Betiltják a Cseh Kommunista Pártot?
A cseh törvényhozók egy szenátori csoportja a Cseh Kommunista Párt (CSKP) tevékenységének
felfüggesztését követeli a kormánytól. A független Jaromir Stetina szerint a cseh alsóházban 26
mandátummal rendelkező párt veszélyezteti az oly' tökéletes demokráciát, mivel a kommunista
programban továbbra is szerepel a marxista irányvonal és a hatalom erőszakos megragadásának
lehetősége. A belügyminiszter elvetette a követelést, mert véleménye szerint az állítás nincs
megfelelő érvekkel alátámasztva. Martin Pecina úgy véli, a kommunisták tevékenysége nem jelent
veszélyt a demokráciára.
A döntést a Legfelsőbb Közigazgatási Bíróság hozhatja meg, a kormány vagy az államfő hivatalos
előterjesztését követően.


BE TILTJÁK??????
HA betiltják ők sem fognak különbözni
a náci bűnösöktől. A kivégzések mikor
lesznek? Igaz a cseh urak a kollektív
bűnösség elvét is alkalmazták, akkor
ez csekélység.Ahhoz képest mit velünk
tettek,tovább megyek családommal és
velem is. Úgy látszik két fajta demokrácia
létezik Brüsszel számára. Hogy erről mit is
gondolok, ez hadd maradjon az én titkom.
Ez az első olyan hír, amit
Ez az első olyan hír, amit nem találtam meg az általam böngészett weblapokon.
Honnan van az anyag?
Áll a bál
Áll a bál Lengyelországban is ( /hir/betiltjak-lengyelorszagban-a-szovjet-szimb... ). Nem lepődnék meg ha egy-két éven belül (vagy már idén is), mi is erre a sorsa jutnánk.
Sejthető volt,hogy nem
Sejthető volt,hogy nem elégednek meg az ifjúsági szervezet betiltásával. Most jön a párt is. Hallom,hogy a szélsőjobboldali Munkáspárttal együtt akarják betiltani. Amúgy egy polgári demokráciában egy pártot betiltani felér egy öngóllal,hiszen népszerűségük ezután nemhogy csökkenni,hanem növekedni fog! A "kedves" cseh kormány ezzel is csak önmagának szerez bajt.
Jól hallod
Jól hallod: ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit...
Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja
Konkrétan a Cseh- és Morvaország Kommunista Pártjáról van szó: Komunisticka strana Cech a Moravy (KSCM).
2006-ban 685 328 szavazattal a két nagy mögött a harmadik helyen végeztek, 12,81 százalékot szereztek, ezzel jutottak 26 képviselői mandátumhoz. Tehát a 200 fős alsóházban 12,5 százaléknyi részesedésük van.
VAN EGY OLYAN ÉRZÉSEM!!!!!!!!
Van egy olyan érzésem, hogy ugyan az fog
történni mind Venezuelába cshavez elnök esetében,
csak fordítva.Most akarnak bosszút állni a radar,
és a rakéta telepítések el maradásáért.Igaz nagy
az urak pofája az oroszlán mögöttük áll.Csak ne,hogy
fordítva süljön el a puska, mint ahogy számos példa
akadt rá bőven a történelem során. Cseh Kommunisták
veletek vagyunk.S nem csak mi, az egész világ Komműunistái.
Vajon
Vajon ilyen demokráciáért tüntettek az emberek Lengyelországban is 90 előtt?! Akkor tüntethettek érte, nem?