Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Egyenlőség

"A becsületes, tisztességes munka védelmében és ösztönzésére be kellett vinnünk a köztudatba - s ez nem volt könnyű - hogy a fizetés, a kereset, a jövedelem a teljesítmény szerint alakuljon. Ennek kapcsán megemlítem: a szocializmus eredeti célja a társadalmi egyenlőség. De mi nem a szegénység egyenlőségét akarjuk, hanem azt az egyenlőséget, amely megfelelő mennyiségű javak birtokában alakul ki. Ehhez a szívvel-lélekkel végzett termelőmunkát értékén kell megfizetnünk. Így teremthetjük meg mindazt, amire a társadalomnak szüksége van."

— Kádár János

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Betiltják a Cseh Kommunista Pártot?

Asadam, 2010, január 14 - 15:17
  • Csehország
  • kommunista párt
  • külföld
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

A cseh törvényhozók egy szenátori csoportja a Cseh Kommunista Párt (CSKP) tevékenységének felfüggesztését követeli a kormánytól. A független Jaromir Stetina szerint a cseh alsóházban 26 mandátummal rendelkező párt veszélyezteti az oly' tökéletes demokráciát, mivel a kommunista programban továbbra is szerepel a marxista irányvonal és a hatalom erőszakos megragadásának lehetősége. A belügyminiszter elvetette a követelést, mert véleménye szerint az állítás nincs megfelelő érvekkel alátámasztva. Martin Pecina úgy véli, a kommunisták tevékenysége nem jelent veszélyt a demokráciára.
A döntést a Legfelsőbb Közigazgatási Bíróság hozhatja meg, a kormány vagy az államfő hivatalos előterjesztését követően.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

BE TILTJÁK??????

HA.jska, 2010, január 15 - 00:13

HA betiltják ők sem fognak különbözni
a náci bűnösöktől. A kivégzések mikor
lesznek? Igaz a cseh urak a kollektív
bűnösség elvét is alkalmazták, akkor
ez csekélység.Ahhoz képest mit velünk
tettek,tovább megyek családommal és
velem is. Úgy látszik két fajta demokrácia
létezik Brüsszel számára. Hogy erről mit is
gondolok, ez hadd maradjon az én titkom.

  • válasz

Ez az első olyan hír, amit

hevessy, 2010, január 14 - 23:26

Ez az első olyan hír, amit nem találtam meg az általam böngészett weblapokon.
Honnan van az anyag?

  • válasz

Áll a bál

Comrade, 2010, január 14 - 22:57

Áll a bál Lengyelországban is ( /hir/betiltjak-lengyelorszagban-a-szovjet-szimb... ). Nem lepődnék meg ha egy-két éven belül (vagy már idén is), mi is erre a sorsa jutnánk.

  • válasz
Melós képe

Sejthető volt,hogy nem

Melós, 2010, január 14 - 21:48

Sejthető volt,hogy nem elégednek meg az ifjúsági szervezet betiltásával. Most jön a párt is. Hallom,hogy a szélsőjobboldali Munkáspárttal együtt akarják betiltani. Amúgy egy polgári demokráciában egy pártot betiltani felér egy öngóllal,hiszen népszerűségük ezután nemhogy csökkenni,hanem növekedni fog! A "kedves" cseh kormány ezzel is csak önmagának szerez bajt.

  • válasz

Jól hallod

szilmester, 2010, január 14 - 22:03

Jól hallod: ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit...

  • válasz

Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja

szilmester, 2010, január 14 - 20:02

Konkrétan a Cseh- és Morvaország Kommunista Pártjáról van szó: Komunisticka strana Cech a Moravy (KSCM).
2006-ban 685 328 szavazattal a két nagy mögött a harmadik helyen végeztek, 12,81 százalékot szereztek, ezzel jutottak 26 képviselői mandátumhoz. Tehát a 200 fős alsóházban 12,5 százaléknyi részesedésük van.

  • válasz

VAN EGY OLYAN ÉRZÉSEM!!!!!!!!

HA.jska, 2010, január 15 - 00:34

Van egy olyan érzésem, hogy ugyan az fog
történni mind Venezuelába cshavez elnök esetében,
csak fordítva.Most akarnak bosszút állni a radar,
és a rakéta telepítések el maradásáért.Igaz nagy
az urak pofája az oroszlán mögöttük áll.Csak ne,hogy
fordítva süljön el a puska, mint ahogy számos példa
akadt rá bőven a történelem során. Cseh Kommunisták
veletek vagyunk.S nem csak mi, az egész világ Komműunistái.

  • válasz
Kritika képe

Vajon

Kritika, 2010, január 15 - 13:07

Vajon ilyen demokráciáért tüntettek az emberek Lengyelországban is 90 előtt?! Akkor tüntethettek érte, nem?

  • válasz

Kapcsolódó cimkék:

  • Két ország egy eset:zavargások a szegénynegyedben
  • Milliókra büntette Magyarországot az emberi jogok bírósága
  • Feszültség és gyújtogatás a koszovói-szerb határon
  • A melegek után a többnejűek is legálisan házasodnának
  • Görögországot megmentik

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.