési képviselő, Miskolc szocialista polgármestere ellen - erősítette meg nyomozati iratokra hivatkozva Veres László, a polgármesteri hivatal szóvivője a Népszava pénteki értesülését.
A lap azt írta, hogy már Miskolc felé tartottak a labdába rejtett pokolgéppel, amikor az akció végrehajtására kijelölt "harcosok" elálltak tervüktől. A pokolgépet végül egy elhagyatott területen robbantották fel. (Kommunista.NET: pár hónappal ezelőtt valóban szárnyra kapott egy hír egy bombagyártó csapatról, akik bombájukat a harsányi erdőben rejtették el)
A Káli elleni merényletet az idén április 7-ről 8-ra virradó éjjelre tervezték, az ügyészség adatai szerint Budaházy György utasítására, akit a nyomozás eddigi adatai alapján a Magyarok Nyilai alapítójának és irányítójának tartanak. E szervezet terhére rója az ügyészség a már nyilvánosságra hozott gyanúsítások szerint a Dér Zsuzsanna és Ecsődi László szocialista képviselő, valamint Hiller István, Kóka János és Szilvásy György háza elleni merényletet, de az ő számlájukra írják egy másik eljárásban Csintalan Sándor volt szocialista politikus, a Hír TV munkatársának a megveretését is. Káli, miután hivatalosan is megtudta, hogy ellene merényletet terveztek, megdöbbentőnek nevezte, hogy "ma Magyarországon az embereknek terrorfenyegetéstől kell tartaniuk".
"Nem tagadom, a hír hallatán az aggodalom bennem is felerősödött, igaz, kizárólag azért, mert a családtagjaim is ki voltak téve a veszélynek", áll Káli közleményében, amely így végződik: "Politikusoknak, rendvédelmi szerveknek és a bíráknak tudomásul kell venniük, hogy a legfőbb problémát és annak gyökerét nem az ilyen elvetemült bűnözők szintjén kell keresni. Olyan mély problémák következménye ez, amely az uszító, haragkeltő és féktelen politizálásnak a következménye. Nem a Magyarok Nyilaitól, hanem a mögöttük álló uszító politikusoktól kell félnünk."
A Népszava szerint a Magyarok Nyilai sokkal kiterjedtebb szervezet, mint azt a hatóságok korábban gondolták. Budaházy szervezetének eddig, vele együtt, 12 tagját tartóztatták le terrorcselemény elkövetése, vagy más hasonló bűncselekmény gyanújával, a lap szerint azonban hamarosan további sorozatos őrizetbe vételekre kerülhet sor. Emellett több, e szervezetnek tulajdonított bűncselekmény nyomozását egyesíti az ügyészség.
Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője nem kívánt találgatásokba bocsátkozni arról, mennyi őrizetbe vétel várható még az ügyben, miként arról sem, mikor fejeződik be a nyomozás. Azt mondta: már látszik a végkifejlet, de még bármi megtörténhet. Minden lépésről, így az ügyek esetleges egyesítéséről vagy arról, hogy mikor gyanúsítják meg a már letartóztatottakat újabb bűncselekmények elkövetésével, a nyomozás adatai alapján döntenek. Egyelőre sem az ügyek egyesítése, sem további őrizetbe vételek nincsenek napirenden.
- Sem a már letartóztatottak, sem az esetleg még szabadlábon lévők helyzetét nem szeretném megkönnyíteni - hárított el minden, a részleteket firtató kérdést Fazekas.
(Népszabadság)
Lehetek nagyon őszinte,,?
Ez a téma engem nagyon nem érdekel...
És bocs Encore. Most már ne töröld, de szerintem ha mi un. általános híroldal ami "mindent hoz" úgysem tudunk lenni mert nincs is rá energiánk, akkor inkább törekedjünk arra, hogy olyanokat jelentessünk meg /keressünk meg / kutassunk fel, amik érdekességek és nincsenek amúgyis minden országos oldal címlapján..
Volt néhány téma amit te tök jól átírtál! Na inkább olyanokat, vagy egy-egy témáról saját blogokat ;)
Okés.
Csak én azon az állásponton vagyok, hogy több cikk=gyakoribb frissítés=több látogató. Főleg, mióta Twitteren is megy a Kommunista.NET. Ezt a témát speciel azért is tettem be, mert egész biztos vannak az oldalnak erősen antifasiszta látogatói is, akik talán szívesen olvasnak ilyesmiről is :)
Végére egy kis pozitív kritika: jó a kóddal levédett szövegbeküldés, meg az, hogy szép nagyok lettek az indexképek. Már csak valami dizájnosabb Drupal-téma kellene, meg egy ütősebb logó (mint ez itt, ami a Twitteren is megy: http://images.netbag.hu/20090912/15093736329.jpg ), és minden zsír lenne :)
Ez a csillag nem vörös :(
hanem vörös körben fehér..
--
többi téma: küldj léci telszámot a red@kommunistára és felhívlak ha engeded..