Demokrácia a pártrendszerben?
Szabad verseny a piacon?
Szólásszabadság?
(A pénz demokráciája, a tőke monopolizálódása, a média kisajátítása)
Vannak kapitalista pártok, lásd: MSZP, a FIDESZ.
Előbbi a "nemzetközi" tőke (és a saját) érdekeit képviseli.
Naponta hallani: újabb és újabb állami támogatást osztottak szét külföldi befektetőknek.
A tőke a szemünk láttára irányítja az önérdeke szerint az egész parlamentet.
Eközben a kamatadóval, az egyéb bérezési járulékokkal és a több ember foglalkoztatása miatt
relatíve versenyhátrányba kerülnek a magyar termékek.
A külföldről behozott nyomott árú termékek előállítási ár alá szorítják a piaci árat.
A szupermarkethez szokott magyar vásárló pedig drágábban veszi meg a magyar terméket a multinál,
mint a kisboltban.
Figyelem! És itt a lényeg! Ezek törvényes és a kapitalista keretek között megengedett
viselkedési formák a nagytőke részéről ("szabad verseny").
És nem beszéltünk még a környezet megerőszakolásáról, Lásd: Lápi "Ausan" parkoló, korrekt szakmai
vizsgálatokkal.
És a GDP-nk 45 százaléka odakint landol, valamely nemzetközi nagybank számláján, Mi pedig vesszük
továbbra is az olcsót, mert a drágább magyarra való pénzünket már odaadtuk évekkel korábban a mi
nemes befektetőinknek.
Ergo, olyan ez, mint a halászat, csak itt a fizetőeszközünket, a megtermelt többletértékünket
veszik el.
Utóbbi (Fidesz)a "részben nemzetközi" tőke (és a saját) érdekeit képviseli.
Emlékezzünk vissza, hogy kik is engedték be 1998 és 2002-ben a Multi- (helyesebben: transz-)
nacionális cégeket, kik sikkasztottak milliárdokat piározás címén, és a többi.
Továbbá emlékezzünk, miről is szólt a FIDESZ gazdaságpolitikája, amikor védelmezték a saját baráti
körüket, ilyen- és olyan támogatások címén.
Nekik sem a jobb életszínvonal volt a céljuk, hanem legfeljebb a hazai tőke részbeni támogatása.
Ezzel azonban a kisemberek problémája közel sem oldódik meg, ha már "kinő" egy nagy magyar
vállalat, nem az itthoni munkás bérét emelik, hanem külföldön fektetnek be.
Regnálásuk alatt, mivel Fideszék is kapitalisták ám, megkezdhették a bankok a hitelinjekcióikat a
kisemberek bőre alá befecskendezni.
Van a jobbik, amelyik szintén kapitalista.
Van a programjukban szimpatikus pont a gazdaság "szabályozására", sajnos ezek kapitalizmusban nem
megvalósíthatók.
A kisember a kapitalizmusban költség csupán, és amíg a kapitalizmus marad, az is marad.
A Jobbik tudja ezt nagyon jól, így teszik azt, amit "tenniük kell", beállnak a sorba, és a többi
kapitalistával karöltve szocializmust ígérnek a kapitalizmusban, radikális köntösbe bújtatva,
elhozva nekünk a tőke csodálatos diktatúráját.
Fából vaskarika.
Az Mdf és az Szdsz...
(az SZDSZ nem indul így külön, mert hát ugye Lehet Más a Politika... ...ugye? Ne vegyük hát el az
értékes szavazatokat!
A nagy vezér: Bokros Lajos, az IMF üdvöskéje, azon IMF-é, ami - és ezt sehol nem merik kimondani -
még semelyik bajba jutott országon nem segített, akinek hitelt adott.
A világ 100-nál is több országában jelenleg sokkal rosszabb a helyzet, miután teljesítették az IMF
feltételeket. A Legnagyobb titok, amelyet sosem mondtak ki, az az, hogy az IMF-nek igen kevés
sikere volt a Harmadik világ országaiban. Botswana, Nigéria, Angóla és Mauritánia Mindezt sokáig
tapasztalhatta, és egyszerűen elküldte az IMF-et a Pi***ba, és nem meglepő módon ezen országok
teljesítik a legnagyobb gazdasági növekedéseket Afrikában.
Az IMF egy kölcsön adó szervezet, akárcsak bármelyik bank. Így amint pénzt ad, kiró bizonyos
megkötéseket. Ezeket "Strukturális Reformok"-nak hívják,{structural adjustment programmes (SAPs)}.
Ezek általában magukban foglalják a kereskedelmi akadályok felszámolását. Jól hangzik, amíg rá nem
ébredsz, hogy a nyugat elkezd támogatott termékeket (termelői ár alatti) exportálni az országodba,
ami által szép lassan megöli a helyi gazdákat (ahogy az történt Haiti és Indonézia
esetében is).
Ha Bokrosék bekerülnek a parlamentbe, akkor csak remélhetjük, hogy elkerüljük a fenti országok
sorsát.
Van a lehet más a politika
Itt gyűlnek az egykori Szdszes körök, új álruhában.
Pistike helyett most már lesüllyedtünk egy kisbabára a plakátjaikon.
(honnan is volt pénz teleplakátozni Budapestet?!)
S vannak a valódi kommunisták, akik nem a tőke érdekeit képviselik.
Nem véletlen, hogy országos pártjuk ellenére Ők nem kapnak tőkét a választási kampányhoz, és
persze nyilvánvaló, hogy megválasztásuk után sem lesznek elfogultak a nagytőke valamint a hazai
tőkés érdekek felé.
Sőt!
Kapitalista pártként az egyszerű emberek érdekeit hangoztatni ún. álszentség, mert egész
egyszerűen az egyszerű emberek életszínvonalát növelni nem érdeke a tőke kézben
tartóinak
Az költséget, és a növekvő életszínvonal miatt kevésbé hatékony kizsákmányolást, ergo
profitcsökkenést eredményez (lásd: mai közgazdaságtan).
És főleg nem fekteti egy tőkebirtokos ebbe a pénzét, ha fektetheti nyereséget hozó
üzletbe is, ezt hívják a tőke külföldi országban történő befektetésének.
És mivel a vállalatok, bankok célja és feladata a "profit maximalizálása", ezért így is tesznek,
és ha nem tennék, a rivális nagyvállalat megtenné helyettük.
Ez ugyan nem növeli az emberek életszínvonalát az adott országban,(csökkenti) de a profit
garantált.
lásd még: Tőkés gyarmatosítás,
Imperializmus, aki szereti a divatot, annak csak így: Globalizáció.
Amikor pedig az erőviszonyok megváltoznak a riválisok között, az háborút eredményez, mellyel újra íródik a gazdasági térkép.
Munkanélküliség
A munkanélküliség nem holmi gazdasági probléma, hanem a kizsákmányolás része.
Ha mindenkinek kötelező volna munkahelyet adni, az emberek többet is elvárhatnának a munkájukért
cserébe, így viszont az "örülj, hogy van munkád" felkiáltás teljesen érthető. Ha nem volna
munkanélküliség, az kisebb profitot eredményezne.
Ergo: A munkanélküliség a nagyobb profithoz vezető eszköz!
Ez a kapitalizmus, amely semmiképpen nem demokrácia
Külföldi befektetők?
Tehát: éljenek a külföldi befektetők. (a saját házukban megfagyó hitelesek meg dögöljenek meg, ha
nem tudják fizetni az áramért az osztaléknak valót!)
Azok a befektetők, amelyek - amellett, hogy törvényszerű a kapitalizmusban az előretörésük a fent
leírt okokból - még ügyeskedni is tudnak, hogy piacot szerezzenek.
Hogy miből?
A válasz: A hatalmas nemzetközi bankok segítségével, melyek - a kapitalizmus tőkekoncentráló
lényegisége miatt - tulajdonképpen össze vannak nőve ezekkel a cégekkel.
Ez is törvényszerűen megtörténik.
Hazánkban fogják összeszerelni (az olcsó munkaerő és a munka nélkül maradt IKARUS mérnökök miatt) az eddig Kínában készült King-long buszokat, gyanítom, nem kevés állami támogatásért.
A Hankook óriási pénzt kapott az államtól. Az aranyfácán konzerv 350 milliós apeh tartozás után már meg is hasalt talán.
A Mirellite csepel - cég már meg is hasalt miközben, ha utána nézel az oldalon, számtalan Transznacionális cég milliárdokat kapott, köztük az Audi, mellyel Bokros úr példálózott, mint "Audi, a példás befektető". (Megjegyzem, tudni kell pofátlanul, nagy magabiztossággal hazudni!)
A herz szalámi alól kihúzták a hitelt a bankok (kész), miközben az eggelbusch szalámi áron alul jön Németországból.
És a megjegyzésem:
A mirellite termékekről mondanám még, hogy volt szerencsém kicsit tüzetesebben belelátni az
eseményekbe...
Mirellite Fagyasztott Májgaluska helyett (olyan, mintha én csinálnám - egy vevő véleménye) lett Tatár májgombóc, amelyről a vevőnek az a véleménye, hogy olyan mint a takony, majd pedig bevonják a forgalomból szép csendben, minősíthetetlen minősége miatt, a média hallgató leple alatt.
A Bélszínrolót lecserélik más gyártóéra, meg sem közelíti az új a Mirellite minőségét, de a profit nem marad el.
Szabad verseny?!
A szabad versenyes kapitalizmus rég nem létezik, és nem is rólunk szól, hanem arról az öt százalék
emberről, aki birtokolja a részvényeket és döntési pozíciókban is van.
emberi jogok?
Nekik vannak emberi jogaik, ők vásárolhatják meg azokat, mert nekik van rá meg az eszközük, hogy
részesedjenek a társadalom javaiból.
Mindenki más bérrabszolga, ha tetszik, ha nem.
Mit akarnak a kommunisták?
A Valódi kommunisták államosítani akarnak, ez sem végleges megoldás, de ha tovább viszik a
dolgokat, akkor van esély az emberek költségszámba vételének és emberi jogai sárba tiprásának
megszüntetésére.
Akkor van esély megszüntetni az egykor magukat "kommunistának" valló, színtisztán kapitalistába
átvedlett vezetők országbitorlását.
Akkor van esély a magántulajdonaink tőkés magántulajdontól való megvédésére.
Különben: nincs.
magántulajdon kontra tőkés magántulajdon
Ha valakiben felmerült kérdés a két fajta magántulajdont illetően, azoknak ajánlom, hogy nézzenek
rá erre a cikkre, nagyszerűen rámutat a két, a tőke érdekéből összemosott fogalom közötti
hatalmas különbségre!
Tehát mit is akar a kommunista?
A Kommunista a magántulajdont megvédi, a Tőkés magántulajdont megszünteti.
Ez utóbbi nem érdeke a társadalmunk vezető rétegének, így Ők, valamint a hasonló vezető rétegek
akik féltik Tőkevagyonukat, és a hozzájuk közel álló és belőlük élő média hallgat arról a sok-sok
szomorú következményről, mely minden nappal szegényebbé tesz bennünket, egyszerű földi halandókat.
Évente 50 millió ember hal meg önhibáján kívül éhség és megélhetési problémák következtében A KAPITALISTA VILÁGBAN!
Na EZ az elhallgatás és a félrevezetés magasiskolája!
2010. január 25.-én éjjel tizenegyen fagytak meg Lengyelországban!
Erre kell figyelni, nem a Zoo-influenzára!
Nem igaz az, hogy a kommunizmusnak volt a legtöbb áldozata a világon.
Nem igaz, hogy a sertésinfluenza a legveszélyesebb vírusok egyike, mert sokkal kevesebb ember halt meg benne, mint egy szezonális influenzában egy nap alatt!!!
És ebből hiába lett botrány az EU-ban, mert a Gyógyszergyártók a Bankok és a Média a Kapitalizmusban törvényszerűen összenőnek, az összekötő kapocs a TŐKE, és már a WHO-t is befolyásolhatják egy biznisz érdekében, miközben,
és itt a forrás,
http://www.who.int/tb/publications/2009/tbfactsheet_2009_one_page.pdf
naponta 4500 ember hal meg TBC-ben, amit gyógyítani lehetne, csak mert nekik nem járnak
az alapvető emberi jogok, hisz nekik nincs rá pénzük, de miért is?!
Talán több, mint a H1N1 áldozatok eddig együttvéve. (h1n1: 2009. októberig 3500 ember)
Milyen rendszer ez?!
Miért nem hallunk róla?
És ha valaki azt kérdezi, hogy ezekről, valamint a Január 27-én délelőtt 10-kor
[{(ki nem dolgozik, hogy ráérjen ilyen programra?)}]
elárverezendő 82
(magántulajdon kategóriába tartozó)
lakásról miért nem hallani a MÉDIÁban, azt kell neki válaszolnom, hogy
A pénz beszél!