Lezajlottak a 2010-es választások, a második forduló húsz éve a legalacsonyabb részvételi aránnyal, de eredményes volt. A Fidesz kétharmados győzelmet aratott, a nép pedig úgy élvezi a győzelmet, hogy közben észre sem veszi, mit jelenthet ez a valóságban. Ahogy a Star Wars-ban is mondták "így száll sírba a szabadság, tapsvihar közepette". Csak várjunk néhány hónapot.
A Vörösmarty téren a Fidesznél hatalmas éljenzés közepette koronázták meg a Kedves Vezért, Orbán Viktort - aki demokráciáról és néphatalomról beszélt, rendszerdöntésről, és arról, hogy legyőzte a magyar nép az oligarchákat. Tessenek majd pár hónap múlva ezeket a szavakat újra megfigyelni. Az éljenzők vajon elfelejtették, mi volt 1998-2002 közt? Ki tudja. Egyvalamit azonban nem hagyhatunk figyelmen kívül: a kétharmad veszélyes fegyver. Különösen ha egy párt kezében összpontosul.
Az MSZP-nél a méltósággal viselt vereség mellett azért bejelentették, hogy Lendvai Ildikó és az egész elnökség kollektíve lemond. A megújuláshoz természetesen ez kevés. Viszont a nyilatkozatok alapján az MSZP továbbra is baloldalinak tartja magát - s egy-egy kósza hír szerint előfordulhat, hogy az LMP-t is fogják ostorozni azért, mert nem léptek vissza, s így megakadályozhatták volna a kétharmados többséget.
A Jobbik máris úgy nyilatkozik, mint a tisztességes, becsületes emberek pártja, aki majd jól rákényszeríti a Fidesz-kormányra, hogy az emberek érdekében tevékenykedjen. Mert ugye a Jobbik-kétharmad (meg a szerényebb elképzelések szerint a 35%) nem jött össze, akkor majd pont ők fognak diktálni egy olyan pártnak, amely a képviselői helyek 68%-ával rendelkezik. A Jobbiknak arra sincs elég jelöltje (hacsak a tragikomikusan függetlenként bejutott Molnár Oszkárt nem számítjuk), hogy köztársasági elnököt jelöljön.
Az LMP hozta a formáját: haverok, buli, "give peace a chance"-hangulat. Sok mindent nem tudtak hozzátenni az első fordulóhoz képest, csak töredékszavazataik vannak. A tizenhat képviselői hely kérdés, hogy mire lesz elég - s hogy ez a "virággyerekes" hozzáállás milyen lesz a (várhatóan) erőszakos, demagóg, populista jellegű parlamentben.
rolatok
nem esik ki a szemetek mocskos parazita kommunista cionistatak???ennyi volt nektek ezutan kovetkezik az akasztofa:Ferikenek es nektek is mind...:D;ez kellett volna tortenjen 45 hellett is hogy Lucifer csokolna meg benneteket:D
Tárt karókkal várnak
Tárt karókkal várnak valamelyik pszichiátrián (ha még működik valamelyik) Ez a fórum nem az elmebetegek fóruma. Egyébként tanulj meg helyesen magyarul írni, mert ez egy népnemzeti szittya magyarnak kutyakötelessége. Mit fog szólni Vona Gábor és Novák Előd ahhoz, hogy ilyen csúnyán írsz?
Lehet ...
... de ki lesz a következő?
Ne feledd, hogy a Reichstag felgyújtását ( 1933. február. 27. )
a hosszú kések éjszakája követte ( 1934. június. 29-30. )
Lehet hogy te is sorra kerülsz?
:-)))
Talán
Talán nem kellene részegen,butaságokat irnod.A kommunisták és a cionisták ellenségek.Az én meggyőződésem szerint a cionizmus a fasizmus egyik megjelenési formája,értelem szerüen antikommunista politikai irányzat.Az akasztással várni kell.Bár nekünk kommunistáknak néhány ezer vértanú kifejezetten jól jönne,feldobná a piárunkat.Józanodj ki,a haveroddal együtt,mert egyedűl ennyire hülye nem lehetsz!Vitorla
20 évvel a Kádár-rendszer
20 évvel a Kádár-rendszer megszűnése, és a rendszerváltás után most elkezdődött az Orbán-rendszer! Szép kis egypártrendszernek nézünk elébe! Gratulálok, (narancs)sárga magyarok! Hosszú évek parlamenti komédiája következik a narancs szavazógéppel.
Mivel a fidesz úgy is
Mivel a fidesz úgy is mindent megszavaz, kár a parlamentért. Minden ellenzéki szöveg csak fölösleges duma lesz. Szerintem a legjobb lenne, ha mindenki felállna, és hagyná a fideszt magára, csináljon azt, amit akar. Kíváncsi vagyok, mire mennek a 2/3-os többségükkel. Meg merik e szavazni azokat a törvényeket, amik ellen a EU is kételyeket támasztott? Vagy: megszavaznak mindent, amit ellenzékben csakazértis nem szavaztak meg?
Engem az izgat a legjobban, mi lesz velünk? Mi lesz a néppel, aki egyébként ha eddig nem is fogta még fel, de pont ezért úgy kell neki, jól megérdemli szeretett pártját! Ki is nyalhatják a fidesz összes valagát, élén Orbán Viktorral.
Tovaris
Megyünk az utcára, ám nem csak a munkanélküliség növekedése miatt, hanem azért mert bizony szervezkedni fogunk. Na de nem úgy, mint a csürhe! Mi annál okosabbak vagyunk:
"A harcnak ezer formája van. Sztrájkot szervezünk a gyárakban és az egyetemeken. Cikket írunk, amely leleplezi az igazságtalanságot. Verset írunk és képet festünk, megmutatjuk a test nyomorúságát és a reményt a szemekbe..." (Rózsa György festőművész)
Már éppen ideje lesz! Az a
Már éppen ideje lesz! Az a lényeg, hogy megismerjenek bennünket, megismerjék a programunkat és a fidesz elkezdje a baklövés sorozatait. Pintér(hegyirabló) belügyminiszter újra a maffia-felvirágzást fogja erősíteni, ki fognak zöldellni Tokaj hímvesszejei, újból elúszik az ezüsthajó, Orbán meg titokban elkezdi próbálni a koronázási ceremóniát. Úgy kellett istendta népem! Most egyétek a kefét ti is. Majd mi segítünk puhára főzni...