Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Szélsőjobbos "tőkeellenesség"

"A Szegedről "hódító útjára" induló vezérkar csokorba szedte a különböző hagyományos (jórészt magyar) retrográd politikai-eszmei paneleket, azokat kiegészítette az új helyzet követelte "izmusokkal" ("szegedi gondolat")[...] Volt a "szegedi gondolatban" jó adag populáris antikapitalizmus is: valójában nem a tőkés rendszert ítélték el, hanem annak "zsidó" változatát. Nagyon meg tudtak barátkozni az őrségváltással, a tőke megkeresztelésével."

— Hegedűs Sándor

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Össznémet balegyenes
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Kommunista győzelem Moldovában

SZN, 2011, június 9 - 19:57
  • kommunista párt
  • Moldova
  • választás
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Moldovában 2011. június 5-én tartották a helyi választások első fordulóját.

Bár az előzetes közvélemény-kutatási eredmények - az összes eddigi választáshoz hasonlóan - nem ezt jelezték előre, a kommunista párt (PCRM) országszerte jelentős sikereket könyvelhetett el, a legtöbb helyen első helyen végzett.

A kommunisták különösen értékes győzelmet arattak az ország fővárosában, Chişinăuban (Kisinyovban).

Míg 2007-ben főpolgármester-jelöltjük, Vjacseszlav Jordan, a szavazatok 27,72%-át, fővárosi listájuk pedig a szavazatok 26,64%-át kapta, addig most Igor Dodon főpolgármester-jelölt 48,07%-kal szoros küzdelemben végzett az első helyen az antikommunista koalíció liberális jelöltje előtt, a fővárosi listájukra leadott 46,11%-nyi szavazattal pedig a kommunisták abszolút többséget szereztek a chişinăui közgyűlésben.

A főpolgármesteri választás második fordulójára - az első forduló eredménytelensége miatt - június 19-én kerül sor.

A 26 fővárosi kommunista képviselő 25 liberális és konzervatív városatyával néz majd szembe a közgyűlésben, ezért nagyon fontos, hogy a főpolgármester a második forduló után kommunista legyen, hiszen az eddig tapasztalatok alapján az antikommunista erők Moldovában bármire hajlandók a kommunista kormányok/önkormányzatok megbuktatására.

Ha a második fordulóban a kommunista főpolgármester-jelölt nyer, akkor Nicosia (Ciprus) után Chişinău lesz hosszú idő után a második kommunista vezetésű főváros Európában.

Háttéranyagok:
A választási iroda honlapja: http://voteaza.md/r/tp/ (románul)
A PCRM honlapja: http://www.pcrm.md/main/index_md.php (románul, oroszul)
A Democracy.md választási oldala: http://www.alegeri.md/ (románul, oroszul, angolul)

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.
SZN képe

A harmadik legyen Budapest!

SZN, 2011, június 9 - 20:20

A harmadik legyen Budapest!

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Kritika képe

A történelemből okulva

Kritika, 2011, június 9 - 22:00

előbb indul el a fasiszta vérszivattyú, és, tudod, SZN, csak amikor már mindenütt vörösök vannak, csak akkor, utolsóként, totál lezüllesztve vörösödik el a barna Csepel...
Hát ez ilyen.
Üdv: Kritika

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
SZN képe

Mindenre van példa, de az

SZN, 2011, június 9 - 22:54

Mindenre van példa, de az ellenkezőjére is. Gondoljunk például a Tanácsköztársaságra!

Rosszul állunk, de az általános szociális válság kibontakozása még sok meglepetést hozhat.

  • A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Kapcsolódó cimkék:

  • Moldovában áll a bál - Romániát hibáztatják
  • A rendőrség ellenőrzi a helyzetet Chisinauban
  • Munkáspárti kampányvideó 2010
  • Balszemmel 244.
  • Visszalépett a cigány kisebbségi jelölt Gyöngyöspatán

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.