Ötlet - rock zenekar

PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Az az ötletem támadt hogy mi lenne ha csinálnánk egy kommunista rock zenekart. Eleinte mozgalmi dalokat lehetne modern változatra áttfdolgozni később a "helyi" proletárköltők műveit szövegként használni.(Ha valaki nem szereti a rockot más műfajjal is meg lehet csinálni szerintem.) Csak néhány zenész tehetséggel megáldott személy kellene hozzá.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Valami magasabb rangú elvtárs

olvasta? Mert a párt támogatása tényleg nem ártana....

A párt támogatását kell

A párt támogatását kell kérni biztos megtérül.

Nagyon jó ötletnek tartom,

Nagyon jó ötletnek tartom, az egyik legnagyobb eredménnyel kecsegtető megmutatkozás lehetne. Talán még divatot teremthetsz vele. A fiatalokat meg kell szólítani!
Hidd el nekem, kajálnák a tinik, csak nagyon profi hangszerelés kellene hozzá!
A mozgalmi daloknak eleve a hangvétele is passzolna a mai rockzenéhez: a keménység, a dinamizmus, harcosság, stb. Üdítő folt lenne a mai depressziós (lásd: "emo") világban.
Tényleg, komolyan mondom, tízévente vannak az embereknek ehhez fogható ötlete! Egy pillanatig se habozz!
Én sajnos nem vagyok használható zenész, nem tudok érdemben segíteni, de ha ez használ, ismerem a mai fiatalok érzelemvilágát, tudom, hogy vevők lennének rá.

Köszönöm a bizalmat

Itt indenkinek a segítségére szükség lesz. Elsőként egy név kellene lehetőleg oylan miből látszik hogy milyen zenekar ideológiája. Javaslataim:Trianon hősei, Marximal, Új November
Bárkinek van más ötlete jöhet az is

Csak egy ötlet:

Csak egy ötlet: Mintamókus?
Van ez az undergrund zenekar, az Alvin és a mókusok, elég abszurd rockzenét játszanak, és milyen sikerük van.

Vagy itt a Rózsaszín Pitbull - 16 tonna - mekkora siker. Azt ugye tudod, hogy az egy amerikai bányászdal, amit feldolgozott Tennessee Ernie Ford.
itt az eredeti youtube link:

http://www.youtube.com/watch?v=jIfu2A0ezq0

itt meg a Rózsaszín Pitbull feldolgozás:

http://www.youtube.com/watch?v=yoMg7_8HzDw

Itt a szövege is, ma is aktuális:

Ember sárból lesz és sárba vész
A szegény ember nem sár, csak izom és vér
Izom és vér, csontos kéz, erős hát, és éles ész.

Mikor megszülettem nem volt napsugár
Csákány a kézbe és a bánya várt
16 tonnát raktam akár egy gép
A zord főnök így szólt, ez elég szép

16 tonnát raksz és mennyi a bér?
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent Péter engem ne hívj, én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Megszülettem a telepeken
Csak küszködj és melós lett a becenevem
Mint kölykét az oroszlán nevelt a sors
Az asszony hallgat, mert a kezem gyors

Ha jönni látsz jobb, ha félre lépsz
Ha nem figyelsz, már egy csontot sem érsz
Az egyik öklöm a vas, a másik acél
Ha nem talál jobbról, hát balról ér

16 tonnát raksz és mennyi a bér?
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent Péter engem ne hívj, én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

16 tonnát raksz és mennyi a bér?
Egy nappal vénebb vagy a hiteledért
Szent Péter engem ne hívj, én nem mehetek
A lelkem a vállalatot illeti meg.

Látod, hogy működik a dolog? Egészen elképesztő, ahogy átvették ezt a régi - tulajdonképpen munkásmozgalmi - dalt, és hogy milyen a hatása!
Biztos lehetsz benne, hogy működik a dolog. Lehet többet használnál az ügynek, mint egy egész választási kampány?

Ismerem ezeket a zenekarokat

a pittbullnak nagyon jók a szövegei.

Nekem az emo: Elektromodul

Nekem az emo: Elektromodul (egy cég volt), vagy a katonai repülőtereken azt jelentette: Elektromos, műszer, oxigén. Kétféle képzés volt: hajózó és emo. Ha tudnám, mi köze ennek a depresszióhoz, akkor boldog lennék...

Az emo vagy emós

a harmadik nem. Nehéz megkülönböztetni a hím és nőnemű egyedeket. Többnyire feketébe öltöznek vasalják a hajukat és állandóan öngyilkosok akarnak lenni. Egyik szemük sír a másik meg haj. Nagy rszük elkényesztetett. A nem emós csoportok nem szeretik őket. Azér emo mert angolul az érzelmesség emotional vagy valami hasonló. Emósokkal semmit se lehet kezdeni de szerencsére nem sok vizet zavarnak.

Ugye nem akarod

Ugye nem akarod elmagyarázni, hogy mi az? Tudom, csak nem akarok lealacsonyodni a burzsoá szubkultúra mélyére, ahol ezek a dekadens, nihilista, kábítószertől elhülyült zombik vegetálnak... Egyébként ha öngyilkosok lesznek, sajnálatos, de mi következik általában a dekadenciából: többnyire az öngyilkosság. De utána nem emo lesz, hanem nihil...

Hajrá, támogatom! Furcsa

Hajrá, támogatom! Furcsa hatvanévesen a rockról áradozni, de hát az akkor született, amikor én annyi idős voltam, mint te. Zenekarunkkal Deep Purble, Rolling Stones, Cream, Jimmy Hendrix nótákat játszottunk, több kevesebb sikerrel. Akkor volt a Woodstock-i fesztivál, amikor 18-éves voltam. Abban az évben vonultam be katonának is, és testvérileg bevonultam Csehszlovákiába, mint rádiótávírász. Én tudom, mi a rock. De ne feledd, állati sok pénz kell. Felszerelés, gyakorlóterem, megfelelő zenészek, szerteszét szóródva nem megy. Meg nem árt egy jó szövegíró (ez lennél te), és lehetne az összes volt forradalmi dalt rock formában előadni.

Az "Amuri partizánok dala"...

...elég jól hangozhatna, mondjuk Lordos-stilusban. (Hogy ne menjünk messzire.)És angolul.

Orosz rockzenekarok már

Orosz rockzenekarok már feldolgozták. Azért magyarul sem hangozhat rosszul. A zenébe meg egy két Rimszkij-Korszakov dallamvilágú, torzított gitáros improvizációt is bele tudnék tenni. (hiszen szólógitáros is voltam)

Le lehet ezeket tölteni

Le lehet ezeket tölteni valahonnan vagy bármilyen formában meghallgatni?

Eshelont tudtam letölteni

ha van msnd add meg ott át tudnám nekd küldeni.

A legegyszerűbb a data.

A legegyszerűbb a data. hu-ra feltenni és oda beírni az email címem senga [email protected] és én a letöltő linket, mert az Msn-en lassú és nehézkes.Köszönöm!

innen le tudod tölteni

http://www.nb-muz.narod.ru/music/eshelon.html
én is erről szedtem le

[email protected]

Kösz a bizamat

ha szükséges énekelnék is tanárnőm szerint jó hangom van. Arra gondoltam hogy hátha van kellő mennyiségű kommunista rockzenész akikkel össze lehetne dobni a zenekart. Szövegíróként magamon kívül Szélrózsát gondoltam mert tehetségesebb nálam és nem hinném hogy csak uszíó szövegek kellenének.


Kommunista.NET on Facebook