Címlap

Kommunista.NET

Világ proletárjai egyesüljetek!

Secondary links

  • Címlap
  • Könyvtár
    • História
  • Fórumok
  • Blogok
    • Thürmer Gyula
    • Comrade
    • Deák András
    • plaly
    • Szilmester
    • Encore
    • Red Star
    • Phoenix
  • Videók
    • Munkáspárt ma
    • A nagy kiárusítás
    • A Világkormány 3/3
    • A Világkormány 2/3
    • A Világkormány 1/3
    • I Am A Communist
    • Szalontüdő
    • Szegénység nem szégyen
    • Marxista Tanulókör - 1
    • Marxista Tanulókör - 2
  • Humor
  • Neofiták
    • Kerényi Imre rendező
    • Kondor Katalin újságíró
    • Kun Miklós történész
    • Szaniszló Ferenc újságíró
  • Program
  • Szerk!
  • Kapcsolat
Címlap
  • Rádió.hu
  • Wiki
  • Posta
  • Néplap

A szegénység NEM szégyen, a rendszer tett azzá..

  • Új felhasználó
  • Elfelejtett jelszó

Rendszerváltásról


Idézetek

Kádár és 1956

"Nézze - mondom Wittner Máriának -, én tisztelem Önt azért, mert eljött ide, de egyet értsen meg: én hároméves voltam akkor, Ön közel húsz. Nem egyformán éltük meg. 1956 szereplői között nincs nemzeti egység, és - ahogy elnézem - nem is lesz. Leegyszerűsítve: 1956-ban voltak azok, akik védték a munkás-paraszt hatalmat. Ez az édesapám és az ő nemzedéke. Aztán voltak azok, akik meg akarták dönteni a munk-sparaszt hatalmat. Ezek Önök, akik "forradalmároknak" nevezik magukat. Harmadszor, voltak az átállók, akik a védőktől szellemileg vagy fizikaliag, vagy így is, úgy is, átmentek a támadókhoz. Ez Nagy Imre és társasága. Közöttük nem lesz nemzeti egység. Nem kelene erőltetni az utódok közt sem. Mást kellene: tiszteletben tartani egymás gyászát és a mával foglalkozni. [...] Kivehette a szavaimból, hogy nem kezdtem "piszkos ellenforradalmározni", és ilyet a pártunk sem mond. Sőt, én azt mondom: mindenki ünnepelje a maga hőseit, a maga értékeit. Ha engem kérdez, én világosan megmondom, hogy - ha én vagyok Kádár helyén - nem lettek volna politikai kivégzések. De sohasem fogom azt mondani, hogy a védők voltak a rossz fiúk, a támadók és az átállók pedig a jók. Soha!"

— Thürmer Gyula

Olvasó

  • Kommunizmus mikor?
  • Össznémet balegyenes
  • Adócsökkentés?
  • A társadalom többsége 1989-ben szocializmust kívánt?
  • Bal-jobb-bal!
  • Ereje a munkának van
  • Ki fogja eltartani a parazitákat?
  • Nacionalizmus
  • Ki a felelős a kapitalizmusért?

  Friss tartalmak listája itt (katt ide)  

Német kommunisták a szexklubban

Kommunista, 2009, január 15 - 17:32
  • Baloldali Párt
  • Die Linke
  • kommunista párt
  • NDK
  • Németország
PDF változatOldal küldése ismerősnekNyomtatóbarát változat

Pároknak húsz euró, egyedülálló férfiaknak száz euró a belépő ára. Ám most vasárnap ingyen is jöhetnek az érdeklődők a hesseni swingerklubba. A csoportos szex helyett azonban a helyi baloldal választási estje szórakoztatja majd a közönséget - idézi a hetiválasz.hu a Frankfurter Rundschau cikkét.

A választások éjszakáján Heidi Lippmann, a Baloldali Párt egyik egyéni jelöltje saját swingerklubját is megnyitja a támogatói számára - írja a hírportál.

Lippmann kezdetben a nyugatnémet zöldek között képviselte szélsőbaloldali nézeteit, ám 1998-ban már az NDK-s utódpárt tagjának jelentkezett.

Lippmann 2002-ig volt a kommunisták parlamenti képviselője - majd hirtelen visszavonult, és városában swingerklubot nyitott. A párthűség azonban megmaradt. A párok számára a csoportos szex lehetőségeit biztosító szórakozóhely internetes oldalán hosszú ideig látható volt a Baloldali Párt logója, azt csak pár napja szedették le a szemérmesebb elvtársak.

A honlap tanúsága szerint Heidi Lippmann swingerklubja szombatra még sejtelmes sötétséget ígér a „játéktéren", és hétfőn már „biszexuális parti" várja az érdeklődőket - a vasárnap azonban a kommunistáké lehet.

  • Új hozzászólás
  • Nyomtatóbarát változat
  • Oldal küldése ismerősnek
  • PDF változat

Kapcsolódó cimkék:

  • Rosa Luxemburg a kommunizmus Jeanne d'Arc-ja - tízezrek tekintik példaképnek
  • A szociáldemokrácia csődje
  • Felmérés: a keletnémetek visszakívánják az NDK-t
  • Bartus László: A magyar Mussolini - Mi a teendő, elvtársak?
  • Kommunista győzelem Moldovában

Az oldalhoz álnéven, hamis adatokkal is hozzá lehet szólni. Minden írás a szerzők tulajdona. Nem feltétlenül értünk velük egyet!
Felhasználói adatokat, információkat nem gyűjtünk és nem szolgáltatunk. A „jó ízlést” sértő hozzászólásokat eltávolítjuk.